EKSTRA
MENÜ

Aile Hekimliği

Aile Hekimliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aile Hekimliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.522 Aile Hekimliği haberi bulunmuştur.

Aile Hekimliği Haberleri

Aşılama zorunlu olsun

Aşılama zorunlu olsun

Aşı reddinin artmasıyla kızamık riskinin de yükselmesi tartışma yaratırken Türk Tabipleri Birliği (TTB) Sağlık Bakanlığı’na başvurdu.

30.03.2018Gündem
Aile hekimliğinde öğrenci kuyruğu

Aile hekimliğinde öğrenci kuyruğu

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında, 2016’da imzalanan protokol ilk kez bu sömestr dönüşü hayata geçirilince çocuklar aile sağlığı merkezlerini kilitledi.

28.02.2018Gündem
TUS sınav soruları açıklandı ÖSYM AİS TUS puan hesaplama

TUS sınav soruları açıklandı! ÖSYM AİS TUS puan hesaplama

TUS soruları ve cevapları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden erişime açıldı. 27 Şubat saat 10 buçuktan itibaren erişilebilecek olan TUS soruları ve cevapları, 10 gün süreyle açık olacak. Sorular ve cevapların yüzde 10'luk kısmı ise sınava girmeyenler tarafından görüntülenebilecek. İşte, 2018 TUS soruları ve cevapları ile puan hesaplama sistemi hakkında bazı bilgiler

26.02.2018Eğitim
Aile hekimi nasıl öğrenilir Aile hekimim kim

Aile hekimi nasıl öğrenilir? Aile hekimim kim?

Aile hekimi nasıl öğrenilir sorusu birçok vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının oturduğu semte göre bir aile hekimi vardır. Aile hekimini henüz öğrenmemiş ve ya bilmeyen vatandaşlar için oldukça kolay bir sorgulama yöntemi yer alıyor. İşte detaylar.

29.01.2018Gündem
Acilleri acil olmayanlar meşgul ediyor... Trabzonda acile günde 3 binden fazla kişi gidiyor

Acilleri 'acil' olmayanlar meşgul ediyor... Trabzon'da acile günde 3 binden fazla kişi gidiyor

ABD'de acil servislere başvuru sayısının nüfusun 0.4 katı, İngiltere'de 0.3 katı, ülkemizde 1.3 katı iken Trabzon'daki sadece Kamu Hastaneleri'nin Acil Servisleri'ne başvuru sayısının nüfusun 1.54 katı gibi yüksek seviyelerde olduğu belirtildi.

29.01.2018Gündem
Harran Üniversitesinde 9 akademisyen ihraç edildi

Harran Üniversitesi'nde 9 akademisyen ihraç edildi

OHAL kapsamında hazırlanan 697 sayılı KHK, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yeni KHK’ya göre Şanlıurfa’da 9 akademisyen ile bir Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanı görevinden ihraç edildi.

12.01.2018Gündem
Hemşire ve ebeleri isyan ettiren rapor... Sosyal medyada organize oldular

Hemşire ve ebeleri isyan ettiren rapor... Sosyal medyada organize oldular

İstanbul Aile Sağlığı Sağlık Memuru ATT Hemşire ve Ebe Derneği (İSAHED)Başkanı Hüseyin Akar, Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu’nun (AHEF) düzenlediği çalıştayda, aile sağlık merkezlerinde görevli 22 bin hemşire ve ebenin yeni açılacak şehir hastanelerine gönderilmesi yönünde karar alındığını belirterek, hazırlanan rapora tepki gösterdi.

29.12.2017Gündem
Doktor kız kardeşlerin kanserle mücadalesi...

Doktor kız kardeşlerin kanserle mücadalesi...

Manisa'da anne ve babasını kanserden kaybeden, diş hekimi kız kardeşi (tiroid kanseri) ile aynı dönemde meme kanserine yakalanan 46 yaşındaki Dr. Berrin Erdil, hastalığı yenmesi ardından hastalarına da rol model oldu. Hikayesini duyan hastaların kendisine geldiğini belirten Erdil, kanserle mücadelesinin onları da cesaretlendirdiğini söyledi.

28.12.2017Gündem
Hayvanlara da aile hekimliği

Hayvanlara da aile hekimliği

GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, hayvanlara da “aile hekimliği” getirdiklerini söyledi. Fakıbaba, bakanlığının dünkü Meclis görüşmelerinde, hayvancılıkla ilgili yenilikleri açıklarken, “Şimdi ne yapacağız, biliyor musunuz? Aşıların hepsi bedava, veteriner hekim bakımı bedava. Aile hekimliğini getiriyoruz. Kulak küpesi bedava, aşı bedava” dedi.

19.12.2017Gündem
65 yaş ve üstü erişkinler zatürreye karşı korumasız

65 yaş ve üstü erişkinler zatürreye karşı korumasız

Bakteri, virüs ve mantarların neden olduğu akciğerlerde oluşan, bulaşıcı tipte bir enfeksiyon olarak tanımlanan zatürreden ölümler artıyor. Dünyada 1.6 milyon kişi zatürre ve pnömokok hastalıkları nedeniyle hayatını kaybediyor.

29.11.2017Sağlık
Doktor intiharları Meclis gündeminde

Doktor intiharları Meclis gündeminde

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, kısa bir süre önce 3 doktorun intihar etmesinin ardından doktorların çalışma süreleri ve koşulları başta olmak üzere bu intiharların altında yatan sebeplerin ortaya çıkarılması için meclis araştırması açılmasını istedi.

8.11.2017Gündem