EKSTRA
MENÜ

Ahır

Ahır ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ahır haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.705 Ahır haberi bulunmuştur.

Ahır Haberleri

Ahırda boğanın saldırısına uğradı O anlar kamerada

Ahırda boğanın saldırısına uğradı! O anlar kamerada

Niğde'de ahırda ineğin bir kişiye saldırması, güvenlik kamerasına yansıdı. Merkez Bağlama köyündeki ahıra giren bir kişiye inek saldırdı. İneğin darbeleriyle duvara doğru koşan kişi, burada hayvanın darbeleriyle zor anlar yaşadı. İneğin bir an durmasından faydalanan kişi, hızla ahırdan kaçtı. Olay, güvenlik kamerasina yansıdı. İneğin saldırısı sonucu hafif yaralanan kişi, yaşadıklarını sosyal medya hesabından 'Ucuz yırttık' notuyla paylaştı.

11.12.2018Haber
‘Orman Kanunu’ hatırlatması

‘Orman Kanunu’ hatırlatması

İmar barışında başvuru sayısı 9 milyona yaklaşırken Orman Bakanlığı’ndan Şehircilik Bakanlığı’na hatırlatma yazısı gönderildi. Bakan Bekir Pakdemirli yazıda, ormanların daraltılması amacıyla işlenen suçların genel ve özel af kapsamına alınamayacağı hükmü ile Orman Kanunu’nun ormana her çeşit bina yapımını yasaklayan maddesini anımsattı.

11.12.2018Gündem
Herkes Çingene kızı mozaiğini konuşurken İznikteki mozaik gün ışığına çıkarılmayı bekliyor

Herkes "Çingene kızı" mozaiğini konuşurken İznik'teki mozaik gün ışığına çıkarılmayı bekliyor

Amerika'dan getirilerek Gaziantep Zeugma Müzesin'de sergilenmeye başlanan 'Çingene kızı' mozaiği, 2014 yılında İznik'te kanalizasyon çalışması sırasında ortaya çıkarılıp daha sonra üzerine beton asfalt atılan Roma dönemi taban mozaiğini gündeme getirdi.2014 Ağustosunda Beyler Mahallesi'nde kanalizasyon inşaatı sırasında Roma Dönemi taban mozaiği bulundu. Arkeolog ve sanat tarihçileri, iki metre derinlikte ortaya çıkan mozaiğin Roma saray kalıntısına ait olabileceğini öne sürdü.Ahır olarak kullanılan bir binanın altına kadar uzanan mozaiğin kamulaştırılması için müze yetkilileri, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na yazılı talepte bulundu. Ancak istimlak yapılmadı. Belediye ekipleri kısa süre önce üstü örtülerek koruma altına alınan bölgeyi 7 Aralık 2015 tarihinde asfaltladı. Mozaiğin üzerine dökülen beton asfalt kamuoyunun tepkisini çekince, Kültür ve Turizm Bakanlığı harekete geçti. Muhafaza için jeo tekstil malzemelerle üstü kapatılan mozaiğin üzerini kaplayan asfalt kesilerek kaldırıldı.Etrafı kesilerek üzerindeki beton kaldırılan ve daha sonra kendi haline terk edilen mozaiğin bulunduğu alanın kamulaştırılmasını isteyen İznikliler, "Çingene kızı kadar buradaki mozaiğin de gündemde olmasını istiyoruz. İznik'teki tarihi mozaiğin gün yüzüne çıkarılıp teşhir edilmesini istiyoruz" dediler.

10.12.2018Haber
Ahırda yaşam mücadelesi veren çiftin tek hayali ev sahibi olmak

Ahırda yaşam mücadelesi veren çiftin tek hayali ev sahibi olmak

Muş’un Hasköy ilçesine bağlı Azıklı köyünde yaşayan Melikşah ve Zekiye Karagöz çifti, eskiden ahır olarak kullanılan barakada yaşam mücadelesi veriyor.

10.12.2018Gündem
Ahırda yaşam mücadelesi veriyorlar

Ahırda yaşam mücadelesi veriyorlar!

Muş’un Hasköy ilçesine bağlı Azıklı köyünde yaşayan Melikşah ve Zekiye Karagöz çifti, eskiden ahır olarak kullanılan barakada yaşam mücadelesi veriyor.

10.12.2018Gündem
Bold Pilot hakkında merak edilenler | Bold Pilotun hikayesi

Bold Pilot hakkında merak edilenler | Bold Pilot'un hikayesi

Türk atçılığının duayen ismi Özdemir Atman’ın sahibi olduğu Bold Pilot’ın daimi jokeyi, sonraları Türkiye’nin en başarılı jokeyi haline gelecek olan Halis Karataş’tı. Halis Karataş ve Bold Pilot ikilisinin 1996 yılı Gazi Koşusu’ndaki 2.26.22’lik rekoru hâlâ geçilemedi. Veliefendi'nin gelmiş geçmiş en iyi yarış atları arasında yer alan Bold Pilot 2015'te 22 yaşında öldü. İşte, Bold Pilot hakkında merak edilenler...

7.12.2018Spor Arena
Cuma namazı nasıl kılınır Diyanetten Cuma namazı kılınış bilgileri

Cuma namazı nasıl kılınır? Diyanet'ten Cuma namazı kılınış bilgileri

Cuma namazı, kılınışı ile bu hafta ibadetlerini yerine getirmek isteyen Müslümanların araştırdığı konu oldu. İbadetlerini gerçekleştirmek isteyen birçok kişinin internet üzerinden araştırdığı 'Cuma namazı nasıl kılınır?' sorusu, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yanıtlandı. İşte, Cuma namazı kılınışı ve bazı bilgiler

7.12.2018Gündem
Orman köylüsüne 2,1 milyar liralık destek

Orman köylüsüne 2,1 milyar liralık destek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, orman köylüsüne yılın 10 ayında, çeşitli alanlarda yaklaşık 2 milyar 140 milyon liralık destek sağladıklarını bildirdi.

1.12.2018Ekonomi
Cuma namazı nasıl kılınır Cuma namazı kaç rekattır

Cuma namazı nasıl kılınır? Cuma namazı kaç rekattır?

Cuma namazı kılınışı, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi bilgileri ile internet üzerinden araştırılıyor. Cemaatle birlikte yapılması gereken ibadetler arasında yer alan Cuma namazı, kaç rekat olduğu ve nasıl kılındığı ile internet üzerinden araştırılıyor. Peki, Cuma namazı nasıl kılınıyor? İşte, o konu hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan bazı bilgiler

30.11.2018Gündem
Halis Karataş ve Bold Pilotın hikayesi... Asil ve farklı bir ruh

Halis Karataş ve Bold Pilot'ın hikayesi... 'Asil ve farklı bir ruh'

Halis Karataş ve onun hayatında çok önemli bir yere sahip olan efsanevi at Bold Pilot, sinema filmi oluyor. Henüz bir tayken tanıştığı Bold Pilot ile birçok başarı kazanan Halis Karataş, onu 'Asil ve farklı bir ruh' olarak tanımlıyor. İşte, 2018 Aralık ayında vizyona girecek olan 'Bizim İçin Şampiyon' filminin konusu olan Halis Karataş ve Bold Pilot'un duygu dolu hikayesi

25.11.2018Spor Arena
Cuma namazı nasıl kılınır Cuma namazı kaç rekat

Cuma namazı nasıl kılınır? Cuma namazı kaç rekat?

Cuma namazı nasıl kılınır sorusu, ibadetlerini cemaatle birlikte yerine getirmek isteyen binlerce Müslümanın araştırdığı konular arasında yer alıyor. Bluğ çağın erişmiş her erkek için Farz-ı Ayn olduğu bilinen Cuma namazı, tek başına eda edilemeyen ibadetler arasında yer almaktadır. Peki, Cuma namazı nasıl kılınır? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı Cuma namazı nasıl kılınır sorusunun cevabı

23.11.2018Gündem
Cuma namazı nasıl kılınır Cuma namazı kaç rekat

Cuma namazı nasıl kılınır? Cuma namazı kaç rekat?

Türkiye’nin dört bir yanındaki Müslümanlar, bugün cuma namazı ibadetlerini yerine getirmek için ikamet ettikleri bölgedeki camilere gidecek. Kimileri ise cuma namazını ilk kez kılacak. Peki, cuma namazı nasıl kılınır? Cuma namazı kaç rekat?

16.11.2018Gündem
Muharrem İnce: Ben konuşursam dağlar dize gelir

Muharrem İnce: Ben konuşursam dağlar dize gelir

Partililere seçim öncesinde kendi aralarında tartışma yapmamaları gerektiğini söyleyen Muharrem İnce, "Ben konuşursam dağlar dize gelir. Bana yapılan haksızlıkları konuşursam dağlar dize gelir. Ama konuşulmaz. Seçim öncelerinde partide tartışma çıkarılmaz. Seçim öncelerinde kan kusacaksın, kızılcık şerbeti içtim diyeceksin" dedi.

15.11.2018Gündem
Eşsiz mirası takipteyiz

Eşsiz mirası takipteyiz

Hürriyet geçen hafta dünya mirası Kapadokya’da imar barışına aykırı yapıları manşetine taşıdı. Bir haftanın bilançosuna baktık. Şimdiye kadar sadece bir ahır yıkıldı. Kimi belediyelerce yıkım kararları alındı ancak yasal sürenin beklendiği belirtildi. Bazı belediyeler de kaçak yapı sahiplerine para cezaları kesti.

9.11.2018Gündem
Kapadokyada kaçak yapıların yıkımına başlandı

Kapadokya'da kaçak yapıların yıkımına başlandı

NEVŞEHİR’in Göreme beldesinde peribacaları çevresindeki kaçak yapı olduğu belirlenen inşaat halindeki müstakil ev ile ahır, belediye ekipleri tarafından yıkıldı.

4.11.2018Haber
Bakan dün açıklamıştı Yıkımlar başladı

Bakan dün açıklamıştı! Yıkımlar başladı

NEVŞEHİR’in Göreme beldesinde peribacaları çevresindeki kaçak yapı olduğu belirlenen inşaat halindeki müstakil ev ile ahır, belediye ekipleri tarafından yıkıldı.

4.11.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan çok sert Öğrenci Andı tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok sert 'Öğrenci Andı' tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Danıştay'ın öğrenci andı kararını iyi niyetli görmüyorum. Bu metin ezanı Türkçe okutmak isteyenlerin metnidir. Bizim andımız İstiklal Marşımızdır, ondan daha güçlü bir ant olabilir mi? Gazeteci kılıklı provokatörler ekranlarda, yıllardır biriktirdikleri kin ve nefreti kusmaya başladı. Hatta cübbelerini kiraya veren sözde hukukçuların Türkçe ezan zulmünü tekrar dillendirdiklerini şahit oldum" dedi.

3.11.2018Gündem
Peribacasının çığlıkları

Peribacasının çığlıkları

İmar barışı, 60 milyon yılda oluşan ve birinci derece arkeolojik ve doğal sit olan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Kapadokya’da peribacalarında, mağaralarda kaçak yapılaşmayı hızlandırdı. Hürriyet, Aşk Vadisi, Güvercinlik, Çavuşin, Görkündere Vadisi’nde butik otel, kafe, villa, ahır yapılarak yok edilen tarihi görüntüledi.

2.11.2018Gündem
Cuma namazı bugün saat kaçta İstanbul Ankara İzmir il il cuma namazı saatleri

Cuma namazı bugün saat kaçta? İstanbul Ankara İzmir il il cuma namazı saatleri

Cuma namazı, bu hafta da tüm yurt genelinde ve İslam âleminde camilerde birlikte kılınacak. Bulundukları şehirlerin cuma namazı saatini öğrenmek isteyen vatandaşlar, şu dakikalar itibariyle araştırmalarına hız vermiş durumda. Namaz saati en çok merak edilen şehirler ise İstanbul, Ankara ve İzmir gibi nüfus yönünden kalabalık şehirler. Peki, cuma namazı bugün saat kaçta? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı namaz saatlerine göre il il 2 Kasım cuma namazı saatleri...

2.11.2018Gündem
Bir konserden fazlasıydı: Hakkâri, Hakkâri olalı...

Bir konserden fazlasıydı: Hakkâri, Hakkâri olalı...

İstanbul Üniversitesi’ne bağlı Osmanlı Dönemi Müziği Uygulama Araştırma Merkezi OMAR’la Hakkari’de konser veren Gönül Paçacı Tunçay, izlenimlerini Hürriyet’e yazdı: İndiğimiz andan dönüşümüze dek unutamayacağımız bir sıcaklık ve ağırlama, kadirbilir bir ilgi... Dinlemeye gelen sade vatandaşların ve sahne arkasındaki görevlilerin yoğun ve yapıcı ilgisi hepimizi etkiliyor. Vazifemizi doğru yerde, doğru insanlarla yaptığımızı duyumsuyoruz...

29.10.2018Kitap Sanat
Cuma namazı nasıl kılınır

Cuma namazı nasıl kılınır?

Cuma namazı nasıl kılınır sorusunun yanıtı, ilk defa cuma namazı kılacak olan vatandaşlar tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Cuma günlerine özgü bir namaz olan ve milyonlarca Müslümanın katılımıyla camilerde kılınan cuma namazı nasıl kılınır? İşte detaylar.

25.10.2018Gündem
Cuma namazı nasıl kılınır Abdest nasıl alınır

Cuma namazı nasıl kılınır? Abdest nasıl alınır?

Cuma namazı nasıl kılınır sorusunun yanıtı, cuma gününün gelmesiyle birlikte namaza gidecek olan vatandaşlar tarafından araştırılmaya başladı. İbadetlerini camilerde yerine getirecek olan vatandaşlar cuma namazını kılmayı öğrenmek istiyor. Peki, cuma namazı nasıl kılınır? Abdest nasıl alınır?

18.10.2018Gündem
Cuma namazı saat kaçta İşte İstanbul ve diğer iller için cuma vakti

Cuma namazı saat kaçta? İşte İstanbul ve diğer iller için cuma vakti

Cuma namazı için araştırmalar tüm yurt genelinde olduğu gibi İstanbul’da da devam ediyor. Camilerde ön safhada yer edinmek isteyen İstanbullular, bir an önce ‘Cuma namazı bugün saat kaçta?’ sorusuna yanıt bulmak istiyor. İşte 12 Ekim tarihli Cuma namazı saatleri

12.10.2018Gündem
Polise, askere ve korucuya müjde

Polise, askere ve korucuya müjde!

Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu. 45 yaşından gün almamış başpolis ve kıdemli başpolislere sınavlarda başarılı olmaları ve eğitimlerini tamamlamaları halinde "komiser yardımcısı" olabilmeleri imkanı getirilecek. Polis memurluğundan başpolis ve kıdemli başpolis memurluğuna geçişi düzenleyen madde kaldırılarak başpolis alımı sonlandırılacak.

10.10.2018Gündem