EKSTRA
MENÜ

Alice

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.196 haberi bulunmuştur.

Alice Haberleri

Bebek’in yeni butiği

Bebek’in yeni butiği

Aslı Bayraktaroğlu ve Edvina Sponza’nın girişimi ile hayata geçen konsept butik Jaune İstanbul, Bebek’te açıldı.

26.06.2018Magazin
İnanılmaz... Kan, ter ve idrar kullanarak bunu üretti

İnanılmaz... Kan, ter ve idrar kullanarak bunu üretti!

İngiltere'de tasarım öğrencisi Alice Potts, kan, ter ve idrar gibi vücut sıvılarını kristale çevirerek takı üretti. Potts, kullandığı yöntemi herkesten gizliyor...

21.06.2018Dünya
Suntat’ın dört ürününe uluslararası ödül

Suntat’ın dört ürününe uluslararası ödül

Uluslararası Üstün Lezzet ve Kalite Enstitüsü (ITQI), Suntat’ın ‘Alice Siyah Yaprak Çay’, ‘Siyah, Sele Zeytin’, ‘Yaprak Sarma’ ve ‘Jumbo Fasulye’ ürünlerini ödüle layık ördü.

18.06.2018Avrupa
Bacağınızı biraz çeker misiniz

Bacağınızı biraz çeker misiniz?

İstanbul Modern Sinema, 21 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında Japonya’dan Fransa’ya, Afganistan’dan İran’a farklı karakterler, coğrafyalar ve diller üzerinden bir araya gelen kadın filmlerinden oluşan “Bacağınızı Biraz Çeker Misiniz?” adlı seçkiyi sinemaseverlerle buluşturuyor.

12.06.2018Kampüs
‘Bu iğrenç cinayet beni çok etkiledi’

‘Bu iğrenç cinayet beni çok etkiledi’

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in, siyasetin de gündemine oturan 14 yaşındaki Susanna’nın katil zanlısı ile ilgili gelişmeleri yakından takip ettiği anlaşıldı.

10.06.2018Avrupa
Trump: Muhammed Aliyi affedebilirim

Trump: Muhammed Ali'yi affedebilirim

ABD Başkanı Donald Trump, "askere gitmeme" suçundan ötürü hüküm giyen ancak daha sonra Yüksek Mahkeme tarafından aklanan ünlü boksör Muhammed Ali'yi affetmeyi düşündüğünü söyledi.

8.06.2018Dünya
Almanyayı sarsan cinayette güvenlik bilmecesi

Almanya'yı sarsan cinayette güvenlik bilmecesi

Almanya’da Susanna adlı 14 yaşındaki bir kızın tecavüz edilip öldürülmesinin ardından yaşananlar Almanya'da siyasi tartışmalara neden oluyor.

8.06.2018Dünya
Bir adam, bir kadın, bir köpek

Bir adam, bir kadın, bir köpek

Bir adam, bir kadın ve bir köpek ekseninde dönen, bazen güldürüp bazen hüzünlendiren hikâyesiyle ‘Jules’, sevgiye, sadakate, fedakârlığa adanmış; birbirimizi ve kendimizi nasıl gördüğümüze dair sevimli bir roman. Fransız yazar Didier van Cauwelaert’den...

7.06.2018Kitap Sanat
Kim Kardashian istedi Trump affetti

Kim Kardashian istedi Trump affetti

ABD Başkanı Donald Trump, ülkesinde magazin yıldızı olarak tanınan Kim Kardashian'ın affetmesini istediği hükümlünün ömür boyu hapis cezasını hafifletti.

6.06.2018Dünya
Çocuğunuz ergen yaştaysa dikkat

Çocuğunuz ergen yaştaysa dikkat!

Skolyoz, her yüz çocuktan 3’ünün ortak sorunu. Ergenliğin hemen öncesinde kendini belli ediyor ve en çok kız çocuklarını etkiliyor. Üstelik yalnızca bir kozmetik sorun olarak değil. İlerlemesi durumunda; günlük aktivitelerin kısıtlanmasından, psikolojik sorunlara hatta kalp ve akciğerde kalıcı hasara kadar daha ciddi sonuçlara neden olabiliyor. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Alanay, bu nedenle ergenlik öncesinden itibaren yani 9-16 yaş arasında her 6 ayda bir çocukların skolyoz açısından aileler tarafından düzenli olarak kontrol edilmesi gerektiğini söylüyor.

Beyaz Sarayda sürpriz görüşme Bu pozu verdiler

Beyaz Saray'da sürpriz görüşme! Bu pozu verdiler

Reality şov yıldızı Kim Kardashian, uyuşturucu suçuna rağmen ömür boyu hapis cezası alan ve 21 yıldır içeride olan beş çocuk annesi mahkum Alice Marie Johnson’ın affedilmesi için ABD Başkanı Donald Trump’ı Beyaz Saray'da ziyaret etti. ABD'de reality şov programları ile ünlü olan Kim Kardashian, ABD'de tutukluluğu en çok tartışılan isimlerden biri olan Alice Marie Johnson’ın affedilmesi için ABD Başkanı Donald Trump ile görüştü. 1997 yılında ömür boyu hapis cezasına çarptırılan ve halen Alabama’daki bir cezaevinde bulunan Alice Marie Johnson’ın affedilmesi konusu uzun süredir ABD basınını meşgul ediyor. Trump görüşme sonrasında Twitter hesabından Kardashian'la birlikte çekilmiş bir fotoğraf paylaştı. Trump, mesajında "Kim Kardashian'la bugün hapishane reformu ve cezalandırma hakkında konuştuk" ifadelerini kullandı. Kardashian da paylaştığı Twitter mesajında "Trump'a görüşme için teşekkür ettiğini söyledi. Kardashian "Başkan'ın ailece Marie Johnson'u affetmesini umuyoruz" dedi.62 yaşındaki Alice Marie Johnson, ABD’de ilk kez şiddet içermeyen uyuşturucu suçu için ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı. 21 yıldırı cezaevinde olan Johnson, uyuşturucu satma suçundan hüküm giymişti.Şiddet içermeyen suçuna rağmen ömür boyu hapis cezası alan Johnson’ın salıverilme ihtimali yok. Ancak Kardashian, Donald Trump’ın kızı Ivanka Trump ve damadı Jared Kushner ile bugüne dek konuyla ilgili irtibat halinde oldu.

31.05.2018Haber
Beyaz Sarayda sürpriz görüşme Bu pozu verdiler

Beyaz Saray'da sürpriz görüşme! Bu pozu verdiler

Reality şov yıldızı Kim Kardashian, uyuşturucu suçuna rağmen ömür boyu hapis cezası alan ve 21 yıldır içeride olan beş çocuk annesi mahkum Alice Marie Johnson’ın affedilmesi için ABD Başkanı Donald Trump’ı Beyaz Saray'da ziyaret etti.

31.05.2018Dünya
Steinmeier ile Merkel de mi Alman değil

Steinmeier ile Merkel de mi Alman değil?

Geçtiğimiz pazar günü sağ popülist, İslam ve yabancı düşmanı Almanya İçin Alternatif (AfD) başkent Berlin’de ‘Almanya’nın geleceği’ sloganıyla bir gösteri düzenledi. Polisin verilerine göre, 10 bin katılımcı beklenen bu gösteriye 5 bin, karşı gösterilere ise 25 bin kişi katıldı.

30.05.2018Avrupa
Cannes Lions 2018 juri üyelerini açıkladı

Cannes Lions 2018 juri üyelerini açıkladı

21 Mayıs 2018- Uluslararası Yaratıcılık Festivali Cannes Lions, dünyanın her yanından katılan en iyi yaratıcı işleri ödüllendirecek 413 juri üyesini açıkladı.

25.05.2018Ekonomi
Müslümanlara saldırılardan AfD’yi sorumlu tuttu

Müslümanlara saldırılardan AfD’yi sorumlu tuttu

Alman hükümetinin İnanç Özgürlüğü sorumlusu Markus Grübel, Almanya’da son yıllarda Müslümanlara yönelik artan saldırılardan aşırı sağcı AfD’yi sorumlu tuttu.

22.05.2018Avrupa
Altın Palmiye Japonyaya gitti

Altın Palmiye Japonya'ya gitti

Bu yıl 71’incisi düzenlenen Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ödülünü Japon yönetmen Hirokazu Kore-eda’nın yönettiği "Manbiki Kazoku" (Bir Aile İşi) adlı film kazandı.

21.05.2018Keyif
Ahlat Ağacı 71. Cannes Film Festivali’nde... Alkış çok ödül yok

Ahlat Ağacı 71. Cannes Film Festivali’nde... Alkış çok ödül yok!

Altın Palmiye ödüllü Nuri Bilge Ceylan, ‘Ahlat Ağacı’nın dünya prömiyerini 71. Cannes Film Festivali’nde yaptı. Beğeni toplayan film, dakikalarca ayakta alkışlandı ama bu kez ödül alamadı.

20.05.2018Keyif
Cannesda Altın Palmiye Japonyaya gitti

Cannes'da Altın Palmiye Japonya'ya gitti

Bu yıl 71’incisi düzenlenen Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ödülünü Japon yönetmen Hirokazu Kore-eda’nın yönettiği "Manbiki Kazoku" (Bir Aile İşi) adlı film kazandı.

19.05.2018Kitap Sanat
Konu Türkiye olunca, Almanya’da ölçü kaçıyor

Konu Türkiye olunca, Almanya’da ölçü kaçıyor!

Almanya’da son zamanlarda Türkiye ve Türkler konusunda ölçü kaçtı. Buna son örnek, Türkiye kökenli Alman milli futbolcular Mesut Özil ile İlkay Gündoğan’ın, Londra ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile buluşmalarının ardından başlatılan linç kampanyası...

17.05.2018Avrupa
Başörtülüleri hedef alınca, meclis başkanı uyardı

Başörtülüleri hedef alınca, meclis başkanı uyardı

Federal Meclis’te bütçe görüşmeleri başörtüsü tartışmasına sahne oldu. Meclis Başkanı Wolfgang Schaeuble, aşırı sağcı parti AfD’nin Federal Meclis Grup Başkanı Alice Weidel’ı başörtülüleri hedef aldığı için uyardı ve azarladı.

16.05.2018Avrupa
2018 Cannes Film Festivali başladı – İşte gösterilecek filmler

2018 Cannes Film Festivali başladı – İşte gösterilecek filmler

Fransa'nın Cannes şehrinde bu yıl 71'incisi düzenlenen Cannes Film Festivali, dün akşam başladı. 2018 Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışacak filmler, festival başkanı Thierry Frémaux tarafından açıklanmıştı. İşte 11 gün sürecek olan 71. Cannes Film Festivali’nde yer alacak filmler!

9.05.2018Magazin
Kendine has güzellikleriyle Van

Kendine has güzellikleriyle Van

Van, her şeyiyle çok güzel bir şehir. Öyle ki, Van'a her mevsim gitmek için bir sebep var neredeyse. Üstüne köklü tarihi ve bu tarihin şehre kattığı güzellik de eklenince Van'da gezerken keyif almamak neredeyse imkansız. Kedisi, kahvaltısı ve gölüyle insanı büyülüyor Van. İşte size Van gezi rehberi…

9.05.2018Seyahat
Barok ve Gotik mimarisinin şaheseri: Prag

Barok ve Gotik mimarisinin şaheseri: Prag

Prag’a uçağımız inişe geçtiğinde yeşilin çeşitli renkleriyle karşılaştım. Şehre indiğimde havaalanı çevresinden geçerken mor salkımlı şirin evler gördüm. Paris'in banliyölerine benzettim bu bölgeyi. Merkeze geldiğimizde, tarihi ve geçmişlerine değer verdiklerini gördüm. Şimdi size biraz Prag ile ilgili bilgi vermek istiyorum. İşte Prag gezi yazım…

7.05.2018Seyahat
Cannesda Altın Palmiye için yarışacak filmler belli oldu

Cannes'da Altın Palmiye için yarışacak filmler belli oldu

2018 Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye için yarışacak filmler ile festivalde gösterilecek filmler açıklandı. Festival bu yıl 8 ile 19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek.

25.04.2018Keyif
36 saatte Victoria

36 saatte Victoria

Kanada’nın Pasifik Okyanusu kıyısındaki eyaleti British Columbia 150 yıldır “hiç eksilmeyecek görkem” sloganıyla tanınıyor. Yürüyerek keşfedilebilecek kadar küçük başkenti Victoria, Vancouver Adası’nın nefes kesen doğasında bir kültür mozaiği. Çin’den Avrupa’ya pek çok farklı grup bir arada yaşıyor. Üç üniversitesi, heyecan veren kültür ve sanat kurumları, tarihi dokuyu koruma başarısı, meşhur restoranları ve Kanada’nın en ılımlı iklime sahip topraklarıyla bir cazibe merkezi. Her mevsimde ormanda yürüyüş, bisiklet turu, golf yapmak birbirinden güzel parkların, bahçelerin tadını çıkartmak mümkün.

24.04.2018Seyahat
Nuri Bilge Ceylan bir kez daha Cannesda

Nuri Bilge Ceylan bir kez daha Cannes'da

Nuri Bilge Ceylan'ın yeni filmi 'Ahlat Ağacı' bu sene 71. kez 8-19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Cannes Film Festivali'nin yarışma filmleri arasına sonradan eklenen yapımlar arasında yer aldı.

19.04.2018Kitap Sanat
Aksiyon ve eğlence Big Boyz Festivalde zirve yapacak

Aksiyon ve eğlence Big Boyz Festival'de zirve yapacak

Türkiye’nin ilk hobi festivali Big Boyz Festival’le İstanbul’un kalbi, 5 – 6 Mayıs tarihlerinde büyük bir heyecanla Kemer Country’de atacak. Aksiyon ve eğlencenin zirve yapacağı, “büyüklere oyuncaklar” konseptiyle 2.’si düzenlenecek Big Boyz Festival araba, motosiklet, spor, eğlence, hava, kara ve denizde kullanılan en heyecan verici araçlar ile ultra teknolojik deneyimleri meraklılarıyla buluşturacak.

17.04.2018Kampüs
Tiyatro hayat, sinema sanat, televizyonsa bir mobilyadır

Tiyatro hayat, sinema sanat, televizyonsa bir mobilyadır

Haluk Bilginer, Türkiye’nin şansı kabul edebileceğimiz bir oyuncu. Tiyatro, sinema, dizi; yer aldığı her projeyi yukarı taşıyan ender isimlerden. Şimdilerde internet dizisi ‘Şahsiyet’te alışılmadık bir karakteri canlandıran ustayla konuştuk.

31.03.2018Hürriyet Pazar
Dünyanın en yaşlı radyo sunucusu 111 yaşında öldü

Dünyanın en yaşlı radyo sunucusu 111 yaşında öldü

Dünyanın en yaşlı radyo sunucusu ve İskandinav ülkelerinin en yaşlı insanı İsveçli Alice Östlund, 111 yaşında öldü.

29.03.2018Keyif
Filistinli Ahed’e 8 ay hapis cezası

Filistinli Ahed’e 8 ay hapis cezası

15 yaşındaki Filistinli kuzeninin İsrail askerleri tarafından başından vurularak ağır yaralandığını duymasının ardından bir İsrail askerine tokat attığı için aralık ayında gözaltına alınan 17 yaşındaki Ahed Tamimi önceki gece 8 ay hapis cezası aldı.

22.03.2018Dünya
Bayan Dreyer’e hiç yakıştıramadık

Bayan Dreyer’e hiç yakıştıramadık

Sosyal Demokrat Partili (SPD) Rheinland-Pfalz Eyalet Başbakanı Malu Dreyer, toplumun her kesimine kucak açan sağduyulu bir politikacıdır.Kendi eyalet sınırları içindeki Türkler ve Türk kökenliler ile de diyaloğa çok önem veren bir politikacıdır.

19.03.2018Avrupa
Ghan Treni: Bir uçtan bir uca 3000 kilometre

Ghan Treni: Bir uçtan bir uca 3000 kilometre

 Avustralya çok ama çok büyük bir ülke. Ve şehirlerin arasında alabildiğine uzanan boşluklar var. Bu alanların genişliğinden dolayı, Avustralyalılar (çoğu zaman turistler de) esas olarak ülke içinde uçakla seyahat ediyorlar. Ama aradakileri görmek için yapılabilecek harika şeyler var.

İsimlerini belki de ilk defa duyacaksınız... Türk çift milyarderler listesinde

İsimlerini belki de ilk defa duyacaksınız... Türk çift milyarderler listesinde

Amazon'un kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Jeff Bezos, 112 milyar dolarlık servetiyle Forbes'un dünyanın en zenginleri listesinde ilk sırada yer aldı. ABD'de kurdukları Sierra Nevada Corporation ile NASA'nın uzay istasyonuna kargo taşıyan Eren Özmen ve Fatih Özmen çifti, 1,5'er milyar dolarlık servetle ilk kez dünya milyarderleri arasında yer aldı. Listede ayrıca 40 Türk var.

6.03.2018Ekonomi
8 Mart’a özel en iyi 10 kadın filmi

8 Mart’a özel en iyi 10 kadın filmi

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel, kadınları ve çarpıcı hikayelerini konu alan, kız arkadaşlarınızla veya tek başınıza tekrar tekrar izleyebileceğiniz en iyi 10 filmi listeledik!

5.03.2018Kampüs
En İyi Kadın Oyuncu Oscarını alan Frances McDormand kimdir

En İyi Kadın Oyuncu Oscar'ını alan Frances McDormand kimdir?

90'ıncı kez düzenlenen Oscar Ödülleri sahiplerini buldu. Bu yılki En İyi Kadın Oyuncu ödülünü tecrübeli aktris Frances McDormand kazandı. Frances McDormand'ın 2018 Oscar ödülüne sahip olmasının ardından sinemaseverler, Frances McDormand'ın kim olduğunu merak etmeye ve Frances McDormand sinema kariyerini araştırmaya başladı. Peki Frances McDormand kimdir? Frances McDormand daha önce hangi filmlerde oynadı?

5.03.2018Keyif
Avrupa’nın patronu kim olacak

Avrupa’nın patronu kim olacak?

Hıristiyan Birlik partileri ile Sosyal Demokratlar arasında koalisyon kurulması SPD üyelerinin oylarına bağlı. Sonuç sadece Alman iç politikası değil, Almanya’nın Avrupa’daki rolü açısından da belirleyici olacak.

3.03.2018Dünya
Nikola Tesla kimdir, nereli

Nikola Tesla kimdir, nereli?

Son derece önemli icatlar yapan bir bilim insanı olan Nikola Tesla son dönemde en çok merak edilen isimlerden. Dünya bilim tarihini değiştiren buluşları nedeniyle bugün bile saygı ile anılan bir isim olan Nikola Tesla'nın kim olduğunu merak eden kişiler, Tesla'nın hayatı ve yaptığı icatlar hakkında internette araştırma yapıyor. Peki Nikola Tesla Kimdir? Nikola Tesla kaç yaşında öldü? Nikola Tesla nereli? Nikola Tesla neleri icat etti?

1.03.2018Gündem
Taliban ABD ile müzakereye kapıyı araladı

Taliban ABD ile müzakereye kapıyı araladı

ABD yönetiminin Afganistan'da barış ve istikrarın sağlanması için Taliban ile müzakerelere yakın olduklarına yönelik mesajlara Taliban'dan yanıt geldi.

26.02.2018Dünya
Emma Chambers hayatını kaybetti

Emma Chambers hayatını kaybetti

İngiltere'de yayınlanan ve dünya çapında milyonlarca hayranı bulunan komedi dizisi The Vicar of Dibley'in Alice Tinker'ı olarak tanınan aktris Emma Chambers 53 yaşında hayatını kaybetti. Chambers İngiltere'de izlenme rekorları kıran çok sayıda yapımda başrol oynamıştı.

25.02.2018Dünya
Fransa’da korkutan tecavüz raporu

Fransa’da korkutan tecavüz raporu

Bir araştırmaya göre Fransa’da kadınların yüzde 12’sinin hayatlarında en az bir kere tecavüze maruz kalıyor.

23.02.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Kendine has güzellikleriyle Van

Van, her şeyiyle çok güzel bir şehir. Öyle ki, Van'a her mevsim gitmek için bir sebep var neredeyse. Üstüne köklü tarihi ve bu tarihin şehre kattığı güzellik de eklenince Van'da gezerken keyif almamak neredeyse imkansız. Kedisi, kahvaltısı ve gölüyle insanı büyülüyor Van. İşte size Van gezi rehberi…

8.05.2018

Barok ve Gotik mimarisinin şaheseri: Prag

Prag’a uçağımız inişe geçtiğinde yeşilin çeşitli renkleriyle karşılaştım. Şehre indiğimde havaalanı çevresinden geçerken mor salkımlı şirin evler gördüm. Paris'in banliyölerine benzettim bu bölgeyi. Merkeze geldiğimizde, tarihi ve geçmişlerine değer verdiklerini gördüm. Şimdi size biraz Prag ile ilgili bilgi vermek istiyorum. İşte Prag gezi yazım…  

7.05.2018

Sosyal sorumluluk projeleri markalara değer katıyor

İtalya’nın Milano kentinde gerçekleştirilen EuroCucina, mutfak araç ve gereçleri konusunda dünyanın en ünlü fuarlarından biri. Tabii söz konusu mutfak ve yeme-içme kültürü olunca konu ister istemez dünyanın beslenme konusundaki sorunlarına da geliyor.

20.04.2018

‘Sevda Gibi’nin Hikayesi

İlk stüdyo albümü ‘Sevda Gibi’yi yayınlayan Ufuk Beydemir ile geçtiğimiz hafta Beşiktaş’ta buluştuk ve az sonra okuyacağınız nefis röportajı gerçekleştirdik.

17.04.2018

Burcu Esmersoy: İlk buluşmada hesabı erkek öder, bu bir görgü kuralı

Burcu Esmersoy’un yeni açtığı YouTube kanalındaki bir video çok tartışıldı.

10.04.2018

Hakiki kadınlar gerçek deneyimler

Kadın filmleri festivallerine ihtiyacımız var.

21.03.2018