EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Adobe

Adobe ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Adobe haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 572 Adobe haberi bulunmuştur.

Adobe Haberleri

Rus hacker ders verirken yakalandı

Rus hacker ders verirken yakalandı

Amerikan Federal Araştırma Bürosu (FBI) dedektifleri, Las Vegas'ta yapılan DEF CON Hacker Konferansı'nda ders vermeye giden Rus hacker Dmitry Sklyarov'u, telif haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle tutukladı. Skylorov suçlu bulunursa 500 bin dolar ve 5 yıl hapis cezasına çarptırılabilecek.

19.07.2001Gündem
ABD’de hacker isyanı

ABD’de hacker isyanı

ABD'de bilgisayar programcıları geliştirdiği yazılım sayesinde bir bilgisayar programının copyright korumasını kırdığı gerekçesiyle tutuklanan Rus yazılım uzmanı Dmitry Sklyarov'un serbest bırakılması için yürüdü.

31.07.2001Dünya
Rus hacker için ön duruşma

Rus hacker için ön duruşma

Kaliforniya'da federal mahkeme, ABD telif hakları yasasını çiğnemekle suçlanan Rus yazılım uzmanı için ön duruşma yapılmasını kararlaştırdı. Avukatlar, resmi makamlarla hacker arasında bir anlaşma mı sağlandığı konusunda yorum yapmaktan kaçındı. Dmitry Sklyarov, elektronik kitapların "korsan" olarak çoğaltılmasını sağlayan bir program yazmakla suçlanıyor.

22.11.2001Gündem
Korsan yazılımda artış

Korsan yazılımda artış

ABD'de yapılan yeni bir araştırmaya göre, korsan yazılım kullanımı dünya genelinde yüzde 3 oranında arttı. Aralarında Microsoft, Apple ve Adobe gibi şirketlerin de bulunduğu The Business Software Alliance (İş Yazılım Birliği) tarafından yapılan araştırma, iş dünyasında kullanılan yazılımların yüzde 40'ının korsan olduğunu ortaya koydu.

11.06.2002Gündem
e-kitap yarışması başlıyor

e-kitap yarışması başlıyor

Türkiye’de ilk kez 2001’de Bilgi Yayınevi tarafından yapılan ve 2002 yılı için Microsoft işbirliği ile düzenlenen e-kitap yarışmasının amacı e-kitapların geliştirilmesini ve yaygınlaştırılmasını sağlamak.

11.07.2002Gündem
Gezegenin en büyük hacker toplantısı

Gezegenin en büyük hacker toplantısı

Dünyanın dört bir yanından hacker'ların ve hacker olmaya hevesli bilgisayar meraklılarının toplandığı organizasyon olan Defcon 2002 Las Vegas'ta başladı. Bu yıl 10. kez yapılan Defcon'da bilgisayar güvenliği ve güvenliğin nasıl aşılacağına ilişkin seminerlerin yanısıra çoğu gençlerden oluşan katılımcıları eğlendirecek organizasyonlar da var.

2.08.2002Gündem
Klonlama seyirci

Klonlama seyirci

Uzan'ın gazetesinde yayımlanan Kartal mitingi fotoğrafında, insan sayısı teknolojiyle çoğaltıldı. Aynı kişilerin, farklı birkaç yerde bulunduğu dikkat çekti.

8.09.2002Gündem
Klonlama seyirci

Klonlama seyirci

Genç Parti Lideri Cem Uzan, İstanbul mitingini sanatçılara rağmen dolduramayınca, sahibi olduğu Star Gazetesi ilginç bir yönteme başvurdu. Gazetenin 1. sayfasında yayınlanan fotoğrafta, miting alanındaki boşluklar fotomontajla dolu gibi gösterildi.

8.09.2002Gündem
Korsan yazılım kullanımı azaldı

"Korsan yazılım kullanımı azaldı"

BSA, dünyada ve Türkiye'de korsan yazılım kullanımıyla mücadele eden uluslararası bir kuruluş... Türkiye'deki BSA, son dönemde yaptığı televizyon reklam kampanyaları ve Anadolu kentlerindeki lisanslama çalışmalarıyla dikkat çekti. Türkiye'de korsan yazılım kullanımı, yeni yasayla korsan kullanıma getirilen ağır hapis ve para cezaları, korsan yazılımın dünyadaki durumu gibi konularda BSA Türkiye Genel Koordinatörü Erol Özkür'den bilgi aldık.

30.09.2002Gündem
Türk tasarımcılara Meksika’dan öneri

Türk tasarımcılara Meksika’dan öneri

Geleceğin otomobillerine yön veren bir ismi Sedat Öztürk'ü, geçtiğimiz günlerde bu sayfada ve CNN Türk'teki programımda tanıtmıştık. 1971 doğumlu Selçuk Öztürk, Volkswagen'in dört ülkede bulunan tasarım merkezlerinden Meksika'da bilgisayar destekli endüstriyel tasarımcı olarak görev yapıyor.

16.02.2003Ekonomi
Korsan yazılım azalırsa sektör canlanır

'Korsan yazılım azalırsa sektör canlanır'

BSA tarafından yaptırılan bir araştırma, Türkiye’de korsan yazılım kullanımının 2006’ya kadar % 58’den % 48’e gerilemesi durumunda Türk BT sektörünün 3,8 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşabileceğini ortaya koydu. Bu büyümeye paralel olarak sektörde 2300 kişilik yeni istihdam olanağının doğması da bekleniyor.

8.05.2003Gündem
Adobedan e-kitap mağazası

Adobe'dan e-kitap mağazası

Acrobat okuyucularıyla tanınan Adobe firması, internette sanal bir elektronik kitap mağazası açtı. Mağazada Harper Collins, Simon & Schuster ve Random House gibi tanınmış yayınevleri tarafından yayımlanan kitaplar yer alıyor. Ayrıca siteden çeşitli başka kültürel sitelere link veriliyor.

18.12.2003Gündem
Türkiye’nin en ideal 20 şirketi

Türkiye’nin en ideal 20 şirketi

Ekonomist, Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirerek Türkiye’nin en ideal şirketleri araştırmasını yaptı. 25 sektörden 498 orta ve üst kademe yöneticiyle yaptığımız araştırma sonucu çalışanlar için en ideal şirket olarak Koç Holding öne çıktı.

21.06.2004Ekonomi
Korsanlar yazılımdan 29 milyar dolar götürüyor

Korsanlar yazılımdan 29 milyar dolar götürüyor

Korsan yazılımla mücadele örgütü Business Software Alliance'in(BSA) yaptığı araştırmaya göre, 2003 yılında dünya yazılım sektörünün korsan yazılımlardan kaybının 29 milyar dolara ulaştığı tahmin ediliyor.

9.07.2004Ekonomi
Grafiker adayına ‘Walt Disney’ eğitimi

Grafiker adayına ‘Walt Disney’ eğitimi

Netron Teknoloji Enstitüsü’nün, Bilişim Fuarı’nda ilk kez tanıtacağı ‘Netron Yaratıcı Görsel Tasarım Sertifikası’ programı ile, Walt Disney, Pixar gibi dünyada lider firmalara çalışabilecek görsel tasarım uzmanlarının yetiştirilmesi hedefleniyor.

27.08.2004Gündem
Yahoo ile Adobedan internette güçbirliği

Yahoo ile Adobe'dan internette güçbirliği

YAHOO ile Adobe, Acrobat Reader yazılımında doküman üzerinde arama yapılabilmesine olanak verecek bir teknoloji geliştirilmesi üzerine anlaşmaya vardı.

26.10.2004Ekonomi
Yahoo ile Adobedan internette güçbirliği

Yahoo ile Adobe'dan internette güçbirliği

Arama alanında birbiri ardına yaptığı hamlelerle gündeme gelen Yahoo son olarak, Adobe ile işbirliği yapma kararı zaldı. İnternet devi, Adobe'un Acrobat Reader yazılımında doküman üzerinde arama yapılabilmesine olanak verecek bir teknoloji geliştirilmesi konusunda anlaşmaya vardı.

27.10.2004Gündem
Yahoonun da gözü masaüstünde

Yahoo'nun da gözü masaüstünde

İnternet arama motoru devleri birer birer masaüstü arama yazalımlarıyla ilgili planlarını açıklıyor. Son olarak Yahoo da kullanıcıların bilgisayarlarında depoladığı bilgileri bulmalaranı kolaylaştıracak masaüstü arama yazılımı üzerinde çalıştığını duyurdu.

3.11.2004Gündem
Sony Vaio: Markamız güçlü butik hizmet veriyoruz

Sony Vaio: Markamız güçlü butik hizmet veriyoruz

Sony Vaio bilgisayarların 1992’den beri Türkiye distribütörlüğünü yapan Özel Bilgi İşlem A.Ş., perakende satıcılar Bimeks A.Ş., Vatan A.Ş., Yalçınlar A.Ş. ve Sony Shop mağazalarıyla tüketiciye ulaşıyor.

24.11.2004Ekonomi
Adobe Macromediayı satın alıyor

Adobe Macromedia'yı satın alıyor

Acrobat belge paylaşım yazılımının sahibi Adobe, mültimedya yazılım şirketi Macromedia'yı 3.4 milyar dolara satın alıyor. Böylece Adobe, grafik animasyonda üstünlük kazanacak.

18.04.2005Spor Arena

Yazar Sonuçları

Teknolojik Elma olgunlaştı

Kaliteli ürünleriyle tanınan Apple son ürünlerini San Fransisko MacWorld'de tanıttı

12.01.2003

Tayyiparia kartı

Verdiğim sözü tutup Tayyip Erdoğan'ı alkışlıyorum. Yok merak etmeyin kafamı duvara filan çarpmadım. Peki Erdoğan'ı sürekli yererken, nereden mi çıktı bu alkış? Söyleyeyim...

4.10.2003

Kurtulana kadar savaş

Haftalık dergisinden arayan Alper Aköz aktardı, sigara içmeyenlerin içenler üzerinde faşist baskı kurduğunu söyleyenler peydah olmuş.

20.03.2004