MENÜ

Ahmet Oğraş

Ahmet Oğraş ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ahmet Oğraş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 33 Ahmet Oğraş haberi bulunmuştur.

Ahmet Oğraş Haberleri

Paris’te Osmanlı şehzadelerinin mezarlarına ziyaret

Paris’te Osmanlı şehzadelerinin mezarlarına ziyaret

Fransa’nın başkenti Paris yakınlarındaki Bobigny Müslüman Mezarlığı’nda Osmanlı Padişahı II. Abdülhamid Han’ın oğulları Şehzade Ahmed Nureddin Efendi ile Şehzade Abdürrahim Hayri Efendi’nin kabirleri ziyaret edildi.

18.06.2019Avrupa
Pazar günü Müslüman karşıtlarına karşı oy kullanın

Pazar günü Müslüman karşıtlarına karşı oy kullanın

Paris’te DİTİB’in düzenlediği iftarda konuşan Fransa İslam Konseyi Başkanı Ahmet Oğraş, Fransa’da pazar günü yapılacak AP seçimlerinde İslam ve Müslüman karşıtı adaylara karşı oy kullanılmasını istedi.

24.05.2019Avrupa
‘Müslümanlara yapılan saldırılar kabul edilemez’

‘Müslümanlara yapılan saldırılar kabul edilemez’

Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner, ülkede Müslümanlarınki dahil her dini kuruluş ve yapıların organizasyonu, finansmanının şeffaflığı ve kamu düzenine riayeti konularında çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

24.01.2019Avrupa
Fransa, İslami kuruluşları yeniden yapılandıracak

Fransa, İslami kuruluşları yeniden yapılandıracak

Fransa İçişleri Bakanı Gerard Collomb, ülkedeki İslam kurumlarının yeniden yapılandırılması ve bunların finansmanıyla ilgili ülke çapında müzakere toplantıları düzenleyeceğini bildirdi.

26.06.2018Avrupa
Başbakan ile İçişleri Bakanı da iftara katıldı

Başbakan ile İçişleri Bakanı da iftara katıldı

Fransa Başbakanı Edouard Philippe, İçişleri Bakanı Gerard Collomb, bazı Fransız siyasetçiler ve dini liderler Fransa İslam Konseyi’nin (CFCM) başkent Paris’te verdiği iftarda bir araya geldi.

13.06.2018Avrupa
DİTİB Paris Şubesi iftar verdi

DİTİB Paris Şubesi iftar verdi

Fransa’nın başkenti Paris’te, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) tarafından İslam toplumu temsilcileri için iftar programı düzenlendi.

31.05.2018Avrupa
İslam Konseyi’nden ‘Fransa laiktir’ çıkışı

İslam Konseyi’nden ‘Fransa laiktir’ çıkışı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, başta Fransa’daki Müslümanların en üst çatı örgütlenmesi Fransa İslam Konseyi (CFCM) olmak üzere ülkedeki Müslüman kuruluşları yeniden yapılandırmak istediğini ve yeni reformlar getireceklerini açıklaması Müslümanların tepkisine neden oldu.

14.02.2018Dünya
Alternatif bitti Okulda domuz eti dayatması

Alternatif bitti! Okulda domuz eti dayatması

Fransa’nın güneyindeki Beaucaire Belediyesi tarafından alınan, okul kantinlerinde domuz eti içeren menülere alternatif menü uygulamasına son verme kararına tepkiler sürüyor.

11.01.2018Dünya
‘Fransa dışarıdan imam istemiyor’

‘Fransa dışarıdan imam istemiyor’

Fransa İslam Konseyi (CFCM) Başkanı Ahmet Oğraş, Fransa’nın din görevlilerinin Türkiye’den gelmesini istemediğini, bunun da dini hizmeti zorlaştırdığını söyledi.

10.01.2018Dünya
Macron: Hepimiz aynı gemideyiz

Macron: Hepimiz aynı gemideyiz

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, yeni yıl kutlamaları çerçevesinde Fransa İslam Konseyi Başkanı Ahmet Oğraş’ın da aralarında bulunduğu ülkedeki tüm dinlerin temsilcilerini Elysee Sarayı’nda kabul etti.

6.01.2018Dünya
Fransa İslam Konseyi’ne Türk başkan

Fransa İslam Konseyi’ne Türk başkan

Fransa’daki Müslüman toplumu temsil eden Fransa İslam Konseyi adlı kuruluşun başkanlığına ilk kez bir Türk getirildi. Ahmet Oğraş, “Beni bekleyen sorunlar var ve bu sorumluluğumun farkındayım” dedi.

4.07.2017Dünya
DEAŞ’ın İslam olmadığını söylemeliyiz

DEAŞ’ın İslam olmadığını söylemeliyiz

Fransa İçişleri Bakanı Gerard Collomb, terörle mücadelede bütün toplumun seferber olması gerektiğini belirterek, “Siyasetçiler, dernekler ve hepimiz fanatikliğe karşı tek bir sesle konuşmamız gerekiyor ve hepimizin kararlı bir şekilde DEAŞ’ın İslam olmadığını söylememiz gerekiyor” dedi.

23.06.2017Dünya
Fransa’daki imamlar Fransa’da eğitim almalı

Fransa’daki imamlar Fransa’da eğitim almalı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İçişleri Bakanı Gerard Collomb, bazı Fransız siyasetçiler ve dini liderler Fransa İslam Konseyi’nin (CFCM) Paris’te verdiği iftarda bir araya geldi. En son yaklaşık 10 yıl önce dönemin Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin katıldığı CFCM iftarına uzun bir aradan sonra cumhurbaşkanı düzeyinde katılım gerçekleşti.

21.06.2017Dünya
Ulu Cami’den bin 500 kişilik iftar yemeği

Ulu Cami’den bin 500 kişilik iftar yemeği

Fransa’nın başkenti Paris’in banliyölerinden Goussainville’de bin 500 Türkiye kökenli iftar yaptı.

16.06.2017Dünya
Macronun Ekibindeki Gümüşhaneli

Macron'un Ekibindeki Gümüşhaneli!

Fransa’daki cumhurbaşkanlığı seçimini kazanan Emmanuel Macron'un ekibinde yer alan Gümüşhaneli Jacob (Yakup) Çelik, Macron'un Türkiye'nin bölgesel bir güç olduğunun farkında olduğunu belirterek, "Türkiye'nin Fransa ile ilişkilerinde ekonomik ve siyasi olarak önemli bir partner olduğunun bilincinde" dedi.

10.05.2017Dünya
İslami Kuruluşlar Birliği isim değiştirdi

İslami Kuruluşlar Birliği isim değiştirdi

Fransa İslami Kuruluşlar Birliği (UOIF) Başkanı Amar Lasfar, birliğin yeni isminin ‘Fransa’daki Müslümanlar’ olacağını söyledi.

16.04.2017Dünya
Müslümanlardan oy istemesi çelişkili

"Müslümanlar'dan oy istemesi çelişkili"

Fransa İslam Konseyi Başkan Yardımcısı Oğraş ve Fransa İslamofobi Gözlemevi Başkanı Zekri, Fransa'da aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi'nin Müslümanlardan oy istemesini değerlendirdi.

15.10.2015Avrupa
Paris DİTİBden vatandaşlara iftar programı

Paris DİTİB'den vatandaşlara iftar programı

Fransa'nın başkenti Paris'te Türk vatandaşlarına yönelik iftar programı düzenlendi.

28.06.2015Avrupa
Sarkozynin partisinden İslam çalıştayı

Sarkozy'nin partisinden İslam çalıştayı

Eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin liderliğini yaptığı Cumhuriyetçiler Partisi, "Fransa'da İslam ve Fransa'nın İslamı" konulu çalıştay düzenledi.

4.06.2015Dünya
Bülent Arınç: Teröre dur deme vakti geldi

Bülent Arınç: Teröre dur deme vakti geldi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Terör 30 yıldır Türkiye'de çok can yaktı. Hem ekonomimiz, hem dış politikamız hem de demokratikleşme sürecimiz terör sebebiyle hep bir eksikle ilerledi. Buna artık dur dememizin vakti geldi" dedi.

15.04.2013Gündem
İzmirdeki hain saldırıya tepkiler

İzmir'deki hain saldırıya tepkiler

İzmir Foça'da askeri servis aracının geçişi sırasında PKK'lı teröristler tarafından çifte bombalı saldırı yapıldı. Hain saldırıda bir er şehit oldu, 11 asker de yaralandı. Devletin zirvesinden hain pusuya tepki yağdı.

9.08.2012Gündem
Fransa Senatosu önünde protesto

Fransa Senatosu önünde protesto

Fransa'da yaşayan Türkler, kritik oylama öncesinde başkent Paris'teki Senato binası yakınlarında yasa aleyhinde gösteri düzenledi.

23.01.2012Gündem
Osmanlı hoşgörüsü ve Ermeniler

Osmanlı hoşgörüsü ve Ermeniler

“Bizler Ermeni milleti olarak, Osmanlı Padişahlarının diğer tebaaya olduğu gibi, Ermenilere de pek çok lütuf ve ihsanda bulunduklarına şahidiz.

4.05.2007Dünya
Önce Fransız sonra türbanlıyız

Önce Fransız sonra türbanlıyız

Ben önce Fransız vatandaşıyım. Fransa’yı seviyorum, Cumhuriyeti seviyorum. Fakat Müslümanım, dini inancım gereği türban takıyorum ve Fransız bayrağını türban yapmakla bu mesajı vermek istiyorum. Fransa'nın sembolleri, ‘Özgürlük, Eşitlik, Kardeşlik’tir, bu kurallara uyuluyorsa benim devlete karşı gelmek için değil inancım için taktığım türbanıma da devlet karışmamalı.

22.12.2003Dünya
Halkalıdaki hain saldırıda karar çıktı

Halkalı'daki hain saldırıda karar çıktı

Halkalı'da askeri servis aracına düzenlenen ve bir lise öğrencisi ile 5 askerin şehit olduğu bombalı saldırıyla ilgili yargılanan Mehmet Kazım Sevim ve Seyithan Özer'in 7'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 235'er yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verildi.

9.09.2015Gündem
İşte belediye başkan adayları

İşte belediye başkan adayları

Siyasi partilerin 28 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde büyükşehir belediyeleri, merkez ilçe belediyeleri, alt kademe belediyeleri, il ve ilçe belediye başkan adayları belli oldu.

24.02.2004Gündem

Yazar Sonuçları

Türkiye'deki darbe girişimi Fransa'da olsaydı…

Türkiye'de 15 Temmuz gecesi başarısızlıkla sonuçlanan kanlı darbe girişiminden sonra dünyanın çeşitli ülkelerinden farklı sesler, çeşitli yorumlar geldi.

24.07.2016