EKSTRA
MENÜ

Ali Yamuç

Ali Yamuç ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ali Yamuç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 47 Ali Yamuç haberi bulunmuştur.

Ali Yamuç Haberleri

Öldürülen çevreci çiftin kızlarından tehdit ediliyoruz iddiası

Öldürülen çevreci çiftin kızlarından 'tehdit ediliyoruz' iddiası

ANTALYA'nın Finike ilçesinde cinayete kurban giden, bölgede mermer ocaklarına karşı verdikleri mücadeleyle tanınan Ali Ulvi (61) ve Aysin Büyüknohutçu (61) çifti, mezarları başında anıldı. Çiftin kızlarından Emine Büyüknohutçu, kendisinin ve kardeşlerinin ölümle tehdit edildiğini iddia etti.

9.05.2019Gündem
Katilin eşi de beraat etti

Katilin eşi de beraat etti

Antalya’nın Finike ilçesinde çevreci çiftin öldürülmesine ilişkin davada yargılanan Fatma Yamuç, cinayet suçundan beraat etti.

17.04.2018Gündem
Çevreci çift cinayeti davasında tahliye

Çevreci çift cinayeti davasında tahliye

ANTALYA’nın Finike ilçesinde çevreci Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin öldürülmesine ilişkin davada tutuklu yargılanan, cinayet zanlısı Ali Yamuç’un eşi Fatma Yamuç, adli kontrol şartıyla tahliye edildi. Ali Yamuç, 20 Eylül’de Alanya Cezaevi’nde yaşamına son vermişti.

15.03.2018Gündem
Çevreci çift cinayetinde inanılmaz iddia: Mermer ocağıyla 1 milyon liraya anlaştık

Çevreci çift cinayetinde inanılmaz iddia: 'Mermer ocağıyla 1 milyon liraya anlaştık'

ANTALYA’da Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin katil zanlısı Ali Yamuç’un, intihar etmeden önce koğuş arkadaşına, cinayet için bir mermer ocağıyla 1 milyon TL karşılığında anlaştığını anlattığı ortaya çıktı. Savcılık, azmettirici iddiasının ’tamamen kurgu ve yalan’ olduğu değerlendirmesinde bulundu. İddianamede, cinayet sonrası kapının kilitlenmesinin ise ’kadın davranış biçimi’ olduğu belirtildi.

1.12.2017Gündem
Çevreci çiftçin cinayetinde yeni gelişme... Katilin eşi müebbetle yargılanacak

Çevreci çiftçin cinayetinde yeni gelişme... Katilin eşi müebbetle yargılanacak

Çevreci çift Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu cinayeti ile ilgili hazırlanan 15 sayfalık iddianame Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Katil zanlısı Ali Yamuç’un eşi Fatma Yamuç, ağırlaştırılmış müebbet hapisle yargılanacak.

30.11.2017Gündem
Cinayet krizdenmiş

Cinayet krizdenmiş

FİNİKE Kızılcık Yaylası’ndaki dağ evlerinde katledilen çevreci çift Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu cinayeti ile ilgili hazırlanan 15 sayfalık iddianamenin detaylarına Hürriyet ulaştı. Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi’ne sunulan iddianamede; korkunç cinayetin ayrıntılarına ilişkin şok yaratan rapor ve ifadeler yer aldı.

14.11.2017Gündem
Cezaevinde intihar eden çevreci çiftin katilinden 3 mektup

Cezaevinde intihar eden çevreci çiftin katilinden 3 mektup

ANTALYA’nın Finike İlçesi’nde taş ocaklarına karşı verdikleri mücadeleyle tanınan Kızılcık Yaylası’ndaki dağ evlerinde öldürülen Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin katil zanlısı Ali Yamuç’un, cezaevindeki şüpheli değerlendirilen intiharı öncesinde eşi, annesi ve bir arkadaşına ulaştırılmak üzere 3 mektup bıraktığı ortaya çıktı.

7.10.2017Gündem
Çevreci çiftin katili ölü bulunmuştu... Savcılık geride bıraktığı notu inceliyor

Çevreci çiftin katili ölü bulunmuştu... Savcılık geride bıraktığı notu inceliyor

Cezaevinde tuvalette ölü bulunan ve ilk incelemeye göre intihar ettiği belirtilen çevreci Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin katil zanlısı 31 yaşındaki Ali Yamuç’un geride bıraktığı notun kendisine ait olup olmadığı araştırılıyor.

21.09.2017Gündem
İpiniz cebinizde dedi öldü haberi geldi

'İpiniz cebinizde' dedi öldü haberi geldi

ANTALYA'nın Finike ilçesinde taş ocaklarını kapattıran çevreci Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin cinayet şüphelisi 31 yaşındaki Ali Yamuç’un, tutuklu olduğu Alanya L Tipi Cezaevi'nde intihar ettiği açıklandı.

20.09.2017Gündem
Çevreci Büyüknohutçu çiftinin katil zanlısı cezaevinde ölü bulundu

Çevreci Büyüknohutçu çiftinin katil zanlısı cezaevinde ölü bulundu

ANTALYA’nın Finike İlçesi’nde doğaya zarar veren taş ve mermer ocaklarına karşı yürüttükleri mücadeleyle tanınan Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin katil zanlısı 31 yaşındaki Ali Yamuç, tutuklu olduğu Alanya L Tipi Cezaevi’nde ölü bulundu. Yamuç ilk bilgilere göre kendisini asarak intihar etti. Katil zanlısı Yamuç cezaevinden gönderdiği mektupta, kapatılan mermer ocağında çalışan 'Çirkin' lakaplı kişinin cinayetler için 50 bin TL teklif ettiğini, 3 bin TL’sini ödediğini söylemiş, "10 gün içersinde param gelmez ise görüşürüz. İpleriniz cebinizde haberiniz olsun" demişti. Yamuç daha sonra verdiği ifadede bu mektubu reddetmişti. İddianamenin önümüzdeki hafta tamamlanması ve davanın başlaması bekleniyordu. Şimdi ölüm nedeniyle takipsizlik kararı verilmesi bekleniyor.

20.09.2017Gündem
Çevreci cinayetinde sürpriz tanık

Çevreci cinayetinde sürpriz tanık

ANTALYA’da doğaya zarar veren taş ve mermer ocaklarının kapatılması için 5 yılı aşkın süredir hukuki mücadele sürdüren Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturmada sürpriz bir tanık ortaya çıktı.

1.07.2017Gündem
Organize bir cinayet, soruşturma derinleştirilsin

'Organize bir cinayet, soruşturma derinleştirilsin'

Antalya Finike’de taş ocaklarına karşı verdikleri mücadeleyle tanınan ve dağ evinde öldürülen Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin kızları Emine Büyüknohutçu, bu katliamın karanlık noktalarının henüz açığa çıkarılamadığı belirtti. Emine Büyüknohutçu deliller ve şüphelinin çelişkili ifadeleri göz önüne alındığında, olayın birden fazla kişi tarafından ve planlanarak vahşice işlenmiş organize bir suç olduğunu söyledi.

19.06.2017Gündem
O mektuptan sonra da ifade değişti

O mektuptan sonra da ifade değişti

FİNİKE Kızılcık Yaylası’ndaki dağ evlerinde öldürülen çevreci çift Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu cinayetinin şüphelisi Ali Yamuç yine ifade değiştirdi.

5.06.2017Gündem
Çevreci çift cinayetinde ‘paramı isterim’ mektubu

Çevreci çift cinayetinde ‘paramı isterim’ mektubu

Finike, Kızılcık Yaylası’ndaki dağ evlerinde öldürülen çevreci çift Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu cinayetinin şüphelisi Ali Yamuç'un cezaevinde yazıp eşine verdiği önesürülen mektup ortaya çıktı. Ali Yamuç’un, 17 Mayıs'ta ziyaretine gelen eşi Fatma Yamuç’a verdiği mektup, iki gün sonra cinayete iştirakten tutuklanan Fatma Yamuç’un üzerinde bulundu.

23.05.2017Gündem
Çevreci çift cinayetinde şok mektup

Çevreci çift cinayetinde şok mektup!

Antalya Finike'de taş ocaklarına karşı verdikleri mücadeleyle tanınan Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin katil zanlısı Ali Yamuç'un, kendisini cezaevinde ziyaret eden eşi Fatma Yamuç'a bir mektup verdiği ortaya çıktı. Bir mermer ocağı sahibine hitaben yazılı mektupta Ali Yamuç'un, cinayetler karşılığı vaat edilen 100 bin TL'yi istediği görüldü.

23.05.2017Gündem
Büyüknohutçu çiftini öldüren şüphelinin eşinden şok itiraf

Büyüknohutçu çiftini öldüren şüphelinin eşinden şok itiraf

ANTALYA'nın Finike İlçesi'nde Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin katil zanlısı Ali Yamuç'un cinayete iştirakle suçlanarak tutuklanan eşi 31 yayındaki Fatma Yamuç, eşi cinayeti işlendikten hemen sonra öğrendiğini ve eşinin 'karanlık bir iş' dediğini belirterek, gasp edilen eşyaları da Dipsiz Kuyu'ya birlikte atmaya gittiklerini itiraf etti.

21.05.2017Gündem
Katil kiralık olduğunu itiraf etti... Polis arayıp Çirkini sordu

Katil 'kiralık' olduğunu itiraf etti... Polis arayıp 'Çirkin'i sordu!

Antalya Finike’de yaşadıkları dağ evinde öldürülen çevreci Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin katil zanlısı Ali Yumaç, savcılık ve mahkeme ifadelerinde, kapatılan mermer ocağında çalışan ’Çirkin’ lakaplı kişinin cinayetler için 50 bin TL teklif ettiğini, 3 bin TL’sini ödediğini söylemişti. Cinayetlerin azmettiricisi olduğu iddia edilen mermer ocağının yetkilileri ilk kez konuştu. Büyüknohutçu çiftinin açtığı davalar sonucu bölgedeki faaliyetine son verilen ocağın İşletme Müdürü Mustafa Karşıkale, “Polis bizi arayıp Çirkin lakaplı birisi bünyenizde var mı diye sordu, araç dökümlerimizi istedi. Hepsini teslim ettik” dedi.

19.05.2017Gündem
AYSİADdan hizmet ve girişimciliğe ödül

AYSİAD'dan hizmet ve girişimciliğe ödül

DENİZLİ'de, Avrasya Yönetici ve Sanayici ve İşadamları Derneği (AYSİAD), 9'uncu kuruluş yıldönümünü kutladı.

15.04.2013Ege
AYSİADın ödülleri sahiplerini buldu

AYSİAD'ın ödülleri sahiplerini buldu

Denizli'de Avrasya Yönetici Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (AYSİAD) 8'inci kuruluş etkinliğinde düzenlenen ‘En Güzel Türkçe İşyeri İsimleri’, ‘Türk Kültürüne Hizmet Ödülü’, ‘İş Hayatı Girişimcilik Ödülü’ ve ‘AYSİAD Hizmet Ödülü’ kategorilerindeki ödüller sahiplerini buldu.

9.04.2012Ege

Yazar Sonuçları

Bu cinayetin üstü örtülürse şiddet tırmanır

ANTALYA Finike’de taşocaklarına karşı direnen Ali Ulvi Büyüknohutçu ile eşinin cinayetinde yeni gelişmeler oldu. Cinayet şüphelisi Ali Yamuç’un cezaevinden eşine yazdığı mektup ortaya çıktı. Bir mermer ocağının sahibine ithafen yazdığı bu mektupta Yamuç, “ ‘Öldür, paranı hemen verecez’ diye vaatlerde bulundunuz” diyordu.

28.05.2017