EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Ali Sürmeli

Ali Sürmeli ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ali Sürmeli haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 683 Ali Sürmeli haberi bulunmuştur.

Ali Sürmeli Haberleri

Tek eşli yaratıklar olmadığımız kesin

Tek eşli yaratıklar olmadığımız kesin

Son haftalarda ‘Aliye’ dizisinde canlandırdığı eşi tarafından aldatılmış, çocuğu elinden alınmış Aliye karakteriyle dikkat çeken Sanem Çelik, gerçekte ise tek eşliliğin insan doğasına aykırı olduğunu ve tüm düzenleyici özelliğine rağmen evlilik kurumunun aldatmayı önleyemeyeceğini savundu.

17.10.2004Kelebek
İstemeden ünlü oldu

İstemeden ünlü oldu

Özlem Düvencioğlu, Almanya’dan Türkiye’ye mavi yolculuğa geldi, sonra tesadüf eseri Kanal D’nin sevilen dizisi "Hırsız Polis"teki Mavi rolünü kaptı. Ama o medyatik olmak değil, burada işini bitirip bir an önce Almanya’ya dönerek kendi hayatını yaşamak istiyor. İşte Ayça Şen’in gözüyle, İstanbul Life dergisinde yer alan ilginç bir "Mavi" profili...

23.03.2006Kelebek
Yeşilçam yeni sezona hızlı başlayacak

Yeşilçam yeni sezona hızlı başlayacak

“Babam ve Oğlum”, ”Kurtlar Vadisi-Irak”, “Organize İşler” gibi yapımlarla gişe rekorları kıran Türk sineması, Eylül ayından itibaren kelimenin tam anlamıyla film sağanağına hazırlanıyor. Sonbaharın gelmesiyle birlikte ünlü yönetmenlerin imzasını taşıyan 14 yerli film sırayla görücüye çıkacak.

14.06.2006Gündem
Van Damme İstanbul’da

Van Damme İstanbul’da

Aksiyon filmlerinin ünlü ismi Jean Claude Van Damme, Türkiye’nin genç nüfusunun ortak sorunu olan sınav problemini beyazperdeye taşıyacak. Van Damme, komedi filmi "Sınav"da oynamak için İstanbul’a geldi.

18.06.2006Gündem
Bir dönem filmi

Bir dönem filmi

"Eve Giden Yol" adlı yeni bir sinema filminin çekimlerine 3 Temmuz’da başlanıyor. Yönetmenliğini Semir Aslanyürek’in üstlendiği filmde, Metin Akpınar, Melisa Sözen, Emre Altuğ başrolde.

29.06.2006Kelebek
Başrol Yeşilçamın

Başrol Yeşilçam'ın

Yeşilçam, yılda yüzlerce filmin çekildiği, Türkan Şoray, Filiz Akın, Cüneyt Arkın, Kadir İnanır gibi starların setler arasında mekik dokuduğu yıllara adeta geri döndü. Her şeyi tamamlanmış vizyon sırası bekleyen filmlerin yanı sıra pek çok yönetmen de sıcak yaz günlerini çalışarak geçiriyor. Neredeyse her köşede bir film setine rastlamak mümkün. Pek çok projenin çekimleri için de gün sayılıyor. Görünen o ki, önümüzdeki sezon bol bol Türk filmi izleme fırsatı bulacağız. İşte Türk sinemasının bugünden çekilmiş 2006-2007 sezon fotoğrafı.

8.07.2006Gündem
İşte Suriyedeki Türk filmi seti

İşte Suriye'deki Türk filmi seti

İsrail'in Lübnan'a saldırısı Suriye'de çekimleri devam eden Türk yapımı "Eve Giden Yol" filmine de darbe vurdu. Lübnan'dan kaçışta köprü vazifesi gören Suriye'de savaş dolayısıyla artan fiyatlar ve güvenlik sorunu film ekibine zor anlar yaşatıyor.

25.07.2006Gündem
Türk sineması yeni sezonda iddialı

Türk sineması yeni sezonda iddialı

Geçen sezon “Babam ve Oğlum”, “Organize İşler”, “Kurtlar Vadisi-Irak” gibi gişe rekoru kıran başarılı yapımlara imza atan Türk Sineması, yeni sezona da hızlı giriyor. Yaklaşık 40 yapımın çalışmaları sürerken, çok sayıda film birbiri ardına seyirciyle buluşacak.

14.08.2006Gündem
Ev yaktılar

Ev yaktılar

Osmanlı İmparatorluğu’nun I. Dünya Savaşı’na girdiği dönemde geçen "Eve Giden Yol" filminin Antakya’daki çekimlerinde, senaryo gereği bir ev tamamen yakıldı.

4.09.2006Kelebek
Van Damme rüzgarı

Van Damme rüzgarı

Hollywood'un ünlü yıldızlarından Jean Claude Van Damme'ın da rol aldığı Türk filmi "Sınav"ın Avrupa galası Frankfurt’ta yapıldı.

23.10.2006Gündem
Umut adası

Umut adası

Avrupa’ya yapılan beyin ve beden göçünü önlemek amacını taşıyan sinema filmi ‘Umut Adası’nın basın toplantısı önceki gün Kuruçeşme’de bulunan Bosphorus teknesinde gerçekleştirildi.

3.11.2006Kelebek
Haytanın teki Erkan Can

Haytanın teki Erkan Can

Her rolde farklı kalıba giren, bukalemun gibi bir oyuncu Erkan Can (48). Bu hafta gösterime giren Takva’daki dini bütün bir Müslüman’ı canlandırdığı rolü ile yine yapacağını yaptı ve Türkiye’nin en iyi karakter oyuncularından biri olduğunu kanıtladı.

2.12.2006Kelebek
Tarih dersi gibi gala

Tarih dersi gibi gala

"Eve Giden Yol" filminin galası, önceki akşam Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı.

20.12.2006Kelebek
Sinema

Sinema

21.12.2006Kelebek
Beyazperdede deprem

Beyazperdede deprem

Büyük Kıyamet dünyanın, Küçük Kıyamet ise kişinin sonu, yani ölümü. 1509 İstanbul depremi de Küçük Kıyamet olarak anılıyor. Ve bu hafta vizyona giren Küçük Kıyamet, ölüm ve deprem korkularımızdan yola çıkarak karanlık, tekinsiz ve gerilimli bir atmosfer yaratıyor. Taylan Biraderler'in çektiği filmde bir ailenin deprem sonrası yaşadığı travmayı izliyoruz. Finaliyle izleyenleri adeta koltuğa yapıştıran Küçük Kıyamet'in başrollerinde Başak Köklükaya, Cansel Elçin, İlker Aksum ve Binnur Kaya var.

22.12.2006Kelebek

Umut Adası Londra'da

Kaçak işçilerin hikayesini beyazperdeye aktaran "Umut Adası" filminin çekimleri, Londra’da yapılıyor.

4.01.2007Gündem
Kaçak işçilerin dramı

Kaçak işçilerin dramı

Türkiye’den yurtdışına kaçak yollardan giden gençlerin umutlarının nasıl hayal kırıklığına dönüştüğünü konu alan "Umut Adası"nın, İstanbul ve Elbistan’daki çekimlerinin ardından, İngiltere’deki sahnelerinin çekimi de tamamlandı.

15.01.2007Kelebek
Striptiz stajı yaptı

Striptiz stajı yaptı

<1>Foto <1>galeri <1>/ <1>Video Türkiye'den yurt dışına kaçak yollardan giden gençlerin umutlarının nasıl hayal kırıklığına dönüştüğünü konu alan "Umut Adası" filmi 16 Mart'ta vizyona girecek. Film, şimdiden başrol oyuncusu Arzu Yanardağ'un cesur striptiz sahneleri ile gündemde... Arzu Yanardağ, rolü için gerçek bir striptiz barında gözlem yaptı.

27.02.2007Gündem
20:30 Umut Adası gala

20:30 "Umut Adası" gala

Mustafa Kara'nın yönetmenliğini yaptığı, Halef Tiken, Gürkan Tavukçuoğlu, Arzu Yanardağ, Ali Sürmeli ve Zafer Algöz gibi oyuncuların rol aldığı Umut Adası filminin galası bu akşam Cevahir'de yapılıyor.

12.03.2007Gündem
Kan, vahşet ve savaş

Kan, vahşet ve savaş

Sin City’nin yarattığı büyülü dünyadan sonra pek çok sinemasever bir başka Frank Miller uyarlaması olan 300 Spartalı için gün sayar olmuştu. Beklenen gün geldi, 300 Spartalı tüm görkemiyle sinemalarda. Tarihe geçmiş bir savaştan yola çıkan film, Spartalılar’ın Persler’e karşı verdiği mücadelenin hikayesini, etkileyici bir görsellikle, ama sığ bir anlatımla, biraz da taraf tutarak beyazperdeye taşıyor. Türk filmlerindeki milliyetçiliği eleştirenler bakalım doğu toplumları için çok da hoş bir resim çizmeyen 300 Spartalı’yı nasıl değerlendirecekler?

15.03.2007Kelebek
Gazetecilerle kapıştı

Gazetecilerle kapıştı

<1>Foto <1>galeri Yönetmenliğini Mustafa Kara'nın yaptığı, başrollerini Halef Tiken, Gürkan Tavukçuoğlu, Arzu Yanardağ ve Ali Sürmeli'nin paylaştığı "Umut Adası" filminin galası önceki akşam Cevahir Alışveriş Merkezi'ndeki Mars Sinema Salonları'ndaki yapıldı. Filmdeki striptiz ve sevişme sahneleriyle dikkat çeken Arzu Yanardağ " Kendimi kullanılmış hissettim" dedi.

15.03.2007Gündem
Sinema

Sinema

15.03.2007Kelebek
Kandırılmaya  müsaitiz

Kandırılmaya müsaitiz

<1>Foto <1>galeri Arzu Yanardağ, yeni filmini anlattı:"Benim oynadığım Vildan karakteri de dil okulu için yurt dışına gidiyor, ama geneleve düşüyor. Zaten kadın, her yerde fiziksel olarak güçsüz ve toyluğundan dolayı aklını kullanamadığı zaman kullanılma potansiyeli yüksek bir varlık. Karşımıza layık olduğumuz insanlar çıkarsa, onlar bizi iyi yerlere taşıyabiliyor.

19.03.2007Kelebek
Ceme Özel Kavuk

Cem'e "Özel Kavuk"

İlki 1980 - 81 Tiyatro sezonunda verilen Müjdat Gezen Sanat Merkezi (MSM) İsmail Dümbüllü Ödülü'nün 27'ncisi bu yıl Bülent Emin YARAR’a veriliyor. İsmail Dümbüllü Özel Ödülü ise ise Cem Yılmaz'a veriliyor.

22.03.2007Kelebek
27 yıl sonra setlere döndü

27 yıl sonra setlere döndü

Türkiye'nin ilk milli mankeni olan ve Türk sinemasında bir döneme imzasını atan Lale Belkıs, 27 yıl sonra bir filmde rol alıyor.

26.06.2007Kelebek
Baykal’ın atlıları

Baykal’ın atlıları

HER ne kadar CHP’nin milletvekili adayları Ensar Öğüt ve Dr. Taşkın Aktaş "2’de 2 yapacağız" diyorlarsa da, Ardahan’da sandık yarışı atbaşı.

26.06.2007Gündem
Mahsun Kırmızıgülle oynamak için sıradalar

Mahsun Kırmızıgül'le oynamak için sıradalar

Mahsun Kırmızıgül'ün başrolünü oynadığı ‘Beyaz Melek' adlı sinema filminde Diyarbakır'da rol almak isteyen 200 kişi başvurdu.

7.07.2007Gündem
Bu kadroya kayıtsız kalınmaz

Bu kadroya kayıtsız kalınmaz

Müzisyen olarak tanınan Mahsun Kırmızıgül, senaryosunu yazıp yönettiği ve oynadığı Beyaz Melek'te dokunaklı bir öykü anlatıyor. Film 16 Kasım'da seyirciyle buluşacak.

6.11.2007Kelebek
Beyaz Melek 16 Kasım’da sinemalarda

Beyaz Melek 16 Kasım’da sinemalarda

Mahsun Kırmızıgül'ün hem rol aldığı hem de yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını üstlendiği "Beyaz Melek"in tanıtım filmi sinemalarda gösterilmeye başlandı.

6.11.2007Kelebek
16 kasımda sinemalarda

16 kasım'da sinemalarda

<1>Foto <1>galeri <1>/ <1>Fragman "Beyaz Melek" filminin Türkiye galası 12 Kasım'da İstanbul İstinye Park'ta, Avrupa galası ise 14 Kasım'da Almanya'da yapılacak.

10.11.2007Kelebek
Benden Mahsunun filmine 10 puan

Benden Mahsun'un filmine 10 puan

Mahsun Kırmızıgül'ün yönettiği "Beyaz Melek"in galası önceki akşam İstinye Park'ta yapıldı.

13.11.2007Kelebek
Mahsundan piyano resitali

Mahsun'dan piyano resitali

Son günlerin en çok konuşulan Türk filmi “Beyaz Melek” ekibi, Yunus Günce’nin sunduğu "MTV eksTRa"ya katıldı.

24.11.2007Kelebek
MTVde filminin müziğini çaldı

MTV'de filminin müziğini çaldı

<1>Fragman <1>/ <1>Foto <1>galeri Mahsun Kırmızıgül, konuk olduğu MTV Türkiye'de piyano başına geçerek film müziklerini yorumladı.

25.11.2007Kelebek
Hanımağa evlendirecek

Hanımağa evlendirecek

<1>Fragman <1>/ <1>Foto <1>galeri "Beyaz Melek" filmiyle büyük ses getiren Mahsun Kırmızıgül, sahneye çıktığı düğünde evleneceğini öğrendi.

1.12.2007Kelebek
Yeşilçam 2007e rekorla veda ediyor

Yeşilçam 2007'e rekorla veda ediyor

Türk sinemasının büyük ilgi gören iki filmi “Kabadayı” ile “Beyaz Melek”, 2007 yılına rekorla veda etmeye hazırlanıyor. Şener Şen'in başrolünü üstlendiği “Kabadayı”, 10 günde 920 bin izleyiciye ulaşırken, “Beyaz Melek” filminin 40 günlük seyirci sayısı 1 milyon 503 bin 214 oldu. Ömer Vargı'nın yönettiği “Kabadayı” filmi, ilk hafta 540 bin 259 kişi, ikinci haftasında da 380 bin 50 kişi tarafından izlendi.

25.12.2007Gündem
Hangisi gişe şampiyonu olur

Hangisi gişe şampiyonu olur

Sezonun iki iddialı Türk filmi Kabadayı ile Beyaz Melek gişe yarışında kıyasıya kapıştı.İşte son durum...

6.01.2008Gündem
İşte sizin seçiminiz

İşte sizin seçiminiz

Sezonun iki iddialı Türk filmi Kabadayı ile Beyaz Melek gişe yarışında kıyasıya kapıştı. www.hurriyet.com.tr okurlarına hangisi gişe şampiyonu olur diye sorduk. İşte sizin seçiminiz.

7.01.2008Gündem
Sinema yazarları görmedi

Sinema yazarları görmedi

2 milyon kişinin izlediği Beyaz Melek'in Sinema Yazarları ödülüne aday gösterilmemesi tartışma yarattı.

6.02.2008Gündem
Bu sahneler çok konuşulur

Bu sahneler çok konuşulur

Uçurtmayı Vurmasınlar filminde minik Barış rolüyle adından yıllardır söz ettiren Ozan Bilen, Eda Özerkan’ın başrolünü paylaştığı “Girdap” isimli film çok özel sahneleriyle uzun süre konuşulacak.

21.02.2008Kelebek
Kendimi patlatarak beş yıldızlı oteli havaya uçuracaktım ki Allah ağabeyimi gönderdi, kendimi annemin kucağında buldum

Kendimi patlatarak beş yıldızlı oteli havaya uçuracaktım ki Allah ağabeyimi gönderdi, kendimi annemin kucağında buldum

Umut, Müslüman Kardeşler örgütünün eski bir üst kademe yöneticisiydi. Üniversite öğrenimi için bir büyük kente geldi. Ev arkadaşının tavsiyesiyle "sohbet evleri"ne gitti. Bir yıl içinde radikal İslamcı olup çıktı. Altı ay sonra Müslüman Kardeşler örgütünün askeri kanadına seçildi. Usta bir bomba imalatçısı ve yakın dövüş uzmanı oldu. Hicri takvim 14. Yüzyıl’ı gösteriyordu, kıyamet yaklaşmıştı. Kafirlerin dünyayı ele geçirmesine izin verilmeyecekti! Çok sayıda eylemi organize etti.

15.03.2008Kelebek
Minik Barış büyüdü

Minik Barış büyüdü

"Uçurtmayı Vurmasınlar"daki Barış "Girdap" filmiyle sinemaya döndü.

20.03.2008Gündem
Kim delidir kim veli hiç belli olmaz

Kim delidir kim veli hiç belli olmaz

Tiyatrocu ve sinemacı Ali Sürmeli aylar önce, "Bir deli varmış Tunceli’de. Adı Sevuşen. Halk onu o kadar çok seviyormuş ki, ölümünden sonra heykelini dikmişler" diye anlattı. Tunceli’ye gidip Sevuşen’in hikayesini araştırarak sinemaya aktarmayı planlıyordu. Bunu Tuncelili arkadaşım Hasan Aral’a aktarınca, hikaye daha da ilginçleşti. Çünkü Aral’ın rahmetli annesi çok saygı duyarmış Sevuşen’e. "Oğul unutma, kim delidir, kim veli, belli değildir" dermiş.

12.04.2008Kelebek
Beyaz Melek ödül yolunda

Beyaz Melek ödül yolunda

“Beyaz Melek”, ABD'de düzenlenen Houston Film Festivali'nde, ödül için yarışan 450 yapım arasından ilk 5'e kaldı.

18.04.2008Kelebek
Starda sıcak yaz

Star'da sıcak yaz

Star TV, yaz dönemine birbirinden iddialı dizi ve programlarla giriyor.

3.06.2008Kelebek
Star TVde yaz şöleni

Star TV'de yaz şöleni

Star TV, yaz boyunca birbirinden kaliteli dizi, şov ve yarışmaları izleyicilerle buluşturacak.

5.06.2008Gündem

Yazar Sonuçları