EKSTRA
MENÜ

Almanya Seçim

Almanya Seçim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Almanya Seçim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.480 Almanya Seçim haberi bulunmuştur.

Almanya Seçim Haberleri

Başbakan Müller’in rakibi müsteşarı Chebli

Başbakan Müller’in rakibi müsteşarı Chebli

Almanya’da gelecek yıl eylül ayında yapılacak federal seçimler için milletvekili adayları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. SPD’li Berlin Eyalet Başbakanı Michael Müller de milletvekilliği için aday olacağını açıkladı, Müller’in müsteşarı Sawsan Chebli de.

11.09.2020Avrupa
Oy kullanma yaşı 16 olsun

Oy kullanma yaşı 16 olsun

Almanya’da gelecek yıl muhtemelen eylül ayında yapılacak genel seçim yaklaşırken, oy kullanma yaşının düşürülmesi yeniden gündeme geldi. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra 23 Mayıs 1949’da Alman Anayasası’nın kabulüyle resmen kurulan Almanya Federal Cumhuriyeti’nde ilk genel seçim 14 Ağustos 1949 tarihinde yapıldı. O zamanlar oy kullanma yaşı 21, seçilme yaşı 25 idi.

17.06.2020Avrupa
Kramp Karrenbauer yine hedefte

Kramp Karrenbauer yine hedefte

Pazar günü yapılan Thüringen seçimlerinde alınan ağır yenilginin ardından CDU’da en çok tartışılan isim, Genel Başkan Annegret Kramp Karrenbauer oldu. Bir ay sonra yapılacak genel kurul öncesi Kramp Karrenbauer’in başbakan adayı olamayacağı parti içinde tartışılmaya başlandı.

29.10.2019Avrupa
Sevindiren yenilgi mi

Sevindiren yenilgi mi?

Almanya’da yapılan genel seçimlerin yanı sıra eyalet parlamentosu ve Avrupa Parlamentosu seçim sonuçlarını, yıllarca Hıristiyan Demokrat Birlik Parti’nin (CDU) Berlin’deki genel merkezi Konrad Adenauer Evi’nde izledim.

4.09.2019Avrupa
‘AfD’ye giden oyları nasıl geri alırız’

‘AfD’ye giden oyları nasıl geri alırız?’

Yabancı ve İslam karşıtı AfD’nin, Almanya’nın Saksonya ve Brandenburg Eyaletlerinde pazar günü yapılan seçimlerden ikinci büyük parti çıkmasının yankıları sürüyor. Yeni tartışma konusu ise AfD’ye yönelik tutumun ve AfD seçmeni için kullanılan dilin değişmesi. Siyasi partilerin hedefi, AfD’ye kaptırdıkları seçmeni geri kazanmak.

3.09.2019Avrupa
Almanya’da 5.5 milyon seçmen sandık başında

Almanya’da 5.5 milyon seçmen sandık başında

Almanya’nın Saksonya ve Brandenburg Eyaletlerinde yaşayan 5 milyon 500 bin seçmen, parlamento üyelerini belirlemek için sabah saatlerinde sandık başına gitti. Saat 18.00’e kadar oy verme işleminin süreceği seçimlere katılımın yüksek olması bekleniyor. Aşırı sağcı AfD’nin zafer beklediği Saksonya’da, belediye seçimleri için de oy kullanılıyor.

1.09.2019Avrupa
Piyasa hareketli: Dolar 3.53 seviyesini aştı

Piyasa hareketli: Dolar 3.53 seviyesini aştı

Türkiye piyasalarının kapanışına doğru bankalararası piyasada doların yükselişi hızlandı. Dolar gün boyu 3.52 lira seviyesinde kalırken son işlemlere doğru 3.5337'yi aştı. Türkiye piyasaları kapandıktan sonra ise dolar uluslararası işlemlerde 3.54 lirayı da geçti. Borsa İstanbul'daki kayıp ise yüzde 2 seviyesinde.

25.09.2017Ekonomi
AD-D seçim otomobilini Erdoğana hediye edecek

AD-D seçim otomobilini Erdoğan'a hediye edecek

Almanya'da Erdoğan fotoğraflarıyla seçim kampanyası yürüten göçmen partisi Alman Demokratlar Birliği (AD-D), üzeri Erdoğan resimleriyle donatılan ve kampanya boyunca sokaklarda dolaştırılan arabayı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye etme kararı aldı.

23.09.2017Dünya
Seçim yapılmadan koltuk paylaşımı

Seçim yapılmadan koltuk paylaşımı

23 Mayıs 1949 tarihinde Alman Anayasası’nın kabulüyle resmen kurulan Federal Almanya Cumhuriyeti’nde 19’uncu genel seçim, 24 Eylül pazar günü yapılacak. Ancak daha seçmen sandık başına gitmeden, iktidara göz diken partiler arasında koltuk paylaşımı başladı bile.

23.09.2017Dünya
Pasaportsuz veya kimliksiz gitmeyin

Pasaportsuz veya kimliksiz gitmeyin

Almanya’da pazar günü yapılacak genel seçimlerde sandığa giden her seçmen, iki oy kullanacak. Birinci oy doğrudan adaylar, ikinci oy parti için kullanılacak.

23.09.2017Dünya
BİG her kilometrede bir partiyi protesto edecek

BİG her kilometrede bir partiyi protesto edecek

Almanya’daki seçimleri boykot kararı alan Türk partisi BIG’in Genel Başkan Yardımcısı İsmet Mısırlıoğlu, 24 Eylül genel seçimleriyle aynı gün yapılacak Berlin Maratonu’nun her kilometresinde bir partiyi proteto ederek toplam 42 kilometre koşacak.

20.09.2017Dünya
BIG: Hesap sorarken gol yemeyelim

BIG: Hesap sorarken gol yemeyelim

Almanya’da yapılacak federal meclis seçimlerinde Türk toplumu arasında bölünmeyi arttırmamak için seçimlerden çekilen BIG Partisi’nin Genel Başkanı Haluk Yıldız, Almanya’daki Türk seçmene seslendi: “Verdiğiniz oylar size ihanet olarak geri dönecek. Gidin oy pusulalarına seçim boykotu yazın. Böylece Alman politikasına ve bütün dünyaya bizimle oyun oynayamazsınız diyelim.”

19.09.2017Dünya
Almanyada Türk usulü seçim turu

Almanya'da Türk usulü seçim turu

Almanya'da göçmenler tarafından kurulan Alman Demokratlar Birliği (ADD), üzerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafı bulunan otomobille seçim turu düzenledi, Türklerden oy istedi.

17.09.2017Dünya
Türk partisinden Türk seçmene öneri

Türk partisinden Türk seçmene öneri

Almanya’da genel seçimleri boykot eden Yenilik ve Adalet Birliği Partisi’nin (BIG) Genel Başkanı Haluk Yıldız, Köln’de düzenlediği basın toplantısı ile bunun nedenlerini açıkladı. Yıldız, Türkiye kökenli seçmenlere de ‘Wahlboykott’ (seçim boykotu) çağrısı yaptı.

15.09.2017Dünya
Türk partileri genel seçime katılmıyor

Türk partileri genel seçime katılmıyor

Almanya’da yaklaşık 61.5 milyon seçmen, 24 Eylül’de yeni meclisi belirlemek için sandık başına gidecek. 720 bin Türkiye kökenli seçmenin bulunduğu Almanya’da çeşitli partilerden Türkiye kökenli 92 aday da milletvekili olmak için yarışacak.

25.08.2017Dünya
Türklerin kurduğu BIG genel seçime katılmıyor

Türklerin kurduğu BIG genel seçime katılmıyor

Almanya’da Türklerin kurduğu Yenilik ve Adalet Partisi (BIG) Genel Başkanı Haluk Yıldız, partisinin 24 Eylül’de yapılacak genel seçimlere katılmayacağını bildirdi. Yıldız, genel seçimlerden önce ciddi hazırlık yapmak gerektiğini belirterek, parti teşkilatlarında görev alanların tatilde olduğunu ve yaklaşık iki haftalık seçim kampanyası ile bunun mümkün olamayacağını ifade etti.

21.06.2017Dünya
Refrandum 5 ülkede 31 gümrükte başlıyor

Refrandum 5 ülkede 31 gümrükte başlıyor

Türkiye’de 16 Nisan'da yapılacak referandum için yurt dışında ilk oylar pazartesi günü sandıklara atılacak. Yurt dışındaki seçmenler pazartesi günü 31 gümrük kapısında ve Almanya, Avusturya, Fransa, Belçika ve İsviçre’de saat 09.00’dan başlayarak oy verebilecek.

25.03.2017Dünya
Seçimi kaybetti ama birinci parti olabilir

Seçimi kaybetti ama birinci parti olabilir

Avusturya’da cumhurbaşkanlığı seçimini AB yanlısı Yeşillerli Alexander Van der Bellen’in kazanması Avrupa’ya derin nefes aldırdı. Ama siyasi gözlemciler tehlikenin henüz geçmediğini söyledi.

6.12.2016Dünya
Merkelin partisine yerel seçimlerde darbe

Merkel'in partisine yerel seçimlerde darbe

Almanya'nın kuzeydoğusundaki meclis seçimlerinde ilk sonuçlara göre Başbakan Angela Merkel'in partisi Hıristiyan Demokrat Birliği (CDU), oyların yüzde 19'unu alarak 3'üncü oldu. Bu seçimler, Merkel'in mülteci politikası açısından ve gelecek yıl yapılacak federal seçim öncesi bir sınav olarak görülüyordu.

5.09.2016Dünya
Göçmenlere kapımız açık

'Göçmenlere kapımız açık'

Almanya'nın Frankfurt kentinde bulunan Türk-Alman İşadamları Derneği’nde, ‘Seçimler ve Göçmenler’ konulu bir toplantı düzenlendi.

29.02.2016Dünya
Yurt dışında seçim 8 Mayıs’ta başlıyor

Yurt dışında seçim 8 Mayıs’ta başlıyor

7 Haziran seçimleri için Almanya’da 1 milyon 408 bin 550 seçmen sandık başına gidecek. 8-31 Mayıs tarihleri arasında 13 bölgede 80 sandık kurulacak. Cumartesi ve pazar da dahil her gün 9 saat boyunca oy kullanılabilecek. YSK, Yurt dışında oy verme işlemini havaalanı prensibine göre yapacak. Seçmen dilediği gün ve saatte istediği sandığa oyunu atabilecek.

6.04.2015Avrupa
İşte seçimlerin Almanyadaki gücü

İşte seçimlerin Almanya'daki gücü

7 Haziran seçimleri için Almanya'da bir milyon 408 bin 550 seçmen sandık başına gidecek. 8-31 Mayıs tarihleri arasında 13 bölgede 80 sandık kurulacak. Cumartesi ve pazar da dahil hergün 9 saat boyunca oy verme işlemi sürecek. YSK, Yurtdışında oy verme işlemini havaalanı prensibine göre yapacak. Seçmen dilediği gün ve saatte istediği sandığa oyunu atabilecek.

4.04.2015Avrupa
10 soruda yurtdışında oy kullanma rehberi

10 soruda yurtdışında oy kullanma rehberi

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 10 Ağustos’ta ilk turu yapılacak 400 milyona malolacak cumhurbaşkanı seçimi için 54 ülke 103 temsilcilikte bin 147 sandık kurdu ve oy verilecek yerleri kiraladı. YSK, Almanya’da oy kullanma yeri olarak Berlin Olimpiyat Stadı’nı kiraladı.

19.06.2014Dünya
EPA 2013 yılın fotoğrafları

EPA 2013 yılın fotoğrafları

Avrupa Basın Fotoğrafları Ajansı, 2013 yılının fotoğraflarını seçti.

14.12.2013Dünya
Almanyanın Türk kökenli vekilleri

Almanya'nın Türk kökenli vekilleri

Almanya'da Başbakan Angela Merkel'in zaferle çıktığı seçimlerde Türkiye kökenli 11 aday da milletvekili seçilerek meclise girmeyi başardı.

23.09.2013Gündem
Almanlar Merkelle dört yıl daha dedi

Almanlar 'Merkel'le dört yıl daha' dedi

Almanya Başbakanı Angela Merkel, dün yapılan genel seçimlerden üçüncü kez zaferle çıktı. Ancak, tek başına iktidar olması için gereken sandalye sayısının biraz altında kalması nedeniyle Merkel'i zorlu bir koalisyon kurma süreci bekliyor.

23.09.2013Avrupa
Her gurbetçiye yardım elini uzatan Sait Abi

Her gurbetçiye yardım elini uzatan Sait Abi

Avrupa’da ‘iyi bilgilenmedikleri için hak kaybına en fazla uğrayan millet hangisidir’ diye bir araştırma yapılsa kesinlikle cevap ‘Türkler’ olur. 72 milletin olduğu bir kıtada en büyük göçmen grubu olarak hak kaybında biz neden öndeyiz diye araştırırken yolumuz bir isimsiz kahramana düştü. Yolda yürürken “Evet Ayşe teyze”, “Tamam Osman Amca”, “Kardeş, tam saat 12.00’de buluşalım” veya “Delikanlım lütfen bir dinler misin” diye yalvaran ve yolda yürürken bile dertlere derman olmaya çalışan Konyalı Sait Özcan’ı 2 saat oturtup konuşabilmek için zar zor randevu aldık. Her anı dolu, her saatinde iyilik dağıtan, adeta adı konulmamış bir gönüllü sosyal danışman ve Almanya Türklerinin Sait Abisi idi. Üç-beş kelime konuşunca “İyi ki böyle insanlarımız da var aramızda” diyeceğiniz Özcan’ın bilinmeyen yönlerini hem üzülüp, hem de takdir ederek öğrendik. Türk Göçünün 60. yılı seçilebilecek bir örnek karakter sahibi Sayın Özcan ile olan söyleşimizi sizinle paylaşıyoruz...

16.01.2021Avrupa
Günün En Çok Oynanan İddaa Maçları (15 Ocak 2021)

Günün En Çok Oynanan İddaa Maçları (15 Ocak 2021)

Misli.com’da günün iddaa programı içerisinde en çok oynanan bahisleri ve Misli.com yazarlarının bu maçlar için yaptığı yorumları sizler için derledik.

15.01.2021Futbol
AK Partiden WhatsApp açıklaması: Kendi hukuklarını oluşturma çabası rahatsız edici

AK Parti'den 'WhatsApp' açıklaması: Kendi hukuklarını oluşturma çabası rahatsız edici

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, canlı yayında gündemi değerlendiriyor. "Uzun süredir tartıştığımız bir egemenlik durumu da söz konusu. WhatsApp'ın yaklaşımı insanları rahatsız etti." diyen Ünal, "Kendi hukuklarını oluşturma eğilimi içerisinde olduğunu görüyoruz. Devletlerin egemenlik hakları siber dünyada da geçerlidir. Önümüzdeki günlerde bu konu daha çok tartışılacak." diye konuştu.

15.01.2021Gündem
Rus muhalif Navalniden flaş açıklama: Ülkeme dönüyorum

Rus muhalif Navalni'den flaş açıklama: Ülkeme dönüyorum!

Rus muhalif Navalni, 17 Ocak'ta, zehirlendiği iddiasıyla tedavi gördüğü Almanya'dan ülkesine döneceğini bildirdi. Navalni'nin Putin tarafından zehirlendiği iddiaları dünya gündemini aylarca meşgul etmişti. Navalni geçtiğimiz günlerde bir anda askeri kamuflajlar giyinmiş bir şekilde ortaya çıkmış ve “Rusya’ya dönmek gibi bir niyetim yok” şeklinde konuşmuştu.

13.01.2021Dünya
Bu ülke aklını mı yitirdi

Bu ülke aklını mı yitirdi?

“Bu ülke (Fransa) aklını mı yitirdi?” Bunu Fransız kadın bir milletvekili söylüyor. Aslında birçok Avrupa ülkesinde son yıllarda tedirgin edici düzeye ulaşan aşırı sağcı gelişmeleri görünce, insanın aklından, “Bu ülke, bu ülkeler aklını mı yitirdi?” demek geçiyor.

13.01.2021Avrupa
TBMM Başkanı Şentoptan önemli açıklamalar

TBMM Başkanı Şentop'tan önemli açıklamalar

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, parti kapatmadan ABD Kongresi'nin basılmasına, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'sözde Cumhurbaşkanı' ifadesinden Rekabet Kurulu'nun Whatsapp'a soruşturma açmasına kadar bir çok konuda önemli değerlendirmelerde bulundu.

11.01.2021Gündem
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünaldan erken seçim açıklaması: Söz konusu değildir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'dan erken seçim açıklaması: Söz konusu değildir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Erken seçim tartışmalarının gündeme getirilmesi kasıtlıdır. Türkiye’nin önünde bir erken seçim söz konusu değildir" açıklamasını yaptı.

11.01.2021Gündem
‘Öncü kültürcü’ kafayı sığınmacılara taktı

‘Öncü kültürcü’ kafayı sığınmacılara taktı

Almanya’da yıllar önce ‘öncü kültür’ tartışmalarını gündeme getiren ve şu günlerde Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi’nin (CDU) genel başkanlığına soyunan Friedrich Merz, şimdi de kafayı sığınmacılara taktı.

11.01.2021Avrupa
Uzun yıllar arkadaş kaldık

Uzun yıllar arkadaş kaldık

Aile Meclisi bu hafta İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel ile eşi Ufuk Erel’in Ankara’daki evlerine konuk oluyor. Üniversite yıllarında tanışmışlar ancak okul bitip ikisi de öğretmen olana kadar arkadaş olarak kalmışlar. Zorlu bir yolculuğun ardından birbirine kavuşmuş Erel çifti ve engeller kısa süre içinde aşılmış.

11.01.2021Gündem
Bugün seçim olsa kim kazanır

Bugün seçim olsa kim kazanır?

Almanya’da bu yıl siyasi partileri zor seçim sınavları bekliyor. Ülkede federal seçimlerle birlikte altı eyalette de parlamento üyeleri yeniden belirlenecek. Federal seçimler 26 Eylül’de yapılacak.

10.01.2021Avrupa
ABDye: Lafa gelince demokrasinin beşiği

ABD'ye: Lafa gelince demokrasinin beşiği

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ABD Kongresi’ne baskınla ilgili “Lafa geldiğinde ‘demokrasinin beşiği’ denilen Amerika’daki bu süreç tüm insanlığı şok etmiştir” dedi. Erdoğan dün İstanbul’da cuma namazı çıkışı ve Uydu Teknolojileri Haftası oturumunda özetle şunları söyledi:

9.01.2021Gündem
Boğaziçinde rektör ataması, ABDdeki kanlı baskın, ittifak mesajı... Erdoğandan flaş mesajlar

Boğaziçi'nde rektör ataması, ABD'deki kanlı baskın, ittifak mesajı... Erdoğan'dan flaş mesajlar

Cuma namazı sonrasında soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'deki kanlı kongre baskınına ilişkin "Tüm insanlığı şoke etmiştir, şaşırtmıştır. Bizleri de aynı şekilde şaşırtmıştır." dedi. Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör atanmasına ilişkin de değerlendirmelerde bulundu ve "Bu rektör yasalar dışında atanmamıştır. Yasalar neye amir ise, Melih Bey de buraya atanmıştır. Geçmişine baktığımızda o da bu üniversite içinden yetişmiş bir arkadaşımızdır." ifadelerini kullandı. Erdoğan, protestolara ilişkin de "Öğrenciler bu işin içinde değil. Bu işin içinde teröristler var. Öğrencilerle alakası olmayan CHP'nin İstanbul İl Başkanı orada. Kendisi DHKP-C militanıdır." diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Saadet Partili Oğuzhan Asiltürk ile yaptığı görüşme için de "Bu ziyaretim hem bir nezaket ziyareti hem de bu ittifak meselesinde yani bir seçim ittifakı mı olur veya geleceğe yönelik biz bir terörle mücadele verirken burada bu terörle mücadelede her türlü desteğin bizim yanımızda olması lazım. Yani yalnızlığı hissetmememiz lazım. Buna benzer görüşmeleri bundan sonra da yapacağım." dedi.

8.01.2021Gündem
CDU’lu kadınlar Merz’e sırtını döndü

CDU’lu kadınlar Merz’e sırtını döndü

CDU Kadın Kolları, Annegret Kramp Karrenbauer’in yerine aday olan Friedrich Merz’e destek olmayacaklarını açıkladı. CDU Kadın Kolları Başkanı Annette Widmann Mauz, “CDU’lu kadınlar açık olarak Armin Laschet ya da Norbert Röttgen’i parti genel başkanı olarak görmek istiyor”

8.01.2021Avrupa
‘Utanç’ ve ‘Muz Cumhuriyeti’... Dünyadan ABD’ye demokrasi dersi

‘Utanç’ ve ‘Muz Cumhuriyeti’... Dünyadan ABD’ye demokrasi dersi

Joe Biden’ın başkanlığının tescil edildiği oturum sırasında Trump yandaşlarının Kongre’ye düzenlediği baskın hem ABD’de hem dünyada şok etkisi yarattı. Bazı ABD’li yetkililer ‘muz cumhuriyeti’ benzetmesi yaparken, Batılı devletler Washington’a demokrasinin şartlarını hatırlattı. ABD’nin sıklıkla demokrasi dersi verdiği ülkeler ise bu işgal nedeniyle Amerika’yı tiye aldılar.

8.01.2021Dünya
Merkelden ABDde yaşanan Kongre baskınına sert kınama

Merkel'den ABD'de yaşanan Kongre baskınına sert kınama!

ABD'de Trump yanlılarının Kongre binasını basması üzerine yaşanan olaylara Almanya'dan sert tepki geldi. Başbakan Merkel yaşanan olaylardan Başkan Trump'ın seçim yenilgisini kabul etmeyişini sorumlu tuttu. Merkel açıklamasında 'Görüntüler beni öfkelendirdi' ifadesini kullandı.

7.01.2021Dünya
İlker Başbuğun açıklamaları, Boğaziçine rektör ataması, SMA kampanyası tartışmaları... AK Partili Çelikten flaş açıklamalar

İlker Başbuğ'un açıklamaları, Boğaziçi'ne rektör ataması, SMA kampanyası tartışmaları... AK Partili Çelik'ten flaş açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrasında kritik açıklamalarda bulundu. Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un 27 Mayıs darbesine ilişkin sözlerini yorumlayan Çelik, "Zoraki demokratlık bir yere kadar. Kokteyl demokratlık olmuyor" dedi. SMA hastası çocuklarla ilgili tartışmalara da değinen Öner Çelik, "Bu devlet bu çocuklara sonuna kadar sahip çıkacak" ifadesini kullanırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatını tüm Türkiye'ye duyurdu: "Bundan sonra da tedavi onaylanırsa, cumhurbaşkanımızın açık talimatıdır. O çocuklara da bu tedaviye erişme konusunda her türlü imkan sağlanacaktır." Çelik, Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör atamasına ilişkin eleştirilere ilişkin ise "Bir insanın siyasi kimliği olması suç değildir" değerlendirmesinde bulundu.

4.01.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Ah kampanya vah YSK

BİZİM de üye olduğumuz Avrupa Konseyi söylüyor.

8.08.2014

Usta, ustalık nedir

HİSSİYAT Bir “Beyaz Türk’ün” önceki gece itibariyle, “hissiyatı” nedir?

13.06.2011

Almanya seçimleri

BİR Avrupa ülkesinde seçim gerçekleşecek de, ertesi günün gazeteleri sonucu vermeyecek. Sandık çıkışında sondaj enstitüsü ve aritmetik yansıtması var, mümkün değil!

23.09.2002

Bir gün herkes o koltuktan kalkmayı tadacak ama nasıl

Amerikan Senatosu’nun seçilmiş insanları, alenen kışkırtılmış kadınların ve adamların saldırısına uğradığı sırada...

8.01.2021

Sayıştay iyi ki var

‘Sayıştay’ın 2019 yılı raporundaki verilere göre ‘stoklarda nohut varken, Türkiye’nin neden nohut ithal edildiğini’ sorguladığımız basın açıklamamıza, TMO’dan gelen yanıtta TMO’nun hiçbir zaman nohut ithal etmediği belirtiliyor” diyor Niğde milletvekili Ömer Fethi Gürer...

7.01.2021