EKSTRA
MENÜ

Aile Hekimliği

Aile Hekimliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aile Hekimliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.522 Aile Hekimliği haberi bulunmuştur.

Aile Hekimliği Haberleri

TUS soruları yayımlandı TUS puan hesaplama nasıl yapılır

TUS soruları yayımlandı! TUS puan hesaplama nasıl yapılır?

TUS soruları, Tıpta Uzmanlık Sınavı'na giriş yapan adayların erişimine açıldı. ÖSYM internet sitesi üzerinden yayımlanan 2017 TUS soruları, uzmanlık için ikinci şanslarını kullanan doktorlar tarafından değerlendirilecek. Peki, soruların incelenmesinin ardından TUS puan hesaplama işlemi nasıl yapılacak? İşte, merak edilen konu hakkında detaylar

28.08.2017Eğitim
AFAD Başkanlığına eski Türk Kızılayı Genel Müdürü Güllüoğlu atandı

AFAD Başkanlığına eski Türk Kızılayı Genel Müdürü Güllüoğlu atandı

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) görevine, eski Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu atandı.

9.08.2017Gündem
40 yaşından sonra yaptırılması gereken 10 test

40 yaşından sonra yaptırılması gereken 10 test!

Uzun ve sağlıklı yaşamak herkesin hayali. Bu hayali gerçeğe dönüştürmek için bilinçli yaşamak şart! Beslenmeden egzersize kadar sağlık odaklı olarak hayatı düzenlemenin yanı sıra sağlık kontrolleri de ihmal edilmemeli özellikle sağlık risklerinin arttığı orta yaş döneminde…

1.08.2017Sağlık
Anayasa Mahkemesi, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın tutukluluğuna yapılan itirazı reddetti

Anayasa Mahkemesi, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın tutukluluğuna yapılan itirazı reddetti

Anayasa Mahkemesi akademisyen Nuriye Gülmen ile öğretmen Semih Özakça'nın tutukluğuna yapılan itirazı az önce reddetti.

28.06.2017Gündem
İrlandaya ilk eşcinsel başbakan: Leo Varadkar

İrlanda'ya ilk eşcinsel başbakan: Leo Varadkar

İrlanda'da, eski başbakanın istifa etmesiyle iktidardaki Fine Gael Partisi, başkanlığa Leo Varadkar'ın getirildiğini duyurdu.

3.06.2017Dünya
Vatandaş Cumartesi de aile hekimine gidebilecek mi İşte yanıtı...

Vatandaş Cumartesi de aile hekimine gidebilecek mi? İşte yanıtı...

Aile Sağlığı Merkezleri cumartesi günleri de açık mı olacak? Vatandaş, cumartesi günü de aile hekimine gidebilecek mi? Yanıtı Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) Başkanı Dr.Gürsel Özer verdi: "Aile hekimleri cumartesi günleri hizmet vermeyecek. Zorunlu haller dışında nöbet de tutmayacak."

17.05.2017Ekonomi
23 bin aile hekimi dikkat Spirometre zorunlu oldu

23 bin aile hekimi dikkat! Spirometre zorunlu oldu

Aile sağlığı merkezlerine hem kamera hem de ‘spirometre’ (solunum fonksiyonu ölçme aleti) zorunluluğu geldi.  Sağlık Bakanlığı, Aile Hekimleri Uygulama Yönetmeliğinde değişiklik yaptı. Nöbet uygulamasına ilişkin genelgeyle yapılan değişiklikler, yönetmeliğe de girdi.

17.05.2017Ekonomi
Gölete inşaat değil Bahçeşehir’e yol lazım

Gölete inşaat değil Bahçeşehir’e yol lazım!

Bahçeşehir göletinde yapılaşmaya Danıştay ‘dur’ dedi ama tartışması devam ediyor. Bağlı olduğu Başakşehir Belediyesi’nin inşaattan geri dönmeye niyeti yok. Ancak bir de yapılaşmanın getirdiği hızlı nüfus artışı var. Yollarda bekleyen araçlar cüzdanları eritiyor.

5.05.2017Ekonomi
Ehliyet yenileyeceklere sağlık raporu uyarısı

Ehliyet yenileyeceklere sağlık raporu uyarısı

Ehliyet yenileyecekler dikkat!Sürücü belgesinin yenilenmesi için istenen sağlık raporunun son günlere bırakılmaması istendi.

3.05.2017Gündem
KOSGEBden işletmeler için yeni adım

KOSGEB'den işletmeler için yeni adım

KOSGEB Başkanı Biçer: "Mesleki yeterlilik kurumuna 'KOBİ danışmanı' diye bir meslek tanımlattık. Meslek standardı yayınlandı. Müracaat edip şartları taşıyan, o yeterlilikten geçen KOBİ danışmanlarından bir havuz oluşturacağız." dedi.

4.03.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Gölete inşaat değil Bahçeşehir’e yol lazım

Bahçeşehir göletinde yapılaşmaya Danıştay ‘Dur’ dedi ama tartışması devam ediyor. Bağlı olduğu Başakşehir Belediyesi’nin inşaattan geri dönmeye niyeti yok. Ancak bir de yapılaşmanın getirdiği hızlı nüfus artışı var. Yollarda bekleyen araçlar cüzdanları eritiyor.

5.05.2017

‘Sağlık olsun’ mu diyeceğiz

SORU(n) şu: Apartmanda, Aile Sağlığı Merkezi olur mu?Bu konuda google’ın da kafası karışık. Şikâyetler, tartışmalar taaa ‘aile hekimliği’ uygulamasının başladığı yıla(2010) kadar gidiyor.

30.04.2017

Kural şu: Doğru yakıt alınacak ve mutlaka yakılacak!

Hepimizin genetik mirası aynı ve eşit değil. Böyle olduğu için de hepimizin “fabrika ayarları” yani “kullanım şartnameleri” farklı. Ve biz yakıt alırken de, o yakıtı harcarken de “imalat şartnamemize” uygun hareket etmek zorundayız.

6.04.2017

Kandırılmak kötü bir duygu

EVET, bu duyguyu yaşayanlar bilir.

1.03.2017