MENÜ
Arşiv

Ali Tezel

Ali Tezel ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ali Tezel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 342 Ali Tezel haberi bulunmuştur.

Ali Tezel Haberleri

Benden Mahsunun filmine 10 puan

Benden Mahsun'un filmine 10 puan

Mahsun Kırmızıgül'ün yönettiği "Beyaz Melek"in galası önceki akşam İstinye Park'ta yapıldı.

13.11.2007Kelebek
İçişleri Bakanlığında 377 atama

İçişleri Bakanlığı'nda 377 atama

İçişleri Bakanlığı’nda merkez ve taşra teşkilatlarına toplam 377 vali yardımcısı ve kaymakamın yerleri değiştirildi. Bu kararname ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, mülki yönetimde en kapsamlı atamayı onaylamış oldu.

29.09.2007Gündem
İşte partilerin yeni yüzleri

İşte partilerin yeni yüzleri

Partiler 22 Temmuz seçimlerine girerken her kesimden oy kaygısı ile hem sağdan hem de soldan toplumun tanıdığı isimleri aday gösterme yolunu seçti. İşte şimdiye kadar adaylıkları kesinleşen partilerin yeni yüzleri...

25.05.2007Gündem
Cumhurbaşkanının damadı CHP adayı

Cumhurbaşkanının damadı CHP adayı

Milletvekili adayı olmak amacıyla kamu görevlilerine istifa etmeleri için tanınan süre dün akşam sona ererken, bürokrasi de istifa yağmuru yaşandı.

8.05.2007Gündem
Türkiye Kulüplerarası Tekvando Birinciliği bitti

Türkiye Kulüplerarası Tekvando Birinciliği bitti

Tokat'ta düzenlenen Türkiye Kulüplerarası Tekvando Birinciliği sona erdi. Erkeklerde Ankara TSE Spor, bayanlarda ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi birinci oldu.

26.11.2006Spor Arena
Nobele Ermeni gölgesi düştü

Nobel'e 'Ermeni' gölgesi düştü

Yıllarca bekledik, sonunda Nobel aldık ama sevinemedik. Kaderin cilvesine bakın ki, 'Ermeni soykırımını reddetmenin suç sayılmasını öngören' yasa teklifi bugün Fransa Parlamentosu'nda kabul edildi.Ve oylamadan bir saat sonra bu kez İsveç'ten, ilk kez bir Türk'ün Nobel Ödülü aldığı haberi geldi. Nobel Edebiyat Ödülü, daha önce "Türkiye'de 1 milyon Ermeni öldürüldü" diyen Yazar Orhan Pamuk'a verildi. İki olayın birbiri ardına gelmesi tepki bombardımanını da beraberinde getirdi. Hürriyet İnternet okurları düşüncelerini işte böyle ortaya koydu:

12.10.2006Gündem
361 vali yardımcısı ve kaymakam ataması tamam

361 vali yardımcısı ve kaymakam ataması tamam

İçişleri Bakanlığında 361 vali yardımcısı ve kaymakamın yeni görev yerini belirleyen atama kararnamesi, Resmi Gazete'de yayımlandı.

5.10.2006Gündem
Yurtta 19 Mayıs coşkusu

Yurtta 19 Mayıs coşkusu

19 Mayıs yurt genelinde çeşitli gösterilerle kutlandı. Gençler stadyumlarda gösteriler düzenlerken, sanatçılar da eserleriyle bunlara katkıda bulundu, fotoğraf sergileri açıldı, konserler düzenlendi...

19.05.2006Gündem
Anne Türk, oğul Yunan Dışişleri’nde

Anne Türk, oğul Yunan Dışişleri’nde

Atina Vulgari, geçtiğimiz kasım ayında 36 yıl hizmetten sonra TC Dışişleri Bakanlığı’ndan 1. derecede devlet memuru olarak emekliye ayrıldı. Atina Hanım’ın oğlu Spiros Vulgaris ise Yunan Dışişleri Bakanlığı’nda diplomat ve halen Yunanistan’ın Roma Büyükelçiliği’nde görev yapıyor.

10.01.2006Dünya
Kaymakam ve vali yardımcılarının ataması yapıldı

Kaymakam ve vali yardımcılarının ataması yapıldı

İçişleri Bakanlığı, 284 kaymakam ve 100 vali yardımcısının atamasını yaptı. İçişleri Bakanlığı’nın Merkezde görevlendirilecek 14 mülki idare amiri, 284 kaymakam ve 100 vali yardımcısının atamasına ilişkin kararnamesi Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylandı.

29.09.2005Gündem
Şarap ülkesinin prensesi Sibel Kutman

Şarap ülkesinin prensesi Sibel Kutman

O doğduğunda Doluca Şarapları 50’nci yaşına basmak üzereydi. Sarafin markasının ilk fikirleri oluştuğunda henüz ortaokuldaydı ve aklı şaraptan çok modern danstaydı. Ama hayat ve şarabın keyfi ona ortaklaşa bir oyun oynadılar ve Amerika’da dans eğitimini bitirdikten sonra, dedesi, babası ve ağabeyi gibi şarapçılık da okudu

9.07.2005Kelebek
Bu şarkıdan bu kadar

Bu şarkıdan bu kadar

Ukrayna’da yapılan Eurovision Şarkı Yarışması’da 13’üncü olan Gülseren, ‘Bu parçadan ancak bu kadar olurdu’ dedi.

24.05.2005Kelebek
Bu şarkıdan bu kadar

Bu şarkıdan bu kadar

Ukrayna’da yapılan Eurovision Şarkı Yarışması’da 13’üncü olan Gülseren, makyaj ve kostüm konusunda kendisine söz hakkı verilmediğini iddia etti. Gülseren, ‘Bu parçadan ancak bu kadar olurdu’ dedi.

24.05.2005Kelebek
MEDYADAN Magazin alıntıları...

MEDYADAN Magazin alıntıları...

Türk kadını ikisinin arası olamaz mı - Şişemeyince kendileri, sönüp kalıyor bir yerleri, diyor - 500 milyon x 50 = 33 milyar eder mi – Önemli olmasa, Hürriyet haber yapmazdı – Kadın köşe yazarı olunca ‘böyle’ mi olmak gerekiyor illa – 200 yıllık Mu uygarlığı hazinesi – Deniz Akkaya’yı öpmek, fena halde reklam kokan bir mizansendi – Önce ilişkiye girip sonra adını koymak – Türkiye’de tüccar-mankenlik eski bir meslektir – Paparazzi Hürriyet’in büyük başarısı – Ona gizli değil aleni reklam derler – Hem anlamlı hem zaaaarif bir hediye... vs

22.05.2005Gündem
Bu filmler başka yerde yok

Bu filmler başka yerde yok

24. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde, 51 ülkeden, hiçbir yerde kolay kolay izleme fırsatı bulamayacağınız tam 170 film gösterilecek. Festivalin bu yılki ünlü konukları arasında, Sophia Loren, Harvey Keitel ve Jane Campion yer alıyor.

28.03.2005Kelebek
Ferhan’dan sinema yazarlarına Pardon

Ferhan’dan sinema yazarlarına Pardon

‘Pardon’ filmi için köşe yazarlarına özel gösterim yapılmasına rağmen sinema yazarlarına ön gösterim düzenlenmemesi SİYAD üyesi sinema eleştirmenlerinin filmi protesto etmesine neden oldu. Filmin başrol oyuncusu Ferhan Şensoy, ‘Başta Atilla Ağabey (Dorsay) olmak üzere SİYAD yazarlarından özür diliyorum’ dedi.

8.03.2005Kelebek
Her şey ahbap-çavuş ilişkisi içinde geçiyor

Her şey ahbap-çavuş ilişkisi içinde geçiyor

Kelebek, Türkiye’nin haftalardır tartıştığı iki ismi, Ahmet Hakan ve Mehmet Ali Erbil’i buluşturdu. Hakan, ‘Her şey ahbap-çavuş ilişkisi içinde geçiyor. Türkiye’de radikal eleştiriyi kimse kaldıramıyor’ iddiasında bulunurken, Erbil ‘Tüm köşe yazarları büyük bir erozyon içerisinde’ dedi. İşte ortalığı bir kez daha karıştıracak açıklamalar.

2.02.2005Kelebek
İşte kavgaya neden olan g-string’li M. Ali sahnesi

İşte kavgaya neden olan g-string’li M. Ali sahnesi

Mehmet Ali Erbil, Hülya Avşar ve Halit Akçatepe’nin başrolünde oynadığı ‘Hababam Sınıfı Askerde’ filminin önceki akşam yapılan personel galasında olaylar çıktı. Hülya Avşar’ın dünkü gazetelerde yer alan ‘Mehmet Ali’nin poposu da güzelmiş’ açıklamalarının ardından gazeteciler, önceki akşamki galada Erbil’in bu görüntüsünün fotoğraflarını çekmeye çalıştı.

15.01.2005Gündem
İşte kavgaya neden olan g-string’li M. Ali sahnesi

İşte kavgaya neden olan g-string’li M. Ali sahnesi

Mehmet Ali Erbil, Hülya Avşar ve Halit Akçatepe’nin başrolünde oynadığı ‘Hababam Sınıfı Askerde’ filminin önceki akşam yapılan personel galasında olaylar çıktı.

14.01.2005Gündem
Kitap Fuarı devam ediyor

Kitap Fuarı devam ediyor

Bu yıl 23'üncüsü düzenlenen Tüyap İstanbul Kitap Fuarı devam ediyor. Türkiye'nin bu alandaki en kapsamlı etkinliği olan fuar hem yayıncıyı yazarlarla hem de yazarları okurlarıyla buluşturuyor. Kitap Fuarı kapsamında bugün de ünlü yazar ve gazetecilerin konuk olarak katılacağı panel ve söyleşiler var. İşte günün programı:

25.10.2004Gündem
MEDYADAN : Magazin

MEDYADAN : Magazin

Hande Yener niye huzursuzdu - İşadamını kapma yarışı - Lâl, Cem Yılmaz ‘türünden’ neden hoşlanıyormuş - Bodrum’un en seksileri bunlarsa, iyi ki gitmemişim - Güzin Abla’nın Erman Toroğlu’na hıncı geçmedi - Şok’un dediğini yap, yaptığını yapma - Armağan Çağlayan’ın ölmeden yapmak istediği 10 şey - Moustapha Airdogan’ın Davul’unu seyretmeye gitmeyeceğim - Galiba Hakkari’li sünnetçinin eli kaçmış... vesaire

5.09.2004Kelebek
İşte yeni yılda öğrencilere okutulacak 100 temel eser

İşte yeni yılda öğrencilere okutulacak 100 temel eser

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortaöğretim öğrencileri için Türk ve dünya edebiyatından 100 temel eserin yer aldığı okuma listesini bir genelge ile tavsiye etti.

23.08.2004Gündem
Gıdanın patronları Setbir’de buluştu

Gıdanın patronları Setbir’de buluştu

Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği’nde (SETBİR) patronlar darbesi oldu. Gıda sektörünün patronları, daha önce pek girmedikleri SETBİR’in yönetimine doğrudan girme kararı aldı.

19.05.2004Ekonomi
Magazin Oscarları

Magazin Oscarları

Magazin Gazetecileri Derneği’nin bu yıl 11’incisini düzenlediği Altın Objektif Ödülleri Töreni, önceki akşam Zeytinburnu’ndaki Olivium Alışveriş Merkezi’nde yapıldı. Sanat dünyasından birçok ünlü ismin katıldığı davette, yine bol dedikodu, güzel kadınlar ve sanatçıların atışması vardı.

2.04.2004Kelebek

Yazar Sonuçları

Dimyata pirince giderken...

BANKACILIK kulislerinde 'opsiyon' ve 'forward' gibi uygulamalar bugünlerde sık sık konuşulan bankacılık işlemleri arasında yer alıyor.

13.06.2006

AKP'den 'düşük statülü işçilik'

PETROL-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın, hükümetin mevcut yasalardaki düzenleme ve hakları da ortadan kaldıran bir çalışmayla işçilerin haklarını elinden almak istediğini söylüyor.

10.06.2006

Bir zavallı hindi kanaryayı sildi

Biliyorum Türkiye henüz bu aşamada değil. Biliyorum bu yazacaklarıma bön bön bakacaklar olacak. Biliyorum eleştirim pek çoklarına fuzuli gelecek. Ben tabii, her zaman yaptığım gibi yine de yazacağım.

25.04.2006

Picus Dergisi ’Hoşça kalın’ dedi

BİR sanat, edebiyat dergisinin kapanması, okuruna, yazarına veda etmesi bana hüzün verir.

Genel Yayın Yönetmeni Gülenay Börekçi, "Hoşça kalın..." yazısında, beni duygulandıran teşekkür buketi sunuyor herkese:

6.02.2006

F1 heyecanı başladı

Formula 1 yarışlarının hangi kanalda olacağı merak konusuydu. Yarışları bir süredir yayınlayan NTV ile yarışların yayın hakkını almak isteyen CNN Türk arasında yaşanan rekabet son dakikaya kadar sürdü.

7.03.2005

İlham gelsin diye ev satın aldı

2000 yılında kaybettiğimiz Tahsin Çarmıklı’nın Bebek-Yalıboyu Caddesi’ndeki dairesi satıldı.

20.01.2005

Üstsüz bir güzel

Bodrum sezonu geç de olsa açıldı. Bodrum’dan en taze haberleri de masa arkadaşım Cenker Tezel günü gününe geçiyor. Geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan fotoğrafları yine Cenker’in objektifinden yansıdı.

27.06.2004