EKSTRA
MENÜ

Altın Tahvili

Altın Tahvili ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Altın Tahvili haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 273 Altın Tahvili haberi bulunmuştur.

Altın Tahvili Haberleri

Yunanistandan flaş oturma izni kararı Kapsam genişletiliyor, işte detaylar

Yunanistan'dan flaş oturma izni kararı! Kapsam genişletiliyor, işte detaylar

Yunanistan, ülkeye para girişi sağlamak için 5 yıl önce uygulamaya soktuğu ‘Altın Vize’ uygulamasının kapsamını genişletiyor. Daha önce 250 bin Euro’ya gayrimenkul satın alan diğer ülke vatandaşlarına verilen 5 yıllık oturum iznini kapsayan ‘Altın Vize’, artık minimum 400 bin Euro’luk yatırım yapan, tahvil ve hisse senedi alanları da kapsayacak.

23.07.2018Ekonomi
Birinci vergi harbi: Ticaret savaşı kızışıyor

Birinci vergi harbi: Ticaret savaşı kızışıyor

‘SAVAŞIN galibi olmaz!’ İşte son günlerde ABD’nin ve Çin’in ticaret savaşı endişelerini zirveye çıkaran açıklamaları da bu sözü doğrular nitelikte.

4.04.2018Ekonomi
ABD ekonomisi 4. çeyrekte yüzde 2,9 büyüdü

ABD ekonomisi 4. çeyrekte yüzde 2,9 büyüdü

ABD ekonomisi, geçen yılın son çeyreğinde yüzde 2,9 büyüyerek beklenenden daha iyi performans sergiledi.

28.03.2018Ekonomi
Dolar fiyatları tarihi zirvesini gördü

Dolar fiyatları tarihi zirvesini gördü

Dolar kuru yeni haftada 3.94 seviyesinin üzerini görürken, sterlin ve euro kuru yeni tarihi zirvesini gördü. Piyasaların gözü bu hafta Fed'in faiz kararında olacak.

19.03.2018Ekonomi
250 bin Euroya altın vizeli Atina

250 bin Euro'ya altın vizeli Atina

Yunanistan’ın en az 250 bin Euro’luk ev satın alan yabancılara verdiği ‘altın vize’ye rağbette ilk üç sırayı Çin, Rus ve Türk vatandaşları aldı. Mülk edinerek 5 yıllık oturma izni alan Türk aile sayısı 137 olarak kayda geçti. Türkler ev alırken daha çok Atina’nın gözde semtlerini tercih etti.

4.10.2017Dünya
Dolar fiyatlarında son durum ne

Dolar fiyatlarında son durum ne?

Dün 3.5110'dan kapanan dolar/TL haftanın son işlem gününe 3.49 seviyesinden başladı.

22.09.2017Ekonomi
Tüm dünyanın merakla beklediği Fed faiz açıklaması yapıldı İşte doların ilk tepkisi

Tüm dünyanın merakla beklediği Fed faiz açıklaması yapıldı! İşte doların ilk tepkisi

Haziran ayında son 11 yılın dördüncü ve bu yılın ikinci faiz artırımını gerçekleştirerek fonlama faizini 1,00-1,25 bandına taşıyan Fed FOMC bu akşam Temmuz ayı kararında gösterge faizi ve para politikasını değiştirmediğini açıkladı. Kararın ardından güne 3.57 ile başlayan ve gün sonunda 3.55 seviyesine gerileyen dolar/TL kurunda düşüş yaşandı.

26.07.2017Ekonomi
Şekere yatırım yapan kaybetti

Şekere yatırım yapan kaybetti!

Şeker, yılın başından bu yana fiyatındaki yüzde 23,8'lik düşüşle yatırımcısına en fazla kaybettiren emtia oldu.

1.06.2017Ekonomi
Doktor Kıyametten çok önemli Türk lirası açıklaması

Doktor Kıyamet'ten çok önemli Türk lirası açıklaması

"Doktor Kıyamet" olarak bilinen yatırımcı Marc Faber, "Türk lirası değerinin altında. Türk lirasının güçlenmesini bekliyorum. Sermayenin Türkiye`ye akması için iyi sebepler var. Türk ekonomisi oldukça iyi gidiyor. Borsanın performansı buna bir örnek" dedi.

23.05.2017Ekonomi
Yunanistan ‘altın vize’yi genişletiyor

Yunanistan ‘altın vize’yi genişletiyor

YUNANİSTAN Hükümeti, Avrupa Birliği (AB) dışındaki üçüncü ülke vatandaşlarına 5 yıllık oturma izni sağlayan “altın vize” uygulamasının kapsamını genişletmeyi planlıyor.

2.05.2017Ekonomi
Son dakika: Fed kararıyla dolar fiyatları psikolojik sınırı aştı

Son dakika: Fed kararıyla dolar fiyatları psikolojik sınırı aştı

Fed'in 2017'de tahminlerden hızlı faiz artırıma gideceği beklentisi ile yükseldi. Karar öncesinde uluslararası piyasalarda 3.4650 TL'den işlem gören kur, 3.54 seviyesinin üzerini gördü.

14.12.2016Ekonomi
İşte doların Moodyse ilk tepkisi / (Dolar ne kadar oldu)

İşte doların Moody's'e ilk tepkisi / (Dolar ne kadar oldu?)

Dolar/TL Moody's'in Türkiye'nin kredi notunu yatırım yapılabilir seviyenin altına düşürmesi ardından güne yükselişle başladı, satışların bonoya da yansıması bekleniyor.

26.09.2016Ekonomi
Bireysel emeklilik sistemi katılımcısının yüzünü güldürüyor

Bireysel emeklilik sistemi katılımcısının yüzünü güldürüyor

Bu yılın ilk yarısında bireysel emeklilik katılımcısının yüzü güldü. Emeklilik fonları ortalama yüzde 8’e yakın getiri sağlarken, hisse senedi ve kamu borçlanma fonlarının getiri performansı yüzde 10’lara yaklaştı. Birikimlerini kıymetli madenlerde değerlendirenler ise devlet katkısı da eklendiğinde rekor getiri elde etti.

28.07.2016Ekonomi
Japonyadan haber geldi piyasa hareketlendi

Japonya'dan haber geldi piyasa hareketlendi

Japonya Başbakanı Shinzo Abe haftasonu kazandığı seçim zaferinin ardından şirketlerin zayıf talepten dolayı yaşadığı sıkıntıları göz önüne alarak yeni bir ekonomik teşvik paketi hazırlanması talimatı verdi. Haber aralarında Türkiye'nin de olduğu gelişen ülkelere yönelik risk iştahını artırırken, dolar 2,90'nın hemen altında işlem görüyor. Dün 208 lira olan çeyrek fiyatları bugün Kapalıçarşı'da 205 liradan alıcı buluyor.

12.07.2016Ekonomi
Türkiyede sadece altın ve gayrimenkul alınıyor

Türkiye'de sadece altın ve gayrimenkul alınıyor

Siyaset yeniden hareketlenirken, yatırımcılar kafalarındaki soru işaretleri gidene kadar beklemeye geçiyor. Finans dünyası ise ekonomi yönetiminden, yeni başbakan ve hatta erken seçim ihtimaline kadar tüm belirsizliklerin bir an önce netleşmesini istiyor. Azimut Portföy Genel Müdürü Murat Salar, Haziran’daki ABD Merkez Bankası faiz kararının Türkiye için bir risk taşıyabileceğine de işaret etti. Salar, Türkiye'de hala geleneksel bir yatırım algısı olduğunu ve altın ile gayrimenkulün ilk tercihler olarak kalmaya devam ettiğini belirtti.

10.05.2016Ekonomi
Altın fiyatlarında bugün. Çeyrek altın fiyatı kaç lira

Altın fiyatlarında bugün. Çeyrek altın fiyatı kaç lira?

Altın fiyatları hafta ortasına doğru nasıl bir seyirde ilerliyor? Altının gram fiyatı nedir? Çeyrek altın fiyatı kaç lira oldu? Detaylar haberimizde.

3.02.2016Gündem
Çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu Gram altın kaç TL 3 Şubat 2016

Çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu? Gram altın kaç TL? 3 Şubat 2016

Haftanın ilk işlem gününden beri yükseliş kaydeden çeyrek altın fiyatları bugün de artışına devam ediyor. Çeyrek altın ve gram altın fiyatlarında son durum ne? Gram altın kaç TL? 3 Şubat 2016 Çarşamba gününe ait serbest piyasadaki en güncel çeyrek altın fiyatlarını sizler için derledik…

3.02.2016Gündem
İyi yöneten kazandı

İyi yöneten kazandı

Bu yıl tahvil, hisse senedine yatırım yapan BES katılımcılarının birikimleri eridi, döviz cinsi borçlanma araçlarına, değerli madenlere yatırım yapanlar getiri sağladı.

6.09.2015Ekonomi
Tasarruf araçları

Tasarruf araçları

Ekonomiyi Büyütenler gazetesinde tasarruf araçlarını tanıtmaya devam ediyoruz. Bu bölümde özel sektör tahivlleri, altın mevduatı ve hazine bonosu gibi farklı birikim ürünlerine ilişkin detaylı bulacaksınız:

15.04.2015Kobi
Tasarruf araçları

Tasarruf araçları

BİRİKİM yapma ihtiyacı ve şekli kişiden kişiye değişmesine rağmen hayatını ve geleceğini garanti altına almak herkesin gereksinimlerinden. Tasarruf bilincinin artırılması için yurt dışında olduğu gibi Türkiye’de de bu bilincin bireylere erken yaşlarda aşılanması gerekiyor. Bunun yolu da finansal okuryazarlığın artırılmasından geçiyor. Bu kapsamda ilk olarak birikimlerinizi değerlendirmek için kullanılabilecek araçları şöyle özetlemek mümkün:

19.03.2015Kobi
Euronun geleceğini etkileyecek çok önemli karar

Euro'nun geleceğini etkileyecek çok önemli karar

Avrupa Merkez Bankası (AMB) Başkanı Mario Draghi, ayda 60 milyar euro tutarında devlet tahvili alımlarıyla piyasaya para sürmeye Mart ayında başlayacaklarını açıkladı. Uzmanlar Avrupa tarafında gelen açıklamaların kısa vadede uluslararası ve iç piyasaya olumlu yansıyacağını belirtirken, Haziran ayında yapılacak genel seçimlerin siyasi riskler barındırdığına dikkat çekiyor. Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi'in açıklamalarının ardında, 2.74 lira seviyesinde olan euro sert bir düşüşle 2.6641 liraya kadar geriledi.

22.01.2015Ekonomi
Altında 4 ayın zirvesi görüldü

Altında 4 ayın zirvesi görüldü

İsviçre Merkez Bankası'nın Euro/frank kurunda 3 yıldır sürdürdüğü müdahale sınırı uygulamasına son vermesi altına yaradı. Spot altın uluslararası piyasalarda 1260 doları aşarak 3 ayın zirvesini gördü. Gram altın spot piyasada 93 TL'ye kadar yükseldi.

15.01.2015Ekonomi
‘Merkez’in canı ‘FED’A

‘Merkez’in canı ‘FED’A

TÜRKİYE, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) negatif faiz hamlesine ‘tahvil’ operasyonuyla karşılık verdi. Ağustosta ABD tahvil piyasasına yönelen Türk Merkez Bankası tam 18.5 milyar dolarlık alım yaptı. ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz artırımı adımları öncesinde ABD tahvil portföyünü 73.4 milyar dolara çıkartan Merkez Bankası hem ECB’ye negatif faiz nedeniyle para kaptırmaktan kurtuldu hem de ABD’den faiz geliri elde edecek.

19.10.2014Ekonomi
İsviçre referandumu altının kaderini etkileyebilir

İsviçre referandumu altının kaderini etkileyebilir

Kasım sonunda İsviçre’de gerçekleşecek altın referandumundan ‘Evet’ çıkması durumunda İsviçre Merkez Bankası 1500 tonluk (yıllık dünya üretiminin yarısı) altın alımı yapmak zorunda kalabilir. Bankanın bu alımı hızlı gerçekleştirmesi durumunda altın fiyatlarında dengeler değişecek. Zamana yayması durumunda ise etkisi minimumda kalacak.

26.09.2014Ekonomi
Evliliğiniz için birikim araçları

Evliliğiniz için birikim araçları!

Evlenmeden önce birikim yapmak istiyorsunuz ancak nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini bilmiyor musunuz? Haberimize göz atın...

13.04.2014İyi Yaşam
BES yatırımcısı krizi fırsata çevirebilir

BES yatırımcısı krizi fırsata çevirebilir

Garanti Emeklilik Genel Müdürü Cemal Onaran, bireysel emeklilik yatırımcılarının yüksek faiz döneminde tahvil ve bono fonlarına ağırlık vermelerinin, hisse senedinde düşüş olduğunda ise pozisyonları artırmanın getirileri olumlu etkileyeceğini söyledi

2.03.2014Ekonomi
Acele etmeyip gıdayı bekleyin

Acele etmeyip gıdayı bekleyin

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, enflasyon eleştirilerine yönelik, “Yılsonu enflasyon hedefi şimdiden sorgulanıyor. Bence acele etmeyelim. Gıda fiyatlarıyla ilgili bir sürpriz bekliyoruz” açıklamasını yaptı.

6.11.2013Ekonomi

Yazar Sonuçları

Erken seçim ve ABD’deki rezervlerin azaltılması

ÖNCEKİ gün seçim karar çıktıktan sonra en veciz sözü Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ söylemiş; “Bu seçimin sonucu, dünkü piyasaların verdiği tepkiden belli olmuştur.” Oysa Bahçeli’den ilk ağustos teklifi geldiğinde piyasalar düşmüştü.

19.04.2018

Gözler Merkez’de

Euro’nun güç kazanmasıyla darbe yiyen dolar, piyasaların da dalgalanmasına neden oldu. Dış piyasalardaki gelişmeler önümüzdeki günlerde takip edilecek konuların başında geliyor. Ancak 18 Ocak’taki Merkez Bankası toplantısı ve faiz kararı gündemin ana maddesi olacak.

13.01.2018

Merkez Bankası Çin tahvili almaya başladı

GEÇEN haftanın en ilgi çekici haberi, sonradan yalanlansa da “Çin, ABD tahvillerini diğer mali varlıklara göre daha az cazip buluyor” başlıklı idi.

12.01.2018

Rezervlerle dış politika manevrası mı?

GEÇEN yıl ABD yönetimi karar alıp da verileri ortaya sermeseydi; katı şeriat hükümleri uygulayan Suudi Arabistan’ın faizli varlıklara parasını yatırdığını öğrenemeyecektik. Ortaya çıktı ki; Suudiler petrol gelirlerinden biriktirdikleri uluslararası döviz rezervlerinin kabaca yüzde 20’sini ABD tahvillerine yatırıyormuş. Hem de 1990’lı yıllardan bu yana.

18.08.2017

Yok böyle getiri

Bu yılın ilk yarısında bireysel emeklilik katılımcısının yüzü güldü. Emeklilik fonları ortalama yüzde 8’e yakın getiri sağlarken, hisse senedi ve kamu borçlanma fonlarının getiri performansı yüzde 10’lara yaklaştı. Birikimlerini kıymetli madenlerde değerlendirenler ise devlet katkısı da eklendiğinde rekor getiri elde etti.

28.07.2016

Bireysel emeklilikte birikimler neden eriyor, ne yapmalı?

Okuyucular soruyor, ‘emeklilik fonlarının getirisi kalmadı, birikimlerimiz eriyor, neden bu konuya değinmiyorsun?’. Değineyim.

18.10.2015

12 milyar doları İran sınırına çuvallarla götürüp kaçayım mı

BORSA İstanbul Başkanı İbrahim Turhan’ın Merkez Bankası’nda dış ilişkilerden sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğü günler...

28.09.2014

Emeklilik fonları şaşırttı

Hiçbir getiri yok, aksine birikimler eriyor diye eleştirilen bireysel emeklilikte, sistemin başlangıcından bu yana emeklilik fonlarının toplamı yüzde 117 reel getiri sağladı.

10.08.2014

Yüksek faiz tasarrufu arttırmaz

Faizle, ulusal tasarruf oranı arasında hiçbir ilgileşim yoktur.

22.10.2013