MENÜ

Adolf Hitler

Adolf Hitler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Adolf Hitler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.188 Adolf Hitler haberi bulunmuştur.

Adolf Hitler Haberleri

Hitlerin daha önce görülmemiş fotoğrafları ortaya çıktı

Hitlerin daha önce görülmemiş fotoğrafları ortaya çıktı

Bir İngiliz askerinin II. Dünya Savaşı’ndan sonra bombalanmış bir Alman evinde bulduğu Deutschland Erwache (Almanya Uyanıyor) isimli Hitler fanzininin İngilizceye çevrilip yayınlanacağı açıklandı.

16.04.2015Dünya
Geoff Eley: Bugünkü Türkiye Weimar Cumhuriyeti’nin son dönemini anımsatıyor

Geoff Eley: Bugünkü Türkiye Weimar Cumhuriyeti’nin son dönemini anımsatıyor

Geoff Eley, Alman tarihi üzerine uzman bir İngiliz tarihçi. Nazizm ve faşizm üzerine pek çok kitabı var. Akademik çalışmalarını ABD’deki Michigan Üniversitesi’nde sürdürüyor. Boğaziçi Üniversitesi’nin, dünyanın önde gelen akademisyenlerini konuk ettiği ‘Boğaziçi Lectures’ kapsamında İstanbul’daydı. 20. yüzyılın Avrupa’sı üzerine yine Almanya’yı merkezine alan yeni bir kitap hazırlığı içinde. Yolu kaçınılmaz olarak Osmanlı’nın son dönemi, Türkiye’de ulus devletin kuruluşu ve 1915 olaylarıyla da kesişiyor. Otoriter rejimlerin faşist rejimlerle karıştırılmaması konusunda hassas. Ancak bir yandan da 11 Eylül’den itibaren dünyada yaşanan gelişmelerin faşizm tanımı üzerine yeniden tartışmamızı zorunlu kıldığını düşünüyor. ‘Bugünün Türkiye’si bütün bu tartışmaların, tanımların neresine düşüyor’ diye sordum. İlginç tespitlerde bulundu.

12.04.2015Dünya
33 Bin 650 Dolar’dan satışa çıkarıldı

33 Bin 650 Dolar’dan satışa çıkarıldı

Alman Nazi lideri Adolf Hitler’in Viyana’da kaldığı sürede çıkartmış olduğu ilmuhaber belgesi 33 Bin 650 Dolar’dan satışa çıkartıldı.

25.03.2015Avrupa
Avrupa bu yasağı konuşuyor

Avrupa bu yasağı konuşuyor

Avusturya İçişleri Bakanlığı, Almanca İslam Devleti’nin kısaltması olan 'IS' (Islamische Staat) harflerinin plakalarda kullanılmasını yasakladı.

25.03.2015Avrupa
Gizemli şekilde kaybolan hazineler

Gizemli şekilde kaybolan hazineler

Geçmiş zaman gizemli olaylar ile doludur. Dünyanın en ünlü hazineleri gizemli bir şekilde ortadan kaybolmuştur. Bu hazinelerin kayıtları, çizim ve resimleri elimizdedir ve kendi varlıklarını kanıtlamaktadır. Çalıntı, kayıp ya da bilerek gizli tutulsalar da bu hazineler hep aranmaktadır. İşte, dünyanın gizemli şekilde kaybolan hazineleri...

20.03.2015Keyif
Anne Frankin arkadaşı anlatıyor:Onu kampta gördüm, üzerinde sadece battaniye vardı

Anne Frank'in arkadaşı anlatıyor:Onu kampta gördüm, üzerinde sadece battaniye vardı

İkinci Dünya Savaşı'nda Yahudi soykırımının sembolü haline gelen Anne Frank'in bugün 85 yaşında olan çocukluk arkadaşı Nanette Konig, eski günleri unutamıyor. Nanette, evine konuk olan National Geographic kanalına o günleri anlattı.

13.03.2015Hayat
Almanyada Kavgam tartışması

Almanya'da 'Kavgam' tartışması

Adolf Hitler'in yazdığı otobiyografi niteliğindeki 'Kavgam'ın Bavyera eyaletinde olan telif hakları bu yıl doluyor. Önümüzdeki yıl 'Kavgam', İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra Almanya'da ilk kez basılacak.

26.02.2015Keyif
Hitlerin Kavgam kitabı 70 yıl sonra Almanyada basılıyor

Hitler'in 'Kavgam' kitabı 70 yıl sonra Almanya'da basılıyor

Almanya’da 1945 yılından bu tarafa yasaklı olan 800 sayfalık kitap, 150 sayfa önsöz, 5 bin dipnot ilavesiyle 2 bin sayfa olarak yeniden yayımlanacak

20.02.2015Avrupa
Hitlerin Almanyada 1945ten bu yana yasaklı kitabı yeniden yayımlanacak

Hitler'in Almanya'da 1945'ten bu yana yasaklı kitabı yeniden yayımlanacak

Almanya, Adolf Hitler’in 1925 ile 1944 arasında yazdığı ve fikirlerini açıkladığı tartışmalı eserini 'Mein Kampf' (Kavgam) yeniden basmaya hazırlanıyor.

20.02.2015Dünya
Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Bu hafta vizyona giren filmleri kaçırmayın...

20.02.2015İyi Yaşam
Nazi plakaları yasaklanacak

Nazi plakaları yasaklanacak

Nazi sempatizanların araç plakalarında sık sık kullandığı numara ve harf kodlarının bundan böyle yasaklanacağı bildirildi.

17.02.2015Avrupa
PEGIDA hareketi Dresdende 15. gösterisini düzenledi

PEGIDA hareketi Dresden'de 15. gösterisini düzenledi

Almanya’nın Dresden kentinde İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA hareketinin düzenlediği 15. gösteriye 4 bin 300 kişinin katıldığı bildirildi.

17.02.2015Avrupa
Dresdende PEGIDA gösterisi

Dresden'de PEGIDA gösterisi

Almanya'nın Dresden kentinde ortaya çıkan İslam ve göçmen karşıtı Avrupa'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (PEGIDA) hareketi yine gösteri düzenledi.

10.02.2015Avrupa
Peki Almanlar da gülecek mi

Peki Almanlar da gülecek mi?

İslam karşıtı PEGIDA’nın yaptığı yürüyüşlerle sesini duyurduğu dönemde Almanya’da gösterime giren ’300 Worte Deutsch’ (300 Kelime Almanca) isimli film medeniyetler çatışması konusunu tekrar gündeme getiriyor. Türk asıllı yönetmen Züli Aladağ’a göre film ülkedeki gergin ortamı yumuşatacak.

9.02.2015Keyif
Almanyada İslam karşıtı gösteri

Almanya'da İslam karşıtı gösteri

PEGIDA'dan ayrılan Kathrin Oertel'in kurduğu "Avrupa İçin Doğrudan Demokrasi" derneğinin düzenlediği ilk gösteriye yaklaşık 500 kişi katıldı.

9.02.2015Avrupa
Varufakisten Nazi açıklaması

Varufakis'ten Nazi açıklaması

Yunanistan Maliye Bakanı Varufakis bugün Almanya Maliye Bakanı Schaeuble ile görüştü. İkilinin görüşmesinden Yunanistan'ın borç durumu olumlu bir tablo çıkmadığı bilridildi. Schaeuble ile ortak basın toplantısı düzenleyen Varufakis, toplantıda "Yunanistan'ın hali bugün ikinci dünya savaşından evvel Naziler iktidara gelmeden önceki Almanya'nın hali gibi" dedi. Almanya'da İkinci Dünya Savaşı'ndan önce ağır ekonomik yaptırımlarla yoksullaşan halk Adolf Hitler'i iktidara taşımıştı. Hitler'in başlattığı İkinci Dünya Savaşı'nda milyonlarca insan hayatını kaybetti.

5.02.2015Ekonomi
PEGIDA hareketi bölündü

PEGIDA hareketi bölündü

Almanya'nın Dresden kentinde geçen yıl ekim ayında ortaya çıkan "Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar" (PEGIDA) hareketinin sözcülüğü görevinden ayrılan Kathrin Oertel, '"Avrupa İçin Doğrudan Demokrasi" adlı yeni bir dernek kurdu.

3.02.2015Avrupa
Almanyada yabancılara saldırılar arttı

Almanya'da yabancılara saldırılar arttı

Almanya’da PEGIDA hareketinin ekim ayında Dresden’de gösterilere başlamasından sonra ülkede yaşayan yabancılara karşı saldırıların en az iki kat arttığı bildirildi.

29.01.2015Avrupa
PEGİDA kurucusu Bachmann istifa etti

PEGİDA kurucusu Bachmann istifa etti

Almanya'da Dresden Savcılığının, 'İslam ve göçmen karşıtı Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar' (PEGIDA) derneğinin Başkanı Lutz Bachmann hakkında, "halkı kışkırtma" iddiasıyla soruşturma başlattığı bildirildi. Bachmann PEGIDA'daki görevlerinden istifa etti.

22.01.2015Avrupa
Hitler bıyığı, Pegida liderini istifa ettirdi

Hitler bıyığı, Pegida liderini istifa ettirdi

Almanya'da, “Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar” adlı aşırı sağcı Pegida hareketinin lideri Lutz Bachmann istifa etti.

21.01.2015Dünya
PEGİDA kurucusu Bachmann, yargı önüne çıkacak

PEGİDA kurucusu Bachmann, yargı önüne çıkacak

PEGIDA'nın kurucusu Lutz Bachmann'ın, Adolf Hitler kılığındaki fotoğrafını Facebook'ta paylaştığı ortaya çıktı. Bachmann ayrıca Dresden Aile Mahkemesi'nde yargı önüne çıkacak.

21.01.2015Avrupa
İntihar ettiği sığınak müze olacak

İntihar ettiği sığınak müze olacak

Adolf Hitler ve eşi Eva Braun’un intihar etmeden kısa süre önce evlendiği sığınak, yeniden inşa edilerek müze yapılacak.

12.01.2015Avrupa
Osmanlı bir çuval kahveyi terk edince...

Osmanlı bir çuval kahveyi terk edince...

Her kentin bir kokusu vardır. Viyana ise buram buram kahve kokar. Peki, Osmanlı, 1683’teki kuşatmadan umudunu kesip geri dönerken, kale duvarlarının dibinde bir çuval yeşil kahve çekirdeği bırakmasaydı, acaba bugün durum nasıl olurdu?

12.12.2014Hürriyet Pazar
Hindistan Başbakanı Time dergisinde

Hindistan Başbakanı Time dergisinde

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Time dergisinin okuyucuları tarafından yılın kişisi seçildi.

9.12.2014Avrupa
Hindistan Başbakanı Narendra Modi, TIME okuyucuları tarafından yılın kişisi seçildi

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, TIME okuyucuları tarafından yılın kişisi seçildi

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, TIME dergisinin okuyucuları tarafından yılın kişisi seçildi.

9.12.2014Dünya
Suluboya Hitler 161 bin dolar

Suluboya Hitler 161 bin dolar

Nazi lideri Adolf Hitler imzalı suluboya bir tablo Almanya’nın Nuremberg kentinde düzenlenen açık artırmada 161 bin dolara alıcı buldu.

24.11.2014Avrupa
Aldof Hitlerin tablosu 160 bin dolara satıldı

Aldof Hitler'in tablosu 160 bin dolara satıldı

Almanya’nın eski lideri Adolf Hitler’in 1914 yılında yaptığı bir suluboya resim açık artırmayla satıldı.

23.11.2014Ekonomi
Hitler tablosu rekor fiyata satıldı

Hitler tablosu rekor fiyata satıldı

Nazi lideri Adolf Hitler imzalı suluboya bir tablo, Almanya’nın Nuremberg kentinde düzenlenen açık artırmada 161 bin dolara (130 bin euro) alıcı buldu.

23.11.2014Keyif
Hitler tablosu rekor fiyata satıldı

Hitler tablosu rekor fiyata satıldı

Nazi lideri Adolf Hitler imzalı bir suluboya tablosu Almanya’nın Nuremberg kentinde düzenlenen açık artırmada 161 bin dolara (130 bin euro) alıcı buldu.

23.11.2014Avrupa
Katil Hitler hayranı bir satanistmiş

Katil Hitler hayranı bir satanistmiş

Sırbistan’ın Becej kentinde Neo-Nazi ve Satanist olduğu belirtilen 37 yaşındaki Roberty Hej’in bir arkadaşını boğazından bıçaklayarak öldürdüğü ortaya çıktı.

20.11.2014Avrupa
Yazar Amis: Hitler soyunmadan seks yapardı

Yazar Amis: Hitler soyunmadan seks yapardı

İngiltere’deki Cheltenham Edebiyat Festivali’nde konuşan ödüllü yazar Martin Amis, Adolf Hitler’in hijyen takıntısı nedeniyle sevgilisi Eva Braun ile seks yaparken kıyafetlerini çıkarmadığını ve ona olabildiğince dokunmamaya çalıştığını iddia etti.

13.10.2014Dünya
Hitler ile ilgili son iddia

Hitler ile ilgili son iddia

İngiltere’deki Cheltenham Edebiyat Festivali’nde konuşan ödüllü yazar Martin Amis, Adolf Hitler’in hijyen takıntısı nedeniyle sevgilisi Eva Braun ile seks yaparken kıyafetlerini çıkartmadığını ve ona olabildiğince dokunmamaya çalıştığını iddia etti.

13.10.2014Avrupa
Hitler uyuşturucu kullanıyormuş

Hitler uyuşturucu kullanıyormuş!

Hastalık hastası olduğu bilinen Nazi lideri Adolf Hitler’in ölmeden önce tam 74 farklı ilaç kullanmakta olduğunu ve bu ilaçlar arasında günümüzde yaygın olarak kullanılan bir uyuştuucu olan Metamfetaminin de bulunduğu ortaya çıktı.

12.10.2014Avrupa
Hitlerin soyu tükenecek

Hitler'in soyu tükenecek

Hitler'in hayatta kalan son akrabaları, soylarının tükenmesi için çocuk yapmamaya karar verdi.

25.09.2014Hayat
Adolf Hitlerin soyu tükeniyor

Adolf Hitler'in soyu tükeniyor!

Adolf Hitler’in ABD’nin New York kentinde yaşayan yeğenlerinin asla çocuk yapmama kararıyla soylarını tükettiği ortaya çıktı.

25.09.2014Avrupa
Hitlerin evinin geleceği tartışılıyor

Hitler'in evinin geleceği tartışılıyor

Avusturya’nın Almanya sınırındaki “Braunau am Inn” kasabasında bulunan Hitler’in doğduğu evin geleceği, Avusturya ve Almanya’da tartışılıyor.

30.08.2014Avrupa
İtalyada 90 yıllık gazete kriz kurbanı oldu

İtalya'da 90 yıllık gazete kriz kurbanı oldu

MARKSİST düşüncenin önde gelen isimlerinden olan, faşist lider Benito Mussolini döneminde 20 yıllık hapis cezasına çarptırılan Antonio Gramsci’nin 1924 yılında kurduğu L’Unita (Birlik) gazetesi, mali krize yenik düşerek yayım hayatını durdurdu.

1.08.2014Avrupa
Adolf Hitlerin en büyük kabusu

Adolf Hitler'in en büyük kabusu

Yerin kat kat altında bulunan, Hitler'in tüm hayallerini yıkan bu dev makineler, göreni şaşırtıyor.

22.07.2014Teknoloji
Sercan Yıldırımın tweeti olay oldu

Sercan Yıldırım'ın tweeti olay oldu

Galatasaray'da kadro dışı kalan Sercan Yıldırım, Twitter'dan paylaştığı Adlof Hitler sözü ortalığı karıştırdı.

18.07.2014Futbol
Eva Braunun mirası için dava açtı

Eva Braun'un mirası için dava açtı

Adolf Hitler’in uzun bir süre beraber olduğu ve intihar etmeden bir gün önce evlendiği kadın olan Eva Braun’un yeğeni olduğunu söyleyen bir kişinin Münih’teki resim müzelerini (Pinakotheken) miras için mahkemeye verdiği öğrenildi.

2.07.2014Avrupa
Hitlerin gizli serveti ortaya çıktı

Hitler'in gizli serveti ortaya çıktı

Kendini Alman halkına 'beş parasız' olarak tanıtan Hitler'in gizli serveti ortaya çıktı. İsviçre bankalarında yüklü miktarda parası bulunan Nazi liderinin, aynı zamanda vergi kaçakçısı olduğu da iddia ediliyor.

27.06.2014Avrupa
Avrupada sandığa ilgi azaldıkça aşırı sağ güç kazanıyor

Avrupa'da sandığa ilgi azaldıkça aşırı sağ güç kazanıyor

Avrupa Parlamentosu'nun (AP) 751 yeni üyesinin belirleneceği 22-25 Mayıs'taki Avrupa seçimlerinde, 35 yıldır düşüş eğilimini istisnasız şekilde koruyan oy kullanma oranı, aşırı sağ akımların ve Avrupa karşıtlarının patlama yapmasının beklenmesi nedeniyle kritik öneme sahip olacak.

29.04.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Tarihin en zalim diktatörleri en çok neleri yemeyi severdi?

“Ne yediğiniz kadar, nasıl ve neyle yediğiniz de önemlidir. Tükettiğiniz gıdalar psikolojik durumunuzu, bağırsaklarınızın yapısını hatta dünya görüşünüzü bile etkiler...”

30.03.2015

Noktanın sonsuzluğu…

Okyanusta bir damla misaliyiz. Sonsuzlukta bir nokta! Ama noktanın sonsuzluğunu yaşamak da var potansiyelimizde…

26.10.2014

Osmanlı bir çuval kahveyi terk edince...

Her kentin bir kokusu vardır. Viyana ise buram buram kahve kokar.

4.10.2014

Tarih kitapları için alçaklık notları

NAPOLEON Bonaparte’ın farklı kelime dizilişleriyle yazılsa da şu manaya gelen sözünü hatırlamak –ve hiç unutmamak- zamanıdır:

19.07.2014

Sizin de içiniz yanıyor mu?

CUMHURİYETİMİZ kurulurken Atatürk’ün etrafındaki bazı uçuk akıllılar Mustafa Kemal’e önerilerde bulunurlar.

21.06.2014