EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Ali Sürmeli

Ali Sürmeli ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ali Sürmeli haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 683 Ali Sürmeli haberi bulunmuştur.

Ali Sürmeli Haberleri

Şellale

Şellale

21.11.2001Gündem
Şellaleye üç günde 31 bin seyirci

Şellale'ye üç günde 31 bin seyirci

Geçen hafta vizyona giren Şellale'yi ilk üç günde 31 bin 658 kişi izledi. Yönetmen Semir Aslanyürek, ekonomik krize ve Ramazan ayına rağmen filminin gördüğü ilgiden memnun. "Bir filmin izlenmesi gerekiyorsa insanlar gidip izliyorlar'' diyor.

22.11.2001Spor Arena
Son

Son

29.11.2001Gündem
Son

Son

Hiç bir şeyi doğru dürüst beceremeyen, 'attıkları bütün şutlar' direkten dönen insanlar biraraya gelirse ne olur? Bu sorunun cevabını, Levent Kırca'nın kelimenin tam anlamıyla bütün sanatsal birikimini 'yatırdığı' Son adlı filmde göreceğiz...

30.11.2001Gündem
Son

Son

7.01.2002Gündem
Vizontele ile yarışmıyoruz

Vizontele ile yarışmıyoruz

11 Ocak'ta vizyona girecek olan Levent Kırca-Oya Başar yapımı ‘‘Son’’ filminin galası, önceki gün Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapıldı. 1500 davetlinin katıldığı galada oldukça neşeli görünen Kırca, filmini çok sevdiğini ve halkın da çok seveceğini söyledi.

9.01.2002Kelebek
SİYAD adayları belirlendi

SİYAD adayları belirlendi

Sinema Yazarları Derneği bu yıl 34. kez Türk sineması ödülleri dağıtacak. 21 Ocak akşamı Cemal Reşit Rey konser salonunda yapılacak törende verilecek ödüllerin adayları, açıklandı. Çeşitli gazete ve TV programlarından gelen 33 yazarın oylarıyla belirlenen 2001 yılının adayları şöyle :

9.01.2002Gündem
Son

Son

9.01.2002Gündem
SİYAD adayları açıklandı

SİYAD adayları açıklandı

Sinema Yazarları Derneği SİYAD, bu yıl 34. kez Türk Sineması ödüllerini dağıtmaya hazırlanıyor. Ödüller, 21 Ocak akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda yapılacak bir törenle sahiplerini bulacak.

10.01.2002Kelebek
Etkinliklerden seçmeler

Etkinliklerden seçmeler

27 Mart Dünya Tiyatro Günü'nde geçmiş yıllara oranla fazla sayıda kutlama yok. Ama bazı tiyatro toplulukları bugüne özel etkinlikler hazırladı. Bunlardan bir seçki sunuyoruz.

26.03.2002Gündem
Ragga Oktayın talihi döndü

Ragga Oktay'ın talihi döndü

Turkcell'in yeni reklamlarında ‘‘Cell-O’’ karakteriyle ortaya çıkan Ragga Oktay, önümüzdeki günlerde de Sinan Çetin'in çekeceği ‘‘Banka’’ isimli uzun metrajlı filmde rol alacak. Ragga Oktay'ın filmdeki rol arkadaşları ise Okan Bayülgen, Teoman ve Ali Sürmeli.

1.05.2002Kelebek
Emmanuelle Sinan Çetinin filminde

"Emmanuelle" Sinan Çetin'in filminde

´Emmanuelle' filminin başrol oyuncusu Amerikalı Sylvia Kristel, Sinan Çetin'in çektiği filmde oynamak üzere Fethiye´ye geldi. "Banka" isimli filmin, bugüne kadar adı sır gibi saklanan oyuncusu Kristel, beldede büyük ilgi gördü. Film ekibi, gazetecilerin görüntü almasına engel olmaya çalıştı.

4.06.2002Kelebek
Yönetmen Sinan Çetin’den ‘Emmanuelle’ sürprizi

Yönetmen Sinan Çetin’den ‘Emmanuelle’ sürprizi

‘‘Emmanuelle’’ filminin başrol oyuncusu Amerikalı Sylvia Kristel, Sinan Çetin'in çektiği filmde oynamak üzere Fethiye'ye geldi. ‘‘Banka’’ filminin bugüne kadar adı sır gibi saklanan oyuncusu Kristel, Fethiye'de büyük ilgi gördü. Film ekibi ise gazetecilerin görüntü almasına engel olmaya çalıştı.

4.06.2002Gündem
Deniz Kızı, Çetinin filminde oynayacak

Deniz Kızı, Çetin'in filminde oynayacak

Amerikalı ünlü yıldız Daryl Hannah, Sinan Çetin'in ‘‘Banka’’ isimli filminde oynamak üzere Fethiye'ye geldi. Filmde Çetin'in sevgilisi rolünü oynayan sanatçı, ‘‘Türkiye'ye ilk kez geldim, Fethiye'ye bayıldım’’ dedi.

21.07.2002Gündem
Setten ilk fotoğraflar

Setten ilk fotoğraflar

Sinan Çetin'in çekimlerini bitirmek üzere olduğu son filmi ‘‘Banka’’da, Hollywood'un seksi oyuncusu Daryl Hannah'la rol aldığı sahneler çok konuşulacak. İki sevgiliyi oynayan Çetin ve Hannah, çekimler boyunca oldukça samimiydiler.

27.07.2002Spor Arena
Erotik sahneleri karısı çekti

Erotik sahneleri karısı çekti

Sinan Çetin'in hem yönettiği hem de rol aldığı ‘‘Banka’’ filminde, dünyaca ünlü Amerikalı yıldız Darly Hannah'la hayli erotik sahnelerde oynadı. Ünlü yönetmenin Darly Hannah'la olan bu sahnelerini ise eşi Rebecca Hass çekti.

1.08.2002Gündem
Erotik sahneleri karısı çekti

Erotik sahneleri karısı çekti

Sinan Çetin'in hem yönettiği hem de rol aldığı ‘‘Banka’’ filminde, dünyaca ünlü Amerikalı yıldız Darly Hannah'la hayli erotik sahnelerde oynadı.

1.08.2002Gündem
Schiffer, Hasankeyf için çekilen filmde oynayacak

Schiffer, Hasankeyf için çekilen filmde oynayacak

Ilısu Barajı'nın suları altında tarihe karışacak olan Hasankeyf için bir sinema filmi çekiliyor. Handan Öztürk'ün yönetmenliğini üstlendiği filmde, eğer bir aksilik olmazsa ünlü Alman model Claudia Schiffer'ın da bir rolü olacak. Cem Davran, Ali Sürmeli, Hamdi Alkan, Tijen Par, Serra Yılmaz kadroda yeralan diğer sanatçılar. Müzikleri ise Burhan Öçal yapacak.

14.08.2002Gündem
Kendini çocuklara ve hükümlülere adadı

Kendini çocuklara ve hükümlülere adadı

Devlet Tiyatroları sanatçısı Turgay Tanülkü, 20 yıldır cezaevindeki tutuklu ve hükümlülere, sokak çocuklarına ve engellilere tiyatro eğitimi vererek, bu kişileri sahneye çıkarıyor. Gençlik yıllarında 7 yıl cezaevinde kalan Tanülkü, cezaevi yaşamının ardından Ankara Devlet Konservatuvarı'nı bitirdikten sonra, cezaevlerinde gönüllü olarak tiyatro eğitmenliği yapıyor.

11.02.2003Gündem
K.2H.K.D.

K.2H.K.D.

K.2H.K.D. ne midir? K.2H.K.D. Kanunî’nin Hatırasını ve Haysiyetini Koruma Derneği’nin kısa adıdır. Yok yok, böyle bir dernek kurulmadı daha. Ama eğer o Star’daki Hürrem Sultan dizisi biraz daha, Batı’nın Muhteşem Süleyman, bizim Kanunî Sultan Süleyman dediğimiz yüce hakanı yerlerde süründürmeye devam ederse... ben böyle bir dernek kurar, Kanunî’ye sahip çıkarım bilesiniz!

18.02.2003Kelebek
Afife Tiyatro Ödüllerinde heyecan dorukta

Afife Tiyatro Ödülleri'nde heyecan dorukta

Sahneye çıkan ilk Müslüman Türk kadını olan Afife Jale anısına düzenlenen Afife Tiyatro Ödülleri'ne aday olanlar açıklandı. Yapı Kredi Sigorta tarafından bu yıl yedinci kez gerçekleşirilecek olan ödülleri kazananlar 21 Nisan'da Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen törenle açıklanacak. Sunuculuğunu Korhan Abay'ın üstleneceği gecede İtalyan sanatçı Milva da bir konser verecek.

25.03.2003Gündem
Hakiki hayat hikáyeleri

Hakiki hayat hikáyeleri

Masal gibi, roman gibi yaşanan hayatlar, aşklar ve olaylar. Ersin Kalkan'ın Aşkın İçinde Aşk Var kitabında yer alan hikayeleri ancak bu şekilde tanımlamak mümkün. Hikáye diyorum ama anlatılanlar kurgu değil, tamamen gerçek.

7.02.2004Kelebek
Hakiki hayat hikayeleri

Hakiki hayat hikayeleri

Masal gibi, roman gibi yaşanan hayatlar, aşklar ve olaylar. Ersin Kalkan'ın Aşkın İçinde Aşk Var kitabındaki hikayeleri bu şekilde tanımlamak mümkün.

21.02.2004Gündem
Türkiye’nin en iyi 10 büfesi

Türkiye’nin en iyi 10 büfesi

Herkesin acelesi vardır. ‘Usta, bir dilli kaşarlı’, ‘Bana bir yarım döner kes’, ‘Yengenin yanında havuç suyu istiyorum’ bağrışmalarının arasında siparişinizi vermeye çalışırsınız. Rahatsız taburelere oturup beklersiniz. Üç, bilemediniz beş dakika sonra yemeğiniz önünüzdedir. 10 dakika sonra işlem tamamdır, karnınız doymuştur.

4.03.2004Kelebek
Diziler para basıyor

Diziler para basıyor

TRT’de Kasabanın İncisi adlı dizinin yayından kaldırılmasının gerekçesi belli oldu: Bölüm başına 270 milyarlık maliyet. Türk televizyonlarında en düşük dramanın maliyeti haftalık 70 milyarın altına düşmezken, sit-com’lar 40-50 milyara maloluyor. Ancak transferler ve ratingler rakamları katlıyor.

22.03.2004Kelebek

Yazar Sonuçları

Türk tiyatrosunun yurtdışı başarısı

SİZE gazetelerde pek okumadığınız bir haber vereceğim.

2.06.2004