EKSTRA
MENÜ

Ahır

Ahır ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ahır haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.706 Ahır haberi bulunmuştur.

Ahır Haberleri

Firdevs ninenin gözyaşı döktüğü yanmış ağaçların yerinde fidanlar yeşeriyor

Firdevs ninenin gözyaşı döktüğü yanmış ağaçların yerinde fidanlar yeşeriyor

Tavşanlı ilçesine bağlı Çayıroluk köyünde 2012 yılında çıkan yangında, 160 hektarlık alanda kül olan on binlerce ağacın yerine dikilen fidanlar, hızla büyüyor.

24.08.2020Seyahat
Cuma namazı kaç rekattır, nasıl kılınır İşte cuma namazının kılınışı

Cuma namazı kaç rekattır, nasıl kılınır? İşte cuma namazının kılınışı

Cuma namazının kılınışı ile ilgili bilgiler yoğun ilgi görüyor. Her hafta mübarek cuma gününde cemaat ile beraber cuma namazı kılınıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan saatte ibadet yerine getiriliyor. Peki cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekattır? Cuma namazının farzı iki rekâttır. Bunun yanında farzdan önce dört rekât, farzdan sonra dört rekât olmak üzere sekiz rekât da sünneti vardır. Son sünnetin ardından zuhr-i ahir, niyetiyle dört rekat daha namaz kılınabilir. Bundan sonra, iki rek'at vaktin sünneti kılınır.

21.08.2020Gündem
5. Sınıf Sosyal Bilgiler Temel Haklarımız konu anlatımı

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Temel Haklarımız konu anlatımı

Ülkemiz demokrasi ile yönetilmektedir. Demokrasinin bize sağladığı temel haklar vardır. Bu haklar herkese eşit olarak verilir. Bazı haklardan faydalanmak içinse 18 yaşını doldurarak reşit olmak gerekir. 5. sınıflar için temel haklarımız konusunu maddeler halinde anlattık.

18.08.20205. SINIF
1. Sınıf Türkçe Kelimenin Anlamını Tahmin Etme konu anlatımı

1. Sınıf Türkçe Kelimenin Anlamını Tahmin Etme konu anlatımı

Okuduğunuz, gördüğünüz, duyduğunuz ve yazdığınız her sözcüğün bir anlamı vardır. Duyduğunuz veya söylediğiniz her kelime bir anlam çağrıştırır. Bazı kelimelerin ise anlamlarını bilemeyebilirsiniz. Bu durumda ya cümle içindeki kullanım görevine ait tüm detayları derledik.

16.08.20201. SINIF
Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekattır Cuma namazının kılınışı ile ilgili bilgiler

Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekattır? Cuma namazının kılınışı ile ilgili bilgiler

Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekattır soruları ile ilgili araştırmalar hızlandı. Müslümanlar her hafta cemaat ile beraber cuma namazını kılıyorlar. Diyanet İşleri Başkanlığı resmi internet sitesinde, ‘Cuma namazının farzı iki rekâttır. Bunun yanında farzdan önce dört rekât, farzdan sonra dört rekât olmak üzere sekiz rekât da sünneti vardır.’ bilgisi yer alıyor. Son sünnetin ardından zuhr-i ahir, niyetiyle dört rekat daha namaz kılınmaktadır. Bundan sonra, iki rek'at vaktin sünneti kılınır.

14.08.2020Gündem
Boluda ahır yangınında 15 buzağı telef oldu

Bolu'da ahır yangınında 15 buzağı telef oldu

Bolu'nun Mudurnu ilçesinde bir ahırda çıkan yangında 15 buzağı telef oldu.

14.08.2020Gündem
Burdurda sağanak taşkınlara neden oldu

Burdur'da sağanak taşkınlara neden oldu

BURDUR merkez ve Ağlasun ilçesinde etkili olan sağanak nedeniyle su taşkınları ve baskınlar meydana geldi.

10.08.2020Gündem
Ahırdan kaçan kurbanlık boğa, vatandaşları kovaladı

Ahırdan kaçan kurbanlık boğa, vatandaşları kovaladı

RİZE'de, kesim alanına götürüleceği sırada bulunduğu ahırda sahibinin elinden kaçan kurbanlık boğa, vatandaşları kovaladı. Uyuşturucu iğne atılan boğa, uzun uğraşlar sonucu yakalanırken, vatandaşlar öfkeli boğadan ellerindeki sopalarla korunmaya çalıştı.

31.07.2020Haber
Erzincanda köyde yangın: 4 ev, 3 ahır yandı

Erzincan'da köyde yangın: 4 ev, 3 ahır yandı

ERZİNCAN'ın Tercan ilçesine bağlı Kuzören köyünde çıkan yangında, 4 ev ile 3 ahır kullanılamaz hale geldi.

28.07.2020Gündem
Erzurumdaki selde kapanan yolların açılması için çalışmalar sürüyor

Erzurum'daki selde kapanan yolların açılması için çalışmalar sürüyor

Erzurum'un İspir ilçesinde dün etkili olan selde kapanan mahalle ve mezra yollarının ulaşıma açılması için çalışmalar devam ediyor. Kapanan yolların açılması için Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve İspir Belediyesi ekiplerince başlatılan çalışmalar sürüyor.

25.07.2020Gündem
Avrupanın en büyük ve modern canlı hayvan pazarı Erzurumda kuruldu

Avrupa'nın en büyük ve modern canlı hayvan pazarı Erzurum'da kuruldu

ERZURUM Büyükşehir Belediyesi, 160 bin metrekare alan üzerine Avrupa'nın büyük ve modern canlı hayvan pazarını inşa etti. Yaklaşık 100 milyon TL'ye mal olan 'Doğu Anadolu Canlı Hayvan Pazarı'nda açık kapalı padoklar, yem deposu, hayvan ahırları, çoban evleri, otel ve müzayede salonu bulunuyor.

24.07.2020Kurban Bayramı
Milyonluk manzaralı ahır

Milyonluk manzaralı ahır

2000'lerin en ünlü filmlerinden birinin çekildiği ahırdan dönüştürülmüş ev satışa çıktı. İki yatak odalı ve teraslı ev için istenen fiyat ise 2,75 milyon sterlin.

22.07.2020Magazin
Bursada 17 milyon makaron ele geçirildi

Bursa'da 17 milyon makaron ele geçirildi

BURSA'da düzenlenen kaçak tütün operasyonunda 260 kilogram tütün ve 17 milyon makaron ele geçirilirken, 2 kişi gözaltına alındı.

21.07.2020Gündem
Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekattır İşte cuma namazının kılınışı…

Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekattır? İşte cuma namazının kılınışı…

Cuma namazı nasıl kılınır sorusu, 17 Temmuz Cuma gününün gelmesi ile beraber araştırılan konular arasında yerini aldı. Müslümanlar her hafta heyecanla bu mübarek günü bekliyorlar. Cemaat ile kılınan Cuma namazının kaç rekat olduğu ile ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı resmi internet sitesinde, ‘Cuma namazının farzı iki rekâttır. Bunun yanında farzdan önce dört rekât, farzdan sonra dört rekât olmak üzere sekiz rekât da sünneti vardır. ’ bilgisi yer alıyor. Son sünnetin ardından zuhr-i ahir, niyetiyle dört rekat daha namaz kılınmaktadır. Bundan sonra, iki rek'at vaktin sünneti kılınır.

17.07.2020Gündem
Manisada çiftlik yangını: Ahırlar kullanılamaz hale geldi

Manisa'da çiftlik yangını: Ahırlar kullanılamaz hale geldi

Manisa'nın Kula ilçesinde bir besi çiftliğinde çıkan yangında 3 ahır kullanılamaz hale geldi, 800 balya saman zarar gördü.

15.07.2020Gündem
Artvinde sel felaketi

Artvin'de sel felaketi

Artvin’in Yusufeli ilçesinde etkili olan sağanak, beraberinde sel ve heyelanı getirerek felakete neden oldu. Sele kapılan iki otomobilde, 3’ü aynı aileden olmak üzere 4 kişi hayatını kaybetti.

14.07.2020Gündem
Cuma namazı kaç rekattır, nasıl kılınır İşte cuma namazının kılınışı

Cuma namazı kaç rekattır, nasıl kılınır? İşte cuma namazının kılınışı

Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekattır soruları araştırılan konular arasında yerini aldı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından vakit namazlarının ne zaman kılınacağı yayınlanıyor. Müslümanlar bu saatlere göre sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı namazlarını kılıyorlar. Cuma namazı da her hafta bu mübarek günün gelmesi ile beraber kılınıyor. İşte öğle vaktinde kılınan cuma namazının kılınışı ile ilgili bilgiler…

3.07.2020Gündem
Sağanakla birlikte Kurt Deresini ikinci kez çamur bastı

Sağanakla birlikte Kurt Deresi'ni ikinci kez çamur bastı

ERZİNCAN'da etkili olan sağanak sırasında oluşan selle birlikte akan çamur, Kurt Deresi'nde bir haftada ikinci kez taşkına neden oldu. Çamur, önüne kattığı yüksek gerilim hattı direklerini devirdi. Günebakan köyünde 3 ahırı yıkıp, yolları kesen ve yaklaşık 5 dönüm araziyi kaplayan çamur, DSİ ve İl Özel İdaresi tarafından iş makineleri ile temizleniyor.

3.07.2020Gündem
Yalan Dünya Mağarasının 5 milyon yıllık duvarlarını aşıklar tahrip etti

Yalan Dünya Mağarası'nın 5 milyon yıllık duvarlarını 'aşıklar' tahrip etti

ANTALYA'nın Gazipaşa ilçesinde, 5 milyon yıllık geçmişe sahip ve yöre halkı tarafından bir dönem ahır olarak da kullanılan Yalan Dünya Mağarası, 6 yarasa türüne ev sahipliği yapıyor. Her yıl 30 bin ziyaretçi ağırlayan mağaranın duvarlarına kazınan ve boyalarla yazılan Türkçe isimler ile kalp şekilleri dikkati çekti.

27.06.2020Gündem
5 milyon yıllık duvarlara çizik attılar

5 milyon yıllık duvarlara çizik attılar!

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde, 5 milyon yıllık geçmişe sahip ve yöre halkı tarafından bir dönem ahır olarak da kullanılan Yalan Dünya Mağarası, 6 yarasa türüne ev sahipliği yapıyor. Her yıl 30 bin ziyaretçi ağırlayan mağaranın duvarlarına kazınan ve boyalarla yazılan Türkçe isimler ile kalp şekilleri dikkati çekti.

27.06.2020Gündem
Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekattır İşte cuma namazının kılınışı

Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekattır? İşte cuma namazının kılınışı

Cuma namazının kılınışı araştırılan konular arasında yerini aldı. Birlik ve beraberliğin arttığı, gönül bağlarının kuvvetlendiği önemli gün, bu hafta da büyük bir heyecanla karşılandı. Müslümanlar her hafta mübarek günün gelmesi ile beraber cemaat ile beraber cuma namazını kılıyorlar. Peki cuma namazı kaç rekattır, nasıl alınır? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan bilgilere göre namazın kılınışı…

26.06.2020Gündem
Artvin’de 2 katlı ahşap ev, alev alev yandı

Artvin’de 2 katlı ahşap ev, alev alev yandı

ARTVİN'in Şavşat ilçesindeki 2 katlı ahşap evde, henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin 2 saatlik müdahalesiyle söndürüldü. Alevlerin sardığı ev, kullanılamaz hale geldi.

25.06.2020Gündem
Bir ilde daha maske takma zorunluluğu getirildi

Bir ilde daha maske takma zorunluluğu getirildi

Trabzon maske takmanın zorunlu olduğu iller arasına girdi.

23.06.2020Gündem
TPAOdan 9 bin 200 litre ham petrol çalan 3 kişi, yakalandı

TPAO'dan 9 bin 200 litre ham petrol çalan 3 kişi, yakalandı

DİYARBAKIR'da jandarma ekipleri, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'na (TPAO) ait petrol boru hatlarından ham petrol çaldıkları tespit edilen 3 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilere ait ev ve araçlarda yapılan aramalarda, çoğu gizli bölmelerde saklanan 9 bin 200 litre ham petrol ele geçirildi.

23.06.2020Gündem
1850 metrede Robinson Crusoe hayatı

1850 metrede Robinson Crusoe hayatı

Gazeteci-yazar Sadık Albayrak, Trabzon’da 1850 rakımdaki yayla evinde ‘Kıtmir’ adını verdiği kangal cinsi köpeğiyle inzivaya çekildi. Gözlerden uzakta Robinson Crusoe hayatı yaşayan Sadık Albayrak, kitaplarını yazıyor, bahçesinde torunları için alabalık yetiştirmeyi, yaylayı ağaçlarla donatmayı planlıyor.

21.06.2020Gündem
Son dakika haberler: Bakan Soyludan Bingöldeki deprem bölgesinde açıklamalar

Son dakika haberler: Bakan Soylu'dan Bingöl'deki deprem bölgesinde açıklamalar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "(Bingöl'deki deprem) 4 binin üzerinde çadır sadece Bingöl'e sevk edildi. Kızılayımız 30 bin 650 öğün sıcak yemek dağıttı. 1127 ağır hasarlı şu ana kadar tespit edilmiş bağımsız bölüm var. 31 orta hasarlı, 2 bin 674 az hasarlı, 151 yıkık, bağımsız bölüm var. 92 de acil yıkılacak olan bağımsız bölüm var." dedi.

20.06.2020Gündem
Cuma namazı kaç rekattır, nasıl kılınır Cuma namazının kılınışı nasıldır

Cuma namazı kaç rekattır, nasıl kılınır? Cuma namazının kılınışı nasıldır?

Cuma namazı her hafta bu mübarek günün gelmesinin ardından cemaat ile beraber kılınıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında ara verilen cemaat ile kılınan namaz belirli camilerde alınan önlemlerle tekrar başladı. Cuma namazının farzı iki rekâttır. Bunun yanında farzdan önce dört rekât, farzdan sonra dört rekât olmak üzere sekiz rekât da sünneti vardır. İşte cuma namazının kılınışı..

19.06.2020Gündem
Ekonomiye ilişkin torba teklif TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Ekonomiye ilişkin 'torba teklif' TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi

Kredi kartı banka sözleşmelerinin elektronik olarak uzaktan yapılması, çek mağdurlarının mağduriyetini gidermesini kapsayan ekonomiye ilişkin "torba teklif" TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

18.06.2020Ekonomi
Hayvanlarını kabul etmeyen akrabasının ahırını yaktı

Hayvanlarını kabul etmeyen akrabasının ahırını yaktı

KOCAELİ’nin Gölcük ilçesinde, Kurban Bayramı'nda satmayı planladığı hayvanları ahıra koymak isteyen kişi, akrabası Ramazan K.'nin izin vermemesi üzerine ahırı ateşe verdi. Hayvanlar, kurtarılırken, 2 ahır yandı.

16.06.2020Gündem
İstanbul depremi pusuda bekliyor

İstanbul depremi pusuda bekliyor

Kuzey Anadolu Fay Hattı’nda önceki gün meydana gelen ve korucunun şehit olmasına neden olan 5.7 büyüklüğündeki Karlıova depreminden sonra inşaat mühendisleri, “Aynı fayın üreteceği İstanbul depremi pusuda bekliyor” uyarısında bulundu. Deprem sonrası yara sarmak yerine yara açmadan sorunların çözülmesi gerektiğini belirten İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cemal Gökçe, şu tespitlerde bulundu:

16.06.2020Gündem
Bakan Pakdemirli: Bingöl’de telef olan hayvanları karşılama kararı aldık

Bakan Pakdemirli: Bingöl’de telef olan hayvanları karşılama kararı aldık

İZMİR’e, bir dizi ziyaretlerde bulunmak için gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Bingöl’deki depremde telef olan hayvanları karşılama kararı aldık" dedi.

15.06.2020Ekonomi
Samanlıktaki yangın ev ve ahıra da sıçradı; 9 büyükbaş telef oldu

Samanlıktaki yangın ev ve ahıra da sıçradı; 9 büyükbaş telef oldu

ÇORUM'da merkeze bağlı Ayaz köyünde samanlıkta çıkıp, çevresindeki ev ve ahıra sıçrayan yangında 9 büyükbaş telef oldu.

10.06.2020Gündem
İYİ Partili Türkkana 1 ay süre

İYİ Parti'li Türkkan'a 1 ay süre

Kocaeli Dilovası Belediyesi, İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın çiftliğiyle ilgili belge ibraz edememesi üzerine kaçak bölümleri mühürlerken, 1 ay süre verdi. 1 ay içerisinde gerekli işlemlerin yerine getirilmemesi durumunda yapıların yıkımı için çalışma başlatılacak.

9.06.2020Gündem
Öldürücülüğü koronavirüse göre 3 kat daha fazla Çiftçiler endişeli...

Öldürücülüğü koronavirüse göre 3 kat daha fazla! Çiftçiler endişeli...

Türkiye'de, kene ısırması sonucu Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) vakalarının en çok görüldüğü yerler arasındaki Gümüşhane’de, tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin yapıldığı Kelkit Vadisi’nde çiftçiler, endişe ediyor. Tarım alanlarının sürekli ilaçlandığı vadide çiftçiler, uzun kollu kıyafetler giyiyor, pantolonlarının paçalarını çoraplarının içine koyup önlem almaya çalışıyor. Uzmanlar, ölüm riski koronavirüse karşı 3 kat daha fazla olan kene ısırmalarına karşı tedbirli olunmasını istiyor.

7.06.2020Gündem
Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekattır İşte cuma namazının kılınışı

Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekattır? İşte cuma namazının kılınışı

Cuma namazının nasıl kılındığı bu mübarek günün gelmesi ile beraber araştırılıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamınca camilerde cemaat ile namaz kılmaya ara verilmesinin ardından Müslümanlar heyecanla Cuma namazının kılınacağı tarihi beklemeye başlamışlardır. 29 Mayıs’ta belirli camilerde namaz kılınmaya başlandı. İşte öğle ezanının okunmasının ardından kılınan cuma namazı ile ilgili detaylar…

5.06.2020Gündem
İYİ Partili Türkkanın kaçak yapısına ceza, fabrikasının bir bölümüne mühür

İYİ Parti'li Türkkan'ın kaçak yapısına ceza, fabrikasının bir bölümüne mühür

İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın Dilovası ilçesindeki yağ fabrikasının orman arazisinde yer aldığı tespit edilen bölümü, Gebze Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerince mühürlendi. Dilovası Belediyesi görevlileri ise Türkkan’a ait çiftlikte incelemede bulunarak, yapı belgelerinin ibraz edilmemesi üzerine kaçak olduğu belirlenen bölümlerle ilgili tutanak tutup, 662 bin TL ceza kesti.

3.06.2020Gündem
Ege Bölgesi illeri nelerdir Ege bölgesinin özellikleri, iklimi, dağları, ovaları ve bitki örtüsü

Ege Bölgesi illeri nelerdir? Ege bölgesinin özellikleri, iklimi, dağları, ovaları ve bitki örtüsü

Yüz ölçümüyle Türkiye topraklarının 'ini kaplayan Ege Bölgesi, ismini komşusu olan Ege Denizinden alır. Ege Bölgesi illeri nereler, bölgenin genel özellikleri neler, iklim tipi, dağlar ve ovaları hakkında tüm bilgileri sizler için derlemeye çalıştık.

30.05.2020Gündem
Bakan Pakdemirlinin talimatıyla Sarı kızın sahibi Mehmet amcaya 20 koyun

Bakan Pakdemirli'nin talimatıyla Sarı kızın sahibi Mehmet amcaya 20 koyun

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde bataklığa saplanan ineğinin başından iki gece ayrılmayan Mehmet Emin Atasoy’a, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin talimatlarıyla 20 koyun verildi.

30.05.2020Ekonomi
Hayat felç oldu O ise göle dönen sokağa olta attı

Hayat felç oldu! O ise göle dönen sokağa olta attı

Edirne’de dolu ile birlikte başlayan sağanak, cadde ve sokakları göle çevirdi. Abdurrahman Mahallesi’nde yaşayan bir kişi, evinin balkonundan göle dönen caddeye olta attığı görüntüyü sosyal medya hesabından paylaştı. Öte yandan Artvin ve Ardahan'da şiddetli fırtına ve yağmur hayatı felç etti.

26.05.2020Gündem
Artvin ve Ardahanda fırtına büyük hasara yol açtı

Artvin ve Ardahan'da fırtına büyük hasara yol açtı

Artvin'in Şavşat ilçesinde fırtına nedeniyle, bazı köylerdeki evlerin çatıları uçtu; hasar gören 28 ev, 12 ahır ve 24 samanlık da kullanılmaz hale geldi. Ardahan Valisi Mustafa Masatlı da dün etkili olan fırtınada 152 binanın hasar gördüğünü söyledi.

26.05.2020Gündem
Erzincan’da 80’e yakın kuzu ahırdan çalındı

Erzincan’da 80’e yakın kuzu ahırdan çalındı

Erzincan’ın Tercan ilçesine bağlı Gevenlik köyünde 80’e yakın kuzu ahırdan çalındı.Gevenlik köyünde besicilik yapan Davut Boz’a ait 80’e yakın kuzu kimliği belirsiz kişi veya kişilerce çalındı. Hırsızlık olayının ardından jandarma ekipleri şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

15.05.2020Haber
Hayvanlarda görülen şap ne demek Şap hastalığı nedir

Hayvanlarda görülen şap ne demek? Şap hastalığı nedir?

Gündemdeki şap hastalığı bir kez daha gündeme geldi. Denizli'nin Honaz ilçesinde, bir inekte şap hastalığı tespit edilmesi üzerine 17 mahallede karantina kararı alındı. Şap hastalığının kontrolü için uygulanan 3 ana strateji vardır. Peki, hayvanlarda görülen şap ne demek? Şap hastalığı nedir? İşte şap hastalığıyla ilgili detaylı bilgi...

13.05.2020Gündem
Deccal Nedir Deccal Kime Denir Deccalin Alametleri Nelerdir

Deccal Nedir? Deccal Kime Denir? Deccalin Alametleri Nelerdir

İslam'da deccal kavramı bulunmaktadır. Deccal kavramı son aylarda gündeme gelmiş olan bir kavramdır. Deccal ismini ilk kez duyan kişiler kelimenin ne anlama geldiği hakkında internette araştırma yapmaktadırlar. Deccal kavramı İslam kaynaklarında oldukça fazla geçen bir kavramdır. Peki, Deccal nedir? Deccal kime denir? Deccal’in alametleri nelerdir? İşte Deccal kavramına dair tüm detaylar.

9.05.2020Ramazan Özel
Dabbet-Ül Arz Nedir Dabbe Ayetleri

Dabbet-Ül Arz Nedir? Dabbe Ayetleri

Kıyamet alametlerinden biri olan Dabbet-ül arz hem hadis-i şeriflerde hem de ayetlerle bildirilmiştir. Dabbet-ül arz ismini ilk kez duyan kişiler arama motorları üzerinden araştırma yapmaktadırlar. Son aylarda kıyamet alametleri araştırılınca en çok tıklanan bilgilerden biri de Dabbet-ül Arz'ın ne demek olduğudur. Peki, bu kadar fazla araştırılan Dabbet-ül Arz nedir? Dabbe ayetleri nelerdir? Dabbet-ül arz ile ilgili tüm bilgileri derledik.

9.05.2020Ramazan Özel
Toros Dağlarının eteklerinde bahar, yüksek kesimlerinde kış yaşanıyor

Toros Dağları'nın eteklerinde bahar, yüksek kesimlerinde kış yaşanıyor

Yavaş yavaş havanın ısınmaya başladığı Konya'nın bazı kesimlerinde iki mevsim bir arada yaşanıyor.

6.05.2020Seyahat
Hz. Bilal-İ Habeşi (R.a) Kimdir Hz. Bilal Habeşinin Hayatı

Hz. Bilal-İ Habeşi (R.a) Kimdir? Hz. Bilal Habeşi'nin Hayatı

Son peygamber Resullah (s.a.v.)’in müzzeni sıfatı ile meşhur olmuş olan Bilal-i Habeşi (r.a.), ilk ezanı okuyan kişi olarak hala bilinen, konuşulan bir kişidir. Hz. Bilal-i Habeşi (r.a.) kimdir? İşte Hz. Bilal Habeşi’nin hayatı ve kişiliği ile ilgili bilgileri sizler için derledik.

30.04.2020Ramazan Özel
Ebu Leheb Kimdir Ebu Lehebin Hayatı

Ebu Leheb Kimdir? Ebu Leheb'in Hayatı

Ahir zaman peygamberi Muhammed (s.a.v.)’in amcası olan ve aynı zamanda en büyük düşmanı olan Ebu Leheb kimdir? Ebu Leheb özellikle Tebbet Suresinde de isminin geçmesi ve Allah’ın lanet etmesi nedeni ile merak edilen kişilerden biridir. İşte Ebu Leheb’in hayatı ve ilgili bilgiler.

30.04.2020Ramazan Özel
Ramazan ayı öncesi önemli karar Demir bariyerlerle böyle kapatıldı...

Ramazan ayı öncesi önemli karar! Demir bariyerlerle böyle kapatıldı...

Eyüpsultan, Aziz Mahmud Hüdayi, Yahya Efendi, Oruç Baba, Hazreti Yuşa gibi türbelerin bulunduğu mekanlar ramazanda Kovid-19 salgını nedeniyle ziyarete kapalı olacak. Teravih ve cemaatle namaz da bu yıl salgın sebebiyle kılınamayacak.

22.04.2020Gündem

Yazar Sonuçları

“Lira” yalanı

TÜRKİYE AB’ye girseydi, bırakın diğer konuları, en önemli faydası “Lira” yerine “Euro”ya geçmemiz olurdu.

16.08.2020

Korona Döneminde Tiyatroların Hali Ne Olacak?

Beyaz perdenin, dizilerin ve tiyatro sahnelerinin usta ismi, oyuncu Tilbe Saran ile korona dönemini, tiyatroyu ve Dayanışmanın 100’ü Şiir projesini konuştuk.

9.06.2020