EKSTRA
MENÜ

Ağaç Ev

Ağaç Ev ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ağaç Ev haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.923 Ağaç Ev haberi bulunmuştur.

Ağaç Ev Haberleri

Rizedeki marangozdan ilginç mimari Pandemi sığınağı yaptı, ağaç evde yaşıyor

Rize'deki marangozdan ilginç mimari! Pandemi sığınağı yaptı, ağaç evde yaşıyor

Rize'de yaşayan marangoz Kadir Aksoy yaptığı pandemi sığınağıyla hem izole oluyor hem de doğanın keyfini sürüyor.

18.04.2021Ekonomi
Doğa tutkunlarına özel en güzel 10 ağaç ev

Doğa tutkunlarına özel en güzel 10 ağaç ev

Ağaç evde kalabilmek sadece çocukların değil küçükten büyüğe herkesin hayalidir. Bazılarımız hemen arka bahçesine bir ağaç ev yaptıracak kadar şanslıysa da diğerlerinin hayali bu kadar kolay gerçekleşmiyor. Belki de son yıllarda bungalov evlere ilginin artmasının sebebi de budur. İşte çocukluk hayalinizi gerçekleştirebileceğiniz dünyanın dört bir yanındaki ağaç evler….

27.01.2021Seyahat
Stresten kaçmak için kendine ağaç ev yaptı

Stresten kaçmak için kendine ağaç ev yaptı

Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde ağaç doğrama ustası Erdoğan Özmen, fındık bahçesindeki kuruyan ağacın üzerine 12 metrekarelik ev yaptı. Doğayla iç içe olmanın kendisine huzur verdiğini söyleyen Özmen, "Eşim ve çocuklarımla buraya gelerek stres atıyoruz" dedi.

4.01.2021Seyahat
Google yeni yılı böyle kutladı

Google yeni yılı böyle kutladı

Teknoloji devi Google, yeni yılı da boş geçmedi ve yeni yıl için "2021" yazılı özel logo hazırladı.

1.01.2021Teknoloji
Yeni yılın ilk günü için Googledan Doodle Google 2021 yılbaşını Doodle ile kutladı

Yeni yılın ilk günü için Google'dan Doodle! Google 2021 yılbaşını Doodle ile kutladı

Google 2021 yeni yılın ilk gününü Doodle ile kutladı. Kullanıcılarına iyi yıllar dileyen ünlü arama motoru devi, ana sayfasında 2021 yazılı ağaç ev görseline yer verdi. Özel günlerde günün anlam ve önemine yönelik Doodle hazırlayan Google'ın ana sayfasındaki Doodle tasarımına tıklandığında 'yeni yılın ilk günü'ne ait haberlere ve bilgilere erişim sağlanıyor. 2021 yılbaşı Doodle'ı ile beraber dünyadaki yeni yıl kutlamaları ve yılbaşı tarihi de gündeme geldi. 31 Aralık'ı 1 Ocak'a bağlayan gece yılbaşı gecesi dünyanın tüm ülkelerinde kutlanıyor. İşte, yılbaşıyla ilgili ayrıntılar.

31.12.2020Gündem
202 Yılbaşı Doodleı sosyal medyada gündemde - Google yılbaşı 2021 gününü doodle yaparak kullanıcılarını şaşırttı

'202 Yılbaşı' Doodle'ı sosyal medyada gündemde - Google yılbaşı 2021 gününü doodle yaparak kullanıcılarını şaşırttı!

Google yılbaşı 2021 gününü ana sayfasına taşıyarak yeni yıl öncesi kullanıcılarına sürpriz yaptı. Yılbaşı 2021 kutlamaları için geri sayım başladı. Önemli günlerde o güne özel doodla hazırlayan Google yılbaşını da unutmadı. Dünyanın en büyük arama motoru, bu sene ana sayfasında ağaç ev ve saat görseli ile Google yazısına yer verdi. Dünyada en yaygın kullanılan takvim olan Gregoryen takvimini kullanan ülkelerde 31 Aralık'ı 1 Ocak'a bağlayan gece yılbaşı gecesi veya yılbaşı akşamı olarak kutlanıyor. Google'ın '202 Yılbaşı' Doodle'ı sosyal medyada gündeme oturdu...

31.12.2020Gündem
Googleın 202 yılbaşı doodle tasarımı sosyal medya gündeminde: Google şaşırdı sanırım neden 202 yılbaşı...

Google'ın 202 yılbaşı doodle tasarımı sosyal medya gündeminde: Google şaşırdı sanırım neden 202 yılbaşı...

Google ana sayfası bugün yılbaşına özel doodle tasarımıyla açılıyor. Görselin üzerine geldiklerinde ‘2020 yılbaşı’, tıkladıklarında ise 202 yılbaşı etiketiyle karşılaşan kullanıcılar, kafa karışıklığı yaşıyor. Ağaç ev ve saat görseli ile oluşan Google’ın ‘202’ yılbaşı doodle tasarımı sosyal medyaya da konu oldu. Peki, neden 202 yılbaşı?

31.12.2020Gündem
İki oda bir kaydırak: Bu ağaç evi kendi elleriyle yaptı

İki oda bir kaydırak: Bu ağaç evi kendi elleriyle yaptı

İki çocuğu için aylarca uğraştı. Sonunda da iki odası, bir kaydırağı ve bir de terası bulunan bir ağaç evi inşa etti.

Instagram- Joe Rackley

13.06.2020Magazin
Koronavirüsten korunmak için yaptıkları ağaç evde kalıyorlar

Koronavirüsten korunmak için yaptıkları ağaç evde kalıyorlar

MANİSA'da 3 arkadaş, koronavirüs salgınından korunmak için Spil Dağı Milli Parkı'ndaki arazilerine ağaç ev yaptı. 7 gündür yaşamlarını burada sürdüren gençler, salgın geçene kadar burada kalmakta kararlı olduklarını söyledi.

13.04.2020Haber
Koronavirüsten korunmak için yaptıkları ağaç evde kalıyorlar

Koronavirüsten korunmak için yaptıkları ağaç evde kalıyorlar

MANİSA’da 3 arkadaş, koronavirüs salgınından korunmak için Spil Dağı Milli Parkı’ndaki arazilerine ağaç ev yaptı. 7 gündür yaşamlarını burada sürdüren gençler, salgın geçene kadar burada kalmakta kararlı olduklarını söyledi.

27.03.2020Gündem
Samba diyarının  kültürel zenginlik kaynağı: 36  saatte Recife

Samba diyarının kültürel zenginlik kaynağı: 36 saatte Recife

Pek çok turist, Brezilya’yı Rio de Janeiro’nun plajlarından ibaret sanır. Bu nedenle ülkenin kuzeydoğu ucundaki dördüncü büyük şehrini ve kültürel açıdan en zengin bölgesi Pernambuco’nun gözbebeği Recife’yi atlamış olur. Rio, Sao Paulo ve diğer Brezilya şehirlerinden çok farklı burası. İklimi daha sıcak, yemekleri daha baharatlı, otantik müziği ise dünyada pek tanınmıyor. Pernambuco, ırkçı demeçleriyle tepki toplayan sağcı başkan Jair Bolsonaro’ya son seçimlerde oy vermeyen tek bölgeydi. Başkenti Recife’nin merkezi nehirler, köprüler ve viyadüklerle dolu. Sahilinin güneyindeki Boa Viagem semti ve renkli geleneklere sahip Olinda’ların yaşadığı kuzey bölgeleri görülmeye değer.

13.01.2020Seyahat
Ağaç evle devamsızlık azaldı

Ağaç evle devamsızlık azaldı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bir okulun öğretmenleri çocukların devamsızlık probleminin önüne geçmek ve öğrencilere kitap sevgisini kazandırmak için çınar ağacında bir kütüphane kurdu. Uygulama sayesinde devamsızlık problemi çözülürken, öğrenciler kitap okuma alışkanlığı da kazandı.

24.12.2019Eğitim
Bugün resmen başladı 50 bin kişi rezervasyon yaptırdı

Bugün resmen başladı! 50 bin kişi rezervasyon yaptırdı

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın bu yıl başlattığı okullarda ara tatil uygulaması, turizm sektörünü de hareketlendirdi. Özellikle havaların sıcak gittiği Antalya’nın en yoğun talebi gördüğü ara tatilde, Türkiye genelinde şu ana kadar 50 bin kişinin tatil rezervasyonu yaptırdığı açıklandı.

15.11.2019Ekonomi
Kızları ağaç ev istedi, o minibüsten ev yaptı

Kızları ağaç ev istedi, o minibüsten ev yaptı

Trabzonlu Fatih Turan'ın köydeki evinin önüne demir iskele üzerine kondurduğu 1985 model minibüs görenlerin büyük ilgisini çekiyor. Kızlarının ağaç ev isteğini 4 ayda yaptığı minibüsten evle tutan baba Turan kızlarını mutlu etmenin sevincini yaşıyor.

16.04.2019Haber
Badi Gardi: Dinlemeyeceğimiz şarkıyı çalmıyoruz

Badi Gardi: "Dinlemeyeceğimiz şarkıyı çalmıyoruz"

İlk EP çalışmaları ile mart ayında müzik dünyasına merhaba diyen, blues rock grubu Badi Gardi ile evimiz dedikleri Ağaç Ev’de Hürriyet Kampüs okuyucuları için konuştuk.

15.04.2019Kampüs
Kızları ağaç ev istedi, o onlara minibüsten ev yaptı

Kızları ağaç ev istedi, o onlara minibüsten ev yaptı

Trabzonlu Fatih Turan'ın köydeki evinin önüne demir iskele üzerine kondurduğu 1985 model minibüs görenlerin büyük ilgisini çekiyor. Kızlarının ağaç ev isteğini, minibüsten ev yaparak tuttu

15.04.2019Gündem
Karadenizli arıcı 15 bin TLye yaptı Yabancı turistler akın ediyor

Karadenizli arıcı 15 bin TL'ye yaptı! Yabancı turistler akın ediyor

ARTVİN’in Arhavi ilçesinde, arıcı Musa Can (56), yerli- yabancı turistlerin uğrak yeri Mençuna Şelalesi’ne giden yol üzerindeki gürgen ağacının gövdesine, 16 metrekarelik ahşap ev inşa etti. Yerden 5 metre yükseklikte bulunan ve merdivenle ulaşılabilen ev, şelaleyi görmek için bölgeye gelen turistlerin ilgisini çekiyor.

7.01.2019Gündem
Toskana’nın en güzel pansiyonu

Toskana’nın en güzel pansiyonu

İtalyan Renzo Stucchi imzasını taşıyan ağaç ev, İtalya'nın Toskana bölgesinde yer alıyor ve pansiyon olarak kullanılıyor.

13.11.2018Seyahat
DMAX canlı yayın akışı içerisinde neler var DMAX frekans bilgileri

DMAX canlı yayın akışı içerisinde neler var? DMAX frekans bilgileri

Yayın hayatına geçtiğimiz aylarda başlayan DMAX yayın akışı içerisinde yer alan programlarla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. NTV Spor yerine yayın hayatına başlayan DMAX'te, Discovery Channel'da yayınlanan birçok belgesel akış dahilinde yer alabiliyor. Peki, 11 Kasım DMAX yayın akışı içerisine neler yer alıyor? İşte, frekans bilgileri ve detaylı bilgiler

11.11.2018Gündem
Kayalığa inşa ettiği evde doğayla iç içe yaşıyor

Kayalığa inşa ettiği evde doğayla iç içe yaşıyor

Sırbistan Bela Palanka yakınlarında, 12 metre yüksekliğindeki kayalığa inşa ettiği evde yaşayan Miroslav Pavlovic, 40 yıldır doğayla iç içe olmanın keyfini sürüyor.

24.10.2018Seyahat
Dünyanın sonunda bulutların arasında: La Casa del Arbol

Dünyanın sonunda bulutların arasında: La Casa del Arbol

Burası Ekvador’un Banos şehrinde denizden 2600 metre yüksekte, bir tepenin en uç noktasında kurulan, adrenalin yüklü bir salıncak… Adı, La Casa del Arbol… Dünyanın sonundaki salıncak olarak da biliniyor.

24.10.2018Seyahat
Yemyeşil doğası ve tarihiyle Olimpos

Yemyeşil doğası ve tarihiyle Olimpos

Olimpos, yemyeşil doğası ve tarihi dokusuyla huzur dolu bir tatil beldesi. 'Caretta caretta'ların üreme yeri olması sebebiyle Olimpos sit alanı kabul edilmiş ve koruma altına alınmış durumda. Betonlaşmadan uzak, beş yıldızlı ‘her şey dahil’ konseptinin haricinde tatil yapmak istiyorsanız Olimpos’u tercih edebilirsiniz.

26.09.2018Seyahat
Osman duvarı

Osman duvarı

Yozgat’tan Almanya’ya göç eden Osman Kalın, 1982’de Berlin Duvarı’nın Batı ile Doğu arasında ‘boşta’ kalan küçük bir arsayı sahiplendi, temizledi güzel bir sebze bahçesi ve ağaç ev yaptı. Osman dedenin tüm baskılara direnip elinde tuttuğu bu bahçe ve ev, şimdi Avrupa’nın en tarihi ve özel yerlerinden biri.

4.07.2018Dünya
Savaşın çocukları: Kendi hayatı ilham verdi

Savaşın çocukları: Kendi hayatı ilham verdi

Ödüllü yazar Aharon Appelfeld’in kendi yaşamından ilhamla kaleme aldığı Başka Dünyadan Gelen Kız, okurlarla buluşuyor.

17.04.2018Keyif
Yaptığı ağaç evini turistlere açtı

Yaptığı ağaç evini turistlere açtı

Osman Kaba, Artvin’deki köyünde hobi olarak yaptığı ağaç evi yoğun ilgi gelmesi üzerine turizme kazandırdı. 7 kişinin konaklayabileceği, 8 köşeli ağaç evde yerli ve yabancı turistler ağırlanıyor. Aile işletmesine dönen ağaç evi geleneklere de bağlı kalıyor. İşte yoğun ilgi gören o ağaç evi…

23.02.2018Seyahat
Ağacın etrafında kurulu sıra dışı otel : Wollemi Ağaç Ev

Ağacın etrafında kurulu sıra dışı otel : Wollemi Ağaç Ev

Avustralya’da Blue Mountains adlı sıradağlarda yer alan 'Wollemi Ağaç Ev Otel', bir ömür bakmak isteyeceğiniz türden... Yaptığı mağara evler ve ağaç yapılarla dikkat çeken mimar Lionel Buckett tarafından inşa edile yapı, doğallıyla dikkat çekiyor. İşte o sıra dışı otel...

19.10.2017Seyahat
Gökyüzüne açılan salıncak: La Casa del Arbol

Gökyüzüne açılan salıncak: La Casa del Arbol

Denizden 2600 metre yüksekte, bir tepenin en uç noktasında kurulan, adrenalin yüklü bir salıncak… Bu çılgın salıncak Ekvador’un Banos şehrinde maceraperestlerin akınını uğruyor.

11.08.2017Seyahat
Ormanın ortasında hiç yardım almadan öyle bir şey inşa etti ki...

Ormanın ortasında hiç yardım almadan öyle bir şey inşa etti ki...

Fritz Meinecke, tamamen doğada bulduğu malzemelerden ev yapmaya karar verdi.

22.07.2017Dünya
Çocukları için öyle bir ağaç ev hazırladı ki...

Çocukları için öyle bir ağaç ev hazırladı ki...

Bir baba çocuklarını mutlu etmek için ormanın ortasına muhteşem bir ağaç ev inşa etti.

18.07.2017Dünya
Ağaç tepesinde ama ülkenin en lüks evi

Ağaç tepesinde ama ülkenin en lüks evi!

İngiltere'de Dorset'te bulunan ağaç ev İngiltere'deki en lüks ağaç ev olarak anılıyor.

30.03.2017Dünya
Daan Roosegaarde: Tasarım dediğin geleceğe dair merakını hep diri tutmalı

Daan Roosegaarde: 'Tasarım dediğin geleceğe dair merakını hep diri tutmalı'

Akıllı şehirlerin aktivist tasarımcısı olarak biliniyor, son harikası dünyanın en büyük hava temizleme kulesiyle Uluslararası Arena'da ödüle doymuyor. Geçen hafta Parakendecilik Zirvesi için İstanbul’da olan Daan Roosegaarde ile hayat değiştiren fikirleri konuştuk.

8.12.2016Keyif
Ağacın tepesine konforlu ev kurdu

Ağacın tepesine konforlu ev kurdu

Japonya'da bir mimar kargaları örnek alarak ağacın tepesine konforlu bir ev inşa etti.

16.11.2016Dünya
Ormanın içinde ağaçtan yapılmış lüks rezidans

Ormanın içinde ağaçtan yapılmış lüks rezidans!

Meksika'daki Playa Viva adındaki bu ev ormanın içerisinde ağaçtan yapılmış. Ancak bir ağaç ev görüntüsünden çok uzakta olan yapı her türlü lükse sahip.

8.10.2016Dünya
Ceviz ağacına iki katlı ahşap ev yaptı

Ceviz ağacına iki katlı ahşap ev yaptı

Genellikle Karadeniz yöresinde rastlanan "ağaç ev"leri kendine örnek alan emekli memur Ahmet Seheryıldızı, Malatya'da ceviz ağacının tepesine yaptığı ve "çocukluk hayalim" dediği evde yaşıyor.

6.10.2016Gündem
Tüm Artvin onun yaptığı evi konuşuyor

Tüm Artvin onun yaptığı evi konuşuyor

Artvin'in Arhavi ilçesine bağlı Kemerköprü köyünde yaşayan Osman Kaba, çam gövdesine, içinde tuvalet, banyo, sıcak su ve çift kişilik yatak bulunan 18 metrekarelik ağaç ev yaptı.

24.09.2016Gündem
İşte bu yazın magazin olayları

İşte bu yazın magazin olayları!

Magazin Konseyi bu yazın en unutulmaz, en çok konuşulan üç magazin olayını seçti. İşte sonuçlar...

28.08.2016Magazin
Çocuğunuz için ezber bozan yatak ve karyolalar

Çocuğunuz için ezber bozan yatak ve karyolalar

Çocuğunu mutlu etmek için sıra dışı dekorasyon fikirleri arayan okurlarımız için ezber bozan yatak ve karyola tasarımlarını derledik.

15.06.2016Stil

Yazar Sonuçları

Kendin yap: El yapımı kar küresi

Yeni yıl yaklaşıyor ve benim için yeni yılın olmazsa olmazlarındandır kar küresi. Galiba hiç kar yağmayan bir şehirde doğmuş olmam ve sonrasında da yine hiç kar yağmayan bir ülkede yaşadığımdan hep çok sevmişimdir kar kürelerini.

28.12.2020

Tasarladığı doğal ürünlerle çocuklara hayal kurduruyor!

İç mimar Ece Köksal Uyanıklar oğlu için kurduğu bir hayalin başlangıcıyla, girişimciliğe adım atarak çocuklar için yeni bir masal dünyasının kapılarını da açmış oldu. Bursa’da doğan 10nno markası altında çocuk odaları için doğal yaşam alanları tasarlayıp üretmeye başlayan Uyanıklar, Türkiye’nin dört bir yanında çocuklar için üretim yapan kadın girişimcilerin inovatif ürünlerini de bir araya getirdi.

12.04.2019

Çarşı’nın orman çıkarması

Beşiktaş taraftar grubu Çarşı, bir zeka küpü olduğu kadar vicdandır da... Daha geçtiğimiz hafta Doğu ve Güneydoğu’daki köy okullarına bir TIR malzeme gönderdiler, yüzlerce öğrenciyi mutlu ettiler.

15.01.2019

Her yönüyle kentsel dönüşüm

Management Plus’ın kurucusu Haldun Ersen, İzmir’in göç aldığını hatırlatarak, “Bu göçün etkili şekilde yönetilmesi gerekiyor. Burada da kilit kentsel dönüşüm” diye konuştu.

22.04.2018

Tarkan’ın ‘çok çok’ yeni sürümü: Edis

Bugüne kadar peş peşe single yayınlayıp durdu. Hepsinde başarılı oldu (Benim Ol, Dudak, Olmamış mı, Çok Çok).

10.03.2018

5 TL’YE ŞARJ OLUR MU?

Tahtakale ve işportada cep telefonu şarjları 5 TL’ye kadar fiyatlarla satılıyor. Ancak cep telefonunuzu uygun olmayan bir cihazla şarj ettiğinizde bozulma riskinin yanı sıra yangın riski de bulunuyor. İşte şarj, kablo ve kulaklık alacaklara tavsiyeler...

31.03.2017

Ters yönde ilerleyerek büyüyor

Çocukluk yıllarında gazete satar, turist rehberliği yapar.

17.09.2016