EKSTRA
MENÜ

Alice

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.177 haberi bulunmuştur.

Alice Haberleri

X-Men evreninde geçen Yeni Mutantlar vizyonda

X-Men evreninde geçen Yeni Mutantlar vizyonda

Maisie Williams, Anya Taylor-Joy, Charlie Heaton, Alice Braga ve Blu Hunt'un rol aldığı "Yeni Mutantlar" izleyici ile buluşacak.

10.09.2020Keyif
The Oa dizisinin konusu nedir Kaç bölüm ve sezon The Oa oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

The Oa dizisinin konusu nedir? Kaç bölüm ve sezon? The Oa oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Netflix platformunda yayınlanan pek çok ünlü dizi yer almaktadır. Bu diziler Netflix kullanıcıları tarafından takip edilen oldukça fazla beğenilen dizilerden birisidir. The Oa dizisi yabancı dizi alanlarında en çok sevilen ve izlenilen diziler arasındadır. The Oa dizisi internette de araştırılmakta ve yönetmeni merak edilmektedir. Peki, The Oa dizisinin konusu nedir? The Oa dizisi kaç bölüm ve kaç sezondur? The Oa dizisi oyuncularında hangi oyuncular yer almaktadır? İşte The Oa dizisine dair tüm detaylar.

10.09.2020Televizyon
Riverdale dizisinin konusu nedir Kaç bölüm ve sezon Riverdale oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Riverdale dizisinin konusu nedir? Kaç bölüm ve sezon? Riverdale oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Dünya'da popüler olmuş olan pek çok dizi bulunmaktadır. Bu dizilerin gerek oyuncu kadrosu gerekse de senaryosu itibari ile geniş izleyici kitlelerine ulaştığı söylenilebilir. Riverdale dizisi de o diziler arasında yer almakta olup aynı zamanda Netflix platformunda da yayınlanan bir dizidir. Geniş izleyici kitlesi olan bu dizinin oyuncu kadrosu ve bölümleri günümüzde en çok izlenenler arasında yer almaktadır. Peki, Riverdale dizisinin konusu nedir? Riverdale dizisi kaç bölüm çekildi ve kaçıncı sezondadır? Bu dizinin yönetmeni, senaristi ve yapımcısı kimdir? İşte Riverdale dizisi için bütün bilgiler.

10.09.2020Televizyon
Predestination filminin konusu nedir Imdb puanı kaçtır Predestination oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Predestination filminin konusu nedir? Imdb puanı kaçtır? Predestination oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Bilim kurgu türündeki Predestination, Avustralya yapımı sürükleyici bir film. Bu filme dair internetteki izleyici yorumlarını okuyanlar, sürpriz finalle bittiğini öğrendikleri bu soluk kesici yapımı merak ediyor. Predestination filminin konusu nedir? IMDB puanı kaçtır? Predestination oyuncuları (oyuncu kadrosu) listesi başta olmak üzere işte detaylar.

10.09.2020Televizyon
AfD’den, Alman vatandaşı Türkler için soru önergesi

AfD’den, Alman vatandaşı Türkler için soru önergesi

Yabancı ve İslam karşıtı parti Almanya için Alternatif (AfD), Alman vatandaşı Türkiye kökenlilerin peşine düştü.

8.09.2020Avrupa
‘Bellek unutsa rahatlayacağız ama bir lanet gibi taşıyoruz onu...’

‘Bellek unutsa rahatlayacağız ama bir lanet gibi taşıyoruz onu...’

İrem Uzunhasanoğlu üçüncü romanı ‘Evvel Bahar’da ‘hayatta kalmak için hikâye anlatmak zorunda olmak’ fikrinden yola çıkarak okul yatakhanesi yıllarından sırdaş iki kadının öyküsüne çağırıyor okuru. Uzunhasanoğlu ile eksenine hem kişisel hem toplumsal belleği aldığı yeni romanını konuştuk...

4.09.2020Kitap Sanat
Kim Demiş Kadın Dahi Yok Diye

Kim Demiş Kadın Dahi Yok Diye?

İnsanlık tarihinde kadınların yerinin araştırılması, 1970’li yıllarda, diğer kadın araştırma alanları gibi, güçlenen ikinci dalga kadın hareketlerinin bir sonucu olarak ilk defa ABD’de Women’s History adı altında ortaya çıkmıştır. Araştırmaların hemen hemen tamamında, insanlık tarihinde kadınların kültürel kalkınmaya çok fazla etkilerinin olduğu ancak ataerkil koşullar nedeniyle ön plana çıkamamış olmaları sonucuna ulaşılmıştır. Özlem Arslan Kart anlatıyor...

1.09.2020Yazarlar
Null ne demek İngilizce Null kelimesinin Türkçe anlamı nedir

Null ne demek? İngilizce Null kelimesinin Türkçe anlamı nedir?

Null kelimesi İngilizcede belli bir anlam üzerinden yaygın kullanılan sözcüklerden biridir. Aktif şekilde İngilizce kullanmak ve İngilizce yazıları okumak isteyenlerin mutlaka öğrenmesi gerektiği sözcüklerden biridir. Peki, null ne demek? İngilizce null kelimesinin Türkçe anlamı nedir? İşte cevaplar.

27.08.2020Sözlük
İstanbul Modernde Yaz Havası

İstanbul Modern'de 'Yaz Havası'

İstanbul Modern Sinema'nın "yaz günleri" temalı film programı "Yaz Havası", 20-27 Ağustos'ta müzenin internet sitesi üzerinden yayımlanıyor.

21.08.2020Keyif
ABDnin en zengin 12 kişisinin serveti 1 trilyon doları geçti

ABD'nin en zengin 12 kişisinin serveti 1 trilyon doları geçti

ABD'nin en zengin 12 kişisinin serveti, koronavirüs salgını döneminde 1 trilyon doları aştı. Bu, yaklaşık yüzde 40'lık bir artışa tekabül ediyor.

19.08.2020Teknoloji
İstanbul Modern Sinemadan yaz filmleri

İstanbul Modern Sinema'dan yaz filmleri

İstanbul Modern Sinema, çevrimiçi gösterimlerini sürdürüyor. Yaz günleri temalı film programı 'Yaz Havası' 20-27 Ağustos tarihleri arasında müzenin web sitesi üzerinden yayınlanıyor.

18.08.2020Kitap Sanat
Türk bilim kadınından CERNde önemli başarı

Türk bilim kadınından CERN'de önemli başarı

CERN'de Türkiye'yi temsil eden ve CERN kurullarından PECFA'nın geçen hafta Türkiye adına genel kurul üyesi olan KTO Karatay Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uysal, yaklaşık 15 yıldır ALICE Deney Grubu'nda başarılı çalışmalar yürütüyor.

17.08.2020Teknoloji
3. Sınıf Türkçe Gerçek Ve Hayal Unsurları konu anlatımı

3. Sınıf Türkçe Gerçek Ve Hayal Unsurları konu anlatımı

Türkçede bir kompozisyon ya da metin yazarken çeşitli ögelerden faydalanılır. Bu ögeler benzetme yapmak ya da örnek sunmak için kullanılabilir. Söz konusu ögelere unsur da denir ve bu unsurlar gerçek ve hayali unsurlar olarak ikiye ayrılır. 3. sınıflar için gerçek ve hayal unsurları konusunu örneklerle açıkladık.

16.08.20203. SINIF
KTO Karatay Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uysal, ECFA üyeliğine seçildi

KTO Karatay Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uysal, ECFA üyeliğine seçildi

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayben Karasu Uysal'ın, Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi (CERN) Ortak Üyeliği kapsamında, European Committee for Future Accelerators (ECFA) Komitesi Genel Kurul üyeliğine seçildiği bildirildi.

11.08.2020Teknoloji
‘Bu dönemde biraz olsun pozitif enerji verebilmek adına...’

‘Bu dönemde biraz olsun pozitif enerji verebilmek adına...’

‘İzmir’de Yoksun’ adlı yeni single’ını yayımlayan Dört X Dört grubunun solisti Deniz Tuzcuoğlu, “Pandemi sürecinde ne yaparız ne yaparız derken bu şarkının naif havası, yazlık durumu ve bu dönemde biraz olsun pozitif enerji verebilmek adına şarkıyı bitirip yayınlamaya karar verdik” diyor.

28.07.2020Kitap Sanat
Siemens CEOsu Joe Kaeser: Hitler adresli ölüm tehdidi aldım

Siemens CEO'su Joe Kaeser: Hitler adresli ölüm tehdidi aldım

Almanya'nın elektronik devi Siemens Yönetim Kurulu Başkanı Joe Kaeser, Nazi lideri Hitler adına açılmış bir mail adresinden ölüm tehdidi aldığını söyledi. Siemens CEO'su Joe Kaeser, aynı mail adresine yazdığı ilginç cevabı da açıkladı.

17.07.2020Dünya
Hitler hesabından gelen tehdide, ‘şeytan’lı cevap

Hitler hesabından gelen tehdide, ‘şeytan’lı cevap

388 bin çalışanıyla bir dünya devi olan Siemens’in CEO’su Joe Kaeser, şirketi 2013 yılından beri yönetiyor. Babası fabrika işçisi olan, kendisi de işe Siemens’te başlayan ve yönetim kurulu başkanlığına kadar tüm basamakları tırmanan Joe Kaeser, siyasi tavırlarıyla aşırı sağ ve neonazilerin uzun süredir hedefinde.

17.07.2020Avrupa
Pantene Altın Kelebek Ödüllerinin kazananları kimler oldu İşte Altın Kelebek Ödüllerini alan isimler

Pantene Altın Kelebek Ödülleri'nin kazananları kimler oldu? İşte Altın Kelebek Ödülleri'ni alan isimler

Pantene Altın Kelebek Ödülleri Kanal D ekranlarında izleyici karşısına çıktı. Müzik ve televizyon dünyasından en iyilerin ödüllerine kavuştuğu gecede Altın Kelebek Ödülleri'nin kazananları jüri oyları ve halk oylaması ile belli oldu. Bu yıl farklı bir konseptle ekranlara gelen Pantene Altın Kelebek Ödülleri'nde Alina Boz, Ebru Şahin ve İlayda Alişan, "Yıldızı Parlayanlar" kategorisinde ödüle layık görüldü. İşte, 46. Pantene Altın Kelebek Ödülleri'nin kazananları.

5.07.2020Televizyon
Kusursuz güzelliği pazarlayan Elsa’ları bırakıp Heidi’lere dönmeliyiz

Kusursuz güzelliği pazarlayan Elsa’ları bırakıp Heidi’lere dönmeliyiz

Öznesi çocuk veya gençler olan ve çıplaklık içeren sosyal medya paylaşımlarının çıkış noktası olan ‘ifşa’yı uzmanlarla konuştuk: ‘Tween jargonu’nu öğrenin. VPN, DNS gibi aracı yazılımları kontrol edin. Kızınız ‘alfa’ mı, takıntıları var mı, ilgilenin. Etik ve yasadışı kavramlarını konuşun.

Avustralyanın şehirleri neler Avustralya başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Avustralya'nın şehirleri neler? Avustralya başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Avustralya Okyanusya kıtasının en popüler ülkelerinden biridir. Ülkeye her yıl milyonlarca turist ziyaret etmektedir. Avustralya'da pek çok ünlü meydan ve şehir bulunmaktadır. Ülke aynı zamanda doğal güzellik bakımından da zengin bir ülke olmakla beraber tarihi yerler bakımından da oldukça zengin bir ülkedir. Avustralya kendine has iklimi ve kültürü olan bir ülkedir. Peki, Avustralya'nın şehirleri neler? Avustralya başkenti, nüfusu, yüzölçümü bilgileri nelerdir? Avustralya uluslararası telefon ve posta kodu nedir? İşte Avustralya'ya dair bilinmesi gerekenler.

18.06.2020Seyahat
Merkel: ‘Avrupa hassas’

Merkel: ‘Avrupa hassas’

Almanya, 1 Temmuz itibari ile 6 aylığına AB dönem başkanlığını devralacak. Ancak salgın, Almanya’nın AB dönem başkanlığı planlarını da altüst etti. Salgınının toplum ve ekonomide yol açtığı derin krizden nasıl çıkılacağı sorusu ana gündem maddesi oldu.

18.06.2020Avrupa
Bir ipte iki cambaz

Bir ipte iki cambaz

‘Sahte Yüzler Topluluğu’ romanında ünlü sihirbaz Harry Houduni ile Sigmund Freud’u gizemli bir kayıp vakası etrafında bir araya getiren Xavier Maumejean, dönemin pek çok ünlü şahsiyetinin de eşlik ettiği bu hayali buluşmayı sürükleyici ve eğlenceli bir hikâye içinde anlatıyor.

11.06.2020Kitap Sanat
Serikte orman yangını

Serik'te orman yangını

ANTALYA'nın Serik ilçesinde çıkan orman yangını, havadan ve karadan müdahaleyle kontrol altına alındı. Yangında 10 dönüm orman arazisi zarar gördü.

9.06.2020Gündem
Filmmor Kadın Filmleri Festivali bu sene evlerde

Filmmor Kadın Filmleri Festivali bu sene evlerde!

Pandemi nedeniyle ertelenen 18. Uluslararası Filmmor  Kadın Filmleri Festivali 12-22 Haziran tarihleri arasında 'Hak Odaklı Sinema' temasıyla online olarak yapılacak. Festivalde film gösterimlerinin yanı sıra söyleşi, atölye, paneller; online buluşmalar var.

2.06.2020Kitap Sanat
Yaşlılıkta hangi sigortalar gerekli

Yaşlılıkta hangi sigortalar gerekli?

Nüfusunun yüzde 21’i, yani 17.5 milyon insanın 65 yaş ve üzerinde olduğu Almanya’da yaşlılıkta da birtakım güvenceleri elden bırakmamak gerekiyor. Yaşlılıkta hangi sigortalar gerekli, hangileri gereksiz?

31.05.2020Avrupa
AfD’nin Stuttgart gösterisine izin yok

AfD’nin Stuttgart gösterisine izin yok

Yabancı ve İslam karşıtı aşırı sağcı Almanya için Alternatif’in (AfD) Almanya’nın Stuttgart kentinde koronavirüs önlemlerine karşı düzenleyeceği gösteriye izin verilmedi.

21.05.2020Avrupa
Bir Zümrüdüanka gibi yenilenme yaşadım

"Bir Zümrüdüanka gibi yenilenme yaşadım"

Dizi ve sinema oyuncusu İpek Tuzcuoğlu, " 'Niye magazin programlarında yoksun? Niye daha çok röportaj vermiyorsun?' diye soruyorlar. Bu benim kendi isteyerek yaptığım tercih, bir ilkesellik ve bir prensip. Dolayısıyla artık beni çok görmüyorlar. Sadece iş noktasında, iş yaptığım zaman röportajlar yapıyorum. Bir seneye yakındır da hiç kimseyle röportaj yapmıyorum. Bir Zümrüdüanka gibi yenilenme yaşadım. Mutluyum, huzurluyum. Kendi ruhumla bu sanatçılığımı, oyunculuğumu buluşturacak alan yakaladım ve o alanda çok mutluyum. Yani gerçek İpek bu aslında." dedi.

20.05.2020Magazin
AfD ‘Kalbitz’ kavgası

AfD ‘Kalbitz’ kavgası

Yabancı ve İslam karşıtı parti AfD yönetiminin, Brandenburg Eyalet Meclis Grup Başkanı ve Eyalet Teşkilat Başkanı Andreas Kalbitz’i ihraç kararı alması, partiyi karıştırdı. AfD Tühringen Eyalet Meclis Grup Başkanı ve Eyalet Teşkilat Başkanı Björn Höcke, parti yönetimini bölücü olmakla suçladı. Parti içinde aşırı sağcı gurubu temsil eden ve ‘nazi’ olarak tanınan Höcke, parti yönetimine de savaş ilan etti.

17.05.2020Avrupa
Biraz şöhretli  hissetmeye kalktığımda ‘Tükürürüm senin şöhretine’ diyen bir annem var

Biraz şöhretli hissetmeye kalktığımda ‘Tükürürüm senin şöhretine’ diyen bir annem var

Tiyatro, sunuculuk, reklamlar, dizi ve sosyal medya... O, son dönemde her mecranın aranılan ismi. “Hayalini kurduğum şeyleri tek tek yaşıyorum. Hayal kurmaya devam edeceğim” diye anlatıyor hikâyesini. Enis Arıkan’la sosyal medyada başladığı yeni programı ‘Enis ve Enes’ vesilesiyle konuştuk.

Tribecada en iyi film belli oldu

Tribeca'da en iyi film belli oldu

Bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle online yapılan Tribeca Film Festivali’nde en iyi film ödülü Bir Bilsen'in (The Half of It) oldu.

2.05.2020Keyif
Alice Eve: 38 yaşındayım çocuk istiyorum

Alice Eve: 38 yaşındayım çocuk istiyorum!

6 sezon süren “Downton Abbey” dizisinin yaratıcısı Julian Fellowes’ın 2016’da yayımlanan romanı “Belgravia” televizyona uyarlandı. Romanla aynı adı taşıyan 6 bölümlük mini dizi, Viktorya döneminden skandal ve sırlarla dolu bir öyküyü konu alıyor. Barbaros Tapan, karantina günlerinde izlenebilecek bu yeni diziyi başrol oyuncuları Alice Eve, Tamsin Greig ve Philip Glenister ile konuştu.

12.04.2020Magazin
Eti Çocuk Tiyatrosu da evde

Eti Çocuk Tiyatrosu da 'evde'

Eti Çocuk Tiyatrosu, ‘Heidi’ ve ‘Kırmızı Başlıklı Kız’ oyunlarını, eğitimlerine evden devam eden çocuklar için YouTube kanalından yayınlamaya başladı.

30.03.2020Kitap Sanat
The King of Allstar’ta “Sahte Cadılar Bayramı” başlıyor

The King of Allstar’ta “Sahte Cadılar Bayramı” başlıyor

Netmarble, mobil aksiyon rol yapma oyunu (RYO) The King of Allstar için yeni bir güncelleme ile tüm oyuncuların deneyimleyebileceği ani bir ‘Sahte Cadılar Bayramı’ oyun içi etkinliği yayınladı.

18.03.2020Teknoloji
18. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali, 16 Martta başlıyor

18. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali, 16 Mart'ta başlıyor

18. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali, 16 Mart'ta başlayacak. Institut Français'in katkısıyla düzenlenen festivalde 47 film gösterilecek.

11.03.2020Keyif
Depp’ten tehdit mesajı

Depp’ten tehdit mesajı

ABD’li aktör Johhny Depp’in eski eşi Amber Heard (33) ile mesajlaşmalarını ortaya çıkardığı için İngiliz The Sun gazetesine açtığı davada skandal mesajlar ortaya çıktı.

10.03.2020Kampüs

Yazar Sonuçları

Medya parkının albino boası, pandası ve orangutanları

Hemen her gün en az üç-beş kişiden şu eleştiri geliyor:

10.09.2020

Noma yeme-içme dünyasını nasıl değiştirdi?

Noma, ünlü başka lokantaların yaptığı gibi adını taşıyan klonları Dubai’ye, Las Vegas’a, Tokyo’ya taşımadı. Kurucuları ve şefleri, doğallık, sürdürülebilirlik gibi ilkelerini farklı coğrafyalarda yaşama geçirmeye başladılar.

6.09.2020

Cibran’ın mistik dünyasına davetliyiz

Orta Doğu spiritüalizmi alanında ünlü yazar Neil Douglas-Klotz, Halil Cibran’dan seçtiği eserleri “Bilgelik, Yaşam, Sevgi ve Sırlar” başlıkları altında topladı.

29.07.2020

Çeşme’de neler oluyor?

Bu yaz siz de benim gibi Çeşme dolaylarına demir atmaya niyetliyseniz, birkaç öneri de benden gelsin.

24.07.2020

Bir üniversiteyi kurmak

Güler SABANCI’nın, ‘Bir üniversite var ederken’ kitabını okurken, en zor işin kuruluş dönemini başarmak olduğunu bir kez daha anladım. Kitabın başında “Beni geliştiren 20 yıl” yazısının son paragrafı kitabın içeriğinin, harcanan olağanüstü çabaların özeti:

30.06.2020

Tehlikeli akım: İfşa

Öznesi çocuk veya gençler olan ve çıplaklık içeren sosyal medya paylaşımlarının çıkış noktası olan 'ifşa'yı uzmanlarla konuştuk: 'Tweem jargonu'nu öğrenin, VPN, DNS gibi aracı yazılımları kontrol edin. Kızınız 'alfa' mı, takıntıları var mı, ilgilenin. Etik ve yasa dışı kavramlarını konuşun.

28.06.2020

Belirsizlikle barışmak için bir fırsat

Zamanın ruhunu yakalayan yazarları da yayıncıları da yakından izliyorum. Büyükada Yayıncılık önemli bir kitabı tam da doğru dönemde okurla buluşturdu...

17.06.2020

Polis korkusu, hapishane ve ABD’deki Afrika kökenliler

Düşündürücü bir istatistikten bahsedeyim önce size. New York Times’ta 3 Haziran’da David Leonhard yazmış. ABD’de 30 yaşlarındaki Afrika kökenli erkeklerin yüzde 10’u hapiste. Beyaz Amerikalılarla kıyaslarsak Afrika kökenlilerin hapse atılma oranı beş misli.

7.06.2020

Zamanımızın en iyileri…

Sinema mönümüzde 2000’lerin en iyilerine devam ediyoruz... Geçen hafta 2000-2009 aralığında dolaşmıştık, bu hafta da 2010’dan günümüze uzanıyoruz. İşte size tarihsel, politik, sistem karşıtı, ‘öteki’ler, aşk, şiir, inanç gibi duraklarda dolaşan son derece çarpıcı filmler toplamı...

6.06.2020

Gaga’nın Yeni Dünyası: Chromatica

Lady Gaga ARTPOP’tan beri uzak durduğu pop ve dans dünyasına yeniden adım atıyor. 6. albümü Chromatica ile yine sıfırdan yarattığı bir dünya ve felsefeyle içine ince ince kinayeleri eklediği dans dolu bir albüm hazırlamış.

4.06.2020

Benim annem, güzel annem

Bu haftaki sinema mönümüzde ‘Anneler Günü’ vesilesiyle izlenecek yapımlar var. İşte size konusu anneler etrafında inşa edilen bir dizi film. Kimi kızının, kimi oğlunun acısını yüreğinde taşıyan anaları, kimi de onların yokluğuyla yüzleşmeye çalışan evlatları anlatıyor.Uğur Vardan / uvardan@hurriyet.com.tr

8.05.2020

Evde hayata ve izlemeye devam

Koronavirüs salgını kapsamında evde izolasyon sağladığımız şu günlerde, yeni dizi, film ve belgeselleri keşfederek vakit geçirmek isteyenlere özel hazırladığımız rehberimize devam ediyoruz.

8.05.2020

BelgravIa bir zamanlar bataklıktı

6 sezon süren “Downton Abbey” dizisinin yaratıcısı Julian Fellowes’ın 2016’da yayımlanan romanı “Belgravia” televizyona uyarlandı. Romanla aynı adı taşıyan 6 bölümlük mini dizi, Viktorya döneminden skandal ve sırlarla dolu bir öyküyü konu alıyor. Barbaros Tapan, karantina günlerinde izlenebilecek bu yeni diziyi başrol oyuncuları Alice Eve, Tamsin Greig ve Philip Glenister ile konuştu.

12.04.2020

Anadolu waffle’a sizce kaç puan verir

PAZARTESİ akşamı bir televizyonda yemek programı izliyorum.

1.04.2020