EKSTRA
MENÜ

Ahır

Ahır ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ahır haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.705 Ahır haberi bulunmuştur.

Ahır Haberleri

Zuhruf Suresi Oku - Zuhruf Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Zuhruf Suresi Oku - Zuhruf Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Zuhruf suresi, Mekke’de geliş sırası bakımından Şûrâ’dan sonra, Duhân’dan önce vahyedilmiştir. Zuhruf suresi okunuşu ve anlamı araştırılıyor. Mekke döneminde inen sure 89 ayetten oluşmaktadır. Sure, adını 35. âyette geçen “Zuhruf ” kelimesinden almaktadır. Zuhruf; yaldız, mücevher, dünya hayatının geçici menfaati anlamlarına gelmektedir. İşte Zuhruf suresinin anlamı, Türkçe ve Arapça okunuşu…

19.04.2020Namaz Sureleri
Çiftçilere corona virüs uyarısı

Çiftçilere corona virüs uyarısı

Tarım ve Orman Bakanlığı, hazırladığı broşürlerle çiftçileri Kovid-19'a karşı alması gereken önlemler konusunda uyardı.

16.04.2020Ekonomi
Nur Suresi Oku - Nur Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Nur Suresi Oku - Nur Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Medine döneminde inen Nur Suresi, mushaftaki sıralamada yirmi dördüncü, iniş sırasına göre 102. sûredir. Haşr sûresinden sonra, Hac sûresinden önce Medine’de inmiştir. Sizler için Nur Suresi Oku sayfamızda bu sürenin anlamını, fazileti ve tefsiri gibi bilgileri derledik. İşte Nur Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu, Diyanet Meali...

13.04.2020Namaz Sureleri
Hadid Suresi Oku - Hadid Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Hadid Suresi Oku - Hadid Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Hadid Suresi Medine döneminde inmiştir. 29 âyettir. Sûre, adını 25. âyette geçen “elHadîd” kelimesinden almıştır. Hadîd, demir demektir. Sûrede başlıca, tüm kâinatın Allah’a ait olduğu ve kâinatta dilediği gibi tasarruf edeceği, Allah’ın dinini yüceltmek için can ve mal ile mücadelenin gerekliliği, dünya hayatının geçiciliği ve aldatıcılığı konu edilmektedir. İşte, Hadid Suresi tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu ile anlamı hakkında detaylı bilgiler

13.04.2020Namaz Sureleri
Maide Suresi Oku - Mâide Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Maide Suresi Oku - Mâide Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Maide suresinin anlamı ve okunuşu araştırılıyor. Medine döneminde inen Maide suresi 12. ayetten oluşuyor. Sûre, adını 112. ve 114. âyetlerde yer alan “mâide” (sofra) kelimesinden almıştır. Sûrede başlıca; verilen sözlerin yerine getirilmesi, İsrailoğullarının sözlerinde durmamaları, Hıristiyanların yanlış inançları, dünyaya düşkünlükleri ve yolsuzlukları, Müslümanlar için bazı talimat, uyarı ve dinî hükümler konu edilmektedir. İşte Maide suresinin Türkçe ve Arapça okunuşu...

11.04.2020Namaz Sureleri
Nisa Suresi Oku - Nisâ Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Nisa Suresi Oku - Nisâ Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Nisa suresi Medine döneminde inmiştir. 176 âyettir. Sûre, özellikle kadın haklarından, onların hukûkî ve sosyal konumlarından bahsettiği için bu adı almıştır. ‘Nisâ’ kadınlar demektir. Nisa Suresi anlamı ile büyük önem arz etse de tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu ile de araştırılıyor. İşte, Nisa Suresi okumak, anlamı ve tefsiri ile birlikte Diyanet Mealini görmek isteyen Müslümanlar için Nisa Suresi Arapça ve Türkçe okunuşu bilgileri

Haşr suresi oku - Haşr suresi anlamı, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu (Diyanet Meali)

Haşr suresi oku - Haşr suresi anlamı, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu (Diyanet Meali)

Sûre, adını ikinci ayette geçen 'elHaşr' kelimesinden almıştır. Sûrede başlıca, Medine’de yaşamakta olan ve Hz.Peygamberle yaptıkları antlaşmaya ihanet ederek İslâm toplumunu ortadan kaldırmak üzere Mekkeli müşriklerle ittifak yapan Nadîroğulları’nın Medine’den topluca sürülmesi hadisesi ile Yahudilerle antlaşma yapan münafıklar konu edilmektedir. Peki, Haşr suresi anlamı ve fazileti nedir? Haşr suresi Türkçe ve Arapça okunuşu nasıldır?

Karakoçanda yağmur sele neden oldu

Karakoçan'da yağmur sele neden oldu

ELAZIĞ'ın Karakoçan ilçesinde etkili olan yağmur, sele neden oldu. Bazı köylerde su baskınları yaşanırken, seralar da zarar gördü.

2.04.2020Gündem
Diyarbakırın İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Diyarbakırda Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Diyarbakır'ın İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Diyarbakır'da Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Ülkemizde birçok il ve illerde gezilecek birçok ilçe ve turistik yerler bulunmaktadır. Bunlardan birisi de Diyarbakır ilidir. Peki, Diyarbakır'ın ilçeleri nelerdir ve hangi bölgede bulunur? Diyarbakır'da gezilecek ve tarihi yerler nelerdir? Sizler için bu konuyu detayları ile birlikte derledik.

29.03.2020Seyahat
Kadını polisten kaçırmaya çalıştılar Akılalmaz anlar...

Kadını polisten kaçırmaya çalıştılar! Akılalmaz anlar...

Kahramanmaraş'ta uyuşturucu zanlısı kadını kaçırmaya çalışan kişilerin kullandığı otomobil akarsuya düştü. Olayla ilgili 2 zanlı yakalandı, 1 kişi de akarsuda aranıyor.

27.03.2020Gündem
Adalarda ruam karantinası bitti; ahırların yıkımına başlandı

Adalar'da ruam karantinası bitti; ahırların yıkımına başlandı

Adalar'da 105 atın ruam hastalığı sonucu itlaf edilmesinin ardından faytonlar durdurulmuş, kaçak ahırların yıkılmasına karar verilmişti. Ruam karantinası sürecinin bitmesiyle kaçak ahırların yıkımına başlandı.

25.03.2020Haber
Adalarda ruam karantinası bitti Ahırların yıkımına başlandı

Adalar'da ruam karantinası bitti! Ahırların yıkımına başlandı

Adalar'da 105 atın ruam hastalığı sonucu itlaf edilmesinin ardından faytonlar durdurulmuş, kaçak ahırların yıkılmasına karar verilmişti. Ruam karantinası sürecinin bitmesiyle kaçak ahırların yıkımına başlandı. Burgazada sakini bazı kişiler yıkım anında gözyaşlarını tutamadı.

25.03.2020Gündem
20 yıldır aranan şahıs evinin gizli bölmesinde yakalandı

20 yıldır aranan şahıs evinin gizli bölmesinde yakalandı

Muş’ta 20 yıldır aranan şahıs, jandarma ekipleri tarafından evinin gizli bölmesinde kıskıvrak yakalandı.Muş Merkez Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan istihbarı çalışmalar sonucunda, 2000 yılında "Hizbullah silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 6 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli Y.Y.’ye yönelik operasyon düzenledi. Yazın ahırda, kışın ise evinin gizli bölmesinde saklandığı ve yakalanmamak için gözetleme desteği aldığı öğrenilen Y.Y., jandarma ekiplerinin titizlikle yürüttüğü çalışmayla evinin gizli bölmesinde yakalandı.

25.03.2020Haber
At yarışları ertelendi ancak Veliefendi Hipodromunda hayat devam ediyor

At yarışları ertelendi ancak Veliefendi Hipodromu'nda hayat devam ediyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin açıklaması ile bir süredir seyircisiz yapılan yarışlar ertelenirken, hipodromdaki normal yaşam devam ediyor. Türkiye çapında bulunan 9 hipodromda seyisler, aprantiler, jokeyler, güvenlik elemanları, temizlikçiler, veterinerler, kondisyonerler (kronometre tutanlar), kameraman, fotoğrafçı, elektronikçi derken; nalbanda kadar uzanan yelpazede herkes işini büyük bir titizlikle sürdürüyor. Milyonluk safkanlar için sabahın erken saatlerinde mesaisine başlayan ekipler, yarışlar olmamasına rağmen hummalı bir çalışma gerçekleştirerek sorumlu oldukları atlara antrenmanlarını yaptırıyor. Atların günlük antrenman programının haricinde bakımlarının ve ahırlarının temizlenmesinde aksama yaşanmaması için yoğun çaba gösterilirken, görevliler günlerini hipodromlarda geçiriyor.

23.03.2020Diğer
Son dakika haberler: Bakan Soylu: Depremzedelere çelik konstrüksiyon evler yapacağız

Son dakika haberler: Bakan Soylu: Depremzedelere çelik konstrüksiyon evler yapacağız

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, İran'ın Hoy kentinde 23 Şubat'ta meydana gelen ve 10 kişinin hayatını kaybettiği Van'ın Başkale ilçesinde büyük yıkıma neden olan 5.9 büyüklüğündeki depremde büyük hasar gören Özpınar Mahallesi'nde incelemelerde bulundu. Kendisini karşılayan jandarmanın kadın astsubayların karanfil vererek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan Bakan Soylu, ilk etapta depremin hasar verdiği mahallelerde konteyner kurulacağını, sonrasında da Elazığ'da olduğu gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla çelik konstrüksiyon evler yapılacağını söyledi.

8.03.2020Gündem
Cuma namazı saat kaçta kılınacak Diyanet 6 Mart İstanbul, Ankara İzmir, il il cuma namazı vakitleri

Cuma namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet 6 Mart İstanbul, Ankara İzmir, il il cuma namazı vakitleri

Cuma namazı ibadetinin idrak edileceği cuma gününün gelmesiyle beraber, cuma namazı saatlerine yönelik araştırmalar hız kazandı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan bilgiler kapsamında 6 Mart Cuma namazı vakitlerini öğrenmek isteyen vatandaşlar cuma namazı hazırlıklarına bu yönde şekil verecek. Özellikle, İstanbul, Ankara, İzmir cuma namazı saatleri büyük kentlerde ikamet edenlerin yoğunlaştığı konulardan oldu. Peki, cuma namazı saat kaçta kılınacak? İşte, Diyanet bilgisine göre 6 Mart İstanbul, Ankara İzmir, il il cuma namazı vakitleri ve saatleri.

5.03.2020Gündem
Malatyada depremzedeler konteynerlere yerleşiyor

Malatya'da depremzedeler konteynerlere yerleşiyor

Merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremden etkilenen Malatya'da evleri yıkılan ve hasar gören vatandaşlar, geçici barınmaları amacıyla konteynerlere yerleşmeye başladı.

29.02.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Vandan acı haber geldi Depremde hayatını kaybedenlerin sayısı yükseldi

Son dakika haberler: Van'dan acı haber geldi! Depremde hayatını kaybedenlerin sayısı yükseldi

İran'ın Hoy kentinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremde Van'ın Başkale ilçesine bağlı Gelenler köyünde enkaz altından kurtarılan 14 yaşındaki Emirhan Acar tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Van'da depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 10'a yükseldi.

26.02.2020Gündem
En büyük hasarı orası almıştı Yapılan evlerden ilki sahibine teslim edildi

En büyük hasarı orası almıştı! Yapılan evlerden ilki sahibine teslim edildi

Elazığ'daki depremde çok sayıda ev ve ahırın hasar gördüğü köyde, çelik konstrüksiyonlu, 91 metrekarelik 2 artı 1 şeklindeki evde depremzede Ernek ailesi oturacak. Ramazan Ernek yaptığı açıklamada "Zor şartlarda bize bu imkanları sağladılar, Allah razı olsun. Bu evde inşallah huzurlu bir şekilde oturur, komşularımızla rahat bir yaşam süreriz" dedi.

26.02.2020Gündem
Depreme uykuda yakalanan baba ve oğlu hayatını kaybetti

Depreme uykuda yakalanan baba ve oğlu hayatını kaybetti

İran'ın Hoy kentinde meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremde en büyük hasar Van’ın Başkale ilçesine bağlı Özpınar Mahallesi’nde meydana geldi. Ev ve ahırların büyük bölümünün yıkıldığı mahallede, depreme uykuda yakalanan Kerem Tosun ve oğlu Aydın Tosun aynı evde yaşamlarını yitirdi.

24.02.2020Gündem
Bakan Pakdemirlide deprem açıklaması

Bakan Pakdemirli'de deprem açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Van'da yaşanan depremde ahır ve hayvanları zarar görenlere yardım edileceğini söyledi.

24.02.2020Ekonomi
İran’da oldu Van’ı sarstı

İran’da oldu Van’ı sarstı

İran’ın batısındaki Hoy kentinde dün saat 8.53’te meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki deprem, Van’ın Başkale ilçesini yıktı. Sınır mahallelerinde çok sayıda ev yıkılırken 4’ü çocuk 9 kişi yaşamını yitirdi, 50 kişi yaralandı. Hoy kenti saat 19.00’da 5.9’luk depremle yine sarsıldı.

24.02.2020Gündem
Bakan Soylu, depremde yaralananları ziyaret etti

Bakan Soylu, depremde yaralananları ziyaret etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İran'da yaşanan ve Van'ın Başkale ilçesinde hasara neden olan depremde yaralanan vatandaşları ziyaret etti. "Yaptığımız tespit ve tetkiklerde herhangi bir can ve mal kaybı söz konusu değil" diyen Soylu, "Yaşanan depremde 250 konut ve 300 ahır yıkıldı, 700 konutta ağır hasar var." dedi.

23.02.2020Gündem
Bakan Soylu son durumu açıkladı: 700 konut ağır hasarlı

Bakan Soylu son durumu açıkladı: 700 konut ağır hasarlı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İran'da 19:00'da meydana gelen ikinci büyük depremle ilgili açıklama bulundu. Bakan Soylu, "Yaptığımız tespitlerde herhangi bir can ve mal kaybı söz konusu değil" dedi. Van'daki son durumu da aktaran Soylu, "250 konut ve 300 ahır yıkıldı, 700 konutta da ağır hasar var" ifadelerini kullandı.

23.02.2020Gündem
Bakan Pakdemirliden deprem açıklaması

Bakan Pakdemirli'den deprem açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Van'da depremde ahırları zarar gören ve hayvanları telef olan vatandaşlara yardım için çalışmaların başlatıldığını, 200 küçükbaş hayvanın bölgeye gönderileceğini bildirdi.

23.02.2020Gündem
Son dakika haberler: Bakan Koca, Van depremi ile ilgili acı haberi duyurdu

Son dakika haberler: Bakan Koca, Van depremi ile ilgili acı haberi duyurdu

Sabah saatlerinde son dakika haberi olarak ajanslara yansıyan Van depremi için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan açıklama geldi. Bakan Koca, İran sınırında meydana gelen ve Van'ın Başkale ilçesinde hissedilen 5.9 büyüklüğündeki depremde 4'ü çocuk, 9 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Öte yandan, sabah saat 08.52'de meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede art arda 18 deprem daha meydana geldi. 12.48'de meydana gelen deprem 4,3 olarak kaydedildi. İşte, İran sınırında yer alan Van'da meydana gelen deprem hakkında son dakika gelişmeleri...

23.02.2020Gündem
Diyanet il il 21 Şubat cuma namazı saatleri - Cuma namazı yarın saat kaçta kılınacak

Diyanet il il 21 Şubat cuma namazı saatleri - Cuma namazı yarın saat kaçta kılınacak?

Cuma namazı ibadetinin idrak edileceği cuma gününün gelmesiyle beraber, cuma namazı vakitleri Müslümanlar tarafından gündeme geldi. Diyanet'in cuma namazı saatlerine göre camilere gidecek olan vatandaşlar, yaşadıkları şehirlerde cuma namazının saat kaçta kılınacağını araştırıyor. Özellikle kalabalık kentler olan İstanbul, Ankara ve İzmir cuma namazı saatleri çok sayıda vatandaşın araştırdığı konulardan oldu. Peki, cuma namazı yarın saat kaçta kılınacak? İşte, Diyanet bilgisine göre 21 Şubat il il cuma namazı vakitleri.

20.02.2020Gündem
Kış Liginde heyecan devam ediyor

Kış Ligi'nde heyecan devam ediyor

Binicilik dünyasının heyecanla beklediği, ilgiyle izlediği, kıyasıya mücadele ettiği 2020 Kış Ligi Engel Atlama Yarışmaları 22-23 Şubat tarihlerinde ikinci ayak müsabakası ile devam ediyor; deneyimli ve genç biniciler bir kez daha buluşuyor.

20.02.2020Diğer
Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekat Cuma namazında hangi dualar okunur

Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekat? Cuma namazında hangi dualar okunur?

Mübarek cuma gününün gelmesiyle beraber cuma namazı için hazırlıklar başladı. Cuma namazı ibadetlerini idrak etmek üzere camilere gidecek olan vatandaşların cuma namazı nasıl kılınır sorusu gündeminde yer alıyor. Abdestlerini alarak cuma namazını kılmak için camilerde saf tutacak olanlar, bilgilerini tazelemek adına konuyla ilgili Diyanet bilgilerini araştırıyor. Peki, Cuma namazı nasıl kılınır ve kaç rekat? Cuma namazında hangi dualar okunur? İşte, Diyanet bilgisine göre cuma namazı kılınışıyla ilgili ayrıntılar.

13.02.2020Gündem
Yaptıklarıyla köylülerin gönüllerine dokunuyor

Yaptıklarıyla köylülerin gönüllerine dokunuyor

Burdur'da köy meydanındaki kullanılmayan depoyu kendi imkanlarıyla kütüphaneye çeviren ilkokul mezunu Akay, evinin altında önceden ahır olarak kullanılan bölümde ise unutulmaya yüz tutmuş eşyaları sergiliyor.

10.02.2020Seyahat
4 ev ve 3 ahırın yandığı mahallenin muhtarı: Cehennemi yaşadık

4 ev ve 3 ahırın yandığı mahallenin muhtarı: Cehennemi yaşadık

ERZURUM’un Oltu ilçesinin Yaylaçayır Mahallesinde dün akşam çıkan yangında 4 ev, 3 ahır 4 samanlık ve 2 odunluk zarar gördü. Mahalle Muhtarı Ergun Yıldırım, cehennemi yaşadıklarını söyledi.

7.02.2020Gündem
Cuma namazı kaç rekat Cuma namazı nasıl kılınır

Cuma namazı kaç rekat? Cuma namazı nasıl kılınır?

Cuma namazı kılınışı, ibadetlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar tarafından namaza saatler kala araştırılmaya başlandı. Cuma namazı kaç rekat ve nasıl kılınır sorusuna internet üzerinden yanıt arayan vatandaşlar, buna göre bilgilerini tazeleyerek camilere doğru harekete geçecek. Peki, Cuma namazı nasıl kılınır? İşte, Cuma namazı kaç rekat sorusunun cevabı ve detaylı bilgiler

7.02.2020Gündem
Erzurum’da feci yangın: 10 ev 6 ahır kül oldu

Erzurum’da feci yangın: 10 ev 6 ahır kül oldu

Erzurum’un Oltu ilçesinde çıkan yangın 4 saat sonra kontrol altına alındı. İçerisinde ev, ahır, samanlık, kömürlük ve odunluğun bulunduğu yaklaşık 16 yapı kullanılamaz hale geldi.

7.02.2020Haber
Erzurum’da feci yangın: 10 ev 6 ahır kül oldu

Erzurum’da feci yangın: 10 ev 6 ahır kül oldu

Erzurum’un Oltu ilçesinde çıkan yangın 4 saat sonra kontrol altına alındı. İçerisinde ev, ahır, samanlık, kömürlük ve odunluğun bulunduğu yaklaşık 16 yapı kullanılamaz hale geldi.

6.02.2020Gündem
Hayvancılığa son 17 yılda 33 milyar lira destek

Hayvancılığa son 17 yılda 33 milyar lira destek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "2002 yılında 83 milyon lira olan toplam hayvancılık desteklerini yaklaşık 60 kat artırarak 2019 yılında yaklaşık 5 milyar liraya yükselttik" dedi.

3.02.2020Ekonomi
Cuma namazı bugün saat kaçta 31 Ocak il il cuma namazı saati

Cuma namazı bugün saat kaçta? 31 Ocak il il cuma namazı saati

Cuma namazı saati için araştırmalar günün ilk ışıklarından bu yana devam ediyor. İkamet ettikleri veya bulundukları şehirde cuma namazı saatini merak eden vatandaşlar, 'cuma namazı bugün saat kaçta kılınacak?' sorusuna internet üzerinden yanıt arıyor. Namaz saati Türkiye'nin dört bir yanında birkaç dakikalık fark gösteriyor. İşte 31 Ocak il il cuma namazı saati...

31.01.2020Gündem
Cuma namazı kılınışı kaç rekat Cuma namazı nasıl kılınır

Cuma namazı kılınışı kaç rekat? Cuma namazı nasıl kılınır?

Cuma namazı kılınışı, ibadetlerini yerine getirmek isteyen pek çok Müslüman tarafından araştırılıyor. Cuma namazı nasıl kılınır sorusuna cevap arayan pek çok kişi internet üzerinden edinecekleri bilgilere göre camilere doğru hareket edecek. Peki, Cuma namazı nasıl kılınır? İşte, o konu hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıkladığı bazı bilgiler

31.01.2020Gündem
Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekat Diyanet bilgisine göre cuma namazı kılınışı

Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekat? Diyanet bilgisine göre cuma namazı kılınışı

Cuma namazı ibadetlerini idrak etmeye hazırlanan vatandaşlar, cuma namazı kılınışını araştırarak cuma namazı nasıl kılınır sorusuna yanıt arıyor. Abdestlerini alarak cuma namazını kılmak için camilerde saf tutacak olanlar, bilgilerini tazelemek adına konuyla ilgili Diyanet bilgilerini araştırıyor. Peki, cuma namazı kaç rekat? İşte, Diyanet bilgisine göre cuma namazı kılınışı ve anlatımı.

30.01.2020Gündem
Yasa dışı horoz dövüştüren 23 kişiye 7 bin 790 TL ceza kesildi

Yasa dışı horoz dövüştüren 23 kişiye 7 bin 790 TL ceza kesildi

Bayburt merkez Gökpınar köyünde İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından horoz dövüştüren şahıslara baskın yapıldı. Yasa dışı horoz dövüştüren 23 kişiye 7 bin 790 TL ceza kesildi.

29.01.2020Gündem
İpek Yolunun son durağı Kozahan

İpek Yolu'nun son durağı Kozahan

Bursa'da Sultan 2. Bayezid tarafından yaptırılan ve kozalardan elde edilen Kozahan'ın, ipekle olan birlikteliği 500 yılı aşıyor.

29.01.2020Seyahat
‘Hasfırtına’nın sırrı

‘Hasfırtına’nın sırrı

Büyük umutlarla yarış hayatına başlayan ancak hayal kırıklığına neden olan Hasfırtına isimli tayın kaderi keçi Taner ile 7 aylık apranti (jokey adayı) 17 yaşındaki Muhammed Mir Bilgindi sayesinde değişti. İşte ‘fırtına’nın hikâyesi:

29.01.2020Gündem
Bakan Pakdemirli: Meteoroloji TIRı ile afetlerde halk bilgilendirilecek

Bakan Pakdemirli: 'Meteoroloji TIR'ı ile afetlerde halk bilgilendirilecek'

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "'Meteoroloji TIR'ı diye anılan Mobil Gözlem ve Tahmin Merkezi'nde herhangi bir afet bölgesinde ihtiyaç duyulan meteorolojik gözlem verileri üretilecek, hava tahminleri ve meteorolojik uyarılar hazırlanacak. Böylece afet bölgesinde görevli yetkililer ile vatandaşlar en kısa sürede bilgilendirilmiş olacak" dedi.

28.01.2020Gündem
Depremde hayvanları telef olan vatandaşlara hayvan ve yem desteği

Depremde hayvanları telef olan vatandaşlara hayvan ve yem desteği

Tarım ve Orman Bakanlığı, Elazığ ve Malatya’da depremde hayvanları telef olan vatandaşlara, hayvan ve yem desteği verecek.

27.01.2020Ekonomi
İlk Payitahttaki padişah türbelerine ziyaretçi akını

İlk 'Payitaht'taki padişah türbelerine ziyaretçi akını

Bursa'da metfun bulunan Osmanlı devletinin kurucusu Osman Gazi ve oğlu Orhan Gazi ile Murad Hüdavendigar (I. Murad), Yıldırım Bayezid, Sultan Çelebi Mehmed ve Sultan II. Murad'ın türbeleri, geçen yıl 1,5 milyon kişi tarafından ziyaret edildi.

23.01.2020Seyahat
Antalyadaki korkutan yangın kontrol altında

Antalya'daki korkutan yangın kontrol altında!

Antalya'nın Aksu ilçesi Yamansaz mevkisinde, dün gece başlayan ve zaman zaman kontrol altına alınan; ancak şiddetli rüzgar nedeniyle bugün öğle saatlerinde yeniden başlayan yangın, kontrol altına alındı.

21.01.2020Gündem
Son dakika haberi: Kividen, muzdan kuru samana... Reza Zarrabın atı ‘Dayım benim’ ne hallere düştü

Son dakika haberi: Kividen, muzdan kuru samana... Reza Zarrab'ın atı ‘Dayım benim’ ne hallere düştü 

Reza Zarrab’ın ABD’ye kaçması, şampiyon atı ‘Dayım Benim’in lüks hayatının da sonu oldu. Veliefendi’den atılan şampiyonun muzlu, kivili, ananaslı özel yemeklerinin yerini kuru saman ve çimen aldı.

21.01.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Arap Kaymakam'ın Oğlu…

Özellikle Osmanlı son dönemine dair önemli araştırmalarıyla bilinirdi. Bir gazeteci olarak basın tarihi kitapları da yazmıştı. Eserlerine işleyen duru bir dili, sağlam bir muhakemesi vardı. Hem hem gazeteci hem tarihçi hem diplomattı. Kariyerini ve eserlerini sadece özetlemek gerekse sayfalar tutar…

19.04.2020

Virüs alarmı mı kıyamet senaryosu mu

Suudi Arabistan, koronavirüs vakalarının artması nedeniyle Kâbe’deki tavaf ve say alanlarını geçici bir süre ibadete kapattı. Tarihinde ilk kez hastalık şüphesiyle kapatılan Kâbe’nin ıssız hali, bazı kesimler tarafından ‘kıyamet alameti’ olarak değerlendirilirken ilahiyatçılar bakın ne dedi...

7.03.2020

Van’da yıkılan 254 konuttan 15’i sigortalı

Van’ı etkileyen depremde 254 konut yıkıldı, 694 yapı ağır hasar gördü. Sadece deprem sigortası olan 15 konuttan hasar ihbarı geldi. Depremin ağır hasara yol açtığı ilçelerden Saray’da 38 konutun, Gürpınar’da ise 58 konutun sigortalı olduğu ortaya çıktı. 2011 depreminin ağır yıkıma neden olduğu Van’da, sigortalı konut sayısının azlığı sigortacıları bile şaşırttı.

2.03.2020

Abdullah Gül yine aday mı?

ABDULLAH Gül uzun süren sessizliğini nihayet bozdu.

26.02.2020