EKSTRA
MENÜ

Ahır

Ahır ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ahır haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.702 Ahır haberi bulunmuştur.

Ahır Haberleri

Karamanın Ermenek ilçesinden çok acı haber Bayram günü evsiz kaldılar

Karaman'ın Ermenek ilçesinden çok acı haber! Bayram günü evsiz kaldılar

Karaman'ın Ermenek ilçesinde çıkan yangında evleri tamamen kullanılmaz hale gelen 2 aile, bayramda evsiz kaldı. Evlerden birinde oturan Durmuş Sözen (51), bayramı yakınlarının yanında geçirdiklerini ifade ederek, Çok zor bir durum. Allah kimseye göstermesin. Üzgünüz” dedi.

14.05.2021Gündem
Asr Suresi Okunuşu - Vel Asr Türkçe Anlamı ve Arapça Yazılışı (Diyanet Tefsiri & Meali)

Asr Suresi Okunuşu - Vel Asr Türkçe Anlamı ve Arapça Yazılışı (Diyanet Tefsiri & Meali)

Asr suresi adını ilk ayetindeki kelimeden alır. Kur'an-ı Kerim içerisinde 103. suredir. Asr Suresi okunuşu sayfamızda sizler için surenin anlamı, Türkçe Diyanet meali ve tefsiri, Arapça yazılışı ile birlikte ezberlemek ve sure hakkında bilgi edinmek isteyenler için daha pek çok detaylı bilgi yer almaktadır.

El-Evvel Ne Demek El Evvel Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Evvel Zikrinin Fazileti İle Faydaları

El-Evvel Ne Demek? El Evvel Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Evvel Zikrinin Fazileti İle Faydaları

Önce ve ilk anlamına gelen El Evvel esması, El- Mukaddim ismi ile yakın anlamlıdır. Her iki esma da Allah'ın bir başlangıcının olmadığı, O'nun tüm yaratılmışlardan önce olduğu anlamına gelir. Evvel ve Allah kelimelerinin birleşmesinden oluşan Evelallah sözü ise, Allah'ın izni ve yardımı ile demektir. El- Evvel esmasının Türkçe anlamı ve Ya Evvel zikrinin faziletleri nelerdir? Sizin için ayrıntılı bir şekilde derledik.

30.04.2021Ramazan Özel
El-Ahir Ne Demek El Ahir Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Ahir Zikrinin Fazileti İle Faydaları

El-Ahir Ne Demek? El Ahir Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Ahir Zikrinin Fazileti İle Faydaları

Esmaül Hüsna'daki 99 isimden biri olan El-Ahir, Allah'ın bir öncesinin olmadığı gibi bir sonunun da olmadığı anlamına gelir. O, tüm zamanlardan münezzehtir. Evreni yaratmadan önce de vardı, kıyamet günü her şey helak olduktan sonra da yalnızca O olacak demektir. El- Ahir esmasının Türkçe anlamı nedir? Ya Ahir zikrinin faziletleri nelerdir? Merak edilen soruların yanıtlarını derledik.

30.04.2021Ramazan Özel
Uşakta 2 ev ile 1 ahır yandı, koyun ve kuzular öldü

Uşak'ta 2 ev ile 1 ahır yandı, koyun ve kuzular öldü

UŞAK'ta kullanılmayan boş evde henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın, yakınındaki bir ev ile ahıra da sıçradı. Yangında evler ve ahır kullanılamaz hale gelirken, çok sayıda koyun ve kuzu öldü.

18.04.2021Gündem
Ahırda çıkan yangın paniğe neden oldu

Ahırda çıkan yangın paniğe neden oldu

Muğla'nın Dalaman ilçesinde, ahırda çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürülürken, maddi hasar meydana geldi.

11.04.2021Gündem
Kekik Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Kekik Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Kekik Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Kekik Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Mutfaklara lezzet katan ve hoş kokusu ile et yemeklerinin, salataların ve çorbaların vazgeçilmezi olan kekik en çok kullanılan baharatlar arasında yer alıyor. Mutfaklarımızda kullandığımız kekik, orta boylu renkli çiçekli olan sevimli bir bitkidir. Kekiğin çiçek ve yapraklarının kurutulması ile baharat elde edilir. Kekik tohumu nasıl ve zaman ekilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

11.04.2021Bitki Bakımı
Beykoz Cam ve Billur Müzesi, 12 Nisandan itibaren ziyaretçilerini bekliyor

Beykoz Cam ve Billur Müzesi, 12 Nisan'dan itibaren ziyaretçilerini bekliyor

Toplam 390 dönüm arazide, yaklaşık 3 bin metrekarelik kapalı alanda Türk cam sanatının dünyaya tanıtılması amacıyla kurulan müzede, Selçuklu'dan Osmanlı döneminin sonuna kadarki dönemden 1500 eser yer alıyor.

10.04.2021Keyif
Antep Fıstığı Fidanı Nasıl Ve Ne Zaman Dikilir Antep Fıstığı Fidanı Yetiştirme, Bakımı Ve Fiyatları

Antep Fıstığı Fidanı Nasıl Ve Ne Zaman Dikilir? Antep Fıstığı Fidanı Yetiştirme, Bakımı Ve Fiyatları

Antep fıstığı, sakız ağacıgiller ailesinden yenebilen kabuklu olan bir yemiştir. Bu yemiş, bazı bölgelerde ise, Şam fıstığı olarak bilinir. Bu yemişe Antep fıstığı denilmesinin asıl nedeni ise, ilk işletmesinin Türkiye’de Gaziantep'te yapılmasından kaynaklanıyor. Antep fıstığı fidanı nasıl ve ne zaman dikilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.04.2021Bitki Bakımı
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan yatay mimari vurgusu

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yatay mimari vurgusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beykoz Cam ve Billur Müzesi Açılış Töreni'ne katıldı. Erdoğan, törende yaptığı konuşmada ''Yatay mimariyi yaygınlaştırmak suretiyle Türkiye'nin çehresini orta ve uzun vadede tamamen değiştireceğimize inanıyoruz'' dedi.

9.04.2021Gündem
Artvinde güzel insanlardan duygulandıran yardım

Artvin'de 'güzel insanlar'dan duygulandıran yardım

ARTVİN’de, 52 evin yandığı Dereiçi köyünde yaşayanlar, ülkenin dört bir tarafından gönderilen yardımların fazlasını kamyona yükleyip, 1 Nisan'da 11 ev ile 3 ahır ve 8 samanlığın yandığı Ortaköy’e gönderdi. Dereiçi köyünde yangın sonrası yapılan yardımlara ilişkin gelen çağrı, Türkiye'yi duygulandırmıştı. Yangın sonrası yardım yağan köyde evleriyle birlikte yok olan anılarının da hüznünü yaşayanlar, artık ihtiyaçlarının karşılandığını ve daha fazla gönderilmemesini istedikleri yardımların, israf olmaması için başka yerlerdeki farklı ihtiyaç sahiplerine iletilmesini istemişti.

7.04.2021Gündem
Yine Artvin Bu kez 12 ev yandı

Yine Artvin! Bu kez 12 ev yandı

Artvin 15 gün içinde ikinci kez yangın felaketiyle sarsılıyor. 17 Mart’ta Dereiçi köyünde çıkan yangında 60 evin kül olmasının ardından önceki gün de Ortaköy’de çıkan yangında 12 ev, 3 ahır ve 8 samanlık kullanılamaz hale geldi.

3.04.2021Gündem
Cuma namazı nasıl kılınır İşte adım adım cuma namazı kılınışı

Cuma namazı nasıl kılınır? İşte adım adım cuma namazı kılınışı

Öğle saatinin yaklaşmasıyla birlikte, cuma namazına yönelik hazırlıklar ve araştırmalar hız kazandı. Bugün cuma namazını nasıl kılacaklarını merak eden pek çok vatandaş, internet üzerinden yaptığı araştırmayla Diyanet'in açıkladığı cuma namazı kılınışını sorguluyor. Peki, cuma namazı nasıl kılınır?

2.04.2021Gündem
Artvin’de 12 ev yandı; yangının boyutu gün ağarınca ortaya çıktı

Artvin’de 12 ev yandı; yangının boyutu gün ağarınca ortaya çıktı

ARTVİN’in merkeze bağlı Ortaköy köyünde dün çıkan yangında, 12 ev, 3 ahır ve 8 samanlık kullanılmaz hale geldi. Korku dolu anların yaşandığı yangında oluşan zarar, gün ağarınca ortaya çıktı.

2.04.2021Gündem
Artvinde korkutan yangın: 7 ev kül oldu

Artvin'de korkutan yangın: 7 ev kül oldu

Artvin Yusufeli'nde çıkan yangının izleri yeni yeni silinirken bir korkutan haber de Ortaköy'e bağlı Soylu mahallesinden geldi. Çıkan yangında 7 ev yanarken, 8 ahır ve 3 samanlık da küle döndü. Görgü tanıkları yangının elektrik kontağından çıktığını aktarırken, İtfaiye ekipleri yangını kontrol altına alarak soğutma işlemlerine başladı. Valilikten yapılan açıklamada ise can kaybı ve yaralının olmadığı bilgisi aktarılırdı.

1.04.2021Gündem
Dereiçi’nde yeni evler 6 ayda tamamlanacak

Dereiçi’nde yeni evler 6 ayda tamamlanacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı Artvin’in Yusufeli ilçesi Dereiçi köyünde evleri yanan vatandaşlar için inşa edilecek konutların projesini hazırladı.

1.04.2021Ekonomi
Artvindeki yangında hepsi küle dönmüştü Sevindiren gelişme...

Artvin'deki yangında hepsi küle dönmüştü! Sevindiren gelişme...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Artvin'in Yusufeli ilçesinde, çıkan yangında 52’si konut olmak üzere ahır ve samanlıklarla birlikte 193 yapının zarar gördüğü Dereiçi köyünde, Toplu Konut İdaresi'nce (TOKİ) evleri yanan vatandaşlar için inşa edilecek konutların projesini hazırladı.

31.03.2021Gündem
Dereiçi yangınında evleri küle dönen köylülerden örnek çağrı: Yardımlar bize yetti, başka yerdeki ihtiyaç sahiplerine gönderin

Dereiçi yangınında evleri küle dönen köylülerden örnek çağrı: 'Yardımlar bize yetti, başka yerdeki ihtiyaç sahiplerine gönderin'

Artvin’in Yusufeli ilçesinin 176 haneli, 400 nüfuslu Dereiçi köyünde, 17 Mart günü bir evde başlayan yangının rüzgârın etkisiyle yayılmasıyla 52’si konut olmak üzere ahır ve samanlıklarla birlikte 193 yapı zarar görmüş, 30 dolayında büyükbaş hayvan ölmüştü.

31.03.2021Gündem
Huber Köşkü Nerede Ve Nasıl Gidilir Huber Köşkü Tarihi, Özellikleri Ve Giriş Ücreti Hakkında Bilgi

Huber Köşkü Nerede Ve Nasıl Gidilir? Huber Köşkü Tarihi, Özellikleri Ve Giriş Ücreti Hakkında Bilgi

Köşkler, geniş oda kapasiteli, büyük bir bahçe içerisine inşa edilmiş yapılardır. Gösterişli bir yapıya sahip olurlar. Ayrıca geniş koruları etrafını çevirir. Köşklerin ünlü olanları da vardır. Bunlardan bir tanesi de Huber Köşkü'dür. Huber Köşkü hakkında tüm merak edilenleri derledik.

30.03.2021Seyahat
Artvindeki yangında çok sayıda ev zarar görmüştü... Köy halkından duygulandıran çağrı

Artvin'deki yangında çok sayıda ev zarar görmüştü... Köy halkından duygulandıran çağrı

Artvin’in Yusufeli ilçesinde çıkan yangında 52’si konut olmak üzere ahır ve samanlıklarla birlikte 193 yapının zarar gördü. Yangın felaketi sonrası Türkiye’nin dört bir yanından yardım yağan köyde evleriyle birlikte yok olan anılarının da hüznünü yaşayan vatandaşlar, artık ihtiyaçlarının karşılandığını ve daha fazla gönderilmemesini istedikleri yardımların, israf olmaması için başka yerlerdeki farklı ihtiyaç sahiplerine iletilmesini istedi. Köylülerden Mevlit Coşan, “3 katlı evim, ahırım yandı, hayatımızı oraya bağlamıştık, hayallerimiz oradaydı, hepsi gitti. Ama yaralarımız hızla sarıldı, sarılıyor” diye konuştu.

30.03.2021Haber
Artvinde köy halkından duygulandıran çağrı

Artvin'de köy halkından duygulandıran çağrı

Artvin’in Yusufeli ilçesinde çıkan yangında 52’si konut olmak üzere ahır ve samanlıklarla birlikte 193 yapının zarar gördü. Yangın felaketi sonrası Türkiye’nin dört bir yanından yardım yağan köyde evleriyle birlikte yok olan anılarının da hüznünü yaşayan vatandaşlar, artık ihtiyaçlarının karşılandığını ve daha fazla gönderilmemesini istedikleri yardımların, israf olmaması için başka yerlerdeki farklı ihtiyaç sahiplerine iletilmesini istedi. Köylülerden Mevlit Coşan, “3 katlı evim, ahırım yandı, hayatımızı oraya bağlamıştık, hayallerimiz oradaydı, hepsi gitti. Ama yaralarımız hızla sarıldı, sarılıyor” diye konuştu.

30.03.2021Gündem
Felaketi yaşamışlardı... Köy halkından duygulandıran çağrı

Felaketi yaşamışlardı... Köy halkından duygulandıran çağrı

Artvin’in Yusufeli ilçesinde çıkan yangında 52’si konut olmak üzere ahır ve samanlıklarla birlikte 193 yapının zarar gördü. Yangın felaketi sonrası Türkiye’nin dört bir yanından yardım yağan köyde evleriyle birlikte yok olan anılarının da hüznünü yaşayan vatandaşlar, artık ihtiyaçlarının karşılandığını ve daha fazla gönderilmemesini istedikleri yardımların, israf olmaması için başka yerlerdeki farklı ihtiyaç sahiplerine iletilmesini istedi. Köylülerden Mevlit Coşan, “3 katlı evim, ahırım yandı, hayatımızı oraya bağlamıştık, hayallerimiz oradaydı, hepsi gitti. Ama yaralarımız hızla sarıldı, sarılıyor” diye konuştu.

30.03.2021Gündem
Bartında ev ve ahır yandı

Bartın'da ev ve ahır yandı

BARTIN’da 2 katlı ev ile yanındaki ahır, çıkan yangında kullanılmaz hale geldi. Ahırdaki büyükbaş hayvanlar köylüler tarafından kurtarıldı.

29.03.2021Gündem
Bakan Kurum açıkladı 100 bin binada uygulanacak

Bakan Kurum açıkladı! 100 bin binada uygulanacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bina Kimlik Belgesi'ni hayata geçirdiklerini belirterek,"Bu yıl 100 bin binada uygulamaya geçireceğiz bu projeyi. Bu aslında binaların nüfus cüzdanı. Binaya ilişkin her türlü bilgiye üzerindeki QR kodunu okutarak erişebiliyorsunuz." dedi. Ayrıca Bakan Kurum, Türkiye'de yaklaşık 28 milyon bağımsız bölüm olduğunu ve bu bağımsız bölümlerin 6,7 milyonu riskli olduğunu belirtirken, 1,5 milyonunun acilen dönüştürülmesi gerektiğini aktardı.

26.03.2021Ekonomi
Bakan Kurumdan, Otopark Yönetmeliğindeki değişiklikle ilgili açıklama

Bakan Kurum'dan, Otopark Yönetmeliği'ndeki değişiklikle ilgili açıklama

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Otopark Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle hem trafik yoğunluğunun azaltılacağını hem de vatandaşların otopark ihtiyacının karşılanacağını bildirdi.

25.03.2021Ekonomi
Karayemiş Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Karayemiş Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Karayemiş Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Karayemiş Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Karayemiş ağacı Türkiye'de en çok yetiştirilen ağaç türleri arasındadır. Bundan dolayı pek çok kişi Karayemiş ağacı ile ilgili araştırma yapmaktadırlar. Karayemiş ağacı tarihte de sürekli olarak tercih edilmiş bir ağaç türüdür. Karayemiş ağacı ile ilgili yoğun bir araştırma yapılmaktadır. Peki Karayemiş ağacı nedir? Karayemiş ağacı nasıl yetişmektedir? Karayemiş ağacını diğer ağaçlardan ayıran noktaları nelerdir? Karayemiş ağacı hastalıkları nelerdir? İşte Karayemiş ağacı ile ilgili her şey.

25.03.2021Bitki Bakımı
Son ahırlar da yıkıldı

Son ahırlar da yıkıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Heybeliada ve Burgazada’da kalan son at ahırlarını da Orman Genel Müdürlüğü’nden gelen tebligat doğrultusunda yıktı. Yıkım adalıların tepkisine neden oldu. İBB yıkılan yerlere atlı zabıta için modern ahırlar inşa edeceklerini açıkladı.

25.03.2021Gündem
Burgazadada ahırların yıkılmasına hayvanseverlerden tepki

Burgazada'da ahırların yıkılmasına hayvanseverlerden tepki

Burgazada'da bulunan son atların ahırları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından bu sabah yıkıldı.

24.03.2021Haber
Burgazadada ahırlar yıkıldı  Hayvanseverler tepki gösterdi

Burgazada'da ahırlar yıkıldı! Hayvanseverler tepki gösterdi

BURGAZADA'da bulunan son atların ahırları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından bu sabah yıkıldı.

24.03.2021Gündem

Artvin'de yanan köyde çadır kurdurmadılar, komşularına evlerini açtılar

Artvin’in Yusufeli ilçesinde çıkan yangında 52’si konut olmak üzere ahır ve samanlıklarla birlikte 193 yapının zarar gördüğü Dereiçi köyünde duygulandıran dayanışma örneği yaşanıyor. AFAD ekiplerinin evleri yanan vatandaşların barınması için çadır kurma isteğine karşı çıkan köylüler, çadırlarda kalmalarına gönlü razı gelmediği komşu ve akrabalarına evlerini açtı. Fethi Taşcı "Dar günde komşu ve akrabalarımıza yardım edeceğiz, acıyı birlikte paylaşacağız” dedi.

20.03.2021Haber
Artvindeki faciada çadıra razı olmadılar, evlerini açtılar...

Artvin'deki faciada çadıra razı olmadılar, evlerini açtılar...

Artvin’in Yusufeli ilçesinde çıkan yangında 52’si konut olmak üzere ahır ve samanlıklarla birlikte 193 yapının zarar gördüğü Dereiçi köyünde duygulandıran dayanışma örneği yaşanıyor. AFAD ekiplerinin evleri yanan vatandaşların barınması için çadır kurma isteğine karşı çıkan köylüler, çadırlarda kalmalarına gönlü razı gelmediği komşu ve akrabalarına evlerini açtı. Fethi Taşcı "Dar günde komşu ve akrabalarımıza yardım edeceğiz, acıyı birlikte paylaşacağız” dedi.

20.03.2021Gündem
Bakanlar Artvin’de... 52 konutun yanması afet

Bakanlar Artvin’de... 52 konutun yanması afet

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yangın felaketinin yaşandığı Artvin’in Dereiçi köyünde incelemelerde bulundu. Bakan Soylu, Dereiçi köyünün ‘afet bölgesi’ ilan edildiğini açıkladı.

20.03.2021Gündem
Faytonlar kalktı, atların çilesi bitmedi

Faytonlar kalktı, atların çilesi bitmedi

Heybeliada ve Burgazada’da belediyeye satılmamış 7 at kaldığını ve İBB’nin bu atların ahırları için yıkım kararı aldığını iddia eden bir grup, protestolarını sosyal medyaya taşıdı. İBB, “Tebligatı yapan Orman Müdürlüğü” dedi.

20.03.2021Gündem
İçişleri Bakanı Soylu böyle duyurdu: Cumhurbaşkanımız talimat verdi

İçişleri Bakanı Soylu böyle duyurdu: Cumhurbaşkanımız talimat verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Artvin’in Yusufeli ilçesinde, çıkan yangında 193 bağımsız yapının zarar gördüğü Dereiçi köyünde incelemelerde bulundu. Bakan Soylu, Dereiçi köyünün ‘afet bölgesi’ ilan edildiğini açıkladı. Bakan Kurum ise yeni konutların en kısa sürede tamamlanacağını duyurdu.

19.03.2021Gündem
Artvinde köylüler yangından sonra evlerinde eşyalarını arıyor

Artvin'de köylüler yangından sonra evlerinde eşyalarını arıyor

Artvin'in Yusufeli ilçesinde çıkan yangında, 35 binada, 60 ev ile ahır ve samanlıkların yandığı, 30 dolayında büyükbaş hayvanın telef olduğu Dereiçi köyünde korkuyla evlerini terk edenler, yanan evlerinde kalan eşyalarını arıyor.

19.03.2021Haber
Artvindeki yangın faciasının izleri silinmeye çalışılıyor Küle dönen enkazda altın arayışı

Artvin'deki yangın faciasının izleri silinmeye çalışılıyor! Küle dönen enkazda altın arayışı

Artvin'in Yusufeli ilçesinin Dereiçi köyünde bir evde başlayan ve 35 binada 60 ev ile ahır ve samanlıklara sıçrayan yangının izleri silinmeye, yaralar sarılmaya çalışılıyor. Yanan binaların enkazının kaldırıldığı köyde, vatandaşlar evlerinden geriye kalan eşyaları ararken üniversite öğrencisi Elif Tamyürek de annesinin altınlarını arıyor.

19.03.2021Gündem
Artvindeki yangın faciasının izleri silinmeye çalışılıyor Küle dönen enkazda altın arayışı

Artvin'deki yangın faciasının izleri silinmeye çalışılıyor! Küle dönen enkazda altın arayışı

Artvin'in Yusufeli ilçesinin Dereiçi köyünde bir evde başlayan ve 35 binada 60 ev ile ahır ve samanlıklara sıçrayan yangının izleri silinmeye, yaralar sarılmaya çalışılıyor. Yanan binaların enkazının kaldırıldığı köyde, vatandaşlar evlerinden geriye kalan eşyaları ararken üniversite öğrencisi Elif Tamyürek de annesinin altınlarını arıyor.

19.03.2021Gündem
60 ev küle dönmüştü... Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi

60 ev küle dönmüştü... Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi

Bakan Kurum, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanın talimatlarıyla Artvin’de yanan 60 evin yerine 6 ay içerisinde ahırları ile birlikte yenilerini inşa ederek yaraları saracağız. Artvin Valiliğimize vatandaşlarımızın zararlarının karşılanması için ayrıca 1 milyon lira destek sağlayacağız" açıklamasında bulundu.

18.03.2021Ekonomi
Artvinde köydeki yangın felaketinin boyutu, gün ağarınca ortaya çıktı

Artvin'de köydeki yangın felaketinin boyutu, gün ağarınca ortaya çıktı

ARTVİN'in Yusufeli ilçesi Dereiçi köyünde dün çıkan, 35 binada, 60 ev ile ahır ve samanlıkların yandığı, 30 dolayında büyükbaş hayvanın telef olduğu yangın, sabaha karşı yağmurun da etkisiyle söndürüldü. Korku dolu anların yaşandığı köyde oluşan zarar, gün ağarınca ortaya çıktı. Yangının söndürülmesinin ardından terk ettikleri evlerine geri dönen vatandaşlar, geriye kalan eşyalarını aradı.

18.03.2021Haber
Artvinin Yusufeli ilçesindeki yangın felaketinde acı bilanço 60 ev, 30 büyükbaş hayvan...

Artvin'in Yusufeli ilçesindeki yangın felaketinde acı bilanço! 60 ev, 30 büyükbaş hayvan...

Artvin'in Yusufeli ilçesi Dereiçi köyündeki yangının bilançosu gün ağarınca ortaya çıktı. 35 binada, 60 ev ile ahır ve samanlıkların yandığı, 30 dolayında büyükbaş hayvanın telef olduğu yangın, sabaha karşı yağmurun da etkisiyle söndürüldü. Yangının söndürülmesinin ardından terk ettikleri evlerine geri dönen vatandaşlar, geriye kalan eşyalarını aradı.

18.03.2021Gündem
Bir köy kül oldu Artvindeki yangından dikkat çeken kareler

Bir köy kül oldu! Artvin'deki yangından dikkat çeken kareler

Artvin'in Yusufeli ilçesi Dereiçi köyünde dün çıkan, 35 binada, 60 ev ile ahır ve samanlıkların yandığı, 30 dolayında büyükbaş hayvanın telef olduğu yangın, sabaha karşı yağmurun da etkisiyle söndürüldü. Korku dolu anların yaşandığı köyde oluşan zarar, gün ağarınca ortaya çıktı. Yangının söndürülmesinin ardından terk ettikleri evlerine geri dönen vatandaşlar, geriye kalan eşyalarını aradı.

18.03.2021Gündem
Ahırda çıkan yangında 6 büyükbaş hayvan telef oldu

Ahırda çıkan yangında 6 büyükbaş hayvan telef oldu

DÜZCE’nin Cumayeri ilçesinde ahırda çıkan yangında çatı çöktü. Ahırda bulunan 6 büyükbaş hayvan telef oldu.

16.03.2021Gündem
Ispartada aşı yapılacak büyükbaş hayvanlar, panikleyince demiri söküp duvarı yıktı

Isparta'da aşı yapılacak büyükbaş hayvanlar, panikleyince demiri söküp duvarı yıktı

Isparta'nın Gönen ilçesinde şap aşısı yapılmak istenen büyükbaş hayvanlar panikleyince, ahırın demirini söküp, duvarı yıktı. Olay anları güvenlik kameralarına yansıdı.

15.03.2021Haber
TOKİ, Elazığda 1564 evin ihalesini yaptı

TOKİ, Elazığ'da 1564 evin ihalesini yaptı

TOKİ tarafından, Elazığ'da merkeze bağlı köylerde üç etapta toplam 911 konut inşa ediliyor. Merkeze bağlı Değirmenönü, İçme ve Koçkale köylerindeki geri dönüşüm özellikli, çelik konstrüksiyonlu, depreme ve yangına dayanaklı köy evleri evler tamamlandı.-

14.03.2021Ekonomi
Burgazadada hayvanseverlerden protesto

Burgazada'da hayvanseverlerden protesto

Adaların Atları Platformu tarafından, Heybeliada ve Burgazada'da bulunan son atların ahırlarının, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yıkılmak istendiği gerekçesiyle eylem yapıldı

13.03.2021Gündem
Konyada tarihi eser operasyonu

Konya'da tarihi eser operasyonu

Konya'da jandarmanın bir eve düzenlediği baskında, kaçak kazı sonucu elde edildiği belirlenen Bizans, Roma ve Osmanlı dönemlerine ait çok sayıda tarihi obje ve sikke ele geçirildi, bir kişi gözaltına alındı.

12.03.2021Gündem
Süt desteği ödemeleri bugün başlıyor

Süt desteği ödemeleri bugün başlıyor

Bakan Pakdemirli: "2020'nin ekim kasım ayları için 243 bin 128 üreticimize 1 milyon 550 bin 719 ton çiğ süt için 424 milyon 194 bin lira ödeme yapacağız. (Süt) Destek ödemesini bugün saat 18.00'den itibaren üreticilerimizin hesaplarına aktarmaya başlayacağız" açıklamasında bulundu.

12.03.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Gönüllerdeki bayram

Bayram, “sevinç, eğlence günü” demek. Bu bayram hepimiz ayrı evlerde olsak bile gönüllerimiz bir olacak; acıda da sevinçte de...

12.05.2021

Geçmişin gölgesinde bir mola

Günümüzde saraylar, kasırlar, köşkler ve bazı müzeler uluslararası müzecilik standartlarına uygun olarak Milli Saraylar Başkanlığı idaresi altında. Milli Saraylar tanımı ilk olarak Büyük Önder Atatürk’ün kaldığı saraylar için kullanılmış. Halen Atatürk’ün anısına Dolmabahçe ve Beylerbeyi saraylarında nöbet tutan askerler var. Cumhuriyet’in ilk yıllarında çalışmaya başlayan kurum, geçmişten gelen mirasımızın gelecek nesillere aktarımında çok önemli bir görev üstleniyor. Bu hafta, İstanbulseverlerle yeniden kavuşacak olan ‘İstanbul Hakkında Her Şey’ kitabımda detaylıca bahsettiğim saray, kasır ve müzelerin bazılarını yazdım...

16.04.2021