EKSTRA
MENÜ

Akkuş

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.315 haberi bulunmuştur.

Akkuş Haberleri

Ebru Şallı iddialara böyle cevap verdi: Gayrimenkul zengini olmam gerekiyor

Ebru Şallı iddialara böyle cevap verdi: Gayrimenkul zengini olmam gerekiyor

Ebru Şallı hakkında ortaya atılan iddialara kendi YouTube kanalında yanıt verdi.

11.05.2021Magazin
Karadenizde mayıs ayında kar yağdı

Karadeniz'de mayıs ayında kar yağdı

Ordu ve Giresun'un yüksek kesimleri kar nedeniyle beyaza büründü. Kısıtlamayı yaylada geçirenlerin kar yağışı nedeniyle harhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadığı bildirildi.

9.05.2021Haber
Karadenizde Mayıs ayında kar sürprizi

Karadeniz'de Mayıs ayında kar sürprizi

Ordu ve Giresun'un yüksek kesimleri kar nedeniyle beyaza büründü. Kısıtlamayı yaylada geçirenlerin kar yağışı nedeniyle harhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadığı bildirildi.

9.05.2021Gündem
Ordu Yemekleri - Orduda Ne Yenir Ve Neyi Meşhur Ordu Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Ordu Yemekleri - Ordu'da Ne Yenir Ve Neyi Meşhur? Ordu Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Ordu, bulunduğu coğrafyanın tüm özelliklerini içinde barındıran eşsiz ve zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Bu bölgede balık yemekleri, fındık tüketimi, sebze ve meyve bolluğu gibi pek çok alanda yapılan kendine özgü farklı lezzetleri vardır. Ordu'da ne yenir ve neyi meşhur? İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.05.2021Lezizz
Kozyatağında İETT otobüsü üst geçidin asansörüne çarptı

Kozyatağı'nda İETT otobüsü üst geçidin asansörüne çarptı!

Kozyatağı'nda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği İETT otobüsü önce seyyar büfeye ardından üst geçide ait asansöre çarptı. Kazada otobüsteki bir yolcu hafif şekilde yaralandı.

3.05.2021Gündem
Tepki gösterenlere cevap verdi Ebru Şallı, Los Angeles’a gidip aşı oldu

Tepki gösterenlere cevap verdi! Ebru Şallı, Los Angeles’a gidip aşı oldu

Ebru Şallı ve eşi Uğur Akkuş, koronavirüs aşısı oldu. O anları sosyal medya hesabında paylaşan Şallı, “Sıranız gelmeden nasıl aşı oldunuz?” diye tepki gösterenlere şu yanıtı verdi: “Biz Amerika’da aşı olduk.”

2.05.2021Magazin
Tepki gösterenlere cevap verdi Ebru Şallı, Los Angeles’a gidip aşı oldu

Tepki gösterenlere cevap verdi! Ebru Şallı, Los Angeles’a gidip aşı oldu

Ebru Şallı ve eşi Uğur Akkuş, koronavirüs aşısı oldu. O anları sosyal medya hesabında paylaşan Şallı, “Sıranız gelmeden nasıl aşı oldunuz?” diye tepki gösterenlere şu yanıtı verdi: “Biz Amerika’da aşı olduk.”

2.05.2021Magazin
HDP önündeki ailelerden birinin evladının daha teslim olması umutları artırdı

HDP önündeki ailelerden birinin evladının daha teslim olması umutları artırdı

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunması isteyen 226 aile, HDP binası önündeki oturma eylemlerini 605’inci günde de sürdürüyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun HDP önündeki ailelerden birinin evladının daha teslim olduğunu duyurması, evlat nöbetinde sevinçle karşılandı. Basın açıklaması yapan aileler, her teslim olan evladın kendileri için umut olduğunu söyledi.

29.04.2021Gündem
52 plaka nerenin plaka kodu ve hangi şehire ait 52 plaka numaralı ilimiz neresi ve hangisidir

52 plaka nerenin plaka kodu ve hangi şehire ait? 52 plaka numaralı ilimiz neresi ve hangisidir?

Plaka trafikte birçok şeyin belirlenmesi için çok önemlidir. Aracın hangi il ve ilçeye ait olduğu bile araç plakalarına bakılarak anlaşılmalıdır. Plaka kullanma uygulaması ilk olarak Fransa'da başlamıştır. 1893 yılında kullanılmaya başlanmıştır. Araba, otobüs, kamyonet, taksi ve motosiklet gibi bütün taşıtların plaka kullanması zorunludur. Bu plakalar hız, hırsızlık veya kayıp gibi birçok durumda araçların bulunmasına plaka yardımcı olmaktadır. İşte, tüm detaylar.

28.04.2021Araştırma
Ordu plaka kodu kaçtır Ordu ve ilçelerinin plaka harfleri

Ordu plaka kodu kaçtır? Ordu ve ilçelerinin plaka harfleri

Tüm dünyada plaka kodu kullanılmaktadır. Bu kodlar araçların kimliğidir. Sadece otomobil değil taksi, kamyon, motor ve daha birçok aracın arkasında plaka bulunmaktadır. Bu plaka kodunun bulunduğu tabelalar aracın ya ön ya da arka tarafında bulunması gerekmektedir. Ayrıca bu plakalara bakılarak aracın hangi ile veya ülkeye ait olduğunu da anlaşılabilir.

27.04.2021Araştırma
600 günü geride kalan evlat nöbetindeki anne: Evlatlarımızı alacağız

600 günü geride kalan evlat nöbetindeki anne: Evlatlarımızı alacağız

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunması için HDP binası önünde 226 aile, oturma eylemini 602'nci günde de sürdürürken, basın açıklaması yapıldı. 2 yıl önce 16 yaşındayken, kaçırılan oğlu Mustafa için oturma eylemini devam eden kanser hastası Ayşegül Biçer, "Kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz. Hakkımız olan evlatları PKK terör örgütünden söke söke alacağımıza inanıyoruz" dedi.

26.04.2021Gündem
Evlat nöbetindeki baba: Çocuklarımız teslim olsun

Evlat nöbetindeki baba: Çocuklarımız teslim olsun

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 226 aile, evlat nöbetini, eylemlerinin 601'inci gününde kısıtlama nedeniyle kaldıkları otelde sürdürdü. 2015 yılında Van'da 18 yaşındayken kaçırılan kızı Gülcan için eylemini sürdüren Necmettin Biçer, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyinde terör örgütü PKK'ya yönelik başlattığı 'Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım Operasyonu'na desteklediklerini belirterek, çocuklara güvenlik güçlerine teslim olmaları için çağrıda bulundu.

25.04.2021Gündem
AXA Sigorta Efeler Liginde Fenerbahçe HDI Sigortayı yenen Ziraat Bankkart şampiyon oldu

AXA Sigorta Efeler Ligi'nde Fenerbahçe HDI Sigorta'yı yenen Ziraat Bankkart şampiyon oldu

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde Play-Off final etabı, bugün oynanan Fenerbahçe HDI Sigorta - Ziraat Bankkart maçıyla sona erdi. Final etabının dördüncü maçında rakibini 3-2 mağlup eden Ziraat Bankkart seride durumu 3-1 yaptı ve sezonu şampiyon olarak tamamladı.

21.04.2021Voleybol
Diyarbakır ve Muştaki evlat nöbetindeki ailelerden dayanışma mesajı

Diyarbakır ve Muş'taki evlat nöbetindeki ailelerden dayanışma mesajı

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 226 ailenin HDP binası önündeki oturma eylemi, 597'nci günde de sürüyor. Evlat nöbeti tutan aileler, Muş'ta eylem yapan ailelerle görüntülü görüşerek terör örgütü PKK'ya tepkilerini dile getirdi.

21.04.2021Gündem
Ebeveynler aşılı, çocuklar aşısız | Güvenli bir yaz tatili nasıl yapılacak

Ebeveynler aşılı, çocuklar aşısız | Güvenli bir yaz tatili nasıl yapılacak?

Riskli grupta bulunan ve aşı için öncelikli sırada yer alan bazı meslek grupları aşılandı. Aşı oldular olmasına da ebeveynlerden sadece birinin ya da her ikisinin aşılandığı ama çocukların aşılanmadığı bu durumda aileler bu yazı nasıl geçirecekler

20.04.2021Gündem
Ebru Şallı ile Uğur Akkuş el ele yürüyüşte: Evimiz burada

Ebru Şallı ile Uğur Akkuş el ele yürüyüşte: Evimiz burada

Kim kime ne demiş, kim nereye gitmiş ve neler yapmış? Magazin dünyasından kısa haberler...

20.04.2021Magazin
Öğrenciler, öğretmenler, veliler ve uzmanlar nasıl bir okul istediklerini anlattı... Salgını fırsata çevirip okulları değiştirmeye ne dersiniz

Öğrenciler, öğretmenler, veliler ve uzmanlar nasıl bir okul istediklerini anlattı... Salgını fırsata çevirip okulları değiştirmeye ne dersiniz?

Aidiyet hissetme, mutluluk, merak... Bunlara uzmanların verdiği sanat, resim, müzik derslerini ve çocukların okuldaki karar alma süreçlerine katılmalarını da ekleyin. Öğrenciler, öğretmenler, veliler ve uzmanlar hayallerindeki okulu anlatıyor. 14 yaşındaki Öykü, duvarlara “İmkânsız diye bir şey yoktur” yazmak istiyor. 13 yaşındaki Nuri haftada bir günü ödevsiz geçirmeyi hayal ediyor. Öğretmenlerse okul dışında da ders yapmanın elzem olduğunu söylüyor.

18.04.2021Hürriyet Pazar
HDP önünde eylem yapan baba: Evladımızı almadan gitmeyeceğiz

HDP önünde eylem yapan baba: Evladımızı almadan gitmeyeceğiz

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP il binası önündeki oturma eylemi, 592'nci gününde 226 aile ile sürüyor. Diyarbakır'da geçen yıl 16 yaşındayken terör örgütü PKK tarafından kaçırılan oğlu Yusuf için oturma eylemini sürdüren Celil Begdaş, "Hakkımız olan evladımızdır. Evladımızı almadan gitmeyeceğiz" dedi.

16.04.2021Gündem
HDP önündeki eylemde 588inci gün... Aile sayısı 226 oldu

HDP önündeki eylemde 588'inci gün... Aile sayısı 226 oldu

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP binası önündeki oturma eylemi, 588'inci gününde sürüyor. Aile sayısı, 2014'te 24 yaşında memurken Van'dan kaçırılan kız kardeşi Dilan Basir için gelen Hülya Bayar ile 226 oldu.

12.04.2021Gündem
Ebru Şallı ve eşi Uğur Akkuşun bitmeyen tatili

Ebru Şallı ve eşi Uğur Akkuş'un bitmeyen tatili

Ebru Şallı ve eşi Uğur Akkuş pandemi başladığından beri gezmedik yer bırakmadı.

10.04.2021Magazin
Ordu Posta Kodu kaçtır Ordu ili ve ilçelerinin Posta Kodları

Ordu Posta Kodu kaçtır? Ordu ili ve ilçelerinin Posta Kodları

Ülkemizde kargo trafiğini düzenleyen, kargo teslim ve dağıtım bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan temel şey posta kodlarıdır. Ülkemizdeki posta kodları illere ve ilçelere göre değişkenlik göstermektedir. Peki, Ordu ilinin posta kodu nedir? Ordu ilindeki ilçelerin posta kodları nelerdir? İşte bütün detaylar.

9.04.2021Gündem
HDP önündeki eylemde 582nci gün; aile sayısı 222 oldu

HDP önündeki eylemde 582'nci gün; aile sayısı 222 oldu

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP binası önündeki oturma eylemi, 582'nci günde de sürüyor. İstanbul'un Esenyurt ilçesinden 2015'te, 17 yaşında lokantada çalışırken, kaçırılan oğlu Özkan için Muş'tan küçük oğlu Resul ile gelen Türkan Bayrak'ın eyleme katılmasıyla aile sayısı, 222 oldu.

6.04.2021Gündem
Evlat nöbetindeki anne: Ya öleceğiz ya çocuklarımızı alacağız

Evlat nöbetindeki anne: Ya öleceğiz ya çocuklarımızı alacağız

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 221 ailenin HDP binası önündeki oturma eylemi, 581'inci günde de sürüyor. Diyarbakır'da, 2015'te 14 yaşındayken, kaçırılan kızı Songül için evlat nöbetini sürdüren Fatma Akkuş, "Çocuklarımızdan ne istiyorlar? Çocuklarımızı geri versinler. Biz ya öleceğiz ya da çocuklarımızı alacağız" dedi.

5.04.2021Gündem
Kızı dağa kaçırılan Suriyeli anne evlat nöbetinde

Kızı dağa kaçırılan Suriyeli anne evlat nöbetinde!

Türkiye'de oturan Suriyeli Medine Erbekel'in 14 yaşındaki kızı Neriman'ın, HDP tarafından kandırılarak terör örgütü PKK'ya katılması sağlandığı ortaya çıktı. Kızını Şanlıurfa HDP binasında ararken "Çocuğun Kandil’e gönderildi" denilerek, dışarı atılan Medine Erbekel, Diyarbakır'daki evlat nöbetine katıldı.

3.04.2021Gündem
Ziraat Bankkart 3-2 Galatasaray HDI Sigorta

Ziraat Bankkart 3-2 Galatasaray HDI Sigorta

Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi'nde sezonun şampiyonunun belirleneceği play-off 1-4'üncülük etabı yarı final ilk maçında Ziraat Bankkart, Galatasaray HDI Sigorta'yı 3-2 mağlup ederek seride 1-0 öne geçti.

2.04.2021Voleybol
Terörden arananlar listesindeki kardeşi için evlat nöbetine katıldı

'Terörden arananlar' listesindeki kardeşi için evlat nöbetine katıldı

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP binası önündeki oturma eylemi, 578'inci günde de sürüyor. Aile sayısı, 2002'de Fransa'da inşaatta çalıştığı sırada kaçırılan ve ‘terörden arananlar' listesinin turuncu kategorisinde, 1 milyon TL ödülle aranan kardeşi Harun için Muş'tan gelen Mahmut Yılmaz ile 220 oldu.

2.04.2021Gündem
Hasan Akkuş, Avrupa Halter Federasyonu Başkanlığına seçildi

Hasan Akkuş, Avrupa Halter Federasyonu Başkanlığı'na seçildi

Avrupa Halter Federasyonu (EWF) Başkanlığı'na Hasan Akkuş seçildi.

1.04.2021Diğer
Vanda önemli keşif Dünya literatürüne girdi

Van'da önemli keşif! Dünya literatürüne girdi

Van Gölü'nde 13 metre yükseklikteki bir mikrobiyalitin içerisinde yaşayan balık türünün küçük mercan olduğu tespit edildi. Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez "Çalışmanın sonucunda bu balık tescil edildi ve dünya literatürüne girdi" dedi. YYÜ Su Ürünleri Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Akkuş da balığın dar bir alanda yaşamasının mucize olduğunu anlattı.

27.03.2021Gündem
Vanda önemli keşif Küçük mercan olduğu belirlendi... Mucize gibi bir şey

Van'da önemli keşif! 'Küçük mercan' olduğu belirlendi... 'Mucize gibi bir şey'

Van Gölü'nde 13 metre yükseklikteki bir mikrobiyalitin içerisinde yaşayan balık türünün küçük mercan olduğu tespit edildi. Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez "Çalışmanın sonucunda bu balık tescil edildi ve dünya literatürüne girdi" dedi. YYÜ Su Ürünleri Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Akkuş da balığın dar bir alanda yaşamasının mucize olduğunu anlattı.

27.03.2021Gündem
Diyarbakırda HDP önündeki eylemde 571inci gün; Gara şehitleri için mevlit okutuldu

Diyarbakır'da HDP önündeki eylemde 571'inci gün; Gara şehitleri için mevlit okutuldu

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP binası önündeki oturma eylemi, 571'inci günde 219 aileyle sürüyor. Aileler, terör örgütü PKK tarafından Gara Dağı'nda şehit edilen 13 kişi için mevlit okuttu.

26.03.2021Gündem
HDP önündeki eylemde 569uncu gün; aile sayısı 219 oldu

HDP önündeki eylemde 569'uncu gün; aile sayısı 219 oldu

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP binası önündeki oturma eylemi, 569'uncu günde de sürüyor. İstanbul'da, 1996'da 18 yaşındayken, kaçırıldığını belirttiği oğlu Fırat için Batman'dan gelen Nisbete Yüksel'in (45) katılmasıyla aile sayısı, 219'a yükseldi. Oğluna teslim olması için çağrıda bulunan Yüksel, "Bir yolunu bulduğunda kaç, gel. Ben dayanamıyorum, artık yeter" dedi.

24.03.2021Gündem
Osmaniye Valisi Yılmaz: Kentte koronavirüs vaka artışına ‘dur’ dedik

Osmaniye Valisi Yılmaz: Kentte koronavirüs vaka artışına ‘dur’ dedik

OSMANİYE Valisi Erdinç Yılmaz, dinamik denetim modeline göre kentin her noktasında denetimlerin en etkin şekilde devam ettiğini kaydetti. Vali Yılmaz, "Bu hafta yayınlanan vaka tablosunda görüldüğü üzere, Osmaniyeli hemşehrilerimle birlikte ilimizdeki vaka artışına ‘dur’ dedik" dedi.

23.03.2021Gündem
Osmaniye Valisi Yılmaz: Kentte vaka artışına ‘dur’ dedik

Osmaniye Valisi Yılmaz: Kentte vaka artışına ‘dur’ dedik

OSMANİYE Valisi Erdinç Yılmaz, dinamik denetim modeline göre kentin her noktasında denetimlerin en etkin şekilde devam ettiğini kaydetti. Vali Yılmaz, "Bu hafta yayınlanan vaka tablosunda görüldüğü üzere, Osmaniyeli hemşehrilerimle birlikte ilimizdeki vaka artışına ‘dur’ dedik" dedi.

23.03.2021Gündem
Son dakika... İşte HDP iddianamesinin detayları... Yüzlerce kişiye siyaset yasağı talebi: Demirtaş ve Yüksekdağ da var

Son dakika... İşte HDP iddianamesinin detayları... Yüzlerce kişiye siyaset yasağı talebi: Demirtaş ve Yüksekdağ da var

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın HDP'ye açılan kapatma davasındaki 604 sayfalık iddianamesinde, HDP'nin devletin bölünmez bütünlüğüne aykırı eylemlerin odağı haline geldiği belirtildi. 580 şüphelinin eylemleriyle yer aldığı iddianamede aralarında Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ ve Pervin Buldan'ın da olduğu bazı isimlere siyaset yasağı, HDP'nin ödenecek hazine yardımlarından tamamen yoksun bırakılması istendi.

18.03.2021Gündem
Vandaki kuraklık tehlikesi uydu haritasında

Van'daki kuraklık tehlikesi uydu haritasında

Ocak ayında yağışların azalması ve mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar nedeniyle ülke genelinde kuraklık tehtidi gündeme geldi. Dr. Mustafa Akkuş, son yıllarda Türkiye'nin kuraklık tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu belirterek, kentin geçen sene ile bu yılın Şubat ayındaki uydu görüntülerinden bunun çok net anlaşıldığını söyledi. Akkuş geçen sene Van'ın karla kaplı olduğu görülürken, bu yıl aynı yerlerde kar olmadığını belirtti. Akkuş ayrıca, ''Çiftçiler ile yine üreme göçü gerçekleştiren inci kefalleri açısından su kıtlığı olacağını gösteriyor. Şimdiden gerekli önlemlerin alınması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

17.03.2021Gündem
Korkutan görüntü Vandaki kuraklık tehlikesi uydu haritasında

Korkutan görüntü! Van'daki kuraklık tehlikesi uydu haritasında

Ocak ayında yağışların azalması ve mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar nedeniyle ülke genelinde kuraklık tehtidi gündeme geldi. Dr. Mustafa Akkuş, son yıllarda Türkiye'nin kuraklık tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu belirterek, kentin geçen sene ile bu yılın Şubat ayındaki uydu görüntülerinden bunun çok net anlaşıldığını söyledi. Akkuş geçen sene Van'ın karla kaplı olduğu görülürken, bu yıl aynı yerlerde kar olmadığını belirtti. Akkuş ayrıca, ''Çiftçiler ile yine üreme göçü gerçekleştiren inci kefalleri açısından su kıtlığı olacağını gösteriyor. Şimdiden gerekli önlemlerin alınması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

17.03.2021Gündem
Vandaki kuraklık tehlikesi uydudan görüntülendi

Van'daki kuraklık tehlikesi uydudan görüntülendi

Ocak ayında yağışların azalması ve mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar nedeniyle ülke genelinde kuraklık tehtidi gündeme geldi. Dr. Mustafa Akkuş, son yıllarda Türkiye'nin kuraklık tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu belirterek, kentin geçen sene ile bu yılın Şubat ayındaki uydu görüntülerinden bunun çok net anlaşıldığını söyledi. Akkuş geçen sene Van'ın karla kaplı olduğu görülürken, bu yıl aynı yerlerde kar olmadığını belirtti. Akkuş ayrıca, ''Çiftçiler ile yine üreme göçü gerçekleştiren inci kefalleri açısından su kıtlığı olacağını gösteriyor. Şimdiden gerekli önlemlerin alınması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

17.03.2021Haber
Ebru Şallı: Oğlum için her şeyi denedim

Ebru Şallı: Oğlum için her şeyi denedim

Küçük oğlu Pars’ı 16 Nisan 2020’de kanser nedeniyle kaybeden Ebru Şallı, yaşadığı acı dolu günleri yakın arkadaşı Çağla Şıkel’in sunduğu “Çağla ile Yeni Bir Gün” programında anlattı. Her iki isim de canlı yayında gözyaşlarına boğuldu.

17.03.2021 Magazin
Seri katil Mehmet Ali Çayıroğlundan kendisine: Nasıl böyle bir canilik olur

Seri katil Mehmet Ali Çayıroğlu'ndan kendisine: Nasıl böyle bir canilik olur?

Ordu ve Samsun'da 12 kişiyi öldürdüğü iddiasıyla yargılanan ve 5 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan seri katil Mehmet Ali Çayıroğlu (46) savunmasında kendisi için "Bu Mehmet Ali Çayıroğlu ne kadar cani. Nasıl böyle bir canilik olur?" diyerek, suçlamaları reddetti.

16.03.2021Gündem
HDP önündeki eylemde 560’ıncı gün; aile sayısı 217 oldu

HDP önündeki eylemde 560’ıncı gün; aile sayısı 217 oldu

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP binası önündeki oturma eylemi, 560'ncı günde de sürüyor. Aile sayısı, 2019 yılında İstanbul Havalimanı'nda çalışırken 27 yaşında terör örgütü PKK tarafından kaçırılan oğlu Remzi için Batman'dan gelen Besra Sayar'ın katılımıyla 217 oldu.

15.03.2021Gündem
HDP önündeki eylemde 558inci gün; aile sayısı 216 oldu

HDP önündeki eylemde 558'inci gün; aile sayısı 216 oldu

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP binası önündeki oturma eylemi, 558'inci günde de sürüyor. Aile sayısı, 2014 yılında 11 yaşındayken, Van'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Zührete'nin annesi Çavreş, babası Abdulselam ve ağabeyi Sinan Durak'ın da katılmasıyla 216 oldu.

13.03.2021Gündem
Eşek ve keçi sütünden yapılan sabunlara ilgi

Eşek ve keçi sütünden yapılan sabunlara ilgi

Şanlıurfa'da, koronavirüs salgınıyla birlikte vatandaşlar, doğal sabunları tercih etmeye başladı. Kentteki tezgahında 63 çeşit sabun bulunduran Mehmet Halil Akkuş, yaptığı bitkisel sabunlarla halkın cilt sorunlarına çare olduğunu iddia etti. Akkuş, eşek ve keçi sütünden yapılan sabunlar da vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Cildiye Dermatoloji Uzman Doktor Hacer Altın Sürücü ise bu tür sabunların kullanılmadan önce mutlaka uzmana başvurulması gerektiğini söyledi.

10.03.2021Haber
HDP önündeki eylemde 554üncü gün; aile sayısı 214 oldu

HDP önündeki eylemde 554'üncü gün; aile sayısı 214 oldu

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP binası önündeki oturma eylemi, 554'üncü günde de sürüyor. Aile sayısı, 2014 yılında 17 yaşındayken, Batman'da PKK tarafından kaçırılan Yunus Yenidoğan'ın annesi Remziye Yenidoğan'ın katılmasıyla 214 oldu.

9.03.2021Gündem
Liselerde sınav maratonu başladı

Liselerde sınav maratonu başladı

Kasım ayı ara tatilinin ardından eğitimin uzaktan devam etmesi kararıyla liselerin büyük çoğunluğu ilk dönem sınavlarını tamamlayamadı. İlk dönem sınavları ikinci döneme sarktı. Lise öğrencileri her ne kadar sınavların iptalini istese de bakanlık geri adım atmadı. 15 Şubat’ta başlayan ikinci dönemle birlikte sınav takvimi de belli oldu. Normal şartlarda 1 Mart’ta başlaması planlanan yüz yüze sınavlar bir hafta ertelemeli olarak başladı. İki haftaya yayılan sınavlar 26 Mart tarihinde sona erecek.

9.03.2021Eğitim
Evlat nöbetindeki ailelerden CHPli Özele: Gelişinizi samimi bulmadık

Evlat nöbetindeki ailelerden CHP'li Özel'e: Gelişinizi samimi bulmadık

Diyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 212 ailenin oturma eylemi, 552'nci günde HDP İl Başkanlığı binası önünde sürüyor.

7.03.2021Gündem
Bakan Koca çok yüksek risk grubundaki 5 ilin valisi ve sağlık müdürleriyle görüştü

Bakan Koca 'çok yüksek risk' grubundaki 5 ilin valisi ve sağlık müdürleriyle görüştü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "çok yüksek risk" grubunda yer alan Konya, Trabzon, Sakarya, Edirne ve Adıyaman'ın il sağlık müdürleri ve valileriyle toplantı yaptıklarını bildirdi.

4.03.2021Gündem
Ebru Şallı: Pars Anne ne olur evlenin diyordu

Ebru Şallı: Pars 'Anne ne olur evlenin' diyordu

Geçtiğimiz yıl oğlu Pars'ı lenfoma hastalığı sebebiyle kaybeden Ebru Şallı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel olarak Harper's Bazaar dergisine kapak oldu ve çarpıcı açıklamalarda bulundu.

4.03.2021Magazin
HDP önündeki eylemde 547nci gün; aile sayısı 209 oldu

HDP önündeki eylemde 547'nci gün; aile sayısı 209 oldu

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP binası önündeki oturma eylemi, 547'nci günde de sürüyor. Aile sayısı, 2014'te Erzurum Atatürk Üniversitesi Matematik Öğretmenliği 2'nci sınıf öğrencisiyken 20 yaşında, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Burak Ölmez'in Ardahan'dan gelen annesi Gülsen Ölmez ile 209 oldu.

2.03.2021Gündem

Yazar Sonuçları

İÜDK öğrencileri taşınmak istemiyor - Konservatuvar yerinde güzel

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın (İÜDK) Kadıköy’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) ait binadan Göztepe’ye taşınma kararının alınmasına tepkiler sürüyor.

9.04.2021

Kripto ünlüler

Yeni bir alışveriş ve dijital yatırım yöntemi olan kripto paralar ekonomi dünyası kadar magazin dünyasının da gündeminde. Elon Mask’ın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımıyla trend olan kripto para birimlerine bakın hangi ünlüler yatırım yapıyor.

15.03.2021