EKSTRA
MENÜ

Ales Başvuruları

Ales Başvuruları haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ales Başvuruları hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 148 Ales Başvuruları haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ales Başvuruları Haberleri

ALES başvuruları ne zaman bitecek ALES başvuru ücreti ne kadar İşte ALES sınavı hakkında bilgiler

ALES başvuruları ne zaman bitecek? ALES başvuru ücreti ne kadar? İşte ALES sınavı hakkında bilgiler

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 19 Eylül'de uygulanacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES/2) başvuruları başladı. Başvurular, ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla, bireysel olarak "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden ya da ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından alınacak. Peki, ALES başvuruları ne zaman bitecek?

4.08.2021Gündem
ALES sınavı ve başvuruları ne zaman, hangi tarihte İşte ALES-2 sınav takvimi

ALES sınavı ve başvuruları ne zaman, hangi tarihte? İşte ALES-2 sınav takvimi

ALES tarihi ve başvuruları için geri sayım devam ediyor. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) ÖSYM tarafından bu yıl ikinci kez organize edilecek. Binlerce aday ALES başvurularını başvuru kılavuzu bilgileri ışığında ÖSYM'nin AİS ekranı üzerinden T.C kimlik numaraları ile gerçekleştirecekler. Akademik kariyer hedefleyen adayların katılım sağlayacağı ALES-2 sınavının başvuru ücreti kılavuzda yer alan bankalara yatırılacak. Peki, ALES sınavı ve başvuruları ne zaman, hangi tarihte? İşte, ALES sınav ve başvuru tarihleri hakkında ayrıntılı bilgiler.

27.07.2021Gündem
ALES başvuruları ne zaman başlayacak İşte 2021 ALES 1-2 başvuru ve sınav takvimi

ALES başvuruları ne zaman başlayacak? İşte 2021 ALES 1-2 başvuru ve sınav takvimi

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2021 ALES) başvuru tarihleri belli oldu. ÖSYM'nin internet sitesinden duyurulan takvime göre, ALES/1 ve ALES/2'nin sınav ve başvuru takvimi netleşti. Peki, ALES'in ilk sınavı için başvurular ne zaman alınacak?

29.01.2021Gündem
ALES başvuruları ne zaman bitiyor İşte ALES başvuru ücretinin yatırılacağı bankalar

ALES başvuruları ne zaman bitiyor? İşte ALES başvuru ücretinin yatırılacağı bankalar

Ekim ayının ilk haftasında başlayan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) başvuruları devam ediyor. ALES başvurusunu online sistem üzerinden gerçekleştiren adayların son işlem olarak başvuru ücretini belirlenen bankalara yatırması gerekiyor. Peki, ALES başvuruları ne zaman bitecek? ALES başvuru ücretinin yatırılacağı bankalar hangileri? İşte başvuru sürecinin detayları ve ALES başvuru ücretinin yatırılacağı bankalar…

13.10.2020Gündem
ALES başvuruları ne zaman bitiyor İşte ALES başvuru ücretinin yatırılacağı bankalar

ALES başvuruları ne zaman bitiyor? İşte ALES başvuru ücretinin yatırılacağı bankalar

Ekim ayının ilk haftasında başlayan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) başvuruları devam ediyor. ALES başvurusunu online sistem üzerinden gerçekleştiren adayların son işlem olarak başvuru ücretini belirlenen bankalara yatırması gerekiyor. Peki, ALES başvuruları ne zaman bitecek? ALES başvuru ücretinin yatırılacağı bankalar hangileri? İşte başvuru sürecinin detayları ve ALES başvuru ücretinin yatırılacağı bankalar…

10.10.2020Gündem
ALES başvuruları ne zaman bitecek İşte ALES/2 sınav ve başvuru takvimi

ALES başvuruları ne zaman bitecek? İşte ALES/2 sınav ve başvuru takvimi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), tarafından 6 Aralık'ta yapılacak 2020-Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (2020-ALES/2), başvuruları alınmaya devam ediyor. Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabilecek. Peki, ALES başvuruları ne zaman bitecek?

3.10.2020Gündem
ALES başvuruları ne zaman 2020 ALES ne zaman

ALES başvuruları ne zaman? 2020 ALES ne zaman?

ÖSYM tarafından organize edilen ALES sınavı başvuru tarihleri adaylar tarafından sorgulanıyor. Yüksek lisans başvuruları ve akademik personel seçiminde kullanılan, her yıl binlerce adayın ter döktüğü ALES başvuru tarihleri ÖSYM takvimi ve ALES 2020 sınav kılavuzunda belli oldu. 2020 ALES 2 kez organize edilecek. Peki, ALES başvuruları ne zaman başlıyor? 2020 ALES ne zaman?

3.06.2020Gündem
ALES 2020 başvurusu ne zaman ÖSYM tarih verdi

ALES 2020 başvurusu ne zaman? ÖSYM tarih verdi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2020-ALES/1) için başvuruların ne zaman alınmaya başlanacağı, söz konusu sınava katılım sağlamayı planlayan vatandaşlar da bu kapsamda bilgi almak için internette araştırma yapıyor. Peki, ALES başvurusu ne zaman? ALES sınavı ne zaman yapılacak?

5.03.2020Gündem
ALES/2 başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak

ALES/2 başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak?

22 Eylül'de Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenecek olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/2) için başvurular, 9 Temmuz tarihi itibariyle başladı. Sınava katılım sağlayacak olan adaylar, ÖSYM'nin belirttiği bankalara sınav ücretini yatırarak başvuru işlemlerini gerçekleştirecekler. Peki, ALES başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak? ALES başvuruları için son gün ne zaman?

9.07.2019Gündem
ALES başvuruları ne zaman başlayacak ALES ile ilgili merak edilenler

ALES başvuruları ne zaman başlayacak? ALES ile ilgili merak edilenler

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/2) için geri sayımını sürdüren adaylar bir yandan da başvuru sürecini takip ediyor. Sınava katılmak isteyen adaylar için 2019-ALES kılavuzu ile aday başvuru formu paylaşılacak. Peki, ALES başvuruları ne zaman başlayacak, yılın ikinci sınavı ne zaman yapılacak? ALES ile ilgili merak edilenler

23.06.2019Gündem
ALES başvuruları için son gün ALES 3. dönem sınavı

ALES başvuruları için son gün! ALES 3. dönem sınavı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), 18 Kasım'da yapılacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonbahar dönemi başvuruları bugün bitiyor. Söz konusu sınava katılmayı planlayan ancak henüz başvuru yapmayan vatandaşların başvurularını bu gece 23:59'a kadar tamamlaması gerekiyor. İşte, konuya dair detaylar...

27.09.2018Gündem
ALES geç başvuruları ne zaman yapılacak

ALES geç başvuruları ne zaman yapılacak?

ALES geç başvurularının ne zaman yapılacağı, yüksek lisans yapmak isteyen yüz binlerce aday tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. 2 Ağustosta tamamlanan ALES başvurularının ardından, başvurularını yetiştiremeyen adaylar geç başvuru tarihini sorguluyor. Peki, ALES geç başvuruları ne zaman yapılacak?

7.08.2018Eğitim
2018 ALES ne zaman yapılacak ALES başvuruları ne zaman başlıyor İşte o tarih

2018 ALES ne zaman yapılacak? ALES başvuruları ne zaman başlıyor? İşte o tarih

Yüksek lisans eğitimi almak isteyen ya da akademik personel olma hayali kuran kişilerin girdiği ALES'in bu yıl düzenlenecek olan ikinci etabı için geri sayım sürüyor. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı'nın (ALES) ne zaman yapılacağı, bu sınava katılmayı düşünen kişiler tarafından merak ediliyor. Peki, ALES ne zaman yapılacak? ALES başvuruları ne zaman başlıyor?

19.07.2018Gündem
2018 ALES başvuruları ne zaman yapılacak

2018 ALES başvuruları ne zaman yapılacak?

2018 ALES başvurularının ne zaman yapılacağı sınava girecek olan üniversite mezunu yüzlerce aday tarafından araştırılmaya başlandı. ÖSYM tarafından yayımlanan 2018 sınav takvimiyle birlikte ALES başvuru ve sınav tarihleri açıklandı. Peki, 2018 ALES başvuruları ne zaman yapılacak?

13.07.2018Eğitim
2016 ALES ilkbahar dönemi başvuruları ne zaman başlayacak

2016 ALES ilkbahar dönemi başvuruları ne zaman başlayacak?

2016 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) ilkbahar dönemi başvuru tarihleri belli oldu. ÖSYM tarafından yayınlanan sınav takvimine göre ALES başvuruları yakında başlayacak. Peki, ALES ilkbahar dönemi başvuruları ne zaman başlayacak? ALES başvuruları nasıl yapılır? ALES ilkbahar dönemi sınavı ne zaman yapılacak? Tüm detaylar haberimizde...

14.03.2016Gündem
2016 ALES İlkbahar Dönemi başvuruları ne zaman başlıyor

2016 ALES İlkbahar Dönemi başvuruları ne zaman başlıyor?

2016 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) ilkbahar dönemi başvuru tarihleri belli oldu. ÖSYM tarafından yayınlanan sınav takvimine göre ALES başvuruları yakında başlayacak. Peki, ALES ilkbahar dönemi başvuruları ne zaman başlayacak? ALES başvuruları nasıl yapılır? ALES ilkbahar dönemi sınavı ne zaman yapılacak? Tüm detaylar haberimizde...

16.02.2016Gündem
ALES 2016 İlkbahar Dönemi Başvuruları ne zaman yapılacak

ALES 2016 İlkbahar Dönemi Başvuruları ne zaman yapılacak?

Yüksek lisans eğitimi, doktora eğitimi almak isteyen pek çok öğrenci ve akademisyenin girmeyi beklediği ALES, 8 Mayıs 2016’da yapılacak. Akademisyen olmanın yolunu açan ALES başvurusu ne zaman gerçekleştirilecek?

21.01.2016Eğitim
2016 ALES Ne Zaman Yapılacak Başvuru ve Sınav Tarihleri

2016 ALES Ne Zaman Yapılacak? Başvuru ve Sınav Tarihleri

Öğrenci seçme ve yerleştirme merkezi 2016 yılı için akademik takvimini belirledi. Özellikle lisans öğrencileri lisansüstü eğitim için gerekli olan ALES sınavına yöneldiler. Her yıl olduğu gibi bu yılda Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı iki dönem şeklinde gerçekleşecektir.

28.12.2015Eğitim
ALES sınavı pazar günü yapılacak Yanınızda bulunması gereken belgeler neler

ALES sınavı pazar günü yapılacak! Yanınızda bulunması gereken belgeler neler?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) giriş yerleri belli oldu! 22 Kasım Pazar günü saat 09.30'da yapılacak sınavda adaylar hangi belgeleri yanlarında bulundurmalılar?

19.11.2015Bilgi
ALES 2015 Sınavı Ne Zaman Yapılacak | ALES 2015 başvuru

ALES 2015 Sınavı Ne Zaman Yapılacak? | ALES 2015 başvuru

ALES 2015 ne zaman yapılacak? ALES başvuruları nereden, nasıl yapılır? ALES soru dağılımı nasıl olacak?

18.11.2015Bilgi
2015- ALES sonbahar dönemi sınav giriş yerleri belli oldu ALES giriş belgeleri

2015- ALES sonbahar dönemi sınav giriş yerleri belli oldu! ALES giriş belgeleri

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) giriş yerleri belli oldu! 22 Kasım Pazar günü saat 09.30'da yapılacak sınavda adaylar hangi belgeleri yanlarında bulundurmalılar?

13.11.2015Bilgi
ALES başvuruları yarın sona erecek

ALES başvuruları yarın sona erecek

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonbahar dönemi başvuruları, yarın sona erecek.

1.10.2014Gündem
ALES ne zaman yapılacak İşte ALES 2021 başvuru ve sınav tarihi

ALES ne zaman yapılacak? İşte ALES 2021 başvuru ve sınav tarihi

ALES tarihi için geri sayım başladı. Yılda üç defa düzenlenen ALES’in başvuruları ÖSYM tarafından alınıyor. Merkezi olarak düzenlenen sınava adaylar yoğun ilgi gösteriyorlar. Yayımlanan sınav ve başvuru takvimine göre Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı başvuruları ekim ayında alınacak. Peki, ALES ne zaman yapılacak?

5.10.2021Gündem
ALES sınavı ne zaman İşte 2021 ALES/2 sınav ve başvuru takvimi

ALES sınavı ne zaman? İşte 2021 ALES/2 sınav ve başvuru takvimi

2021 ALES/1 sınavının ardından gözler şimdi de yılın ikinci sınavına çevrildi. ALES'te başarılı olan adaylar, lisansüstü eğitimlerini tamamlamaya hak kazanacak. Peki, ALES/2 sınavı ve başvuruları ne zaman? İşte, 2021-ALES/2 sınav takvimine ilişkin merak edilenler...

24.07.2021Gündem
ALES ne zaman yapılacak İşte ALES/2 başvuru ve sınav takvimi

ALES ne zaman yapılacak? İşte ALES/2 başvuru ve sınav takvimi

ALES başvuruları hakkındaki araştırmalar hız kazandı. Akademik kariyer hedefleyen kişilerin katılım sağladığı ALES'te 2021'in ilk oturumu geride kaldı. Sınav sonuçlarının ÖSYM tarafından erişime açılmasının hemen ardından ise ÖSYM takviminde yer alan bu yılki diğer ALES oturumlarının başvuru ve sınav tarihleri sorgulanmaya başlandı. Peki, ALES/2 sınavı ne zaman yapılacak?

17.06.2021Gündem
ALES başvuruları ne zaman bitecek İşte 2021 ALES/1 sınav tarihi

ALES başvuruları ne zaman bitecek? İşte 2021 ALES/1 sınav tarihi

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, adaylar 12 Mart'dan itibaren 22 Mart'a kadar sınava başvurabilecek. Adaylar sınava elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden ya da ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından başvuru yapabilecek. İşte, İşte 2021 ALES/1 sınav tarihi...

21.03.2021Gündem
2021 ALES ne zaman İşte ALES/1 sınav ve başvuru takvimi

2021 ALES ne zaman? İşte ALES/1 sınav ve başvuru takvimi

ALES sınav ve başvuru takvimi, bu yıl akademik kariyer hedefleyen kişilerce sorgulanıyor. ALES'ten alacakları puanlarla birlikte akademisyenlik için başvuru yapacak ya da yüksek lisansa adım atacak kişiler, ÖSYM'nin belirlediği 2021 takvimine odaklandı. Peki, 2021 ALES ne zaman?

10.03.2021Gündem
2021 ALES başvuruları ne zaman İşte ÖSYMnin açıkladığı ALES takvimi

2021 ALES başvuruları ne zaman? İşte ÖSYM'nin açıkladığı ALES takvimi

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2021 ALES) başvuru tarihleri belli oldu. ÖSYM'nin internet sitesinden duyurulan takvime göre, ALES/1 ve ALES/2'nin sınav ve başvuru takvimi netleşti. Peki, 2021 ALES başvuruları ne zaman?

10.03.2021Gündem
2021 ALES başvuruları ne zaman başlayacak İşte ALES/1 ve ALES/2 takvimi

2021 ALES başvuruları ne zaman başlayacak? İşte ALES/1 ve ALES/2 takvimi

Ertelenen 2020 ALES/2 21 Şubat tarihinde düzenlendi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), 21 Şubat'ta yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın ardından, bu kez de 2021 takviminde yer alan ALES oturumları merak konusu oldu. Peki, 2021 ALES başvuruları ne zaman başlayacak?

24.02.2021Gündem
ALES sınav saati ve süresi hakkında bilgiler: ALES saat kaçta başlayacak

ALES sınav saati ve süresi hakkında bilgiler: ALES saat kaçta başlayacak?

Geçen yıl 1-12 Ekim'de başvuruları alınan ALES, bugün 81 ilde ve 88 sınav merkezinde gerçekleştirilecek. Kovid-19 önlemleri kapsamında adaylara sınav binası girişlerinde görevliler tarafından maske ve dezenfektan dağıtılacak. ALES 2021 sınavından alınan puanlar açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl geçerli olacak. Peki, ALES bugün saat kaçta başlayacak, sınav kaç dakika sürecek? İşte ALES sınav süresi hakkında bilgiler...

21.02.2021Gündem
Ertelenen sınav bu pazar yapılacak

Ertelenen sınav bu pazar yapılacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından COVID-19 tedbirleri kapsamında 2021 yılına ertelenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2020- ALES/2) bu hafta sonu düzenlenecek. ALES puanları beş yıl boyunca geçerli olacak.

19.02.2021Eğitim
ALES 2 ne zaman yapılacak İşte sınav ve başvuru takvimi

ALES 2 ne zaman yapılacak? İşte sınav ve başvuru takvimi

ALES/2 sınavı ile akademik kariyerlerine yön vermek isteyen binlerce kişi, ÖSYM'nin açacağı başvuru ekranından işlemlerini gerçekleştirecek. ALES/2 başvurusu sonrasında sınavın gerçekleşeceği tarih olan 2 Mayıs beklenecek. Sınav sonuçları ise 27 Mayıs tarihine erişime açılacak. İşte, ALES/2 başvuru süreci hakkında detaylı bilgiler

11.02.2021Gündem
ALES 2 ne zaman yapılacak Gözler bu tarihe çevrildi

ALES 2 ne zaman yapılacak? Gözler bu tarihe çevrildi

ALES/2 sınavı ile akademik kariyerlerine yön vermek isteyen binlerce kişi, ÖSYM'nin açacağı başvuru ekranından işlemlerini gerçekleştirecek. ALES/2 başvurusu sonrasında sınavın gerçekleşeceği tarih olan 2 Mayıs beklenecek. Sınav sonuçları ise 27 Mayıs tarihine erişime açılacak. İşte, ALES/2 başvuru süreci hakkında detaylı bilgiler

10.02.2021Gündem
ALES/2 ne zaman yapılacak İşte, ÖSYMden ALES başvuru ve sınav tarihi bilgisi

ALES/2 ne zaman yapılacak? İşte, ÖSYM'den ALES başvuru ve sınav tarihi bilgisi

ALES 1 ve 2 başvuru süreci için takvim, ÖSYM tarafından yayımlandı. ÖSYM 2021 Yılı Sınav Takvimi geçtiğimiz haftalarda belli olmuş, ALES'in uygulanacağı tarih açıklanmıştı. Bu yılın takvimine göre, yıl içerisinde üç kez gerçekleşecek olan ALES'in ilk etabı için süreç kısa zaman sonra başlayacak. İşte, ALES sınav tarihleri ve başvuru süreci hakkında bilgiler

4.02.2021Gündem
2021 ALES/1 başvurusu ne zaman İşte ÖSYMnin açıkladığı tarih

2021 ALES/1 başvurusu ne zaman? İşte ÖSYM'nin açıkladığı tarih

ÖSYM 2021 Yılı Sınav Takvimi geçtiğimiz haftalarda belli olmuş, ALES'in uygulanacağı tarih açıklanmıştı. Bu yılın takvimine göre, yıl içerisinde üç kez gerçekleşecek olan ALES'in ilk etabı için süreç kısa zaman sonra başlayacak. Peki, 2021 ALES/1 başvurusu ne zaman?

2.02.2021Gündem
ALES başvuruları ne zaman başlayacak İşte 2021 ALES 1-2 başvuru ve sınav takvimi

ALES başvuruları ne zaman başlayacak? İşte 2021 ALES 1-2 başvuru ve sınav takvimi

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2021 ALES) başvuru tarihleri belli oldu. ÖSYM'nin internet sitesinden duyurulan takvime göre, ALES/1 ve ALES/2'nin sınav ve başvuru takvimi netleşti. Peki, ALES'in ilk sınavı için başvurular ne zaman alınacak?

1.02.2021Gündem
2021 ALES takvimi belli oldu İşte ALES/1 ALES/2 ALES/3 sınav ve başvuru tarihleri

2021 ALES takvimi belli oldu! İşte ALES/1 ALES/2 ALES/3 sınav ve başvuru tarihleri

ÖSYM tarafından bu sene üç defa düzenlenecek olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) için bekleyiş devam ediyor. Sınav başvurularını bekleyen adaylar, bir yandan hazırlıklarını sürdürürken bir taraftan da ALES takvimini sorguluyor. Peki, ALES/1 ne zaman yapılacak?

21.01.2021Gündem
2021 ALES ne zaman ÖSYM ALES tarihini açıkladı İşte sınav takviminde son durum

2021 ALES ne zaman? ÖSYM ALES tarihini açıkladı! İşte sınav takviminde son durum

ALES ne zaman yapılacak sorusu ÖSYM'den gelen açıklama ile belli oldu. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından organize edilen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (ALES) sınav tarihleri duyuruldu. Lisans eğitimlerini tamamlayarak yüksek lisans eğitimine devam etmek isteyen adayların katılım sağlayacağı 2021 ALES sınavı başvuruları yapılan açıklamaya göre, 12.03.2021 tarihinde alınacak. İşte, ALES sınav tarihiyle ilgili bilgiler...

18.01.2021Gündem
ALES 2021 ne zaman İşte ALES sınav ve başvuru takviminde son gelişmeler

ALES 2021 ne zaman? İşte ALES sınav ve başvuru takviminde son gelişmeler

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (ALES) bu yıl ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Sınavın ne zaman yapılacağı, sınava katılım sağlayacak vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki, 2021 ALES ne zaman? ALES başvuruları ne zaman alınacak?

13.01.2021Gündem
ALES/2 ne zaman yapılacak Gözler ÖSYM takviminde

ALES/2 ne zaman yapılacak? Gözler ÖSYM takviminde

ALES/2 ne zaman yapılacağı ile gündemde yer almaya devam ediliyor. ÖSYM tarafından geçtiğimiz aylarda ertelenen ALES/2 sınavı, sınava hazırlanan pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Peki, Koronavirüs tedbirleri kapsamında ertelenen ALES/2 ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

11.01.2021Gündem
ALES ne zaman yapılacak 2020 ALES/2 sınav tarihi için gözler ÖSYMye çevrildi

ALES ne zaman yapılacak? 2020 ALES/2 sınav tarihi için gözler ÖSYM'ye çevrildi

ALES sınav tarihi, ÖSYM'den yapılacak açıklamalar ile bekleniyor. Koronavirüsü nedeniyle aralık ayından ileri bir tarihe alınan ALES/2 sınavına katılacak olan adaylar, ertelenen ALES oturumunun yeni tarihine odaklandı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün konuyla ilgili yaptığı açıklamada, salgının durumuna göre sınav tarihinin belli olacağı bildirilmişti. ALES sınavının yeni tarihi ÖSYM'nin duyurular sayfasından ilan edilecek. İşte, 2020 ALES/2 sınav tarihiyle ilgili ayrıntılı bilgiler.

6.01.2021Gündem
ALES sınavı ne zaman yapılacak Koronavirüsten 2020 ALES/2 sınav tarihi ertelenmişti

ALES sınavı ne zaman yapılacak? Koronavirüsten 2020 ALES/2 sınav tarihi ertelenmişti!

ALES sınavının ne zaman yapılacağı, söz konusu sınava katılım sağlayacak olan adayların odaklandığı konuların başında geliyor. 6 Aralık’ta yapılması planlanan ancak corona virüs tedbirleri kapsamında ertelenen ALES/2 ile ilgili ÖSYM Başkanı Halis Aygün salgının seyrine göre sınavın yeni tarihinin belirleneceğini duyurmuştu. ALES sınavı ile beraber ÖSYM diğer sınavları da erteleme kararı almıştı. 2021 yılının ilk günleriyle beraber gözler ÖSYM'nin açıklamalarına çevrildi. İşte, 2020 ALES/2 sınavıyla ilgili merak edilenler.

1.01.2021Eğitim
ALES ne zaman yapılacak Ertelenen ALES sınav tarihi için gözler ÖSYMde

ALES ne zaman yapılacak? Ertelenen ALES sınav tarihi için gözler ÖSYM'de

ALES sınav tarihi, söz konusu sınava katılım sağlayacak olan adaylar tarafından bekleniyor. Pandemi nedeniyle ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) ileri bir tarihe alındı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün açıklamasında, "Sınavların yeni tarihleri belirlenecek ve kamuoyuna ayrıca duyurulacaktır.’ demişti. ALES'le beraber aynı zamanda ertelenen AÖL sınavlarında tarih açıklamasının gelmesiyle beraber, gözler ÖSYM'ye çevrildi. İşte, sınavla ilgili ayrıntılar.

25.12.2020Gündem
ALES ne zaman yapılacak ALES 2021 sınav tarihi için gözler ÖSYM’ye çevrildi

ALES ne zaman yapılacak? ALES 2021 sınav tarihi için gözler ÖSYM’ye çevrildi

ALES tarihi ile ilgili araştırmalar hızlandı. ALES her yıl ÖSYM tarafından belirli tarihlerde düzenleniyor. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına girmek isteyenler başvurularını belirtilen tarihlerde yapıyorlar. 6 Aralık’ta düzenlenecek olan yılın ikinci sınavının ertelendiğini ÖSYM Başkanı Halis Aygün duyurmuştu. Şimdi gözler yeni sınav tarihine çevrildi.

23.12.2020Gündem
ALES geç başvuruları saat kaça kadar alınacak İşte ALES başvuru ücretinin yatırılacağı bankalar

ALES geç başvuruları saat kaça kadar alınacak? İşte ALES başvuru ücretinin yatırılacağı bankalar

ALES'e girecek olan adaylar, sınav için geç başvurularını bugün yapabilecek. Geç başvuru gününde yapılan başvurularda %50 artırımlı olarak ödenecek sınav ücretinin belirtilen bankalara yatırılması gerekiyor. Peki, ALES geç başvuruları saat kaça kadar alınacak? ALES başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak? İşte ALES geç başvuru süreciyle ilgili detaylar…

4.11.2020Gündem
ALES sınavı ne zaman yapılacak ALES sınav takvimi

ALES sınavı ne zaman yapılacak? ALES sınav takvimi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı sonuçlarını açıkladı. Bu gelişmenin ardından ALES sınavı gündem oldu. Akademik kariyer hedefleyenlerin katılım sağladığı ALES, yıl içinde belli aralıklarla düzenleniyor. Peki, ALES sınavı ne zaman?

27.10.2020Gündem
ALES sınavı ne zaman İşte 2020 ALES sınav takvimi

ALES sınavı ne zaman? İşte 2020 ALES sınav takvimi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), tarafından organize edilecek 2020-Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (2020-ALES/2), başvuruları sona erdi. Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından tamamlandı. Peki, ALES/2 sınavı ne zaman?

20.10.2020Gündem
ALES/2 sınavı ne zaman İşte başvuruların biteceği tarih

ALES/2 sınavı ne zaman? İşte başvuruların biteceği tarih!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), tarafından organize edilecek 2020-Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (2020-ALES/2), başvuruları alınmaya devam ediyor. Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabilecek. Peki, ALES/2 sınavı ne zaman? ALES başvuruları ne zaman bitecek?

7.10.2020Gündem
ALES/2 sınavı ne zaman İşte başvuruların biteceği tarih

ALES/2 sınavı ne zaman? İşte başvuruların biteceği tarih!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), tarafından organize edilecek 2020-Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (2020-ALES/2), başvuruları alınmaya devam ediyor. Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabilecek. Peki, ALES/2 sınavı ne zaman? ALES başvuruları ne zaman bitecek?

6.10.2020Gündem

Yazar Sonuçları

ALES nedir? ALES’e nasıl hazırlanılmalı?

Üniversite sayılarının artması, kariyer olanaklarının gelişmesi, sürekli eğitimin yaygınlaşmaya başlaması ve üniversite mezunu işsizlerin sayılarının her geçen yıl hızla yükselmesi gibi sebeplerle ALES de popüler sınavlar arasında yerini korumaya devam ediyor.

7.12.2020