MENÜ

Af Yasası

Af Yasası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Af Yasası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.357 Af Yasası haberi bulunmuştur.

Af Yasası Haberleri

Af yasasında son durum ve gelişmeler neler Ceza infaz düzenlemesi ne zaman çıkacak

Af yasasında son durum ve gelişmeler neler? Ceza infaz düzenlemesi ne zaman çıkacak?

Binlerce tutuklu ve ailesinin uzun bir süredir gündeminde olan af yasası ya da ceza infaz indirimi konusu, 2020 Şubat ayı ile birlikte yoğun olarak sorgulanmaya devam ediyor. Konuya ilişkin son olarak Adalat Bakanı'ndan bir açıklama gelmişti. Peki, af yasasında son durum ne?

14.02.2020Gündem
Af yasasında son durum ne Ceza infaz yasası ne zaman çıkacak

Af yasasında son durum ne? Ceza infaz yasası ne zaman çıkacak?

Binlerce mahkum ve onların yakınlarının heyecanla takip ettiği af yasası gelişmeleri,şubat ayında da yoğun şekilde sorgulanıyor. Bazı suçları kapması öngörülen af yasası, bu kapsamda beklenti içinde olanlarca araştırılıyor. Peki, af yasası ne zaman çıkacak? Ceza infaz indiriminde son durum ne?

10.02.2020Gündem
Af yasası ne zaman Meclise gelecek İnfaz kanunu değişikliğinde son durum

Af yasası ne zaman Meclis'e gelecek? İnfaz kanunu değişikliğinde son durum

Af yasası olarak bilinen ceza infaz yasasında sona yaklaşıldı. Belirli suçları kapsayan ceza infaz düzenlemesiyle ilgili çalışmalar yürütülürken, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül yaşanan son gelişmeleri kamuoyuna duyurdu. Binlerce mahkum ve yakınlarını ilgilendiren af yasasının Meclis'e geleceği tarihle ilgili detayları paylaşan Bakan Gül, af yasası ne zaman Meclis'e gelecek sorusuna ilişkin bilgiler verdi. Peki, ceza infaz yasası ne zaman çıkacak? İşte, İnfaz kanunu değişikliğinde son durum.

7.02.2020Gündem
Af ne zaman çıkacak Ceza infaz düzenlemesi ne zaman Meclise gelecek İşte son durum

Af ne zaman çıkacak? Ceza infaz düzenlemesi ne zaman Meclis'e gelecek? İşte son durum

Af yasası ve ikinci yargı paketindeki son gelişmeler gündeme gelmeye devam ediyor. Mahkum ve mahkum yakınları, af yasası ve ceza indirimiyle ilgili yapılan açıklamaları araştırırken Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ceza infaz düzenlemesine ilişkin bilgileri paylaştı. Peki, af ne zaman çıkacak? Ceza infaz düzenlemesi ne zaman Meclis'e gelecek? İşte, af yasasında son durum.

5.02.2020Gündem
İkinci Yargı Paketi ve İnfaz Yasası açıklaması Af yasası ne zaman çıkacak ve kimleri kapsar

İkinci Yargı Paketi ve İnfaz Yasası açıklaması! Af yasası ne zaman çıkacak ve kimleri kapsar?

İkinci Yargı Paketi ve İnfaz Yasası’ndaki son durum için açıklama geldi. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül katıldığı canlı yayın programında İkinci Yargı Paketi ve İnfaz Yasası ile ilgili çalışmalardan bahsetti. Peki, Af yasası ne zaman çıkacak ve kimleri kapsar? İşte Adalet Bakanı Gül'ün İkinci Yargı Paketi ve İnfaz Yasası açıklaması...

21.01.2020Gündem
Af yasası ne zaman çıkacak Ceza infaz indiriminde son durum ne

Af yasası ne zaman çıkacak? Ceza infaz indiriminde son durum ne?

Binlerce mahkum ve onların yakınlarının heyecanla takip ettiği af yasası gelişmeleri, son günlerde de yoğun şekilde sorgulanıyor. Bazı suçları kapması öngörülen ve ikinci yargı paketinde yer alacağına yönelik beklentiler olan af yasası, bu kapsamda beklenti içinde olanlarca araştırılıyor. Peki, af yasası ne zaman çıkacak? Ceza infaz indiriminde son durum ne?

15.12.2019Gündem
Af yasasında son durum ne Ceza indirimi ve ikinci yargı paketi ne zaman çıkacak

Af yasasında son durum ne? Ceza indirimi ve ikinci yargı paketi ne zaman çıkacak?

Kamuoyunun yakından takip ettiği af yasası olarak da bilinen ceza infaz indirimi gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Meclis'e ayrı sunulması planlanan 'İkinci Yargı Paketi'nin çalışmalarında gelinen son durum yeni yıla günler kala sıkça araştırılmaya başlandı. Peki, af yasasında son durum ne? Ceza indirimi ve İkinci yargı paketi ne zaman çıkacak? İşte, af yasası ile ilgili ayrıntılar.

10.12.2019Gündem
Af yasasında son durum ne Ceza infaz indirimi teklifi onaylanacak mı

Af yasasında son durum ne? Ceza infaz indirimi teklifi onaylanacak mı?

Ceza infaz yasası kamuoyunda bilinen haliyle af yasası, ikinci yargı paketinde olup olmadığıyla merak konusu oldu. Konuyla ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den yapılan son açıklamanın ardından af yasasında gelinen son durum araştırılmaya başlandı. Peki, Af yasasında son durum ne? Ceza infaz indirimi teklifi onaylanacak mı? İşte, merak edilen bilgiler.

5.12.2019Gündem
İkinci yargı paketi  ne zaman çıkacak Af yasası ve ceza indiriminde son durum ne

İkinci yargı paketi ne zaman çıkacak? Af yasası ve ceza indiriminde son durum ne?

Af yasası ve ceza indirimindeki son gelişmeler gündemdeki yerini koruyor. Hem binlerce mahkum hem de yakınları, af yasası ve ceza indirimiyle ilgili yapılan açıklamayı dikkatle takip ediyor. AK Parti'li vekillerin üzerinde çalıştığı paketin, muhalefetin görüşüne sunulması bekleniyor. Peki, ikinci yargı paketi ne zaman çıkacak? Af yasası ve ceza indirimi son durum ne?

4.12.2019Gündem
Af yasasında son durum ne Ceza infaz indirimi yasası çıkacak mı

Af yasasında son durum ne? Ceza infaz indirimi yasası çıkacak mı?

Binlerce mahkum ve mahkum yakınının yazılı ve görsel medyadan ilgiyle takip ettiği af yasında son durum hakkındaki araştırmalar, yeni yıla kısa bir süre kala hız kazandı. Bazı suçları kapsaması planlanan af yasasının ikinci yargı paketinde yer alıp almayacağı da bu kapsamda beklenti içinde olan vatandaşlarca merak ediliyor. Peki, Af yasasında son durum ne? Ceza infaz indirimi yasası çıkacak mı?

30.11.2019Gündem
Ceza infaz indiriminde son durum ne Af yasası çıkacak mı

Ceza infaz indiriminde son durum ne? Af yasası çıkacak mı?

Af yasası olarak da bilinen ceza infaz indirimi ile ilgili hükümet yetkililerinden peş peşe açıklamalar geldi. Bir süredir kamuoyunda takip edilen af yasasında son gelişmeler gündeme gelen haberlerin ardından özellikle mahkum ve mahkum yakınları tarafından merak konusu oldu. Peki, ceza infaz indiriminde son durum ne? Af yasası çıkacak mı? İşte, konuyla ilgili merak edilen bilgiler.

26.11.2019Gündem
Af yasasında (af kanunu) son durum ne Ceza infaz indirimi olacak mı

Af yasasında (af kanunu) son durum ne? Ceza infaz indirimi olacak mı?

Kamuoyunda af yasası olarak da bilinen ceza infaz indiriminde gelinen son durum, binlerce mahkum ve mahkum yakınının gündeminde yer almaya devam ediyor. Adalet Bakanı Gül ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli af yasası ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Gündemdeki haberlerle beraber, af yasasını bekleyenlerin araştırmaları hız kazandı. Peki, Af yasasında (af kanunu) son durum ne? Ceza infaz indirimi olacak mı?

23.11.2019Gündem
Af yasası çıkacak mı Ceza indirimi ile ilgili son gelişmeler...

Af yasası çıkacak mı? Ceza indirimi ile ilgili son gelişmeler...

Yeni Yargı Paketi'nde ceza indirimi konusu, kamuoyunun gündeminde yer almaya devam ediyor. Af yasasının çıkıp çıkmayacağı, özellikle hükümlü ve hükümlü yakınları tarafından merak edilirken konuyla ilgili Adalet Bakanı Gül, açıklamalarda bulundu. Peki, af yasası çıkacak mı? İşte, ceza indirimi ile ilgili son gelişmeler...

21.11.2019Gündem
Af ne zaman çıkacak Af yasasında son durum ne

Af ne zaman çıkacak? Af yasasında son durum ne?

Bugün itibarıyla cezaevlerinde yaklaşık 286 bin hükümlü ve tutuklu bulunuyor. Bir süredir de bazı suçları kapsayacak bir ceza indirimi gündemde yer alıyor. İkinci Yargı Paketiyle birlikte gündeme gelecek ceza infaz indirimi, vatandaşlar tarafından 'af yasası' olarak da adlandırılıyor. Peki, Af yasasında son durum ne? Af ne zaman çıkacak?

15.11.2019Gündem
Af yasası ne zaman çıkacak Af kanununda son gelişmeler neler

Af yasası ne zaman çıkacak? Af kanununda son gelişmeler neler?

Hükümlü ve hükümlü yakınlarını ilgilendiren af kanunu ya da af yasası, kamuoyunda yer almaya devam ediyor. İkinci Yargı Paketiyle birlikte gündeme gelmesi beklenen af kanunu bazı suçların infaz sürelerinin kısaltılmasına yönelik alınacak karar gibi detayları içerecek. Peki, af yasası ne zaman çıkacak? Af kanununda son gelişmeler neler? İşte, af kanununa yönelik bazı bilgiler.

13.11.2019Gündem
Af yasası ne zaman yürürlüğe girecek Af kanununda son durum ne

Af yasası ne zaman yürürlüğe girecek? Af kanununda son durum ne?

Kamuoyunu yakından ilgilendiren af yasasına yönelik düzenlemeler, gündeme gelmeye devam ediyor. Af kanunu olarak da bilinene af yasası kısa süre içinde kesinleşerek TBMM'nin gündemine gelecek. Peki, af yasası ne zaman yürürlüğe girecek? Af kanununda ne zaman çıkacak? İşte, af yasasında yaşanan gelişmeler ve son durum...

12.11.2019Gündem
Af ne zaman çıkacak Af yasasında son durum ne

Af ne zaman çıkacak? Af yasasında son durum ne?

Bazı suçların infaz sürelerinin kısaltılmasına yönelik alınacak kararı içeren yargı paketine ilişkin çalışmalar devam ediyor. Bir süredir beklenti içinde olunan af konusunun ne zaman TBMM gündemine geleceği, bu kapsamda beklenti içinde olan vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki, af yasasında son durum ne? Af ne zaman çıkacak?

3.11.2019Gündem
Af yasasında son durum ne Af ne zaman çıkacak

Af yasasında son durum ne? Af ne zaman çıkacak?

Kamu oyununun gündeminde yer alan af yasasının ne zaman çıkacağı merak edilirken, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Mahkum ve mahkum yakınlarını ilgilendiren af yasasında yaşanan son gelişme ile beraber, konuyla ilgili detaylar yeniden gündeme geldi. Peki, Af yasasında son durum ne? Af ne zaman çıkacak? İşte, af yasası hakkında detaylar.

30.10.2019Gündem
Son dakika... AK Partisi Sözcüsü Çelikten önemli açıklamalar

Son dakika... AK Partisi Sözcüsü Çelik'ten önemli açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında parti genel merkezinde, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı devam ederken gazetecilere açıklamalarda bulundu, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

28.10.2019Gündem
Af yasası ne zaman çıkacak Af konusunda son gelişmeler

Af yasası ne zaman çıkacak? Af konusunda son gelişmeler

Kamuoyunda beklenti içinde olunan ve 'Af yasası' olarak da bilinen 'ceza indirimi çalışmaları'nda son durumun ne olduğu, bu kapsamda beklenti içinde olan vatandaşlar tarafından yoğun şekilde sorgulanıyor. Peki, af yasası ne zaman çıkar?

7.07.2019Gündem
Af yasası ne zaman çıkacak Af meselesiyle ilgili son gelişmeler

Af yasası ne zaman çıkacak? Af meselesiyle ilgili son gelişmeler

Cezaevlerinde mahkum olan vatandaşları ilgilendiren af konusu, gündemdeki sıcaklığını korumaya devam ediyor. Yüz binlerce vatandaş, konuya ilişkin çalışmalara dair detayları ve son gelişmeler ile siyasilerin açıklamalarını merak ediyor. Peki, af yasası ne zaman çıkar?

26.06.2019Gündem
Af çıkacak mı Af meselesiyle ilgili son gelişmeler

Af çıkacak mı? Af meselesiyle ilgili son gelişmeler

Cezaevlerinde mahkum olan vatandaşları ilgilendiren af konusu yeniden gündeme geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun af konusu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Milyonlarca vatandaş, af çıkıp çıkmayacağını merak ediyor. Peki, Af çıkacak mı? İşte, af meselesi ile ilgili son gelişmeler ve Bakan Soylu'nun o açıklaması.

21.06.2019Gündem
Af çıkacak mı Af konusunda son gelişmeler

Af çıkacak mı? Af konusunda son gelişmeler

Gündemdeki sıcaklığını koruyan af haberleri, bu kapsamda beklenti içinde olan vatandaşların ve yakınlarının merak ettiği konu oldu. Konu hakkında en son açıklama ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Peki, af çalışmalarıyla ilgili son haberler ve gelişmeler neler? Af çıkacak mı?

10.06.2019Gündem
Son dakika... Bahçeliden Pençe Harekatı mesajı

Son dakika... Bahçeli'den 'Pençe Harekatı' mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Terörle mücadele kararlı ve kesintisiz bir şekilde devam ettirilmelidir. Türk milletini her aşamada meşgul edebilecek bu durum ortadan kaldırılmalıdır. Şu an için pençe Kandil ve çevresine atılmıştır. Bu pençe kartal pençesi gibi kuvvetlidir. Sonuç hayırlı olacaktır." dedi.

4.06.2019Gündem
Gündemdeki en son af haberleri ve gelişmeleri

Gündemdeki en son af haberleri ve gelişmeleri

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, daha önce çıkarılan afların, hukuki belirsizliğe neden olduğunu, toplumdaki huzur ve barışın sağlanması noktasında bazı sıkıntıları ortaya çıkardığını belirterek, 'Kurumsal bir görüş olmamakla birlikte ben affa karşıyım' dedi. İşte, Yargıtay Başkanı'nın konuya ilişkin açıklamasının tamamı ve af yasası hakkında detaylar...

28.02.2019Gündem
Vergi, prim ve trafik cezası yapılandırmasında son gün

Vergi, prim ve trafik cezası yapılandırmasında son gün

Hükümet'in çıkardığı borç yapılandırması kapsamında vergi, SGK prim borçları ve trafik cezaları taksitle ödenebiliyor.

28.02.2019Ekonomi
Vergi ve prim affında son 5 güne girildi

Vergi ve prim affında son 5 güne girildi!

Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) olan prim borçları ile vergi borçlarını geçen yıl çıkan af yasası kapsamında yapılandıranlara tanınan ek süre 28 Şubat’ta bitiyor.

24.02.2019Ekonomi
Ürdünde mahkumlar serbest bırakılıyor

Ürdün'de mahkumlar serbest bırakılıyor

Ürdün'de Kral 2. Abdullah tarafından onaylanan genel af kapsamında mahkumlar serbest bırakılmaya başlandı.

5.02.2019Dünya
Ürdün’de genel af yasa tasarısı onaylandı

Ürdün’de genel af yasa tasarısı onaylandı

Ürdün'de hükümet, 2018 genel af yasa tasarısını onayladı.

25.12.2018Dünya
Af yasasında son durum ne Af yasası ne zaman çıkacak

Af yasasında son durum ne? Af yasası ne zaman çıkacak?

Birçok kesimden politikacı ve hukukçunun görüşlerini dile getirdiği af konusunda, son açıklama MHP İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu'dan geldi. Peki, af yasasında son durum ne? Af yasası ne zaman çıkacak?

29.11.2018Gündem
Af yasasında son gelişmeler.. Af çıkacak mı

Af yasasında son gelişmeler.. Af çıkacak mı?

Af çıkacak mı sorusu, son günlerin araştırılan konuları arasında yer almaya devam ediyor. Cezaevinde bulunan yakınları için gündemdeki en son af haberleri konusunda takiplerini sürdüren vatandaşlar, internet üzerinden sorgulamalarına devam ediyor. Peki, gündeme yansıyan en son af gelişmeleri neler oldu? İşte, birçok kişiyi ilgilendiren o gelişmeler

25.11.2018Gündem
Af yasası hakkında son durum ne İşte gündemden gelen son af haberleri

Af yasası hakkında son durum ne? İşte gündemden gelen son af haberleri

Bir süredir yoğun şekilde kamuoyunun gündemini meşgul eden af konusunda bekleyiş devam ediyor. Konuya dair açıklamalar, bu kapsamda beklenti içinde olanların en çok merak ettikleri arasında yer alırken, MHP'nin verdiği kanun teklifine ilişkin iktidar cephesinden son açıklama Numan Kurtulmuş'tan gelmişti. Peki, af konusunda gelişmeler neler?

21.11.2018Gündem
Af konusunda son durum ne Gündemden gelen en son af haberleri

Af konusunda son durum ne? Gündemden gelen en son af haberleri

Gündemdeki en son af haberleri, yakınları cezaevlerinde olan vatandaşların bir numaralı gündem maddesi olmaya devam ediyor. Konuya ilişkin iktidar cephesinden son olarak AK Partili Numan Kurtulmuş konuşmuş "Seçime kadar gündeme gelmesi zor" değerlendirmesinde bulunmuştu. MHP lideri Bahçeli ise son olarak "Teklifin Adalet Komisyonu'nda görüşülmesini bekliyoruz" dedi. Peki, af ile ilgili yeni gelişme var mı?

14.11.2018Gündem
Bahçeliden af yasası açıklaması

Bahçeli'den af yasası açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, af yasası ile ilgili bir vatandaşın “24 Haziran’da sizin sözünüze güvenerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy verdik” demesi üzerine, “Bu olay memleket meselesi. Biz oy için yapmıyoruz, bir daha ağzınızdan bunu duyarsam yasayı geri çekerim” dedi.

11.11.2018Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Sözcüsü Kalın: Hiçbir şey gizli kalmayacak

Son dakika... Cumhurbaşkanı Sözcüsü Kalın: Hiçbir şey gizli kalmayacak

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Beştepe'deki kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İdlib mutabakatından dolayı teşekkür ettiğini belirten Kalın, Kaşıkçı cinayetiyle ilgili de "Bu olayla ilgili hiçbir şey gizli kalmayacak. Konu Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki bir konu değildir. Mesele menfur bir cinayetin aydınlatılması meselesidir." ifadelerini kullandı.

22.10.2018Gündem
Mahkumlara af çıkacak mı Af konusunda son gelişmeler

Mahkumlara af çıkacak mı? Af konusunda son gelişmeler

Af çıkacak mı sorusu, mahkumlar ve yakınları tarafından internet üzerinden sorgulanmaya devam ediliyor. Milliyetçi Harekat Partisi'nin üzerinde çalıştığı af yasası hakkında son bilgileri almak isteyen vatandaşlar, son girilen haberleri sorguluyor. Peki, af yasasında son durum nedir? İşte, o konu hakkında ajanslara düşen son gelişmeler

18.10.2018Gündem
AK Partiye MHP tepkisi

AK Parti'ye MHP tepkisi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Twitter’dan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’e tepki gösterdi:

22.09.2018Gündem
MHPli Yalçından Cumhur İttifakı açıklaması

MHP'li Yalçın'dan Cumhur İttifakı açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Genel Başkanımızın 'İstanbul’dan aday göstermiyoruz' şeklindeki beyanının bir zafiyet olarak anlaşılması yanlıştır. AK Parti Sözcüsü Çelik’in, mesele enine boyuna taraflarca teati edilmeden, masaya yatırılmadan çıkış yapması hangi akla hizmet etmektedir? Ömer Çelik’in açıklamalarını dikkate alacak olursak yerel seçimlerle ilgili ittifak görüşmelerinin sağlıklı zeminde ilerlemeyeceği anlaşılmaktadır" dedi.

22.09.2018Gündem
Hesap değişti, bedeller düştü

Hesap değişti, bedeller düştü

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı, imar barışında iş dünyasından gelen itirazlar doğrultusunda değişikliğe gitti. Oteller başta olmak üzere turizm tesisleri, fabrikalar, AVM’ler, hastaneler gibi işyerleri yapı kayıt belgesi bedelinin ruhsatlı alan üzerinden hesaplanması nedeniyle yüksek rakamlar ödemek zorunda kalacaktı. Ancak yapılan değişiklikle hesaplama sistemi değiştirilerek, iş dünyasına kolaylık sağlandı.

21.09.2018Ekonomi
Yıkılıyor

Yıkılıyor

Çarpık yapılaşmanın en net örneklerinden biri olan ve 2 Ağustos’taki sel felaketinde gündeme gelen Rize’nin Kömürcüler köyündeki 7 katlı binayla ilgili yıkım kararı verildi. Dere yatağına inşa edilen binanın arazisi kamulaştırılacak ve yeşil alan ilan edilecek.

20.09.2018Gündem
MHP’de af yasası hazırlığı

MHP’de af yasası hazırlığı

MHP Genel Merkezi, af yasa teklifi ile ilgili çalışmalara başladı. MHP’nin, yeni yasama döneminde, Ekim ayı gibi Meclis’e sunmak üzere çalıştığı teklifin, “devlete karşı işlenen suçlar dışındaki suçlara erteleme veya şartlı salıverme şeklinde getirileceği” belirtiliyor.

18.07.2018Gündem
Dikkat son 15 gün Hakkınız yanmasın...

Dikkat son 15 gün! Hakkınız yanmasın...

Vergi ve prim borcunu af kapsamında yeniden yapılandıranların hak kaybına uğramaması için ilk iki taksiti zamanında ve tam ödemesi gerekiyor. İlk taksitte süre 5 Eylül’de bitti.

18.09.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Isparta’daki iki cinayetten Ankara’daki af tartışmasına

BUNDAN kısa bir süre önce, 22 Eylül tarihinde Isparta’nın iki ayrı noktasında iki yaşlı kadının cesedi bulundu.

3.10.2018