EKSTRA
MENÜ

Alcatel

Alcatel haberleri sayfasında güncel ve son dakika Alcatel hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.955 Alcatel haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Alcatel Haberleri

Akıllı saatle kolay yaşam

Akıllı saatle kolay yaşam

Akıllı saatler artık hayatımızın bir parçası oldu. Yoğun dijital yaşama entegre olan bu teknoloji harikaları, birçok farklı seçeneğe sahipler. Peki hangi akıllı saat kime hitap ediyor. Gelin yetenekleri sürekli artan bu yardımcıların öne çıkan özelliklerine yakından bakalım.

10.07.2021Ekonomi
Tahta-tebeşir ruhunu teknolojiyle harmanlayan bir ‘şefkat yuvası’

Tahta-tebeşir ruhunu teknolojiyle harmanlayan bir ‘şefkat yuvası’

158 yıldır çok sayıda zorluğa göğüs gererek bugünlere gelen, “eğitimde fırsat eşitliği” misyonunu bugün kararlılıkla sürdürmeye devam eden Darüşşafaka için çağın gerekliliklerine uymak bir gereksinim olduğu kadar da dünyada ender kurumun gösterebildiği bir yetenek aslında.

15.06.2021Eğitim
TCL, Türkiye’de ürettiği ilk akıllı telefonu TCL 20 SE’yi tanıttı

TCL, Türkiye’de ürettiği ilk akıllı telefonu TCL 20 SE’yi tanıttı

Dünyanın en hızlı büyüyen tüketici elektroniği üreticilerinden biri olarak Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya Pasifik bölgelerindeki 160’ı aşkın ülkede ürün ve çözümlerini tüketicilere ulaştıran TCL, Türkiye’de ürettiği ilk akıllı telefonu TCL 20 SE ile dikkat çekti. İşte TCL 20 SE'nin öne çıkan özellikleri...

2.06.2021Teknoloji
Darüşşafaka Cemiyeti, 158 yıllık köklü tarihiyle pandeminin de üstesinden geldi

Darüşşafaka Cemiyeti, 158 yıllık köklü tarihiyle pandeminin de üstesinden geldi

Hepimizin deneyimlediği üzere 2021 yılı da COVID-19 salgınının gölgesinde devam ediyor. Bu süreçte, yaşamın tüm alanlarında pandeminin yıkıcı etkilerini hissettik. Ancak eğitim konusunu her şeyden ayrı olarak ele almak gerekiyor.

5.04.2021Eğitim
Kültür-sanata yön veren 10 kadın

Kültür-sanata yön veren 10 kadın

Türkiye’nin önde gelen kültür ve sanat kurumlarının dümeninde farklı disiplinlerden, hayallerden ve kariyer öykülerinden gelen yetenekli, öngörülü ve yaratıcı kadınlar var. 10 sanat kurumunun 10 yöneticisinden, onları bugün bulundukları yere taşıyan, sanatla temaslarını yöneticilik noktasına ulaştıran ‘karar anı’nın öyküsünü dinledik, tanışmak isteyecekleri kadın sanatçıları sorduk. Ortaya sanat dünyamıza yön veren isimlerin kısa portreleri çıktı.

4.03.2021Kitap Sanat
Alcatel tablet satışlarında Türkiye ikincisi oldu

Alcatel tablet satışlarında Türkiye ikincisi oldu

2020'nin ikinci çeyreğinde Türkiye tablet satış sıralamasında ikinci tablet üreticisi olan Alcatel, üçüncü çeyrekte de yerini korudu.

25.11.2020Teknoloji
TCL, Türkiyede tablet satışlarında ilk iki markadan biri

'TCL, Türkiye'de tablet satışlarında ilk iki markadan biri'

Alcatel ve BlackBerry markalarıyla bilinen TCL, tablet satışlarında da büyük bir pazar payına sahip ve Türkiye'de de faaliyetlerini giderek artırıyor. Peki şirket Türkiye'de neler yapıyor? Telefon pazarında hedefleri neler? Bu kapsamda TCL Mobil Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Serhan Tunca önemli açıklamalarda bulundu.

21.11.2020Teknoloji

TCL'den önemli açıklama: Çin merkezli bir şirketiz

Telefonları ve televizyonlarıyla Türkiye'de aktif olarak kullanıcılarla buluşan TCL, sosyal medyada marka hakkında paylaşılan bazı mesajlardan dolayı önemli bir duyuru yaptı.

27.10.2020Teknoloji
Microsoft Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Levent Özbilgin oldu

Microsoft Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Levent Özbilgin oldu

Bilişim ve iletişim teknolojileri sektöründe 20 yılı aşkın uluslararası deneyime sahip Levent Özbilgin, Microsoft Türkiye’nin yeni Genel Müdürü olarak atandı. Özbilgin, görevine 5 Ekim 2020’de başlayacak.

8.09.2020Teknoloji
TCL 10L incelemesi: Nasıl bir telefon

TCL 10L incelemesi: Nasıl bir telefon?

Alcatel ve BlackBerry gibi markaların arkasındaki isim olan ve son zamanlarda kendi ismiyle telefon çıkaran TCL, yeni akıllı telefonu TCL 10L ile karşımızda. Peki TCL bu kez nasıl bir telefon yapmış? Gelin beraber yakından bakalım...

26.05.2020Teknoloji
Facebook Afrikaya 37 bin kilometre internet altyapısı kuracak

Facebook Afrika'ya 37 bin kilometre internet altyapısı kuracak

Sosyal medya platformu Facebook'un, Afrika'nın internet altyapısını oluşturmak için 6 telekomünikasyon şirketi ile ortak bir proje yürüteceği duyuruldu.

18.05.2020Teknoloji
Alcatel 1S (2020) Türkiye’de satışa sunuldu

Alcatel 1S (2020) Türkiye’de satışa sunuldu

TCL Communication, Alcatel 1S (2020)’nin satışının başladığını duyurdu. Peki yeni telefon hangi özelliklerle geliyor? Fiyatı ne olacak?

13.05.2020Teknoloji
Alcatel 3T 10 Türkiyede satışa sunuldu

Alcatel 3T 10 Türkiye'de satışa sunuldu

Temas gerektirmeyen sesli komut imkanı ve büyük ekranıyla ev ortamı için uygun bir tablet olan Alcatel 3T 10, Türkiye'de satışa sunuldu. İşte tabletin öne çıkan özellikleri...

20.04.2020Teknoloji
En çok 4G destekli giriş seviyesi telefon satan marka belli oldu

En çok 4G destekli giriş seviyesi telefon satan marka belli oldu

TCL Communication, Alcatel 1 Serisi'nin 2020'nin ilk çeyreğinde Avrupa'daki orijinal ürün üretici (OEM) ve orijinal tasarım üretici (ODM) markalarına 1,5 milyon adet gönderildiğini açıkladı.

4.03.2020Teknoloji
Alcatel 3X Türkiyede satışa çıktı İşte özellikleri

Alcatel 3X Türkiye'de satışa çıktı! İşte özellikleri

Alcatel'in yeni ürünü olan Alcatel 3X'in 2019 versiyonu Türkiye'de satışa sunuldu. Süper Full View ekranı ve Google Assistant özelliğiyle gelen bu cihaz, üçlü arka kamerasıyla geliyor.

24.11.2019Teknoloji
Palm: Dünyanın en minik telefonuyla tanışın

Palm: Dünyanın en minik telefonuyla tanışın

Yıllardır Alcatel ve BlackBerry markalarını Türkiye'deki kullanıcılarıyla buluşturan TCL, son olarak yaptığı bastın toplantısında TCL Plex isimli yeni amiral telefonunu görücüye çıkardı. Kendi adını taşıyan telefonu ilk kez Türkiye'ye getiren şirketin satışa sunduğu bir başka dikkat çekici ürün ise Palm adını taşıyor. İsminden de anlaşılacağı üzere cihaz oldukça küçük; hatta dünyanın en minik telefonu!

17.11.2019Teknoloji
TCL PLEX Türkiyede satışa çıktı İşte tüm özellikleri ve fiyatı

TCL PLEX Türkiye'de satışa çıktı! İşte tüm özellikleri ve fiyatı

BlackBerry ve Alcatel adı altında yıllardır Türkiye'de yer alan TCL, bu kez kendi adıyla telefon pazarına giriyor. TCL Plex adını taşıyan yeni telefon bakın hangi özelliklerle geliyor, fiyatı ne oldu?

9.11.2019Teknoloji
Kapsamlı bir inceleme: TCL Movetime MT40

Kapsamlı bir inceleme: TCL Movetime MT40

Ülkemizde akıllı çocuk saati dendiği zaman TCL ve alt markası Alcatel daha fazla öne çıkmayı başarıyor. Farklı modellerle ebeveynlerin ilgisini çeken TCL şimdi biraz daha üst seviyede bir çocuk saati piyasaya sürdü. Peki bu saat hangi özelliklerle geliyor?

1.11.2019Teknoloji
Ekranı üçe katlanabilen telefon şaşkınlık yarattı

Ekranı üçe katlanabilen telefon şaşkınlık yarattı

Samsung'un Galaxy Fold ve Huawei'nin Mate X telefon modelleriyle birlikte hayatımıza giren ekranı katlanabilen telefonlar yeni bir boyuta geçiyor. Teknoloji üreticisi Alcatel, bu kez ekranı üçe katlanabilen telefonuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

25.10.2019Teknoloji
En yeni Android güncellemelerini sıcağı sıcağına hangi marka sunuyor

En yeni Android güncellemelerini sıcağı sıcağına hangi marka sunuyor?

Telefon satın aldıktan sonra bu telefona verilen güncelleme desteği hayati bir önem taşıyor. Peki en yeni Android güncellemelerini en hızlı şekilde kullanıcısıyla buluşturan teknoloji üreticisi hangisi dersiniz?

29.09.2019Teknoloji
TCL yeni ürünlerini IFA 2019’da duyurdu

TCL yeni ürünlerini IFA 2019’da duyurdu

TCL ilk kez kendi adıyla yeni bir akıllı telefon çıkardı. TCL Türkiye Ülke Müdürü Tamer İşisağlam ile TCL’in yeni ürünlerini konuştuk.

13.09.2019Teknoloji
TCL Communication IFA 2019da Alcatel 3xi tanıttı

TCL Communication IFA 2019'da Alcatel 3x'i tanıttı

TCL Communication Berlin'de gerçekleşen IFA 2019'da Alcatel 3x'in 2019 versiyonunu tanıttı.

8.09.2019Teknoloji
TCL PLEX’i IFA 2019’da tanıtıldı Peki özellikleri nasıl

TCL PLEX’i IFA 2019’da tanıtıldı! Peki özellikleri nasıl?

Bünyesindeki Alcatel ve BlackBerry markaları ile akıllı telefon pazarında boy gösteren Çinli TCL şimdi kendi markasını piyasaya sürüyor. TCL Plex firmanın pazardaki ilk akıllı telefon modeli olacak.

6.09.2019Teknoloji
Alcatel 1S Türkiyede satışa sunuldu

Alcatel 1S Türkiye'de satışa sunuldu

Alcatel, yeni telefonu Alcatel 1S'i Türkiye'de satışa sundu. Giriş/orta segment ürünü olan cihaz bakın hangi özelliklerle geliyor, fiyatı ne oldu?

25.06.2019Teknoloji
Almanlara ev yapacağız

Almanlara ev yapacağız!

Türkiye’den CERN’e üretim yapan tek alüminyum şirketi olan ASAŞ, Almanya’da Neuwied’te üretim ve lojistik tesisi kuruyor. ASAŞ Neuwied’te 600 konutluk bir proje de yapacak. Projenin mimarlığını da Tabanlıoğlu Mimarlık gerçekleştirecek.

22.06.2019Ekonomi
Alcatel 1 Türkiyede satışa sunuldu İşte özellikleri

Alcatel 1 Türkiye'de satışa sunuldu! İşte özellikleri

Alcatel, yeni akıllı telefonu Alcatel 1'i sessiz sedasız dünyaya duyurdu. Peki yeni telefon hangi özelliklerle geliyor? Fiyat etiketi ne oldu?

22.05.2019Teknoloji
Alcatel 1T 10 tablet Türkiyede satışa sunuldu

Alcatel 1T 10 tablet Türkiye'de satışa sunuldu

Alcatel'in yeni 10 inç tableti Alcatel 1T 10, Türkiye'de satışa çıktı. İşte Alcatel'in yeni tabletinin tüm özellikleri ve fiyatı...

10.05.2019Teknoloji
Kapsamlı bir inceleme: Alcatel 5V

Kapsamlı bir inceleme: Alcatel 5V

Üst segment telefonlar her ne kadar en yeni teknolojileri sunuyor olsa da, fiyat bazında bakıldığında Türkiye'de bu telefonların ulaşılabilirliği biraz güç görünüyor. Bu paralelde orta segment ürünlere olan ilgilinin oldukça yüksek olduğu ülkemizde geçtiğimiz haftalarda satışa sunulan Alcatel 5V, dikkat çeken özelliklere sahip.

14.03.2019Teknoloji
Android Pie güncellemesini eski telefonlara yüklemenin yolu

Android Pie güncellemesini eski telefonlara yüklemenin yolu

Android Pie, yeni nesil telefonların sahip olabildiği bir güncelleme gibi görünüyor; ancak kullanıcılar LineageOS yöntemiyle eskiyen telefonlarına da bu güncellemeyi indirebiliyor. Peki ama nasıl?

5.03.2019Teknoloji
5G damgası

5G damgası!

İspanya’nın Barcelona şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından biri olan Mobil Dünya Kongresi (Mobile World Congress) başladı. 100 bin fazla ziyaretçinin katılacağı fuarın ilk gününde, geleceğin akıllı telefon modelleri yıldızlaştı. Özellikle 5G özellikli modellerin ön plana çıkması dikkat çekti.

26.02.2019Ekonomi
Bilkom’un yeni Genel Müdürü Fikret Ballıkaya oldu

Bilkom’un yeni Genel Müdürü Fikret Ballıkaya oldu

Koç Topluluğu şirketlerinden Bilkom’un Genel Müdürlüğü’nü Fikret Ballıkaya devraldı. 1997 yılından bu yana Bilkom’da çeşitli pozisyonlarda çalışan Ballıkaya, son olarak Satış Direktörü olarak görev yapıyordu.

21.02.2019Teknoloji
Giriş seviyesi telefon arayanlara: Alcatel 1X ve Alcatel 1C duyuruldu

Giriş seviyesi telefon arayanlara: Alcatel 1X ve Alcatel 1C duyuruldu

TCL markası olan Alcatel'in giriş seviyesi yeni telefonları Alcatel 1X ve 1C, CES 2019 etkinliğinde görücüye çıktı. Peki bu yeni cihazlar hangi özelliklerle geliyor? Fiyatları ne olacak?

9.01.2019Teknoloji
Arşiv: Gazete ilanlarıyla dikkat çeken 10 cep telefonu

Arşiv: Gazete ilanlarıyla dikkat çeken 10 cep telefonu

Tek bir dokunuşla hayatımızı kolaylaştıran akıllı telefonlarımız olmasaydı ne yapardık acaba? Ee çok da uzak bir geçmişten bahsetmiyoruz aslında. Gelin, hep birlikte ilk çıkan telefonlar nasıl özelliklere sahipmiş, arşivden şöyle bir göz atalım.

12.12.2018Kampüs
Selim ÖZTÜRKün röportajları

Selim ÖZTÜRK'ün röportajları

Hurriyet.com.tr olarak bilişim ve teknoloji alanında faaliyet gösteren şirketlerin üst düzey temsilcileriyle gerçekleştirdiğimiz röportajlara, bugünden geçmiş tarihte yapılanlara doğru, bu sayfadan ulaşabilirsiniz...

7.12.2018Teknoloji
İşte dünyanın en çok satan cep telefonları

İşte dünyanın en çok satan cep telefonları

Teknoloji devleri birbiri ardına yeni telefonlarını satışa sunuyor; peki satışlar ne durumda? İşte bu yılın üçüncü çeyreğini kapsayan süreçte dünyanın en çok satan telefonları...

23.11.2018Teknoloji
Hitachi Vantara’nın Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez oldu

Hitachi Vantara’nın Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez oldu

Hitachi Ltd.'nin yüzde yüz iştiraki olan Hitachi Vantara’nın Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez oldu.

21.11.2018Teknoloji
Alcatel 5V Türkiyede satışa sunuldu

Alcatel 5V Türkiye'de satışa sunuldu

TCL Communication akıllı telefon portföyünün amiral gemisi olarak sunduğu Alcatel 5V'yi Türkiye'de piyasaya sürdü.

21.11.2018Teknoloji
Android Pie güncellemesi alacak telefonlar listesi

Android Pie güncellemesi alacak telefonlar listesi

Android Pie güncellemesi alacak telefonlar listesi açıklandı. Android Pie 7 Ağustos‘ta çıktı peki diğer modellere ne zaman gelecek? İşte Android Pie güncellemesi alacak telefonların tam listesi...

27.08.2018Teknoloji
Alcatel Türkiye Ülke Müdürü Tamer İşisağlam: Türk tüketicilerin özgün ihtiyaçlarına yanıt veren ürünler sunmak hedefimiz

Alcatel Türkiye Ülke Müdürü Tamer İşisağlam: Türk tüketicilerin özgün ihtiyaçlarına yanıt veren ürünler sunmak hedefimiz

Yeni telefonlarıyla son günlerde adından sıkça söz ettiren Alcatel'in Türkiye Ülke Müdürü Tamer İşisağlam ile şirketin projelerini, Türkiye'deki çalışmalarını ve satışa sundukları telefonlar hakkında konuştuk.

1.08.2018Teknoloji
Alcatel 3, Türkiyede satışa sunuldu

Alcatel 3, Türkiye'de satışa sunuldu

Alcatel 3, FullView 18:9 ekranıyla bugün Türkiye genelinde satışa sunuldu. İşte Alcatel 3'ün tüm özellikleri ve fiyatı...

30.07.2018Teknoloji
Bebek işi teknoloji

Bebek işi teknoloji

Ebeveynlerin yardımına teknoloji koştu. Teknoloji şirketlerinin geliştirdikleri yeni nesil cihazlar çocuklu ailelerin hayatını kolaylaştırıyor. Beslenmeden güvenliğe kadar her alanda geliştirilen ürünleri ebeveynler için araştırdık.

28.07.2018Ekonomi
Alcatel 5 Türkiyede satışa sunuldu İşte tüm özellikleri ve fiyatı

Alcatel 5 Türkiye'de satışa sunuldu! İşte tüm özellikleri ve fiyatı

Alcatel'in yeni akıllı telefonu Alcatel 5, çerçevesiz 18:9 geniş ekranıyla Türkiye'de satışa sunuldu. İşte yeni telefonun tüm özellikleri ve fiyatı...

16.07.2018Teknoloji
Alcatelden cepleri yakmayacak telefon: Alcatel 3V

Alcatel'den cepleri yakmayacak telefon: Alcatel 3V

Akıllı telefon sektöründe kendisine bir yer ayırtmak isteyen Alcatel, orta segmentteki uygun fiyatlı yeni telefonu 3V ile sahnedeki yerini aldı.

23.05.2018Teknoloji
Android Go nedir Telefonlarda neyi değiştiriyor

Android Go nedir? Telefonlarda neyi değiştiriyor?

Android Go işletim sistemine sahip akıllı telefonlar tanıtıldı. Peki, bu yeni Android tam olarak nedir; bize ne getiriyor?

6.03.2018Teknoloji
Mobil teknoloji şovu başlıyor

Mobil teknoloji şovu başlıyor

EN son mobil teknolojile-rin tanıtıldığı Avrupa’nın en büyük teknoloji fuarı Mobile World Congress (MWC) İspanya’nın Barcelona şehrinde bugün başlıyor.

25.02.2018Ekonomi
Bir zamanların deviydi Zarar açıkladı, işten çıkarmalara başladı

Bir zamanların deviydi! Zarar açıkladı, işten çıkarmalara başladı

Telekomünikasyonda akıllı telefon öncesi döneme damgasını vuran Finlandiyalı Nokia, telefon pazarında liderliği Apple ve Samsung'a kaptıralı uzun zaman oldu. Şirket, 2016'da girdiği dijital sağlık işinde de zorlanıyor.

16.02.2018Ekonomi
Alcatelin yeni telefonları CES 2018de göründü

Alcatel'in yeni telefonları CES 2018'de göründü!

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden Alcatel, dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES 2018'de yeni oyuncaklarını sahneye çıkardı.

12.01.2018Teknoloji
Windows Phonelu telefonlar bir bir kayboluyor

Windows Phone'lu telefonlar bir bir kayboluyor!

Microsoft Store'da artık Windows Phone'lardan çok Android'li cihazlar var!

7.01.2018Teknoloji

Yazar Sonuçları

Ozan İnan ile “Yeni Normal” ve yerli milli çözümler

Kariyer gelişiminde, çalıştığınız şirketlerin kültürü, yöneticilerinizin tavrı, duruşu, karakteri, liderlik stili oldukça önemlidir. Özellikle, yeni mezun, tecrübesiz gençler açısından ilk çalıştıkları yöneticiler avantaj ya da dezavantaj olabilir. Ben, bu alanda çok şanslıydım, gerçekten bana güvenen, alan tanıyan, önerdiğim projeleri gerçekleştirmem için imkan sağlayan ve örnek teşkil eden çok önemli liderler ile çalışma imkanım oldu. Tabii herkesin çalışma hayatında olduğu gibi çok kötü (hem karakter, hem de iş yapış şekli olarak) yöneticiler ile de çalıştım ve onları da gözlemleme imkanım oldu. Bu da çok değerliydi. Negatif yöneticilerden de önemli dersler alıyorsunuz. Onlardan nelerin yapılmaması gerektiğini öğreniyorsunuz… 

13.09.2020