EKSTRA
MENÜ

Alışveriş Merkezi

Alışveriş Merkezi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Alışveriş Merkezi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 27.950 Alışveriş Merkezi haberi bulunmuştur.

Alışveriş Merkezi Haberleri

Merve Boluğurun AVM stili

Merve Boluğur'un AVM stili

Merve Boluğur, yeni sevgilisi Burak Dayı ile önceki gün İstinye Park’taydı.

21.08.2020Magazin
65 yaşa yeni kısıtlamalar

65 yaşa yeni kısıtlamalar

Koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle hıfzıssıhha kurullarınca ek önlem alınan ve 65 yaş üstüne kısıtlama getirilen kentlere yenileri eklendi.

20.08.2020Gündem
Kırıkkalede 65 yaş ve üzerinin toplu etkinliklere katılımı kısıtlandı

Kırıkkale'de 65 yaş ve üzerinin toplu etkinliklere katılımı kısıtlandı

Kırıkkale'de 65 yaş ve üzerindeki vatandaşların sağlıklarının korunması amacıyla toplu etkinliklere katılması kısıtlandı. Söz konusu vatandaşlar sadece 1. derece yakın akrabalarının etkinliklerine genel kurallara uyarak katılabilecek.

19.08.2020Gündem
Giresunda, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanlarla ilgili kısıtlama kararları

Giresun'da, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanlarla ilgili kısıtlama kararları

Giresun'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan kişilere yönelik bazı kısıtlamalar getirildi.

19.08.2020Gündem
Konya’da 65 yaş ve üstü kişiler için sokağa çıkma kısıtlaması getirildi

Konya’da 65 yaş ve üstü kişiler için sokağa çıkma kısıtlaması getirildi

Konya Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nca 65 yaş ve üstü ile kronik hastalığı bulunan vatandaşlar için sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Karar gereği bu kişilerin her gün saat 10.00 ile 20.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecekleri, diğer saatler de ise sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesine karar verildi.

18.08.2020Gündem
Muş’ta koronavirüsle mücadelede yeni tedbirler Maskesiz gezmek yasaklandı

Muş’ta koronavirüsle mücadelede yeni tedbirler! Maskesiz gezmek yasaklandı

Muş'ta koronavirüs salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında kent genelinde maskesiz gezmek ile 65 yaş ve üstü kişilerin düğün, nişan, sünnet gibi organizasyonlar ile AVM gibi yerlerde bulunmaları yasaklandı.

18.08.2020Gündem
3. Sınıf Hayat Bilgisi Görev Ve Sorumluluklarım konu anlatımı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Görev Ve Sorumluluklarım konu anlatımı

Hayatta üzerimize düşen bazı sorumluluk ve görevler bulunmaktadır. Bu görevleri doğru şekilde ve eksiksiz olarak layıkıyla yerine getirmemiz gerekir. Şimdi hem kendimiz hem çevremiz ve hem de ülkemiz için sorumluluklarımıza ve görevlilerimize bakalım. İşte 3. sınıf hayat bilgisi görev ve sorumluluklarım konu anlatımı.

16.08.20203. SINIF
Son dakika... Antalyada hamamda başlayan yangın ağaçlık alana sıçradı

Son dakika... Antalya'da hamamda başlayan yangın ağaçlık alana sıçradı

Antalya'nın Serik ilçesinde yıllardır kullanılmayan turistik hamam ve alışveriş merkezinin bulunduğu binada çıkan yangın, ağaçlık alana sıçradı. Yerleşim yerleri için tehdit oluşturan yangın kontrol altına alındı.

16.08.2020Gündem
Güvenli Alan sosyal hayatın zorunlu bir parçası olacak

Güvenli Alan sosyal hayatın zorunlu bir parçası olacak

HAYAT Eve Sığar (HES) uygulamasının yeni özelliği “Güvenli Alan” sayesinde AVM, restoran, kafe, hatta taksilerin bile koronavirüs açısından anlık olarak güvenli olup olmadığının görülmesi mümkün. İçişleri Bakanlığı'nın önceki gün yayınladığı genelge ile şimdilik pilot il Kırıkkale'de zorunlu hale getirilen “Güvenli Alan” kullanımı, kısa sürede tüm Türkiye’de yeni normaldeki sosyal hayatın bir parçası haline gelecek. Uygulama sayesinde akıllı telefona sadece bir karekod okutarak gidilen mekanda riskli biri var mı yok mu saniyeler içinde görülebiliyor.

16.08.2020Gündem
Deprem uyarısı yapınca bize kızıyorsunuz ama ölüyoruz

Deprem uyarısı yapınca bize kızıyorsunuz ama ölüyoruz

Yarın, 17 Ağustos 1999 Gölcük depreminin yıldönümü. Aradan geçen 21 yılda depreme hazırlık konusunda kat ettiğimiz yolu konuşmak için buluştuğumuz yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür: “Halkın ‘Biz depremde ölmek istemiyoruz’ demesi lazım. Talep olmazsa siyasetçi de depremi ciddi olarak gündemine almıyor.”

16.08.2020Hürriyet Pazar
Son dakika haberler... Kayseri, Siirt, Gaziantep, Şanlıurfa, Van, Yalova ve Bitliste koronavirüse karşı yeni kararlar

Son dakika haberler... Kayseri, Siirt, Gaziantep, Şanlıurfa, Van, Yalova ve Bitlis'te koronavirüse karşı yeni kararlar

Son dakika haberine göre, Koronavirüs tedbirleri kapsamında çok sayıda kentte İl Hıfzıssıhha Kurulu'nda yeni kararlar alındı. Kayseri, Siirt, Gaziantep, Şanlıurfa, Van, Yalova, Bartın, Elazığ ve Bitlis'te yeni kararları Valilik'ler duyurdu. İşte o kararlar...

15.08.2020Gündem
Lisha Yu cinayetinin sırrı çözüldü… Tüyler ürperten detaylar

Lisha Yu cinayetinin sırrı çözüldü… Tüyler ürperten detaylar

İstanbul’da kaybolduktan sonra öldürüldüğü ortaya çıkan Çinli kadın Lisha Yu’nun sır cinayeti adım adım çözüldü. Lisha Yu’nun bir süre takip edildiği ve sonra zorla bir valiz içine konularak bagaja sokulduğu belirlendi. Yolda ölen Çinli kadının Bilecik’te gömüldüğü anlaşıldı.

15.08.2020Gündem
Tesla teknolojisine Türk imzası

Tesla teknolojisine Türk imzası

Elektrikli otomobil denilince dünyada akla ilk gelen marka olan Tesla’nın yeni aldığı patentte, bir Türk mühendisin de imzası yer aldı. Otonom olarak park yerinden çıkarak sürücünün yanına gelme teknolojisini içeren patent için Elon Musk ile birlikte toplamda 18 kişi çalıştı.

15.08.2020Ekonomi
Binali Yıldırımdan ’Oruç Reis’ açıklaması Komşuya düşen hak hukuka riayet etmek

Binali Yıldırım'dan ’Oruç Reis’ açıklaması! 'Komşuya düşen hak hukuka riayet etmek'

TBMM eski Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, dün Yunanistan ile yaşanan Oruç Reis kriziyle ilgili yaptığı açıklamada Türkiye'nin kendi deniz hükümranlık alanında gerekli çalışmaların yapıldığını ifade ederek, "Bunun için gürültü patırtı çıkarmaya lüzum yok. Yunanistan bizim komşumuz neticede ama komşuya düşen hak hukuka riayet etmek. Rahat durduğu müddetçe komşumuz olmaya devam edecek" diye konuştu.

14.08.2020Gündem
İstanbul Valisi Yerlikaya:  7-8-9 Ağustosta 30 bin 435 denetim yapıldı

İstanbul Valisi Yerlikaya: 7-8-9 Ağustos'ta 30 bin 435 denetim yapıldı

İSTANBUL Valisi Ali Yerlikaya, koronavirüs tedbirleri kapsamında İstanbul'da 07.08,09 Ağustos tarihlerinde 18 ayrı başlıkta 30 bin 435 denetim yapıldığını açıkladı.

10.08.2020Gündem
21 yılda 13 beyin kanaması geçirdi, 41. yaşını kutladı

21 yılda 13 beyin kanaması geçirdi, 41. yaşını kutladı

AYDIN'ın Söke ilçesinde yaşayan bugüne kadar 13 beyin kanaması, 6 felç, 20'den fazla beyin anjiyosu ve çok sayıda epilepsi nöbeti geçiren ve öldü sanılan Ferkan Taş'a, 41'nci yaş günü sürprizi yapıldı. Söke'nin kırsal Bağarası Mahallesi'nde yaşayan Ümmühan Taş (68) ve Recep Taş (70) çiftinin 4 çocuğundan Ferkan Taş, 8 Ocak 1999'da, ailesine ait zeytinlikte ürün toplarken fenalaşıp bayıldı. Eve gitmeyince aranan Ferkan Taş, yakınları tarafından arazide bulunup Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Beyin kanaması geçirdiği belirlenen Taş, Aydın Atatürk Devlet Hastanesi'ne oradan da İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Birçok test yapılan Taş'a, nadir görülen 'Thalamik AVM' (Arterio-Venöz-Malformasyon)' teşhisi konuldu. Beyin damarlarındaki yapısal bir bozuklukla dünyaya gelen ve yıllar sonra beyin kanamasıyla ortaya çıkan rahatsızlığı nedeniyle şaşkına dönen Taş, uzun süre mücadele etti. Bugüne kadar 13 beyin kanaması, 6 felç, 20'den fazla beyin anjiyosu ve çok sayıda epilepsi nöbeti geçirdi. Son olarak 2014 yılında beyin kanaması geçiren Taş, yaşama azmiyle sağlığına kavuştu. 10 hastanede toplam 562 gün geçirdi ve her seferinde öldüğü sanılan Ferkan Taş, mucizevi bir şekilde yaşama tutundu.

10.08.2020Haber
21 yılda 13 beyin kanaması, 6 felç geçirdi

21 yılda 13 beyin kanaması, 6 felç geçirdi!

Aydın'ın Söke ilçesinde yaşayan Ferkan Taş (41), 20 yaşından bu yana geçen 21 yılda, 13 kez beyin kanaması ile 6 kez felç geçirdi. 20'den fazla beyin anjiyosu yapılan, sayısız epilepsi nöbeti geçiren ve her seferinde ölümden dönen Taş'a, ailesi 41'inci doğum gününde, sürpriz parti yaptı.

9.08.2020Gündem
Gezen Sinema Tırı çocukları açık havada sinemayla buluşturacak

Gezen Sinema Tırı çocukları açık havada sinemayla buluşturacak

Gezen Sinema Tırı, 7-8 Ağustos'ta her yaştan seyirciyi açık havada sinemayla buluşturacak.

6.08.2020Keyif
Alın yerine ateşinizi ‘el bileğinden’ de ölçtürebilirsiniz

Alın yerine ateşinizi ‘el bileğinden’ de ölçtürebilirsiniz

Koronavirüsün hayatımıza girmesiyle birlikte hastalığın en önemli belirtisi olan yüksek ateş de takip edilmeye başlandı. Tek başına bir teşhis anlamı taşımasa da ateş ölçümü, bazı koronavirüs hastalarının tespitinde çeşitli mekânlarda tedbir amaçlı kullanılıyor. Bu kapsamda özellikle kalabalık yerlere girişlerde görevliler tarafından ateş ölçümü yapılıyor. Bu alanlarda teması artıran alından ölçüm yerine el bileğinden ölçümün de tercih edilebileceğini belirten İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Sedat Özdemir, "Alnından ateş ölçtürmekten rahatsız olan kişiler koldan ve el bileğinden ateş ölçtürebilir. Kişi ateşini ölçen kişiyle sosyal mesafeyi korumalıdır" dedi.

5.08.2020Sağlık
Otel, AVM, şirket ve hastane isimlerine denetim: İngilizce isimler ayıklanacak

Otel, AVM, şirket ve hastane isimlerine denetim: İngilizce isimler ayıklanacak

Türk Dil Kurumu, tabelalardan şirket isimlerine kadar her alandaki yabancı kelimelerle ilgili kapsamlı rapor hazırladı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Yüksek İstişare Kurulu’nda görüşülen raporda İngilizce isimlerin ayıklanması ve Türkçenin korunması için yasa çıkarılması önerildi.

4.08.2020Gündem
Bayramda AVMler açık mı 31 Temmuz- 3 Ağustos Kurban Bayramı AVM çalışma saatleri

Bayramda AVM'ler açık mı? 31 Temmuz- 3 Ağustos Kurban Bayramı AVM çalışma saatleri

Bayramda AVM'ler açık mı? Kurban Bayramı devam ederken, alışveriş merkezlerinin çalışma saatleri gündeme geldi. Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyurak geçen Kurban Bayramı'nda, alışveriş merkezlerinin yolunu tutacak olan vatandaşlar, AVM çalışma saatlerine göre planlarına yön verecek. İstanbul Valiliği tarafından bayram tedbirleri konusuyla yayınlanan açıklamada AVM'lerde güvenlik ve sağlık önlemlerinin alınacağı bildirildi. İşte, 31 Temmuz-3 Ağustos AVM çalışma saatleri.

1.08.2020Gündem
Almanyada bankaya biber gazlı saldırı

Almanya'da bankaya biber gazlı saldırı

Almanya’nın başkenti Berlin’de soyguncular AVM içerisinde bulunan banka şubesine biber gazıyla saldırdı. Soygunların yakalanması çalışma başlatılırken, gazdan etkilenen çalışanlar hastaneye kaldırıldı.

31.07.2020Dünya
İstanbul Valiliği duyurdu İşte madde madde Kurban Bayramı tedbirleri

İstanbul Valiliği duyurdu! İşte madde madde Kurban Bayramı tedbirleri

İSTANBUL Valiliği, Kurban bayramı tedbirlerini açıkladı. Valilikten yapılan açıklamada 'Kurban Bayramı'nı huzur ve güven ortamı içinde geçirmelerini temin etmek için koronavirüs salgınıyla mücadele tedbirlerinin hassasiyetle uygulandığı kontrollü sosyal hayat sürecinde Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu önerileri çerçevesinde temizlik, maske ve mesafe tedbirlerine en üst düzeyde riayet edilmesi büyük önem arz etmektedir' denilerek alınacak tedbirler madde madde açıklandı.

29.07.2020Gündem
ABDde Covid-19 yardım parasıyla Lamborghini alan iş yeri sahibi tutuklandı

ABD'de Covid-19 yardım parasıyla Lamborghini alan iş yeri sahibi tutuklandı

ABD'nin Florida eyaletinde, David T. Hines isimli iş yeri sahibinin, yanlış bilgiler vererek, Covid-19 salgınından zarar gören iş yerlerine verilen yardım parasından yararlandığı ve bu destekle lüks harcamalar yaptığı belirlendi.

29.07.2020Dünya
Uzaktan otomatik ateş ölçen cihaz geliştirildi

Uzaktan otomatik ateş ölçen cihaz geliştirildi

Pandemi sürecinde Yıldız Teknopark bünyesindeki girişimciler ve Yıldız Teknik Üniversitesi’ndeki akademisyenler uzaktan otomatik olarak ateş ölçebilen, ölçümlerin kaydını tutabilen, anomali durumunda uyarı veren ve ergonomik boyutta olan ateş ölçer geliştirdi. Bu ateş ölçer ticarileştiğinde evlerden toplu taşımaya, parklardan fabrikalara kadar otomatik olarak, bir kişiye gerek duyulmadan, temassız ateş ölçümü yapılabilecek. Üstelik bu ölçüm sonucu istenilen cihaza gönderilecek.

28.07.2020Teknoloji
Hatayda çok sayıda motosiklet hırsızlığı olayına karışan kişiler yakalandı

Hatay'da çok sayıda motosiklet hırsızlığı olayına karışan kişiler yakalandı

Hatay'da 18 motosiklet hırsızlığı suçuna karışan 2 kişi kovalama sonucu yakalandı.

27.07.2020Gündem
Belçikada maske takmak artık zorunlu

Belçika'da maske takmak artık zorunlu

Koronavirüs önlemleri kapsamında Belçika sokaklarında maske takma zorunluluğu başladı.

25.07.2020Dünya
Zehra Çilingiroğlunun AVM stili

Zehra Çilingiroğlu'nun AVM stili

Hülya Avşar ve Kaya Çilingiroğlu’nun kızları Zehra Çilingiroğlu, önceki akşam İstinye Park’ta objektife takıldı.

25.07.2020Magazin
Olympia kurbanları unutulmadı

Olympia kurbanları unutulmadı

Almanya’nın Münih kentindeki Olympia Alışveriş Merkezi’nde (OEZ) 2016’da gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren 9 kişi için 2 ayrı anma töreni düzenlendi. İlk anma töreni Münih Türk Dernekler Birliği, DİTİB Güney Bavyera temsilciliği, Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) ve Münih Başkonsolosluğu ile birlikte düzenlendi.

23.07.2020Avrupa
5 metreden ateş ölçümü yapabilmek mümkün

5 metreden ateş ölçümü yapabilmek mümkün

Koronavirüs salgınıyla birlikte teknoloji hayatımızda daha önemli bir rol oynamaya başladı. Video konferans uygulamaları başta olmak üzere pek çok çözüm, vazgeçilmezimiz olurken diğer yandan toplumsal hayatı korumaya odaklı teknolojiler de gün geçtikçe önem kazanıyor.

21.07.2020Teknoloji
Yazlık koleksiyon depoda kaldı

Yazlık koleksiyon depoda kaldı

Pandemiden en çok etkilenen sektörlerin başında gelen AVM mağazaları, düşen ziyaretçi sayısı nedeniyle ikinci kapatma listesini hazırladı. Hazır giyimciler, 2020 yaz sezonu için hazırlattıkları koleksiyonları kutulardan hiç çıkarmadan depolarda bekletiyor.

21.07.2020Ekonomi
Fransa’da kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu bugün başladı

Fransa’da kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu bugün başladı

Fransa’da korona virüs salgını ile mücadele kapsamında alınan yeni tedbir ile kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu bugün başladı.

20.07.2020Dünya
70 bin TL hibe desteği aldı, otomatik afiş asma sistemi geliştirdi

70 bin TL hibe desteği aldı, otomatik afiş asma sistemi geliştirdi

Kayseri'de genç girişimci Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığından (KOSGEB) aldığı 70 bin lira hibe desteği ile insansız otomatik afiş asma sistemi geliştirdi.

20.07.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Yapma Merve... Bize de mi lolo?

Ortada Merve Boluğur'un kuyumcu titiz' iğiyle kullandığı medya ve sosyal medya, Alaçatı sokaklarında cambaz kararlılığıyla attığı adımlar ve soğuk soğuk, paylaşım paylaşım yenmiş bir intikam var. Bu "özelim" hassasiyeti o yüzden biraz tuhaf kaçıyor.

23.08.2020

Direk kalktı, tehlike geldi

Hürriyet Bursa gazetesi abonelerinden iş insanı B. T. şikayetini şöyle dile getiriyor:

17.08.2020

13’ünde çırak 25’inde patron

 Kendi ayaklarının üzerinde durmak adına 13 yaşında çırak olarak iş hayatına atılır.

16.08.2020

Lafayette günleri

Doğu Akdeniz’de Oruç Reis gemisiyle hidrokarbon arama çalışmalarına Yunanistan, Fransa, Mısır, BAE, İsrail itiraz ediyor...

15.08.2020

Olmak ya da Olmamak.. Beyrut

Dünya bir taraftan koronavirüs salgını ile uğraşa dursun, gündem hafta başında bir anda Lübnan’ın başkenti Beyrut’un liman bölgesinde yaşanan korkunç patlama ile sarsıldı.

14.08.2020

Dilovası’na dikkat! Ya patlarsa?

Bir grup kenevir dostuyla İzmir’e giderken, İstanbul’un içinde ilginç manzaralarla karşılaştık. Bazı bölgeleri de neredeyse unutmuşuz. İstanbul’un her şeyini yeniden fotoğraflamak lazım diye düşündük. Şimdi kolay, havadan da dronla çekim yapılabiliyor. Ünlü fotoğraf sanatçısı Orhan Durgut, helikopterle ne zorluklarla İstanbul’u havadan çekmişti. Ta Pendik’ten Büyükçekmece’ye kadar, eşsiz manzaraları tek objektife sığdırmıştı. Şimdi de Kâbe’de ve İslam dünyasının kutsal ve kadim şehirlerindeki İslam yapıtlarını fotoğraflarıyla abideleştiriyor.

12.08.2020

Unuttun mu beni.. Her şeyimi...Sildin mi bütün izlerimi

Yaz rehavetine giren vatandaşların, koronavirüs sürecinin hâlen devam ettiğini unutarak tedbirleri elden bırakması, vaka sayılarını arttırırken, risk haritasını da kızarttı. Önceki gün, kapsamlı koronavirüs denetimi gerçekleştirilirken, uzmanlar koronavirüsü yenmenin bireysel tedbirle mümkün olduğunu söylüyor.

8.08.2020

Trafik kazalarına ulusal öncelik

Bir bayramı daha yolcu ettik. Pandemi gölgesinde bayramın tadı çıkmadı. AVM ’ler, tatil yerleri, sahiller, yaylalar, piknik alanları, kafeler, eğlence mekanlarında çoğunluğun maske, mesafe, temizlik kurallarını uymadığı görüldü. Bunun bir bedeli olacak elbette!.. 

7.08.2020

Bugün bayram, eğlenin çocuklar

Bayramda çocuklar ziyaretler kadar sokağa çıkmak, eğlenmek de ister ama bir yandan koronavirüs tehlikesi devam ediyor. Bu hafta, güvenlik önlemlerini alarak bayramı ‘bayram gibi’ yaşatacak etkinlikleri, eğlence parklarını ve müzeleri derledik.

2.08.2020

Bugün bayram, eğlenin çocuklar

Bayramda çocuklar ziyaretler kadar sokağa çıkmak, eğlenmek de ister ama bir yandan koronavirüs tehlikesi devam ediyor. Bu hafta, güvenlik önlemlerini alarak bayramı ‘bayram gibi’ yaşatacak etkinlikleri, eğlence parklarını ve müzeleri derledik.

1.08.2020

Kimse görmüyor mu?

Hürriyet Bursa gazetesi abonelerinden olan OTTÜ 99 Endüstri Yüksek ve Makine Yüksek Mühendisi Serkan Özgiray’ın e-postasını çok küçük düzenlemem sonrasında olduğu gibi aktarıyorum:

26.07.2020

Karantina döneminde evlilikler çatırdadı

Son 1 aydır magazin sayfalarını arka arkaya gelen boşanma haberleri süslüyor. Şarkıcı Emrah ile 6 yıllık eşi Sibel Erdoğan, oyuncu Emrah Parlak ile Burcu Gönder boşanıyor. Oyuncu İsmail Hacıoğlu ile Duygu Kumarki, sunucu Ebru Akel ile Özer Sancak ise yakın geçmişte tek celsede boşandı. Bunlar sadece ünlü isimler. Aile mahkemeleri yeniden davaların görülmeye başlandığı 15 Haziran’dan bu yana hayli yoğun. Boşanmaların artmasında pandemi süreci mi etkili oldu? Uzmanlara sordum

21.07.2020