EKSTRA
MENÜ

Ahmet Suphi Altındöken

Ahmet Suphi Altındöken haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ahmet Suphi Altındöken hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 96 Ahmet Suphi Altındöken haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ahmet Suphi Altındöken Haberleri

Özgecan’ın katiline mezar yeri sorun oldu

Özgecan’ın katiline mezar yeri sorun oldu

Kızı Özgecan’ın ölümünden bugüne kadar sağduyulu konuşmalarıyla dikkat çeken Mehmet Aslan, kızının katili Ahmet Suphi Altındöken’in cezaevinde öldürülmesini değerlendirirken yine örnek bir konuşmaya imza attı. Kızının 425 gün önce katledildiğini belirten baba Aslan, "Ailem adına söylüyorum, ağzımızdan barıştan, sevgiden, güzellikten, vicdandan, merhametten başka bir söz çıkmadığı için buna bir lütuf gözüyle bakıyoruz. Durum böyleyken artık ülkedeki o kadar acının ve ıstırabın bu kadar anaların, Özgecanların, meleklerin canı yanıyorken bizim farklı bir cümle, farklı bir tutum ve davranış sergilememiz mümkün değil. İlk duyduğumda inanın hiçbir şey hissetmedim ne acı, ne üzüntü, ne sevinç hiçbir şey. O haber adeta dipsiz bir kuyunun dibine düşmüş bir taş gibi küçük bir etkiyle kayboldu gitti içimde" dedi.

13.04.2016Çukurova
F tipine tabanca nasıl girdi

F tipine tabanca nasıl girdi?

Özgecan’ın katilinin ‘F Tipi’ cezaevinde öldürülmesinin yankıları sürüyor. Şüpheli mahkûmun tabancayı nasıl temin ettiği araştırılıyor.

12.04.2016Gündem
Son dakika haberi: Özgecan Aslanın katilini öldüren mahkum ile ilgili yeni haber

Son dakika haberi: Özgecan Aslan'ın katilini öldüren mahkum ile ilgili yeni haber

Özgecan Aslan cinayeti ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Özgecan Aslan'ın katili Suphi Altındöken'in öldürülmesiyle ilgili bir numaralı şüpheli 50 yıla hükümlü olan ve 'suç makinesi' olarak tanınan Gültekin Alan. Alan'ın infaz koruma memurunu 2.5. saat rehin aldığı, baba ve oğlunun hastaneye sevkinin ise tehditleri nedeniyle geciktiği iddialar arasında. Alan’ın, infaz koruma mumurunu rehin aldığı, kapıyı açtırdıktan sonra 13 saniyede Ahmet Suphi ile babası Necmettin Altındöken’i vurduğu belirlendi. Alan'ın, Tokat çevresinde 'Kızılırmak mafyası' olarak bilindiği de iddialar arasında.

12.04.2016Gündem
Son yorum Özgecanın babasından geldi

Son yorum Özgecan'ın babasından geldi

Mersin'in Tarsus ilçesinde, hunharca öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Arslan'ın cezaevinde öldürülen katili Ahmet Suphi Altındöken’in cenazesini, anneannesinin köyü de kabul etmedi. Altındöken'in annesi, "Oğlum öldü, niye gömdürmüyorsunuz? Çöpe mi atayım?" diyerek gözyaşı dökerken, Kocaköy Mahallesi Muhtarı Rıfat Öcalan, cenazenin kadavra yapılmasını istedi. Özgecan'ın babası Mehmet Aslan ise, "O kişinin, ya bir dağ başına ya bir ovaya gömülmesi gerekiyor. Allah rahmet eylesin diyorum başka ne diyebilirim. Her şey takdiri ilahi" açıklamasında bulundu. 

12.04.2016Haber
Özgecan’ın katilinin annesi böyle feryat etti

Özgecan’ın katilinin annesi böyle feryat etti

Adana’da cezaevinde uğradığı silahlı saldırıda ölen, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın katili Ahmet Suphi Altındöken’in annesi, "Oğlum öldü, niye gömdürmüyorsunuz? Çöpe mi atayım?" diyerek gözyaşı döktü. Adana E Tipi Kapalı Cezaevi’nde uğradığı silahlı saldırıda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede ölen Altındöken’in cenazesi Adana Adli Tıp Kurumundaki otopsi işlemleri tamamlandıktan sonra toprağa verilmek üzere Mersin’in Tarsus ilçesine götürüldü. Defnedilmesine izin verilmeyen cenaze tekrar Adana’ya getirildi.

12.04.2016Haber
Özgecan’ın katilini öldüren mahkumun ailesi sessizliğini bozdu

Özgecan’ın katilini öldüren mahkumun ailesi sessizliğini bozdu

Mersin’in Tarsus ilçesinde tecavüze kalkıştığı üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın katili minibüs şoförü 27 yaşındaki Ahmet Suphi Altındöken’i cezaevinde silahla öldüren, suç ortağı babası 51 yaşındaki Necmettin Altındöken’i yaraladığı ileri sürülen mahkum Gültekin Alan’ın, memleketi Tokat’taki yakınları konuştu. ’Suç makinesi’ olarak bilinen 50 yıla hükümlü 46 yaşındaki Gültekin Alan’ın kardeşi Tevfik Alan ise, "Gurur duyulmayacak bir şey değil. Ben ağabeyimle hep gurur duydum" dedi.

12.04.2016Gündem
Özgecanın katilinin cenazesi gece defnedilmek istendi

Özgecan'ın katilinin cenazesi gece defnedilmek istendi

Adana'da cezaevinde uğradığı silahlı saldırıda ölen, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesiyle ilgili davada ağırlaştırmış müebbet hapis cezasına çarptırılan hükümlülerden Ahmet Suphi Altındöken'in cenazesi defnedilmek üzere Mersin'in Tarsus ilçesine gönderildi. Altındöken’in cenazesi, yakınları tarafından Tarsus’ta gece defnedilmek istendi ancak izin verilmedi. Bunun üzerine Altındöken’in yakınları, Tarsus’ta kimsezsizler mezarlığının bulunmaması nedeniyle aynı araçla cenazeyi tekrar Adana’ya getirdi.

12.04.2016Haber
Ahmet Suphi Altındökenin cenazesi gece defnedilmek istendi ama olmadı

Ahmet Suphi Altındöken'in cenazesi gece defnedilmek istendi ama olmadı

Adana'da cezaevinde uğradığı silahlı saldırıda ölen, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesiyle ilgili davada ağırlaştırmış müebbet hapis cezasına çarptırılan hükümlülerden Ahmet Suphi Altındöken'in cenazesi defnedilmek üzere Mersin'in Tarsus ilçesine gönderildi. Altındöken’in cenazesi, yakınları tarafından Tarsus’ta gece defnedilmek istendi ancak izin verilmedi. Bunun üzerine Altındöken’in yakınları, Tarsus’ta kimsezsizler mezarlığının bulunmaması nedeniyle aynı araçla cenazeyi tekrar Adana’ya getirdi.

12.04.2016Gündem
Cezaevinde kurşun...

Cezaevinde kurşun...

Mersin’de minibüste tecavüz edilmek istenirken öldürülen Özgecan’ın katili baba-oğul, yüksek güvenlikli F tipi cezaevinde silahlı saldırıya uğradı. Oğlu öldü, baba yaralı. Öte yandan, Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın katilini cezaevinde öldüren hükümlünün adı ortaya çıkarken, ifadesinde tabancayı tuvalette bulduğunu söylediği öğrenildi. Cezaevinden sızan bilgilerde cinayet zanlısı olarak 50 yıla hükümlü İç Anadolu'da çeşitli illerde birçok suça karışan ve 'Suç makinesi' olarak tanınan Gültekin Alan'ın sorgulandığı anlaşıldı.

11.04.2016Gündem
Suphi Altındökenin cenazesini kimse indirmek istemedi

Suphi Altındöken'in cenazesini kimse indirmek istemedi

Suphi Altındöken'in yakınları gelmediği ve kimse de yardım etmek istemediği için cenazesi araçta bir süre bekletildi...

11.04.2016 Gündem
Suphi Altındökenin öldürülmesinden sonra ilk tepki

Suphi Altındöken'in öldürülmesinden sonra ilk tepki

Songül ve Mehmet Aslan Suphi Altındöken'in cezaevinde öldürülmesinden sonra konuştu: Öldülerse diyecek bir sözüm yok

11.04.2016Gündem
Özgecan Aslanın katilleri cezaevinde vuruldu

Özgecan Aslan'ın katilleri cezaevinde vuruldu

Mersin'de üniversiteöğrencisi Özgecan Aslan'ın vahşice öldürdükleri gerekçesiyleağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Ahmet SuphiAltındöken ile babası Necmettin Altındöken kaldıkları cezaevindevuruldu. Özgecan Aslan'ın vahşice öldürdükleri gerekçesiyle ağırlaştırılmışmüebbet hapis cezasına çarptırılan Ahmet Suphi Altındöken ile babasıNecmettin Altındöken kaldıkları cezaevinde vuruldu. Yaralanan baba ileoğlu ambulans ile Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nekaldırıldı.Bu arada, görevli askerler basın mensuplarına tepki gösterdi. İHA

11.04.2016Haber
Özgecan Aslan mezarı başında anıldı

Özgecan Aslan mezarı başında anıldı

MERSİN’in Tarsus İlçesi’nde hunharca katledilen üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan, ölümünün birinci yılında mezarı başında anıldı. Duygulu anların yaşandığı anma sonunda Özgecan’ın anne ve babası, yakınlarının desteğiyle mezarın başından ayrılabildi.

11.02.2016Gündem
Gerekçeli karar ‘3’ünüz de oradaydınız’

Gerekçeli karar ‘3’ünüz de oradaydınız’

TARSUS 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan cinayetiyle ilgili 3 sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdiği kararın gerekçesini açıkladı.

15.12.2015Gündem
Özgecan Aslan davasının gerekçeli kararı açıklandı

Özgecan Aslan davasının gerekçeli kararı açıklandı

Tarsus 1. Ağır Ceza Mahkemesi, üniversite öğrencisi öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesiyle ilgili 3 sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdiği kararın gerekçesini açıkladı.

15.12.2015Gündem
Özgecanın katilleri hücrede kalacak

Özgecan'ın katilleri hücrede kalacak

Türkiye bu yıl Şubat ayında inanılmaz bir haberle sarsıldı. 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan, 11 Şubat günü evine giderken minibüse binmiş ve sonra kendisinden haber alınamamıştı. 2 gün sonra Özgecan'ın yakılmış cesedi bulundu. Korkunç cinayetin ayrıntıları ortaya çıktıkça, Türkiye ayağa kalktı. Cinayetin üç zanlısı Ahmet Suphi Altındöken, babası Necmettin Altındöken ve arkadaşı Fatih Gökçe üçüncü kez mahkemeye çıktı ve üç sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Üç sanık da hapiste kaldıkları süre boyunca hücrede tutuklu kalacak.

4.12.2015Gündem
Özgecan kanun olsun

Özgecan kanun olsun

295 gün önce üniversiteden çıktıktan sonra bindiği minibüste vahşice öldürülen Özgecan davasında kadına şiddet davalarına da örnek olabilecek bir karar çıktı. Özgecan’ı katleden şoför, babası ve arkadaşı canavarca hisle cinayet işlemekten ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası aldı.

3.12.2015Gündem
Özgecanın acılı babası mahkeme kararını değerlendirdi

Özgecan'ın acılı babası mahkeme kararını değerlendirdi

Tarsus'ta geçen şubat ayında hunharca öldürülen 20 yaşındaki Özgecan Aslan cinayeti ile ilgili sanıklar Ahmet Suphi Altındöken, babası Necmettin Altındöken ve arkadaşı Fatih Gökçe hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Kararın açıklanmasının ardından Özgecan’ın babası Mehmet Aslan DHA kamerasına konuştu.

3.12.2015Haber
Türkiyeyi sarsan Özgecan Aslan davasında karar: 3 sanığa da ağırlaştırılmış müebbet

Türkiye'yi sarsan Özgecan Aslan davasında karar: 3 sanığa da ağırlaştırılmış müebbet

Türkiye bu yıl Şubat ayında inanılmaz bir haberle sarsıldı. 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan, 11 Şubat günü evine giderken minibüse binmiş ve sonra kendisinden haber alınamamıştı. 2 gün sonra Özgecan'ın yakılmış cesedi bulundu. Korkunç cinayetin ayrıntıları ortaya çıktıkça, Türkiye ayağa kalktı. Bugün cinayetin üç zanlısı Ahmet Suphi Altındöken, babası Necmettin Altındöken ve arkadaşı Fatih Gökçe üçüncü kez mahkemeye çıktı. Ve üç sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Ayrıca tecavüz ve diğer suçlardan da minibüs şoförü Ahmet Suphi Altındöken’e 27, arkadaşı Fatih Gökçe’ye 24 yıl hapis cezası verildi.

3.12.2015Gündem
Türkiyeyi sarsan Özgecan Aslan davasında karar günü

Türkiye'yi sarsan Özgecan Aslan davasında karar günü

Türkiye bu yıl Şubat ayında inanılmaz bir haberle sarsıldı. 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan, 11 Şubat günü evine giderken minibüse binmiş ve sonra kendisinden haber alınamamıştı. 2 gün sonra Özgecan'ın yakılmış cesedi bulundu. Korkunç cinayetin ayrıntıları ortaya çıktıkça, Türkiye ayağa kalktı. Bugün cinayetin üç zanlısı Ahmet Suphi Altındöken, Necmettin Altındöken ve Fatih Gökçe üçüncü kez mahkemeye çıkıyor. Ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle yargılanan sanıklar hakkında karar çıkması bekleniyor.Dava öncesinde ellerinde dövizlerle Tarsus Adliyesi'nin bahçesinde toplanan Tarsus Kadın Platformu, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ile Kadın ve Demokrasi Derneği temsilcileri basın açıklamaları yaparak kadın katillerinin tahrik indiriminden faydalanmadan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla yargılanması gerektiğini ifade etti. 

3.12.2015Haber
Özgecan davasında karar bekleniyor

Özgecan davasında karar bekleniyor

MERSİN’in Tarsus İlçesi’nde hunharca katledilen üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın katil zanlıları minibüs şoförü Ahmet Suphi Altındöken, babası Necmittin Altındöken ve arkadaşı Fatih Gökçe’nin tutuklu yargılandığı davanın 3’üncü duruşması, bugün yapılacak. Aslan Ailesi’nin avukatlarından Sevim Küçük, gelinen aşamada yargılamanın bitirilerek karar verilebileceğini söyledi.

2.12.2015Gündem
Özgecanın katili Suphi Altındökeni eşi boşadı

Özgecan'ın katili Suphi Altındöken'i eşi boşadı

Mersin'de üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ı öldürdüğü suçlamasıyla tutuklu yargılanan minibüs şoförü 26 yaşındaki Suphi Altındöken’in eşi 24 yaşındaki Neslihan Altındöken’in açtığı boşanma davası sonuçlandı. Mahkeme çifti boşarken, 5 yaşındaki erkek çocuğun velayetini anneye verdi.

30.09.2015Gündem
Özgecan davasında çıldırtan sözler: Özgecan Aslanı hiç görmedim dünya ahiret bacım olsun

Özgecan davasında çıldırtan sözler: 'Özgecan Aslan'ı hiç görmedim dünya ahiret bacım olsun'

Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesiyle ilgili tutuklu bulunan 3 sanığın yargılandığı davanın ikinci duruşması başladı.

10.09.2015Gündem
Özgecan davasında savcı, 3 sanığa da ’ağırlaştırılmış ömür boyu’ istedi

Özgecan davasında savcı, 3 sanığa da ’ağırlaştırılmış ömür boyu’ istedi

MERSİN’in Tarsus İlçesi’nde üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın, bindiği minibüsün şoförü tarafından öldürülmesiyle ilgili Tarsus 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Cumhuriyet Savcısı, tutuklu 3 sanık hakkında son mütalaasını verdi. Savcı, 26 yaşındaki Ahmet Suphi Altındöken, babası 50 yaşındaki Necmittin Altındöken ile arkadaşı Fatih Gökçe’nin ağırlaştırılmış ömür boyu hapis ve ’Toplumda yarattığı infial’ nedeniyle de cezaların indirim yapılmadan en üst sınırdan verilmesini talep etti.

9.09.2015Çukurova
Savcı, Özgecanın katil zanlıları için indirimsiz ağırlaştırılmış müebbet hapis istedi

Savcı, Özgecan'ın katil zanlıları için indirimsiz ağırlaştırılmış müebbet hapis istedi

Mersin’in Tarsus ilçesinde öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın katil zanlıları Ahmet Suphi Altındöken babası Necmettin Altındöken ve arkadaşı Fatih Gökçe’nin yargılandığı davada Cumhuriyet Savcısı mütalasını verdi, her üç sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapsini istedi.

9.09.2015Gündem
Özgecan Aslan davası: Sanıklardan Fatih Gökçenin nitelikli cinsel saldırı suçlamasıyla da yargılanmasına karar verildi

Özgecan Aslan davası: Sanıklardan Fatih Gökçe'nin "nitelikli cinsel saldırı" suçlamasıyla da yargılanmasına karar verildi

Mersin'in Tarsus İlçesi'nde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesiyle ilgili görülen davada, sanıklardan Fatih Gökçe için ek iddianame hazırlanarak, "nitelikli cinsel saldırı" suçlamasıyla da yargılanmasına karar verildi.

15.07.2015Gündem
Özgecan’ın katil zanlısı Suphi Altındöken’in eşinin açtığı boşanma davası başladı

Özgecan’ın katil zanlısı Suphi Altındöken’in eşinin açtığı boşanma davası başladı

MERSİN’in Tarsus İlçesi’nde üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ı öldüren 26 yaşındaki Suphi Altındöken’in eşi 24 yaşındaki Neslihan Altındöken’in Adana’da açtığı boşanma davası başladı.

21.06.2015Çukurova
Özgecan Aslan davasında ilk duruşma

Özgecan Aslan davasında ilk duruşma

Ölümüyle Türkiye’yi yasa boğan Özgecan Aslan’ın ilk duruşması, dün 09.20’de Tarsus Adliyesi’nin konferans salonunda başladı. Bu insanlık dışı cinayetin ayrıntıları, sanıklar ve müdahil avukatlar tarafından anlatıldıkça bir kez daha yürekler dağlandı.

12.06.2015Gündem
Özgecan davasında bir ilk yaşanacak

Özgecan davasında bir ilk yaşanacak

Mersin'in Tarsus ilçesinde geçen şubat ayında hunharca öldürülen 20 yaşındaki Özgecan Aslan cinayeti ile ilgili 3 sanık hakkında açılan davanın ilk duruşması bugün yapılacak. Davaya müdahil olmak için yaklaşık 1000 avukat Mersin Barosu'na başvurdu. Duruşmada bir ilk de yaşanacak... Güvenlik gerekçesiyle Tarsus Cumhuriyet Başsavcılığı, adliyede bugün sadece Özgecan Aslan davasının görülmesine karar verdi.

12.06.2015Gündem
Özgecan Aslan duruşması başladı

Özgecan Aslan duruşması başladı

Mersin  Özel Çağ Üniversitesi'nde psikoloji bölümünde okuyan Özgecan Aslan'ı öldüren minibüs şoförü Ahmet Suphi Altındöken, babası Necmettin Altındöken ile arkadaşı Fatih Gökçe bugün ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle Tarsus Ağır 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilk kez hakim karşısına çıkacak. 

12.06.2015Haber
Özgecan için bin avukat

Özgecan için bin avukat

Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesiyle ilgili 12 Haziran Cuma günü Tarsus 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek ilk duruşmaya, yaklaşık bin avukatın katılacağı öğrenildi.

10.06.2015Gündem
Avukata Özgecan gibi olursun tehdidi

Avukata 'Özgecan gibi olursun' tehdidi

Mersin'in Tarsus İlçesi'nde tecavüz girişimine direnen 20 yaşındaki Özgecan Aslan'ı hunharca öldüren 26 yaşındaki Suphi Altındöken'in eşi 24 yaşındaki Neslihan Altındöken eşinden boşanmak için dava açtı. Genç kadının avukatı Ebru Çatıkkaş, telefonla 'Sonun Özgecan gibi olur' diye tehdit edilince, suç duyurusunda bulundu.

6.06.2015Gündem
Kadınlar yargılayacak

Kadınlar yargılayacak

MERSİN’in Tarsus ilçesinde üniversite çıkışı bindiği minibüste vahşice öldürülen Özgecan Aslan (20) davasında ilk yargılama 12 Haziran’da yapılacak.

16.04.2015Gündem

Özgecan Aslan'ın katil zanlıları 12 Haziran’da hakim karşısına çıkıyor

MERSİN’de minibüste vahşice öldürülen ve cesedi yakılan üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın katil zanlıları hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle açılan davanın ilk duruşması 12 Haziran’da yapılacak. Davada en dikkat çeken detay ise zanlıları yargılayacak mahkeme heyeti üyelerinin çoğunluğunun kadın hakimlerden oluşması...

16.04.2015Gündem
Duruşma yakında

Duruşma yakında

TARSUS’ta 11 Şubat’ta katledilen Özgecan Aslan’ın (20) cinayet şüphelileri hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle hazırlanan iddianame, Tarsus 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

14.04.2015Gündem
Özgecan iddianamesi kabul edildi

Özgecan iddianamesi kabul edildi

Mersin’ in Tarsus ilçesi’nde üniversite öğrencisi Özgecan Arslan’ın öldürülmesiyle ilgili yapılan hazırlık soruşturmasından sonra hazırlanan iddianame Tarsus 1’ nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

14.04.2015Gündem
Özgecan Aslanın katil zanlılarına ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi

Özgecan Aslan'ın katil zanlılarına ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi

MERSİN’in Tarsus İlçesi’nde, minibüste tecavüz girişiminde bulunulduktan sonra öldürülüp, bilekleri kesilen ve ormanlık alanda cesedi yakılan üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın katil zanlılarının ağırlaştırılmış ömür boyu hapisle cezalandırılması istemiyle iddianame hazırlandı.

9.04.2015Gündem
Özgecan Aslana mezar olan minibüs öğrenci taşıyacak

Özgecan Aslan'a mezar olan minibüs öğrenci taşıyacak

Özgecan Aslan’ın öldürüldüğü minibüs Hatay’da ortaya çıktı. Piyasa değeri 23 bin TL olan minibüs 17 bin TL’ye satıldı ve plakası değiştirildi. Üniversiteden kent merkezine öğrenci taşıyacak minibüsün yeni sahibi, “Aldıktan sonra Özgecan cinayetinde kullanıldığını öğrendim. Kısa süre içinde satar kurtulurum” dedi.

19.03.2015Gündem
‘Adalet sizsiniz’

‘Adalet sizsiniz’

MERSİN Tarsus’ta üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ı (20) 11 Şubat günü vahşice katletmekten cezaevine gönderilen Ahmet Suphi Altındöken, Necmettin Altındöken ile Fatih Gökçe’nin tutukluluk halinin devamı için savcılık, Tarsus Sulh Ceza Hâkimliği’ne başvurdu.

18.03.2015Gündem
Binlerce kişi Özgecan için yürüyor

Binlerce kişi Özgecan için yürüyor

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde hunharca öldürülen Çağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın katledilmesi, kendi üniversitesinde toplanan yaklaşık 15 bin kişi tarafından protesto edildi.

18.02.2015Eğitim
Özgecan cinayeti zanlısı baba Altındökenin ifadesi

Özgecan cinayeti zanlısı baba Altındöken'in ifadesi

Özgecan Arslan cinayetinde katil zanlısı Ahmet Suphi Altındöken'in babası Necmettin Altındöken'in ifadesi cinayetin korkunçluğunu bir kez daha gösterdi.

18.02.2015Gündem
Özgecanın katil zanlısının amcası: Soyadımızı değiştirmeyi düşünüyoruz

Özgecan'ın katil zanlısının amcası: Soyadımızı değiştirmeyi düşünüyoruz

Mersin'in Tarsus İlçesi'nde öldürülen Özgecan Aslan'ın katil zanlısı Ahmet Suphi Altındöken'in amcası Behzat Altındöken soyadlarını değiştirmeyi düşündüklerini söyledi.

17.02.2015Gündem
O bıçak su arkında bulundu

O bıçak su arkında bulundu

Adı açıklanmayan bir vatandaş polisi arayarak Tekke Mahallesi'ndeki sanayi sitesi yakınlarında boş bir arazinin yanındaki su arkında bıçak bulduğunu söyledi. İhbar üzerine olay yerine giden ekipler, bıçağın Özegecan Aslan cinayetinde kullanılan ve halen bulunamayan suç aleti olabileceğini değerlendirerek incelenmek üzere emniyete götürdü. Ahmet Suphi Altındöken, jandarmadaki ifadesinde olayın ardından bıçağı Tekke Mahallesi'ndeki sanayi sitesi civarında su kanalına attığını belirtmiş ancak, arazinin geniş olması nedeniyle ekipleri suç aleti olan bıçağı bulamamıştı.

16.02.2015Haber
Özgecan Aslanın katil zanlısı Suphi Altındökenin kan donduran ifadesinin tamamı

Özgecan Aslan'ın katil zanlısı Suphi Altındöken'in kan donduran ifadesinin tamamı

Mersin'in Tarsus ilçesinde Özgecan Aslan'ı vahşice öldüren Ahmet Suphi Altındöken'in, dün Tarsus İlçe Jandarma Komutanlığı'nda alınan ifadesi ortaya çıktı. Korkunç olay sırasında zanlıların birbiriyle “Ya bir yere atacağız ya da iz kalmasın diye yakalım” diye konuştukları belirlendi. Öte yandan cinayette kullanıldığı tahmin edilen bıçak bulundu.

16.02.2015Gündem
Suphi seri katilin hedefindeymiş

Suphi seri katilin hedefindeymiş

Özgecan Aslan’ı vahşice öldüren ve kaldığı cezaevinde infaz edilen Altındöken’in daha önce de seri katil Ali Kaya’nın saldırısına uğradığı ortaya çıktı.

20.04.2016Gündem
Özgecan Aslan duruşmasında korkunç ifadeler

Özgecan Aslan duruşmasında korkunç ifadeler

Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesiyle ilgili haklarında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen tutuklu 3 sanığın yargılanmasına Tarsus Adliyesi Konferans Salonunda yapıldı. Duruşmada hakim sanıklardan Fatih Gökçe adına ek bir iddianame hazırlanmasına karar vererek duruşmayı 9 Eylül'e erteledi.

12.06.2015Gündem