EKSTRA
MENÜ

Altın Tahvili

Altın Tahvili ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Altın Tahvili haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 273 Altın Tahvili haberi bulunmuştur.

Altın Tahvili Haberleri

Evdeki altınlar için Hazineden önemli karar

Evdeki altınlar için Hazine'den önemli karar

Evdeki altınlar için Hazine'den önemli açıklama... Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yastık altındaki altınları ekonomiye kazandırmak amacıyla 'altın tahvili' ve 'altına dayalı kira sertifikası' olmak üzere iki yeni güvenli yatırım aracını finansal sisteme katacaklarını bildirdi.

2.04.2017Ekonomi
Altın fırsat

Altın fırsat

Hazine, altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası olarak iki yeni yatırım aracıyla yastık altındaki altınları ekonomiye kazandıracak. Başbakan Yardımcısı Şimşek, dünyada bir ilk olacak uygulamalarla 100 milyar dolar değerini bulan altınların sisteme gireceğini vurguladı.

2.04.2017Ekonomi
Çeyreği  getir çeyreği götür

Çeyreği getir çeyreği götür

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in geçen hafta açıkladığı, yastık altındaki altınları ekonomiye kazandıracak ‘altın tahvili’ ve ‘altına dayalı kira sertifikası’nın detayları belli oldu. Vatandaşlar altınlarını bankalara getirdiklerinde hiç kayıpları olmadan karşılığını alacak ve altınları devlet güvencesinde olacak.

9.04.2017Ekonomi
Altın tahviline kuyumculardan tepki

Altın tahviline kuyumculardan tepki

Hükümetin hayata geçirmek istediği ’altın tahvili’ ve ’altına dayalı kira sertifikası’ sistemine İzmir Kuyumcular Odası Başkanı Turgay Baransel tepki gösterdi. Baransel, sisteminin bankalara yarayacağını savunurken düzenlemeyi eleştirdi. Kuyumcu Ali Bayramoğlu ise bu sistemin yastık altı mantığının yerini alamayacağını öne sürdü.

11.04.2017Ekonomi
Ekonomide güven hamlesi

Ekonomide güven hamlesi

HÜKÜMET kurmayları, ekonomide güven ve öngörülebirliğin arttırılmasını sağlayacak çalışmalara öncelik vereceklerini belirttiler.

20.06.2017Ekonomi
Altın kazanç kapısında sona gelindi

"Altın" kazanç kapısında sona gelindi

Başbakan Yardımcısı Şimşek: "Yastık altı altını ekonomiye kazandıracak ve vatandaşa ek getiri sunacak 'altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasına' ilişkin teknik altyapı çalışmalarımızı tamamladık" açıklamasında bulundu.

27.06.2017Ekonomi
Ayşe Teyzeye altını bozduracak

Ayşe Teyze'ye altını bozduracak

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yastık altı altını ekonomiye kazandıracak ve vatandaşa ek getiri sunacak ‘altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası’na ilişkin teknik altyapı çalışmalarını tamamladıklarını belirtti.

27.06.2017Ekonomi
Hazine 2 bin tonluk altın için tahvil satışını başlatıyor

Hazine 2 bin tonluk altın için tahvil satışını başlatıyor

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yastık altında atıl bekleyen ve 2 bin 200 tonu bulduğu tahmin edilen altınların ekonomiye kazandırılmasını amaçlayan altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasının ilk ihracının 2-6 Ekim'de yapılacağını açıkladı. Başbakan Yardımcısı Şimşek konu ile ilgili yaptığı açıklamada "Yastık altında atıl bekleyen ve 2 bin 200 tonu bulduğu tahmin edilen altınların ekonomiye kazandırılmasını amaçlayan altın tahvili ile altına dayalı kira sertifikasının ilk ihracı 2-6 Ekim'de yapılacak" dedi.

17.09.2017Ekonomi
Altını getir tahvili götür

Altını getir tahvili götür

Hazine, yastık altında atıl duran 2.2 bin ton yani 300 milyar liralık altını ekonomiye kazandıracak ilk adımı 2-6 Ekim’de atıyor. Başbakan Yardımcısı Şimşek, altına dayalı tahvil ve kira sertifikası ihracı ile vatandaşın altınlarını Ziraat Bankası’na getirip ihraç edilen ürünlerden birini alabileceğini duyurdu.

17.09.2017Ekonomi
Başbakan Yıldırımdan ortak TV yayınında önemli açıklamalar

Başbakan Yıldırım'dan ortak TV yayınında önemli açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım dört TV kanalının ortak yayınında açıklamalarda bulundu. Yıldırım, Kuzey Irak referandumu sonrası alınan tedbirlere ilişkin olarak, "Vatandaşlarımız rahat olsun, savaşa falan girdiğimiz yok" dedi.

25.09.2017Gündem
Başbakan Yıldırımdan emlak vergileri ile ilgili flaş açıklama

Başbakan Yıldırım'dan emlak vergileri ile ilgili flaş açıklama

Başbakan Binali Yıldırım, Hürriyet'in gündeme getirdiği, belediyelerin fahiş oranda artırdığı emlak vergileri ile ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Başkan Yıldırım "Yüzde 3 bin... Böyle bir şey yok ki memlekette ya. Bu vatandaşa zulümdür. Öyle kafasına göre bir arttırma olur mu ya. Kızıyor adama bu sokak bana az oy verdi, bas vergiyi. Yüzde 50’yi geçemeyecek" dedi.

25.09.2017Ekonomi
Taşeron işçilere kadroda son durum... Kadro ne zaman verilecek

Taşeron işçilere kadroda son durum... Kadro ne zaman verilecek?

Başbakan Binali Yıldırım, taşeron işçilere kadroda son durumu merak edenler için açıklamada bulundu. Kamuda çalışan taşeron işçilere kadro verilmesi konusunda çalışmaların devam ettiğini belirten Yıldırım, çalışmaların yıl sonunda bir karara bağlanacağını ifade etti.

26.09.2017Gündem
Altına dayalı tahvillerden elde edilen kazançtan vergi alınmayacak

Altına dayalı tahvillerden elde edilen kazançtan vergi alınmayacak

Hazine Müsteşarlığınca ihraç edilen altına dayalı devlet iç borçlanma senetleri ve varlık kiralama şirketleri tarafından ihraç edilen altına dayalı kira sertifikalarından elde edilen kazançlardan vergi alınmayacak.

27.09.2017Ekonomi
Altın çağrı

Altın çağrı

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, Hazine’nin yastık altı altınlarını ekonomiye kazandırmak için ilk adımını bugün atacağını belirterek, “Hazine’nin altın kazanç sunacağı tahvil satışları başlıyor. Vatandaşlarımız getirecekleri altınlarını dönem sonunda aynı miktarda altın olarak alacaklar. Ayrıca Hazine size yıllık yüzde 2.4 oranında getiri sağlayacak. Vatandaşlarımızdan bu imkanı değerlendirmelerini bekliyorum” dedi.

1.10.2017Ekonomi
Bugün başladı 11 ilde uygulanacak

Bugün başladı! 11 ilde uygulanacak

Ziraat Bankası şubeleri aracılığıyla ihraç edilecek altına dayalı tahvil ve kira sertifikası ihracında talep toplama bugün başladı.

2.10.2017Ekonomi
Duyan koştu İlk günden yoğun talep...

Duyan koştu! İlk günden yoğun talep...

Yastık altında bulunan 100 milyar dolarlık altını ekonomiye kazandırmak için ilk adım atıldı. Ziraat Bankası aracılığıyla yapılan, getiri ile güvence garantisi sağlayan altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracına ilk gün yoğun talep geldi.

3.10.2017Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş vergi mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş vergi mesajı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan, MTV'ye ilişkin "İcap ettiğinde vergi artışı yapılmaz mı elbette yapılır. Ama bir şartla: Ortaya çıkan yükü doğru hesaplayarak, millete bunu en başta izah etmemiz, insanları, yapacakları fedakarlıkla elde edilen kaynağı nereye kullanacağımıza ikna etmemiz şartıyla tabii ki bunu yapabiliriz. Aksi takdirde ben yaptım oldu anlayışına her konuda olduğu gibi ekonomi politikalarında yer yoktur" dedi. Vatandaşa yastıkaltı altın çağrısı yapan Erdoğan, "Altın tahvili uygulamasını çok çok önemli görüyorum. Yastığın altında veya kolumuzdaki altınlar bize bir şey kazandırmaz. Vatandaşlarımızı yastık altındaki altınlarını bu şekilde değerlendirerek hem kendisine hem de ülkemizin gelişmesine katkı sağlayamaya davet ediyorum" diye. Cumhurbaşkanı konuşmasında Geogre Orwell'in 'Hayvan Çiftliği' kitabına da atıfta bulundu,

3.10.2017Gündem
Altın tahvili ihracında merak edilenler

Altın tahvili ihracında merak edilenler

Hazine, yastık altındaki altının ekonomiye kazandırılması için hayata geçirilen altın ve altına dayalı kira sertifikası ihracı konusunda merak edilen soruların yanıtlarının yer aldığı bir rehber hazırladı.

5.10.2017Ekonomi
5 bin kişiden 150 milyon liralık altın

5 bin kişiden 150 milyon liralık altın

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, şu ana kadar 5,000 kişinin 1 ton altın getirerek kira sertifikası/tahvil aldığını, bunun da yaklaşık 150 milyon TL'ye tekabül ettiğini söyledi.

17.10.2017Ekonomi
15 günde 1 ton altın geldi

15 günde 1 ton altın geldi

BAŞBAKAN Yardımcısı Mehmet Şimşek, 2 Ekim’de başlayıp 22 Ekim’e kadar devam edecek altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasıyla ilgili, "Şu ana kadar 5 bin kişi, bir ton altın getirip kira sertifikası veya tahvil aldı. Bu da yaklaşık 150 milyon liraya tekabül ediyor" dedi.

17.10.2017Ekonomi
‘Altına dayalı tahvil mevduattan daha cazip’

‘Altına dayalı tahvil mevduattan daha cazip’

EKONOMİDEN Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, “altına dayalı tahvil” uygulamasının vatandaş açısından mevduattan daha cazip olduğunu söyledi.

23.10.2017Ekonomi
25 ton altın topladılar

25 ton altın topladılar

Katılım bankaları, bugüne kadar ‘altın günleri’ adı altında düzenledikleri faaliyetler sonucunda yastık altındaki 25 ton altını ekonomiye kazandırdı. Katılım bankalarındaki toplam altın mevduatı miktarı, finans sektörünün yüzde 20’sini oluşturuyor.

25.10.2017Ekonomi
En büyük ilgi kadınlardan geldi

En büyük ilgi kadınlardan geldi

Başbakan Yardımcısı Şimşek, altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikaya dair, "Konu altın olunca beklediğimiz gibi kadınlarımızın ilgisinin erkeklerden daha yüksek olduğunu gördük." dedi.

29.10.2017Ekonomi
1 ayda 2.5 ton altın yastık altından çıkarıldı

1 ayda 2.5 ton altın yastık altından çıkarıldı

BAŞBAKAN Yardımcısı Mehmet Şimşek, Hazine’nin altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasının ilk ihraç dönemini başarıyla tamamladıklarını belirterek, “4 haftalık ilk talep toplama döneminde 12 bin 800 vatandaşımızın, 370 milyon lira değerindeki, yaklaşık 2.5 ton altınını yastık altından çıkardık” dedi. Şimşek, daha önce yaptığı açıklamalarda yastık altında 2 bin 200 ton ve 300 milyar lira değerinde altın bulunduğunu tahmin ettiklerini belirtmişti.

29.10.2017Ekonomi
Yastık altının dörtte biri İstanbuldan

Yastık altının dörtte biri İstanbul'dan

Hazine'nin altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasına gelen toplam talebin yaklaşık yarısı 4 büyükşehirden gelirken yastık altından çıkarılan 2,5 tonluk altının yüzde 23'ü İstanbul'dan sağlandı.

7.11.2017Ekonomi
Ekonomide 2017 böyle geçti

Ekonomide 2017 böyle geçti

Türkiye'nin otomobili için yola çıkıldı, projeyi yürütecek 5 şirket Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Mega projelere hız kesmeden devam edildi, dünyanın en uzun aralıklı köprüsü unvanına sahip olacak "1915 Çanakkale Köprüsü"nün temeli atıldı. Altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracı başlatıldı, ilk talep toplama döneminde yastık altındaki yaklaşık 2,5 ton altın ekonomiye kazandırıldı.

19.12.2017Ekonomi
Altın tahvili ihracında ikinci tur başlıyor

Altın tahvili ihracında 'ikinci tur' başlıyor

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yastık altındaki altınları ekonomiye kazandırmak için başlattıkları altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracına devam edeceklerini belirterek ikinci ihraç için 26 Mart-20 Nisan'da Ziraat Bankası şubelerinden talep toplanacağını kaydetti.

18.03.2018Ekonomi
Altın tahvilinde ikinci tur

Altın tahvilinde ikinci tur

Geçen yıl Hazine’nin başlattığı ve yastık altındaki altınları ekonomiye kazandırmayı amaçlayan altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracına bu yıl da devam edilecek. Başbakan Yardımcısı Şimşek, geçen yıl katılımcıların yüzde 46’sının tahvil aldığını söyledi.

18.03.2018Ekonomi
Yastık altından 335 kilo altın çıktı

Yastık altından 335 kilo altın çıktı!

Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Altın tahviline vatandaşımız güvendi ve ilgi gösterdi. İkinci talep toplama döneminde 7 bin 100 kişi bin 335 kilogram altını yastık altından çıkararak, altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasına yatırdı" dedi.

15.04.2018Ekonomi
Hazine 1.3 ton altın topladı

Hazine 1.3 ton altın topladı

BAŞBAKAN Yardımcısı Mehmet Şimşek, “Hazine'nin yeni bir enstrüman olarak ortaya koyduğu altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasına vatandaşımız güvendi ve ilgi gösterdi. İkinci talep toplama döneminde ilk 3 hafta sonunda 7 bin 100 vatandaşımız bin 335 kilogram altını yastık altından çıkararak, altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasına yatırdı” dedi.

15.04.2018Ekonomi
4.4 ton altın gün ışığında

4.4 ton altın gün ışığında

BAŞBAKAN Yardımcısı Mehmet Şimşek, altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasında ikinci ihraç döneminin tamamlandığını belirterek, “Bu dönemde 10 bin 500 vatandaşımız, yaklaşık 2 ton altını yastık altından çıkardı. Geçen yıl gerçekleştirilmiş ilk ihraçla birlikte yaklaşık 4.4 ton altın ekonomiye kazandırılmıştır. Bu tutarın güncel altın fiyatlarıyla karşılığı yaklaşık 770 milyon liradır” dedi.

22.04.2018Ekonomi
Altın fiyatları en son ne kadar oldu İşte çeyrek altın ve gram altında son durum

Altın fiyatları en son ne kadar oldu? İşte çeyrek altın ve gram altında son durum

Altın fiyatları geçtiğimiz günlerde değer kazanarak seyrine devam ederken, yatırımcılar ve hediyelik olarak altın alacaklar çeyrek altın fiyatlarını merakla takip ediyorlar. Çeyrek altın fiyatları hem hediyelik hem de yatırım amacıyla tercih edildiğinden dolayı en popüler altın türleri arasında yer alıyor. Peki altın fiyatlarındaki son durumun ardından çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu?

23.04.2018Ekonomi
Altın alımında yeni sistem Kuyumcuların kurtarıcısı oldu

Altın alımında yeni sistem! Kuyumcuların kurtarıcısı oldu

İstanbul Kuyumcular Odası (İKO) Başkanı Mustafa Atayık, artık her kuyumcuda bir POS cihazının yer aldığını anımsatarak, "Finansal sisteme kazandırılacak yastıkaltı birikimlerin kuyumcular vasıtasıyla POS cihazları üzerinden sisteme entegre edilmesinin doğru olacağına inanıyoruz. Bu yöntem, sayıları 40 bini bulan kuyumcu esnafında ortak bir sinerji oluşmasına yol açacaktır." dedi.

28.04.2018Ekonomi
Altın fiyatları günü nasıl kapattı Çeyrek altın ne kadar oldu

Altın fiyatları günü nasıl kapattı? Çeyrek altın ne kadar oldu?

Haftanın son işlem gününün bitmesiyle birlikte altın fiyatı araştırmaları aynı hızda sorgulanmaya devam ediyor. Düğün sezonunun bitmesine kısa bir süre kala çeyrek altın fiyatlarını sorgulayan vatandaşların yanı sıra yatırımcılar da gram altındaki son durumu merak ediyor. Peki, çeyrek altın ne kadar oldu? Gram altın ne kadar?

7.09.2018Ekonomi
Hazine, altın tahvili ve kira sertifikası ihalesi yapacak

Hazine, altın tahvili ve kira sertifikası ihalesi yapacak

Hazine finansman araçlarının çeşitlendirilmesi, yatırımcı tabanının genişletilmesi ve yastık altında bulunan altınların ekonomiye kazandırılması için 10 Eylül'den itibaren, Türkiye genelinde etaplar halinde iki yıl vadeli altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası talep toplama işlemleri ve ihracı gerçekleştirileceğini duyurdu.

7.09.2018Ekonomi
Altın seferberliği

Altın seferberliği

Yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması ve yatırımcı tabanının genişletilmesi için Hazine ve Maliye Bakanlığı tekrar altın tahvili ile altına dayalı kira sertifikası çıkarıyor. 10 Eylül’de talep toplama işlemleri başlayacak. Altınını yatırana her 6 ayda bir altın fiyatına endeksli yüzde 1.20 getiri sağlanacak

7.09.2018Ekonomi
30 ton altını ekonomiye kazandırdılar

30 ton altını ekonomiye kazandırdılar

Bankacılık sektörü aracılığıyla bugüne kadar toplanan 85 ton altının 30 tona yakını katılım bankaları aracılığı ile ekonomiye kazandırıldı. Katılım bankaları 6.5 milyar TL değerinde altını bankacılık sistemine dahil etti.

19.09.2018Ekonomi
3 yıllık zorunlu BES Meclis gündeminde

3 yıllık zorunlu BES Meclis gündeminde

CHP, otomatik katılımla çalışanların Bireysel Emeklilik Sisteminde (BES) üç yıl kalmasını zorunlu hale getiren çalışmayla ilgili soruları Meclis gündemine taşıdı.

25.09.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Hayaller kaynak gerçekler dolarizasyon

MALİ kısıtların belirdiği dönemlerde, Ankara’da cin fikirli uzmanlar da belirir ve siyasetçilere, çalışmayacağı baştan belli kaynak bulurlar.

19.09.2017

Çeyrek altın getir çeyrek altın götür!

Hazine, 2-6 Ekim’de, ilk kez, altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracı yapacak.

20.09.2017

Yastık altındaki altınını Hazine’ye verenler ne kazandı?

Yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması için Hazine’nin geçen yıl başlattığı altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracı, bu yıl da devam ediyor. İhraçların ilki, 2017’nin 2-27 Ekim tarihleri arasında gerçekleşmişti. Bu yılki ise 26 Mart’ta başladı ve 20 Nisan tarihine kadar sürecek.

18.04.2018

Altın ve döviz

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın yastık altındaki tasarrufların finans sistemine aktarılması yönündeki çağrısı son derece önemlidir; hem dövize ihtiyacımızın ne kadar arttığını, hem iktisadi kültürümüzdeki sorunları ortaya koymaktadır.

8.06.2018

Yine faiz

BUGÜN Merkez Bankası faizle ilgili bir karar verecek; bütün gözler MB’nin üzerinde...

12.09.2018