EKSTRA
MENÜ

Alman Turist

Alman Turist ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Alman Turist haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.958 Alman Turist haberi bulunmuştur.

Alman Turist Haberleri

Alman turist, otel odasında ölü bulundu

Alman turist, otel odasında ölü bulundu

Antalya’nın Alanya ilçesine tatile giden 38 yaşındaki Almanya uyruklu erkek turist, kaldığı otel odasında ölü bulundu.

29.10.2020Avrupa
Türkiyeye bu yaz en çok Alman turist geldi

Türkiye'ye bu yaz en çok Alman turist geldi

Türkiye'yi, ocak-ağustos döneminde 7 milyon 255 bin 107 yabancı turist ziyaret etti. Turistlerin geldiği ülkeler arasında 789 bin 602 kişiyle Almanya ilk sırada yer aldı.

27.09.2020Ekonomi
Vakalar sınırı aştı ama bakanlık hâlâ seyirci

Vakalar sınırı aştı ama bakanlık hâlâ seyirci!

İspanya’nın Balear Adaları’nda korona vakaları yüz bin nüfus başına 50 sınırını aştı. Almanya Dışişleri Bakanlığı’ndan halen seyahat uyarısı yok. Adalardan dönenler ne test olmak zorunda ne de karantina mecburiyeti var.

14.08.2020Avrupa
Almanlara kapımız sonuna kadar açık

Almanlara kapımız sonuna kadar açık!

Almanya’nın aralarında Muğla’nın da bulunduğu 4 il için seyahat yasağını kaldırması, Muğla’nın turistik ilçesi Marmaris’te turizmcileri sevindirdi.

6.08.2020Avrupa
‘Almanlar Antalya’yı özledi, Antalya da Almanları’

‘Almanlar Antalya’yı özledi, Antalya da Almanları’

Almanya’nın Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısını kısmen kaldırmasının sevindirici bir karar olduğunu söyleyen Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, yoğun bir Alman turist beklediklerini ifade etti. Atmaca, “Almanya Antalya’yı özledi, Antalya da Almanları çok özledi” dedi.

5.08.2020Avrupa
Türkiye Almanlar için de güvenli tatilin adresi olacak

Türkiye Almanlar için de "güvenli tatilin" adresi olacak

Antalya ve Muğlalı turizmcilerde, Almanya'nın yeni tip koronavirüs nedeniyle Türkiye'ye yönelik uyguladığı seyahat uyarısını kısmen kaldırmasının sevinci yaşanıyor. Deniz, kum ve güneşin yanı sıra tarihi ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan Antalya ve Muğla'da, koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm otellerde gerekli önlemler alındı.

5.08.2020Seyahat
Almanlar, Türkiyede tatil için sabırsızlanıyor

Almanlar, Türkiye'de tatil için sabırsızlanıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Timuçin Güler, Almanya'nın seyahat uyarısına ilişkin, "Bir Alman vatandaşı gözünden bakıldığında herhangi bir engel görmüyorlar ve Türkiye'ye gelmeyi çok istiyorlar." dedi.

25.07.2020Ekonomi
Alman turist, kazadan 12 gün sonra doğum gününde hayatını kaybetti

Alman turist, kazadan 12 gün sonra doğum gününde hayatını kaybetti

Antalya’nın Alanya ilçesinde motosikletle kamyonun çarpışması sonucu ağır yaralanan ve hastanede tedaviye alınan 75 yaşındaki Alman turist, 12 gün sonra doğum gününde hayatını kaybetti.

20.07.2020Avrupa
Yunan Adaları Türkleri mumla arıyor; neredesin komşu

Yunan Adaları Türkleri mumla arıyor; neredesin komşu?

Yunanistan 14 ülkeye kapıları açtı ama Türkiye’den turist kabul etmiyor. Oysa ki Yunan adaları, geçen yıl tam 330 milyon Euro bırakan Türk turisti hasretle bekliyor. Hürriyet’in konuştuğu yerel yetkililer, turizmciler ve esnaf ağız birliği etmişcesine “Türkleri çok özledik. Bir Türk, 3 değil, 5 değil 7 Avrupalı turiste bedel” diyor.

4.07.2020Dünya
Turizmin başkenti Antalya, Almanların vazgeçilmez adresi

Turizmin başkenti Antalya, Almanların vazgeçilmez adresi

Ağırladığı turist sayısı bakımından ‘turizmin başkenti’ olarak nitelendirilen Antalya, eşsiz manzarası ve dünyaca ünlü plajlarıyla Alman turistler açısından tatilin vazgeçilmez adresi oluyor. Denizi, kumu ve güneşinin yanı sıra tarihi ve doğal güzellikleriyle de ön plana çıkan kentte, Kovid-19 tedbirleri kapsamında tüm otellerde gerekli önlemler alındı. Sağlıklı turizm sertifikasıyla hizmet sunan oteller, yeni normalleşme sürecinde hem çalışanlarının hem de misafirlerinin sağlığını korumak için gerekli koşulları sağlıyor.

28.06.2020Avrupa
Antalyaya Alman akını

Antalya'ya Alman akını

Her yıl birçok ülke vatandaşı tarafından tatil için tercih edilen Antalya, 2018'de 2 milyon 319 bin, geçen yıl da 2 milyon 673 bin Alman misafiri ağırladı.

28.06.2020Ekonomi
MHPden bir Ayasofya açıklaması daha: Daha fazla bekletilmesine rızamız yoktur

MHP'den bir 'Ayasofya' açıklaması daha: Daha fazla bekletilmesine rızamız yoktur

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "MHP olarak, milli egemenliğimizin Ayasofya üzerinden pranga ve vesayet altında daha fazla bekletilmesine rızamız yoktur." ifadesini kullandı.

16.06.2020Gündem
Sayın Maas, kaldırın bu seyahat uyarısını

Sayın Maas, kaldırın bu seyahat uyarısını!

Almanya Dışişleri Bakanlığı’nın Alman turistlerin en başta gelen seyahat ülkelerinden Türkiye’ye seyahat uyarısını uzatması sert tepkilere yol açtı. Almanya Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) ve Türk seyahat acenteleri, Türkiye’ye seyahat uyarısının kaldırılacağını beklerken, Türkiye’nin Avrupa ülkeleri dışında tutulup, diğer tüm dünya ülkeleriyle aynı kefeye konulmasını sert eleştirdiler ve Alman Dışişleri Bakanı Maas’ı Türkiye’ye seyahat uyarısını bir an evvel kaldırmaya çağırdılar.

11.06.2020Avrupa
‘15 Haziran’dan itibaren turist kabul edeceğiz’

‘15 Haziran’dan itibaren turist kabul edeceğiz’

Türkiye, 15 Haziran’dan itibaren yurt dışı uçuşlara havaalanlarını açacak. Ankara, Alman hükümetinden Türkiye’ye yönelik de seyahat uyarılarının kaldırılmasını bekliyor. Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, dpa’ya yaptığı açıklamada, “Türkiye’de yetkili makamlar gerekli tüm önlemleri alıyor. Biz, federal hükümetin tüm bu gelişmeleri dikkate alarak karar vereceğinden eminiz” sözleriyle Türkiye’nin Alman turistleri ağırlamak için hazır olduğu mesajını verdi.

24.05.2020Avrupa
Almanlar ‘Türkiye’siz olmaz’ dedi

Almanlar ‘Türkiye’siz olmaz’ dedi

Turizmde Yunanistan ile söz kesilmesinin ardından diğer bir olumlu haber de Türkiye’nin turizmde ana kaynak pazarlarından biri olan Almanya’dan geldi.

21.05.2020Ekonomi
KKTC virüsü dizginledi Bakan sitem etti: Porsche’ları var 1.500 liraya tenezzül ediyorlar

KKTC virüsü dizginledi! Bakan sitem etti: Porsche’ları var 1.500 liraya tenezzül ediyorlar

Koronavirüsle mücadelede tüm dünya büyük bir sınav verirken, KKTC erken aldığı sert önlemler ve Türkiye’nin yardımlarıyla virüsü dizginlemeyi başardı. 108 vaka görülen ülkede tedavi gören 17 hasta kaldı.

23.04.2020Dünya
Kıbrısta Kovid-19 vaka sayıları artmaya devam ediyor

Kıbrıs'ta Kovid-19 vaka sayıları artmaya devam ediyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde (GKRY) görülen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında artış sürüyor. KKTC'de tespit edilen toplam yeni tip koronavirüs vaka sayısı 77'ye, Kıbrıs Rum kesiminde ise 320'ye yükseldi.

1.04.2020Dünya
KKTCde Korona virüsten 2. ölüm

KKTC'de Korona virüsten 2. ölüm

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) yeni tip korona virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 2’ye yükseldi.

1.04.2020Dünya
Koronavirüsten KKTC’de ilk ölüm

Koronavirüsten KKTC’de ilk ölüm

KKTC’de koronavirüsten ilk ölüm dün gerçekleşti, 67 yaşındaki Alman turist Bruno Gaffiend Jabusch yoğun bakımda hayatını kaybetti. Alman turistin aynı zamanda KOAH ve hipertansiyon hastası olduğu açıklandı.

29.03.2020Dünya
Son dakika haberi: KKTC’de koronavirüsten ilk ölüm

Son dakika haberi: KKTC’de koronavirüsten ilk ölüm

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) koronavirüs (Covid-19) nedeniyle ilk ölüm gerçekleşti.

28.03.2020Dünya
KKTC’de 15 köy karantinada

KKTC’de 15 köy karantinada

Koronavirüs salgınına karşı sert önlemlerin alındığı KKTC’de Karpaz yarımadasında bulunan 15 köy karantina altına alındı ve bir hafta sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

28.03.2020Dünya
KKTC’de virüs 34 karantina görevlisine bulaştı

KKTC’de virüs 34 karantina görevlisine bulaştı

KKTC’de önceki gün Ada’dan ayrılan karantinadaki 840 Alman turiste hizmet veren 27’si otel çalışanı ve 7’si polis 34 kişide koronavirüs tespit edildi.

26.03.2020Dünya
KKTC’de üç hasta taburcu edildi

KKTC’de üç hasta taburcu edildi

KKTC’de iki hafta önce tespit edilen ilk COVID-19 hastası 3 Alman turist tedavilerini tamamladı ve iyileşerek taburcu edildi.

22.03.2020Dünya
Son dakika haberler: KKTCdeki corona virüs hastalarıyla ilgili açıklama

Son dakika haberler: KKTC'deki 'corona virüs' hastalarıyla ilgili açıklama

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Turizm Bakanı Ünal Üstel, Gazimağusa'daki Salamis Otel'de koronavirüs (Covid-19) nedeniyle karantina altında tutulan Alman turistlerin Salı günü ülkelerine gönderileceğini açıkladı. Koronavirüs tedavisi gören 3 Alman turist ise taburcu edildi.

21.03.2020Dünya
KKTCde Kovid-19 vaka sayısı 33e yükseldi

KKTC'de Kovid-19 vaka sayısı 33'e yükseldi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Sağlık Bakanı Ali Pilli, bugün yapılan tetkikler sonucunda 12 Alman turist ve 1 KKTC vatandaşında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasının tespit edildiğini açıkladı.

19.03.2020Dünya
KKTCde 750 turistin karantinada olduğu otel böyle görüntülendi

KKTC'de 750 turistin karantinada olduğu otel böyle görüntülendi

Demirören Haber Ajansı (DHA) , Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde 750 turistin karantina altına alındığı Salamis Bay Otel’i görüntüledi.

18.03.2020Haber
KKTCde 750 turistin karantinada olduğu otel görüntülendi

KKTC'de 750 turistin karantinada olduğu otel görüntülendi

Demirören Haber Ajansı (DHA) , Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde 750 turistin karantina altına alındığı Salamis Bay Otel’i görüntüledi.

18.03.2020Dünya
Alanyada sezonun ilk kruvaziyer gemisi

Alanya'da sezonun ilk kruvaziyer gemisi

Antalya'nın Alanya ilçesine sezonun ilk kruvaziyer gemisi geldi. Geminin yolcuları, Corona Virüse karşı termal kamera ve kontrollerden geçirildikten sonra kente giriş yaptı.

15.03.2020Gündem
Kıbrıs’ta vaka sayısı artıyor

Kıbrıs’ta vaka sayısı artıyor

KKTC’de 3 yeni vaka daha tespit edilirken toplam hasta sayısı 5’e çıktı. Rum yönetiminde de hasta sayısı 14’e ulaştı.

14.03.2020Dünya
Son dakika haberler: KKTC’de corona virüs tespit edilenlerin sayısı 5’e çıktı

Son dakika haberler: KKTC’de corona virüs tespit edilenlerin sayısı 5’e çıktı

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) koronavirüs (Covid-19) tespit edilen kişi sayısı 5'e çıktı.

13.03.2020Dünya
Vali duyurdu Tarihi rekor kırıldı

Vali duyurdu! Tarihi rekor kırıldı

TURİZMİN başkenti Antalya, tarihinde ilk defa 15 milyon turist sayısını aştığı 2019’da, gün, ay ve yıl rekoru kırdı. Vali Münir Karaloğlu, 2019 yılında Antalya’ya iki havalimanı, deniz limanları ve başka şehirlerden transfer olmak üzere toplam 15 milyon 644 bin 108 turist geldiğini açıkladı.

2.01.2020Ekonomi
Turizm kenti 2019 yılını rekorlarla kapatacak

Turizm kenti 2019 yılını rekorlarla kapatacak

Her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapan turizm kenti Antalya, 2019 yılını rekorlarla kapatacak. Kente gelen turist sayısı 14 milyon 856 bin 153 olarak kayıtlara geçerken, Ocak-Kasım döneminde gelen turistlerin milliyetlere göre dağılımında ise ilk sırada 5 milyon 406 bin 353 rakamıyla Ruslar yer aldı.

27.12.2019Ekonomi
Antalya turizminde 15 milyon rekoru

Antalya turizminde 15 milyon rekoru

TURİZMİN başkenti Antalya, tarihinde ilk defa 15 milyon turist sayısını aştı. 20 Kasım itibarıyla Antalya ve Gazipaşa havalimanları dış hatlardan 14 milyon 912 bin, çoğunluğu İstanbul üzerinden transit 600 bin, 55 bine yakını da kruvaziyer turizmi kapsamında olmak üzere, 15 milyon 567 bin turist geldi.

22.11.2019Ekonomi
Turist sayısı fırladı: Satışlara yansıdı Onun lezzetine bayıldılar

Turist sayısı fırladı: Satışlara yansıdı! Onun lezzetine bayıldılar

İstanbul’da turist sayısındaki artış lokum satışlarına da yansıdı; esnafa göre yarı yarıya artış var.

2.11.2019Ekonomi
Alman turist Antalya’da ölü bulundu

Alman turist Antalya’da ölü bulundu

Antalya’da yaşayan 62 yaşındaki Alman turistten haber alamayan bina sakinleri jandarmaya haber verdi. Kapısı çilingir yardımıyla açılan Sigrid Beck, yatak odasında ölü bulundu.

31.10.2019Avrupa
Vahşinin sonu DEAŞ lideri Bağdadi operasyonla öldürüldü

Vahşinin sonu! DEAŞ lideri Bağdadi operasyonla öldürüldü

Terör örgütü DEAŞ’ın kurucusu Ebubekir el Bağdadi’ye yönelik önceki gece Suriye’nin İdlib vilayetindeki Barisha köyünde ABD askerlerince operasyon düzenledi. Operasyona 8 helikopter katıldı. ABD Başkanı Trump dün Beyaz Saray’da yaptığı açıklamada, Bağdadi’nin bir tünelde kıstırıldığını, üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirerek iki eşi ve üç çocuğuyla öldüğünü söyledi.

28.10.2019Dünya
İstanbul turizmine sıcak hava dopingi

İstanbul turizmine sıcak hava dopingi

İSTANBUL’da hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi kentin tarihi ve turistik yerlerine yerli ve yabancı turistin daha fazla akın etmesini sağladı. Özellikle tarihi yarımada da kalabalık turist kafileleri görülürken, esnafın ve otelcilerin yüzü güldü. Turist kafilelerinde İstanbul aktarmalı uçan transit yolcuların da yer alması dikkat çekti.

19.10.2019Ekonomi
Batılı turistlerin İstanbula ilgisi artıyor

Batılı turistlerin İstanbul'a ilgisi artıyor

İstanbul 15 milyon turist hedefine her geçen ay daha da yaklaşıyor. Bunda Avrupa ve Kuzey Amerika ülkelerinden gelen turistlerin sayısı etkili oldu.

17.10.2019Seyahat
Alman turist denizde boğuldu

Alman turist denizde boğuldu

ANTALYA'nın Alanya ilçesinde serinlemek için denize giren Alman Oskar Anton Georg (70) boğuldu.

15.10.2019Gündem
Eve dönüş harekatı

Eve dönüş harekatı

Dünyanın en eski seyahat firması Thomas Cook resmen iflas ettiğini açıkladı. İngiltere’nin köklü seyahat firmasından yapılan açıklamada kurtarma paketi hakkında şirket ortakları ve hissedarlarla yapılan görüşmelerde sonuç alınamadığı belirtildi.

24.09.2019Ekonomi
Thomas Cook iflas etti, Alman turistler Tunus’ta rehin

Thomas Cook iflas etti, Alman turistler Tunus’ta rehin!

Dünyanın her noktasına turist taşıyan ve en büyük seyahat acentelerinden 178 yıllık İngiliz tur operatörü Thomas Cook iflas etti. Alacaklılarıyla anlaşmaya varamayınca iflasını açıklayan şirket yüzünden Almanya'dan 140 bin olmak üzere toplam 600 bin turist mağdur oldu. Şu anda tatilde olan Thomas Cook mağduru turist sayısı ise 150 bin. Bazı Alman turistler Tunus'taki otellerde paraları ödenmediği için rehine olarak tutuluyor.

23.09.2019Avrupa
Antalyada iki turist otel odasında ölü bulundu

Antalya'da iki turist otel odasında ölü bulundu

Antalya'nın Alanya ilçesinde farklı otellerde tatil yapan Rus ve Alman turist, otel odalarında ölü bulundu.

12.09.2019Gündem
Türkiyede en çok tatil için kalanlar Letonyalı turistler oldu

Türkiye'de en çok tatil için kalanlar Letonyalı turistler oldu

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ocak-Temmuz dönemine ait konaklama istatistiklerini açıklarken ortalama en çok kalış süresi olanlar 4,76 ile Letonyalı turistlerden oluştu. Letonyalı turistlerin tesislere geliş sayısı ise 32 bin 206’da kaldı. Tesislere geliş ve geceleme sayılarında ise ilk sırada Rus vatandaşları yer aldı. Rus turistler 3 milyon 131 bin geliş ve 13 milyon 760 bin 979 geceleme ve 4,40 kalış süresi ile lider olurken, Rusları Almanlar takip etti. Alman vatandaşlarının tesislere geliş sayısı 2 milyon 586 bin 716, geceleme sayısı ise 11 milyon 555 bin 411 oldu. En az kalanlar ise 1,48 ile Çin vatandaşlarından oluştu. Çin vatandaşları az kalsa da geceleme sayılarının 1 milyon 364’e çıkması dikkat çekti. İlk 7 ayda 8.4 milyondan fazla yabancı turist ağırlayan İstanbul, turizmde son 5 yılın en iyi performansını yakaladı.

9.09.2019Seyahat
Antalya, 16 milyon turisti rahat görecek

'Antalya, 16 milyon turisti rahat görecek'

ANTALYA’da, yıl başındaki 16 milyonluk turist hedefinin 10,7 milyonu, 8 ayda gerçekleşti. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, "Antalya, sezon hedefini çok rahat gerçekleştirecek" dedi.

5.09.2019Ekonomi
Avrupalı Türkler tatilde Almanların 2 katını harcıyor

Avrupalı Türkler tatilde Almanların 2 katını harcıyor

Geçen yıl Türkiye'ye tatil için gelen 2,8 milyon Avrupalı Türk'ün kişi başı ortalama harcaması bin 175 avro ile Alman turistleri ikiye katladı. Avrupa'da yaşayan her iki Türk'ten birisi geçen yıl tatil için ana vatanını tercih etti. Avrupalı Türklerin geçen yıl yaptığı toplam harcama ise yaklaşık 3,3 milyar avro düzeyinde gerçekleşti.

26.08.2019Ekonomi
Alman turist ‘Beni çöpe atın’ yazılı notla ölü bulundu

Alman turist ‘Beni çöpe atın’ yazılı notla ölü bulundu

Antalya'nın Alanya ilçesinde yerleşik yaşayan 57 yaşındaki Alman uyruklu erkek turist yalnız kaldığı evinde ölü bulundu. İntihar ettiği şüphesi üzerinde durulan Alman'ın evinde “Benim anne, baba ve kardeşler öldü. Benim et çöpe atıyorsunuz en güzel” ve “Türkiye her şey için teşekkür ederim” yazılı not bulundu.

19.08.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Ege adaları ile bağlantı koptu...

Geçen sene mart ayı başından bu yana Ege adaları ile bağlantı koptu, sadece ticaret ve turizm taşımacılığı değil iki yaka arasındaki dostluk ve arkadaşlıklar da koptu. Bu yazımız için Türkiye ile Yunanistan’a ait adalar arası taşımacılığın ve oradaki turizm organizasyonunun önemli isimlere ulaştık, sürecin nasıl geçtiğini ve 2021 öngörülerini sorduk.

31.01.2021

‘Türkiye’ye hep güvendik’

Almanya deyince aklımıza ne geliyor? Önce Almanya’daki Türkler, sonra en büyük ticari partnerimiz olması başta olmak üzere pek çok konu... Alman turistler de tabii... Ülkemize pek çok ülkeden turist geliyor. Her biri bizim için değerli, ama turizmin özgül ağırlığını Alman turistlerin oluşturduğunu inkâr edemeyiz. Alman turist sayısı bir mihenk taşı sanki... Talihsiz bir yol kazasından sonra tekrar hatırı sayılır derecede Alman turisti ağırladık yeniden... Şimdi gözler yeni yaz sezonunda.

3.12.2019

Rodos’ta herkesten kalabalık

“Burada değil, sen mutlu?”

Kulaklığımdan sızan “Anoixe” şarkısını ve Sotiria Bellou’nun sesini duyuyor Maria Abla.

“Giati Maria?” (Neden?)

24.09.2019