EKSTRA
MENÜ

Adonis

Adonis haberleri sayfasında güncel ve son dakika Adonis hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 467 Adonis haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Adonis Haberleri

Yunanistanda günlük Kovid-19 vakaları 10 kat arttı Hükümetten sert önlemler

Yunanistan'da günlük Kovid-19 vakaları 10 kat arttı! Hükümetten sert önlemler

Yunanistan'da son bir ayda yaklaşık 10 katına çıkan günlük yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayıları nedeniyle tedbirler sıkılaştırılıyor. Alınan kararlar kapsamında restoran, kafe ve barların kapalı alanları ile tiyatro, spor salonu ve eğlence mekanları gibi yerlere aşısız kişiler alınmayacak. Sağlık çalışanları için en geç 1 Eylül'e kadar aşı olmak mecburi, 16 Ağustos'a kadar aşı olmayan huzurevi personeli ise açığa alınacak

14.07.2021Dünya
Billboard 2021 Müzik Ödülleri dağıtıldı: Anneler- babalar, çocuklar, sevgililer hepsi bu gecede buluştu

Billboard 2021 Müzik Ödülleri dağıtıldı: Anneler- babalar, çocuklar, sevgililer hepsi bu gecede buluştu

Müzik dünyasının ünlüleri yılın belki de en rahat düzenlenen, en gösterişli ödül töreninde buluştu. Koronavirüs pandemisinin artık etkisini giderek yitirdiği bir döneme denk gelen törende maskeler çok göze çarpmadı. Üstelik ünlülerin bazıları anne babaları hatta çocuklarıyla törene katıldı.

24.05.2021Magazin
Anemon Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Anemon Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Anemon Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Anemon Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Anemon çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Anemon çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği nasıl yapılır? Sizler için tüm bu soruları ve anemon çiçeğine dair detaylı bilgileri derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Gökten bir insan düştü | Kenyalı kaçak yolcu ve tuhaf hikayesi

Gökten bir insan düştü | Kenyalı kaçak yolcu ve tuhaf hikayesi

Bundan iki yıl kadar önce İngiltere'nin başkenti Londra'da akıllara durgunluk verecek bir olay yaşandı: Genç bir adam binlerce fit yüksekte seyir halindeki bir uçaktan düştü. Bugün hala aydınlatılamayan bu olayla ilgili aşağıdaki satırları okuyunca ağzınız açık kalacak.

20.04.2021Dünya
Rocky Serisi Filmleri - Rocky Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

Rocky Serisi Filmleri - Rocky Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

Toplam 8 filmden oluşan Rocky serisinin ilk filmi 1976 yılında vizyona girdi. Senaryosunu Sylvester Stallano'nin yazdığı film, 960 bin dolar gibi düşük bütçeyle çekildi. Buna karşın dünya genelinde 230 milyon dolara yakın gişe hasılatına ulaşmayı başardı. Tüm zamanların en çok izlenen boks filmi olan Rocky serisi, başta En İyi Film Oscar'ı olmak üzere birçok ödüle layık görüldü. Merak edenler için Rocky serisinin isimlerini, vizyon tarihini, oyuncularını ve yönetmenlerini derledik.

26.01.2021Kültür Sanat
Yunanistanda kısıtlamalar gevşetildi, aylardır kapalı olan mağazalar açıldı

Yunanistan'da kısıtlamalar gevşetildi, aylardır kapalı olan mağazalar açıldı

Yunanistan'da koronavirüs kısıtlamalarında değişikliğe gidiliyor. Ülkede iki ay sonra yeniden kapılarını açan mağazalarda günde en fazla 2 saat alışveriş yapılabilecek. Alışverişe çıkmak isteyenlere ise saatlerini SMS mesajları ile bildirme zorunluluğu getirildi.

18.01.2021Dünya
Dionysos kimdir Dionysos şenlikleri ve bayramları nedir

Dionysos kimdir? Dionysos şenlikleri ve bayramları nedir

Dionysos, bahar çiçeklerinin, çam ağaçlarının, asma yapraklarının yani kısaca doğada bulunan ve insan yaşamına yön veren her şeyin tanrısı olarak bilinir. Aynı zamanda Attis, Osiris, Adonis gibi mevsim geçişlerini kişiliği ile hissettiren bir tanrıydı. İşte, Dionysos hakkında bilinmesi gerekenler.

2.10.2020Araştırma
Askıda şiir

Askıda şiir

Mehmet Hakkı Suçin, bizi bu kez ‘Yedi Askı Şiirleri’nin bütünüyle, Arapça-Türkçe çift dilli olarak tanıştırıyor. İslamiyet öncesi bu klasik şiir efsanesini şairlere dair açıklamalarıyla ve Adonis’in ‘Cahiliye Şiirini Okumak’ başlıklı muhteşem önsözüyle de yeniden ‘klasik’leştiriyor.

11.09.2020Kitap Sanat
Her daim, ‘Devridaim’

Her daim, ‘Devridaim’!

Adı Julio Cortazar, Carlos Fuentes, Juan Rulfo ve Marquez ile birlikte anılan Guatemalalı yazar Augusto Monterroso’nun iki yapıtını okudum. Biri ‘Devridaim’, diğeri ‘Toplu Eserler ve Diğer Hikayeler’. Nasıl buldum? 1921-2003 yılları arasında yaşamış ve yazmış olan Monterroso ile keşke tanışmış olaydık diye hayıflandım! Neden derseniz, kitabını açmış da yazdıklarını tek tek bana okuyormuş gibi bir yakınlık içinde buldum kendimi. Çok iyimser bir yazar, en çok da bundan sevdim sanırım.

8.05.2020Kitap Sanat
Badem çiçeği gibi yahut daha ötesi

Badem çiçeği gibi yahut daha ötesi

Hiçbir şey iç açıcı değilken, nefes açıcı bir kitapla karşılaşmak da badem çiçeğinin yahut müjdenin ta kendisi!

7.05.2020Kitap Sanat
Yunan medyasında koronavirüs alarmı

Yunan medyasında koronavirüs alarmı

Yunanistan’da Covid-19 salgınının yarattığı bilanço ağırlaşmaya devam ediyor. 35 kişinin hayatını kaybettiği ve 1061 vakanın bulunduğu ülkede ilan edilen sokağa çıkma yasağının iki hafta daha uzatılacağı belirtildi.

30.03.2020Dünya
O kadar çok tepki geldi ki, reklam filmi geri çekildi

O kadar çok tepki geldi ki, reklam filmi geri çekildi

Danimarka, İsveç ve Norveç’in ortakları arasında yer aldığı İskandinavya Hava Yolları’nın (SAS), yayımladığı reklam filmi, bölge ülkelerinden gelen tepkiler üzerine geri çekildi.

13.02.2020Avrupa
Yunanistan’da akil amiraller de var

Yunanistan’da akil amiraller de var

Yunanistan’ın eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Adonis Andonyadis’in Ege’de Türk tezlerini haklılığına değinen açıklamaları iki ülkede de yankı buldu.

12.02.2020Dünya
Orhan Pamuk’un Nobel’i

Orhan Pamuk’un Nobel’i

Orhan Pamuk’un ödül aldığı sene, Nobel ödül törenine gidenler, dönüşte aynı uçakta buluştuk. Uçakta gördüğüm yazarlara bir latifede bulunmuştum: “Orhan Pamuk benimle bir mesaj gönderdi, ‘Beni Türk edebiyat eleştirmenlerine teslim edin’ dedi.”

12.12.2019Kitap Sanat
Hayaller ve kelimelerin kovalamacası

Hayaller ve kelimelerin kovalamacası

Usta kalem Selim İleri ile fırçasından evrenler saçılan Ali Kotan, ‘Gece Sirenleri’ni işitmek adına Folkart Gallery’de, İzmir’de buluştu. Fahri Özdemir direktörlüğündeki proje, özel bir yayını da beraberinde getirdi. Sanatçılara ait özel defterler, fırça, palet ve desenlerin sarmaş dolaş olduğu sergide, İleri’nin el yazısını mekâna eriştiren özel alıntılar, Kotan’ın çekim gücü çok büyük soyut imgeleriyle buluşuyor.

31.10.2019Kitap Sanat
Yayınevlerinin Nobel rekabeti

Yayınevlerinin Nobel rekabeti

Yayıncılar arası yarış, büyük edebiyat ödüllerini alan yazarlar belli olunca başlar; telif ajanslarının telefonları susmaz. Her yayınevi, ödülü alan yazarın telifli olan yeni kitabını, son kitabını yayımlamak için seferber olur.

15.08.2019Kitap Sanat
Türkler Vegasta

Türkler Vegas'ta

ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES’te Türk şirketler adından söz ettirdi. 10 yerli şirketin katıldığı fuarda, Türk şirketlerine verilen inovasyon ödülleri gurur tablosu oluşturdu.

12.01.2019Ekonomi
Bu hafta hangi filmler vizyona giriyor 7 film vizyona girecek

Bu hafta hangi filmler vizyona giriyor? 7 film vizyona girecek

Hafta sonu tatilini sinema filmi izleyerek değerlendirmek isteyen vatandaşlar, bu hafta yeni vizyona giren yerli ve yabancı filmler hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Sinemalarda bu hafta vizyona giren filmlerin isimlerini, oyuncu kadrolarını ve konularını araştıran vatandaşlar sorgulamalarına hız verdi. Peki, sinemalarda bu hafta hangi filmler var? Bu hafta hangi filmler vizyona girecek?

10.01.2019Keyif
Tanrıçanın hakkını tanrıçaya veren oyun

Tanrıçanın hakkını tanrıçaya veren oyun!

Engin Alkan’ın, Shakespeare’in sonelerinden uyarladığı ‘Cadı Avı’ hepimizi, kadınların doğadan gelen yaratıcı gücünü hatırlamaya davet ediyor. Aşk, umut ve eğlence de cabası...

Tuvalin merkezine kızıl seyahat

Tuvalin merkezine kızıl seyahat

Habip Aydoğdu, son dönem resimleri, yerleştirme ve iPad uygulamasını içeren ‘Kırmızı Yolculuk’ projesiyle 4 Ekim’e kadar Bodrum’da olacak. Tuval karşısında müzisyen kadar özgür ve sürprizli tavır alan sanatçının yapıtları ilk bakışta hayli ‘vahşi bir mücadele’yi gösterirken, ressam bu süreçte bir yandan da önüne gelen tüm değerleri tek tek ‘evcilleştiriyor’.

6.09.2018Kitap Sanat
Türkiye ve ABD çok sert tepki göstermişti: Ve nakledildi

Türkiye ve ABD çok sert tepki göstermişti: Ve nakledildi!

Yunanistan’da, 17 Kasım terör örgütü mensubu hükümlü Hristodulos Ksiros’un yüksek güvenlikli Koridallos Cezaevi'nden Eğriboz Yarımadası’ndaki açık bir cezaevine nakledildiği bildirildi.

6.08.2018Dünya
Saf kız ve odun adam

Saf kız ve odun adam

‘Zengin kız-fakir oğlan’ın ekmeğini bol bol yedik. Şimdi eksen, sosyal statü farkından mental eşitsizliklere kaydı. Varlıklı, yoksul, orta halli fark etmeden her türlü deliliğin seksi bir şey olduğu yaz günlerinde aklımızı yitirmek üzereyiz.

Fenerbahçe Doğuş Banvit maçı bu akşam saat kaçta hangi kanalda canlı olarak yayınlanacak

Fenerbahçe Doğuş Banvit maçı bu akşam saat kaçta hangi kanalda canlı olarak yayınlanacak?

Fenerbahçe Doğuş, Banvit karşısında çetin bir mücadele vermeye hazırlanıyor. Tahincioğlu Basketbol Ligi yarı final karşılaşmasında Fenerbahçe Doğuş, galip olarak ayrıldığı ilk maçın ardından ikinci maça çıkmaya hazırlanıyor. Peki, Fenerbahçe Doğuş Banvit maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda canlı yayınlanacak? İşte, basketbolseverlerin araştırdığı karşılaşma hakkında detaylı bilgiler

30.05.2018Spor Arena
Çekişmeli geçen maç Galatasarayın

Çekişmeli geçen maç Galatasaray'ın

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 29’uncu haftasında play-off öncesi son iç saha maçına çıkan Banvit baştan sona çok çekişmeli geçen karşılaşmada Galatasaray Odeabank'a evinde 80-90 mağlup oldu.

8.05.2018Basketbol
Yeniden açtı

Yeniden açtı

Rus doğa tarihçisi ve yer bilimcisi Piyotr Alexandrovich Chikhachov tarafından 1867’de, Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde, kısmen de Gümüşhane’de tespit edilen ve makalelerde yayınlanan sarı dağ gülleri, Türkiye endemiği olarak literatürlere girmişti.

1.05.2018Gündem
Yılın 12 ayı Adana Tabiat Parkları

Yılın 12 ayı Adana Tabiat Parkları

Doğasıyla kendine hayran bırakan Adana Tabiat parkları, ziyaretçilerine görsel şölen sunuyor. Adana Tabiat Parkları şehrin gürültüsünden kaçıp doğanın içinde dinlenmek isteyenler için tam bir cennet. Peki Adana Tabiat Parkında ne yenir, ne içilir, nerede kalınır, neresi gezilir tüm bu soruların cevaplarını sizler için derledik. İşte detaylar…

18.04.2018Seyahat
Vatanım Sensin 53. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Vatanım Sensin 53. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Vatanım Sensin dizisinin yeni bölüm fragmanı son gelişmelerin hemen ardından başladı. Tarihi sahneleriyle Perşembe akşamlarına damga vuran Vatanım Sensin’in son bölümünde Yunan Kumandanı Filippos, Türk Ordusu içine doktor kılığında bir hain soktu, finale Cevdet’in hamlesi damga vurdu. Şimdi ise gözler yeni bölümde! Peki Vatanım Sensin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

13.04.2018Televizyon
Vatanım Sensin dizisi bu hafta yayınlanan son bölümüyle nefes kesti Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Vatanım Sensin dizisi bu hafta yayınlanan son bölümüyle nefes kesti! Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Vatanım Sensin dizisi bu hafta ekranlara gelen son bölümüyle izleyicilerine yine nefes kesen dakikalar yaşattı. Ekranlarda yayınlanmaya başladığı günden itibaren gerek konusu gerekse oyuncu kadrosuyla dikkat çeken dizi Vatanım Sensin'de heyecan doruktaydı. Dizinin bu hafta yayınlanan son bölümünde Cevdet, Güney Cephesi’nin kapanması yolunda büyük bir adım atsa da Filippos’un son hamlesiyle Doğu Cephesi yeniden karıştı ve Türk Ordusu'nun gücü tek cephede toplanamaz hale geldi. Son bölümün bitmesinin ardından diziseverler yeni bölüm fragmanını merak etmeye başladılar. Peki, Vatanım Sensin dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

12.04.2018Televizyon
Vatanım Sensin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı Hilal sakat mı kalacak

Vatanım Sensin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Hilal sakat mı kalacak?

Vatanım Sensin dizisinin ekrana gelen son bölümünde Hilal’in yaşam mücadelesi ekrana kilitledi. Perşembe akşamlarına damga vuran tarihi dizi Vatanım Sensin’in 51. Bölüm finalinde gözlerini açan Hilal’in bacaklarını hissetmemesi ise kafalarda soru işareti bıraktı. Hilal’in akıbetini merak eden izleyiciler fragmanı sorguluyor. Vatanım Sensin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

10.04.2018Televizyon
Tahincioğlu Smaç Yarışmasını Onuralp Bitim kazandı

Tahincioğlu Smaç Yarışması'nı Onuralp Bitim kazandı

Basketbolun yıldızlarının sahne aldığı Tahincioğlu All-Star 2018 organizasyonu kapsamında düzenlenen Tahincioğlu Smaç Yarışması'nda Anadolu Efes'ten Onuralp Bitim birinci oldu.

21.01.2018Basketbol
İstanbulda basketbol şöleni All Star heyecanı...

İstanbul'da basketbol şöleni! All Star heyecanı...

Basketbolun yıldızlarının sahne alacağı Tahincoğlu All-Star 2018, yarın İstanbul'da yapılacak.

20.01.2018Basketbol
Rolü için tamamen bambaşka birine dönüşen 4 oyuncu

Rolü için tamamen bambaşka birine dönüşen 4 oyuncu

Oyunculuk ona gönül veren kişiler için çok basite alınacak bir kariyer değil. Bunun farkında olan bir çok oyuncu da rollerinin hakkını verebilmek için oynadıkları rollere çok sıkı hazırlanıyor. Bu konuda herkesi büyük bir şaşkınlığa sürükleyip, fiziksel anlamda kendilerini tamamen değiştirmeyi başarmış oyuncular da bulunuyor. İşte bu değişimlerin en iyi örnekleri.

16.01.2018Hayat

Yazar Sonuçları

Lavaboya tuvalet yapılmaz!

İnsan “tuvalet” demekten neden utanır ki?

9.04.2021

Ayşe, Sibel ve Gülse tarihi mi değiştirdi

Ayşe’den kastım Ayşe Arman... Sibel Kekilli ve Gülse Birsel...

6.02.2021

AB aşıda altüst oldu

AB ile aşı üreticisi firmalar arasındaki tedarik kavgası sürüyor. Avrupa İlaç Ajansı’ndan ‘acil kaydı’yla onay alan Pfizer/BioNTech, Moderna ve AstraZeneca firmalarının birden “Bu kadar aşıyı hemen veremeyiz. Üretimde sıkıntı var” demeleri, Almanya’nın aşı planlarını da altüst etti. 27 Aralık’ta 80 yaş üstünü aşılamaya başlayan Almanya bugüne kadar sadece 2 milyon civarında aşı yapabildi.

3.02.2021

Ejderha zamanı

Hiç var olmadılar ama herkes onları biliyor! Bu nasıl oluyor?

4.07.2020

Hüznün çiçekleri

Kandamlası çiçeği adını nereden alır? Gülün kırmızısı nereden gelir? Ah işte, bunlar hep hüzünlü öyküler!

30.05.2020

Okuma üzerine düşünceler

Adonis dünyaca tanınan, günümüzün önemli şairlerinden biri. Birçok kitabı dilimize çevrildi. ‘İşte Budur Benim Adım’da okuma üzerine düşüncelerini açıklıyor...

8.02.2020

İkonik kahramanın şarkıları

Ahmet Ümit’in ikonik kahramanı Başkomser Nevzat artık edebiyat dünyasını aştı, hayatlarımızın bir parçası oldu.

15.01.2020

Mezopotamya’dan Roma’ya köpükler içinde Afrodit

O bir ikona. Aşk, bereket ve güzelliğin sembolü. Köpüklerden doğdu. Biz onu Yunan biliriz ama aslında Fırat ve Dicle’nin suladığı topraklarda can buldu.

17.08.2019

Filmdeki yumruklar gerçek

Başrollerini Sylvester Stallone ve Michael B. Jordan’ın paylaştığı “Creed 2”, önceki gün gösterime girdi. Barbaros Tapan, filmin başrol oyuncuları Michael B. Jordan, Tessa Thompson ve Dolph Lundgren ile Philadelphia’da buluştu, serinin ikinci filmini konuştu.

13.01.2019

‘Şüphe’ ruhu kemirir...

Yazar olmak için çabalayan bir genç, tutkuyla bağlandığı kendi sınıfından bir kız ve gününü gün eden bir zengin çocuğu... ‘Şüphe’, üçlü bir yumağın içinde hareket eden, saplantılı karakterlerle örülü, son derece etkileyici bir film. Japon yazar Haruki Murakami’nin ‘Barn Burning’ adlı kısa öyküsünden yola çıkılarak çekilen yapım, seyircisini gizemli bir koridorun içine çekerken edebi bir lezzet de sunuyor.

12.01.2019

Haftanın filmleri

Haftanın filmi şüphesiz ki “ŞÜPHE”! Güney Kore’nin Oscar adayı olan film, geçen yıl Cannes başta olmak üzere birçok festivalin gözdesiydi. Modern Rocky hikayesi “CREED II: EFSANE YÜKSELİYOR” ve yılın animasyonlarından “RALPH VE İNTERNET” ise, haftanın diğer seçenekleri...

11.01.2019

Hocam beni de alın aranıza, söz dokunmam

HERKES seyretmiş ama ben geç keşfettim.

23.06.2018

İmkânsız aşk sendromu...

Tahincioğlu BSL play-off ilk tur ikinci maçında Beşiktaş Sompo Japan, deplasmanda Banvit’e 83-75 yenilerek seriyi 2-0 kaybetti ve sezonu erkenden noktaladı.

26.05.2018

Doğru analiz ve kusursuz uygulamayla yarı final Beşiktaş’ın

Beşiktaş Sompo Japan, TBF PTT Erkekler Türkiye Kupası’nın ilk tur maçında Banvit’i 80-63 mağlup ederek yarı finale çıktı. İki taraf da yüksek tempoyla başladığı ilk çeyreğin sonunda sadece 15 sayı atabilmişti. Farkı belirleyen Beşiktaş Sompo Japan’in ikinci periyotla birlikte savunmada yükselen düzeyini hücuma yansıtmayı başarabilmesi oldu.

15.02.2018