MENÜ

Akdeniz Üniversitesi

Akdeniz Üniversitesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Akdeniz Üniversitesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 15.318 Akdeniz Üniversitesi haberi bulunmuştur.

Akdeniz Üniversitesi Haberleri

Sultan 6 kişiye can oldu

Sultan 6 kişiye can oldu

ANTALYA’da geçirdiği trafik kazasının ardından tedaviye alındığı yoğun bakımda beyin ölümü gerçekleşen Sultan Dilek’in (17) bağışlanan böbrekleri, karaciğeri ve akciğeri 4 hastaya can, korneaları ise 2 hastaya ışık olacak. Baba Murat Dilek (42), "Kızımı yaşatamadık; organları başka canlarda yaşasın, onlara can olsun" dedi.

29.11.2018Gündem
Sultanın organları 4 hastaya can, 2 hastaya ışık olacak

Sultan'ın organları 4 hastaya can, 2 hastaya ışık olacak

ANTALYA'da geçirdiği trafik kazasının ardından tedaviye alındığı yoğun bakımda beyin ölümü gerçekleşen Sultan Dilek'in (17) bağışlanan böbrekleri, karaciğeri ve akciğeri 4 hastaya can, korneaları ise 2 hastaya ışık olacak. Baba Murat Dilek (42), "Kızımı yaşatamadık; organları başka canlarda yaşasın, onlara can olsun" dedi.

29.11.2018Gündem
Antalyada sıcak dakikalar: 2 asker yaralandı, saldırgan öldürüldü

Antalya'da sıcak dakikalar: 2 asker yaralandı, saldırgan öldürüldü

ANTALYA'nın Aksu ilçesinde hakkında arama kararı bulunan Abdullah Özer, kendisini yakalamak için operasyon düzenleyen jandarma ekiplerine ateş açtı. 2 uzman çavuş yaralanırken, vurulan Özer ise yaşamını yitirdi.

27.11.2018Gündem
Emniyetten hız tespit silahı iddialara yalanlama

Emniyet'ten 'hız tespit silahı' iddialara yalanlama

Emniyet Genel Müdürlüğünden, trafikte hız tespitine yönelik çeşitli ülke polis birimlerince kullanılmakta olan, "hız tespit silahı" olarak bilinen el tipi radar cihazlarının emniyet envanterinde hiç yer almadığı ve personel tarafından da kullanılmadığı bildirildi.

25.11.2018Gündem
Türkiyede ilk Tescil verildi...

Türkiye'de ilk! Tescil verildi...

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde yetiştirilen ve halk arasında ejder meyvesi olarak bilinen Güney Amerika orijinli pitaya, Türkiye'nin tescillenen ilk tropikal meyvesi oldu.

25.11.2018Ekonomi
Öğretmen kardeşler aynı okulda

Öğretmen kardeşler aynı okulda

Afyonkarahisar’da üçü de öğretmen olan İhsan (45), Ersen (40) ve Ekrem Akar (38) kardeşlerin yolu aynı okulda kesişti. En büyüklerinin öğretmen olması, diğerlerinin de onu örnek almasıyla öğretmenlik yolculuğuna başlayan kardeşler, şimdi aynı okulda görev yapıyor.

23.11.2018Eğitim
Alanya’da 7 bin yıllık toplu mezar bulundu

Alanya’da 7 bin yıllık toplu mezar bulundu!

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Fen Edebiyat Fakültesi (FEF) Antropoloji Bölümü tarafından, Antalya'nın Alanya ilçesi Kadıini Mağarası'nda yapılan çalışmalarda 100'ü aşkın bireye ait iskelet kalıntısı bulundu.

21.11.2018Gündem
Vikingler Akdeniz’e de gelmiş... 1000 yıllık Viking kılıcı bulundu

Vikingler Akdeniz’e de gelmiş... 1000 yıllık Viking kılıcı bulundu

Antalya Kaş’taki Patara antik kentinde bu yıl yürütülen kazı çalışmalarında 9 veya 10’uncu yüzyıldan kalma olduğu tahmin edilen Viking kılıcı bulundu.LİKYA Birliği'nin başkenti olan Patara antik kentinde Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Havva İşkan Işık başkanlığında yürütülen kazıların 30’uncu yılında farklı bir buluntuyla karşılaşıldı. Liman Hamamı bölgesinde yapılan kazılarda 9 veya 10'uncu yüzyıldan kalma olduğu tahmin edilen Viking kılıcı bulundu.

20.11.2018Kitap Sanat
Antalyada bulundu... Büyük heyecan yarattı

Antalya'da bulundu... Büyük heyecan yarattı

ANTALYA’nın Kaş ilçesindeki Patara Antik Kenti’nde bu yıl yürütülen kazı çalışmalarında 9 veya 10. yüzyıldan kalma olduğu tahmin edilen Viking kılıcı bulundu. Viking kılıcıyla ilgili çalışma ve araştırmayı yapan Dr. öğretim üyesi Feyzullah Şahin, "Bu Viking kılıcının Patara’ya nasıl geldiğini belirlememiz çok zor. Ancak bulunan kılıç Patara Antik Kenti’nin tarihine yeni bir ışık tutacak" dedi.

19.11.2018Gündem
6 üniversiteden personel alımı

6 üniversiteden personel alımı

6 farklı üniversite tarafından yayımlanan ilanlar ile 110 Akademik Personel alımı yapılacağı duyuruldu.

19.11.2018Kampüs
Üniversitesi öğrencisi Aslıhan Kocapınar, toprağa verildi

Üniversitesi öğrencisi Aslıhan Kocapınar, toprağa verildi

Antalya'da yolun karşısına geçmeye çalışırken bir aracın çarpması sonucu ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Akdeniz Üniversitesi öğrencisi Aslıhan Kocapınar, Kuşadası’nda toprağa verildi. İç Mimarlık bölümü öğrencisi genç kızın ailesi kızlarının vasiyeti üzerine 2 böbreğini ve bir karaciğerini bağışlamış ve genç kızın organları 3 kişiye umut olmuştu.

18.11.2018Haber

Yazar Sonuçları

Yılların muz ithalatçısı Türkiye üretimde rekor kırıyor... En ucuzu muz!

GROWTECH Tarım Fuarı, tarım ürünleri fiyatlarının yüksekliğinin çok konuşulduğu bir süreçte açıldı. Fuarda yeni tarım teknolojileri, yeni ürünler, yeni çeşitler ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

29.11.2018