EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Afrodizyak Yiyecekler

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 58 haberi bulunmuştur.

Afrodizyak Yiyecekler Haberleri

Bizans lezzet şöleniydi ama domatesi göremedi

Bizans lezzet şöleniydi ama domatesi göremedi

1500 yıl önce Galatalı balıkçıların şöhreti dünyayı saran tuhaf balık sosunu, Antik Yunan’ın nefret ettiği sarmısağın Bizans ve Avrupa’ya nasıl girdiğini, kurutulmuş çorba ve şaraba su katma geleneğinin kaynaklarını dünya hep onun kitaplarından öğrendi. O da Cambridge Üniversitesi’ndeki kütüphanecilik yıllarında okuduğu elyazmalarından.

14.01.2005Seyahat
Seks dopingi yiyecekler

Seks dopingi yiyecekler!

Seks hayatınız monoton ve eskisi gibi heyacanlı değil mi? O halde yiyeceklerden yardım alın.

Çikolatayla korkmadan mutluluğu yakalayın

Çikolatayla korkmadan mutluluğu yakalayın

Acaba çikulatayı fazla mı yiyorsunuz? Yoksa korka korka mı? Kolesterolden mi korkuyorsunuz? Durun o kadar değil, o nefis şey bırakın ağzınızda eriyip gitsin (dark ve bitter olanı), çünkü o hem tarih boyunca ‘tanrıların yiyeceği’ unvanını alan ağacın ürünü hem de içi mutluluk veren maddelerle dolu!

22.02.2002Spor
Yemek Aşka Benzer

Yemek Aşka Benzer!

Psikiyatrist Willy Pasini'nin kaleme aldığı "Aşk ve Yemek" adlı kitaba göre yemekle cinsellik ayrılmaz bir ikili. Pasini'ye göre hızlı yemek yiyen erkekler erken boşalıyor. Uzun aşk gecelerinin yarısı da romantik bir yemeğin ardından başlıyor.

5.09.2001Aşk

Yazar Sonuçları

Sevgililer Günü’nde siz ne yapıyorsunuz?

Amerikan takviminde bir sürü kutlama günü var. Kış uykusuna yattığı kovuktan çıkıp gölgesini gördüğünde tekrar yerine dönen dağ sıçanı adına "Groundhog Day", "Nisan Ahmağı Günü", "Yeryüzü", "Sadakat", "Anneler", "Babalar", kafi değilmiş gibi "Ebeveynler", "Dedeler-Nineler", "Vatandaşlar", "Sekreterler" gözüme ilk çarpanlar arasında. 14 Şubat ise bu kutlama günlerinin en şatafatlısı "Sevgililer Günü" (St. Valentine’s Day).

12.02.2006

Miami’de evlenecekler

Didem Sözen, sevgilisi Bahattin Demir ve Banlieu’daki ortağı Cem Lokmanhekim’le geçtiğimiz hafta New York’a gitti. Grubun amacı, mekanları için araştırma yapmak, farklı lezzet ve atmosferler keşfetmekti.

7.02.2006