EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Ahmed Musa

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 459 haberi bulunmuştur.

Ahmed Musa Haberleri

Wikileaks Türkiye belgelerinin tüm detayları

Wikileaks Türkiye belgelerinin tüm detayları

Wikileaks'in bugüne kadar yayımladığı belgeler içinde Türkiye'yle ilgili olanların tam metni. Aşağıdaki indekste sıralanan başlıklara tıklayarak, ilgili metne ulaşabilirsiniz.

9.12.2010Gündem
Hamas-El Fetih görüşmesinde uzlaşı sinyali

Hamas-El Fetih görüşmesinde uzlaşı sinyali

Suriye'nin başkenti Şam'da biraraya gelen Hamas ve El Fetih yetkilileri uzlaşı sinyali verdi. Hamas ve El Fetih arasında uzlaşının sağlanması için Mısır tarafından hazırlanan uzlaşı planının bazı noktaları üzerinde anlaşma sağlandığı duyuruldu.

25.09.2010Dünya
Diyarbakır Cezaevi’ni yıkacağız

Diyarbakır Cezaevi’ni yıkacağız

Başbakan Tayyip Erdoğan, Diyarbakır mitinginde, bölgedeki trajik olaylardan örnekler vererek, “Acınızı çok iyi biliriz. Bizim dualarımız ortak, kıblemiz bir. Demokrasi mücadelemiz, Allah’a inandığım gibi inanıyorum, boşa gitmeyecek” dedi.

3.09.2010Gündem
İçişleri Bakanlığında atamalar

İçişleri Bakanlığı'nda atamalar

İçişleri Bakanlığının atama kararnamesiyle, bakanlık merkezinde görevli 2 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi, 12 kaymakam ve 5 vali yardımcısı bakanlık merkezindeki değişik görevlere getirildi. Kararnameyle, 63 vali yardımcısının yerleri değiştirildi, 46 vali yardımcısı kaymakamlığa atandı.

30.07.2010Gündem
Uganda saldırıları sonrasında çanlar Afrika için çalıyor

Uganda saldırıları sonrasında çanlar Afrika için çalıyor

Uganda’daki yıkıcı patlamaların ardından gözler, saldırının faili olarak El Kaide’yle ilişkili Somalili militan grubu el Şebab’a döndü. Patlamaların hedefinin Afrika Boynuzu’nun bu başarısız devletinde el Şebab’ın büyüyen gücüne yönelik bölgesel muhalefeti yok etmek olduğu ifade ediliyor.

13.07.2010Gündem
Uganda saldırıları sonrasında çanlar Afrika için çalıyor

Uganda saldırıları sonrasında çanlar Afrika için çalıyor

Uganda’daki yıkıcı patlamaların faili olarak gözler, El Kaide’yle ilişkili Somalili militan grubu el Şebab’a döndü. Patlamaların hedefinin Afrika Boynuzu’nun bu başarısız devletinde el Şebab’ın büyüyen gücüne yönelik bölgesel muhalefeti yok etmek olduğu ifade ediliyor.

12.07.2010Gündem
Gine’de ilk seçim

Gine’de ilk seçim

Fransa’dan 1958’de bağımsızlığını kazanan Batı Afrika ülkelerinden Gine Cumhuriyeti’nde devlet başkanlığı için ilk kez özgür seçimler yapıldı.

27.06.2010Dünya
Arap Birliği: Gazze ablukası mutlaka kalkmalı

Arap Birliği: Gazze ablukası mutlaka kalkmalı

Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa, Gazze'ye İsrail tarafından uygulanan ablukanın mutlaka kaldırılması gerektiğini söyledi.

13.06.2010Dünya
İsrailin baskınında yaralanan ve tutuklanan Türklerin listesi

İsrail'in baskınında yaralanan ve tutuklanan Türklerin listesi

Gazze'ye yardım götürmek için yola çıkan ve İsrail askerlerinin saldırısına uğrayan Mavi Marmara adlı gemide 4 Türkün hayatını kaybettiği belirlendi.

2.06.2010Gündem
Akif’i tartışmak için yedi neden

Akif’i tartışmak için yedi neden

27 Aralık Mehmet Âkif’in 73'üncü ölüm yıldönümüydü. Âkif üzerinde birkaç istisna dışında ciddi çalışmalar yapıldığını iddia etmek güç. Oysa, İslamcılığından modernistliğine, İttihatçılığından Teşkilât-ı Mahsusa üyeliğine kadar İstiklâl Marşı şairimiz hakkında söylenecek hayli söz var. İslamcı düşüncenin en etkili dergisi Sebilürreşâd üzerine yapılan bir çalışma vesilesi ile yedi başlık altında Âkif’i tartışıyoruz.

30.12.2009Gündem
Mehmet Akif’i yeniden tartışmak için yedi neden

Mehmet Akif’i yeniden tartışmak için yedi neden

27 Aralık Mehmet Âkif’in 73. ölüm yıldönümüydü.

29.12.2009Gündem
ABDnin küresel hakimiyeti çoktan sona erdi

ABD'nin küresel hakimiyeti çoktan sona erdi

Rekabet gücü azalan Washington daha ne kadar uzak yerlerde karakollar bulundurup savaşmaya devam edecek? ABD, Mart’tan itibaren Irak’tan muharip birliklerini çekerken ülkede yeni hükümetin kurulması üzerine asabi bir pazarlık yaşanıyor olacak.

29.10.2009Gündem
Davutoğlu mini zirve için Kahirede

Davutoğlu 'mini zirve' için Kahire'de

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Arap Birliği dışişleri bakanları toplantısına katılmak üzere Kahire'ye geldi.

9.09.2009Dünya
Ada’dayım gelin bir çay içelim

Ada’dayım gelin bir çay içelim

Lefkoşa’da KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın ofisine doğru giderken, Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni telefon açıp, “Jetleriniz uçağımızı taciz etti” diyor. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun yanıtı, “Sayın Bakan ben şu anda Kıbrıs’tayım. Çözümü konuşuyoruz. Hadi siz de gelin Ada’da bir çay içelim. Bunları konuşalım” oluyor.

2.09.2009Gündem
El Fetih ve Hamas Kahirede görüşüyor

El Fetih ve Hamas Kahire'de görüşüyor

El Fetih ve Hamas yetkililerinin, Mısır'ın himayesinde başkent Kahire'de yapılacak Filistinliler arasındaki diyalog konferansı öncesinde aralarındaki gerginlikleri azaltmak için görüştüğü bildirildi.

25.02.2009Dünya
Ortadoğu’yu yeni Osmanlı kurtarır

Ortadoğu’yu yeni Osmanlı kurtarır

Başbakan Erdoğan ile İsrail Cumhurbaşkanı Peres arasında yaşanan Davos krizi sonrası İsrail sokaklarında halkın, basının ve siyasilerin nabzını tutan Hürriyet, bu kez de Gazze’de. Metehan Demir, İsrail’in acımasız saldırılarıyla çoğu çocuk 1300 kişinin can verdiği, bombalarla yerle bir olmuş Gazze’nin yaralı, acılı, bitap ama hálá umutlu halkını dinledi.

9.02.2009Dünya
Ahmedinejad ve Gül Filistin konusunu konuştu

Ahmedinejad ve Gül Filistin konusunu konuştu

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarının durdurulması konusunu görüştükleri bildirildi.

29.12.2008Gündem

Gül renkli kayalar, taşa oyulmuş mabetler ülkesi

Ürdün, batıda Filistin, doğuda Irak ve kuzeyde Suriye ile çevrili. Yani Ortadoğu’daki ateş çemberinin ortasında. Buna karşın son derece sakin, huzurlu ve güvenli. Çölün ortasında taşa oyulmuş büyüleyici yapıları, gül renkli tuz kayalarıyla dünyanın sekizinci harikası Petra, sessizliğin hüküm sürdüğü Wadi Rum görülmeye değer yerler. Yazın sıcaktan kavrulan Ürdün’de ekim ayında sıcaklık ortalaması 24 derece. Sonbaharda kültür ağırlıklı bir keşif turuna çıkmak istiyorsanız, Ürdün aklınızda olsun.

5.10.2008Seyahat
Filistinli çocuğun cenazesinde gerginlik

Filistinli çocuğun cenazesinde gerginlik

Nursel Gürdilek - Batı Şeria'da, Ramallah yakınındaki Naalin köyünde duvara karşı düzenlenen günlük protesto gösterileri sırasında dün İsrail askerlerince öldürülen 11 yaşındaki Filistinli çocuk Ahmed Ussam Yusuf Musa'nın cenazesinde askerlerle köylüler arasında gergin anlar yaşandı. İsrail askerleri, kendilerine taşlarla saldıran Filistinlileri göz yaşartıcı bombalarla dağıttı.

30.07.2008Dünya
Sürpriz sığınmacı

Sürpriz sığınmacı

10 yıl önce iki erkeğe fiili livata yüzünden yargılanan Malezyalı lider Enver İbrahim yine aynı suçlamayla karşı karşıya. Şimdi de erkek danışmanı Seyfül Bahri, "Bana tecavüz etti" diyerek polise başvurunca, hayatından endişe eden Enver, Türkiye Büyükelçiliği’ne sığındı.

29.06.2008Dünya
Filistinli taraflar yeniden Yemende buluştu

Filistinli taraflar yeniden Yemen'de buluştu

Filistin'deki El Fetih ve Hamas yetkilileri, uzlaşmaya yönelik görüşmeler için Yemen'de yeniden bir araya geldi.

23.03.2008Gündem
Filistinli taraflar anlaşma imzaladı

Filistinli taraflar anlaşma imzaladı

Filistin'deki El Fetih ve Hamas yetkilileri, Yemen'in uzlaştırma girişimi temelinde diyaloğu kabul ettiklerine dair anlaşma imzaladı.

23.03.2008Gündem
Suriye Lübnanı Arap Birliği zirvesine davet etti

Suriye Lübnan'ı Arap Birliği zirvesine davet etti

Suriye, ay sonunda Şam'da düzenlenecek Arap Birliği zirvesine Lübnan'ı resmen davet etti.

13.03.2008Gündem
En çok değişikliği Sivasspor yaptı

En çok değişikliği Sivasspor yaptı

Turkcell Süper Lig'de 2007-2008 sezonunu ilk yarısında sakatlıklar nedeniyle maç içinde en çok oyuncu değişikliğini lider Sivasspor yaptı.

28.12.2007Spor Arena
Havada duran kutsal kılıçların sırrı

Havada duran kutsal kılıçların sırrı

Topkapı Sarayı’ndaki Kutsal Emanetler Dairesi modern müzecilik anlayışıyla yenilendi. Kültür Bakanlığı adına patenti alınan mıknatıs sistemiyle sergilenen kılıçlar sanki havada duruyormuş gibi gözüküyor.

15.12.2007Gündem
Rum Dışişleri Bakanı’ndan küstah sözler

Rum Dışişleri Bakanı’ndan küstah sözler

KIBRIS Rum Yönetimi Dışişleri Bakanı Erato Kozakou- Markoullis, “Türkiye’nin Kürdistan’ı işgaline karşıyız” dedi.

11.11.2007Gündem
Arap Birliği: PKK, Irakta terör örgütüdür

Arap Birliği: PKK, Irak'ta terör örgütüdür

MISIR başkenti Kahire'de büyükelçiler düzeyinde yapılan Arap Birliği Daimi Temsilciler Toplantısı sonunda yayınlanan 7 maddelik deklerasyonun 3’üncü maddesinde, Irak'ın, PKK'yı terör örgütü olarak kabul ettiğine vurgu yapıldı.

1.11.2007Dünya
Iraktan ‘PKK, terör örgütü’ vurgusu

Irak'tan ‘PKK, terör örgütü’ vurgusu

MISIR'ın Başkenti Kahire'de büyükelçiler düzeyinde toplanan Arap Birliği Daimi Temsilciler Toplantısı sonunda yayınlanan 7 maddelik deklerasyonun 3'üncü maddesinde ‘Irak’ın, PKK’yı terör örgütü olarak kabul ettiğine’ vurgu yapıldı.

1.11.2007Gündem
Babacan: Sözlerin yetmediği noktadayız

Babacan: Sözlerin yetmediği noktadayız

Dışişleri Bakanı ve AB Başmüzakerecisi Ali Babacan, terör konusunda artık sözlerin yetmediği bir noktaya gelindiğini söyledi.

18.10.2007Gündem
Dışişleri Bakanı Babacan, Mısıra gitti

Dışişleri Bakanı Babacan, Mısır'a gitti

Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, ikili ilişkiler ve bölgedeki duruma ilişkin görüşmelerde bulunmak üzere Mısır'a gitti.

18.10.2007Gündem
Rıce, Orta Doğu da

Rıce, Orta Doğu' da

ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice ve Savunma Bakanı Robert Gates, Orta Doğu ziyaretlerinin ilk durağı Mısır'da temaslarına başladılar.

31.07.2007Dünya
Koçaryanın Mısır Ziyareti

Koçaryan'ın Mısır Ziyareti

14-15 ve 16 Nisan 2007 tarihleri arasında Ermenistan Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan, Ermenistan’ın bağımsızlığını tanıyan ilk Arap ülkelerinden biri olan Mısır’a üç gün süren resmî bir ziyarette bulundu. Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek tarafından resmî bir törenle karşılanan Koçaryan’ın Mısır’a yaptığı ilk resmî gezisi olması bakımından önem arz etmekte.

19.04.2007Dünya
Gül: Irak ile dayanışma göstereceğimiz gün bugündür

Gül: Irak ile dayanışma göstereceğimiz gün bugündür

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Orta Doğu'da her alanda ilişkileri kapsayacak bölgesel bir düzenlemenin yararlı olacağına inandığını söyledi.

4.03.2007Gündem
Dışişleri bakanı Abdullah Gül Mısıra gitti

Dışişleri bakanı Abdullah Gül Mısır'a gitti

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Arap Birliği Dışişleri Bakanları toplantısına katılmak üzere Mısır'a gitti.

3.03.2007Gündem
Gül, Kahireye gidiyor

Gül, Kahire'ye gidiyor

DIŞİŞLERİ Bakanı Abdullah Gül, Arap Birliği Genel sekreteri Amr Musa'nın özel davetlisi olarak Cuma günü Kahire’ye gidiyor. Gül, Mısır'ın başkenti Kahire’de yapılacak Arap Birliği Dışişleri Bakanları açılış toplantısında, Türkiye’nin Kuzey Irak ve Kerkük'le ilgili hassasiyetlerini Arap ülkelerinin gündemine taşıyacak.

1.03.2007Gündem
Arap Birliğinden, Filistine ambargoya son

Arap Birliği'nden, Filistin'e ambargoya son

İsrail'in, Gazze Şeridi'ndeki operasyonlarını ele almak üzere Kahire'de yapılan Arap Birliği toplantısında, Arap ülkeleri, Filistin'e uygulanan mali ambargoya son verme kararı aldı.

12.11.2006Dünya
Gecemiz zafer olsun

Gecemiz zafer olsun

UEFA Kupası'ndaki temsilcilerimiz tur vizesi arıyor. Fenerbahçe, Kadıköy'de 2-1 kazandığı ilk maçın rövanşında Danimarka temsilcisi Randers'a konuk oluyor. Beşiktaş, Bulgar temsilcisi CSKA Sofya karşısına 2-0'lık avantajla çıkıyor. Avni Aker'de İspanyol temsilcisi Osasuna ile 2-2 berabere kalan Trabzonspor'da bütün hesaplar tur için. Hollanda'da 3-2'lik bir yenilgi alan Kayserispor'a ise tur için 1-0'lık galibiyet yetecek.

27.09.2006Spor
Ersen de olmasa

Ersen de olmasa

Ziya Doğan yönetiminde Avni Aker’de ilk kez seyircisinin önüne çıkan bordo mavililer, Da Silva’nın füzesiyle geriye düştü. Ersen Martin kafayla eşitliği sağladı. Kaptan Hüseyin kırmızı kart gördü.

17.09.2006Spor
Türkiye’nin tarikat ve cemaat haritası

Türkiye’nin tarikat ve cemaat haritası

İstanbul’da İsmailağa Camii’ndeki cinayet ve linç olayının ardından tarikatlar yine tartışılmaya başladı. Çoğunlukla kapalı bir ilişki ağı kuran ve içe dönük yaşayan tarikatlar, bunlardan doğan cemaatler neredeyse tüm şehirlerde faaliyette. Kökleri çok eskiye dayanan tarikatların çizgisinden geldiğini iddia eden birden fazla cemaat var. Sık sık kendi içlerinde bölünüyor, aralarında mücadele ediyorlar.

16.09.2006Gündem
Konyaspor: 2 - Sivasspor : 0

Konyaspor: 2 - Sivasspor : 0

Konyaspor, Sivasspor'un 8 kişi tamamladığı maçı 2-0 kazandı. 80. dakikada kırmızı kart gören Sivasspor kalecisi Petkoviç’in yerine kaleye, 3 oyuncu değişiklik hakkı kullanıldığı için savunma oyuncusu Hayrettin geçti.

10.09.2006Spor Arena
Transfer edilen ve gönderilen futbolcular

Transfer edilen ve gönderilen futbolcular

Futbolda 1. transfer dönemi bugün sona erdi. En az transfer yapan takım 5 futbolcuyla son şampiyon Galatasaray oldu. 6 futbolcuyu renklerine katan Fenerbahçe 9 futbolcuyla yollarını ayırdı. Transferin en hareketli takımlarından Beşiktaş ise 13 futbolcuyla yollarını ayırırken, 8 futbolcuyu renklerine kattı.

1.09.2006Spor

Yazar Sonuçları

Ada’dayım gelin bir çay içelim

Lefkoşa’da KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın ofisine doğru giderken, Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni telefon açıp, “Jetleriniz uçağımızı taciz etti” diyor. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun yanıtı, “Sayın Bakan ben şu anda Kıbrıs’tayım. Çözümü konuşuyoruz. Hadi siz de gelin Ada’da bir çay içelim. Bunları konuşalım” oluyor.

3.09.2009

Solcular & İslamcılar arasına kimler girdi

Türkiye’de İslamcılar neden sağcıdır? Bu soruyu bugün sormamın nedeni İran’daki gösterilerdir. Komşudaki olaylar Türkiye’deki İslamcı medyanın kafasını karıştırdı. Ancak yavaş yavaş “Batı’nın İran’a müdahale etmek için bu tür olayları çıkardığını-desteklediğini-abarttığını” söylemeye/yazmaya başladılar. O halde artık şu kritik soruyu sorabiliriz: İran’daki gösterilerle Türkiye’deki Ergenekon arasında nasıl bir bağ var? Tüm bunlar size karışık gibi gelebilir ama inanın hiç değil...

27.06.2009

Malımız Karun kadar olsa!

KARUN’un hikáyesi ilginçtir. Ders vericidir. Yüce Allah’ın bazen güç ve imkánları kötülere daha çok akıttığına örnektir. Para, güç, kudret mümini sadeleştirir, mütevazı ve alçakgönüllü kılar.

5.06.2008

İşte ünlü İslamcı masonlar

Dinci basının nakaratı günlerdir sürüyor: "Masonlar düğmeye bastı!" "Laiklik mitinglerinin arkasında mason locaları var!" "Başörtüsü yasağını mason biraderler savunuyor!"

16.02.2008

Sevmeyi öğreten sevgililer sevgilisine

"ANCAK Allah bilir ne olduğumuİnançlı da, inançsız da olabilirim.

14.02.2008