MENÜ

Agi

Agi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Agi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.393 Agi haberi bulunmuştur.

Agi Haberleri

Uzaktan eğitimde ilk ders Bakan Selçuktan

Uzaktan eğitimde ilk ders Bakan Selçuk'tan

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Gençler, ara tatil sona erdi. Yarın sabah 9'da TRT-EBA TV'de hep birlikteyiz, ders başlıyor." dedi.

22.03.2020Gündem
Irak’ta sokağa çıkma yasağı 1 hafta uzatıldı

Irak’ta sokağa çıkma yasağı 1 hafta uzatıldı

Irak yönetimi, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağını 29 Mart’a kadar uzattı.

22.03.2020Dünya
Koronada İngiliz kumarı

Koronada İngiliz kumarı

Dünya Sağlık Örgütü, Avrupa’yı koronavirüsün yeni merkezi olarak ilan etti. İtalya ve İspanya’dan sonra Fransa ve Belçika da tüm ülkeyi tecrit kararı aldı. Ama Londra’da hayat dünyanın geri kalanından çok farklı akıyor. Bakalım, son dakika yapılan U dönüşüne rağmen alınan ilk kararların faturası ne olacak?

22.03.2020Hürriyet Pazar
EBA şifresi velinin cebine gönderilecek

EBA şifresi velinin cebine gönderilecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA’ya girişte internet altyapısının arka planında test çalışmaları yapıldığı için bazı sorunlar olabildiğini belirtti. Selçuk, "Bu sorunlar nedeniyle EBA şifresini almayan her öğrencinizin velisinin cep telefonuna çocuğuyla ilgili şifre gönderilecek" dedi.

21.03.2020Eğitim
AB istedi video platformları görüntü kalitesini düşürdü

AB istedi video platformları görüntü kalitesini düşürdü

AB Komisyonu, fazla kullanım nedeniyle internet altyapısının olumsuz etkilenmesini engellemek için video platformlarından görüntü kalitesini düşürmelerini talep etti.

21.03.2020Ekonomi
Perakende satış noktalarındaki un rafları dolacak

Perakende satış noktalarındaki un rafları dolacak

Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF) Başkanı Eren Günhan Ulusoy, "Koronavirüsün yarattığı tedirginlik ile beraber, un başta olmak üzere birçok temel gıdanın perakende satış noktalarındaki raflarının boşaldığını gördük. Bu durum geçicidir. Çünkü yurt içinde ne buğday stokunda ne un stokunda ne de un üretiminde herhangi bir aksama yok. Konu sadece bu ürünlerin tedarik ağı içerisinde raflara ulaşmasıdır." ifadelerini kullandı.

20.03.2020Ekonomi
Telafi eğitimi olacak mı velilere paraları geri ödenecek mi

Telafi eğitimi olacak mı velilere paraları geri ödenecek mi?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs salgını nedeniyle okulların tatil edilmesiyle ilgili, “Hiçbir endişeye mahal yok. Her türlü telafiyi de yaparız” dedi.

20.03.2020Eğitim
Sınıflar stüdyo stüdyolar sınıf oldu

Sınıflar stüdyo stüdyolar sınıf oldu

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında 23 Mart’tanitibaren uygulanmaya başlanacak uzaktan eğitim için MEB tarafından hazırlanan dersleri ekranlarından öğrencilere ulaştıracak TRT, hazırlıklarını tamamladı.

20.03.2020Eğitim
Dijitalleşme yolculuğunda KOBİ’lere altın tavsiyeler

Dijitalleşme yolculuğunda KOBİ’lere altın tavsiyeler

Dünya dijital uygulamalara ve platformlara doğru inanılmaz bir hızla evriliyor.

20.03.2020Sigorta
TRT corona virüs için harekete geçti İşte merak edilen uzaktan eğitim stüdyoları

TRT 'corona virüs' için harekete geçti! İşte merak edilen uzaktan eğitim stüdyoları

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında 23 Mart Pazartesi günü uygulanmaya başlanacak uzaktan eğitim için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan dersleri ekranlarından öğrencilere ulaştıracak TRT, hazırlıklarını tamamladı. Uygulama için sınıflar stüdyoya, stüdyolar sınıfa dönüştürüldü.

20.03.2020Gündem
Kağıt paraları ATM içinde dezenfekte eden sistem geliştirildi

Kağıt paraları ATM içinde dezenfekte eden sistem geliştirildi

Bir İTÜ ARI Teknokent firması, kağıt paraları bakteri ve virüslerden arındırma amacıyla ATM'lere uygulanan kağıt para dezenfeksiyon modülü geliştirdi.

20.03.2020Teknoloji
Koronavirüs günlerinde online eğitimi güvenle yürütmenin yolları

Koronavirüs günlerinde online eğitimi güvenle yürütmenin yolları

Koronavirüs hepimizi evlerde kalmaya itti. 23 Mart tarihi itibarıyla ise Türkiye'de milyonlarca öğrenci oyun değil, online eğitim için evinde ekran önüne geçecek. Uzmanlar, bu süreçte ‘zorunlu dijitallik’ yaşayan ebeveynlere ve çocuklara, hem cihazların korunması hem de siber güvenlikle ilgili önerilerde bulunuyor..

20.03.2020Teknoloji
Online eğitim ne zaman başlıyor MEB okullarda uzaktan eğitim ne zaman

Online eğitim ne zaman başlıyor? MEB okullarda uzaktan eğitim ne zaman?

Corona virüsü salgını önlemleri çerçevesinde, uzaktan eğitim dönemiyle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı bilgiler verdi. TRT ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden alacağı uzaktan eğitim ders programı ve yayın akışı eba.gov.tr'den yayınlanacak. Dersler, 20'şer dakika olarak verilecek. Uzaktan eğitime kısa süre kala, hem öğrenciler hem de veliler online eğitimin ne zaman başlayacağını araştırmaya başladı. Peki, Online eğitim ne zaman başlıyor? MEB okullarda uzaktan eğitim ne zaman? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar.

19.03.2020Gündem
MEB, TRT-EBA TVnin yayın programını duyurdu

MEB, TRT-EBA TV'nin yayın programını duyurdu

Dersler, EBA TV İlkokul ve EBA TV Ortaokul'da sabah saat 09.00'da başlayıp 13.30'a kadar devam edecek, saat 13.30-17.30 ve 17.30-21.30'da iki kez tekrar yayın ekrana gelecek.

19.03.2020Eğitim
Okullarda tatil uzayacak mı sorusuna Milli Eğitim Bakanından cevap

'Okullarda tatil uzayacak mı?' sorusuna Milli Eğitim Bakanı'ndan cevap

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitim gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Selçuk, 'Tatil uzayacak mı?' sorusuna "Uzaktan eğitimin uzayıp uzamaması konusu Bilim Kurulu'nun dünya ve Türkiye'deki gelişmeleri izleyip alacağı tavsiye kararlara bağlı olacak. Biz bu kararları alırken tek başımıza almıyoruz. Tüm bakanlıklar eşgüdümlü alıyoruz." yanıtını verdi. 'Tercihim sınavları ertelememek' diyen Bakan Selçuk, 3 adet sınav planlarının olduğunu söyledi. Selçuk, "Biz sınavı yüz yüze yapılan eğitimlerden yapacağız." derken EBA sisteminde eğitimlerin 23 Mart günü saat 09.00'da başlayacağını söyledi.

19.03.2020Eğitim
MEB, 23 Marttan itibaren uzaktan eğitime başlayacak

MEB, 23 Mart'tan itibaren uzaktan eğitime başlayacak

Koronavirüs önlemleri kapsamında, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 23-27 Mart'ta TRT ve EBA üzerinden uzaktan eğitim görecek. EBA'ya, özel okullar da dahil olmak üzere tüm e-Okul’da tanımlı öğretmen, öğrenci ve veliler giriş yapabiliyor. EBA'da, okul öncesinden 12'nci sınıfa kadar tüm seviyelerdeki öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulan, 1600'den fazla ders ve 37 binin üzerinde etkileşimli içerik sunuluyor. EBA üzerinden öğretmenler, öğrencilerine çalışma gönderdiğinde, öğrencinin çözümleri sistem tarafından detaylı analiz ediliyor ve her bir öğrencinin eksikleri ayrı ayrı tespit ediliyor. EBA'da 5 binden fazla kitap ve 240 binden fazla soru, öğretmen ve öğrencilere sunuluyor. Dijital eğitim platformu EBA'ya erişim için GSM operatörleri ücretsiz internet erişimi sağlayacak.

19.03.2020Eğitim
Son dakika... MEB, 23 Marttan itibaren uzaktan eğitime başlayacak

Son dakika... MEB, 23 Mart'tan itibaren uzaktan eğitime başlayacak

Koronavirüs önlemleri kapsamında, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 23-27 Mart'ta TRT ve EBA üzerinden uzaktan eğitim görecek. EBA'ya, özel okullar da dahil olmak üzere tüm e-okulda tanımlı öğretmenler, öğrenciler ve veliler giriş yapabiliyor. Öğretmenler MEBBİS ya da e-Devlet hesap bilgileri, öğrenciler T.C. kimlik numaraları ve kendi oluşturacakları şifreleri, veliler ise e-devlet hesap bilgileri ile EBA'ya girebiliyor.

19.03.2020Gündem
Öğrencilere ücretsiz internet nasıl alınır EBA Türk Telekom Vodafone Turkcell ücretsiz internet kampanyası başvurusu

Öğrencilere ücretsiz internet nasıl alınır? EBA Türk Telekom Vodafone Turkcell ücretsiz internet kampanyası başvurusu

Corona virüsünün algın halini almasını önlemek için alınan tedbirler kapsamında okullar tatil edildi. Okullar açılana kadar geçen sürede eğitim uzaktan EBA sistemi aracılığı ile devam edecek. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan çevrimiçi sosyal eğitim platformu Eğitim Bilişim Ağı'nı (EBA), öğretmen ve öğrenciler kullanırken; Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell operatörler de 8 GB kadar varan ücretsiz interneti öğrencilere ücretsiz vereceklerini açıkladı. Peki, Öğrencilere ücretsiz internet nasıl alınır? EBA ücretsiz internet başvurusu nasıl ve nereden yapılır?

19.03.2020Gündem
Schneider Electric, Arena Bilgisayar ile distribütörlük anlaşması imzaladı

Schneider Electric, Arena Bilgisayar ile distribütörlük anlaşması imzaladı

Schneider Electric'in 2007'de bünyesine kattığı markası APC, Türkiye'deki faaliyetleri kapsamında önde gelen teknoloji ürünleri tedarikçi ve tedarik zinciri yönetimi sağlayıcılarından Arena Bilgisayar ile distribütörlük anlaşması imzaladı.

19.03.2020Teknoloji
Telekom operatörlerinden koronavirüsle ilgili ortak açıklama

Telekom operatörlerinden koronavirüsle ilgili ortak açıklama

Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği'nden (m-TOD) yapılan açıklamada, koronavirüs salgını nedeniyle gerekli tedbirlerin alındığı bilgisi verilerek, "Türkiye’nin her köşesinde iletişim ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için mobil-sabit altyapımız ve dijital servislerimizle vatandaşlarımızın yanındayız." açıklamasında bulunuldu.

19.03.2020 Teknoloji
EBA girişi nasıl yapılır EBA şifresi nasıl alınır İşte MEB EBA tanıtım videosu

EBA girişi nasıl yapılır? EBA şifresi nasıl alınır? İşte MEB EBA tanıtım videosu

Milli Eğitim Bakanlığı, 23 Mart itibarıyla başlayacak uzaktan eğitim sürecine ilişkin EBA girişine yönelik bir video hazırladı. Anadolu Üniversitesi işbirliğinde hazırlanan EBA sisteminden verilen hizmetlerin ayrıntılarının yer verildiği videoda, velilere EBA'ya nasıl giriş yapabilecekleriyle ilgili bilgilere değinildi. Çok sayıda öğrenci ve veli EBA sistemine girişle ilgili detayları MEB EBA tanıtım videosu üzerinden öğrenebilecek. Peki, EBA girişi nasıl yapılır? EBA şifresi nasıl alınır? İşte, MEB EBA tanıtım videosunun ayrıntıları ve konuyla ilgili bilgiler.

18.03.2020Gündem
Telekom operatörlerinden ortak açıklama: Vatandaşlarımızın yanındayız

Telekom operatörlerinden ortak açıklama: Vatandaşlarımızın yanındayız

Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği'nden (m-TOD) yapılan açıklamada, koronavirüs salgını nedeniyle gerekli tedbirlerin alındığı bilgisi verilerek, "Türkiye’nin her köşesinde iletişim ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için mobil-sabit altyapımız ve dijital servislerimizle vatandaşlarımızın yanındayız." açıklamasında bulunuldu.

18.03.2020Ekonomi
MEB velilere yönelik EBA tanıtım videosu hazırladı

MEB velilere yönelik EBA tanıtım videosu hazırladı

Milli Eğitim Bakanlığınca Anadolu Üniversitesi iş birliğinde, velileri Eğitim Bilişim Ağı'nın (EBA) içeriğine ilişkin bilgilendirmek için video hazırlandı.

18.03.2020Haber
MEB velilere yönelik EBA tanıtım videosu hazırladı

MEB velilere yönelik EBA tanıtım videosu hazırladı

MEB’in EBA ile ilgili hazırladığı videoda ayrıntılı bilgilendirme ve sistemin kullanımına ilişkin detaylar yer alıyor.

18.03.2020Eğitim
Almanya’da 17 bin hemşireye ihtiyaç var

Almanya’da 17 bin hemşireye ihtiyaç var

Almanya’da koronavirüs vaka sayısı 9 bin 919’a çıkarken, virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 26 oldu. Her geçen gün koronavirüs vakaları katlanırken, yoğun bakım ünitelerindeki sağlık personeli sayısının yetersiz olması en büyük sorunların başında geliyor.

18.03.2020Avrupa
Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezinden sanal gezi imkanı

Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezinden sanal gezi imkanı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında müzelerin geçici bir süreliğine kapılarını kapatması üzerine Anadolu Üniversitesi (AÜ) Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi hayata geçirdiği 360 derece sanal gezi imkanıyla öğrenciler ve veliler için yeni öğrenme deneyimi sundu.

18.03.2020Teknoloji
Koronavirüs salgını, ABDdeki 50 eyalete de yayıldı

Koronavirüs salgını, ABD'deki 50 eyalete de yayıldı

ABD'nin, West Virginia eyaletinde de Kovid-19 vakasının çıkmasıyla birlikte salgın ülkedeki eyaletlerin hepsine yayılmış oldu.

18.03.2020Seyahat
Türk Telekomdan koronavirüs açıklaması

Türk Telekom'dan koronavirüs açıklaması

Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç, koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle artan internet kullanımına karşı ev ödevlerini eksiksiz bir şekilde çalıştıklarını belirterek, "Türkiye'nin fiber altyapısının yüzde 80'inde imzası bulunan Türk Telekom olarak her türlü senaryoya hazırlıklıyız. Operasyonlarımızı bu çerçevede sürdürüyoruz." ifadelerini kullandı.

18.03.2020Teknoloji
Zyxel, yeni VDSL2 modemini satışa sundu

Zyxel, yeni VDSL2 modemini satışa sundu

Ağ teknolojileri alanında bireylere ve kurumlara uçtan uca çözümler sunan Zyxel, yeni VDSL2 modemini satışa sundu.

17.03.2020Teknoloji
Amazon, corona virüs için 100 bin kişiyi işe alacak

Amazon, corona virüs için 100 bin kişiyi işe alacak

Amazon koronavirüs nedeniyle online alışverişe artan talebi karşılayabilmek için 100 bin yeni personel alacak.

17.03.2020Ekonomi
Önce alay etti dünyanın tepkisini çekti Ama şimdi... Dev şirketin CEOsundan büyük corona virüs önlemi

Önce alay etti dünyanın tepkisini çekti! Ama şimdi... Dev şirketin CEO'sundan büyük corona virüs önlemi

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Pazartesi günü elektrikli otomobillerini üreten fabrikasındaki çalışanlarına bir e-postayla Corona virüsü ile ilgili endişenmeleri durumunda çalışmak zorunda olmadıklarını söyledi.

17.03.2020Ekonomi
Uzaktan eğitim tamam ama travmalara dikkat

Uzaktan eğitim tamam ama travmalara dikkat

Bu hafta okullar kapalı ama önümüzdeki hafta bütün eğitim-öğretim sistemi yepyeni bir uygulamaya geçiyor. Uygulamanın adı, ‘uzaktan eğitim’. Evlerde çocuklarla anne-babaların iyi bir ekip olması uzaktan eğitimin verimini arttıracak. Ebeveyne düşen bir diğer önemli görev de çocukları koronavirüs konusunda bilgilendirmek. Çocukların sorunla ilgili doğru ve güvenilir bilgiye ulaşması önemli. Çünkü yanlış ve asılsız yaklaşımlar çocuklarda fobiler gelişmesine hatta travmalara neden olabiliyor.

17.03.2020Eğitim
İstanbul Barosundan Corona Virüse karşı avukatlara acil mesaj

İstanbul Barosu'ndan Corona Virüse karşı avukatlara 'acil' mesaj

İstanbul Barosu Başkanlığı, Corona Virüs nedeniyle "Acil" başlığıyla üye avukatlara mesaj attı. Mesajda duruşmaların 14 Nisan 2020 tarihinden sonra görüleceği, avukatlara bu süreçte dava açılmaması önerildi.

16.03.2020Gündem
Son dakika... Adalet Bakanı Gül yargıda corona virüs önlemlerini açıkladı

Son dakika... Adalet Bakanı Gül yargıda corona virüs önlemlerini açıkladı

Yargıda corona virüs önlemleri ile ilgili Adalet Bakanı Abdülhamit Gül açıklamalarda bulunuyor. Bakan Gül açıklamasında "HSK’nın almış olduğu yeni öneri çerçevesinde bugün itibarıyla tüm adliyelerde acele işler hariç duruşmaları ertelemişlerdir" dedi.

16.03.2020Gündem
ASELSAN imzalı medikal cihazlar geliyor

ASELSAN imzalı medikal cihazlar geliyor

ASELSAN, sağlık teknolojileri alanında görüntüleme, tanı ve yaşam destek başlıkları altında 3 farklı alanda medikal cihazlar geliştirmeyi planlıyor.

16.03.2020Ekonomi
Uzaktan eğitimi nasıl fırsata dönüştürebiliriz

Uzaktan eğitimi nasıl fırsata dönüştürebiliriz

21’inci yüzyılın dünyamıza kazandırdığı yeni teknolojilerden en fazla fayda sağlayabilecek alanlardan biri eğitim. İletişim ve bilişim teknolojileri okul ve sınıfları dijital ortama taşırken, eğitime olan bakış açımızı da değiştiriyor.

16.03.2020Eğitim
Uzaktan çalışma için ihtiyaç duyacağınız 5 teknolojik çözüm

Uzaktan çalışma için ihtiyaç duyacağınız 5 teknolojik çözüm

Corona virüs salgını, uzaktan çalışma konusunu gündeme getirdi. Uzaktan çalışabilmek için hem şirketin hem de çalışanların evinde iyi bir internet altyapısı olması gerekiyor. TP-Link, verimli bir ‘uzaktan çalışma’ için gereken beş ileri teknoloji çözümünü açıkladı.

16.03.2020Teknoloji
Bir virüsten kaçarken başka virüslere yakalanmayın

Bir virüsten kaçarken başka virüslere yakalanmayın

Okulların tatil olduğu Türkiye’de pek çok şirket de personelini evden çalıştırma eğiliminde. Bu, kurum verilerine bilgisayar ve telefonlarla uzaktan erişim yapılması anlamına geliyor. Ancak uzaktan erişim, çeşitli siber güvenlik riskleri de beraberinde getiriyor. ESET Türkiye Ürün ve Pazarlama Müdürü Can Erginkurban, kurum dışında çalışılması durumunda cihazlara dijital virüslerin bulaşmaması için şirketlerin ve personelin dikkat etmesi gerektiği konulara dikkat çekti.

16.03.2020Teknoloji
Türk Telekom EBA için ücretsiz internet tanımlamalarına başladı

Türk Telekom EBA için ücretsiz internet tanımlamalarına başladı

Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Kıraç, EBA kullanımına sunacakları 3 GB ücretsiz interneti Türk Telekom olarak 5 GB daha artırarak toplamda 8 GB'a çıkardıklarını belirterek, sistem için internet tanımlamalarına başladıklarını bildirdi.

16.03.2020Teknoloji
Türkiye’nin online eğitimle imtihanı başlıyor

Türkiye’nin online eğitimle imtihanı başlıyor

Koronavirüs salgını hayatı durma noktasına getirdi, birçok ülke uzaktan eğitimi gündemine alarak test etmeye başladı. Peki bu işler ‘uzaktan’ nasıl olacak, Türkiye online eğitim modelini uygulamaya hazır mı? İşte konuyla ilgili detaylar…

16.03.2020Teknoloji
Uzaktan eğitim için Türk Telekomdan sonra Vodafone da düğmeye bastı

Uzaktan eğitim için Türk Telekom'dan sonra Vodafone da düğmeye bastı

Vodafone, koronavirüs salgını nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulların tatil edilmesi ve uzaktan eğitim kararı alınması üzerine müşterilerine 3 GB internet verecek. Şirket, Mart ayı sonuna kadar Eğitim Bilişim Ağı (EBA) içeriklerine erişmek isteyen kurumsal vebireysel tüm müşterilerine bakanlığın 3 GB’lık desteğine 3 GB daha ekleyerek toplam 6 GB internet tanımlayacak.

15.03.2020Teknoloji
Eğitim Bilişim Ağı (EBA) nedir Ne işe yarıyor

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) nedir? Ne işe yarıyor?

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SODİGEM) Bilim Kurulu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her bireyin kullanımına ücretsiz olarak sunulan, çevrimiçi eğitim platformu Eğitim Bilişim Ağı (EBA) hakkında sosyal medyada velileri ve öğrencileri bilgilendirecek infografik içerik hazırladı.

15.03.2020Teknoloji
Uzaktan eğitim ne zaman başlayacak Okullar ne zamana kadar tatil olacak

Uzaktan eğitim ne zaman başlayacak? Okullar ne zamana kadar tatil olacak?

Türkiye, Çin'in Vuhan kentinde geçen yıl aralık ayında görülmeye başlanan koronavirüse karşı ilk günlerden itibaren kademeli olarak etkin önlemler aldı. Bu önlemler kapsamında, MEB'e bağlı okullarda eğitime EBA aracılığıyla uzaktan devam edilecek. Peki, uzaktan eğitim ne zaman başlayacak? Okullar ne zamana kadar tatil olacak?

14.03.2020Gündem
EBA hakkında veli ve öğrencileri bilgilendirecek infografik hazırlandı

EBA hakkında veli ve öğrencileri bilgilendirecek infografik hazırlandı

AÜ Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Bilim Kurulu, MEB tarafından her bireyin kullanımına ücretsiz olarak sunulan, çevrimiçi eğitim platformu EBA hakkında sosyal medyada velileri ve öğrencileri bilgilendirecek infografik içerik hazırladı.

14.03.2020Eğitim
15 soruda uzaktan eğitim

15 soruda uzaktan eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı koronavirüs önlemi olarak 16 Mart’tan itibaren bütün okullarda bir hafta tatil kararı aldı. 23 Mart’tan itibaren de uzaktan eğitim modeline geçilecek. Bakanlık, eğitimi internet üzerinden ulaşılan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve TRT kanalları üzerinden vermeyi planlıyor. Tamamen eğitime ayrılan bu kanallardan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri sabahçı ve öğlenci olmak üzere belirli zaman dilimlerinde faydalanacak.

14.03.2020Eğitim
Alibeyköy Barajında denetim yapıldı

Alibeyköy Barajı'nda denetim yapıldı

ALİBEYKÖY Barajı'nda su ürünleri denetimi yapıldı.

14.03.2020Gündem
Öğretmenlerin hizmet içi eğitimleri EBA üzerinden yapılacak

Öğretmenlerin hizmet içi eğitimleri EBA üzerinden yapılacak

MEB tarafından yapılan açıklamada, okulöncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve hayat boyu öğrenme kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenlere yönelik ikinci ara tatil döneminde planlanan mesleki çalışmaların 16-20 Mart'ta gerçekleştirileceği belirtildi.

14.03.2020Eğitim
Koronavirüs ile mücadelede başarılı olanlar yetersiz kalanlar

Koronavirüs ile mücadelede başarılı olanlar yetersiz kalanlar

Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi ve Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Alpay Azap koronavirüsle mücadelede ülkelerin karnesini çıkardı.

14.03.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Koronaya karşı ‘açık kaynak’ seferberliği...Kârlılık yerine insanlığa fayda

Koronavirüsle mücadelede yardımlaşma ve bilgi paylaşımı öne çıkıyor. ‘Açık kaynaklı’ bir dönemdeyiz. Bu tecrübeyi her şey bittiğinde iyiliğe dönüştürebilirsek gelecekte torunlarımıza bugünleri belki de “Hepimizi birleştiren, birlik duygusunu yeniden anlamamıza yardım eden bir virüs olmuştu” diye anlatacağız...

22.03.2020

15 soruda uzaktan eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı koronavirüs önlemi olarak 16 Mart’tan itibaren bütün okullarda bir hafta tatil kararı aldı. 23 Mart’tan itibaren de uzaktan eğitim modeline geçilecek. Bakanlık, eğitimi internet üzerinden ulaşılan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve TRT kanalları üzerinden vermeyi planlıyor. Tamamen eğitime ayrılan bu kanallardan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri sabahçı ve öğlenci olmak üzere belirli zaman dilimlerinde faydalanacak.

14.03.2020