EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Adonis

Adonis ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Adonis haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 459 Adonis haberi bulunmuştur.

Adonis Haberleri

İstanbul Terkos’u kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya

İstanbul Terkos’u kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya

İstanbul’un en önemli su kaynaklarından olan Terkos su havzası ve biyolojik çeşitliliği 10 önemli tehdit altında. Terkos su havzasını çevreleyen ormanlık sahalar, 2873 Sayılı Milli Parklar Kanunu çerçevesinde mutlak koruma statüsüne sahip değil, bu nedenle havzanın geleceği tehlikede.

2.12.2003Spor
MEDYADAN : Siyaset vesaire

MEDYADAN : Siyaset vesaire

Emre Kongar ve Hürriyet Gazeteciliği – “Yurttaş Ata’sına koştu” da, o karede tek bir “yurttaş” görünmüyor – Serdar Turgut’a bir soru: Hem ayakta uyuyup, hem gazetecilik yapan yok mudur? – Hayır işi yapan insanlara Robin Hood demek biraz ayıp olmuş – Başbakan’a bir soru: Neresi olan konuşsun? – Refik Erduran ve Domuz gazeteci – Zülfü Livaneli ve sahtekârlar – MİT’i uyandıran olmadı mı? – Fatih Altaylı THY’nin mazeretini kabul etti – İmamın dediğini yap, düşünmediğini düşünme – Uzaktan kumanda eşekler ... vs

16.11.2003Kelebek
Burada söylediklerimi bir Arap gazetesinde söyleyemem

Burada söylediklerimi bir Arap gazetesinde söyleyemem

Üyesi olduğumuz Mallarme Akademisi'nin Paris'teki bir ödül töreninde (1986) tanıştığımız zaman Adonis'in bana ilk sorusu ‘‘Müslüman ulusların durumu’’ olmuştu. Kendisinin çok iyi bildiği bu durum hakkında ne düşündüğümü öğrenerek beni değerlendirmek istiyordu belki. O günden bu yana dünyanın neresinde bir araya gelsek aynı soruya döndük ve yanıtlarını ele aldık. Neden?

18.10.2003Gündem
Arka sayfa kıtırları

Arka sayfa kıtırları

Anneler Günü'ne özel Cumartesi ekinin ekibi olarak, hemen her gazetenin arka sayfasında, erkeklere yönelik ‘‘görsel şölen’’ bábında sunulan çıtırların, kıtır versiyonuna yer verelim dedik. Biri yıllanmış diğeri genç iki kıtırı seçmek kolay olmadı. Buyrun, hediyemizdir: Annelerin gözleri de ‘‘iki sütun’’ güzellik görsün!

9.05.2003Spor Arena
En ünlü taşfırın erkeği Eminem

En ünlü "taşfırın" erkeği Eminem

Magazin dünyasının "light" ve "taşfırın" erkekleri seçildi. "Taşfırınlar" listesinde birinciliği Eminem aldı.Futbolcu Beckham "light erkek" unvanını elde etti. İngiltere'de yayınlanan Cosmopolitan dergisinin, ''Kadınlar Neden Sert Erkek Sever?'' başlıklı yazısında ünlü erkekler, iki kategoriye ayrıldı.

7.05.2003Spor Arena
En ünlü taşfırın erkeği Eminem

En ünlü "taşfırın" erkeği Eminem

Magazin dünyasının "light" ve "taşfırın" erkekleri seçildi. "Taşfırınlar" listesinde birinciliği Eminem aldı.Futbolcu Beckham "light erkek" unvanını elde etti.

7.05.2003Spor Arena
Gezici sinema Trakya turunda

Gezici sinema Trakya turunda

Hepsi bir römorkun içine toplanabilen projeksiyon makinesi, sandalyeler, enerji kaynağı, ses düzeni, büfesiyle tam bir sinema bu. 600 metrekarelik düz bir alan olan heryerde kurulabiliyor.

19.07.2002Gündem
Pek yakında, portatif sinemada

Pek yakında, portatif sinemada!

Yaşadığınız kentte sinema salonu mu yok.. Artık bu dert değil. Salonunuz yoksa bile sinema ayağınıza kadar geliyor. Yazlık ve kışlık olarak iki farklı biçimde tasarlanan "Portatif Sinema Salonu" seferlerine başlıyor. İlk durak Trakya'daki Keşan. "Portatif Sinema" Uzunköprü, Alpullu, Marmara Ereğlisi, Gümüşyaka, Çerkezköy, Gelibolu, Eceabat ve Güre'ye uğradıktan sonra yolculuğunu Güneydoğu'ya doğru sürdürecek.

15.07.2002Gündem
Markalar eğitime gönül verdi

Markalar eğitime gönül verdi

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), çocukların eğitimi için geliştirdiği projelerin sürekliliğini sağlamak amacıyla dev bir kampanya başlatıyor.

6.03.2002Ekonomi
Genç DJ’lerin en yeteneklisi İstanbul’da

Genç DJ’lerin en yeteneklisi İstanbul’da

İstanbul'un yeni mekanlarından Underground'un 2 Şubat'taki konuğu 'The Cross Club London'ın resident DJ'i Commie. Progressive sevenlerin kaçırmaması tavsiye edilen gecede Quasar'dan DJ İlker ve Underground resident DJ'i İlkay, Commie'ye eşlik edecek.

2.02.2002Gündem
Türkiye KEİ ülkelerine turizmi öğretecek

Türkiye KEİ ülkelerine turizmi öğretecek

Türkiye, Turizm Bakanlığı'nın koordinatörlüğünde Karadeniz Ekonomik İşbirliği (KEİ) üyesi ülkelerin turizmcilerine, turizm eğitimi verecek.

2.09.2001Gündem

Yazar Sonuçları

Ben o bildiğiniz Çapa’lardan değilim

Müjdat Gezen'in ardından Nilgün Belgün'ün de ‘‘hayatımı ve geçmiş manitalarımı yazsam roman olur’’ mantığı güderek kitap döşenmesinden, hatta aldığımız duyumlara göre, henüz yirmili yaşlarını sürmekte olan Gizem Özdilli'nin bile anılarını yazmaya niyetlenmiş olmasından aldığım ilhamla ve geçtiğimiz haftayı bir vagon dolusu yazarla geçirmiş olmanın verdiği gazla, ben de özel hayatıma dair birkaç satır karalamaya karar vermiş bulunuyorum.

28.12.2003

Ona neyse sana ne!

YİRMİ yıl kadar önce Paris'te taksiyle bir Fransız arkadaşımın evine gidiyorduk. Cumhurbaşkanı seçimlerinden birkaç gün önceydi. Milliyetçi-ırkçı olduğunu bildiğim bir adayı epeyce eleştirdim. Konuşmalarımızı bir süre dinleyen şoför söze karışıp, bana:

3.11.2003

Görmemişin Naomi’si...

Sene 1999... Abdullah Öcalan'ın İtalya'da ev hapsinde tutulduğu, Türkiye'ye teslim edilmediği dönem... Ankara'nın gündemine bomba düşmüş. Dakika başı yeni bir söylenti çıkıyor... Gerilim had safhada... Millet sokaklarda İtalyan kıravatları kesip İtalyan malı beyaz eşya falan yakıyor.

25.10.2003

Mersin Uluslararası Müzik Festivali

YAZIMIN başlığı ‘‘Mersin Uluslararası Müzik Festivali’’ ama ben daha önce Hanri Atat'tan söz etmek istiyorum.

29.09.2003

ABD, Irak Araplar demokrasi vb. vb...

ABD'nin demokrasi getirme amacıyla Irak'a savaş açtığı tezine, önceden itiraz etmiyorum. Hatta XXI. yüzyılımızın bir ülkenin bir başka ülkeyi döve döve (demokrat) adam etmesine ruhsat veren çok ilginç bir çağ olabileceğini de kabul ediyorum.

5.04.2003

Osmanlı modeli

Kimi ecnebi muhit ile Türkiye'nin kimi liberal eğilimli zevatı, laik Türkiye Cumhuriyeti'nin devlet ve toplumsal yapısını yanlış yorumlayarak, aslında belki de bu yanlışlığı zorlayarak, ılımlı İslám'ın örneği olarak öteki Müslüman ülkelere örnek gösteriyorlar.

24.08.2002

Birbirini tamamlayan iki yazı kitabı

YAZININ tarihini öğrenmek, harflerin büyülü dünyasına girebilmek için iki önemli kitabı bir arada okumanız gerekiyor.

12.04.2002

Yabancı bir şair bizden hangi CD'yi ister

ÜNLÜ şair Adonis, Özdemir İnce ve ben, gazetedeki odamda konuşuyoruz.

2.02.2002
Enfraruj

Enfraruj

9.02.2001
Enfraruj

Enfraruj

5.02.2001