EKSTRA
MENÜ

Ales Soruları Ve Cevapları

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 18 haberi bulunmuştur.

Ales Soruları Ve Cevapları Haberleri

ALES soruları ve cevapları yayımlandı mı Sonuçlar ne zaman açıklanacak

ALES soruları ve cevapları yayımlandı mı? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2019-ALES/1) ÖSYM tarafından 5 Mayıs 2019 tarihinde uygulandı. Saat 10.15'te başlayan sınavda adaylara 50 sayısal 50 sözel olmak üzere toplam 100 soru soruldu ve 150 dakika süre verildi. Sınavın ardından sonuçlara dair öngörüde bulunmaya çalışan adaylar, soru ve cevapların yayımlanmasını bekliyor. Peki, ALES soruları ve cevapları yayımlandı mı? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

7.05.2019Gündem
ALES soruları ve cevapları yayımlandı | ÖSYM sonuçları ne zaman açıklayacak

ALES soruları ve cevapları yayımlandı | ÖSYM sonuçları ne zaman açıklayacak?

Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen ALES soruları ve cevapları Ösym'nin resmi internet sitesi üzerinden erişime açıldı. Sınava başvuran adaylar 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ALES sorularının tamamına erişebilecekler. Peki ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

19.11.2017Gündem
ALES soruları ve cevapları adayların erişimine açıldı ALES sonuçları ne zaman açıklanacak

ALES soruları ve cevapları adayların erişimine açıldı! ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

ALES soruları ve cevapları adayların erişimine açıldı. On binlerce kişinin merakla beklediği ALES soruları ve cevapları hakkında bilgi veren ÖSYM, adayların soruların bir kısmına herkese açık halde, tamamına ise Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden ulaşabileceğini duyurdu. Peki, ALES soruları ve cevapları sonrasında sonuçlar ne zaman açıklanacak? İşte, akademik kariyer peşinde olan kişilerin araştırdığı konu hakkında bazı bilgiler

9.05.2017Eğitim
ALES soru ve cevapları, sonuçlar öncesinde araştırılıyor

ALES soru ve cevapları, sonuçlar öncesinde araştırılıyor!

ALES sonuçları, akademik anlamda kariyerlerine devam etmek isteyen adaylar tarafından araştırılmaya başlandı. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavın ardından soru ve cevapları araştırmaya başlayan adaylar, kurumun yapacağı soru ve cevap yayımlama işlemini merakla bekliyor. Peki, ALES sonuçları ve soru cevapları ne zaman yayımlanacak? İşte, ALES sonuçları hakkında bazı detaylar

8.05.2017Eğitim
ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

2016 ALES sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Geçtiğimiz günlerde ALES İlkbahar dönemi sınavı soruları ve cevapları ÖSYM'nin sitesi üzerinden erişime açılmıştı. Peki ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ALES ile ilgili merak edilenler..

13.05.2016Gündem
ALES sonuçları erişime açıldı ÖSYM giriş ile ALES/2 sonuçları sorgulama ekranı

ALES sonuçları erişime açıldı! ÖSYM giriş ile ALES/2 sonuçları sorgulama ekranı

ALES sonuçları ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. 21 Şubat tarihinde düzenlenen ertelenen 2020 ALES/2 oturumu sonuçları erişime açıldı. Adaylar, sınav sonuçlarına 02 Mart 2021 tarihinde saat 16.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir.

2.03.2021Gündem
ALES’in ardından

ALES’in ardından

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) 81 il merkezinde yapıldı. Sınavın ardından her ALES sonrasında olduğu gibi adaylar, sorular ve yanıtları ile ilgili detayları araştırıyorlar.

21.02.2021Eğitim
ALES 3 sorularına sosyal medyada yorum yağdı ALES sonuçları ne zaman açıklanacak

ALES 3 sorularına sosyal medyada yorum yağdı! ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

Türkiye'nin 81 ilinde gerçekleşen ALES 3 sorularıyla ilgili, sınav sonrası adaylar sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulundu. Kendilerine yöneltilen sorulara cevap arayan adaylar, "ALES nasıldı?" paylaşımlarıyla ilgili çeşitli yorumlarda bulundu. Sınav sonrası ALES sonuçlarını bekleyenler, ÖSYM'nin yapacağı açıklamayı de gündeme getirdi. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, sınavla ilgili bilgiler.

17.11.2019Eğitim
ALES soruları ve cevapları ne zaman yayımlanır İşte sonuç tarihi

ALES soruları ve cevapları ne zaman yayımlanır? İşte sonuç tarihi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 2019 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/1) 5 Mayıs’ta tamamlandı. ALES’te adaylara 50 sayısal 50 sözel olmak üzere toplam 100 soru soruldu ve 150 dakika süre verildi. Sınavın tamamlanması ardından soru- cevap duyurusunun yanı sıra ve sonuç tarihi merak konusu oldu. Peki, ALES soruları ve cevapları ne zaman yayımlanır, sonuç tarihi belli oldu mu?

5.05.2019Gündem
ALES/3 soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak ALES sonuçları için ÖSYM tarih verdi

ALES/3 soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak? ALES sonuçları için ÖSYM tarih verdi!

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (ALES) sonbahar dönemi sınavı bugün gerçekleşti. 15 dakika kuralının uygulandığı ALES, saat 10.15 başladı, sınavda adaylara 150 dakika verildi. Şimdi ise gözler soru-cevap ve sonuç tarihinde. Peki, ALES/3 soruları ve cevapları ne zaman yayımlanır? İşte ÖSYM takvimine göre sonuç tarihi

18.11.2018Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak İşte 30 Eylül ALES soruları ve cevapları

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 30 Eylül ALES soruları ve cevapları

30 Eylül tarihli ALES soruları ve cevap anahtarının yayınlanması ardından sonuç sorgulamalara başladı. 2018-ALES/2 Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı resmi sayfası üzerinden paylaşıldı. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

2.10.2018Gündem
ALES soruları ve cevapları ne zaman hangi gün açıklanacak ALES sonuçları için tarih belli oldu mu

ALES soruları ve cevapları ne zaman hangi gün açıklanacak? ALES sonuçları için tarih belli oldu mu?

ÖSYM'nin tamamladığı Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının ardından gözler ALES soruları ve cevapları aşamasına çevrildi. ALES sonuçları ve sınavın soruları konusunda sorgulamalarını gerçekleştiren vatandaşlar, araştırmalarına başladı. Peki, akademik kariyer hedefleyen vatandaşların sorguladığı ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ÖSYM'den alınan bilgilere göre ALES soruları ve cevapları ile birlikte sonuçların yayımlanacağı gün bilgisi

30.09.2018Gündem
DGS sınavı ne zaman hangi gün yapılacak Sınavda kaç soru sorulacak

DGS sınavı ne zaman hangi gün yapılacak? Sınavda kaç soru sorulacak?

DGS ne zaman yapılacak sorusu, bu sınava katılım sağlamak isteyen birçok kişinin sorguladığı konu oldu. İki yıllık eğitimlerini dört yıla tamamlamak isteyen binlerce kişinin katılım sağlayacağı DGS, birçok vatandaşın sorguladığı konu olmaya devam ediyor. Peki, DGS ne zaman yapılacak? İşte, DGS kontenjanları ve detaylı bilgiler

18.07.2018Eğitim
LGS soru yorumları: Sınav kolay mıydı zor muydu İşte uzmanların LGS hakkında yorumları

LGS soru yorumları: Sınav kolay mıydı zor muydu? İşte uzmanların LGS hakkında yorumları

1 milyon 8’inci sınıf öğrencisinin katıldığı LGS’de çıkan soruları, uzmanlar yorumladı. Eğitimcilere göre, sözel bölümde öğrencilerin rahatlıkla yapabildiği sorular yer aldı. Adaylar, yeni tarz sorularla karşılaşmasına rağmen rahat çözebildi. Ancak ikinci oturum olan sayısal bölüm, öğrencileri zorladı. Matematik uzun işlem; fen bilimleri ise üst düzey düşünme becerisi gerektirdiği için adaylar, soruları yetiştirmekte sorun yaşadı. Bu nedenle sayısal sorularının eleyici olacağını vurgulayan uzmanların, LGS ile ilgili yorumları şöyle:

2.06.2018Eğitim
ALES ilkbahar dönemi sınavı soruları ve cevapları yayınlandı mı

ALES ilkbahar dönemi sınavı soruları ve cevapları yayınlandı mı?

ALES ilkbahar dönemi sınavıyla ilgili beklenen duyuru geldi. 2018-ALES İlkbahar dönemi temel soru kitapçığı ile cevap anahtarı (% 10) ÖSYM resmi sayfası üzerinden erişime açıldı.

7.05.2018Eğitim
ÖSYM, LYSde açık uçlu soru ve diğer yenilikleri kılavuzda yayımladı İşte 2017 ÖSYSde yapılan değişiklikler

ÖSYM, LYS'de açık uçlu soru ve diğer yenilikleri kılavuzda yayımladı! İşte 2017 ÖSYS'de yapılan değişiklikler

ÖSYM, LYS'de açık uçlu soru dönemini yayımladığı 2017 ÖSYM kılavuzu ile duyurdu. Sınav sisteminde yapılan bazı değişiklikler sonrası ortaya çıkan yeni LYS sistemi, öğrenci ve velilere açık uçlu soruların nasıl yöneltilebileceğini sorgulattı. Açık uçlu soru sistemi ile birlikte öğrenciler, bazı sorularda optik okuyuculara kodlama yapmak yazılı kısa cevaplar yazacak. LYS'de yöneltilecek kısa cevaplı açık uçlu sorular, Matematik başta olmak üzere tüm alanlarda bulunacak. İşte açık uçlu soru örnekleri ve gerçekleşmesi planlanan bazı yenilikler

4.01.2017Eğitim
Matematik zorladı coğrafya en kolaydı

Matematik zorladı coğrafya en kolaydı

ÖSYM, bu yıl YGS sorularının yalnızca yüzde 20’si, yani 32 tanesini kamuoyuyla paylaştı. Sınavın genel olarak ‘kolay’ olduğunu belirten uzmanlar, matematik sorularını ‘ayırt edici’ olarak değerlendirdi. Uzmanlara göre en kolay sorular ise coğrafyadan geldi. BİLFEN Liseleri bölüm başkanları, Fen-34’üncü sorunun hatalı olduğunu iddia ettiler. Öğretmenler, “Grafik verileri dikkate alınarak hazırlanan bu biyoloji sorusunda, C seçeneğinde verilen bilgi yanlış, kabul edilemez. Bu soruda bilimsel bir hata yapılmıştır” dediler.

23.03.2014Gündem

Yazar Sonuçları

KPSS

Günlerdir tüm köşe yazarları gibi ben de KPSS mağdurlarından mailler alıyorum.

19.09.2010