EKSTRA
MENÜ

Aksa Akrilik

Aksa Akrilik haberleri sayfasında güncel ve son dakika Aksa Akrilik hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 157 Aksa Akrilik haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Aksa Akrilik Haberleri

Dünyanın en büyüğü olacak İlk kaynağı Bakan Varank yaptı

Dünyanın en büyüğü olacak! İlk kaynağı Bakan Varank yaptı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Yalova'nın Altınova ilçesindeki Cemre Tersanesi'nde imal edilecek dünyanın en büyük canlı balık taşıma gemisinin ilk kaynağını yaptı.

1.08.2021Ekonomi
3D yazıcılara sarfiyat malzemesi üretiyorlar

3D yazıcılara sarfiyat malzemesi üretiyorlar

Yalova'da iki genç girişimci tarafından yarışmalardan kazandıkları para ödülleri ve KOSGEB desteğiyle kurulan tesiste, 3 boyutlu yazıcılarda kullanılan filament (termoplastik madde) üretiliyor.

23.07.2020Teknoloji
Aksa Akrilik karını yüzde 42 artırdı

Aksa Akrilik karını yüzde 42 artırdı

Aksa Akrilik, 2020’nin ilk çeyrek finansal tablosunu duyurdu. Yapılan açıklamaya göre; şirketin faiz, vergi ve amortisman öncesi kârı bir yılda yüzde 42 artış göstererek, 197 milyon 989 bin TL oldu.

21.05.2020Ekonomi
İlk start-up yatırımı 3D yazıcıya

İlk start-up yatırımı 3D yazıcıya

AKSA Akrilik, İTÜ Çekirdek ile işbirliği yaparak ilk start-up projesi desteğini hayata geçirdi.

1.12.2019Ekonomi
“Girişimciliğe Değer” projesiyle start-up ekosistemine girdi

“Girişimciliğe Değer” projesiyle start-up ekosistemine girdi

Aksa Akrilik, genç girişimcilere destek olmak ve Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmak amacıyla erken aşama teknoloji girişimciliği platformu İTÜ Çekirdek ile iş birliği yaparak ilk start-up projesi desteğini hayata geçirdi.

29.11.2019Teknoloji
Akkök Holding yönetim kurulu başkanlığına Raif Ali Dinçkök atandı

Akkök Holding yönetim kurulu başkanlığına Raif Ali Dinçkök atandı

Akkök Holding’in yönetim kurulu başkanlığı görevine, Ali Raif Dinçkök’ün vefatının ardından 18 Aralık 2018 tarihli yönetim kurulu kararıyla Raif Ali Dinçkök atandı.

20.12.2018Ekonomi
Akkök Holding Yönetim Kurulu Başkanlığına Dinçkök atandı

Akkök Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Dinçkök atandı

Akkök Holding Yönetim Kurulu Başkanlığına Raif Ali Dinçkök atandı.

20.12.2018Ekonomi
Son dakika... Ünlü iş adamı Ali Raif Dinçkök vefat etti

Son dakika... Ünlü iş adamı Ali Raif Dinçkök vefat etti

Kimya, enerji, tekstil, gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren Akkök Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Raif Dinçkök (74) vefat etti. Dinçkök, ünlü alışveriş merkezi AK Merkez, Aksa Akrilik gibi bir dizi dev tesisin ortakları arasındaydı.

11.12.2018Ekonomi
Aksa Akrilik kapasite azaltımını yüzde 40a çıkardı

Aksa Akrilik kapasite azaltımını yüzde 40'a çıkardı

Aksa Akrilik, hammadde fiyatlarındaki aşırı yükselme nedeniyle dünya pazarlarında oluşan daralmaları göz önüne alarak, Ağustos'ta ilan ettiği yüzde 20 kapasite azaltımını yüzde 40'a çıkardı.

26.09.2018Ekonomi
Yalovalı çocuklardan ritim şov için geri sayım

Yalovalı çocuklardan ritim şov için geri sayım

“Aksa ile Gelişim Atölyesi” etkinlikleri kapsamında 3 yıldır çocukların kişisel gelişimlerini destekleyen sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiren Aksa Akrilik’in, dünyaca ünlü vurmalı çalgılar ustası Okay Temiz’le birlikte yürüttüğü ritim atölyesi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Haziran ayında bir konserle hünerlerini sergileyecek öğrenciler şimdiden çok heyecanlı.

11.05.2018Keyif
Tekstilcilere teşvik müjdesi

Tekstilcilere teşvik müjdesi

İSTANBUL Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) 2017 yılında en çok ihracat yapan üyelerini ödüllendirdi. Geceye katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, tekstilcilere önemli bir müjde verdi.

24.03.2018Ekonomi
Aksa Akrilike 70 milyon liralık yatırım açın teşvik belgesi

Aksa Akrilik'e 70 milyon liralık yatırım açın teşvik belgesi

Aksa Akrilik 70 milyon liralık modakrilik elyaf polimeri yatırımının stratejik ürün yatırımları kapsamına alındığını ve yatırım teşvik belgesinin onaylandığını duyurdu.

7.08.2017Ekonomi
Tekstilde ihracatın yıldızları açıklandı

Tekstilde ihracatın yıldızları açıklandı

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB), 2016’da en çok ihracat gerçekleştiren üyelerine ödüllerini düzenlediği geleneksel gecede verdi.

30.05.2017Ekonomi
Tekstilde ihracatın yıldızları açıklandı

Tekstilde ihracatın yıldızları açıklandı

İSTANBUL Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB), 2016’da en çok ihracat gerçekleştiren üyelerini ödüllendirdi.

29.05.2017Ekonomi
En ‘kurumsal’  şirket oldu

En ‘kurumsal’ şirket oldu

TÜRKİYE Kurumsal Yönetim Derneği’nin (TKYD) geleneksel Kurumsal Yönetim Ödülleri, 7’nci kez sahiplerini buldu.

20.01.2017Ekonomi
İşte en iyi ihracatçılar

İşte en iyi ihracatçılar

İSTANBUL Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB), 2015 yılında en fazla ihracat yapan başarılı firmaları ödüllendirdi.

18.05.2016Ekonomi
Havacılık için kilit merkez

Havacılık için kilit merkez

AKSA Akrilik Kimya Sanayi ile The Dow Chemical Company’nin ortaklığındaki DowAksa Türkiye’de karbon elyaf ve ileri kompozit malzeme geliştirmek amacıyla tasarladığı ve yüksek teknolojili DowAksa Global Kompozit Merkezi’ni açtı.

15.05.2016Ekonomi
Dinçkökler’de aile içi büyük kriz

Dinçkökler’de aile içi büyük kriz

Akkök Holding’te Ali Raif Dinçkök ve Nilüfer Dinçkök Çiftçi’nin 47 kat sermaye artırımı, ortanca kardeş Ömer Dinçkök’ün başvurusuyla mahkemeden döndü. Ayrıca 19 yıl hapis istendi, işlem tefecilik sayıldı, 203 milyon TL’ye Hazine el koyabilir.

2.05.2016Ekonomi
Mahkeme, Dowaksa için alınan ÇED raporunu iptal etti

Mahkeme, Dowaksa için alınan ÇED raporunu iptal etti

17 Ağustos depremi sonrası çevreye yaydığı kanserojen kimyasal ve 2 yıl önceki yangın ile gündeme gelen Aksa Akrilik şimdi de mahkeme kararı ile gündemde. Bursa İdare Mahkemesi Aksa Akrilik A.Ş. ile aynı kompleks içinde kalan Dow Aksa için alınan ÇED raporunu iptal etti.

3.11.2015Ekonomi
Dowaksada büyümeyi mahkeme durdurdu

Dowaksa'da 'büyümeyi' mahkeme durdurdu

17 Ağustos depreminde çevreye yaydığı kanserojen kimyasalın çevre felaketine neden olduğu Aksa Akrilik Kimya Fabrikası, 2013’teki yangının ardından bu kez mahkeme kararıyla gündemde. Yalova Platformu’nun açtığı davada mahkeme kapasite artırımını 4 bin 500 tondan 10 bin tona yükselten projeye ÇED olumlu raporunun yürütmesini durdurdu. Kararda “hukuka aykırılığı açık olan dava konusu işlemin uygulanması halinde telafisi güç zararlar doğabileceği” vurgulandı.

13.05.2015Ekonomi
Aksa Akrilik’e risk belgesi

Aksa Akrilik’e risk belgesi

Kısa bir haber turu...

27.08.2014Ekonomi
Dinçkök kardeşlerin anlaşmazlığı mahkemeye taşındı

Dinçkök kardeşlerin anlaşmazlığı mahkemeye taşındı

Türkiye iş dünyasının en önde gelen gruplarından Akkök Holding'in ortakları Ali Raif Dinçkök ve Ömer Dinçkök kardeşler, aralarındaki sorunun çözümü için mahkemenin yolunu tuttu. Fortune Türkiye'nin haberine göre, kardeşler arasındaki anlaşmazlık bir çok şirkette ortaya çıktı. Yapılan genel kurulların iptali için davalar açılıyor.

15.07.2014Ekonomi
Borçlu devler

Borçlu devler

İSO 500 büyük firmayı açıkladı en büyük yine TÜPRAŞ.

24.06.2014Ekonomi
Mısır’daki yatırımcı yalnız kaldı

Mısır’daki yatırımcı yalnız kaldı

MISIR’a giden 260 Türk şirketinin 2 milyar doları aşkın yatırımını tehlikeye atıldığına dikkat çeken CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran’ın, Mısır’la diplomatik ilişkilerde gelinen aşamanın, ikili ve bölgesel ticaret ile bu ülkedeki Türk yatırımlarını tehlikeye attığını söyledi.

1.12.2013Ekonomi
Son 5 yılın en büyük yabancı çıkışı

Son 5 yılın en büyük yabancı çıkışı

Fed'in politika değişikliği sinyali ve iç siyasi gerginlik sonucu Borsa İstanbul'da yabancılar Haziran ayında 1.2 milyar dolar net satış gerçekleştirdi. Bu rakam 2008 global ekonomik krizin başlangıcından bu yana en büyük çıkış oldu.

5.07.2013Ekonomi
Mısırda, 250 Türkiye şirketi diken üstünde

Mısır'da, 250 Türkiye şirketi diken üstünde

Mısır’da Mursi yönetimine yönelik askeri darbe, ülkede 2 milyar doların üzerinde yatırımı olan ve bu ülkeye yılda 4 milyar dolara yaklaşan ihracat yapan 250 Türk şirketini endişelendirdi.

4.07.2013Ekonomi
Kritik yapılar için yangın uyarısı

Kritik yapılar için yangın uyarısı

Aspen Genel Müdürü Ertuğrul Gündoğdu: “Okul, fabrika, AVM, hastane gibi kamu için kritik öneme sahip yapılar, yangına karşı geliştirilmiş tavan ve bölme duvar sistemleri gibi özel malzemeler ile inşa edilmeli” dedi.

6.02.2013Ekonomi
Dört gün içinde ikinci facia

Dört gün içinde ikinci facia

Geçtiğimiz hafta Yalova'da bulunan Aka Akrilik fabrikasında çıkan yangından sonra bugün de Gaziantep'de bir fabrikada patlama meydana geldi. Patlama 8 kişi yaşamını yitirdi.

30.01.2013Ekonomi
AKSA yangını söndürüldü

AKSA yangını söndürüldü

YALOVA’da AKSA Akrilik Kimya Sanayi A.Ş.’de dün çıkan yangından sonra itfaiye ekipleri, soğutma çalışmalarını sürdürüyor. Yangın sırasında hava koşullarının lehlerine olduğunu belirten Yalova İtfaiye Müdürü Bekir Kaş, "Yanarak söndürme yönetimini denedik. Bir taraftan söndürüyor, diğer taraftan soğutma işlemini gerçekleştiriyorduk. Amaç; yangının başka bölümlere sirayetini engellemekti. Yangını çıktığı bölgede hapsetmekti. Bunu da başardık" dedi.

28.01.2013Gündem
Yalovada elyaf fabrikasındaki yangında soğutma çalışmaları sürüyor

Yalova'da elyaf fabrikasındaki yangında soğutma çalışmaları sürüyor

Yalova Belediyesi İtfaiye Müdürü Bekir Kaş, AKSA Akrilik Kimya Sanayi A.Ş'ye ait elyaf fabrikasında dün sabah saatlerinde çıkan yangınla ilgili, “Soğutma çalışmaları devam ediyor. Bugün akşama doğru yeri teslim ederiz diye düşünüyoruz” dedi.

28.01.2013Gündem
Milyarlık yangın

Milyarlık yangın

Dünyanın tek çatı altındaki en büyük elyaf fabrikası olan ve değeri milyar lirayı aşan Aksa’nın deposunda çıkan yangın 8 saat sürdü. Can kaybı ve yaralının olmadığı yangının üretim tesislerinde çıkmamış olması, Aksa’nın kısa süre içinde düzenli üretim akışının devam edeceğine yönelik beklentileri kuvvetlendiriyor. (Süheyla GÖZDERELİLER Mustafa BAĞDİKEN-Ergün AYAZ/YALOVA, (DHA))

27.01.2013Ekonomi

Yazar Sonuçları

Rüzgâr devi 300 milyon dolarlık karbon elyafı alacak, yatırım katlanacak

AKKÖK Holding’e bağlı Aksa Yönetim Kurulu Başkanı, DowAksa Yönetim Kurulu Başkanvekili Mehmet Ali Berkman, Washington’da American Turkish Counsil (ATC)-Türkiye Amerika İş Konseyi ortak toplantısında karşılaşınca yeni attıkları imzayı paylaştı:

7.06.2017

Karbon elyafı Boeing’in kanat kalıbına uzandı elektrik ‘elini’ bağladı

AKKÖK Grubu’nun ABD’li Dow’la ortak olduğu ve Yalova’da Türkiye’nin ilk karbon elyaf üretimini gerçekleştiren DowAksa yönetimi, 250 milyon dolarlık yatırıma ek adımlar atmak üzere Zafer Çağlayan döneminde Ekonomi Bakanlığı’na başvuruda bulundu:

16.10.2014

Karbon elyafı elektrik çarptı Avustralya 50 milyon dolarlık nakit teşvikle yatırıma çağırdı

AKKÖK Grubu’na bağlı Aksa Akrilik, Çin’den sonra Türkiye’yi dünyanın ikinci büyük akrilik elyaf üreticisi konumuna getirdikten sonra 2006’da Ar-Ge merkezinde karbon elyaf geliştirdi.

21.12.2013