EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Ahmet Çalık

Ahmet Çalık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ahmet Çalık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.455 Ahmet Çalık haberi bulunmuştur.

Ahmet Çalık Haberleri

ABD gezisine 129 işadamı katılıyor

ABD gezisine 129 işadamı katılıyor

Başbakan Bülent Ecevit`e bugün çıktığı ABD gezisinde eşi Rahşan Ecevit`in yanı sıra 4 bakan, 7 milletvekili, çok sayıda bürokrat ile 129 işadamı ile gazetecilerden oluşan kalabalık bir heyet eşlik ediyor.

14.01.2002Gündem
‘Üçün biri’ tartışması

‘Üçün biri’ tartışması

54 Ülkede iş yapan 1500 işadamının katıldığı 4'üncü Dünya İşadamları Kurultayı'nda işadamı Sakıp Sabancı ile Devlet Bakanı Yılmaz Karakoyunlu arasında ‘‘üçün biri’’ tartışması yaşandı. Sabancı, ‘‘200 milyar dolardan fazla borcumuz var. Öbür elimizde üçün biri var’’ dedi. Karakoyunlu ise, ‘‘Üçün birinin içinde Sabancı Holding de var’’ diye yanıt verdi.

25.04.2002Ekonomi
Hazineye yanlış arazi mi gösterildi

Hazine'ye yanlış arazi mi gösterildi

Gaziantep'in Nurdağı İlçesi'nde görülen bir tapu davası sırasında, keşfe gelen hakim ve bilirkişiye, başka arazi gösterildiği ve Hazine'nin mülkiyetindeki çalılık arazinin tapusunun, 20-25 yıldan beri araziyi ıslah edip işlediğini iddia eden davacı adına tescil edildiği öne sürüldü.

29.07.2002Gündem
Çalıktan Aşkabata Türkmenbaşı Santralı

Çalık'tan Aşkabat'a Türkmenbaşı Santralı

Türkmenistan Devlet Başkanı Saparmurat Türkmenbaşı, Türk firması ‘‘Çalık Enerji’’ tarafından yapımı tamamlanan doğalgaz elektrik santralının açılışını yaptı.

5.11.2003Ekonomi
Çalık, Arnavutlukta banka ortağı olacak

Çalık, Arnavutluk'ta banka ortağı olacak

Şekerbank ile Çalık Yatırım Bankası, yurtiçi ve yurtdışındaki bankalara iştirak etmek amacıyla konsorsiyum oluşturdu. Konsorsiyum, ilk olarak Arnavutluk'taki Banka Kombetare Tregtare'ye ortak olmayı hedefliyor.

8.01.2004Ekonomi
Tıraş olurken kulağını kesti

Tıraş olurken kulağını kesti

Erzurum'un Oltu İlçesi’nde oturan Ahmet Çalık (45), tıraş olurken yanlışlıkla kulağını kesti. Kaldırıldığı Erzurum Numune Hastanesi’nde ameliyata alınan Ahmet Çalık, sakat kalmaktan kurtarıldı.

25.04.2004Gündem
Mevcut yatırımcı kaçmasın onlara da teşvik var

Mevcut yatırımcı kaçmasın onlara da teşvik var

Muş'u Kalkındırma Platformu çerçevesinde düzenlenen toplantıda konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 36 ile uygulanan teşvikte yeni düzenlemeler yapılacağını söyledi. Buna göre, bu illerdeki teşvikler yeni yatırımların yanı sıra, geçmişte yapılmış yatırımları da kapsayacak.

26.08.2004Ekonomi
Türkmenistandaki yatırımın yarısı Türk firmalarından

Türkmenistan'daki yatırımın yarısı Türk firmalarından

Çalık Holding şirketlerinden GAP İnşaat, 400 milyon doları bulan sermayesinin tamamı Türkmenistan'da öz kaynaklarından karşılanan 2 fabrika projesini hayata geçirdi. Toplam proje bedeli 160 milyon doları bulan çimento fabrikasının açılışında konuşan Saparmurad Niyazov Türkmenbaşı, Türkmenistan'ın son yıllarda büyük bir sanayileşme hamlesi gerçekleştirdiğini söyledi.

14.02.2005Ekonomi
Ekovitrinin yıldızı Babacan

Ekovitrin'in yıldızı Babacan

Aylık Ekonomi Dergisi Ekovitrin'in yaptığı “Yılın Starları” anketinin sonuçları belli oldu. Ekovitrin'den yapılan açıklamaya göre, ekonomide yılın bakanı Ali Babacan seçildi.

1.05.2005Ekonomi
Babacan ve Doğan’a ‘Yılın Starı Ödülü’

Babacan ve Doğan’a ‘Yılın Starı Ödülü’

Ekovitrin Dergisi’nin düzenlediği ve bu yıl 5 bin 941 kişinin katıldığı ‘2004’ün Starları’ anketinin sonuçları belli oldu. Ekovitrin’in yaptığı anketin sonunda, Devlet Bakanı Ali Babacan ‘Ekonomide Yılın Bakanı’, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan ‘Yılın İşadamı’, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı ‘Yılın İşkadını’ seçildi. Ekovitrin tarafından seçilen isimler önceki akşam Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün de katıldığı bir törenle ödüllerini aldı.

20.06.2005Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kayısı ve Çalık'tan 300 milyon dolar

GİSAD Dış Ticaret'in Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Tanrıverdi, 1.5 aydır Malatyaspor'un başkanlık görevini yürütüyor.

26.03.2002

Türkmen işçisine 300, Malatyalı işçiye 185 dolar

DEVLET Bakanı Kemal Derviş, gazetelerin ekonomi yönetmenleriyle sohbet ederken, ‘‘Akut kriz bitti’’ sözlerine şöyle açıklık getirdi:

31.03.2002

Avanta milli maç

1 Nisan Salı günü gazetenin ulaştırma görevlisine ‘‘İngiltere'ye seyahatim var. Beni havaalanına bırakır mısın?’’ dedim. Görevlinin ilk tepkisi ilginçti:

3.04.2003

IMF hukuka müdahale ediyor kimsenin sesi çıkmıyor

TASARRUF Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) ile Kentbank'ın eski sahibi Mustafa Süzer arasında ipler giderek daha da geriliyor.

5.08.2004

Sayın Başbakanım bizim ‘şarapçı’ bu

ANKARA Sanayi Odası (ASO) Başkanı Zafer Çağlayan, SETBİR Başkanı Erdal Bahçıvan ile Ayakkabı Sanayicileri Derneği Başkanı Selahattin Akaydın, üç Muşlu işadamı olarak biraraya geldi.

29.08.2004

Özal zengini bozuluyor şimdi yükselene ‘AKP zengini’ diye kızıyor

KONUYA önce Malatyalı iki işadamının portreleriyle başlayayım.

9.09.2004

Malatya sanayi düğünü yaptı, ihracatı yarım milyar dolara dayandı

MALATYA Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mücahit Fındıklı, heyecanla ilan ediyor: "Bugün Malatya'nın düğün günü..."

23.09.2004

Camide ‘cennet yolu’ yerine ekonomi anlatın

İPAŞ İplik ve Dokuma Fabrikası’nın bahçesindeyiz...

7.10.2004