EKSTRA
MENÜ

Akn

Akn haberleri sayfasında güncel ve son dakika Akn hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 90 Akn haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Akn Haberleri

Tartıştığı adamı tabancayla yaralayıp ardından darbeden kadın gözaltında

Tartıştığı adamı tabancayla yaralayıp ardından darbeden kadın gözaltında

Gebze - Orhangazi- İzmir Otoyolu üzerinde bulunan bir dinlenme tesisinde bilinmeyen bir nedenle aralarında tartışma çıkan Özlem Ç. (34), tabanca ile ateş ederek yaraladığı Cihat Aytaç’a (38) yerde yatarken tabancayla vurmaya devam etti. Ağır yaralanan Aytaç hastaneye kaldırılırken Özlem Ç. de gözaltına alındı.

9.11.2020Haber
Son dakika haberleri... Dinlenme tesisinde dehşet Ateş etti, tabancanın kabzasıyla vurdu

Son dakika haberleri... Dinlenme tesisinde dehşet! Ateş etti, tabancanın kabzasıyla vurdu

Gebze - Orhangazi- İzmir Otoyolu üzerinde bulunan bir dinlenme tesisinde bilinmeyen bir nedenle aralarında tartışma çıkan Özlem Ç. (34), tabanca ile ateş ederek yaraladığı Cihat Aytaç’a (38) yerde yatarken tabancayla vurmaya devam etti. Ağır yaralanan Aytaç hastaneye kaldırılırken Özlem Ç. de gözaltına alındı. Hastanede tedavi altına alınan Aytaç, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

9.11.2020Gündem
Manavgat’ta kaza: 3 yaralı

Manavgat’ta kaza: 3 yaralı

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde kamyonun köprülü kavşakta bariyerlere, arkasından gelen otomobilin de kamyona çarptığı kazada 3 kişi yaralandı.

13.10.2020Gündem
Sokağa çıkma yasağı bitti, internette dizi izleyenlerin sayısı azaldı

Sokağa çıkma yasağı bitti, internette dizi izleyenlerin sayısı azaldı

Pandemi sonrası tüm dünya yeni bir döneme girdi. Aylar boyu evinden çıkamayan vatandaşlar, kendilerini daha çok internette buldu. Peki bu süreci TurkNet nasıl geçirdi? TurkNet Genel Müdürü Cem Çelebiler, Türkiye'de internette yaşanan değişimi Hürriyet'e anlattı.

22.06.2020Teknoloji
Turknet Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Nedir Direk Operatöre Bağlanma Ve İletişim No

Turknet Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Nedir? Direk Operatöre Bağlanma Ve İletişim No

Turknet müşteri hizmetlerine bağlanarak soru, görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz. Turknet müşteri hizmetlerine direk bağlanmak için basmanız gereken numaraları bilmeniz gerekiyor. İşte Turknet’e ulaşmak için bilmeniz gereken tüm iletişim bilgileri ve numaralar.

13.01.2020Gündem
4 kişilik bir aile haberleşmeye yaklaşık 3 bin 225 TL harcadı

4 kişilik bir aile haberleşmeye yaklaşık 3 bin 225 TL harcadı

Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER), Türkiye'de 2019 yılında evlerinde bir sabit telefon ile genişbant internet aboneliği bulunan ve her bireyi cep telefonu hattı sahibi olan 4 kişilik bir ailenin aylık ortalama haberleşme giderinin vergiler dahil ortalama 268,83 TL olduğunu açıkladı.

2.01.2020Teknoloji
İşte dünyanın en hızlı internetini kullanan ülkesi

İşte dünyanın en hızlı internetini kullanan ülkesi

1 Ocak itibariyle AKN'nin kalkmasıyla birlikte kullanıcılar kota derdi olmaksızın internete erişmeye başladı. Her ne kadar fiyatlar biraz tuzlu olsa da, sınırların 'kısmen' kaldırılmış olması önemli bir gelişme. Peki en hızlı interneti hangi ülke kullanıyor dersiniz?

21.01.2019Teknoloji
Bu düzenlemeler yarın resmen hayata geçiyor

Bu düzenlemeler yarın resmen hayata geçiyor

KOBİ alacaklarına devlet destekli alacak sigortası, plastik alışveriş poşetlerinin ücretli satılması ve internet reklamlarının vergiye tabi olması gibi bazı düzenlemeler yeni yılda hayata geçirilecek.

31.12.2018Ekonomi
Yüksek hıza yeni fiyat

Yüksek hıza yeni fiyat

Belli bir kotayı aşan kullanıcıların internet hızını düşüren Adil Kullanım Kotası (AKK/AKN) döneminin sonu yaklaşırken, operatörler hamle yapmaya devam ediyor.

29.12.2018Ekonomi
Turkcell Superonline da AKNsiz internet tarifelerini açıkladı

Turkcell Superonline da AKN'siz internet tarifelerini açıkladı!

Turkcell Superonline, AKN'siz internet paketlerini az önce duyurdu. Fiyatlar bakın nasıl oldu, Türk Telekom fiyatlarından farklı mı?

27.12.2018Teknoloji
Turkcell Superonline AKNsiz internet paket fiyatlarını açıkladı

Turkcell Superonline 'AKN'siz internet paket fiyatlarını açıkladı

Türk Telekom'un ardından bu kez Turkcell Superonline, 'AKN'siz internet paket fiyatlarını duyurdu. Tabloya bakıldığında bir abonenin taahhütlü olması kaydıyla 15 Mbps hız için 79.90 TL ödeme yapması gerekiyor. 100 Mbps hız söz konusu olduğunda ise bu fiyat 199.90 TL'ye çıkıyor.

27.12.2018Teknoloji
‘Cep’ten internetini paylaşana 9 TL fatura

‘Cep’ten internetini paylaşana 9 TL fatura

Adil Kullanım Kotası’nın (AKK/AKN) kaldırılmasıyla sabit internette daha yüksek fatura tartışmalarından sonra mobil internetini paylaşanlara da ek bir fatura geldi.

25.12.2018Ekonomi
AKN uygulaması ile ilgili Bakandan çok önemli açıklama

AKN uygulaması ile ilgili Bakan'dan çok önemli açıklama

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan: "Kullanıcıların belirli bir kotayı aşması durumunda internet hızının yavaşlamasına neden olan ve geçen yıl mayıs ayında kademeli kaldırılan AKN uygulaması, 1 Ocak 2019 itibarıyla tamamen kalkacak. Böylece internet kullanımına sınırlama getirilmeyecek. 2019 yılı da bizi 2023 yılı hedeflerimize taşıyacak önemli bir yıl olacak. Ülkemizi çok daha güçlü hale getireceğiz. Milletimize verdiğimiz sözlere uygun şekilde Türkiye'yi büyütmenin, güçlendirmenin çabası içinde olacağız" açıklamasında bulundu.

24.12.2018Ekonomi
Hızlı ve ucuz internet için iki öneri

Hızlı ve ucuz internet için iki öneri

Bilgi Teknolojileri Kurumu’nun (BTK), tüm vatandaşların yüksek hızlı internetten yararlanması için 1 Ocak 2019 itibariyle Adil Kullanım Noktası’nın (AKN) kaldırılması kararının ardından Türk Telekom tarafından açıklanan yeni internet tarifelerinde yüksek fiyatlar dikkat çekti. Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak işletmecilerin fiyat düzenlemeleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Arıak “Vatandaşların yüksek hızlı ve sınırsız internet kullanabilmeleri için uygun fiyatlı tarifelerin hayata geçirilmesi gerekiyor. Bunun ilk adımı Türk Telekom’un toptan fiyatlarında fahiş artırımlar yapmaması ikinci adımı ise fiber altyapının paylaşıma açılmasıdır.” diyor.

24.12.2018Teknoloji
Telefonundan internet paylaşanlara çok kötü haber

Telefonundan internet paylaşanlara çok kötü haber

Telefonunda hotspot özelliğini kullanarak başka cihazlara internet paketi üzerinden internet paylaşmak isteyenler artık 9 TL ek ücret ödemek durumunda kalacak.

24.12.2018Teknoloji
Bakandan flaş AKN açıklaması: 1 Ocaktan itibaren...

Bakan'dan flaş AKN açıklaması: 1 Ocak'tan itibaren...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, kullanıcıların belirli bir kotayı aşması durumunda internet hızının yavaşlamasına neden olan Adil Kullanım Noktası (AKN) uygulamasının geçen yıl mayıs ayında kademeli olarak kaldırıldığını belirterek, "AKN uygulaması, 1 Ocak 2019 itibarıyla tamamen kalkacak. Böylece internet kullanımına sınırlama getirilmeyecek." dedi.

24.12.2018Teknoloji
İnternetle yeni tanışanın kotası var

İnternetle yeni tanışanın kotası var

1 Ocak 2019 itibariyle kaldırılan Adil Kullanım Kotası (AKK/AKN) için internet servis sağlayıcıların (İSS) paket çalışmaları hızla devam ediyor.

18.12.2018Ekonomi
1 Ocakta AKN kaldırılıyor Peki dünyada en hızlı internet nerede

1 Ocak'ta AKN kaldırılıyor! Peki dünyada en hızlı internet nerede?

1 Ocak itibariyle internette kota kaldırılıyor. Peki internet hızında ne durumdayız?

16.12.2018Teknoloji
Kota kalkıyor, fiyat artıyor

Kota kalkıyor, fiyat artıyor

Adil Kullanım Kotası’nın (AKK/AKN) kaldırılacağı 1 Ocak 2019 yaklaşırken operatörler yeni fiyatlarını açıklamaya başladı. Taahhüdü biten veya yeni abone olan kullanıcılar, yeni dönemde aynı internet hızına zamlı fiyatlarla ulaşacak. Başka bir deyişle kaldırılan kotalar pek de ‘adil’ olmayan bir dönemi beraberinde getirecek.

13.12.2018Ekonomi
Yılbaşından itibaren tamamen kaldırılıyor İşte AKNsiz internet fiyatları

Yılbaşından itibaren tamamen kaldırılıyor! İşte AKN'siz internet fiyatları

AKN'siz internet tarifeleri belli oldu. Türk Telekom, 1 Ocak itibariyle Türkiye genelinde geçerli olacak kotasız internet tarifelerini duyurdu. Peki ya Kablonet'te fiyatlar nasıl?

13.12.2018Teknoloji
Kotasız internet tarifeleri açıklandı Fiyatlar şaşırttı

Kotasız internet tarifeleri açıklandı! Fiyatlar şaşırttı

AKN'siz internet tarifeleri belli oldu. Türk Telekom, 1 Ocak itibariyle Türkiye genelinde geçerli olacak kotasız internet tarifelerini duyurdu. Peki ya Kablonet'te fiyatlar nasıl?

13.12.2018Teknoloji
Türk Telekom kotasız internet tarifeleri belli oldu

Türk Telekom kotasız internet tarifeleri belli oldu

Türk Telekom kotasız internet fiyatları, bugün resmi internet sitesinde yapılan güncellemeyle gün yüzüne çıktı. 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren Adil Kullanım Kotası olmadan hizmet vermeye başlayacak olan Türk Telekom, yeni AKN’siz paketlerini duyururken, istenen fiyatların oldukça yüksek olması dikkat çekti.

12.12.2018Teknoloji
D-Smart’tan AKN’siz paket

D-Smart’tan AKN’siz paket

Sabit internette belli bir kota limitinin üzerinde kullanım yapan kullanıcıların hızını düşüren Adil Kullanım Kotası (AKK/AKN) 1 Ocak 2019 itibariyle kaldırıyor.

9.12.2018Ekonomi
Türk Telekom AKNyi kaldırıyor

Türk Telekom AKN'yi kaldırıyor

Türk Telekom, 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren internet paketlerindeki AKK, AKN uygulamasını kalkacak ve limitsiz internete dönüştürecek.

5.12.2018Teknoloji
AKK veya AKN nedir

AKK veya AKN nedir?

Adil Kullanım Kotası (AKK) ya da Adil Kullanım Noktası (AKN) olarak bilinen internet kotası, 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle kaldırılacak. Peki, belirli bir limiti geçen kullanıcıların yüzde 50 civarında internet hızı kaybına neden olan AKK veya AKN ne zaman kalkacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

22.11.2018Teknoloji
Turkcellden flaş AKN açıklaması: 1 Ocaktan itibaren...

Turkcell'den flaş AKN açıklaması: 1 Ocak'tan itibaren...

Turkcell, BTK’nın 2016 yılında yayınladığı düzenlemeye uygun olarak 1 Ocak 2019 itibariyle AKK(Adil Kullanım Kotası)’lı tekliflerde olan tüm sabit internet müşterilerinde şartsız, koşulsuz, AKK’yı kaldırıyor.

21.11.2018Teknoloji
Kota çalışmaları sil baştan

Kota çalışmaları sil baştan

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan’ın “Adil Kullanım Noktası/Kotası’nın (AKN) kaldırılması dolayısıyla aboneler herhangi bir dilekçe vermeyecek. Bu uygulama nedeniyle de ilave ücret alınmayacak” açıklamasından sonra operatörler, 1 Ocak 2019’tan sonrası için hazırladıkları paketleri rafa kaldırdı.

20.11.2018Ekonomi
Bakandan çok önemli AKN açıklaması

Bakan'dan çok önemli AKN açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, "Veri indirme hızının iyileştirilmesi ve erişim hızında tüketici nezdinde şeffaflığın sağlanması amacıyla 1 Ocak 2019 itibarıyla Adil Kullanım Noktası tamamen kaldırılacak." dedi.

19.11.2018 Teknoloji
Son 24 saatte ne oldu (18.11.2018) 2

Son 24 saatte ne oldu? (18.11.2018) 2

İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

18.11.2018Haber
Adil Kullanım Noktası (AKN) nedir

Adil Kullanım Noktası (AKN) nedir?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, veri indirme hızının iyileştirilmesi ve erişim hızında tüketici nezdinde şeffaflığın sağlanması amacıyla 1 Ocak 2019 itibarıyla Adil Kullanım Noktası‘nın (AKN) tamamen kaldırılacağını açıkladı. Bu açıklama ardından Adil Kullanım Noktası en çok araştırılan konulardan biri oldu. Peki, Adil Kullanım Noktası nedir?

18.11.2018Gündem
Bakandan Adil Kullanım Noktası açıklaması

Bakandan "Adil Kullanım Noktası" açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan: "Veri indirme hızının iyileştirilmesi ve erişim hızında tüketici nezdinde şeffaflığın sağlanması amacıyla 1 Ocak 2019 itibarıyla Adil Kullanım Noktası tamamen kaldırılacak. AKN'nin kaldırılması dolayısıyla aboneler herhangi bir dilekçe vermeyecek. Bu uygulama nedeniyle de ilave ücret alınmayacak. Vatandaşın haksız yere bir hizmetin ödemesiyle karşı karşıyla kalmaması için her türlü çalışmayı yapıyoruz. Biz, vatandaşımızı bu konuda kimseye yem etmek istemeyiz" açıklamasında bulundu.

18.11.2018Haber
Bakan Turhandan internet kullananlara çok önemli uyarı: Sakın ücret vermeyin

Bakan Turhan'dan internet kullananlara çok önemli uyarı: Sakın ücret vermeyin

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan: "Veri indirme hızının iyileştirilmesi ve erişim hızında tüketici nezdinde şeffaflığın sağlanması amacıyla 1 Ocak 2019 itibarıyla Adil Kullanım Noktası tamamen kaldırılacak. AKN'nin kaldırılması dolayısıyla aboneler herhangi bir dilekçe vermeyecek. Bu uygulama nedeniyle de ilave ücret alınmayacak. Vatandaşın haksız yere bir hizmetin ödemesiyle karşı karşıyla kalmaması için her türlü çalışmayı yapıyoruz. Biz, vatandaşımızı bu konuda kimseye yem etmek istemeyiz" açıklamasında bulundu.

18.11.2018Ekonomi
Türk Telekom 1 Ocaktan itibaren AKNsiz internet sunmaya başlıyor

Türk Telekom 1 Ocak'tan itibaren AKN'siz internet sunmaya başlıyor

Türk Telekom, resmi olarak 1 Ocak'ta başlayacak AKN'siz internet uygulamasından daha önce Türkiye’nin dört bir yanındaki abonelerini sınırsız limitsiz internetle buluşturmaya hazırlanıyor.

12.11.2018Teknoloji
Karar verilmişti... 1 Ocaktan önce başlayacak

Karar verilmişti... 1 Ocak'tan önce başlayacak

Türk Telekom, resmi olarak 1 Ocak'ta başlayacak AKN'siz internet uygulamasından daha önce Türkiye’nin dört bir yanındaki abonelerini sınırsız limitsiz internetle buluşturmaya hazırlanıyor.

11.11.2018Ekonomi
AKK nedir

AKK nedir?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 2019 yılında internet adil kullanım kotasının kaldırılacağını açıkladı

5.11.2018Teknoloji
AKN nedir

AKN nedir?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 2019 yılında internet adil kullanım kotasının kaldırılacağını açıkladı

5.11.2018Teknoloji
Adil Kullanım Noktası nedir

Adil Kullanım Noktası nedir?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 2019 yılında internet adil kullanım kotasının kaldırılacağını açıkladı

5.11.2018Teknoloji
Adil Kullanım Kotası kaldırılıyor mu

Adil Kullanım Kotası kaldırılıyor mu?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 2019 yılında internet adil kullanım kotasının kaldırılacağını açıkladı

5.11.2018Teknoloji
AKN ne zaman kalkacak

AKN ne zaman kalkacak?

Adil Kullanım Kotası, internet kullanıcılarının en çok dile getirdiği tabirler arasındaki önemini korumaya devam ediyor. Müşterilerin ödedikleri tutara ve satın aldıkları paketlere göre değişkenlik gösteren Adil Kullanım Kotası (AKK), sınırlandırılan rakamın üzerine çıkılması halinde internet hızının düşmesine neden olmaktadır. Peki, Adil Kullanım Kotası ne zaman kalkacak? İşte, internet kullanıcılarının merakla araştırdığı konu hakkında detaylı bilgiler...

10.10.2018Teknoloji
TurkNetin kotasız internet kullanıcısı sayısı 200 bini aştı

TurkNet'in kotasız internet kullanıcısı sayısı 200 bini aştı

TurkNet’in taahhütsüz, kotasız ve limitsiz internet sağladığı kullanıcı sayısı 200 bini geçti.

2.10.2018Teknoloji
15 Temmuz Pazar günü internet bedava mı olacak

15 Temmuz Pazar günü internet bedava mı olacak?

15 Temmuz'da internet bedava mı olacak sorusu, GSM operatörlerinin reklamlarında yer alan ifadelerin ardından vatandaşların araştırdığı konu oldu. 15 Temmuz'da internetin ücretsiz olup olmadığını araştıran binlerce vatandaş, soluğu internette aldı. Peki, 15 Temmuz Pazar günü internet bedava mı olacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

13.07.2018Teknoloji
Türksattan Akıllı Sınırsız İnternet kampanyası

Türksat'tan "Akıllı Sınırsız İnternet" kampanyası

Türksat tarafından "Akıllı Sınırsız İnternet" kampanyası başlatıldı. Kampanya kapsamında iş yerlerinin yoğun açık olduğu saatlerde adil kullanım noktası (AKN) ve kota olmadan sınırsız 16 Mbps hızla, 19.00-24.00 saatlerinde ise 5 Mbps hızla internet sunulacak.

16.05.2018Teknoloji
D-Smart sporda kotayı kaldırdı

D-Smart sporda kotayı kaldırdı

2010 yılından bu yana internet servisi sağlayan D-Smart, limitsiz internet paketlerini D-Smart Net markası ile yeniden tasarladı.

19.11.2017Ekonomi
Turknet, abonelerinin AKN sınırlamasını kaldırdı

Turknet, abonelerinin AKN sınırlamasını kaldırdı

TurkNet, Türkiye’nin her yerindeki aboneleri için AKN’yi (Adil Kullanım Noktası) kaldırdığını duyurdu. AKN’siz internet dönemi TurkNet Genel Müdürü Cem Çelebiler ve Bireysel İş Birimi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sinan Kurmuş’un katıldığı basın toplantısıyla duyuruldu.

21.09.2017Teknoloji
TELKODER: Telekomünikasyon sektörü zararda, gelirlerin %30’u devlete gidiyor

TELKODER: Telekomünikasyon sektörü zararda, gelirlerin %30’u devlete gidiyor

TELKODER Başkanı Yusuf Ata Arıak, telekomünikasyon sektöründe gelirlerin yaklaşık yüzde 30'unun devlete aktarıldığını belirterek; alternatif işletmecilerle birlikte Turkcell, Vodafone, Türk Telekom gibi büyük işletmecilerin de yatırım ve kârlılık açısından zorluklar yaşadığını söyledi.

4.08.2017Teknoloji
15 Temmuz’da abonelerine özel iletişim desteği verecek

15 Temmuz’da abonelerine özel iletişim desteği verecek

Türk Telekom ev ve iş telefonu abonelerinin 15 Temmuz’da gün boyunca kendi aralarında yapacakları şehir içi ve şehirlerarası tüm aramalar ücretsiz olacak.

14.07.2017Ekonomi
Son dakika... BTK Başkanından flaş Adil Kullanım Kotası açıklaması

Son dakika... BTK Başkanı'ndan flaş Adil Kullanım Kotası açıklaması

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, Adil Kullanım Noktası (AKN) tarifelerden faydalanan bütün abonelerin, AKN ile belirlenen veri miktarına ulaştıklarında hiçbir ek ücret ödemeyeceklerini söyledi. Diğer bir deyişle internette kotasını aşanların GB başına ücret ödeyeceği yönündeki söylentileri yalanlayan Sayan, bu ücretin alınmayacağını vurguladı.

4.05.2017Teknoloji