EKSTRA
MENÜ

Akıntı

Akıntı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Akıntı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.780 Akıntı haberi bulunmuştur.

Akıntı Haberleri

Yoksa buz devri felaketi başladı mı

Yoksa buz devri felaketi başladı mı?

Kar ve dolu fırtınaları Yeni Delhi’yi yerle bir ediyor, dev hortumlar Los Angeles’ı dağıtıyor ve New York’un gökdelenleri muazzam seller altında sürüklenip gidiyor. Binlerce Amerikalı Meksika’ya kaçıyor.. Kuzey yarımküre’de birkaç gün içinde yeni bir buz devri başlıyor... Amerikan Başkanı, son yıllarda uyarılarına kulak asılmayan bilim adamlarına soruyor: Ne yapabiliriz? Yanıt: Dua edin efendim!

11.06.2004Spor
Hamilelik seks hayatınızı öldürmesin

Hamilelik seks hayatınızı öldürmesin

Ortak bir bebeği beklemenin heyecanı iyi hoş da, ya çiftlerin cinsel hayatı ne olacak? Hamile kadınların seks hayatı hep bir tabu olmuştur.

Türkiye’nin en güzel 10 dalış noktası

Türkiye’nin en güzel 10 dalış noktası

Sualtına duyulan ilgi son 10 yılda hızla arttı. Bunun sonucu olarak da bugün Türkiye’de kayıtlı 50 bin civarında tek yıldızlı, yani başlangıç aşamasında dalgıç var. 3 yıldızlı eğitmen ve kurs direktörü büyük hocaların sayısı ise sadece 11.

17.06.2004Seyahat
Meme kanseri riski şişmanlarda yüksek

Meme kanseri riski şişmanlarda yüksek

Kadınların korkulu rüyası meme kanseri, şişman kadınlarda daha fazla risk oluşturuyor.

28.06.2004Kelebek
Bakan Tüzmen: Denizanaları hızımızı kesti

Bakan Tüzmen: Denizanaları hızımızı kesti

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, ‘Boğaziçi 2004-Asya’dan Avrupa’ya Yüzme’ yarışında, 46-50 yaş kategorisinin birincisi oldu. 6.5 kilometreyi 1 saatte yüzen Tüzmen, ‘Denizanaları hızımızı kesti’ diye espri yaptı.

18.07.2004Gündem
Cinsel organlardaki uçuklara dikkat

Cinsel organlardaki uçuklara dikkat

Gebelerin ve cinsel aktif yaştaki kadın ve erkeklerin yüzde 5'i, fuhuş sektöründe çalışan kadınların yüzde 60'ı cinsel yolla bulaşan genital herpes hastalığını taşıyor.

Bacaklarını seven kalbini sever

Bacaklarını seven kalbini sever

Ansiklopedilerden, dergi ve gazetelerden edindiğiniz bilgilerle sağlığınıza kavuşamazsınız. Ancak bazı yaygın sağlık sorunlarına ilişkin aydınlatıcı bilgilerin, ne zaman işinize yarayacağı da hiç belli olmaz. Örneğin, kalbinizi korumak için tereyağı yemiyor olabilirsiniz, peki bacak sağlığınıza da dikkat etmeniz gerektiğini biliyor muydunuz?

11.08.2004Kelebek
Romatizma ile ilgili bilmek istedikleriniz

Romatizma ile ilgili bilmek istedikleriniz

Her yıl eklenen 16 bin yeni vaka ile romatizma, en sık rastlanan hastalıklar arasında yer alıyor.

Cinsel yolla bulaşan hastalıklara dikkat

Cinsel yolla bulaşan hastalıklara dikkat!

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar yalnız "diğer" insanların hastalığı değildir... Bu hastalıklar kadın ve erkekleri, doğacak çocuklarını ve yakın çevrelerini etkiliyor. Bu hastalıkların çoğu tedavi edilebilir. Yeterki önleminizi alın...

Neden jinekoloğa gitmeliyiz

Neden jinekoloğa gitmeliyiz?

Jinekologa gitmek, hiç de sandığın kadar korkutucu bir olay değil. Kadın Sağlığı ve yardımcı Üreme Teknikleri Merkezi Doktoru Öp. Dr. Seval Taşdemir'le yapılan kısa sohbeti okuduktan sonra bunu çok daha iyi anlayacaksınız.

Jinekolojik kanser, geliyorum diyor

Jinekolojik kanser, 'geliyorum' diyor

Kadın vücudunda meydana gelen kanserlerin yüzde 30-40 kadarı genital organlardan kaynaklanıyor.

Eyvah Zehir gemisi limanda battı

Eyvah! Zehir gemisi limanda battı

Zehirli ve kanserojen madde yüklü İspanya bandıralı gemi, 4.5 yıldır bekletildiği İskenderun Limanı’nda dün yan yatarak battı.

6.09.2004Gündem
Zehir gemisi sabotajla battı şüphesi

'Zehir gemisi sabotajla battı' şüphesi

Çevre Bakanı Pepe, İspanya'ya gitmek üzere olan toksik madde yüklü geminin sabotaj sonucu batırılmış olabileceğini söyledi.

 • Değerlendirme masası kuruldu

  7.09.2004Gündem
 • Zehirli Gemi için değerlendirme masası kuruldu

  'Zehirli Gemi' için değerlendirme masası kuruldu

  Çevre ve Orman Bakanlığı, demirli bulunduğu İskenderun'da dün karaya oturan “MV Ulla” adlı İspanyol gemisinde bulunan 2200 ton uçucu kül atığının deniz ortamına dağılıp dağılmadığının henüz tespit edilemediğini, ancak denize dağılması halinde 308 bin ton suyu kirletebileceğinin hesap edildiğini bildirdi.

  7.09.2004Gündem
  Zehir gemisinde sızma başladı

  Zehir gemisinde sızma başladı

  İskenderun Körfezi’nde 2 bin 200 ton zehirli atıkla batan MV Ulla adlı geminin bugüne kadar kapalı olduğu söylenen ambar kapaklarının kırık olduğu ve zehirli atığın suyla temas halinde olduğu anlaşıldı.

 • Doktorlardan zehirli gemi uyarısı

  15.09.2004Gündem
 • Zehir gemisinde sızma başladı

  Zehir gemisinde sızma başladı

  Hatay’ın İskenderun Körfezi’nde 2 bin 200 ton zehirli atıkla batan MV Ulla adlı geminin bugüne kadar kapalı olduğu söylenen ambar kapaklarının kırık olduğu ve zehirli atığın suyla temas halinde olduğu anlaşıldı.

 • "Türkiye çevre yardımını önemsemedi"
 • Doktorlardan zehirli gemi uyarısı

  15.09.2004Gündem
 • Başbakanlık Ulla için hukuki çalışma başlattı

  Başbakanlık Ulla için hukuki çalışma başlattı

  Başbakanlık, İskenderun yakınlarında 6 Eylül’de batan Ulla Gemisi’ndeki zehirli atıkların çıkarılması ve zararın İspanya’dan tazmini için hukuki çalışma başlatıldığını bildirdi.

  17.09.2004Gündem
  Kadının kabusu: HPV

  Kadının kabusu: HPV

  Kadınları etkileyen ve cinsel yolla bulaşan HPV, rahim ağzı kanserlerinde artışa neden oldu. Çok bulaşıcı olan virüs, sık eş değiştiren kadınların korkulu rüyası.

  Meme Muayenesi Nasıl Yapılır

  Meme Muayenesi Nasıl Yapılır?

  Kendi kendine meme muayenesi kişinin memeleri ve koltukaltındaki değişimleri fiziksel olarak ve gözle incelediği bir muayenedir.

  Mine’den DenizPis listesi

  Mine’den DenizPis listesi

  Serdarcığım, yine çok kıskanacaksın ama bugün öğlen Rumelihisarı’nda bir balık lokantasında “iş” yemeğindeydim. Biraz erken gittiğim için “denize sıfır” mekanda manzara seyredip, suyun içinde neler olup bittiğine bakıyordum. Hava epey rüzgarlıydı, güçlü bir akıntı vardı. Denize bakarken neler gördüm neler. “Beklerken bari Serdar için çalışayım, suda neler gördüğümü yazayım” dedim. Al sana liste:

  28.09.2004Kelebek
  Ağız kokusuna son verin

  Ağız kokusuna son verin!

  Nefes kokması sorunu yaşamak hiç de hoş bir durum değil. Ancak zamanında hekime başvurulduğunda ve doğru sebep tespit edildiğinde bu hastalığa çözüm bulmak çok kolay!

  Sonbahar için sağlık kürü

  Sonbahar için sağlık kürü

  Mevsimler değişirken, bünyenin bu değişime hemen uyum sağlayamaması, bizleri bazı sağlık sorunlarıyla karşı karşıya bırakıyor. Önemsiz gibi görünen ama hayatı bizlere zehir eden sorunlara göz atıp, önlemleri almak gerek.

  3.10.2004Kelebek
  Sonbahar için sağlık kürü

  Sonbahar için sağlık kürü

  Mevsimler değişirken, bünyenin bu değişime hemen uyum sağlayamaması, bizleri bazı sağlık sorunlarıyla karşı karşıya bırakıyor.

  4.10.2004Kelebek
  Sağlıklı bir yaşam için yapmanız gerekenler

  Sağlıklı bir yaşam için yapmanız gerekenler

  Piramit deyince akla ilk besin piramidi geliyor ama biz size bu kez yeni bir piramitten, sağlık piramidinden söz edeceğiz.

  Leyla Hanım’ın savaşı

  Leyla Hanım’ın savaşı

  Leyla Karlıdağ’ın kulak zarı ameliyatında sinirleri zedelendi, yüzünün sağ tarafı felç oldu. Uyurken sağ gözünü kapatamayan ve ‘Artık hiç rüya göremiyorum’ diyen Karlıdağ, doktorlara ve Sağlık Bakanlığı’na tazminat davası açtı.

  9.10.2004Gündem
  Bir Kitap

  Bir Kitap

  12.10.2004Spor

  Yazar Sonuçları

  Havuza gözlükle girmek daha sağlıklı

  Güzel bir havuzun sularında kulaç atmak büyük zevk. Ancak, bazen saatlerce içinde kalınan yüzme havuzlarının dışarıdan gelecek etkilere açık olması, başta gözlerde olmak üzere sorunlara zemin hazırlayabiliyor.

  4.07.2004

  Pako'nun sayfası

  Pako ilk yazısını 9 Kasım 2002’de yazdı.

  20.08.2004

  Ali Baba’nın çiftliğinde otrişli keçi var

  Bu sabah (cuma) telefonum acı acı çaldı. Arayan geyik üstadı bir dostumuz: ‘Sadece iki kelimem var’ dedi: ‘Otrişli keçi...’

  25.09.2004

  Çocuğunuz seyahatte hastalanırsa...

  Okullar açıldı. Yaz tatili süreci bitti. Ama önümüzde çocuklarla yapılacak hafta sonu, bayram, sömestr tatilleri var, unutmayın...

  26.09.2004

  Cinsel sorunlar

  Merak ettiğiniz tüm sorunlar doktorumuz Kağan Kocatepe yardımıyla cevaplarını bulacak.

  4.10.2004

  Doğumdan korkmayın

  Doktorumuz Kağan Kocatepe ile daha sağlıklı günlere kavuşacaksınız...

  12.10.2004