EKSTRA
MENÜ

Alarko Holding

Alarko Holding ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Alarko Holding haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.210 Alarko Holding haberi bulunmuştur.

Alarko Holding, İstanbul merkezli holding kuruluşu. Alarko ismi; AL alım ve satım AR araştırma ve geliştirme, KO komple tesisler kurma anlamına gelmektedir.

Alarko Holding Haberleri

Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CHRO’su belli oldu

Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CHRO’su belli oldu

İK fonksiyonunun fark yaratan rolüne ve önemine dikkat çekmek amacıyla hazırlanan Fortune Türkiye “En Etkin 50 CHRO” araştırması sonucunda belirlenen liste, DataExpert iş birliğiyle yürütüldü. Listeye göre Türkiye’nin en büyük şirketlerinin İK koltuğunda oturan yöneticilerinin yüzde 68’i kadınlardan oluşuyor. Listeye Demirören Medya İnsan Kaynakları Grup Başkanı Elif Karacaoğlu da girdi.

4.05.2021Ekonomi
Türkiyenin En Etkin 50 İnsan Kaynakları Yöneticisi belli oldu

Türkiye'nin "En Etkin 50 İnsan Kaynakları Yöneticisi" belli oldu

DataExpert iş birliğiyle yürütülen araştırma kapsamında belirlenen "Fortune Türkiye En Etkin 50 İnsan Kaynakları Yöneticisi (CHRO) 2021" belli oldu. Demirören Medya İnsan Kaynakları Grup Başkanı Elif Karacaoğlu da listeye girdi.

3.05.2021Ekonomi
TÜBİSADın yeni yönetim kurulu belli oldu

TÜBİSAD'ın yeni yönetim kurulu belli oldu

30 Mart'ta yapılan Bilişim Sanayicileri Derneği'nin (TÜBİSAD) Olağan Genel Kurulu'nda Yönetim Kurulu Başkanlığı'na 2018 yılından bu yana derneğin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Levent Kızıltan seçildi.

31.03.2021Teknoloji
Yıldırım fırsatı için geldiler

Yıldırım fırsatı için geldiler

Hong Kong ve Çin’in önde gelen işinsanları yatırım fırsatlarını değerlendirmek üzere Türkiye’ye 5 günlük bir ziyaret gerçekleştirdi. Türkiye’de özel sektör temsilcileri ve hükümet yetkilileriyle bir araya gelen heyet İstanbul temasları kapsamında Demirören Medya’yı ziyaret etti. Revna Demirören, “Bu ziyaret ticaretin pekişmesinde önemli rol oynayacak” dedi.

28.09.2019Ekonomi
Türk şirket kazanmıştı 126 milyon euroya imza attılar

Türk şirket kazanmıştı! 126 milyon euroya imza attılar

Alarko Holding’in yüzde 99.91 oranında ortak olduğu Alsim Alarko’nun Romanya’da kazanmış olduğu ihale sonuçlandı ve sözleşme imzalandı.

26.08.2019Ekonomi
Bu haftanın kazandıranı belli oldu

Bu haftanın kazandıranı belli oldu

Bu hafta, yatırım araçlarından borsa, altın ve döviz kaybettirdi. Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri, haftayı ortalama yüzde 1,96'lık kayıpla kapattı.

18.05.2019Ekonomi
Burada herkes kendi estetik anlayışına dair bir şey bulabilecek

Burada herkes kendi estetik anlayışına dair bir şey bulabilecek

25 galeri, 233 sanatçı... Çağdaş İstanbul ve Tomtom Designhood, genç yetenekleri ve koleksiyoner adaylarını 25-28 Nisan’da ‘Step Istanbul’ etkinliğinde buluşturacak. Projenin mimarları Çağdaş İstanbul ve Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rabia Akıcı Güreli ve Tomtom Designhood Genel Müdürü Ayşegül Temel ile konuştuk ve ünlü koleksiyonerlere ‘ulaşılabilir sanat’ kavramını sorduk.

Alarko çevre yolu için imzayı attı

Alarko çevre yolu için imzayı attı

Romanya'nın başkenti Bükreş'te yapılacak ikinci etap çevre yolu için açılan ihaleyi kazanan Alsim Alarko ile Romanya Ulusal Karayolları Altyapı İdaresi (CNAIR) arasında sözleşme imzalandı.

11.03.2019Ekonomi
Çocuk bakımı ve eğitimi konusunun acilen ele alınması istendi

Çocuk bakımı ve eğitimi konusunun acilen ele alınması istendi

‘İş Dünyasında Kadının Güçlenmesi için Çocuk Bakım ve Eğitim Hizmetlerinin Yaygınlaşması’ başlıklı bir konferans düzenlendi. Konfersanta, kreşlerin yaygınlaştırımasıyla ilgili rapor tanıtıldı.

8.03.2019Eğitim
Serdar Urfalılar İSO’da başkan yardımcılığına seçildi

Serdar Urfalılar İSO’da başkan yardımcılığına seçildi

İstanbul Sanayi Odası'nda (İSO) Başkan Yardımcılığı görevine İSO Meclis Başkanlık Divanı Üyesi olarak görev yapan Serdar Urfalılar seçildi.

30.11.2018Ekonomi
Geleceğin CEO’larına özel sertifika programı

Geleceğin CEO’larına özel sertifika programı

Özyeğin Üniversitesi ve Bizz Consulting tarafından düzenlenen 'Future CEO Sertifika Programı', Ekim ayında başlıyor. Türkiye’de ilk defa düzenlenen program, iş başındaki CEO’lar, kendini CEO koltuğuna hazırlayan yöneticiler ile aile şirketlerinin bireylerini hedefliyor.

4.09.2018Ekonomi
6 yıl sonra karar çıktı İshak Alatona mahkemeden ceza

6 yıl sonra karar çıktı! İshak Alaton'a mahkemeden ceza

Merhum işadamı İshak Alaton hakkında açılan tazminat davasında 6 yıl sonra karar çıktı. Alaton’a verilen 15 bin TL’lik tazminat cezası, vârisleri tarafından karşılanacak

2.04.2018Gündem
Dönüştürücü bilgelik zamanı

Dönüştürücü bilgelik zamanı

Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı, insani değerlere sahip çıkmanın önemli olduğunu belirterek “Endüstri 4.0’ı konuştuk, Toplum 5.0 diye yeni bir kavram geliyor. Artık dönüştürücü bilgelik zamanı” dedi.

23.03.2018Ekonomi
Alarko, Gönen HES ihalesini kazandı

Alarko, Gönen HES ihalesini kazandı

Alarko Holding bağlı Altek Alarko, Gönen HES'in 49 yıllığına işletme ihalesini kazandı. Şirket, ihalede 65 milyon 160 bin lira ile en yüksek teklifi verdi.

23.03.2018Ekonomi
İlham veren kadınların topuk seslerini duyuyorum

İlham veren kadınların topuk seslerini duyuyorum

8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde ‘İlham Veren Kadınlar’ adlı kitabın yazarı ve gazeteci Elif Ergu ile buluştuk. Türkiye’de kadınların toplumsal hayatın her alanında eşit oranda temsil edilmesi amacıyla kurulan KAGİDER’in hikâyesini anlatan kitabın yazarı asla vazgeçmemenin tüm kapıları açtığını söylüyor.

Topuk sesleriyle geliyorlar

Topuk sesleriyle geliyorlar!

Kadın Girişimcileri Derneği’nin öyküsünün anlatıldığı Hürriyet muhabiri Elif Ergu’nun yazdığı ‘İlham Veren Kadınlar’ kitabının tanıtımı dün düzenlenen bir panelle yapıldı. Elif Ergu, “Dünyada ilham veren kadınların hikâyesini topladık. Kadın hareketlerinden kesitlerle yaptık. Bu bir başlangıç. Biz ilham veren kadınların peşindeyiz. İlham veren kadınların topuk seslerini daha çok duyacaksınız” dedi.

22.02.2018Ekonomi
İK’cılar zirvede buluştu

İK’cılar zirvede buluştu

Fortune Türkiye ve DataExpert iş birliğiyle, mevcut küresel ekonominin ve iş yeri ortamının değişken doğasında CHRO fonksiyonunun proaktif rolüne ve önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen CHRO Summit 2018 15 Şubat’ta Hilton İstanbul Bomonti’de yapıldı.

Türk şirkete Kazakistanda dev ihale

Türk şirkete Kazakistan'da dev ihale

Alarko Holding iştiraki Alsim Alarko liderliğindeki konsorsiyumun Kazakistan'da kazandığı toplam 1.67 milyar dolar ihale bedelli Alma-Ata Çevre Yolu projesine ilişkin sözleşmenin imzalandığını duyurdu.

7.02.2018Ekonomi
Metro ihalelerine iptal

Metro ihalelerine iptal!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, eski başkan Kadir Topbaş döneminde yapılan altı metro projesinin ihalelerini iptal etti. İhalelerin hayata geçmesi için Topbaş zamanında 925 milyon Euro borçlanma kararı alınmıştı.

2.01.2018Gündem
Kadir Topbaşın projeleri iptal edildi

Kadir Topbaş'ın projeleri iptal edildi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İBB eski Başkanı Kadir Topbaş döneminde ihalesi yapılan 6 metro projesini rafa kaldırdı. Topbaş döneminde “Borçlanma yoluyla inşası planlanıp, Ekim ayında İBB Meclis toplantısında oy çokluğuyla onaylanan 2018 yılı bütçesinde yer alan 6 metro hattını iptal edildiği öğrenildi.

2.01.2018Ekonomi
Anadolu Yakasındaki metro projesi için flaş karar... 1,6 milyar TLlik ihale iptal

Anadolu Yakası'ndaki metro projesi için flaş karar... 1,6 milyar TL'lik ihale iptal!

Alarko Holding bağlı ortaklığı Alsim Alarko'nun yer aldığı ortak girişimin, 1.6 milyar lira bedelle sözleşme imzaladığı Kaynarca-Pendik-Tuzla metrosu inşaat ve elektromekanik sistemleri ihalesinin iptal edildiği açıklandı.

2.01.2018Ekonomi
Leyla Alatondan FETÖ şikayeti

Leyla Alaton'dan FETÖ şikayeti

Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton, şirketlerindeki bazı çalışanların Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantılı olabileceği iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

14.12.2017Gündem
Leyla Alaton kimdir, kaç yaşındadır

Leyla Alaton kimdir, kaç yaşındadır?

Leyla Alaton çıktığı bir televizyon kanalında yaptığı açıklamalarla gündem oldu.. Vatandaşlarda Leyla Alaton kimdir ve kaç yaşındadır gibi soruların cevaplarılarını arıyor. Peki Leyla Alaton kimdir, kaç yaşındadır? İşte merak edilen soruların cevapları

20.11.2017Gündem
Gündemde kadınlar ve mülteciler var

Gündemde kadınlar ve mülteciler var

3 bini aşan üye sayısı ile yaklaşık 2.5 milyon çalışan ve 1.147 kurumu temsil eden Türkiye İnsan Yönetimi Derneği PERYÖN, 2016 mayıs ayında 24. dönem yönetim kurulunu belirledi. Derneğin başkanlığına da STFA Holding Strateji ve İnsan Kaynakları Başkanı Berna Öztınaz getirildi. Bu yıl gündemlerine kadın istihdamı, mülteciler ve dünya vatandaşlığı gibi konuları aldıklarını söyleyen Öztınaz ile şu ana kadar gerçekleştirdikleri projelerini konuştuk.

KAPa açıklama: Havaray ihalesi iptal edildi

KAP'a açıklama: Havaray ihalesi iptal edildi

Alarko Holding, Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Hattı İnşaat, Elektro-Mekanik, İnce İşler ve Araç Alımı ihalesine ilişkin, kendilerine bugün tebliğ edilen yazıda, projede revizyon ihtiyacı doğması nedeniyle söz konusu ihalenin iptal edildiğinin bildirildiğini duyurdu.

26.07.2017Ekonomi
Mitsubishi Electric Türkiye’ye yeni başkan

Mitsubishi Electric Türkiye’ye yeni başkan

İş dünyasının deneyimli ismi Şevket Saraçoğlu Mitsubishi Electric’in Türkiye operasyonlarını yönetecek.

3.04.2017Ekonomi
Alarko Holdingden o iddialara yanıt

Alarko Holding'den o iddialara yanıt

Alarko Holding, ABD'li ortağı Carrier ile gelecek planlaması için görüştüklerini ancak hisse satışıyla ilgili bir karar alınmadığını açıkladı.

28.03.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Tal Garih ile “Toplumun Yeni Normali” üzerine

Yeni normali ve Koronavirüs ile öne çıkan değişimleri, farklı sektörlerden kanaat önderleri ile tartıştığımız söyleşilerimize Sn. Tal Garih ile devam ediyoruz.

20.06.2020

O fabrikaya ‘nefes’ için bakan devrede

SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın Basın Danışmanı Ramazan Cin, 10 Eylül 2018 günü aradı:

4.10.2018

Jet Sosyete, TV8’de

“Acun Ilıcalı, ‘Survivor’ı Dominik’ten taşır mı?” diye sormuştum yarışmanın kameramanı adada korkunç bir cinayete kurban gittikten sonra...

4.07.2018

Sen konuşma işin konuşsun

KADİR Aydın’ın İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İnşaat’ı bitirdiği 1987 yılında hedefinde baraj inşaatlarında görev almak vardı. İlk işe girdiği şirket STFA oldu:

4.01.2018

737 milyon dolarlık yol için imza attılar

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın Kazakistan seyahatinin ikinci günü akşamı TİKA Astana Koordinatörü Evern Rutbil’le sohbet etmek üzere bir Özbek restoranına girerken kapıda Alarko Holding CEO’su Ayhan Yavrucu ile karşılaştım.

10.09.2017

80 ülkedeki 264 bin çalışanı ‘tek bulut’ta topladı, ‘his’ ölçecek

ALARKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Garih’le New York’a gittiğimde PepsiCo İnsan Kaynakları Yönetim Hizmetleri ve Operasyonları Başkanı Ümran Beba ile grubun merkezindeki ofisinde buluştum.

1.04.2017

Para alkol gibi sarhoş eder ama kutsal yanı da var

YIL 1998... İzzet Garih, bir gün babası Üzeyir Garih’in Alarko Holding’teki odasına girdi. Baba Garih, işle ilgili kısa görüşme sırasında şu mesajı verdi:

11.03.2017

1.3 milyar dolarlık yatırımla yabancıya güven sinyali veriyor

İSHAK Alaton’un vefatından 1.5 yıl önce Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı devrettiği İzzet Garih, New York’ta Columbia Üniversitesi kampüsüne girerken şu bilgiyi verdi:

4.03.2017