EKSTRA
MENÜ

Ali Babacan

Ali Babacan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ali Babacan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.265 Ali Babacan haberi bulunmuştur.

Ali Babacan Haberleri

Kemal Unakıtan son yolcuğuna uğurlandı

Kemal Unakıtan son yolcuğuna uğurlandı

Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, İstanbul’da son yolculuğuna uğurlanıyor. Unakıtan için öğlen namazını müteakip Süleymaniye Camii’nde cenaze namazı kılındı. Taziyeleri eşi Ahsen Unakıtan kabul etti.

13.10.2016Gündem
En esprili bakandı

En esprili bakandı

Açıklamaları, sözleri ve esprileriyle hep kamuoyunda gündem olan bir dönemin en renkli Maliye Bakanı Kemal Unakıtan dün tedavi gördüğü hastanede vefat etti. 58, 59 ve 60. AK Parti hükümetlerinde Maliye Bakanlığı görevinde bulunan Unakıtan, 2009’da baypas, 2013’te de böbrek nakli operasyonu geçirmişti.

12.10.2016Ekonomi
Under Armour’ı ‘Yeşim’ üretecek

Under Armour’ı ‘Yeşim’ üretecek

Nike, Zara, Burberry, Banana Republic gibi 20 dünya markasına üretim yapan Yeşim Tekstil son olarak marka zincirine ABD’li spor giyim markası Under Armour’u da ekledi. Nike’ın dünyadaki 8 stratejik üreticisinden biri olan Yeşim Tekstil’in CEO’su Şenol Şankaya, “Doğuş Grubu’nun Türkiye’ye getirdiği Under Armour da üretim için bizimle anlaştı. Biz de Under Armour için bir ya da 2 fabrika kuracağız” dedi.

7.10.2016Ekonomi
Türkeş: Gözünün yaşına bakmayız

Türkeş: Gözünün yaşına bakmayız

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, darbe girişiminin ardından, memurluktan çıkarılanlara ilişkin, "Böyle bir hain ekibin herhalde bir kişi, üç kişi olmadığını bilmemiz lazım. Almanya 500 bin kişiyi atmış, biz de 100 bin kişiyi atarız. Hiç gözünün yaşının da bakmayız. Bu devlete sadakatin yoksa, bu millete hürmetin, bağlılığın yoksa, asgari bir vicdani mensubiyet hissetmiyorsan, cehennemin dibine kadar yolun var." dedi.

2.10.2016Gündem
Dışişlerinin kilit ismi annesini suçladı

Dışişleri'nin kilit ismi annesini suçladı

Ahmet Davutoğlu Dışişleri Bakanı olarak görev yaparken onu Fethullah Gülen’le görüştüren Gürcan Balık kendini böyle savundu: Bank Asya’da hesap açmamı kanser hastası annem istedi

10.09.2016Gündem
Başbakan Yıldırım, AK Partili eski bakanlarla buluştu

Başbakan Yıldırım, AK Parti'li eski bakanlarla buluştu

Başbakan Yıldırım'ın ev sahipliğinde, Çankaya Köşkü'nde düzenlenen akşam yemeğine, eski Başbakan Davutoğlu'nun da aralarında bulunduğu 50 davetli katıldı

31.08.2016Gündem
Davutoğlunun sağ kolu gözaltında

Davutoğlu'nun sağ kolu gözaltında

ESKİ Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Dışişleri Bakanlığı döneminde özel kalem müdürü ve özel müşaviri olarak ‘sağ kolu’ gibi görev yapan Büyükelçi Gürcan Balık, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ soruşturmasında dün gözaltına alındı.

19.08.2016Gündem
Gürcan Balık gözaltında

Gürcan Balık gözaltında

Ankara'daki FETÖ soruşturması kapsamında Ahmet Davutoğlu'nun Dışişleri Bakanlığı döneminde özel kalem müdürü olan, 2010-2012 yılları arasında özel müşavirliğini yapan eski büyükelçi Gürcan Balık'ın gözaltına alındığı öğrenildi. Gürcan Balık'ın 2013'te dönemin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Fethullah Gülen'in görüşmesinde kilit rol oynadığı iddia edilmişti.

19.08.2016Gündem
Rant vergisi raftan iniyor

Rant vergisi raftan iniyor

7 Haziran 2015 seçimleri öncesinde büyük tartışma yaratan ve ardından rafa kaldırılan ‘rant vergisi’ yeniden gündeme geldi. Üç bakanlığın yaptığı ortak çalışma sonucu ortaya çıkan taslakta, imar değişiklikleri sonucu gayrimenkulün değer artışının yüzde 50 ila 100’ünün ‘rant vergisi’ olarak alınması önerildi. Nihai kararı Bakanlar Kurulu’nda verilecek.

18.08.2016Ekonomi
FETÖcü savcılar için istenen cezalar belli oldu

FETÖ'cü savcılar için istenen cezalar belli oldu

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın 17 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yapmasına ilişkin, eski savcılar Zekeriya Öz hakkında ağırlaştırılmış müebbet ile 72 yıla kadar hapis, Celal Kara hakkında ağırlaştırılmış müebbet ile 62 yıla kadar hapis ve Mehmet Yüzgeç hakkında ağırlaştırılmış müebbet ile 38 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

11.08.2016Gündem
Dolar için kritik gün (Dolar ne kadar oldu)

Dolar için kritik gün (Dolar ne kadar oldu?)

Haftabaşından beri 3 seviyesi etrafında oldukça dalgalı bir seyir izleyen ve gelişmekte olan para birimlerinden negatif ayrışan kurda Moody's'in bugün piyasa kapanışı ardından yapması olası kredi notu değerlendirmesi öncesi ABD istihdam verilerini takip edecek.

5.08.2016Ekonomi
Milli geliri 10 bin dolar olan ülkede darbe başarılmaz

Milli geliri 10 bin dolar olan ülkede darbe başarılmaz

ESKİ Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili Ali Babacan, Merkez Bankası’nın Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından yaşanan süreci iyi idare ettiğini belirterek, "Bundan sonraki dönemde Merkez Bankası’nın yapacakları, piyasanın gereği neyse o olmalı" dedi.

1.08.2016Ekonomi
Babacandan kritik Merkez Bankası mesajı

Babacan'dan kritik Merkez Bankası mesajı

Eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili Ali Babacan, Merkez Bankasının Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından yaşanan süreci iyi idare ettiğini belirterek, "Bundan sonraki dönemde Merkez Bankasının yapacakları, piyasanın gereği neyse o olmalı" dedi.

1.08.2016Ekonomi
Ekonomide gereği acımasızca yapılmalı

Ekonomide gereği acımasızca yapılmalı

ESKİ Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili Ali Babacan, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından ekonomik gelişmeleri değerlendirdi.

31.07.2016Ekonomi
Ekonomi yönetiminde etkili, yetkin bir koordinatöre ihtiyaç var

Ekonomi yönetiminde etkili, yetkin bir koordinatöre ihtiyaç var

Yeni hükümette ekonomi koordinasyonunda etkisi azalan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, buna rağmen darbe girişimi sonrası “Yangın dönemlerinin itfaiyecisi” olarak öne çıktı. Piyasalar ancak Şimşek konuştuğu zaman rahatladı. Ancak Şimşek’in son dönemde çok işe yaradığı açıkça görülen itfaiyecilik rolünün yaptırım gücü olmadıktan sonra bu şekilde sürdürülemeyeceği söyleniyor.

31.07.2016Ekonomi
Babacan: İkinci hafta kayıp toparlanmaya başladı

Babacan: İkinci hafta kayıp toparlanmaya başladı

AK Parti Ankara Milletvekili Ali Babacan, darbe girişimi sonrasındaki ekonomik gelişmeleri CNN Türk ekranında değerlendirdi. Babacan, 40 yıldır süregelen bu yapılanmanın özel sektörden de temizlenmesi için gereğinin hukuk çerçevesinde acımasızca yapılacağını söyledi.

31.07.2016Ekonomi
Erdoğanın kızı Esra Albayrak yaşadıklarını anlattı

Erdoğan'ın kızı Esra Albayrak yaşadıklarını anlattı

İSTANBUL’da alanlarda ’Demokrasi Nöbeti’ sürdü. Taksim Meydanı, Kısıklı, Esenyurt, Sultanbeyli, Zeytinburnu, Saraçhane, Esenler ve Bağcılar’da toplanan binlerce kişi ellerinde Türk bayraklarıyla darbe girişimini bu gece de protesto edip ’Demokrasi Nöbeti’ne devam etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Esra Albayrak da darbe girişiminin yaşandığı gece neler yaşadıklarını anlattı.

31.07.2016Gündem
Prof. Dr. Halil İnalcık son yolculuğuna uğurlanıyor

Prof. Dr. Halil İnalcık son yolculuğuna uğurlanıyor

100 yaşında hayatını kaybeden Prof. Dr. Halil İnalcık için Ankara Üniversitesi DTCF’de ve Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde tören yapıldı. Doğramacızade Ali Paşa Camisi’nde Prof. Dr. Halil İnalcık için cenaze töreni düzenlendi. Ankara’daki törenlerin ardından Prof. Dr. Halil İnalcık naaşı toprağa verilmek üzere İstanbul’a götürüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ve Bakanlar Kurulu kararı ile İnalcık’ın naaşı İstanbul’da Fatih Camii Haziresi'ne defnedilecek.

27.07.2016Gündem
Gelin yerinde görün

Gelin yerinde görün

Eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili Ali Babacan, üst üste kötümser açıklamalar yapan ve Türkiye’nin kredi notunda indirim yapan uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarının gerekçesiz olarak sadece beklentiyle bu adımları attıklarını söyledi.

22.07.2016Ekonomi
Ali Babacan: Halk karşı durmasaydı etkisi büyük olabilirdi

Ali Babacan: Halk karşı durmasaydı etkisi büyük olabilirdi

AK Parti Ankara Milletvekili Ali Babacan, "Halkın kahramanca mücadelesi kuşkusuz engelledi, ekonomi üzerindeki bedelleri daha ağır olabilirdi" dedi.

22.07.2016Ekonomi
Bankaların kârı kıskandırmasın

Bankaların kârı kıskandırmasın 

TÜRKİYE’nin hedeflediği büyüme için sağlam bir bankacılık sektörünün kilit önemi bulunduğuna dikkat çeken Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, “Sağlam bankacılık sektörü için güçlü özkaynak yapısı gerekir. Dolayısıyla bankacılık sektörünün kârlı olması kimseyi kıskandırmamalı. Çünkü bankaların öz kaynakları ne kadar güçlü olursa o ülkenin ekonomisi de o kadar güçlü olur” dedi.

31.05.2016Ekonomi
Koordinasyon BOŞTA KALDI

Koordinasyon BOŞTA KALDI

Ekonomide yönetim neredeyse yarı yarıya Başbakan Yardımcıları Nurettin Canikli ile Mehmet Şimşek arasında paylaştırılırken, bu durum yönetimde çift başlılık korkusunu da beraberinde getirdi. Görev paylaşımında geçmiş hükümetler dönemindeki, “ekonomik konularda genel koordinasyon” görevi ise bu sefer başbakan yardımcılarından birisine verilmedi.

26.05.2016Ekonomi
Ekonominin patronu belli olacak, faiz kararı çıkacak

Ekonominin patronu belli olacak, faiz kararı çıkacak

Binali Yıldırım’ın kabinede ekonominin dümenine kimi geçireceği piyasanın en önemli gündem maddesi. Diğer kritik konu ise FED tutanakları öncesi faiz koridorunun üst bandında 50 baz puan indirim yapmasına kesin gözüyle bakılan Merkez Bankası’nın salı toplantısı.

22.05.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Hangi akıl?

ÜST akıl söylemini biliyorsunuz; bu kavramı eleştirmek için Etyen Mahçupyan “alt akıl” hicvini yapıyor.

11.11.2016

İdam!

İDAM cezası yolda; kapıyı Bahçeli açmış gibi görünse de Cumhurbaşkanı daha önce “Yakın, yakın” diyerek anayasa taslağında idamın yer alacağının işaretini vermişti.

1.11.2016

Kura çekip ayrıldık!

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, elektrik dağıtım işi için Cengiz ve Kolin’le ortak kurdukları CLK şirketindeki ayrılıkla ilgili detayları verdi. Ortaklarıyla aralarında hiçbir sorunun olmadığını ve iyi ayrıldıklarını söyleyen Özdemir, “Bu ayrılık gerekiyordu. Ayrılıkla ilgili kura çektik. Borç-alacağın kalmadığı Uludağ Dağıtım ve Perakende bize kaldı ve memnunuz” diye konuştu.

30.10.2016

Moody’s ne dedi?

KREDİ derecelendirme kuruluşu Moody’s Türkiye ekonomisinin notunu düşürdü, ‘Baa3’ten, ‘Baa1’e indirdi.Ne demek bu?

25.09.2016

Eğitim deyince

OKULLAR açıldı, sınıflar doldu; eğitim camiamızın bütün öğrenci ve öğretmenlerine başarılar diliyorum.

19.09.2016

Ankara’da ‘küslük yok’ dönemi

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın 15 Temmuz sonrası açtığı yeni sayfada küslüğe yer yok.

17.08.2016

Yangın döneminin itfaiyecisi

Yeni hükümette ekonomi koordinasyonunda etkisi azalan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, buna rağmen darbe girişimi sonrası “Yangın dönemlerinin itfaiyecisi” olarak öne çıktı. Piyasalar ancak Şimşek konuştuğu zaman rahatladı. Ancak Şimşek’in son dönemde çok işe yaradığı açıkça görülen itfaiyecilik rolünün yaptırım gücü olmadıktan sonra bu şekilde sürdürülemeyeceği söyleniyor.

31.07.2016

Batı'dan kopmak

AVRUPA ve Amerika ile Türkiye arasında darbe öncesinde de yaşanan gerilimler darbe girişimiyle büsbütün tırmandı.

29.07.2016

Osman Gazi

İZMİT Körfezi’ne kurulan asma köprüyü hem ismi Osman Gazi olduğu için hem büyük bir altyapı hamlesi olduğu için çok sevdim ve hizmete açılışını sevinçle karşıladım.

1.07.2016

'Turkuaz halı' masalı

21 Haziran, son Davutoğlu hükümetinin kamuoyuna taahhüt ettiği 6 aylık reform ajandasında söz verdiği sürenin dolduğu tarihti.

28.06.2016

Kendi ülkesinde umutsuz istediği yerde istenmeyen

TARİHİNDE hiç olmadığı kadar kutuplaşmış bir ülke...Aileler bile bölünmüş...

24.06.2016

AB önemli mi?

CUMHURBAŞKANI Erdoğan bir süredir AB ile sert bir polemik yürütüyor.

23.06.2016

Dış politika neden değişmeli?

Hayır, Alman Meclisinin bayram değil, seyran değil Ermeni kararı nedeniyle söylemiyorum bunu.

3.06.2016

Şimşek neyi kurtaracak?

GEÇEN hafta içinde kabinenin açıklanması ile mali piyasalarda hızlı bir toparlanma gerçekleşti.

27.05.2016

Ekonomi yönetiminde çatışma kaçınılmaz

EKONOMİ yönetiminde sorumluluğun iki Başbakan Yardımcısı arasında paylaştırılması, doğal olarak çatışmayı da beraberinde getirecek.

26.05.2016

Yeni hükümet: Evdeki hesaplar..

Evet, Yalçın Akdoğan ile Volkan Bozkır’ın kabine dışı kalması çoğu kişiyi şaşırttı.

24.05.2016