EKSTRA
MENÜ

Ak Parti Myk

Ak Parti Myk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ak Parti Myk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 67 Ak Parti Myk haberi bulunmuştur.

Ak Parti Myk Haberleri

Son dakika haberi: Ömer Çelikten önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar

Son dakika haberi... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik, hukuk ve ekonomi konularında yapılacak reform çalışmalarıyla ilgili olarak, "Reform demek demokrasinin toplumun tüm kılcal damarlarına ulaşması demektir. Dolayısıyla reform süresi demokrasinin derin sürecidir. Toplumun çıkarları değişir, vatandaşımızın taleplerinin devletimize yansımasında yeni ihtiyaçlara gerek duyulur" dedi. Çelik, YİK Üyesi Bülent Arınç'ın istifasına ilişkin ise şu değerlendirmeyi yaptı: "Kendileri istifalarını sundular. Cumhurbaşkanımız da kabul etti. MYK'da bu konu değerlendirildi. MYK'da Arınç'ın söylemleri kabul edilmedi. Bu değerlendirmelere katılınmadığı ifade edildi."

24.11.2020Gündem
Son dakika: Erdoğan’dan ‘aşiretleşmeyin’ talimatı: Akrabaları parti yönetimine koymayın

Son dakika: Erdoğan’dan ‘aşiretleşmeyin’ talimatı: Akrabaları parti yönetimine koymayın

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, parti kurmaylarını uyardı: “Milletvekili veya il başkanlarının akrabalarını partinin yönetimine koymamaya dikkat edin. Aşiretleşmeyelim.”

14.10.2020Gündem
Çelik: Cumhurbaşkanı Erdoğan-Putinin görüşmesi başlıyor olabilir

Çelik: Cumhurbaşkanı Erdoğan-Putin'in görüşmesi başlıyor olabilir

AK Parti MYK sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Çelik, bir gazetecinin 'Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin'in görüşmesi ne zaman olacak?' sorusuna, 'Putin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşmesi başlıyor olabilir' dedi.

4.02.2020Gündem
Hükümetten yabancı yatırımcı atağı

Hükümetten yabancı yatırımcı atağı

Hükümet yabancı yatırımcı sayısını arttırmak için harekete geçti. Başbakan Binali Yıldırım, yabancı yatırımcıya vatandaşlık ve oturma izni veren yasal düzenlemenin bir an önce Meclis’ten geçmesi için talimat verdi.

17.11.2016Ekonomi
Binali Yıldırım, AK Parti Gençlik Kolları MKYK toplantısına katıldı

Binali Yıldırım, AK Parti Gençlik Kolları MKYK toplantısına katıldı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Gençlik Kollarının sahada ulaşılmadık genç bırakmayacağını belirtti.

5.10.2016Gündem
MYKyı susturan sözler

MYK'yı susturan sözler

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu’nun veda ettiği basın toplantısından önce MKYK üyeleriyle yaptığı son toplantıda en dikkat çekici sözü, “Birlikte yürüdüğüm arkadaşlarımdan destek göremedim” oldu.

6.05.2016Gündem
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalaydan önemli açıklamalar

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'dan önemli açıklamalar

Başbakan Yardımcısı ve Ak Parti sözcüsü Beşir Atalay Ak Parti MYK'sından sonra açıklamarda bulundu.

28.10.2014Haber
Ak Parti MYKsı sona erdi

Ak Parti MYK'sı sona erdi

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sona erdi.

15.08.2011Gündem
Ak Parti MYKnın toplantısı sona erdi

Ak Parti MYK'nın toplantısı sona erdi

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu'nun (MYK) toplantısı sona erdi.

26.02.2008Gündem
Son dakika haberi: Kıdem tazminatı ve part-time çalışma için yeni çalışma Erdoğan talimat verdi

Son dakika haberi: Kıdem tazminatı ve part-time çalışma için yeni çalışma! Erdoğan talimat verdi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın hazırladığı istihdam paketi konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan devreye girdi. İçinde, kıdem tazminatı, part-time çalışma gibi tartışmalı düzenlemelerin bulunduğu geniş kapsamlı çalışma konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu konuları taraflara sorarak uzlaşma arayıp daha sonra getirin” dedi.

17.07.2020Ekonomi
İstanbul seçimi iptal edildi... YSK kararı 4e karşı 7 oyla aldı

İstanbul seçimi iptal edildi... YSK kararı 4'e karşı 7 oyla aldı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), dün yaptığı toplantıda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline ilişkin AK Parti’nin yaptığı olağanüstü itirazı kabul ederek seçimi iptal etti. Sandık kurullarındaki usulsüzlük iddiasına dayandırılan karar 4’e karşı 7 oyla alındı. Yenileme seçimi 23 Haziran Pazar günü yapılacak. YSK, Büyükçekmece ve Maltepe ilçeleri seçimlerinin iptali için yapılan başvuruları ise reddetti.

7.05.2019Gündem
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı uyardı: Koltuk çantada keklik diye düşünen yanılır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı uyardı: 'Koltuk çantada keklik diye düşünen yanılır'

AK Parti’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, belediye başkanlarının şimdilik flu olan fotoğraflarının Ekim ayında netleşeceğini söyledi. ”Yüzümüzü ak edecek adayları belirleyeceğiz" diyen ve pazartesi gününden itibaren aday adaylarını belirlemeye başlayacaklarını belirten Özhaseki, ”Koltuk çantada keklik diye düşünen yanılır” diye konuştu.

1.09.2018Gündem
Kemal Kılıçdaroğlu: Kimse yüzde 25i aşmak için bir şey yapmıyorsunuz diyemez

Kemal Kılıçdaroğlu: Kimse yüzde 25'i aşmak için bir şey yapmıyorsunuz diyemez

Cumhuriyet Halk Partisi’nin geçen hafta sonu yapılan ‘Adalet ve Cesaret’ temalı 36. Olağan Kurultayı’nda 790 oyla yeniden genel başkan seçilen Kemal Kılıçdaroğlu, yeni dönemin şifrelerini ilk kez Hürriyet’e anlattı. Tartışmalı geçen kurultayda mükerrer oy probleminden, daha sert muhalefet isteyen partililere, CHP’nin neden yüzde 25 bandına sıkışıp kaldığından ittifaklara her şeyi konuştuk. Kılıçdaroğlu, “Sokağa çıkalım, kapıyı, camı, pencereyi mi indirelim? CHP’de asla bu seçeneklere yer yoktur ve ben de buna izin vermem” dedi.

11.02.2018Gündem
Erdoğan: Teşkilatlarımızda metal eskimesi görüyorum

Erdoğan: Teşkilatlarımızda metal eskimesi görüyorum

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da Ak Parti iftarında konuştu. Teşkilata, 2019 seçimlerine hazır olunması gerektiği mesajını veren Erdoğan, "Nerede eksiğimiz var, bunun üzerine gitmemiz gerekiyor. Bir ekip burada bir ekip cumhurbaşkanlığında oluşturacağız. Aldığımız şikayetleri neticeye ulaştırmamız gerekiyor" dedi.

29.05.2017Gündem
Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı olduktan sonra ilk kez Genel Merkezde

Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı olduktan sonra ilk kez Genel Merkez'de

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Genel Başkanı olduktan sonra Genel Merkez'e ilk defa gelişi sessiz sedasız oldu. Erdoğan'ın ardından parti genel merkezine Yasin Aktay, Efkan Ala ve Cevdet Yılmaz da geldi. Erdoğan başkanlığında toplanan 50 kişilik Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısından ilk fotoğraflar da yayınlandı.

29.05.2017Gündem
Başbakan Davutoğlundan önemli açıklamalar

Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Hükümet olarak önümüzdeki dönemde AB müktesebatına uyum sürecini hızlandırmakta kararlıyız. Yargı sistemimizi başta AB olmak üzere uluslararası norm ve standartlara göre yeniden yapılandıracağız. AB'ye katılım için ulusal eylem planımızı titizlikle hayata geçireceğiz" dedi.

8.12.2015Gündem
Davutoğlunun teklifine MHP ve HDPden ret

Davutoğlu'nun teklifine MHP ve HDP'den ret

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki katliamın ardından 3 parti liderlerine seslenmiş ve teröre karşı ortak deklerasyon çağrısı yapmıştı. Davutoğlu'nun bu çağrısına önce MHP sonra da HDP karşı çıktı.

21.07.2015Gündem
Türkiye yeniden o tarihe kilitleniyor

Türkiye yeniden o tarihe kilitleniyor

Türkiye kamuoyu, bugünden itibaren Ramazan Bayramı tatili rehavetinden sıyrılacak ve yeniden sıcak siyasetin etkisi altına girecek. Koalisyon görüşmelerinin ikinci turuna bayramdan sonra başlayacağını açıklayan Başbakan Davutoğlu'nun, hükümeti kurmak için 35 günü var. MHP ilk turda kapıları kapatmış, hem MHP hem de HDP, AK Parti heyetine koalisyon için CHP'yi işaret etmişti. Durum böyle olunca, Davutoğlu'nun ikinci CHP ziyaretinin, düğümü çözmesi bekleniyor.

19.07.2015Gündem
Davutoğlu, AK Partinin Meclis Başkan adayını açıkladı: İsmet Yılmaz

Davutoğlu, AK Parti'nin Meclis Başkan adayını açıkladı: İsmet Yılmaz

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti'nin Meclis Başkan adayının Milli Savunma Bakanlığı görevini yürüten İsmet Yılmaz olduğunu açıkladı.

26.06.2015Gündem
Başınıza yıkarız

Başınıza yıkarız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Nevruz Bayramı’nda düzenlenen MHP 11. Olağan Büyük Kurultayı’nda yaptığı konuşmada “AKP-PKK koalisyonu, Nevruz’u bölücülüğün günü haline getirmektedir. Nevruz kirletilmekte, hain pazarlıklara paravan yapılmaktadır. Türkiye’yi bölmek için yola çıkan hıyanet cephesini buradan uyarıyoruz. Hain hesapları, sinsi tuzakları Erdoğan, Davutoğlu ve militanlarının başına yıkarız” dedi.

21.03.2015Gündem
Serterden önseçim yorumu

Serter'den önseçim yorumu

CHP İl Başkanı Bedri Serter, göreve geldikten sonra ilk ziyaretini 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle İzmir Gazeteciler Cemiyeti'ne (İGC) yaptı. İGC Başkanı Atilla Sertel, CHP'nin İzmir'de önseçim yapmasını istedi. Serter, bu talebi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ileteceğini belirterek "İnşallah önseçimle girerek Genel Seçimde mükemmel bir başarı elde edeceğimize inanıyorum" dedi.

10.01.2015Ege
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29.10.2014Gündem
Erdoğanın Genel Başkan olarak son konuşması

Erdoğan'ın Genel Başkan olarak son konuşması

12'nci cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Erdoğan, kürsüde AK Parti'nin Genel Başkanı olarak son konuşmasını yaptı. Veda konuşmasında ''13 yıldır gururla taşıdığım genel başkanlık vazifesini artık sizlere teslim ediyorum'' diyen Erdoğan, ''2001’de başlayan genel başkanlık vazifem 13 yıl 13 gün sonra bugün nihayete eriyor. Yeni başbakan emanetçi değildir'' ifadelerini kullandı.

27.08.2014Gündem
Davutoğlunun adaylığı dünya basınında

Davutoğlu'nun adaylığı dünya basınında

Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun AK Parti Genel Başkan adayı gösterilmesi dünya basınında geniş yer buldu.

22.08.2014Avrupa
Dışişleri Bakanı kim olacak

Dışişleri Bakanı kim olacak?

Başbakan Erdoğan tarafından AK Parti Genel Başkan ve Başbakan adaylığı açıklanan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na AK Parti kurmayları da destek verdi. Ahmet Davutoğlu'nun ardından Dışişleri Bakanı'nın Mevlüt Çavuşoğlu'nun getirileceği iddia edildi. Bir bayrak değişimi ile Dışişleri Bakanlığı'na geçebileceği yorumları için Çavuşoğlu, "Hiçbir zaman, tüm AK Partili arkadaşlar olarak mevki, makam peşinde koşan insanlar değiliz. Milletimizin hizmetkarı olmak için çalışan insanlarız. Dolayısıyla yeni kabineyi de Sayın Cumhurbaşkanımızın görevlendirmesinden sonra, yeni Başbakanımız Köşk'e sunacaktır. O zaman hep beraber göreceğiz kimin hangi görevi alacağını" ifadelerini kullandı.

21.08.2014Gündem
Davutoğlu kararına muhalefetten sert tepki

Davutoğlu kararına muhalefetten sert tepki

Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti Genel Başkan adaylığının açıklanmasının ardından siyasilerden ilk tepkiler gelmeye başladı.

21.08.2014Gündem
MYK toplantısı bitti, Erdoğanın açıklaması bekleniyor

MYK toplantısı bitti, Erdoğan'ın açıklaması bekleniyor

Ahmet Davutoğlu, Dışişleri Bakanlığı'ndan ayrılarak MYK toplantısının yapıldığı AK Parti Genel Merkezi'ne gitti. MYK toplantısının sona ermesiyle herkes yapıalcak tarihi açıklamayı beklemeye başladı.

21.08.2014Gündem
3 farklı Ege

3 farklı Ege

Ege’yi siyasi alanlar bakımından üçe ayırmak mümkün.

16.04.2014Gündem
Başbakanlıktan ses kaydına yalanlama

Başbakanlık'tan ses kaydına yalanlama

Başbakan Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında 17 Aralık'ta geçtiği iddia edilen 4 ayrı ses kaydı Ankara’da hareketli dakikaların yaşanmasına neden oldu.

24.02.2014Gündem
Haluk Özdalga Ak Partiden istifa etti

Haluk Özdalga Ak Parti'den istifa etti

AK Parti MYK'da Disiplin Kurulu'na sevk edilen Milletvekili Haluk Özdalga, istifa ettiğini açıkladı.

27.12.2013Gündem
Menderes Türel gözyaşlarını tutamadı

Menderes Türel gözyaşlarını tutamadı

AK Parti’de Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Antalya Milletvekili Menderes Türel, yeni görevi sonrası ilk kez buluştuğu Antalya parti teşkilatının karşısında duygulandı ve ağladı. Türel, yeni görevi için büyük sürpriz yaşadığını ve şoke olduğunu açıkladı.

6.10.2012Gündem

Yazar Sonuçları

Mevcutlarla devam sinyali

AK Parti’nin hafta başında yaptığı MYK toplantısının ardından özellikle Büyükşehir Belediyeleri’yle ilgili ‘öngörüler’ oluşmaya başladı.

11.09.2013