EKSTRA
MENÜ

Ali Bulaç

Ali Bulaç ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ali Bulaç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 436 Ali Bulaç haberi bulunmuştur.

Ali Bulaç Haberleri

Yargıtaydan Şahin Alpay, Ali Bulaç ve Mümtazer Türköne hakkında karar

Yargıtay'dan Şahin Alpay, Ali Bulaç ve Mümtazer Türköne hakkında karar

Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi'nin yazarlarından tutuksuz sanıklar Şahin Alpay ve Ali Bulaç ile tutuklu sanık Mümtazer Türköne'ye "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan verilen hapis cezalarını bozdu. Daire, Türköne'nin tahliyesine karar verdi.

24.09.2020Gündem
AYM’den iki ret bir ihlal kararı

AYM’den iki ret bir ihlal kararı

Anayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulu dün ‘FETÖ’nün medya yapılanmasına’ ilişkin davada, ‘Anayasa’yı ihlal’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan ve dosyaları Yargıtay’da temyizde bulunan Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın bireysel başvurularını reddetti.

4.05.2019Gündem
AYMden Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcaka ret

AYM'den Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak'a ret

Anayasa Mahkemesi, FETÖ'nün medya yapılanmasının darbe çağrışımı davası sanıkları Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak'ın yaptıkları bireysel başvuruları reddetti.

3.05.2019Gündem
AYMden tutuklu gazeteciler kararı

AYM'den tutuklu gazeteciler kararı

Anayasa Mahkemesi, gazeteciler Kadri Gürsel ile Murat Aksoy'un yaptığı bireysel başvuruda, Gürsel ve Aksoy'un, "kişi özgürlüğü ve güvenliği ile ifade özgürlüğü" haklarının ihlal edildiğine karar verdi.

2.05.2019Gündem
Zaman yazarlarına örgütten ceza

Zaman yazarlarına 'örgüt'ten ceza

FETÖ/PDY’nin medya yapılanmasında yer aldıkları iddia edilen, kapatılan Zaman gazetesi yazarlarının yargılandığı davada karar çıktı.

6.07.2018Gündem
flaş

flaş

6.07.2018Merkez
Son dakika... Zaman gazetesi davasında ceza yağdı

Son dakika... Zaman gazetesi davasında ceza yağdı

Kapatılan Zaman Gazetesi’nin eski yazarlarının FETÖ/PDY davasında ceza yağdı.

6.07.2018Gündem
Temel Karamollaoğlundan Abdullah Gül açıklaması

Temel Karamollaoğlu'ndan Abdullah Gül açıklaması

SAADET Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu seçim kampanyasını başlattığı İstanbul’da gazetecilerle akşam yemeğinde bir araya geldi.

12.05.2018Gündem
Ali Bulaç gece yarısı cezaevinden çıktı

Ali Bulaç gece yarısı cezaevinden çıktı

FETULLAHÇI Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) yayın organı olduğu gerekçesiyle kayyuma devredildikten sonra kapatılan Zaman Gazetesi’nin eski yazarlarından Ali Bulaç, hakkında verilen tahliye kararının ardından tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi’nden çıktı.

12.05.2018Gündem
Ali Bulaça tahliye kararı çıktı

Ali Bulaç'a tahliye kararı çıktı

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) yayın organı olduğu gerekçesiyle kayyıma devredildikten sonra kapatılan Zaman gazetesinin eski yazarları Mümtazer Türköne ve Ali Bulaç’ın da aralarında bulunduğu 6’sı tutuklu 11 sanığın yargılandığı davada, Ali Bulaç ve Mehmet Özdemir’in tahliyesine karar verildi. Şahin Alpay hakkındaki ev hapsi de kaldırıldı.

11.05.2018Gündem
Son savunmalarını yapıyorlar

Son savunmalarını yapıyorlar

FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün kapatılan Zaman Gazetesi'ndeki medya yapılanmasında yer aldıkları iddia edilen köşe yazarları Mümtazer Türköne, Ali Bulaç, Nuriye Ural(Akman) ve Şahin Alpay’ın da aralarında bulunduğu 11 kişinin yargılandığı dava karar aşamasına geldi. Son savunmasını yapan sanıklardan Mümtazer Turköne, savcının mütalaasını açıklamadan bir gün önce dava dosyasına ulaşan 92 makaleyi suç delili olarak göstermesinin hayatın olağan akışına aykırı olduğunu öne sürdü.

10.05.2018Gündem
Zaman Gazetesi yazarları hakkında istenen cezalar belli oldu

Zaman Gazetesi yazarları hakkında istenen cezalar belli oldu

Kapatılan Zaman Gazetesi'nin eski yazarları ve yöneticilerine yönelik açılan davada savcı mütalaasını açıklıyor. Mütalaada, sanıklardan Ali Bulaç, Mümtazer Türköne ve Şahin Alpay'ın "Anayasayı ihlal" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi, "örgüt üyeliği" suçundan ise 7,5 yıldan 15'er yıla kadar hapisleri talep edildi.

5.04.2018Haber
Zaman gazetesi yazarları hakkında istenen cezalar belli oldu

Zaman gazetesi yazarları hakkında istenen cezalar belli oldu

Kapatılan Zaman gazetesinin eski yazarları ve yöneticilerine yönelik açılan davada savcı mütalaasını açıklıyor. Mütalaada,  sanıklardan Ali Bulaç, Mümtazer Türköne ve Şahin Alpay'ın "anayasayı ihlal" suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapsi, "örgüt üyeliği" suçundan ise 7.5 yıldan 15'er yıla kadar hapisleri talep edildi.

5.04.2018Gündem
flaş

flaş

5.04.2018Merkez
TGC’den cezaevindeki Cumhuriyet yazarlarına ziyaret

TGC’den cezaevindeki Cumhuriyet yazarlarına ziyaret

Akın Atalay, Ahmet Şık ve Murat Sabuncu ile cezaevinde görüşen TGC Başkanı Turgay Olcayto, “Meslektaşlarımın moralleri yüksek, Adaletin yerini bulmasını bekliyorlar” diye konuştu.

7.03.2018Gündem
Neyim kalmış ki müebbetlik oluyorum

'Neyim kalmış ki müebbetlik oluyorum'

Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, tutuklu eski Zaman gazetesi yazarları Şahin Alpay ve Ali Bulaç’ı Silivri Cezaevi’nde ziyaret ederek izlenimlerini Hürriyet için yazdı. Müebbetle yargılanan 75 yaşındaki Şahin Alpay, “Buralarda kaldık işte” dedi.

9.01.2018Gündem
Eski Zaman gazetesi davasında 3 tahliye

Eski 'Zaman gazetesi davası'nda 3 tahliye

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) yayın organı olduğu gerekçesiyle kayyuma devredildikten sonra kapatılan Zaman gazetesinin eski yönetici ve yazarlarına yönelik yürütülen soruşturma sonucunda haklarında dava açılan, Mümtaz'er Türköne, Ali Bulaç ve Şahin Alpay'ın da aralarında bulunduğu 21’i tutuklu 31 sanığın yargılandığı davada, tutuklu sanıklar Hüseyin Belli, İsmail Küçük ve Onur Kutlu'nun tahliyesine karar verildi.

8.12.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Eyy mütedeyyin insan bak bize Kur'an okutan insana neler yapıyorlar

12 Haziran 2009 günü yazdığım yazının başlığı şuydu:

28.12.2018

Ben yapay zeka dinlerken Cumhurbaşkanı ne diyordu

23 Ekim 2018 günü Google’ın Londra merkezinde “AI”, yani “yapay zekâ”nın bugün geldiği noktayı konuşurken, telefonuma durmadan WhatsApp mesajları yağıyordu.

27.10.2018

İçimden şu geçiyor yanılıyor muyum

AMERİKA Birleşik Devletleri Başkanı ve öteki zevatı babalanıyor...

1.08.2018

Adnan Oktar, Mehdi meselesinde ne dedi?

ADNAN Oktar’a sorgusunda 353 soru yöneltiliyor, verdiği yanıtlar 164 sayfa tutuyor.

24.07.2018

Paşa keyfin bilir CHP

KEMAL Kılıçdaroğlu ile yola devam edersen...

4.07.2018

Adaleti unutmayalım

TÜRKİYE heyecanlı bir seçim geçirdi, şimdi devlet yeni sisteme uyarlanma sürecinde...

3.07.2018

Allahsızlar!

NASIL sabahın bir sahibi varsa...

16.06.2018

Ey adalet!

ŞAHİN Alpay davası Türkiye’de adaletin nasıl işlediği konusunda tipik bir dosyadır.

16.03.2018

Darbe suçu

ADALET bakanları her zaman hukuku siyasetin sopası gibi kullanmadılar, içlerinde hukuku üstün tutmak için çalışanlar da oldu.

11.02.2018

Tutuklu gazeteciler

ANAYASA Mahkemesi nihayet kıpırdadı ve aylardır bekletip gündemine almadığı tutuklu gazetecilerin başvurusunu 11 Ocak günü görüşmek üzere gündemine aldı.

7.01.2018

‘Araplar bizi arkadan vurdu’ o kadar da yalan değilmiş!

CUMHURBAŞKANI Erdoğan, çok değil daha geçen temmuz ayında...

20.12.2017

Memleketimden adalet manzaraları

Yazarken bile insanın içi acıyor. Sadece iki örnek vereceğim, ikisi de aynı 15 Aralık gününden.

17.12.2017

Enis yatarken, biz yazarken, âlem izlerken

“Her mahkûmun iki derdi var” diyor Enis Berberoğlu. “Bir, içeride sağ salim yaşamaya çalışmak, iki dışarıya çıkmanın yolunu aramak”, “tabii ki hukuki” yolu diye eklemiş, Enis’in tünel kazıp çıkacak hali yok ya.

11.12.2017

Gerçek bir ‘Central Park’a ihtiyacımız var

ESKİ İstanbul Orman Bölge Müdürü, Küresel Isınmayla Mücadele Derneği (Kürem-Der) Genel Başkanı Faruk Çebi, son günlerde basına yansıyan “İstanbul, New York’taki Central Park’ın 3 kat büyüklüğünde devasa yeşil alana kavuşuyor” haberiyle ilgili tartışmaları değerlendirdi.

21.11.2017