EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Ali Yerlikaya

Ali Yerlikaya ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ali Yerlikaya haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.211 Ali Yerlikaya haberi bulunmuştur.

Ali Yerlikaya Haberleri

3 general uğurladı

3 general uğurladı

PKK mayınıyla şehit düşen 2 korucu ile 3 vatandaş dün Şırnak’ta toprağa verildi.

10.05.2009Gündem
Valinin tazminat rövanşı yargıdan döndü

Vali'nin tazminat rövanşı yargıdan döndü

ERZURUM Valiliği yaptığı dönemde, ‘garez’ veya ’özel amaçla’ gerçeğe aykırı olarak İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Budak’ın siciliyle oynadığı için hakkında Danıştay Birinci Dairesinin soruşturma izni verdiği Manisa Valisi Celalettin Güvenç’in ‘tazminat rövanşı’ yargıdan döndü. Milli Eğitim eski Bakanı Hüseyin Çelik’le birlikte 16 bin lira tazminat ödemeye mahkum olan Vali Güvenç’in, Fevzi Budak hakkında açtığı 20 bin liralık manevi tazminat davası, ilk oturumda reddedildi.

13.05.2009Gündem
Şehit cenazeleri memleketlerine uğurlandı

Şehit cenazeleri memleketlerine uğurlandı

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi yakınlarında teröristlerin düzenlediği hain saldırıda şehit düşen 6 asker Şırnak'ta düzenlenen tören ardından toprağa verilmek üzere memleetlerine gönderildi.

28.05.2009Gündem
Mayına 6 şehit

Mayına 6 şehit

Çukurca bölgesinde operasyona çıkan birliklerin geçişi sırasında, yola döşenmiş bir mayın uzaktan kumanda ile patlatıldı.

28.05.2009Gündem
Mayın şehidine veda

Mayın şehidine veda

Şırnak'ın Bestler Dereler bölgesinde düzenlenen operasyon sırasında PKK’lı teröristler tarafından tuzaklanan mayının patlaması sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Serkan Ünsal için Şırnak’ta uğurlama töreni düzenlendi. Şırnak’taki 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’nda dün sabah düzenlenen uğurlama törenine, Şırnak Valisi Ali Yerlikaya, 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Tahir Bekiroğlu ve askeri yetkililer katıldı.

5.06.2009Gündem
Şehit uzman onbaşının cenazesi Adanaya gönderildi

Şehit uzman onbaşının cenazesi Adana'ya gönderildi

ŞIRNAK’ın Küpeli Dağı'nda arazi taraması yaparken PKK’nın yola döşediği uzaktan kumandalı bombanın patlatılması sonucu şehit olan uzman onbaşı Kürşat Can’ın cenazesi, düzenlenen törenin ardından memleketi Adana’nın Ceyhan İlçesi'ne gönderildi.

22.07.2009Gündem
18 şehit ve gazi ailesine dayalı döşeli ev

18 şehit ve gazi ailesine dayalı döşeli ev

Şırnak’ta 18 şehit ve gazi ailesi, Kurban Bayramı’nı yeni dayalı döşeli evlerinde geçirdi.

29.11.2009Gündem
İTO heyeti Şırnakta

İTO heyeti Şırnak'ta

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş, “Türkiye'nin içinden geçmekte olduğu demokratik süreci son derece önemsiyoruz. çünkü eğitim de aynı şekilde bu sürecin tamamlayıcı en önemli unsurudur” dedi.

27.03.2010Ekonomi
Şırnak’ta şehit olan 2 korucunun ailelerine ev

Şırnak’ta şehit olan 2 korucunun ailelerine ev

ŞIRNAK’ta PKK’lı teröristlerin araziye döşediği mayına basarak şehit olan köy korucuları Fevzi Almtürk ile Hacı Ürek’in ailelerine valilik tarafından birer ev verildi.

2.04.2010Gündem
İstanbul’a yeni vali

İstanbul’a yeni vali

Valiler Kararnamesi ile İstanbul Valisi Muammer Güler yeni kurulan Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı’na atanırken, yerine Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu getirildi.

12.05.2010Gündem
İstanbul’a layık olmaya çalışacağım

İstanbul’a layık olmaya çalışacağım

İçişleri Bakanlığı’nın son kararnamesiyle İstanbul Valiliği’ne atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Diyarbakır’ın devletini, valisini bağrına basan bir şehir olduğunu belirterek, “Diyarbakır, bir sevgi şehri” dedi.

13.05.2010Gündem
Heyelan köylüleri evsiz bıraktı

Heyelan köylüleri evsiz bıraktı

AĞRI'nın Diyadin İlçesi'ne bağlı Yıldırım Köyü'nde heyelan nedeniyle 14 aile evsiz kaldı. Köylüler, Kızılay'ın kurduğu çadırlara yerleşti.

30.05.2010Gündem
Ağrı Dağından bin torba çöp toplandı

Ağrı Dağı'ndan bin torba çöp toplandı

‘TÜRKİYE’nin çatısı' olarak nitelendirilen Ağrı Dağı'nın Doğubayazıt’a bakan yüzündeki tırmanış rotasında yapılan çalışmalar sonucu yaklaşık 1000 torba çöp toplandı.

10.07.2010Gündem
Ağrı’dan bin torba çöp çıktı

Ağrı’dan bin torba çöp çıktı

TÜRKİYE’nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nda, Vali Ali Yerlikaya öncülüğünde başlatılan temizlik kampanyası kapsamında Topçatan Köyü’nde yaşayanlardan oluşan 50 kişilik ekip, tırmanış güzergâhında çalışma başlattı.

10.07.2010Gündem
Ağrıda doğalgaz boru hattında patlama

Ağrı'da doğalgaz boru hattında patlama

Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nden geçen doğalgaz boru hattındaki patlamanın ardından çıkan yangının saat 02.00'de itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu söndürüldüğü öğrenildi.

20.07.2010Gündem
Askeri aracın geçişi sırasında mayın: 4 asker yaralı

Askeri aracın geçişi sırasında mayın: 4 asker yaralı

Ağrı'nın Doğubeyazıt İlçesi kırsal kesiminde askeri aracın geçişi sırasında teröristlerce yerleştirilen patlayıcının uzaktan kumandayla infilak ettirilmesi sonucu aralarında binbaşı ve yüzbaşının da bulunduğu 4 asker yaralandı.

24.07.2010Gündem
Ağrı Dağında çatışma

Ağrı Dağı'nda çatışma

AĞRI'nın Doğubayazıt ilçesindeki Ağrı Dağı'nda, bir grup bölücü teröristle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Bir askerin yaralandığı iddia edilen çatışma bölgesine helikopterlerle takviye kuvvet sevk edildi.

5.08.2010Gündem
Ağrı ve Diyarbakırda çatışma: 2 şehit

Ağrı ve Diyarbakır'da çatışma: 2 şehit

Diyarbakır, Ağrı, Hakkari ve Van'da PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Ağrı ve Diyarbakır'da çıkan çatışmalarda 2 asker şehit oldu. Hakkari ve Van'da 7 terörist ölü olarak ele geçirildi.

5.08.2010Gündem
Parti liderlerinin mitinginde provokatöre izin vermeyiz

Parti liderlerinin mitinginde provokatöre izin vermeyiz

Ağrı’da halk oylamasıyla ilgili olarak güvenlik toplantısı yapan İçişleri Bakanı Beşir Atalay, “Hiçbir siyasi parti liderinin mitinginde provokatörlere izin vermeyeceğiz” dedi.

11.08.2010Gündem
Ağrı Dağı’nın yaz ziyaretçileri

Ağrı Dağı’nın yaz ziyaretçileri

Ulaşılmaz kabul ettiğimiz, dağcılara bıraktığımız Ağrı Dağı her yıl ağustosta dünyanın dört bir yanından doğaseverleri ağırlıyor. Doğu Beyazıt’ın otelleri, Güney rotasındaki iki kamp alanı yaşları 70’i bulan yürüyüşçülerle doluyor. Yılda 5 bin kişiyi bulan zirve çıkışlarının yarısı bu dönemde gerçekleşiyor. 2009 Ağustosu, Ağrı’nın zirvesinde kar fırtınalarıyla geçmişti. Şu anda son beş yılın en iyi meteorolojik koşulları yaşanıyor. Çoğunlukla bulutların ardına gizlenen zirve açık, rüzgar 5 - 20 kilometre hızla esiyor. Ağrı Valiliği bu yıl 26 Temmuz’da ilk kez herkese açık zirve tırmanışı gerçekleştirecek. Üstelik otel, dağda konaklama, rehberlik, ulaşım hizmetleri ücretsiz. Önceki hafta bir grup doğaseverle zirve yürüyüşüne katıldım. 66 yaşındaki Ankaralı inşaaat mühendisi Esat Yarar, 71 yaşındaki Japon zoolog Akika Shimizu’ya Ağrı’nın güzelliklerini keşfettim.

15.08.2010Seyahat
Ağrı Dağına tırmanış başladı

Ağrı Dağı'na tırmanış başladı

Ağrı Valiliği tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen 1. Ağrı Dağı Zirve Tırmanışı başladı.

26.08.2010Spor
Orgeneral Ataman kutlamalara katılmadı

Orgeneral Ataman kutlamalara katılmadı

ORGENERAL Saldıray Berk’in yerine atanan 3'üncü Ordu Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman Erzincan'daki zafer bayramı kutlamalarına katılmadı.

30.08.2010Gündem
Doğuda pozitif ayrımcılık başlamış

Doğu'da pozitif ayrımcılık başlamış

12 Eylül’de anayasa değişikliği oylanacak. En önemli maddelerden bir tanesi kadınlara pozitif ayrımcılık getirilmesi…

2.09.2010Gündem
Başbakan Erdoğan Ağrıya geldi

Başbakan Erdoğan Ağrı'ya geldi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, helikopterle Erzurum'dan Ağrı'ya geldi.

2.09.2010Gündem
Ulubaş: 24 bin ithal büyükbaş hayvan gelecek

Ulubaş: 24 bin ithal büyükbaş hayvan gelecek

ET ve Balık Kurumu Genel Müdürü Bekir Ulubaş, et açığının en büyük nedenlerinin kurumun özelleştirilmesi ve terör olduğunu söyledi. Ulubaş, Ege Bölgesinde ithal canlı hayvan kesimi yapılacağını belirterek, Aralık ayında Avustralya'dan gelecek toplam 24 bin ithal tosun ve büyükbaş hayvanın İzmir Limanı'ndan bölgedeki yetkili kesimhanelere gönderileceğini açıkladı.

26.11.2010Ekonomi
Yılbaşı hediyesi göndermek yerine köy okulunu yeniledi

Yılbaşı hediyesi göndermek yerine köy okulunu yeniledi

Stroer Kentviz-yon yılbaşında müşterilerine ya da iş ortaklarına hediye gönder-mek yerine, Ağrı’da bir ilköğ-retim okulunun onarılmasını sağladı. 38 yıldır tadilat yapılmayan okulda, 102 öğrenci eğitim görüyor.

25.12.2010Ekonomi
Ağrılı minderin sultanları

Ağrılı 'minderin sultanları'

Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı güreş takımındaki kızlar, performansları ile göz dolduruyor.

12.02.2011Spor
Doğuya tenis ligi müjdesi

Doğu'ya tenis ligi müjdesi

Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu'daki illeri kapsayan lig projesiyle tenis farkındalığını arttırmayı hedefleyen TTF, Ağrı, Iğdır ve çevre illeri ziyaret ederken bu bölgeyi kapsayan tenis liginin de müjdesini verdi.

30.05.2011Diğer
Gecekondudan tenis kortuna

Gecekondudan tenis kortuna

Ağrı Tenis Kulübü tarafından yürütülen 'Gecekondudan Tenis Kortuna' adlı proje kapsamında, maddi durumu iyi olmayan 185 yoksul çocuk, tenisle tanıştı.

1.06.2011Diğer
Tenis şöleni Ağrıda başladı

Tenis şöleni Ağrı'da başladı

Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) tarafından düzenlenen “16 Yaş Türkiye Tenis Şampiyonası” Ağrı'da başladı.

10.09.2011Diğer
İshakpaşa Sarayı’nda opera keyfi

İshakpaşa Sarayı’nda opera keyfi

ULUSLARARASI Ağrı Dağı Efsanesi Festivali’nin 6’ncısı Doğubayazıt ilçesindeki İshakpaşa Sarayı’nda sahnelenen Ağrı Dağı Efsanesi Operası ile başladı. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, "Topraklarımızda hep sanat gösterisi olsun. Barış olsun, bayram olsun, kardeşlik olsun. Bölgemizde barış ve sukunet olursa daha güzel işler olur" dedi.

4.10.2011Gündem
Şemdinli’de mayın: 1 şehit

Şemdinli’de mayın: 1 şehit

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin mayınlı saldırısında 1 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı.

6.10.2011Gündem
Ağrıda teröristler köy korucusunu öldürdü

Ağrı'da teröristler köy korucusunu öldürdü

Ağrı’nın Yukarı Pamuktaş Köyüne gelen teröristler, eski köy korucusunu Halis Gökçek’i öldürdü, eşini ise yaraladılar. Evi kurşun yağmuruna tutan teröristler, yanlışlıkla bir arkadaşlarını da vurarak öldürdü.Arkadaşlarını öldürdüklerini fark eden teröristler, silahını aldıktan sonra tanınmaması için yüzünü taşla ezdiler.

7.10.2011Gündem
Oğlunun sevdiği kızla tanışmaya gitti, cenazesiyle döndü

Oğlunun sevdiği kızla tanışmaya gitti, cenazesiyle döndü

BİTLİS’in Güroymak İlçesi’nde uzaktan kumandalı bombanın patlatılması sırasında şehit düşen polis Memuru Yalçın Demir’in canezesi, gözyaşları arasında toprağa verildi.

19.10.2011Gündem
ŞEHİT ER RAMAZAN AKININ AİLESİ GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

ŞEHİT ER RAMAZAN AKIN'IN AİLESİ GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Jandarma Er Ramazan Akın (20), Ağrı'nın Hamur ilçesine bağlı Aşağı Yenigün köyünde son yolculuğuna uğurlandı. Köyde düzenlenen cenaze namazına Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın yanı sıra Vali Ali Yerlikaya, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Atınç, AKP Ağrı Milletvekilleri Mehmet Kerim Yıldız, Ekrem Çelebi, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Belediye Başkanvekili Nesim Deniz (AKP), bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.Servet ARSLAN. DHA

21.10.2011Haber
Doğubayazıtta iki iş makinesi yakıldı

Doğubayazıt'ta iki iş makinesi yakıldı

Doğubayazıt ilçesinde iki iş makinesinin yakıldığı bildirildi.

29.04.2012Gündem
Gül: Görüşmeler takdire şayan

Gül: Görüşmeler takdire şayan

Eşi Hayrünnisa Gül ile Ağrı’ya gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun terör sorununu görüşmek üzere bir araya gelmesini, “Takdire şayan” diyerek değerlendirdi.

7.06.2012Gündem
Adliyemizi kapatmayın eylemi

'Adliyemizi kapatmayın' eylemi

AĞRI’nın Taşlıçay İlçesi’nde adliyede görevli hakim ve cumhuriyet savcılarının Ağrı’da görevlendirilip yerlerine yeni atama yapılmadığını belirterek adliyenin ilçeden kaldırılacağını öne süren vatandaşlar, E-80 karayolunu bir saat ulaşıma kapattı.

16.06.2012Gündem
29 ile yeni vali

29 ile yeni vali

Valiler kararnamesi ile 11 ilin valisi merkeze çekilirken 29 ilin valisi de değiştirildi. Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığına Malatya Valisi Doç. Dr. Mehmet Ulvi Saran atandı. Merkeze alınan Iğdır Valisi Amir Çiçek’in, Ergenekon davası tutuklularından emekli Kurmay Albay Dursun Çiçek’in yakın akrabası olduğu belirtildi.

2.08.2012Gündem
11 vali merkeze alındı

11 vali merkeze alındı

Yeni valiler kararnamesi çıktı. 11 vali merkeze alındı. Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığına Malatya Valisi Doç. Dr. Mehmet Ulvi Saran atandı.

3.08.2012Gündem
Tekirdağda heyecan sona erdi

Tekirdağ'da heyecan sona erdi

Türkiye Motokros Şampiyonası'nın 3. ayak yarışları sona erdi.

26.08.2012Spor
EDİRNEDE ŞEHİT ERİ 20 BİN KİŞİ UĞURLADI

EDİRNE'DE ŞEHİT ERİ 20 BİN KİŞİ UĞURLADI

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin düzenlediği saldırıda şehit olan 10 askerden piyade er Emrah Karataban, memleketi Edirne'nin İpsala İlçesi'ne bağlı 900 nüfuslu Kumdere Köyü'nde yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı törenle toprağa verildi. Cenaze töreninde Nuray ve Selman Karataban çifti, oğullarının Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.Şehit piyade er Emrah Karataban'ın cenazesi, askeri uçakla Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'ndeki havaalanına getirildi. Burada cenazeyi Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya ve protokol üyeleri karşıladı. Uçağın aprona yanaşmasının ardından şehit piyade er Emrah Karataban'ın cenazesi tören mangası tarafından uçaktan alınarak İpsala Belediyesi'ne ait cenaze aracına konuldu.Fırat KESKİNKILIÇ/İPSALA/DHA

4.09.2012Haber
ŞEHİT ERİN CENAZESİNİ 3 BİN KİŞİ KARŞILADI

ŞEHİT ERİN CENAZESİNİ 3 BİN KİŞİ KARŞILADI

Tunceli'deki hain saldırıda terhisine 40 gün kala şehit olan Piyade Er Türk bayrağına sarılı naaşı memleketi Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi'ne bağlı Karaağaç Beldesi'ne getirildi.Tunceli'de önceki gün, sivil plakalı askeri personel taşıyan minibüs ile güvenliğini sağlayan askeri cipin geçişi sırasında, teröristlerin bomba yüklü aracı patlatması sonucu şehit olan Er Türk bayrağına sarılı naaşı, Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) yapılan DNA testlerinin ardından bugün uçakla Çorlu Havaalanı'na getirildi. Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, 5'nci Kolordu Komutana Korgeneral Nazım Altıntaş,Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan ve yakınları tarafından karşılanan şehidin cenazesi, ardından cenaze aracıyla memleketi Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesine bağlı Karaağaç Beldesi'ndeki baba ocağına getirildi. Mehmet YİRUN-Şaban KARDEŞ-Ruhan YALÇINÇERKEZKÖY / DHA

27.09.2012Haber
O BEBEK ÖLÜ BULUNDU

O BEBEK ÖLÜ BULUNDU

Tekirdağ'da doğumundan 2 gün sonra babası ve annesi tarafından hastaneye terk edildiği için Erkek Yetiştirme Yurdu Sevgi Evine yerleştirilen 1.5 aylık bebek ölü olarak bulundu. Yapılan ilk incelemede, parmaklıkları kopan beşikten düşerek öldüğü belirlenen bebeğin ölümüyle ilgili bakıcıların ifadesi alınırken, Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya adli ve idari soruşturma açıldığını söyledi.

7.10.2012Haber
Çocuk yuvasındaki 1,5 aylık bebek öldü

Çocuk yuvasındaki 1,5 aylık bebek öldü

Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sevgi Evleri Çocuk Yuvası'nda kalan 1,5 aylık bebek hayatını kaybetti.

7.10.2012Gündem

Yazar Sonuçları

DTP’yi de onaylamış oldular

SON MGK toplantısı her açıdan tarihi bir değer taşıyor...

Çünkü bu karar MGK’nın sivilleştiğinin belgesidir.

23.08.2009

Can pazarında artçı şoklar

VAN-ERCİŞ
SOĞUK çorbanın yanında pilav ve patates, Kızılay’ın yemek tabağı gözleri ağlamaktan kan çanağına dönmüş çocukların önünde. Hiç birinin eli yemeklere gitmiyor. Ağlamaya, yere çömelmiş anneleri de katılıyor:

24.10.2011