EKSTRA
MENÜ

Ales Sonuçları

Ales Sonuçları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ales Sonuçları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 231 Ales Sonuçları haberi bulunmuştur.

Ales Sonuçları Haberleri

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak Gözler ÖSYM’ye çevrildi

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler ÖSYM’ye çevrildi

Ertelenen 2020 ALES/2 oturumu 21 Şubat tarihinde yapıldı. Sınav soruları ve cevapları ise 22 Şubat’ta erişime açıldı. Sınava giren adaylar tahmini puanlarını hesapladılar. Şimdi gözler ALES sonuçlarına çevrildi. Sınavda alınan puan 5 yıl geçerli olacak. İşte ALES sonuçları hakkında detaylar

2.03.2021Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 ALES sonuç tarihi

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 ALES sonuç tarihi

2020 ALES sınav sonuçları için gözler ÖSYM’den gelecek sonuç açıklamasına çevrildi. Koronavirüs tedbirleri nedeniyle ertelenen ALES sınavı 21 Şubat’ta gerçekleştirilmişti. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2020 ALES sonuç tarihi

24.02.2021Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak Gözler ALES sınav sonuçlarında

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler ALES sınav sonuçlarında

ALES oturumuna giren adaylar heyecanla kaç puan alacaklarını öğrenmek istiyorlar. 2020 ALES/2 oturumu 21 Şubat tarihinde düzenleniyor. Sınava giren adayların puanları açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl geçerli olacak. 16 Ağustos 2020 tarihinde uygulanan 2020 ALES 1 oturumunun sonuçları 3 Eylül'de erişime açılmıştı.

21.02.2021Gündem
ALES sonuçları açıklandı ÖSYM ALES 2020 sonuçları sorgulama ekranı

ALES sonuçları açıklandı! ÖSYM ALES 2020 sonuçları sorgulama ekranı

ALES sonuçları ile ilgili ÖSYM tarafından son dakika açıklaması yapıldı. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı 2020 yılında 16 Ağustos'ta yapıldı. Sınava giren adaylar heyecanla sonuç açıklamasını bekliyorlardı. Adaylar, sınav sonuçlarına 03 Eylül 2020 tarihinde saat 10.00'dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebiliyorlar. İşte ALES sonuçları sorgulama ekranı

3.09.2020Gündem
2020 ALES sonucu ne zaman açıklanacak İşte tarih bilgisi

2020 ALES sonucu ne zaman açıklanacak? İşte tarih bilgisi!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından organize edilen, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonuçları için araştırmalar hız kazandı. ALES sonuçları için geri sayım devam ederken, adaylar sonuçlara yönelik ÖSYM'den yapılacak açıklamaya kilitlendi. Peki, 2020 ALES sınav sonucu ne zaman açıklanacak?

31.08.2020Eğitim
ALES sonuçları açıklandı mı Gözler ÖSYMnin açıkladığı o tarihe çevrildi

ALES sonuçları açıklandı mı? Gözler ÖSYM'nin açıkladığı o tarihe çevrildi!

ALES sonuçları için geri sayım sürüyor. Akademik anlamda kariyer hedefi bulunan pek çok kişinin katılım gösterdiği ALES 2020/1 sınavı, 16 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleştirilmişti. Sınavın tamamlanmasının ardından adayların gündemindeki konu, ALES sınav sonuçları için araştırmalarına başladı. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ÖSYM tarafından değerlendirmesi devam eden ALES sonuçları hakkında merak edilen bazı bilgiler

31.08.2020Eğitim
ALES 2020 sonuçları ne zaman açıklanacak Gözler ALES sonuçlarına çevrildi

ALES 2020 sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler ALES sonuçlarına çevrildi

ALES sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Merkezi olarak düzenlenen ALES 2020 yılında 16 Ağustos'ta yapıldı. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (2020-ALES/1) temel soru kitapçığı ile cevap anahtarının % 10’u 17 Ağustos’ta erişime açıldı. Peki ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte sonuç tarihi ile ilgili detaylar…

26.08.2020Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanır İşte ÖSYMnin verdiği tarih

ALES sonuçları ne zaman açıklanır? İşte ÖSYM'nin verdiği tarih!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yılda iki kez düzenlenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (ALES) geçtiğimiz günlerde yapılan 2020 yılındaki ilk etabının sonuçlarının ne zaman açıklanacağı, merak konusu oldu. Bir an önce aldıkları puan öğrenerek gerekli yerlerdeki başvurularda kullanmak isteyen adaylar, son günlerde ALES sonuçları hakkındaki aramalarını hızlandırdı. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanır?

24.08.2020Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak İşte ÖSYMnin verdiği 2020 ALES sonuç tarihi

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM'nin verdiği 2020 ALES sonuç tarihi!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nca bugün uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na (ALES) katılım sağlayan adaylar, şimdi sonuçların açıklanacağı tarihe odaklandı. Akademik kariyerleri için katılım sağladıkları ALES'ten alacakları puanları merak eden lisans mezunları, ÖSYM'den gelecek haberleri bekliyor. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

17.08.2020Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanır ALES/3 ne zaman açıklanacak

ALES sonuçları ne zaman açıklanır? ALES/3 ne zaman açıklanacak?

ALES sonuçları için sınava giren adayların meraklı bekleyişi devam ediyor. Akademik kariyer elde etmek isteyen birçok vatandaşın dahil olduğu ve sonuçlarını araştırdığı konular arasında yer alan ALES, ÖSYM tarafından neticelendirilecek. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ALES sonuçları hakkında detaylı bilgiler

28.11.2019Eğitim
ALES 3 sorularına sosyal medyada yorum yağdı ALES sonuçları ne zaman açıklanacak

ALES 3 sorularına sosyal medyada yorum yağdı! ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

Türkiye'nin 81 ilinde gerçekleşen ALES 3 sorularıyla ilgili, sınav sonrası adaylar sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulundu. Kendilerine yöneltilen sorulara cevap arayan adaylar, "ALES nasıldı?" paylaşımlarıyla ilgili çeşitli yorumlarda bulundu. Sınav sonrası ALES sonuçlarını bekleyenler, ÖSYM'nin yapacağı açıklamayı de gündeme getirdi. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, sınavla ilgili bilgiler.

17.11.2019Eğitim
ALES sonuçları açıklandı Sonuç sorgulama sayfası

ALES sonuçları açıklandı! Sonuç sorgulama sayfası!

ALES sonuçları için ÖSYM'den açıklama geldi. Binlerce adayın merakla beklediği ALES sonuçları, kurumun resmi internet sitesi üzerinden erişime açıldı. Adaylar, ALES sonuçları ekranına TC Kimlik Numarası ve aday şifrelerini kullanarak erişebilecek.

24.05.2019Gündem
Gözler o tarihte ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

Gözler o tarihte! ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Akademik anlamda kariyer yapmak isteyen vatandaşların girdiği, ÖSYM tarafından 5 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen ALES sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih, adaylar tarafından merak edilmeye devam ediyor. Sınav stresini geride bırakan adaylar, heyecanlı bekleyiş devam ederken sonuçların hangi tarihte duyurulacağını sorguluyor. Peki, ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

17.05.2019Gündem
ALES soruları ve cevapları yayımlandı mı Sonuçlar ne zaman açıklanacak

ALES soruları ve cevapları yayımlandı mı? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2019-ALES/1) ÖSYM tarafından 5 Mayıs 2019 tarihinde uygulandı. Saat 10.15'te başlayan sınavda adaylara 50 sayısal 50 sözel olmak üzere toplam 100 soru soruldu ve 150 dakika süre verildi. Sınavın ardından sonuçlara dair öngörüde bulunmaya çalışan adaylar, soru ve cevapların yayımlanmasını bekliyor. Peki, ALES soruları ve cevapları yayımlandı mı? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

7.05.2019Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYMden yanıt geldi

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM'den yanıt geldi

ÖSYM, ALES sonbahar dönemi sınav sonuç tarihiyle ilgili hatırlatmada bulundu. Türkiye'de yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı gibi kadrolara yapılacak atamalar için yapılan ALES'in sonuçları kısa bir süre sonra duyurulacak. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

10.12.2018Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM tarih verdi

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi!

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı, yüksek lisans yapmak isteyen adaylar tarafından sorgulanmaya başladı. ÖSYM tarafından bu yıl 3. kez gerçekleşen ALES sınavı için sonuçlar merak edilmeye devam ediyor. ÖSYM tarafından yayımlanan sınav takvimiyle birlikte ALES sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. İşte, ALES sonuç tarihi.

6.12.2018Gündem
ALES/3 sınav sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak İşte sonuç tarihi

ALES/3 sınav sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak? İşte sonuç tarihi

Lisansüstü eğitim programlarına devam etmek isteyen lisans mezunlarının girdiği 3. ALES Sınavı 18 Kasım'da yurdun çeşitli merkezlerinde gerçekleştirildi. ALES/3 sınavının üzerinden günler geçmesi nedeniyle sonuç araştırmaları hız kazandı. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

2.12.2018Gündem
ALES sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak İşte ÖSYM tarafından belirlenen ALES sonuç tarihi

ALES sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? İşte ÖSYM tarafından belirlenen ALES sonuç tarihi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından organize edilen, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (ALES) bu yılki üçüncü etabı 18 Kasım'da yapıldı. Sınavın tamamlanmasının ardından adaylar, sonuçların açıklanacağı tarihe odaklandı. Peki, 2018 ALES/3 sonuçları ne zaman açıklanacak?

28.11.2018Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak Net tarih duyuruldu

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? Net tarih duyuruldu

ALES sonuçları, akademik kariyer hedefleyen birçok kişinin gündeminde yer almaya devam ediyor. Bu yıl üçüncüsü 18 Kasım tarihinde gerçekleştirilen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı, üzerinden yaklaşık 10 gün geçmesiyle birlikte sonuç araştırmaları hız kazandı. Peki, ALES/3 sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o süreç hakkında bazı bilgiler

26.11.2018Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak ALES soru ve cevapları yayınlandı

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? ALES soru ve cevapları yayınlandı

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı, soru ve cevapların ÖSYM tarafından yayınlanmasının ardından vatandaşlar tarafından sorgulanan konular arasında yer aldı. 18 Kasım tarihinde yapılan ALES sınavının ardından şimdi de adaylar sonuçların açıklanacağı tarihe kilitlendiler. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

20.11.2018Gündem
ALES Soruları ve cevapları erişime açıldı 30 Kasıma kadar görüntülenebilecek

ALES Soruları ve cevapları erişime açıldı! 30 Kasım'a kadar görüntülenebilecek

ALES soruları ve cevapları ÖSYM tarafından erişime açıldı. 20 Kasım Salı günü saat 10.00 itibariyle erişime açılan sorular ve cevaplar, Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden görüntülenebilecek. Kitapçıkların yüzde 10'u ise kamuoyu tarafından görüntülenebilecek. İşte, ALES soruları ve cevapları

19.11.2018Gündem
ALES sınav sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak

ALES sınav sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak?

ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı, yüksek lisans yapacak adaylar tarafından araştırılmaya başlandı. Bu yıl gerçekleşen ALES sınavına katılan adaylar, sınavların bitmesinin ardından ÖSYM tarafından yapılacak olan açıklamayı bekliyor. Peki, ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

17.10.2018Gündem
ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak İşte belirlenen tarih

ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte belirlenen tarih

ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı, yüksek lisans adayları tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen ALES sınavının ardından sonuç bekleyişi sürüyor. Peki, ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte belirlenen tarih.

15.10.2018Gündem
ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak İşte belirlenen tarih

ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte belirlenen tarih

ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı, sınava katılım sağlayan yüksek lisans adayları tarafından sorgulanmaya devam eden konular arasında yer alıyor. 30 Eylül Pazar günü yapılan 2018-ALES/2 sınavının sonuçları için tarih arayışı sürmeye devam ediyor. ÖSYM tarafından yayımlanan sınav takvimiyle birlikte sonuçların açıklanacağı tarih belli oldu. İşte, ALES sonuçlarının açıklanacağı tarih.

12.10.2018Gündem
2018-ALES/2 sonuçları | ALES sonuçları ne zaman açıklanacak

2018-ALES/2 sonuçları | ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

30 Eylül Pazar günü yapılan 2018-ALES/2 sınavının sonuçlarının açıklanacağı tarih, sınava katılım sağlayan on binlerce kişi tarafından merak ediliyor. ÖSYM'nin ALES sonuç açıklama tarihi hakkında bir duyurusu olup olmadığını sorgulayan vatandaşlar, ALES sonuç açıklama tarihi hakkında kesin bilgi edinmek istiyor. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

6.10.2018Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak İşte 30 Eylül ALES soruları ve cevapları

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 30 Eylül ALES soruları ve cevapları

30 Eylül tarihli ALES soruları ve cevap anahtarının yayınlanması ardından sonuç sorgulamalara başladı. 2018-ALES/2 Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı resmi sayfası üzerinden paylaşıldı. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

2.10.2018Gündem
ALES soruları ve cevapları ne zaman hangi gün açıklanacak ALES sonuçları için tarih belli oldu mu

ALES soruları ve cevapları ne zaman hangi gün açıklanacak? ALES sonuçları için tarih belli oldu mu?

ÖSYM'nin tamamladığı Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının ardından gözler ALES soruları ve cevapları aşamasına çevrildi. ALES sonuçları ve sınavın soruları konusunda sorgulamalarını gerçekleştiren vatandaşlar, araştırmalarına başladı. Peki, akademik kariyer hedefleyen vatandaşların sorguladığı ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ÖSYM'den alınan bilgilere göre ALES soruları ve cevapları ile birlikte sonuçların yayımlanacağı gün bilgisi

30.09.2018Gündem
ALES sonuçları açıklandı

ALES sonuçları açıklandı

ALES ilkbahar dönemi sonuçları açıklandı. Adaylar sonuçlarını, ÖSYM’nin internet sitesinden T.C kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilir.

30.05.2018Eğitim
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak İşte o tarih

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte o tarih

ALES sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı sınava giren binlerce aday tarafından büyük bir merakla araştırılmaya ve sorgulanmaya devam ediyor. ÖSYM tarafından 6 Mayıs günü gerçekleştirilen ALES sınavı için sonuç beklentisi sürüyor. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte o tarih

18.05.2018Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak İşte ÖSYMnin verdiği tarih

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM'nin verdiği tarih

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı, sınava katılım sağlayan yüz binlerce kişi tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. ÖSYM tarafından yayımlanan takvimle birlikte ALES sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

15.05.2018Gündem
ÖSYM ALES soruları ve cevaplarını erişime açtı... Sonuçlar ne zaman açıklanacak

ÖSYM ALES soruları ve cevaplarını erişime açtı... Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (ALES) temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı ÖSYM tarafından yayımlandı. 6 Mayıs tarihli ALES ilk bahar dönemi oturumu bu yıl ilk kez 81 ilde gerçekleşmişti. Soru- cevap duyurusu ardından gözler sonuç tarihine çevrildi. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

8.05.2018Gündem
ALES saat kaçta bitecek ALES puan hesaplama nasıl yapılır

ALES saat kaçta bitecek? ALES puan hesaplama nasıl yapılır?

ALES, akademik anlamda kariyerlerini sürdürmek isteyen birçok bireyin katılımı ile 6 Mayıs Pazar günü gerçekleştiriliyor. Sınava giren vatandaşların haricinde sınav salonunun dışında bekleyen birçok vatandaşın araştırdığı konu ise ALES saat kaçta bitecek sorusu oldu. Peki, ALES kaç dakika sürecek ve saat kaçta bitecek? İşte, ALES puan hesaplama ve sonuçları hakkında bazı bilgiler

6.05.2018Gündem
ALES sonuçları sonrasında ortalamalar belli oldu

ALES sonuçları sonrasında ortalamalar belli oldu

ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. 19 Kasım tarihinde gerçekleştirilen ALES sonbahar dönemi sınav sonuçları, ÖSYM’nin ‘aday işlemleri’ sayfası üzerinden sorgulanabilecek. İşte sonuç sorgulama sayfası ve ALES puanının kullanım alanları!

21.12.2017Gündem
ÖSYM, ALES sonbahar dönemi sonuçlarını erişime açtı

ÖSYM, ALES sonbahar dönemi sonuçlarını erişime açtı

ÖSYM' nin ALES sonuç hatırlatma duyurusundaki saat bilgisi soru işaretlerine neden oldu. Saat aralığının bir hayli uzun olması nedeniyle sabırsızlanan adaylar, sık sık ÖSYM'nin ALES sonuç sayfasını kontrol ediyor. İşte, sonuçları açıklanan ALES hakkında detaylı bilgiler

21.12.2017Gündem
ALES sonuçları az önce ÖSYM tarafından açıklandı

ALES sonuçları az önce ÖSYM tarafından açıklandı

ÖSYM'nin resmi sayfası http://www.osym.gov.tr/ üzerinden yapılan ALES duyurusu kafalarda soru işareti bıraktı. Açılış sayfasındaki duyuruya göre 19 Kasım tarihli Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Sonbahar Dönemi sonuçları bugün açıklanacak. Şimdi asıl merak edilen konu ise saat bilgisi. İşte, açıklanan ALES sonuçları bilgisi

19.12.2017Gündem
ÖSYM yanıt verdi: ALES sonuçları ne zaman açıklanacak

ÖSYM yanıt verdi: ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) sonuçlarının kesin tarihi belli oldu. ÖSYM, 'http://www.osym.gov.tr/' sayfası üzerinden yayımladığı duyurular bölümünden ALES sonbahar dönemi sınav sonuçlarının tarihini duyurdu. Peki ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

18.12.2017Eğitim
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYMden yanıt geldi

'ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?' ÖSYM'den yanıt geldi

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonuçları için nefesler tutuldu. Sonbahar dönemi sınav sonuç tarihi, ÖSYM sınav takvimiyle duyuruldu. Adaylar, bireysel ALES sonuçlarını belirtilen tarih itibariyle 'aday işlemleri sayfası' üzerinden görüntüleyecek. Peki ALES sonbahar dönemi sonuçları ne zaman açıklanacak?

16.12.2017Eğitim
ALES sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak

ALES sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak?

ALES sınav sonuçları, 19 Kasım tarihinde Türkiye'nin birçok ilinde gerçekleştirilen sınavların ardından merakla araştırılmaya başlandı. Akademik kariyer yapmak isteyen öğrencilerin merakla araştırdığı sınav sonuçları, ÖSYM'nin değerlendirmesinin ardından erişime açılacak. Peki, ALES sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? İşte ÖSYM'den alınan resmi bilgiler

11.12.2017Eğitim
2017 ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ALES puan hesaplama nasıl yapılır

2017 ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ALES puan hesaplama nasıl yapılır?

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak konusu akademik kariyer yapmak isteyen vatandaşlar tarafından sorgulanmaya devam ediyor. ÖSYM tarafından 19 Kasım tarihinde gerçekleştirilen ALES sınavının ardından sonuçlar için geri sayım başladı. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

7.12.2017Eğitim
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM tarih verdi mi

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi mi?

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtını merak eden yüz binlerce aday konuyla alakalı araştırmalarını sürdürmeye devam ediyorlar. ALES sonuçları için geri sayım başladı. ÖSYM tarafından açıklanacak olan ALES sonuçları için tarih verildi mi merak ediliyor. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi mi?

5.12.2017Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak Sonuçlar hafta sonu açıklanır mı

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? Sonuçlar hafta sonu açıklanır mı?

ALES sonuçlarının ne zaman açıklanacağına yönelik sorular haftanın son iş gününde de devam ediyor. Bu yıl yapılan değişikliğe göre ALES sonuçları açıklandığı tarihten itibaren sınavda alınan puan 5 yıl süreyle geçerli sayılacak. Peki ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? Sonuçlar hafta sonu açıklanır mı?

30.11.2017Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM sınav takvimine göre net tarih

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM sınav takvimine göre net tarih

'ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorularına yanıt ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) sınav takvimiyle geldi. 19 Kasım 2017 tarihinde ÖSYM tarafından yurt genelinde gerçekleştirilen ALES sonuçları ise aralık ayında erişime açılacak. Adaylar sonuçlarını kişisel bilgilerini kullanarak aldıkları puanı görüntüleyebilecek. Peki ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

26.11.2017Gündem
ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM ALES sonuçları için tarih verdi mi

ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM ALES sonuçları için tarih verdi mi?

ALES sonuçları için katılım sağlayan vatandaşların araştırması devam ediyor. Akademik kariyer yapmanın ön şartlarından birisi olan ALES, 19 Kasım tarihinde gerçekleştirilmişti. Sınavın tamamlanmasının ardından sorular ve cevaplar bilgisini yayımlayan ÖSYM, 21 Kasım tarihinde erişime açtığı bu ekranı 10 gün boyunca açık tutacak. Peki, ALES sonuçları ne zaman yayımlanacak? İşte, ÖSYM'nin yayımladdığı takvime göre sonuçların açıklanmasının beklendiği tarih bilgisi

22.11.2017Gündem
ALES soruları ve cevapları yayımlandı | ÖSYM sonuçları ne zaman açıklayacak

ALES soruları ve cevapları yayımlandı | ÖSYM sonuçları ne zaman açıklayacak?

Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen ALES soruları ve cevapları Ösym'nin resmi internet sitesi üzerinden erişime açıldı. Sınava başvuran adaylar 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ALES sorularının tamamına erişebilecekler. Peki ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

19.11.2017Gündem
ALES ne zaman yapılacak ALES başvurusu nasıl yapılır

ALES ne zaman yapılacak? ALES başvurusu nasıl yapılır?

ALES başvuru işlemi için son günlere girildi. On binlerce kişinin akademik kariyer yapmak için başvuruda bulunacağı ALES, ÖSYM üzerinden müracaatları almaya devam ediyor. Peki, Lisansüstü eğitim için olmazsa olmazlar arasında yer alan ALES ne zaman yapılacak? İşte, başvuru aşaması ve bu yıl ortaya çıkan değişikliklerle ilgili detaylı bilgiler

3.10.2017Eğitim
ALES sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı

ALES sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı

ALES sonuçları merakla bekleniyordu. ÖSYM tarafından yapılan resmi duyuru ile ALES sonuçları dün açıklandı ve sistem erişimi açıldı. Sınav sonucu öğrenen adayların merak ettiği konular arasında 'sınava itirazın' nasıl yapılacağı var. Peki ALES sınav sonuçları nasıl sorgulanır ve itirazlar hangi şartlarda gerçekleşir.. İşte merak edilen soruların cevapları

9.06.2017Gündem
ALES sonuçları açıklandı ÖSYM ALES sonuç sorgulama

ALES sonuçları açıklandı ÖSYM ALES sonuç sorgulama

Lisans mezunlarının girdiği ALES’in bahar dönemi sınav sonuçları açıklandı. Sonuçlar ÖSYM tarafından yapılan duyuruda da belirtildiği gibi 8 Haziran’da (bugün) açıklandı.

8.06.2017Gündem
2017 ALES sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu ÖSYM ALES sonuçları ne zaman açıklanacak

2017 ALES sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu! ÖSYM ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

2017 ALES sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce Üniversite mezunu öğrenci tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. ÖSYM tarafından ALES sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu ve öğrencilere duyuruldu. Akademik kariyerlerinde yükselmek için girdikleri ALES sınavının sonuçlarını bekleyen adaylar, ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden sonuç sayfasını kontrol ediyor. Peki, ÖSYM ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar.

7.06.2017Eğitim
ALES sonuçları için tarih yaklaşıyor Sonuçlar ne zaman açıklanacak

ALES sonuçları için tarih yaklaşıyor! Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

ALES sonuçları, akademik anlamda ilerleme kaydetmek isteyen vatandaşların merakla araştırdığı konular arasında yer alıyor. ALES sonuçları ile birlikte Yüksek Lisans yapmak için üniversitelerin puanlarını inceleyecek olan vatandaşlar, bu kurumlara başvurularını gerçekleştirecek. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, vatandaşların merakla beklediği konu hakkında detaylı bilgiler

5.06.2017Eğitim
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYMden net tarih

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM'den net tarih

ALES sonuçları için geri sayım sürüyor. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen ALES ( Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) bahar dönemi sınavı 7 Mayıs Pazar günü yapıldı. Sınava giren adaylar şimdi büyük bir merakla sonuçları bekliyor. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

1.06.2017Eğitim