EKSTRA
MENÜ

Aile Hekimliği

Aile Hekimliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aile Hekimliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.522 Aile Hekimliği haberi bulunmuştur.

Aile Hekimliği Haberleri

28 Ekim Pazartesi günü hastaneler, sağlık ocağı ve eczaneler açık mı

28 Ekim Pazartesi günü hastaneler, sağlık ocağı ve eczaneler açık mı?

28 Ekim Pazartesi günü hastaneler açık mı sorusu, sağlık ocağı ve eczaneler ile birlikte çalışma saatleri en çok merak edilen kurumlar arasında yer aldı. 28 Ekim Pazartesi günü için hastanelerin polikliniklerinden randevu almak isteyen vatandaşlar, eczaneler ve sağlık ocakları açık mı sorusuna da cevap aradı. Peki, 28 Ekim Pazartesi günü sağlık ocakları ve eczaneler açık mı? İşte, hastane çalışma saatleri hakkında bazı bilgiler

27.10.2019Gündem
Sağlık Bakanlığı atama kuraları ne zaman yapılacak Atama kurası ilan metinleri yayımlandı

Sağlık Bakanlığı atama kuraları ne zaman yapılacak? Atama kurası ilan metinleri yayımlandı

Sağlık Bakanlığı atama kurası ilan metinleri yayımlandı. Sağlık Bakanlığı 3. dönem ilk defa ve yeniden atama kurası ile 65-72 yaş yeniden atama kurası duyuruları, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi sayfası üzerinden paylaşıldı. Peki, Sağlık Bakanlığı atama kuraları ne zaman yapılacak?

22.10.2019Gündem
Çocuklara 1’inci sınıfa başlayacağı yıl görme taraması yapılacak

Çocuklara 1’inci sınıfa başlayacağı yıl görme taraması yapılacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca imzasıyla, yenidoğan, okul öncesi ve okul çağı çocuklarını kapsayan Ulusal Görme Taraması Programı Genelgesi yayımlandı. Koca “Güncellenen tarama programı ile aile hekimi ve aile sağlığı çalışanı tarafından, 0-3 aylık bebeklerin 3. ay izleminin sonuna kadar, 36-48 aylık çocukların 5. izlemi içerisinde ve ilköğretim çağındaki çocukların 1. sınıfa başlayacağı yıl görme taraması yapılacak” dedi.

7.09.2019Eğitim
15 aile hekimine sözleşme şoku

15 aile hekimine sözleşme şoku

İstanbul’da farklı aile sağlığı merkezlerinde çalışan 15 aile hekiminin sözleşmesi geçen hafta iptal edildi. İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu üyesi aile hekimi Recep Koç, sözleşmesi iptal edilen doktorlar arasında 10 yıldır çalışanlar olduğunu belirterek, “Soruşturma yapılmadı, savunmaları istenmedi. Güvenlik gerekçesiyle sözleşmeleri iptal edildi” dedi.

28.08.2019Gündem
Doktor, 7’nci üniversite için DGSye girdi

Doktor, 7’nci üniversite için DGS'ye girdi

Bursa'da aile hekimi olan Taner Ödemiş altı üniversite bitirdi. Ödemiş, 7’ncisini okumak için DGS'ye girdi.

15.07.2019Eğitim
Randevusuz hekim tartışması

Randevusuz hekim tartışması

Sağlık Bakanlığı’nın, randevu almadan da aile hekimlerine muayene olunabileceği yönündeki SMS mesajı birtakım aksaklıklar yarattı.

26.06.2019Gündem
Aile hekimleri yeni anneleri bilgilendiriyor

Aile hekimleri yeni anneleri bilgilendiriyor

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu AHEF, bebeğinizi doğar doğmaz emzirmenizi öneriyor. Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu ( AHEF ) Başkanı Dr. Özlem Sezen, “anne sütü bebek için eşsiz ve çok kıymetli bir besindir” diyor. Bebeğin hayata tutunması için en önemli besin olmanın yanı sıra bir aşı gibi koruyucu faktörler içeren anne sütünün eş değeri yoktur.

5.06.2019Doğum
Aile hekimliği bayramda açık mı Sağlık ocakları bayramda çalışıyor mu

Aile hekimliği bayramda açık mı? Sağlık ocakları bayramda çalışıyor mu?

Rahatsızlığı nedeniyle aile hekimlerinde muayene olmak isteyen vatandaşlar tarafından sağlık ocakları bayramda açık mı sorusunun cevabı araştırılmaya başlandı. Ramazan Bayramı dolayısıyla resmi kurumların çalışma saatlerini merak eden binlerce kişi, sağlık ocaklarının bayramda açık olup olmadığını sorguluyor. Peki, aile hekimliği bayramda açık mı? Sağlık ocakları bayramda çalışıyor mu? İşte, o konu ile ilgili detaylar.

1.06.2019Gündem
Emine Erdoğan: Başarımızı önce insan yaklaşımına borçluyuz

Emine Erdoğan: "Başarımızı önce insan yaklaşımına borçluyuz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Türkiye'nin Evrensel Sağlık Kapsayıcılığı konusunda önemli başarı hikayelerine sahip olduğunu vurgulayarak, "Biz bu başarıyı sağlık hizmetlerimizdeki 'önce insan' yaklaşımına borçluyuz. 'Önce insan' diyerek tüm sağlık politikalarımızın merkezine insanın mutluluğunu koyduk." dedi. Öte yandan, Dünya Sağlık Örgütünün özel davetlisi olarak Cenevre'ye gelen Erdoğan, ikili görüşmeler yaptı.

21.05.2019Gündem
Kıyafetlerini uzun süre giyen çocukta gelişim geriliğinden şüphelenin

Kıyafetlerini uzun süre giyen çocukta gelişim geriliğinden şüphelenin

BEBEK ve çocuklarda gelişim geriliğinin ilgili hekimlerce kontrol edildiğini ancak ailelerin bu konuda bilinçli olmaları gerektiğini söyleyen Öğr. Gör. İrem Burcu Kurşun, “Çocuklar 0-6 yaş hızlı gelişim dönemlerinde bir kıyafeti çok fazla giyemeyebiliyorlar. Bunun temel sebebi çocuğun hızlı büyümesi, pantolon boylarının ve uzun kollu kıyafetlerinin ona artık kısa gelmesidir. Çocuk kıyafetlerini uzun süre giyiyorsa aileler burada bir durumdan şüphelenebilirler” dedi.

23 Nisanda (bugün) noterler açık mı 23 Nisan noter çalışma saatleri

23 Nisan'da (bugün) noterler açık mı? 23 Nisan noter çalışma saatleri

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın bu sene salı gününe denk gelmesi ile beraber, devlet kurumlarının çalışma saatleri de vatandaşlar tarafından merak edilmeye başlandı. Bununla beraber tespit tutanağı, vekaletname, beyanneme gibi işlemlerin yapıldığı noterlerin 23 Nisan Salı günü çalışıp çalışmadığı da internette en fazla araştırılan konulardan oldu. Peki 23 Nisan 2019 Salı günü noterler açık mı? İşte, noter çalışma saatleri.

22.04.2019Gündem
23 Nisan’da (bugün) eczaneler ve aile hekimliği (sağlık ocakları) açık mı

23 Nisan’da (bugün) eczaneler ve aile hekimliği (sağlık ocakları) açık mı?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde en çok merak edilen konulardan biri de eczaneler ve aile hekimliğinin çalışma durumu oldu. Muayene olmak isteyen veya ilaç yazdıracak olan vatandaşlar, konuyla ilgili araştırmalarını internet üzerinden sürdürüyor. Peki, 23 Nisan’da (bugün) eczaneler ve aile hekimliği (sağlık ocakları) açık mı?

22.04.2019Gündem
PTT 23 Nisan’da (bugün) çalışıyor mu PTT çalışma saatleri

PTT 23 Nisan’da (bugün) çalışıyor mu? PTT çalışma saatleri

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın bu yıl hafta içine denk gelmesi nedeniyle devlet kurumlarının çalışma saatleri merak konusu oldu. Özellikle gönderilerin ve ödemelerin yapıldığı PTT’nin 23 Nisan’daki çalışma saatleri gündeme geldi. Peki, PTT 23 Nisan’da çalışıyor mu?

22.04.2019Gündem
Sağlık ocakları saat kaçta açılıp kaçta kapanır Aile hekimliği (sağlık ocağı) mesai saatleri nedir

Sağlık ocakları saat kaçta açılıp kaçta kapanır? Aile hekimliği (sağlık ocağı) mesai saatleri nedir?

Sağlık ocaklarının çalışma saatleri vatandaşlar tarafından internette aranan konular arasında yer alıyor. Sağlık ocakları mesai saatleri, sağlık ocağına gidecek olan vatandaşlar tarafından aranan konular arasında yer alıyor. Peki Sağlık ocakları saat kaçta açılıp kaçta kapanır? İşte 2019 aile hekimliği (sağlık ocağı) mesai saatleri

10.04.2019Gündem
Sağlık Bakanı: Aşıda 5 yıllık süreçte yüzde 100e yakın yerlileştirme hedefliyoruz

Sağlık Bakanı: Aşıda 5 yıllık süreçte yüzde 100'e yakın yerlileştirme hedefliyoruz

Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'na konuk olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Koca, yerel seçimde hastanelerden yaklaşık 12 bin seçmenin sandıklara taşınacağını, bu işlemde 7 bin personel görevlendirmeyi planladıklarını bildirdi. Koca, yerli aşı geliştirme çalışmalarıyla ilgili olarak da ''Aşıda 5 yıllık süreçte yüzde 100'e yakın yerlileştirme hedefliyoruz. Bu kapsamda ağustosta difteri ve tetanos aşısı ruhsatı verilecek" dedi.

28.03.2019Gündem
TUS tercihleri ne zaman ÖSYMnin erişime açacağı tarih belli oldu mu

TUS tercihleri ne zaman? ÖSYM'nin erişime açacağı tarih belli oldu mu?

Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) tercihleri, sınavın tamamlanmasının ardından birçok adayın gündeminde yer almaya devam ediyor. Açıklanan kontenjan bilgilerine göre TUS tercihlerini gerçekleştirecek olan doktorlar, ÖSYM'nin yapacağı açıklamaya odaklandı. Peki, TUS tercihleri ne zaman başlayacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

28.03.2019Gündem
TUS sonuçları ve kontenjanları açıklandı, tercih heyecanı başladı... Tercihler ne zaman

TUS sonuçları ve kontenjanları açıklandı, tercih heyecanı başladı... Tercihler ne zaman?

TUS sonuçları ve kontenjanları ÖSYM tarafından açıklandı. Adaylar, sınav sonuçlarına 21 Mart 2019 tarihinde saat 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler. Şimdi ise gözler tercih döneminde. Peki, TUS tercihleri ne zaman yapılacak?

21.03.2019Gündem
Yaşlanma 20li Yaşlarda Başlıyor

Yaşlanma 20'li Yaşlarda Başlıyor!

Yaşlanmanın 20'li yaşlarda başladığını belirten Aile Hekimliği Uzmanı Dr. Semih Gökart, "20'li yaşlarda başlayan hücre yıkımları 35-40’lı yaşlardan itibaren vücutta iş gören hücre grubunda kayıplara dönüşür" dedi.

20.03.2019Kişisel Bakım
Yaşlanma 20li yaşlarda başlıyor

Yaşlanma 20'li yaşlarda başlıyor

YAŞLANMANIN 20'li yaşlarda başladığını belirten Aile Hekimliği Uzmanı Dr. Semih Gökart, "20'li yaşlarda başlayan hücre yıkımları 35-40’lı yaşlardan itibaren vücutta iş gören hücre grubunda kayıplara dönüşür" dedi.

19.03.2019Gündem
Binali Yıldırım: İstanbul sağlıkta dünyada en iyi 5. şehir

Binali Yıldırım: 'İstanbul sağlıkta dünyada en iyi 5. şehir''

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, "Türkiye’nin bütün illeri İstanbul'dan aşağı değil. Bu yüzden de ilk defa İstanbul geçen yıl itibariyle göç vermeye başladı, İstanbul’un nüfusu 60 bin azaldı" dedi.

14.03.2019Gündem
Doktorları, mühendisleri AB projesi vaadiyle kandırdılar: Sahtekarlık profesörleri

Doktorları, mühendisleri AB projesi vaadiyle kandırdılar: Sahtekarlık profesörleri

Aralarında mühendis ve doktorların da bulunduğu 20 kişi, anatomi profesörü M.E. ve aile hekimliğinden emekli profesör eşi F.F.E. hakkında AB projesi vaadiyle dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. 3 milyon Euro’nun kayıplara karıştığı olayda mağdurlar bir yıldır dava açılmasını bekliyor.

30.01.2019Gündem
Aile hekimleri isyanda: 400 konuda sağlık raporu düzenlemeleri isteniyor

Aile hekimleri isyanda: 400 konuda sağlık raporu düzenlemeleri isteniyor

Türkiye Barolar Birliği, Resmi Gazete’de yayınladığı bir yazıyla stajyer avukatların sağlık raporlarını yine aile hekimlerinden alabileceklerini duyurdu. Bu aile hekimleri için bardağı taşıran son damla oldu. Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. H. Şenol Atakan, raporların hangi kıstaslara göre verileceğinin mevzuatla düzenlenmediğini, dolasıyla göstermelik imzaya indirgendiğini söylüyor. Günlük mesailerinin yüzde 25-30’unun bu taleplere karşılık vermekle geçtiğini belirten hekimler asıl işlerinin aksadığını söylüyor.

26.12.2018Gündem
Sağlık Bakanlığı harekete geçti Aile hekimliği hamlesi…

Sağlık Bakanlığı harekete geçti! Aile hekimliği hamlesi…

Sağlık Bakanlığı, aile hekimliğini tanıtmak ve hastanelerdeki yoğunluğu azaltmak amacıyla Türkiye genelinde "Aile Hekiminizi Erken Tanıyın" kampanyası başlattı.

15.12.2018Gündem
Aile hekimlerinin  % 46’lık zam isyanı

Aile hekimlerinin % 46’lık zam isyanı

TBMM’de önceki gece, özel kira sözleşmelerine Tüketici Fiyat Endeksi esas alınarak zam yapma şartı getiren yasa kabul edildi. Ancak kamuya ait binalarda kiracı olarak hizmet veren aile hekimleri, Üretici Fiyat Endeksi esas alınarak yapılan yüzde 46’lık kira zammına tepki gösterdi: “Hükümet enflasyonla mücadele ederken, Sağlık Bakanlığı kiralara nasıl bu kadar yüksek zam yapıyor?”

1.12.2018Gündem
Sağlık çalışanlarına şiddet yasa teklifi Mecliste

Sağlık çalışanlarına şiddet yasa teklifi Meclis'te

AK Parti'nin sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi için hazırladığı yasa teklifi Meclis Başkanlığı'na sunuldu. Teklif ile ilaç ve eczacılık alanında düzenleme, sağlık çalışanlarına şiddetin önlenmesi gibi konular hedefleniyor. TBMM Başkanlığına sunulan teklif 43 maddeden oluşuyor. Teklifin perşembe günü Meclis Sağlık Komisyonu'nda görüşülmesi öngörülüyor.

30.10.2018Gündem
Küçük yaşta evlilik ve istismara sıkı takip

Küçük yaşta evlilik ve istismara sıkı takip

Cumhurbaşkanlığı 2019 Programına göre erken yaşta ve zorla evlilikler yakın takibe alınacak, çocuğa yönelik istismarın önlenmesi için ailelere eğitimler verilecek.

28.10.2018Gündem
29 Ekim’de eczaneler ve aile hekimliği (sağlık ocakları) açık mı

29 Ekim’de eczaneler ve aile hekimliği (sağlık ocakları) açık mı?

29 Ekim 2018 öncesinde en çok merak edilen konulardan biri de eczaneler ve aile hekimliğinin durumu oldu. Aile hekimliğinden randevu alarak muayene olmak isteyen vatandaşlar, konuyla ilgili araştırmalarını internet üzerinden sürdürüyor. Peki, 29 Ekim’de eczaneler ve aile hekimliği açık mı?

26.10.2018Gündem
Bu ürünleri mutfağınıza bile sokmayın

Bu ürünleri mutfağınıza bile sokmayın

Trans yağların insan hayatını olumsuz etkileyen birçok hastalığa yol açtığını belirten Doç. Dr. Ümit Aydoğan, bu yağları içeren ürünlerin kesinlikle mutfağa sokulmaması gerektiğini söyledi.

1.10.2018Sağlık
Bakan Pakdemirlinin eşinden “Hayat kurtaran” ilk yardım

Bakan Pakdemirli'nin eşinden “Hayat kurtaran” ilk yardım

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin eşi doktor Ahu Pakdemirli, ailesiyle birlikte kahvaltı yaptığı sırada fenalaşan bir vatandaşın yardımına yetişti. Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okul İlk ve Acil Yardım programında öğretim görevlisi, Fizyolog ve aile hekimliği sertifikası olan Bakan Pakdemirli'nin doktor eşi Ahu Pakdemirli, rahatsızlanan Cemil Abaklı’ya ilk yardım tedavisinde bulundu.

1.10.2018Haber
KYK 3. yedek yurt sonuçları YURTKUR üzerinden yayımlandı Sonraki süreç için duyuru

KYK 3. yedek yurt sonuçları YURTKUR üzerinden yayımlandı! Sonraki süreç için duyuru!

KYK 3. yedek yurt sonuçları, kurumun resmi internet sitesi üzerinden açıklandı. Üniversite eğitimi için farklı bir şehire seyahat edecek olan binlerce kişinin merakla araştırdığı KYK yedek yurt sonuçları, YURTKUR üzerinden açıklandı. İşte, KYK yedek yurt sonuçları ve detaylı bilgiler

27.09.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Kağnı lazım

Abonelerimizden olan Demircioğlu Pastaneleri ve Fırınları CEO’su Sn. Veysi Akgün bakınız ne diyor:

16.01.2019

Psikososyal tehlike ve risklerle iç içeyiz

Sağlık ve eğitimde yaşanan şiddet olayları gelecek adına iyi sinyaller vermiyor.

12.01.2019