EKSTRA
MENÜ

Ağız Kokusu Nasıl Geçer

Ağız Kokusu Nasıl Geçer ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ağız Kokusu Nasıl Geçer haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 40 Ağız Kokusu Nasıl Geçer haberi bulunmuştur.

Ağız Kokusu Nasıl Geçer Haberleri

Maske Nefesiyle Nasıl Baş Edilir

Maske Nefesiyle Nasıl Baş Edilir?

Maske kullanmanın Covid-19'a karşı korunmamızı sağlama mücadelesinde değerli müttefikler olduğunu biliyoruz. Maske kullanmak zorunda olduğumuz bu dönemde maskeyle beraber ortaya 'maske nefesi' sorunu çıktı.

15.09.2020İyi Yaşam
Ağız Kokusu Nasıl Tedavi Edilir

Ağız Kokusu Nasıl Tedavi Edilir?

Ağız kokusu insan ilişkilerini etkileyen önemli bir sebeptir, ağzı kokan kişiden ziyade etrafındaki insanlar daha çok rahatsız olur. Önemli bir sağlık sorunudur. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Selim Yıldırım konu ile ilgili bilgiler verdi.

Ağız Kokusu Neden Olur İşte Kokuyu Gidermenin Yolları

Ağız Kokusu Neden Olur? İşte Kokuyu Gidermenin Yolları

Ağız kokusu günlük yaşantımızda bizi en çok zorlayan konulardan biridir. Peki ağız kokusu nasıl giderilir? Ağız kokusunu önlemek için neler yemeliyiz? Hangi meyve sebzeler ağız kokusunu giderir? Estetik Diş Hekimi Dr. Efe Kaya, ağız kokusunun nedenleri ve ağız kokusunu giderme yöntemleri hakkında bilgiler verdi.

Ağız Kokusunun Az Bilinen Nedenleri

Ağız Kokusunun Az Bilinen Nedenleri!

Sosyal hayatımızı fazlasıyla etkileyen, kişilerin kabusu olan ağız kokusunun birçok farklı nedeni olabilir. Ancak bazı nedenler var ki birçok kişi bunların ağız kokusuna neden olduğunu bilmiyor! Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Selim Yıldırım, ağız kokusunun az bilinen nedenlerini anlattı.

29.06.2020Kişisel Bakım
Ramazanda ağız kokusu nasıl önlenir

Ramazanda ağız kokusu nasıl önlenir?

Mübarek Ramazan ayının başlamasına kısa bir süre kala, vatandaşların araştırmaları hız kazandı. Ramazanda yaşanan ağız kokusu probleminden nasıl kurtulacaklarını merak eden vatandaşlar, bu kapsamda en doğru bilgileri almak istiyor. Peki, Ramazanda ağız kokusu nasıl önlenir?

30.04.2019Gündem
Ağız kokusu nasıl geçer Ağız kokusuna iyi gelen yöntemler

Ağız kokusu nasıl geçer? Ağız kokusuna iyi gelen yöntemler

Nefesin ya da ağzın kokması, sosyal bir sorun olduğu için de, bazı sağlık problemlerine işaret ettiği için de önemlidir. Ağız kokusunun nasıl geçtiğini merak eden vatandaşlar, evde uygulayabilecekleri pratik yöntemlerle ağız kokusundan kurtulmanın yollarını arıyor. Peki, ağız kokusu nasıl geçer?

15.04.2019Sağlık
Ağız Kokusunun Nedenleri

Ağız Kokusunun Nedenleri

Her 5 kişiden 1’i ağız kokusu sorunu (halitosis) yaşıyor. Ağız kokusunun öyle çok nedeni var ki, tüm nedenlerin tek tek tetkik edilerek gerçek soruna ulaşılması, neredeyse yılları alan uzun bir süreç yaşanması anlamına gelebiliyor. Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Aytuğ Altundağ, ağız kokusunun nedenlerini ve bu nedeni tespit eden yeni bir yöntem olan smart chroma’yı anlattı.

Çocuklarda ağız kokusunun 8 nedeni

Çocuklarda ağız kokusunun 8 nedeni

Halitozis olarak adlandırılan kötü ağız kokusu çocuklarda da görülebiliyor. Yaş gruplarına göre değişmekle birlikte okul çağı çocuklarında görülme sıklığı yaklaşık yüzde 15 olarak kabul ediliyor.

Ağız Kokusuna 10 Doğal Çözüm

Ağız Kokusuna 10 Doğal Çözüm

Dişlerinizi fırçalayamayacağınız bir ortamdaysanız veya dişlerinizi fırçalamanıza rağmen koku bir türlü azalmıyorsa, işte size basit ve etkili doğal çözümler… Diş Hekimi Pertev Kökdemir, ağız kokusuna çare olabilecekler hakkında bilgi verdi...

Ağız kokusu nasıl geçer Ağız kokusu nasıl giderilir

Ağız kokusu nasıl geçer? Ağız kokusu nasıl giderilir?

Kişilerin sosyal faaliyetlerini sınırlayan ve sık rastlanılan önemli bir sağlık sorunu olan ağız kokusu toplumda çok yaygın bir durum. Kişide özgüven kaybına yol açan ve eşler arasında uyumsuzluğa neden olan ağız kokusunun nasıl geçtiği merak konusu oldu. Peki, ağız kokusu nasıl geçer? Ağız kokusu nasıl giderilir?

20.09.2018Sağlık
Ağız kokusuna neden olan yiyecekler

Ağız kokusuna neden olan yiyecekler

Sabah uyandığınızda veya yemek yedikten sonra oluşan ağız kokusu insanı en çok utandırabilecek sebeplerden birisi. Bu koku dönemsel bir durum değilse tedavi edilmesi gereken bir sağlık sorunu olabilir.

17.08.2018Saglik
Ramazanda ağız kokusunu engelleyecek yiyecekler

Ramazanda ağız kokusunu engelleyecek yiyecekler

Ramazanda sıkça karşılaşılan ağız kokusu problemi hakkında açıklamalarda bulunan Diş Hekimi Dt. Güzin Kırsaçlıoğlu, ağız kokusunu engelleyecek yiyecekleri açıkladı.

15.05.2018Kişisel Bakım
Ağız kokusuna 10 doğal çözüm

Ağız kokusuna 10 doğal çözüm

Ağız kokusu olan insanların konuşmak dahi istemediğini söyleyen Diş Hekimi Pertev Kökdemir, ağız kokusuna karşı 10 doğal çözümü açıkladı.

13.06.2017Sağlık

Ağız kokusundan kurtulmanın 10 yolu

Diş Hekimi Recep Eşkar, ağız kokusundan kurtulmanın 10 yolunu açıkladı.

23.09.2016Kisisel Bakim
Ağız kokusundan kurtulmanın 10 yolu

Ağız kokusundan kurtulmanın 10 yolu

Maydanoz, kahve tanesi, limon kabuğu gibi kokuyu önleyici yiyecekler...

Ağız Kokusu Nasıl Gider (Video)

Ağız Kokusu Nasıl Gider? (Video)

Periodontolog Dr. Sibel Örsal cevaplıyor; Ağız kokusu nasıl gider?

Ağız kokusunu gidermek için şekersiz sakız

Ağız kokusunu gidermek için şekersiz sakız!

Günlük hayatta alınabilecek önlemlerle bu sorunun önüne geçmek mümkün.

30.08.2015Sağlık
İrem Derici: Koronavirüs kesin İkizler burcu

İrem Derici: Koronavirüs kesin İkizler burcu!

Geçen hafta iki şarkı yayımladı ama aynı akşam koronavirüse yakalandığını öğrendi. “Resmen paçavra gibi oldum. Ben kutlama kadınıyımdır. Sonuç gelince psikolojik olarak çöktüm” diyor. Neyse ki durumu şimdi daha iyi. Her zamanki kadar da dobra: “Benimki delilik değil, özgürlük.”

22.11.2020Hürriyet Pazar
Diş apsesi nasıl geçer Diş apsesine ne iyi gelir

Diş apsesi nasıl geçer? Diş apsesine ne iyi gelir

Ağız ve diş bakımı için yeterince önem vermemek bir takım sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Eksik beslenme ve farklı hastalıklar sebebiyle diş etlerinde görülen enfeksiyonlar, diş etlerinde iltihaplanmaya apse yapmasına neden olabilir. Peki Diş apsesi nasıl geçer? Diş apsesine ne iyi gelir

22.05.2020Sağlık
Diş eti iltihabı nasıl geçer Diş eti iltihabına ne iyi gelir

Diş eti iltihabı nasıl geçer? Diş eti iltihabına ne iyi gelir

Ağız ve diş yeteri kadar önem gösterilmediği takdirde meydana gelen rahatsızlıktır. eksik ve dengesiz beslenme ve geçirilen hastalıkların ardından diş etlerinde ortaya çıkan enfeksiyonlar, diş etlerinde iltihaplanmaya sebep olabilir. Genellikle bakteriyel enfeksiyonlar nedeniyle oluşan diş eti iltihabı gingivitis olarak da isimlendirilir. Peki Diş eti iltihabı nasıl geçer? Diş eti iltihabına ne iyi gelir

22.05.2020Sağlık
Sinüzite ne iyi gelir, sinüzit nasıl geçer Evde bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Sinüzite ne iyi gelir, sinüzit nasıl geçer? Evde bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Her mevsimde görülse de en çok kış aylarında ortaya çıkan ve genellikle burun- geniz akıntısı ile kendisini belli eden sinüzit, tedavi edilmediği takdirde kişilerin günlük yaşam kalitesini düşürüyor. Sinüs boşluklarının iltihaplanması olarak tanımlanan sinüzite evde uygulayacağınız bazı yöntemler iyi gelebilir. Peki, sinüzite ne iyi gelir, sinüzit nasıl geçer? İşte, sinüzit hastalığı ve tedavisi hakkında detaylar.

8.12.2019Sağlık
Ağız kuruluğu nedir ve nasıl geçer

Ağız kuruluğu nedir ve nasıl geçer?

Ağız kuruluğu yetersiz tükürük salgısı nedeniyle oluşan ve kişilerin günlük yaşam kalitesini düşüren sağlık problemlerinden birini oluşturuyor. Kullanılan ilaçlar, sistemik hastalıklar, alkol ve sigara kullanımı gibi farklı nedenlerle ortaya çıkan ağız kuruluğu, tedavi edilmediği takdirde ağızda rahatsızlık hissine neden olabiliyor. Ağız kuruluğunun sebepleri internette sıkça araştırılıp merak ediliyor. Peki, ağızda yaşanan susuzluk olarak ağız kuruluğu nedir ve nasıl geçer? İşte, ağız kuruluğu ile ilgili merak edilenler...

16.04.2019Sağlık
Hamilelik reflüsü ile ilgili bilinmesi gerekenler

Hamilelik reflüsü ile ilgili bilinmesi gerekenler

Hamilelikte en sık karşılaşılan sorunların başında reflü gelir. Peki, bu dönemde reflü neden olur? Hamilelik reflüsünün belirtileri nelerdir? İşte, hamilelik reflüsü ile ilgili merak edilenler…

Kış Hastalıkları Kapınızı Çalmasın

Kış Hastalıkları Kapınızı Çalmasın !

Mikropların yaşamasına izin vermiyor gibi görünen soğuk hava nasıl oluyor da bizi hasta ediyor? Bu sorunun yanıtını Hisar Intercontinental Hospital Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Seyhan Alkan’la birlikte aradık…

İstanbul’dan Hatay’a yılbaşı keşifleri

İstanbul’dan Hatay’a yılbaşı keşifleri

Damağınızı şenlendirecek lezzet yolculukları... Adrenalin patlaması yaşayacağınız maceralar... Romantik alternatifler... Haydi hareketlenin, yılbaşına ve yeni yılın ilk gününe bütün bir yıl hatırlayacağınız güzel anılar iliştirin. 2014’ün çok lezzetli olmasını diliyorum.

15.12.2013Seyahat
Çocuklarda uyku apnesi

Çocuklarda uyku apnesi

Horluyor, ağzı kuruyor, başı ağrıyor ve sabahları yorgun uyanıyorsa...

Bademcik ve geniz eti hakkında 10 soru

Bademcik ve geniz eti hakkında 10 soru

Özellikle çocuklarda çok sık görülen hastalıklardan biri bademciklerin şişmesidir. Kadıköy Şifa Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Engin Aktaş bademcikle ilgili en önemli 10 soruyu yanıtladı.

Bu sorunlar varsa bademcik alınmalı

Bu sorunlar varsa bademcik alınmalı

Özellikle çocuklarda çok sık görülen hastalıklardan biri bademciklerin şişmesidir.

25.01.2010Kelebek
Doğum sonrası kilo vermenin yolları

Doğum sonrası kilo vermenin yolları

Kadınların en büyük sorunlarından biri olan doğum sonrası kilolardan kurtulmak sanıldığı gibi zor değildir.

3.12.2009Kelebek

SORU VE CEVAPLAR 207

NPİSTANBUL Hastanesi ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden 33 uzman tüm psikoloji ve nöroloji konusundaki sorularınızı cevaplandırıyor!...

20.12.2008Kelebek
Koku duyusunu kaybeden kadın: Tat alamıyor, öpüşemiyor, áşık olamıyor

Koku duyusunu kaybeden kadın: Tat alamıyor, öpüşemiyor, áşık olamıyor

Görüyor, duyuyor, konuşuyor, dokunuyor ama koku alamıyor. Beş temel duyu organından biri yok yani. Hem de tam 10 yıldır. Kendisi gibi koku alamayan birini de tanımıyor. Koku alamayanlar derneği var mı onu bile bilmiyorum, diyor. İşte size burnu olmayan Nalan Bucak’ın (45) hikayesi.

3.05.2008Kelebek

Yazar Sonuçları

Okullardaki sessiz tehlike

Okula giden çocukların daha az hasta olmasını sağlamak için, genel anlamda çocukların okul ortamında neden kolay hastalandıklarını anlamak ve bu nedenleri çözmek gerektiğini düşünüyorum.

7.10.2019

Yazar, ressam, psikoterapist, ‘Can Manay’ sanılan Cem Mumcu: Gerçeklik kadar seksi hiçbir şey yoktur

‘Fi’, ortalığı yıkan bir kitaptı, dizisi de öyle oldu. En çok da Ozan Güven’in oynadığı Can Manay karakteri konuşuldu.

15.07.2017

İstanbul’dan Hatay’a yılbaşı keşifleri

Damağınızı şenlendirecek lezzet yolculukları Adrenalin patlaması yaşayacağınız maceralar Romantik alternatifler...

15.12.2013

Bu gidişin sonu iyi değil finansal intihara ramak kaldı

Son haftalarda, birçok kişi gibi ’finansal intihara’ doğru hızla ilerliyorum.

27.06.2009