EKSTRA
MENÜ

Ağız Kokusu Nedenleri

Ağız Kokusu Nedenleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ağız Kokusu Nedenleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 66 Ağız Kokusu Nedenleri haberi bulunmuştur.

Ağız Kokusu Nedenleri Haberleri

Ağız kokusunun nedeni ‘bademcik taşı’ olabilir

Ağız kokusunun nedeni ‘bademcik taşı’ olabilir

Kulak Burun Boğaz (KBB) Uzmanı Doç. Dr. Nurdoğan Ata, kötü ağız kokusuna bademcik taşının sebep olduğunu belirterek, bademcik tıraşlama yöntemiyle bu taşlardan kurtulmanın mümkün olduğunu söyledi.

25.01.2021Sağlık
Bu hatalar ağız kokusuna neden oluyor

Bu hatalar ağız kokusuna neden oluyor

Uygun olmayan ağız hijyeni, diş çürükleri ve bası hastalıkların da ağız kokusuna neden olabileceğini belirten Diş Hekimi Efe Kaya ağız kokusunda 8 maddeye dikkat çekti.

8.10.2019Sağlık
Çocuklarda ağız kokusunun 8 nedeni

Çocuklarda ağız kokusunun 8 nedeni

Halitozis olarak adlandırılan kötü ağız kokusu çocuklarda da görülebiliyor. Yaş gruplarına göre değişmekle birlikte okul çağı çocuklarında görülme sıklığı yaklaşık yüzde 15 olarak kabul ediliyor.

Ağız kokusuna neden olan yiyecekler

Ağız kokusuna neden olan yiyecekler

Sabah uyandığınızda veya yemek yedikten sonra oluşan ağız kokusu insanı en çok utandırabilecek sebeplerden birisi. Bu koku dönemsel bir durum değilse tedavi edilmesi gereken bir sağlık sorunu olabilir.

17.08.2018Saglik
Ağız kokusunu bakteriler yapar

Ağız kokusunu bakteriler yapar

Ağız ve diş sağlığı hayatın her döneminde büyük önem taşıyor. Uzmanlar sürekli yanlış fırçalamanın dişlere faydadan çok zararı olduğunu vurguluyor.

24.06.2016Sağlık
Ağız kokusu neden oluşur

Ağız kokusu neden oluşur?

Hangi hastalıklar ağız kokusunu tetikliyor?

16.09.2015Sağlık
Ağız kokusuna dikkat

Ağız kokusuna dikkat!

Ağız kokusu sosyal yaşantımızı olumsuz etkileyen, karşımızdaki kişiye daha ilk tanıştığımız anda tatsız mesaj veren bir rahatsızlık. Kötü ağız hijyeninin kaçınılmaz sonucu olsa da bazen ne yaparsak yapalım kurtulamadığımız bir hastalık olarak bizi rahatsız ediyor. Birçok kişi kendi ağız kokusunun farkına varıp doktora gitse de, bazılarımız bunun farkına varmadan yaşıyoruz. Çevremizdeki insanların bu durumu utanılacak bir şey olarak algılayıp uyarmaması sonucu belki de kendi ağız kokumuzun bilincine hiç varamayacağız.

4.08.2003Kelebek
Maske kullanımı bu sorunu açığa çıkardı

Maske kullanımı bu sorunu açığa çıkardı!

Covid-19 süreciyle birlikte günlük hayatımızın bir parçası olan maske kullanımı; kişinin kendi ağız kokusunu fark etmesini ve çözüm arayışını beraberinde getirdi. Boşanmalarda gerekçe sayılabilecek kadar ciddi bir sorun olan ağız kokusu, iş yaşamında da özellikle konuşarak iletişim kurmada sıkıntı yaşanmasına yol açıyor.

23.02.2021Sağlık
Ağız kokusu neden olur Ağız kokusunu önlemek için nelere dikkat edilmeli

Ağız kokusu neden olur? Ağız kokusunu önlemek için nelere dikkat edilmeli?

Ağız kokusu günlük yaşantımızda bizi en çok zorlayan konulardan biri. Bu problemi yaşayan insanlar ne kadar uğraşsalar da üstesinden gelemeyebiliyor. Peki ağız kokusu nasıl giderilir? Ağız kokusunu önlemek için neler yemeliyiz? Hangi meyve sebzeler ağız kokusunu giderir? Estetik Diş Hekimi Dr. Efe Kaya, ağız kokusunun nedenleri ve ağız kokusunu gidermenin 6 yolu hakkında bilgi verdi.

5.08.2020Sağlık
Ağız Kokusu Neden Olur İşte Kokuyu Gidermenin Yolları

Ağız Kokusu Neden Olur? İşte Kokuyu Gidermenin Yolları

Ağız kokusu günlük yaşantımızda bizi en çok zorlayan konulardan biridir. Peki ağız kokusu nasıl giderilir? Ağız kokusunu önlemek için neler yemeliyiz? Hangi meyve sebzeler ağız kokusunu giderir? Estetik Diş Hekimi Dr. Efe Kaya, ağız kokusunun nedenleri ve ağız kokusunu giderme yöntemleri hakkında bilgiler verdi.

BUN (Kan üre azotu) nedir BUN değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

BUN (Kan üre azotu) nedir? BUN değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Böbrek fonksiyonları kanda bulunan üre nitrojen miktarının test edilmesiyle değerlendirilir. BUN'un düşüklüğü ve yüksekliğine alınması gereken tedbirler bulunmaktadır. Sizler için BUN’a dair bilgileri detaylıca araştırıp sonuçları derledik.

11.06.2020Sağlık
Diş Çekimi Sonrası Kabus

Diş Çekimi Sonrası Kabus!

Masum bir diş çekimi operasyonundan sonra ortaya çıkan "Alveolit" isimli enfektif durum, hastaya sıkıntılı günler yaşatabiliyor. Peki, alveolit olduğunuzu nasıl anlarsınız?

1.07.2019Sağlık
Kıllı dil neden olur

Kıllı dil neden olur?

Nüfusun yaklaşık yüzde 13'ünü etkileyen kıllı dil, bazı psikolojik rahatsızlıklara ya da utançlara da neden olabiliyor. Peki, kıllı dil neden olur?

26.04.2019Sağlık
Sinüzitten Korunmanın 6 Püf Noktası

Sinüzitten Korunmanın 6 Püf Noktası

Polen alerjisi olanlarda gelişen iltihap, sinüzite de davetiye çıkarıyor. Polenler nedeniyle bahar aylarında sıkça rastlanan çıkan sinüzit, kronik hale gelmediği sürece kolayca tedavi edilebiliyor. Ancak, kronik sinüzitte tedavisinin cerrahi müdahaleye kadar gidebildiğini belirten Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Burak Ertaş, sinüzitten korunmanın 6 püf noktasını anlattı.

Alerjik bünyeliyseniz dikkat

Alerjik bünyeliyseniz dikkat!

Bahar ayları bazılarının hevesle beklediği bir zaman dilimi olmayabiliyor. Özellikle de alerjisi olanlar bahar döneminde gün boyu ellerinde mendil, gözleri akar vaziyette dolaşanlar için… Zira, havadaki polenler, alerjik bünyeyi etkiliyor. Ama alerjik kişilerin riskleri bunlarla da sınırlı değil. Polen alerjisi olanlarda gelişen iltihap, sinüzite de davetiye çıkarıyor.

24.04.2019Sağlık
Ağız kokusu neden oluşur

Ağız kokusu neden oluşur?

Ağız kokusu, işinizde, evliliğinizde, sosyal ilişkilerinizde sorun yaratabilir, gizli bir sağlık sorununun işareti de olabilir. Nefeste kötü koku sorununun yüzde 80-85’i ağız ve boğazdaki sorunlardan kaynaklanıyor. Bu sorundan muzdarip vatandaşlar, ağız kokusunun altında yatan nedenleri sorguluyor. Peki, ağız kokusu neden oluşur? İşte, konuya dair merak edilen detaylar...

15.04.2019Sağlık
Çoçuklarda kusmaya ne iyi gelir, kusan çocuğa ne yedirmeli

Çoçuklarda kusmaya ne iyi gelir, kusan çocuğa ne yedirmeli?

Mide bulantısı, gelen uyarılar sonucunda midede bulantı hissinin ortaya çıkması ve kusma ile sonuçlanabilen bir duygu durumudur. Çocuklarda, bağırsak, idrar yolu ve boğaz enfeksiyonu gibi her türlü enfeksiyonun bulantı ve kusmaya neden olabileceğini ancak bazı belirtilere özellikle dikkat edilmesi gerektiğini belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Aslı Cömertpay, çocuklarda kusma ve bulantıyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Ağız kuruluğu neden olur

Ağız kuruluğu neden olur?

Ağız kuruluğu neden olur sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Ağızda yaşanan susuzluk hisse ve tat bozulmasının nedenlerinden biri olan ağız kuruluğu için yetersiz tükürük salgısı bir sebep. Peki, ağız kuruluğu neden olur?

3.12.2018Sağlık
Sinüzit nedir Nasıl anlaşılır

Sinüzit nedir? Nasıl anlaşılır?

Sinüzit nedir sorusu birçok kişi tarafından merakla sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Günümüzde “sinüzit” yerine “rinosinüzit” olarak da tanımlanan rahatsızlığın gelişmesi enfeksiyonlar dışında oldukça nadir. Peki, sinüzit nedir? Nasıl anlaşılır?

16.06.2018Gündem
Tuzlu ayran ve pirinç lapası ishale iyi geliyor

Tuzlu ayran ve pirinç lapası ishale iyi geliyor

Özellikle okul döneminde yaygınlaşan bu problem için çözüm önerileri...

Yargıtay’a göre boşanma nedenleri

Yargıtay’a göre boşanma nedenleri

Hangi durumlar boşanma nedeni olarak kabul edilir?

Çocuklarda uyku apnesi

Çocuklarda uyku apnesi

Horluyor, ağzı kuruyor, başı ağrıyor ve sabahları yorgun uyanıyorsa...

Ağız kokusunu gidermenin 6 yolu

Ağız kokusunu gidermenin 6 yolu

Ağız kokusu aslında bir hastalık değil. Pek çok kişi, sabah uyandığında ya da soğan, sarımsak gibi kokulu gıdalar tükettiğinde ağzının koktuğunu hisseder.

10.01.2012Sağlık
Ağız sağlığında doğru bilinen yanlışlar

Ağız sağlığında doğru bilinen yanlışlar

Diş etleri kanıyorsa fırçalamayı kesmek mi gerekir?

31.12.2011Kişisel Bakım
Ağız Kokusu Boşanma Sebebi

Ağız Kokusu Boşanma Sebebi

Ağız kokusunu önlemenin yolları neler?

Ağzınız mı Kokuyor

Ağzınız mı Kokuyor?

Ağız kokusunun nedenleri ve çözümleri...

23.02.2011Sağlık
Sağlıklı beden için sağlıklı dişler şart

Sağlıklı beden için sağlıklı dişler şart

Türkiye’de ağız ve diş sağlığı, görülme sıklığı yüksek olması nedeni ile tüm sağlık sorunları içinde öne çıkıyor.

22.11.2010Kelebek
Ağız kokunuzu tedavi edin

Ağız kokunuzu tedavi edin

Sosyal yaşamda bireylere çok sıkıntılı anlar yaşatabilen ağız kokusu için uzmanlar çok ciddi uyarılarda bulundu: Tedaviyi erteletmeyin.

4.02.2009Kelebek
SORU VE CEVAPLAR 207

SORU VE CEVAPLAR 207

NPİSTANBUL Hastanesi ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden 33 uzman tüm psikoloji ve nöroloji konusundaki sorularınızı cevaplandırıyor!...

20.12.2008Kelebek
AĞIZ KURULUĞU

AĞIZ KURULUĞU

Ağız kuruluğu, oral bölgenin ekolojikdengesinin bozulmasına, buna bağlı diş ve dişeti hastalılarının ortaya çıkmasına, aynı zamanda kişinin yediklerinden ve içtiklerinden tat alamamasına ve bu şekilde kişinin yaşam kalitesinin olumsuz yönde etkilenmesine neden olur.

11.09.2008Sağlık
Ağız kuruluğu dişe zararlı

Ağız kuruluğu dişe zararlı

Ağız kuruluğu, tedavi edilmediği takdirde ciddi sorunlara yol açabiliyor.

28.08.2008Seyahat
Utandıran 5 Hastalık

Utandıran 5 Hastalık

Sağlığımızla ilgili günlük hayatta yaşanan öyle sıkıntılar var ki, nedense utanıp kimseyle paylaşamıyoruz.

15.08.2008Kelebek
SORU VE CEVAPLAR 130

SORU VE CEVAPLAR 130

NPİSTANBUL Hastanesi ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden 33 uzman tüm psikoloji ve nöroloji konusundaki sorularınızı cevaplandırıyor!...

9.06.2008Sağlık

Yazar Sonuçları

Kötü ağız kokusunun sebepleri nelerdir

Kötü ağız kokusunun sebepleri nelerdir?

Ağız kokusunun oldukça yaygın bir problem olduğunu söyleyen Diş Hekimi Dt. Fulya Gökalp Akar, kötü ağız kokusunun sebepleri hakkında bilgi verdi.

11.01.2017

Ramazan ayında ağız kokusu neden artar, çözümü nedir?

Sabahları kalkar kalkmaz ağzınızı su ile çalkalayın.

19.06.2016
Aşırı tükürük üretimine dikkat

Aşırı tükürük üretimine dikkat!

Ağız içinden dışarı sızan tükürük dudakların çatlamasına ve deri enfeksiyonlarına yol açabilir.

19.06.2019
Ağız kokusu nasıl giderilir

Ağız kokusu nasıl giderilir?

Günde en az iki kez diş fırçalanması ve dilin temizlenmesi ile ağız kokusunu önlenebilir. Bir hastalıktan kaynaklanan ağız kokusu varsa mutlaka doktora başvurulmalıdır.

27.05.2018

Hayvanat bahçeleri tehlikedeki çeşitlerin son sığınağı olacak

Uzun süre Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği (EAZA) başkanlığını yapan, dünyanın sayılı hayvanat bahçesi uzmanlarından Koen Brouwer geçen hafta Türkiye’deydi. Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi’ne danışmanlık yapan Brower’la Türkiye’deki hayvanat bahçesi kültürünü ve eleştirileri konuştuk

26.11.2010

Kötü ağız kokusu sosyal ilişkiyi bozar

AĞIZ kokusu kişinin kendisi veya çevresi tarafından fark edilebilen, nefes veya konuşma esnasında ortama yayılan kötü kokudur.

30.08.2010

Günümüzün en moda boşanma gerekçesi iletişimsizlik

Adli Sicil İstatistik Genel Müdürlüğü verileri çok vahim bir tabloyu ortaya koyuyor. Türkiye’de saat başı 42, her 86 saniyede bir ise 1 kişi eşiyle mahkemede karşı karşıya geliyor.

13.04.2010

Besin alerjileri önemli olabilir Besin

Besin alerjileri sık görülen bir sorun olmasa da belirtileri ürkütücü olabiliyor.

29.10.2008