EKSTRA
MENÜ

Alcatel

Alcatel haberleri sayfasında güncel ve son dakika Alcatel hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.957 Alcatel haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Alcatel Haberleri

Alcatelin yeni telefonları CES 2018de göründü

Alcatel'in yeni telefonları CES 2018'de göründü!

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden Alcatel, dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES 2018'de yeni oyuncaklarını sahneye çıkardı.

12.01.2018Teknoloji
Windows Phonelu telefonlar bir bir kayboluyor

Windows Phone'lu telefonlar bir bir kayboluyor!

Microsoft Store'da artık Windows Phone'lardan çok Android'li cihazlar var!

7.01.2018Teknoloji
Alcatel A7 Türkiye’de satışta

Alcatel A7 Türkiye’de satışta!

Alcatel A7 Türkiye’de satışa sunuldu. Alcatel A7, hızlı ve güçlü performansı ve estetik tasarımıyla telefonunu yeniden şarj etmeye vakti olmayan teknoloji tutkunlarına hitap ediyor.

27.12.2017Teknoloji
Kapsamlı bir inceleme: Alcatel A3

Kapsamlı bir inceleme: Alcatel A3

Alcatel A3 Türkiye'de satışa çıkalı epey bir süre oldu. Son zamanlarda düşük ve orta seviye telefonlarıyla dikkat çeken ve kullanıcılardan ilgi gören Alcatel'in bu yeni oyuncağı bakın hangi özelliklerle geliyor?

13.12.2017Teknoloji
Alcatel Idol 5 Türkiye’de satışta İşte özellikleri ve fiyatı

Alcatel Idol 5 Türkiye’de satışta! İşte özellikleri ve fiyatı

Alcatel'in en yeni telefonu Alcatel Idol 5 Türkiye pazarına girdi. Almanya'da gerçekleştirilen IFA etkinliğinde ilk kez karşımıza çıkan telefon bakın hangi fiyat ve özelliklerle geliyor?

7.12.2017Teknoloji
Vodafonedan çocuklara özel akıllı saat

Vodafone'dan çocuklara özel akıllı saat!

Vodafone, yeni “Akıllı Çocuk Saati” çözümüyle ebeveynlere çocuklarını günün her saatinde takip etme ve diledikleri zaman onlarla iletişim kurma imkânı veriyor.

20.11.2017Teknoloji
Alcatel A3 XL Türkiyede satışta İşte özellikleri ve fiyatı

Alcatel A3 XL Türkiye'de satışta! İşte özellikleri ve fiyatı

Parmak izi tanıma ve 4.5G süper hızlı bağlantı gibi teknolojilerle donatılan Alcatel A3 XL, Türkiye'de satışa çıktı. İşte cihazın özellikleri ve Türkiye fiyatı...

10.10.2017Teknoloji
Alcatel A3 Türkiyede satışa çıktı İşte özellikleri ve fiyatı

Alcatel A3 Türkiye'de satışa çıktı! İşte özellikleri ve fiyatı

Alcatel, yeni akıllı telefonu A3'ü Türkiye'de kullanıcılar için satışa sundu. İşte Alcatel A3'ün tüm özellikleri ve fiyatı...

26.09.2017Teknoloji
Hayvan dostunuzu adım adım takip eden cihaz: Alcatel Move Track

Hayvan dostunuzu adım adım takip eden cihaz: Alcatel Move Track

Alcatel'in hayvan besleyenlere özel olarak geliştirdiği Alcatel Move Track isimli cihaz, hayvan sahiplerini büyük bir dertten kurtarıyor ve GPS teknolojisini kullanan cihaz sayesinde hayvanlarınızın o an nerede olduğunu görebiliyorsunuz.

11.09.2017Teknoloji
Dersimiz teknoloji

Dersimiz teknoloji

Yeni eğitim ve öğretim yılı başlıyor. Eğitimde kullanılan teknolojilerin sayısı da her yıl biraz daha artıyor. Sanal gerçeklik gözlüklerinden takip cihazlarına kadar birçok farklı teknoloji bu öğretim yılında kullanılmaya başlanıyor.

9.09.2017Ekonomi
Artık bataryalar çıkarılamayacak

Artık bataryalar çıkarılamayacak

Beyaz eşya odaklı tüketici elektroniği fuarı olan IFA’da bu yıl akıllı telefonlar ön plana çıktı. Arka kapağı çıkarılarak bataryasının değişmesini sağlayan akıllı telefon tasarımları artık tarih oldu. Bu da kullanıcıların artık bataryalarını çıkaramayacağı ve yenileyip kullanamayacağı anlamına geliyor.

2.09.2017Ekonomi
Alcatel Move Track GPS hayvanlarınızın peşinde

Alcatel Move Track GPS hayvanlarınızın peşinde!

2 saat şarjla 3 gün çalışabilen GPS takip cihazı, evcil hayvan tasmalarına kolayca takılabiliyor. Özel mobil uygulamasıyla kullanıcılara sanal bir güvenlik çiti oluşturma imkânı veren Alcatel Move Track, evcil hayvanlar söz konusu çitin dışına çıktığı anda sahipleri anlık bildirimle uyarıyor.

13.07.2017Teknoloji
Bilişim 500 Ödülleri sahiplerini buldu

Bilişim 500 Ödülleri sahiplerini buldu!

BThaber tarafından yapılan Türkiye’nin önde gelen 500 Bilişim Şirketi Araştırması'nın sonuçları açıklandı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Teknolojileri sektörlerinin zirvedeki ilk 5 şirketinin açıklandığı organizasyonda; Bilgi Teknolojileri şirketleri arasında liderliği geçen sene olduğu gibi bu sene de İndeks Bilgisayar alırken; İletişim Teknolojileri şirketleri sıralamasında da zirve yine Türk Telekom’un oldu.

13.07.2017Teknoloji
Çocuklar için akıllı saat: Alcatel Move Time

Çocuklar için akıllı saat: Alcatel Move Time

Akıllı saatlerin sadece yetişkinlerin kullanabileceği bir cihaz olduğunu sanırım düşünmüyorsunuz; zira Alcatel'in geliştirdiği yeni akıllı saat farklı bir görev üstleniyor ve hedef kitlesi doğrudan çocuklar!

7.07.2017Teknoloji
Alcatelden tablet büyüklüğünde telefon

Alcatel'den tablet büyüklüğünde telefon!

Alcatel POP 4 Türkiye'de satışa sunuldu. Peki 6 inç'lik dev ekranıyla dikkat çeken telefonun özellikleri nasıl? Fiyatı ne oldu?

13.06.2017Teknoloji
Microsoftun 7 telefonu çöp oluyor

Microsoft'un 7 telefonu çöp oluyor

Microsoft, 7 akıllı telefonunu daha, resmi olarak telefon mezarlığına gönderdi...

22.05.2017Teknoloji
Alcatelden çocuklara özel akıllı saat

Alcatel'den çocuklara özel akıllı saat

Alcatel Move Time Akıllı Çocuk Saati, elektronik çit özelliği sayesinde çocuğunuz belirlediğiniz alanın dışına çıktığında bildirim yollayarak sizi haberdar ediyor. Herhangi bir acil durumda çocuğunuz SOS tuşuna basarak size ve önceden rehbere tanımladığınız kişilere hem mesaj ile konum gönderebiliyor hem de arama yapabiliyor.

17.05.2017Teknoloji
Alcatel A5 LED: Dünyanın ilk LED kapaklı telefonu

Alcatel A5 LED: Dünyanın ilk LED kapaklı telefonu

Alcatel, dünyanın ilk LED kapaklı akıllı telefonunu özel bir etkinlikte tanıttı. İşte Alcatel A5 LED'in teknik özellikleri...

1.05.2017Teknoloji
Alcatelden 10 inçlik tablet: PIXI3

Alcatel'den 10 inç'lik tablet: PIXI3

Alcatel PIXI3 tablet, geniş 10” ekranı, Bluetooth klavyesi, WiFi özelliğiyle Türkiye’de satışa sunuldu.

9.03.2017Teknoloji
Alcatel A3 tanıtıldı İşte özellikleri

Alcatel A3 tanıtıldı! İşte özellikleri

TCL Communication bugün Mobile World Congress’te yeni akıllı telefonu A3’ü tanıttı. Peki Alcatel A3'ün özellikleri nasıl?

2.03.2017Teknoloji
Varsa yoksa fotoğraf

Varsa yoksa fotoğraf

İspanya’nın Barcelona şehrinde düzenlenen ve Avrupa’nın en büyük teknoloji fuarlarından Mobil Dünya Kongresi (MWC) dün başladı. Yeni akıllı telefon modellerinin öne çıktığı fuarda, dikkat çeken konu üreticilerin fotoğraf ve görüntüleme teknolojilerine odaklanması oldu.

28.02.2017Ekonomi
Varsa yoksa fotoğraf

Varsa yoksa fotoğraf

İspanya’nın Barcelona şehrinde düzenlenen ve Avrupa’nın en büyük teknoloji fuarlarından Mobil Dünya Kongresi (MWC) dün başladı. Yeni akıllı telefon modellerinin öne çıktığı fuarda, dikkat çeken konu üreticilerin fotoğraf ve görüntüleme teknolojilerine odaklanması oldu.

28.02.2017Ekonomi
Alcatel A5 LED Mobil Dünya Kongresinde tanıtıldı

Alcatel A5 LED Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtıldı!

Mobil Dünya Kongresi'nde dünyanın ilk interaktif, LED kapaklı akıllı telefonu A5 LED’i tanıttı. İşte Alcatel A5 LED'in özellikleri ve fiyatı...

27.02.2017Teknoloji
Turkcell’den Sevgililer Günü kampanyası

Turkcell’den Sevgililer Günü kampanyası

Turkcell, Sevgililer Günü’ne özel teknoloji tutkunları için hazırladığı kampanya ile akıllı telefonlarda 600 TL’ye varan indirimler yapıyor. Financell’in uygun ödeme planlarıyla 36 aya varan taksit avantajları sağlayan Turkcell, oyunseverlere de PlayStation 4, 500GB sunuyor.

9.02.2017Ekonomi
Alcatel Shine Lite Türkiyede İşte özellikleri ve fiyatı

Alcatel Shine Lite Türkiye'de! İşte özellikleri ve fiyatı

Alcatel'in yeni telefonu Alcatel Shine Lite nihayet Türkiye'de! Peki Shine Lite hangi teknik özelliklerle geliyor ve fiyatı ne oldu?

2.02.2017Teknoloji
Üniversite endüstri işbirliğinde önemli adım

Üniversite endüstri işbirliğinde önemli adım

İstanbul’da bir vakıf üniversitesi, teknoloji ve bilişim sektörünün önde gelen şirketleriyle işbirliğine gidiyor. Bu çalışmalarla bilimi, teknolojiyi ve sanatı tasarıma, tasarımı toplumsal faydaya dönüştürmek amaçlanıyor.

27.01.2017Eğitim
Alcatel POP 4S Türkiyeye geliyor İşte özellikleri ve fiyatı

Alcatel POP 4S Türkiye'ye geliyor! İşte özellikleri ve fiyatı

Alcatel'in yeni telefonu Alcatel POP 4S, Şubat ayında Türkiye'de satışa çıkıyor. İşte POP 4S'in teknik özellikleri ve fiyatı...

20.01.2017Teknoloji
Cebiniz ısınsın

Cebiniz ısınsın

Havaların soğumaya başladığı şu günlerde ısı tasarrufu konusu bir kez daha gündeme geldi. Kombi ve ısıtıcılara alternatif olarak geliştirilen yeni nesil tasarruf çözümleri, faturanızı düşürecek ve cebinizden daha az paranın çıkmasını sağlayacak.

5.11.2016Ekonomi
Alcatel IDOL 4 VR gözlüğü ile birlikte Türkiyede

Alcatel IDOL 4 VR gözlüğü ile birlikte Türkiye'de!

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden Alcatel, yeni akıllı telefonu Alcatel IDOL 4 ile Ortaköy'de gerçekleştirdiği etkinlikte basın mensuplarının karşısına çıktı. Alcatel'in asıl sürprizi ise artık pek çok üreticinin uzak kalamadığı VR gözlüğüyle geliyor olmasıydı. Alcatel'in bir diğer yeni telefonu ise POP 4S adını taşıyor. İşte Alcatel'in yeni oyuncakları...

4.11.2016Teknoloji
Alcatel Shine Lite ortaya çıktı | İşte özellikleri

Alcatel Shine Lite ortaya çıktı | İşte özellikleri

Teknoloji devi Alcatel, Berlin'de gerçekleştirilen IFA 2016 fuarı kapsamında yeni akıllı telefonu Alcatel Shine Lite'ı tanıttı. İşte Alcatel Shine Lite'ın teknik özellikleri ve fiyatı...

6.09.2016Teknoloji
Nokia 15 bin çalışanını işten çıkaracak

Nokia 15 bin çalışanını işten çıkaracak

Nokia'nın dünya çapında 10 ila 15 bin arasında çalışanını işten çıkarabileceği açıklandı.

24.05.2016Ekonomi
Alcatel Türkiye ofisi resmen açıldı

Alcatel Türkiye ofisi resmen açıldı!

Türkiye’deki teknoloji tüketicilerinin yakından tanıdığı Alcatel markası Türkiye ofisiyle tüketicisine doğrudan ulaşacak. Farklı segmentteki müşterilerine IDOL, POP ve PIXI model akıllı telefonların yanı sıra tabletler, giyilebilir aksesuarlar, GPS takip cihazları ile ulaşacak Alcatel’in Türkiye’deki ülke müdürlüğünü Tamer İşisağlam yürütecek.

17.05.2016Teknoloji
Çekmeköy’de veri merkezi ve fiber optik santral üretip ihraç ediyor

Çekmeköy’de veri merkezi ve fiber optik santral üretip ihraç ediyor

İstanbul Çekmeköy’deki Canovate Group,  veri merkezi üretiminde dünyada ilk beş, uçtan uca fiber optik santral üretiminde ise ilk yedi firma arasında. 72 ülkeye ihracat yapan firmanın ürünlerini 40 ülkenin telekom şirketleri kullanıyor.

28.04.2016Kobi
4.5Gyi destekleyen telefonlar

4.5G'yi destekleyen telefonlar

Önceki hafta akıllı telefonlardaki en hızlı internet bağlantısı 4.5G ile tanıştık. Ancak Türkiye’deki birçok kullanıcının akıllı telefonu 4.5G ile uyumlu değil. Telefon markaları ise 4.5G’nin herkese ulaşabilmesi için her keseye göre modellerini satışa sundu. 500 TL'den başlayan fiyatlarla satılan telefonlar ile 4.5G'yi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

9.04.2016Teknoloji
Nokia binlerce kişiyi işten çıkaracak

Nokia binlerce kişiyi işten çıkaracak

Dünyanın ilk ve en büyük cep telefonu üreticilerinden Finlandiyalı Nokia, rakibi Alcatel-Lucent ile birleşmesinin ardından iş gücünün yüzde 14’ünü işten çıkarmayı planlıyor. Bu da yaklaşık 10 bin 15 bin kişinin işsiz kalması anlamına gelecek.

6.04.2016Ekonomi
4.5G’ye ne zaman ve nasıl geçilecek İşte 4.5 G’yi destekleyen telefonlar

4.5G’ye ne zaman ve nasıl geçilecek? İşte 4.5 G’yi destekleyen telefonlar!

4.5G’ye geçmek için artık sadece 2 gün kaldı. Operatörler, 1 Nisan 2016’dan itibaren yeni teknolojiyle vatandaşlara 4.5G hizmet vermeye başlayacak. 4.5G’ye ne zaman ve nasıl geçilecek? İşte 4.5G’yi destekleyen telefonlar nelerdir sorularını sizler için araştırdık.

31.03.2016Teknoloji
Nokia 15.6 milyar euroya Alcatel-Lucenti resmen satın aldı

Nokia 15.6 milyar euroya Alcatel-Lucent'i resmen satın aldı

Bir zamanların telefon devi Nokia, 15.6 milyar Euro'luk büyük satın alıma hamlesini resmi olarak tamamladı. Her iki şirket 14 Ocak'tan itibaren tek çatı altında faaliyet göstererecek.

7.01.2016Teknoloji
Huawei Enterprise Ülke Müdürü Serdar Yokuş oldu

Huawei Enterprise Ülke Müdürü Serdar Yokuş oldu

2011 yılından bu yana Huawei Türkiye çatısı altında Satış Direktörü olarak görev yapan Serdar Yokuş, Huawei Enterprise Ülke Müdürlüğü görevine atandı.

7.10.2015Teknoloji
Manisa 4.5G için çalışıyor

Manisa 4.5G için çalışıyor

Mobil cihazlardaki internet bağlantısını en az 4.5 kat daha hızlandıracak 4.5G teknolojisinin altyapısı için Vestel harekete geçti. Yeni iletişim teknolojisinin altyapısında yer alan elektronik ekipman üretmek için çalışmalara başlayan Vestel, operatörlerle ve tedarikçilerle görüşmelere başladı.

4.09.2015Ekonomi
Mesaiden Sonra başlıyor

'Mesaiden Sonra' başlıyor

Bu sene Darüşşafaka Spor ve Sosyal Tesisleri’nde aynı anda birçok etkinliğin yer aldığı eğlenceli bir festival başladı.

26.08.2015Keyif
Nokianın HERE servisi satıldı

Nokia'nın HERE servisi satıldı

Nokia'nın harita servisi HERE Audi, BMW ve Daimler'den oluşan bir konsorsiyuma satıldı.

3.08.2015Teknoloji
Ankesörlü telefonlar tarih oluyor

Ankesörlü telefonlar tarih oluyor

Türkiye’de ilk olarak 3 Mart 1982’de kullanılmaya başlanan ve kısa sürede ülkenin tüm şehirlerinde halkın işlek olduğu cadde ve sokaklara kurulan ankesörlü telefonlar tarihe karışmaya başladı. Bir zamanlar önünde uzun kuyrukların oluştuğu ankesörlü telefonları genç nasıl kullanılacağını bile bilmiyor.

10.07.2015Teknoloji
Bu iddia Fransayı karıştırır

Bu iddia Fransa'yı karıştırır

Fransa'nın yaklaşık 40 ülkeyi fiber optik kablolarla izlediği iddia edildi.

2.07.2015Dünya
Fransa 40 ülkenin haberleşmesini izlemiş

Fransa 40 ülkenin haberleşmesini izlemiş

Fransa'nın yaklaşık 40 ülkeyi fiber optik kablolarla izlediği iddia edildi.

2.07.2015Avrupa
Alcatel Onetouch Pixi 3 satışta

Alcatel Onetouch Pixi 3 satışta

Alcatel'in giriş seviyesi telefonu Onetouch Pixi 3 satışa çıktı. İşte OneTouch Pixi 3'ün özellikleri...

1.06.2015Teknoloji
Nokia Alcatel-Lucenti 15.6 milyar euroya aldı

Nokia Alcatel-Lucent'i 15.6 milyar euroya aldı

Nokia, Fransız telekom şirketi Alcatel-Lucent'i hisse takası yöntemiyle almak için anlaştı

15.04.2015Teknoloji
Alcatel’e Nokia kancası

Alcatel’e Nokia kancası

GEÇTİĞİMİZ yıllarda cep telefonu bölümünü Microsoft’a satan Nokia, elinde kalan telekomünikasyon ekipmanları şirketini güçlendirmek için rakibini satın almak için harekete geçti.

14.04.2015Ekonomi

Yazar Sonuçları

WC’nin okuma oranına etkisi

CEP telefonu kadar her yere giren, elimize, yanağımıza, velhasıl tüm hayatımıza yapışık başka bir şey var mıdır, şu an aklıma gelmiyor.

31.07.2017