EKSTRA
MENÜ

Ales Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 62 haberi bulunmuştur.

Ales Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak Haberleri

ALES sonuçları sorgulama ekranı osym gov trde erişimde ÖSYM 2021 ALES sınav sonuçlarını açıkladı

ALES sonuçları sorgulama ekranı osym gov tr'de erişimde! ÖSYM 2021 ALES sınav sonuçlarını açıkladı!

ALES sonuçları için beklenen açıklama bugün geldi. 2 Mayıs’ta yapılan 2021-ALES/1 sonuçları ÖSYM'nin yaptığı duyurunun ardından erişime açıldı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada “2 Mayıs’ta uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2021-ALES/1) ait değerlendirme işlemleri tamamlandı. Adaylar, sınav sonuçlarına ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler” denildi. Adaylar 2021 ALES sınav sonuçlarını ÖSYM'nin AİS ekrandan öğrenecekler. İşte, 2021 ALES sonuçları ve sınav sonucu sorgulama ekranı hakkında ayrıntılı bilgiler.

25.05.2021Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak İşte ÖSYMden gelen son bilgiler

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM'den gelen son bilgiler

ALES temel soru kitapçığı ile cevap anahtarının bir kısmı erişime açıldı. 2021-ALES/1 temel soru kitapçığı ile cevap anahtarının yüzde 10'luk bölümünün erişime açıldığı bildirildi. Şimdi ise ALES sonuç tarihi merak konusu oldu. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

19.05.2021Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak 2021 ALES/1 sonuçlarında son durum

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 ALES/1 sonuçlarında son durum

2021-ALES/1, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) sınav takviminde ilan edildiği gibi dün sonra erdi. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (ALES) 2021 yılındaki ilk oturumu geride kaldı. Sınava katılım sağlayan binlerce aday, bir yandan şimdi sonuçların ne zaman açıklanacağını öğrenmek istiyor. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

3.05.2021Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 ALES sonuç tarihi

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 ALES sonuç tarihi

2020 ALES sınav sonuçları için gözler ÖSYM’den gelecek sonuç açıklamasına çevrildi. Koronavirüs tedbirleri nedeniyle ertelenen ALES sınavı 21 Şubat’ta gerçekleştirilmişti. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2020 ALES sonuç tarihi

24.02.2021Gündem
2020 ALES sonucu ne zaman açıklanacak İşte tarih bilgisi

2020 ALES sonucu ne zaman açıklanacak? İşte tarih bilgisi!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından organize edilen, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonuçları için araştırmalar hız kazandı. ALES sonuçları için geri sayım devam ederken, adaylar sonuçlara yönelik ÖSYM'den yapılacak açıklamaya kilitlendi. Peki, 2020 ALES sınav sonucu ne zaman açıklanacak?

31.08.2020Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak İşte ÖSYMnin verdiği tarih

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM'nin verdiği tarih!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nca 16 Ağustos'ta uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na (ALES) katılım sağlayan adayların temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı erişime açıldı. Gözler şimdi ALES/1 sonuç açıklama tarihinde. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

19.08.2020Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak İşte ÖSYMnin verdiği 2020 ALES sonuç tarihi

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM'nin verdiği 2020 ALES sonuç tarihi!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nca bugün uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na (ALES) katılım sağlayan adaylar, şimdi sonuçların açıklanacağı tarihe odaklandı. Akademik kariyerleri için katılım sağladıkları ALES'ten alacakları puanları merak eden lisans mezunları, ÖSYM'den gelecek haberleri bekliyor. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

17.08.2020Gündem
ALES puanı nasıl hesaplanır ALES 3 sonuçları ne zaman açıklanacak

ALES puanı nasıl hesaplanır? ALES 3 sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM tarafından düzenlenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/3) soru ve cevap anahtarı geçtiğimiz günlerde yayımlandı. Sınav netleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen adaylar, ALES puan hesaplaması hakkında internet üzerinde araştırmalarına başladı. Peki, ALES puanı nasıl hesaplanır? ALES 3 sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, sınavla ilgili merak edilen bilgiler.

21.11.2019Gündem
ALES 3 sorularına sosyal medyada yorum yağdı ALES sonuçları ne zaman açıklanacak

ALES 3 sorularına sosyal medyada yorum yağdı! ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

Türkiye'nin 81 ilinde gerçekleşen ALES 3 sorularıyla ilgili, sınav sonrası adaylar sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulundu. Kendilerine yöneltilen sorulara cevap arayan adaylar, "ALES nasıldı?" paylaşımlarıyla ilgili çeşitli yorumlarda bulundu. Sınav sonrası ALES sonuçlarını bekleyenler, ÖSYM'nin yapacağı açıklamayı de gündeme getirdi. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, sınavla ilgili bilgiler.

17.11.2019Eğitim
ALES soru ve cevapları ÖSYM tarafından yayımlandı 2019 ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

ALES soru ve cevapları ÖSYM tarafından yayımlandı! 2019 ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM tarafından düzenlenen sınavın geri kalması ile, 2019-ALES/2 soru ve cevapları yayımlandı. ALES soru ve cevap anahtarına erişmek isteyen adaylar, detaylar ÖSYM'nin internet sayfasından erişebilecekler. Soru ve cevap anahtarını görüntüleyen adaylar şimdi de sonuç tarihine odaklandı. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında merak edilenler.

24.09.2019Gündem
ALES soru ve cevap anahtarı yayımlandı mı ÖSYM ALES sonuçlarını ne zaman açıklayacak

ALES soru ve cevap anahtarı yayımlandı mı? ÖSYM ALES sonuçlarını ne zaman açıklayacak?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/2) ÖSYM tarafından gerçekleşti. Pazar günü tamamlanan sınavda, 141 bin aday, kendilerine yöneltilen sorulara verilen süre içerisinde cevap aradı. Sınav stresini geride bırakan adaylar, ALES sorularının yayımlanacağı tarihe kilitlendi. Peki, ALES soru ve cevap anahtarı yayımlandı mı? ÖSYM ALES sonuçlarını ne zaman açıklayacak? İşte, sınava dair merak edilenler.

22.09.2019Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak Temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? Temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (2019-ALES/1) sonuçlarına yönelik heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Sonuçlar beklenirken, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) internet sitesinde yer alan duyuruya göre, söz konusu sınavın soru ve cevapları adayların erişimine açıldı. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

8.05.2019Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM tarih verdi

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi!

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı, yüksek lisans yapmak isteyen adaylar tarafından sorgulanmaya başladı. ÖSYM tarafından bu yıl 3. kez gerçekleşen ALES sınavı için sonuçlar merak edilmeye devam ediyor. ÖSYM tarafından yayımlanan sınav takvimiyle birlikte ALES sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. İşte, ALES sonuç tarihi.

6.12.2018Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak ALES soru ve cevapları yayınlandı

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? ALES soru ve cevapları yayınlandı

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı, soru ve cevapların ÖSYM tarafından yayınlanmasının ardından vatandaşlar tarafından sorgulanan konular arasında yer aldı. 18 Kasım tarihinde yapılan ALES sınavının ardından şimdi de adaylar sonuçların açıklanacağı tarihe kilitlendiler. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

20.11.2018Gündem
ALES sınav sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak

ALES sınav sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak?

ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı, yüksek lisans yapacak adaylar tarafından araştırılmaya başlandı. Bu yıl gerçekleşen ALES sınavına katılan adaylar, sınavların bitmesinin ardından ÖSYM tarafından yapılacak olan açıklamayı bekliyor. Peki, ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

17.10.2018Gündem
ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak İşte belirlenen tarih

ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte belirlenen tarih

ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı, yüksek lisans adayları tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen ALES sınavının ardından sonuç bekleyişi sürüyor. Peki, ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte belirlenen tarih.

15.10.2018Gündem
ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak İşte belirlenen tarih

ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte belirlenen tarih

ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı, sınava katılım sağlayan yüksek lisans adayları tarafından sorgulanmaya devam eden konular arasında yer alıyor. 30 Eylül Pazar günü yapılan 2018-ALES/2 sınavının sonuçları için tarih arayışı sürmeye devam ediyor. ÖSYM tarafından yayımlanan sınav takvimiyle birlikte sonuçların açıklanacağı tarih belli oldu. İşte, ALES sonuçlarının açıklanacağı tarih.

12.10.2018Gündem
ÖSYM yanıt verdi: ALES sonuçları ne zaman açıklanacak

ÖSYM yanıt verdi: ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) sonuçlarının kesin tarihi belli oldu. ÖSYM, 'http://www.osym.gov.tr/' sayfası üzerinden yayımladığı duyurular bölümünden ALES sonbahar dönemi sınav sonuçlarının tarihini duyurdu. Peki ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

18.12.2017Eğitim
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM tarih verdi mi

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi mi?

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtını merak eden yüz binlerce aday konuyla alakalı araştırmalarını sürdürmeye devam ediyorlar. ALES sonuçları için geri sayım başladı. ÖSYM tarafından açıklanacak olan ALES sonuçları için tarih verildi mi merak ediliyor. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi mi?

5.12.2017Gündem
ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanır ÖSYM tarih verdi

ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanır? ÖSYM tarih verdi!

ALES sonuçları için geri sayım devam ediyor. 7 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilen sınavın ardından meraklı bekleyiş başladı. Akademik kariyer hedeflerini sürdüren vatandaşlar, alacakları puana göre Yüksek Lisans yapma hakkında sahip olacak. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, adayların merakla beklediği tarihle ilgili ÖSYM'den alınan bazı bilgiler

17.05.2017Eğitim
ALES sonuçları ne zaman açıklanır İşte beklenen tarih

ALES sonuçları ne zaman açıklanır? İşte beklenen tarih!

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak konusu, akademik kariyerlerine devam etmek isteyen bireyler tarafından önem arz ediyor. Birçok kişinin yüksek lisans yapmak için başvuruda bulunup katılım gösterdiği ALES için sonuçlar merakla bekleniyor. Yüksek lisans mülakatındaki önemi yüzde 50 civarı olan ALES'te sonuçlar için ÖSYM'den yapılacak açıklamanın ardından, Üniversitelere müracaatlar da başlamış olacak

26.12.2016Eğitim
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak Sonbahar dönemi soruları ve cevapları

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? Sonbahar dönemi soruları ve cevapları

ALES sonuçları öncesi soru ve cevaplar açıklandı! Lisans eğitimlerinin ardından akademik kariyer yapma kararı alan adayların başvurduğu ALES sınav soruları ve cevapları yayımlandı. Soru ve cevapların ardından ALES sonuçlarının açıklanacağı tarihi merak eden adaylar, alacakları puanı ilgiyle bekliyor. Peki sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte sınav sonuçlarıyla alakalı detaylı bilgiler

20.12.2016Eğitim
ALES sonuçları ne zaman açıklanır 2020-ALES/2 sonuçlarında son durum

ALES sonuçları ne zaman açıklanır? 2020-ALES/2 sonuçlarında son durum

2020-ALES/2 sonuçları için geri sayım devam ediyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nca (ÖSYM), 21 Şubat'ta yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na (2020-ALES/2) katılım sağlayan adayların sınav sonucu hakkındaki araştırmaları hız kazandı. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanır? 2020-ALES/2 sonuçlarında son durum

1.03.2021Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanır Gözler ALES sonuç tarihinde

ALES sonuçları ne zaman açıklanır? Gözler ALES sonuç tarihinde

ALES sonuçları ile ilgili araştırmalar hızlandı. ALES sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. Ertelenen 2020 ALES/2 21 Şubat tarihinde düzenlendi. ALES'te her test için, sınavı geçerli tüm adayların ham puanlarının ortalaması ve standart sapması ayrı ayrı hesaplanarak adayların ham puanları, ortalaması 50, standart sapması 10 olan standart puanlara dönüştürülecek.

23.02.2021Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak Gözler ALES sınav sonuçlarında

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler ALES sınav sonuçlarında

ALES oturumuna giren adaylar heyecanla kaç puan alacaklarını öğrenmek istiyorlar. 2020 ALES/2 oturumu 21 Şubat tarihinde düzenleniyor. Sınava giren adayların puanları açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl geçerli olacak. 16 Ağustos 2020 tarihinde uygulanan 2020 ALES 1 oturumunun sonuçları 3 Eylül'de erişime açılmıştı.

21.02.2021Gündem
ALES sınav yerleri ne zaman açıklanacak 2020 ÖSYM takvimi ALES sınav tarihi

ALES sınav yerleri ne zaman açıklanacak? 2020 ÖSYM takvimi ALES sınav tarihi

ALES sınav yerleri sorgulama, 2020 ALES'e kısa süre kala gündeme geldi. ÖSYM tarafından organize edilecek olan 2020 ALES /1 sınavı ağustos ayında düzenlenecek. Yüksek lisans yapmayı isteyen adayların katılım sağlayacağı Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sınav yerleri ÖSYM'nin AİS ekranı üzerinden aday şifre ve T.C kimlik numaraları ile öğrenilecek. Peki, ALES sınav yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, 2020 ALES sınav tarihi ve sınav yerleriyle ilgili bilgiler.

2.08.2020Eğitim
ALES sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak 2020 ALES/1 sınav tarihi

ALES sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak? 2020 ALES/1 sınav tarihi

ALES ne zaman yapılacak? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından organize edilecek olan 2020 ALES /1 sınavı için geri sayım devam ederken, gözler söz konusu sınavın tarihine çevrildi. Pandemi nedeniyle bu sene ertelenen ALES 1 sınavı ağustos ayında düzenlenecek. ALES 1 sınavı giriş yerleri kurumun internet sitesinden ilan edilecek. İşte, ALES sınav giriş belgesi ve ALES 1 tarihi ile ilgili ayrıntılı bilgiler...

23.07.2020Eğitim
ALES ne zaman 2020 ALES başvuru takvimi

ALES ne zaman? 2020 ALES başvuru takvimi

Akademik kariyer hayalini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar, 2020'de uygulanacak ALES sınavlarına katılım sağlayarak hayallerine bir adım daha yaklaşmak istiyor. Gözler şimdi yılda 3 kez yapılan ALES sınavlarının başvuru tarihlerinde. Peki, ALES ne zaman yapılacak? 2020 ALES başvuruları ne zaman başlayacak?

6.02.2020Gündem
ALES/2 sınav sonuçları ne zaman ÖSYM ALES sonuçları için tarih verdi

ALES/2 sınav sonuçları ne zaman? ÖSYM ALES sonuçları için tarih verdi!

Geçtiğimiz haftalarda ÖSYM tarafından sınavı düzenlenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) için geri sayım devam ederken beklenen açıklama geldi. ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre 2019 ALES /2 sınav sonuçları Ekim ayı içerisinde duyurulacak. Peki, ALES/2 sınav sonuçları ne zaman? ALES sonuçları hangi tarihte belli olacak?

30.09.2019Eğitim
ALES/1 sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM tarih verdi

ALES/1 sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi

Lisans programından mezun olabilecek durumda bulunanlar, lisans programını bitirenler ile denklik belgesi almış olmak kaydıyla yurt dışında lisans eğitimi görmüş olanların başvurabildiği Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı kısaca ALES, 5 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleşti. ALES’in üzerinden günler geçmesi nedeniyle sonuç araştırmaları hız kazandı. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

14.05.2019Gündem
ALES başvuru tarihi belli oldu - 2019 ALES başvuruları ne zaman

ALES başvuru tarihi belli oldu - 2019 ALES başvuruları ne zaman?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/1) başvuru tarihi belli oldu. ÖSYM'nin internet sitesinden duyurulan takvime göre, ALES/1 5 Mayıs 2019 tarihinde uygulanacak. Peki, ALES’in ilk sınavı için başvurular ne zaman alınacak? İşte, sürece ilişkin bilgiler

1.03.2019Gündem
2019 ALES başvuruları ne zaman başlayacak ALES sınav ve başvuru tarihleri

2019 ALES başvuruları ne zaman başlayacak? ALES sınav ve başvuru tarihleri

2019 ALES başvuruları ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı, üniversite mezunu birçok kişi tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Akademik kariyerlerinde yükselmek isteyen vatandaşlar, ÖSYM tarafından yayımlanan ALES sınav ve başvuru tarihlerini merak ediyor. Peki, 2019 ALES başvuruları ne zaman başlayacak?

24.02.2019Gündem
2019 ALES ne zaman yapılacak İşte sınav ve başvuru tarihleri

2019 ALES ne zaman yapılacak? İşte sınav ve başvuru tarihleri

2019 ALES ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, üniversite mezunu birçok kişi tarafından araştırılmaya devam eden konular arasında yer alıyor. Lisans üstü eğitimlerini tamamlayıp, akademik kariyerlerinde ilerlemek isteyen vatandaşlar, 2019 ALES sınavı için tarihleri merak ediyor. Peki, 2019 ALES ne zaman yapılacak? İşte sınav ve başvuru tarihleri.

18.02.2019Gündem
2019 ALES ne zaman yapılacak ALES sınav ve başvuru tarihleri

2019 ALES ne zaman yapılacak? ALES sınav ve başvuru tarihleri

2019 ALES ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, akademik kariyerlerinde ilerlemek isteyen binlerce vatandaş tarafından sorgulanmaya devam ediyor. ÖSYM tarafından her yıl gerçekleşen ALES sınavının ilk oturum tarihi belli oldu. Peki, ALES/1 ne zaman yapılacak? İşte sınav ve başvuru tarihleri.

14.02.2019Gündem
2019 ALES ne zaman yapılacak ALES başvuru ve sınav tarihi

2019 ALES ne zaman yapılacak? ALES başvuru ve sınav tarihi

2019 ALES ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, yüksek lisans öğrenimi görmek isteyen binlerce üniversite mezunu vatandaş tarafından sorgulanmaya başladı. Akademik kariyerlerinde kendilerini geliştirmek isteyen vatandaşların katılım sağlayacağı ALES sınavı için başvuru ve sınav tarihleri belli oldu. Peki, 2019 ALES ne zaman yapılacak?

6.02.2019Gündem
2019 ALES ne zaman yapılacak ALES sınav ve başvuru tarihleri

2019 ALES ne zaman yapılacak? ALES sınav ve başvuru tarihleri

2019 ALES ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, akademik kariyerlerinde ilerlemek isteyen vatandaşların sorguladığı konular arasında yer almaya başladı. ÖSYM tarafından yayınlanan 2019 yılı sınav takvimiyle birlikte ALES'in başvuru ve sınav tarihleri belli oldu. Peki, 2019 ALES ne zaman yapılacak? İşte, ALES sınav ve başvuru tarihleri.

3.02.2019Gündem
2019 ALES ne zaman yapılacak İşte ALES başvuru ve sınav tarihi

2019 ALES ne zaman yapılacak? İşte ALES başvuru ve sınav tarihi

2019 ALES ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, binlerce üniversite mezunu vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Akademik kariyerlerinde ilerlemek isteyen ve yüksek lisans yapmak isteyen vatandaşlar, ÖSYM tarafından belirlenen 2019 ALES/1 sınav tarihini merak ediyor. Peki, 2019 ALES ne zaman yapılacak? İşte ALES başvuru ve sınav tarihi.

22.01.2019Gündem
2019 ALES ne zaman yapılacak ÖSYM tarih verdi...

2019 ALES ne zaman yapılacak? ÖSYM tarih verdi...

2019 ALES ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, yüksek lisans yapacak olan binlerce aday tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. ÖSYM tarafından yayımlanan 2019 yılı sınav takvimiyle birlikte ALES sınavı ve başvuru tarihleri belli oldu. İşte detaylar.

16.01.2019Gündem
2019 ALES ne zaman yapılacak İşte sınav tarihi

2019 ALES ne zaman yapılacak? İşte sınav tarihi

2019 ALES ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, yüksek lisans eğitimi görmek isteyen üniversite mezunu vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başladı. ÖSYM tarafından yayınlanan 2019 sınav takvimiyle birlikte ALES'in ne zaman yapılacağı belli oldu. Peki, 2019 ALES ne zaman yapılacak? İşte sınav tarihi.

6.01.2019Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYMden yanıt geldi

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM'den yanıt geldi

ÖSYM, ALES sonbahar dönemi sınav sonuç tarihiyle ilgili hatırlatmada bulundu. Türkiye'de yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı gibi kadrolara yapılacak atamalar için yapılan ALES'in sonuçları kısa bir süre sonra duyurulacak. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

10.12.2018Gündem
ALES/3 soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak ALES sonuçları için ÖSYM tarih verdi

ALES/3 soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak? ALES sonuçları için ÖSYM tarih verdi!

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (ALES) sonbahar dönemi sınavı bugün gerçekleşti. 15 dakika kuralının uygulandığı ALES, saat 10.15 başladı, sınavda adaylara 150 dakika verildi. Şimdi ise gözler soru-cevap ve sonuç tarihinde. Peki, ALES/3 soruları ve cevapları ne zaman yayımlanır? İşte ÖSYM takvimine göre sonuç tarihi

18.11.2018Gündem
ALES soruları ve cevapları ne zaman hangi gün açıklanacak ALES sonuçları için tarih belli oldu mu

ALES soruları ve cevapları ne zaman hangi gün açıklanacak? ALES sonuçları için tarih belli oldu mu?

ÖSYM'nin tamamladığı Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının ardından gözler ALES soruları ve cevapları aşamasına çevrildi. ALES sonuçları ve sınavın soruları konusunda sorgulamalarını gerçekleştiren vatandaşlar, araştırmalarına başladı. Peki, akademik kariyer hedefleyen vatandaşların sorguladığı ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ÖSYM'den alınan bilgilere göre ALES soruları ve cevapları ile birlikte sonuçların yayımlanacağı gün bilgisi

30.09.2018Gündem
ALES ne zaman yapılacak 2018 ALES sınav tarihi

ALES ne zaman yapılacak? 2018 ALES sınav tarihi

ALES'e katılım göstererek akademik kariyer hayalini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar, geri sayıma geçti. ALES ne zaman yapılacak sorusuna yanıt arayan binlerce kişi, ÖSYM'nin sınavı gerçekleştireceği tarihi sorgulamaya başladı. Peki, akademik anlamda ilerleme katetmek isteyen vatandaşların sorguladığı ALES ne zaman gerçekleştirilecek? İşte, o tarih hakkında bazı bilgiler

29.08.2018Eğitim
ALES ne zaman yapılacak İşte, ÖSYMnin açıkladığı ALES tarihi

ALES ne zaman yapılacak? İşte, ÖSYM'nin açıkladığı ALES tarihi

Her yıl yüz binlerce adayın katılım sağladığı ALES için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Başvuruları 2 Ağustos'ta biten ALES'in ne zaman yapılacağını merak eden vatandaşlar bir yandan sınava yönelik hazırlıklarına devam ederken bir yandan da ALES'in yapılacağı tarihi öğrenmek istiyor. Peki, ALES ne zaman yapılacak?

25.08.2018Gündem
2018 ALES ne zaman yapılacak ALES başvuruları ne zaman başlıyor İşte o tarih

2018 ALES ne zaman yapılacak? ALES başvuruları ne zaman başlıyor? İşte o tarih

Yüksek lisans eğitimi almak isteyen ya da akademik personel olma hayali kuran kişilerin girdiği ALES'in bu yıl düzenlenecek olan ikinci etabı için geri sayım sürüyor. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı'nın (ALES) ne zaman yapılacağı, bu sınava katılmayı düşünen kişiler tarafından merak ediliyor. Peki, ALES ne zaman yapılacak? ALES başvuruları ne zaman başlıyor?

19.07.2018Gündem
ALES bu yıl ne zaman yapılacak 2018 ALES sınav tarihleri

ALES bu yıl ne zaman yapılacak? 2018 ALES sınav tarihleri

ALES ne zaman yapılacak sorusu, akademik anlamda ilerleyişlerini sürdürmek isteyen vatandaşların araştırdığı konu oldu. ÖSYM'nin yıl içerisinde gerçekleştirdiği en önemli sınavlar arasında yer alan ALES, yeni bir düzenleme ile bundan sonra yılda 3 kez gerçekleştirilecek. Peki, puan sahibi olmak isteyen binlerce kişinin merakla araştırdığı ALES ne zaman yapılacak? İşte, ÖSYM'in takviminde yer alan bilgilere göre detaylar

29.06.2018Eğitim
ALES sonbahar sınavı ne zaman 2018 ALES sonbahar dönemi başvurusu

ALES sonbahar sınavı ne zaman? 2018 ALES sonbahar dönemi başvurusu

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı'nın (ALES) sonbahar etabının ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Geçtiğimiz 6 Mayıs'ta düzenlenen 2018 ALES İlkbahar Dönemi sınavının tamamlanması ve sonuçların adaylara duyurulmasının ardından şimdi, 2018 ALES Sonbahar Dönemi sınavının ne zaman yapılacağı ve başvuruların ne zaman başlayacağı sınava katılım sağlayacak vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki, 2018 ALES sonbahar sınavı ne zaman yapılacak? ALES Sonbahar Dönemi başvuruları ne zaman başlayacak?

31.05.2018Gündem
ALES ilkbahar dönemi sınavı soruları ve cevapları yayınlandı mı

ALES ilkbahar dönemi sınavı soruları ve cevapları yayınlandı mı?

ALES ilkbahar dönemi sınavıyla ilgili beklenen duyuru geldi. 2018-ALES İlkbahar dönemi temel soru kitapçığı ile cevap anahtarı (% 10) ÖSYM resmi sayfası üzerinden erişime açıldı.

7.05.2018Eğitim
ALES saat kaçta bitecek ALES puan hesaplama nasıl yapılır

ALES saat kaçta bitecek? ALES puan hesaplama nasıl yapılır?

ALES, akademik anlamda kariyerlerini sürdürmek isteyen birçok bireyin katılımı ile 6 Mayıs Pazar günü gerçekleştiriliyor. Sınava giren vatandaşların haricinde sınav salonunun dışında bekleyen birçok vatandaşın araştırdığı konu ise ALES saat kaçta bitecek sorusu oldu. Peki, ALES kaç dakika sürecek ve saat kaçta bitecek? İşte, ALES puan hesaplama ve sonuçları hakkında bazı bilgiler

6.05.2018Gündem
ALES ne zaman 2018 ALES sınav tarihleri

ALES ne zaman? 2018 ALES sınav tarihleri

Akademik kariyer hedefleyen kişiler için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yılda iki kez düzenlenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (ALES) bahar dönemi için çok az bir süre kaldı. Yakın zaman önce başvurularını tamamlayan adaylar şimdi, bir yandan sınava hazırlanırken bir yandan da sınav tarihini sorguluyor. Peki, ALES ne zaman? 2018 ALES İlkbahar Dönemi sınavı ne zaman yapılacak?

15.04.2018Gündem