EKSTRA
MENÜ

Adli Tatil

Adli Tatil haberleri sayfasında güncel ve son dakika Adli Tatil hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 6.431 Adli Tatil haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Adli Tatil Haberleri

Aşırı sağcılar olabileceğini düşünmüşler

Aşırı sağcılar olabileceğini düşünmüşler

ALMANYA’nın Münih kentinde devam eden sekizi Türk, 10 kişinin öldürülmesinden sorumlu neonazi terör örgütü NSU davasının dün yapılan 32’nci duruşmasında Rostock ve Nürnberg’te öldürülen dönerciler, Mehmet Turgut ve İsmail Yaşar ile ilgili tanıklar dinlendi.

7.08.2013Avrupa
Aziz Yıldırımın avukatı davanın reddini istedi

Aziz Yıldırım'ın avukatı davanın reddini istedi

Yıldırım’ın avukatı, Aziz Yıldırım, Şekip Monsturoğlu ve İlhan Ekşioğlu hakkında yürütülen ‘kulüp üyeliklerinin tespiti davası’nın reddini talep etti. Avukat, “Mahkemenin Yıldırım ve diğer yöneticilerin üyelikleri hakkında herhangi bir karar verme yetkisi yoktur" dedi.

26.07.2013Futbol
Er geç bu işi çözeceğiz

Er geç bu işi çözeceğiz

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Eskişehir’de Gezi Parkı eyleminde sopalı kişiler tarafından dövülüp 38 gün süren yaşam mücadelesini kaybeden 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz olayına ilişkin Twitter hesabından değerlendirme yaptı.

18.07.2013Gündem
ALİ İSMAİL KORKMAZ DAVASINA YENİ SAVCI

ALİ İSMAİL KORKMAZ DAVASINA YENİ SAVCI

Eskişehir' deki gezi parkı eylemlerinde yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz ölümüyle ilgili olarak İçişleri Bakanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından görevlendirilen müfettişler Eskişehir'de incelemelere başladı. Bu arada Korkmaz' ın ölümüyle ilgili soruşturmayı yürüten savcı adli tatil nedeniyle geçici olarak değişti. Korkmaz' ın ölümünü soruşturan Cumhuriyet Savcısı Hakan Ali Erkan' ın yerine geçici olarak Savcı Hasan Gönen görevlendirildi.

18.07.2013Gündem
Sanık yakınlarından Genelkurmaya sitem

Sanık yakınlarından Genelkurmay'a sitem

Balyoz davasının 4. temyiz duruşmasının bu sabahki oturumuna katılan sanık yakınları Genelkurmay'a sitem etti. Hürriyet dünyasına konuşan sanık yakınları, "Bizi Genelkurmay yalnız bıraktı. Duruşmaya gözlemci bile göndermediler" diye sitem ettiler.

18.07.2013Gündem
Yargıtayda Balyoz duruşması gergin başladı

Yargıtay'da Balyoz duruşması gergin başladı

Tarihi Balyoz davasının temyiz duruşması bugün başladı. Bir çok ilkin yaşandığı temyiz duruşması öncesinde polisle avukatlar, gazeteciler ve sanık yakınları arasında tartışma yaşandı. Sanıkların katılamadığı duruşmaların ilkinde ilk tartışma da yaşandı. Duruşmada alfabetik sıraya göre savunma yapılması kararına sanık avukatları itiraz etti. Mahkeme Başkanı Ekrem Ertuğrul da kimsenin savunma hakkını kısıtlamayacaklarını belirterek, ''Buna inanın bu konuda samimiyiz. Ancak alınmış kararları bozamayız'' dedi. Alınan savunmaların ardından duruşma yarın 09.00'a ertelendi.

15.07.2013Gündem
10 yıl tutukluluk uygulaması 1 yıl daha yürürlükte

10 yıl tutukluluk uygulaması 1 yıl daha yürürlükte

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Anayasa Mahkemesi’nin terör ve örgütlü suçlardaki 10 yıllık tutukluluğu iptal eden kararı için, “Mahkeme 5 yılı değil 10 yılı fazla görüyor, makul bir süre için de yasama organına 1 yıl süre veriyor” dedi.

6.07.2013Gündem
Yasa 1 Temmuz’a yetişecek

Yasa 1 Temmuz’a yetişecek

ADALET Bakanı Sadullah Ergin, adli tatilin kaldırılmayacağını ve Anayasa Mahkemesi’nin iptal kararı ışığında yasa hazırlandığını açıkladı.

22.04.2013Gündem
BAŞSAVCI: DIŞARIDAN BİR MÜDAHALE MÜMKÜN GÖRÜNMÜYOR

BAŞSAVCI: "DIŞARIDAN BİR MÜDAHALE MÜMKÜN GÖRÜNMÜYOR"

Afyonkarahisar'daki Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'nda dün akşam saatlerinde meydana gelen ve 25 askerin şehit olduğu patlama ile ilgili hürriyet.com.tr'ye konuşan Afyon Cumhuriyet Başsavcısı Adem Yazar, patlamanın yaşandığı yerde dehşet bir tablonun ortaya çıktığını söyledi. Olayda bir dış müdahalenin olmuş olmasının mümkün görünmediğini söyleyen Başsavcısı Yazar, patlama etkisi ile cesetlerin 1.5 kilometrekarelik bir alanda yayılmış olabileceğini söyledi.

6.09.2012Ekonomi
Soruşturmada ilerleme yok

Soruşturmada ilerleme yok

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, 4 ay önce yapılan ve önceki gün iptal edildiği ilan edilen “Avukatlar için adli yargı hâkim-savcılığı sınavında” tam 2 ay önce açılan soruşturma yeniden hareketlendi.

5.09.2012Gündem
Sınavda örgüt var

Sınavda örgüt var

Skandal sınava soruşturma açtıran CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, soruşturma savcısıyla yeniden görüştüğünü ve 2 aydır dosyanın kapağına bile dokunulmadığını savunarak, “Burada örgüt bağlantısı var. Türkiye Cumhuriyeti içinde kamu gücünü kötüye kullanmak suretiyle kurulan çıkar örgütlenmeleri var” dedi.

5.09.2012Gündem
En sert adli yıl mesajı

En sert adli yıl mesajı

2012-2013 adli yılı bugün Ankara'daki geleneksel törenle başlıyor. Bu yılki tören Ankara'nın en lüks beş yıldızlı otellerinden JW Marriott Otel’de saat 10.00'da başladı. Adli yılın açılış töreni için hazırlıklar sürerken, en sert mesaj YARSAV'dan geldi.YARSAV Başkanı Murat Arslan, yayınladığı mesajda, artık yüksek mahkemlerin kapısına "güvencesizdir" levhası asıldığını öne sürdü.Adli yıl açılış töreninde bir düzeltme notuyla da taburcu olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün resmen görevine başladığı da ortaya çıktı.

3.09.2012Gündem
Kılıçdaroğlundan taziye ziyareti

Kılıçdaroğlu'ndan taziye ziyareti

Başbakan Erdoğan'ın Rize'nin Güneysu İlçesi'nde yaşayan teyzesi ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in annesi vefat etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın teyzesi Meliha Er’in evine taziye ziyaretinde bulundu.

22.08.2012Gündem
2 yıl oldu ceset yok dava yok hapis var

2 yıl oldu ceset yok dava yok hapis var

Cesetleri hâlâ bulunamayan 2 kişiyi öldürttüğü iddiasıyla Ocak 2011’de tutuklanan ve henüz hakkında dava açılmayan Artvin vergi rekortmeni Hüseyin Terzi’nin eşi Remziye Terzi, Başbakan Erdoğan’a mektup gönderdi.

21.08.2012Gündem
Vatileakste kilit isim yargı karşısında

Vatileaks'te kilit isim yargı karşısında

Katoliklerin ruhani lideri Papa 16. Benediktus'un özel yardımcılığını yaptığı dönemde Papa'nın gizli yazışmalarını basına sızdırdığı iddia edilen Paolo Gabriele, hırsızlık suçlamasıyla mahkeme karşısına çıkacak.

13.08.2012Gündem
Demirel adreste çıkmadı, polis harekete geçti

Demirel adreste çıkmadı, polis harekete geçti

Yargıtay’ın 17.5 hapis cezasını onadığı Egebank’ın eski sahibi Yahya Murat Demirel’in adresinde bulunamadığı için yakalama kararının tebliğ edilemediği ortaya çıktı.

11.08.2012Ekonomi
ET KRALINA KAÇAKÇILIK SORUŞTURMASI

ET KRALINA KAÇAKÇILIK SORUŞTURMASI

Namet markası ile et ve et ürünleri üreten Kayarlar Et Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve şirket sahipleri hakkında soruşturma başlatıldığı ortaya çıktı. Sakarya merkezli Kayarlar Et’e yönelik suçlamalar arasında, ‘gümrük kaçakçılığı’, ‘ihaleye fesat karıştırma’ ve ‘vergi kaçırma’ suçları yer alıyor. Soruşturma savcılığının şirket sahiplerini adli tatil sonrası ifadeye çağıracağı öğrenildi. Kayarlar Et, Et Balık Kurumu’nun yurtiçi tedarikçileri arasında yer alıyordu.

27.07.2012Ekonomi
Tam gün yasası iptal

Tam gün yasası iptal

Anayasa Mahkemesi CHP’nin başvurusu üzerinde sağlık alanında yapılan tam gün yasasını düzenlemesini iptal etti. Türkiye bu önemli kararı önce Hürriyet Dünyası'ndan öğrendi.

18.07.2012Gündem
Post Office, Türkiye’de tatil sigortasına ‘aşırı alkol’ ve trafik kazaları zammı yaptı

Post Office, Türkiye’de tatil sigortasına ‘aşırı alkol’ ve trafik kazaları zammı yaptı

İngiltere’nin turizm sigortası alanında faaliyet gösteren önemli şirketlerinden Post Office, Türkiye’yi trafik kazalarının yaygın olması ve her şey dahil seyahatlerin aşırı alkol tüketimini artırması nedeniyle Avrupa bölgesinden çıkardığını bildirdi.

31.08.2011Ekonomi
Tam gün KHK’ya gizlice girdi

Tam gün KHK’ya gizlice girdi

Adalet Bakanlığı’nın Kanun Hükmünde Kararname (KHK) şeklinde hazırladığı ikinci yargı paketinde, doktorlara Tam Gün sürprizi geldi.

26.08.2011Gündem
Adalet sisteminde flaş değişiklikler

Adalet sisteminde flaş değişiklikler

Yargı hizmetlerinde tutuklu ve hükümlülerin ziyaretinden, avukatlıktan hakimlik mesleğine geçiş yaşının yükseltilmesine, adli tatilde birlik sağlanmasından hakim ve savcı atamalarına kadar bir dizi değişiklik yapıldı.

26.08.2011Gündem
Danıştay’dan ‘delil’ kararı

Danıştay’dan ‘delil’ kararı

Danıştay 12. Dairesi, “teknik takip ve telefon dinlemelerinden elde edilen ancak ceza davasında kullanılmayan delillerin, disiplin soruşturmalarında kullanılabilmesi”ne karar verdi.

2.08.2011Gündem
YARSAVdan adli tatil mesajı

YARSAV'dan adli tatil mesajı

Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Yönetim Kurulu, yeni adli yılın yargıdaki sorunların en aza indirileceği bir yıl olmasını temenni etti.

1.08.2011Gündem
Adli tatil başladı

Adli tatil başladı

Adli tatil, bugün başladı. Yeni adli yıl ise 6 Eylül'de Yargıtay'da düzenlenecek törenle başlayacak.

1.08.2011Gündem
Inter-Lecce maçına şike soruşturması

Inter-Lecce maçına şike soruşturması

İTALYA’daki şike skandalında da 2. dalga başladı ve Lecce takımının kaptanı Daniele Corvia’nın müşterek bahisçilerle yaptığı telefon konuşmaları Serie A’daki Inter-Lecce ve Fiorentina-Roma maçlarını zan altında bıraktı.

14.07.2011Futbol
Hukuk Muhakemeleri Kanunu Tasarısı yasalaştı

Hukuk Muhakemeleri Kanunu Tasarısı yasalaştı

“Hukuk Muhakemeleri Kanunu Tasarısı”, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek, yasalaştı.

12.01.2011Gündem
Danıştay Başsavcılığına Turgut Candan seçildi

Danıştay Başsavcılığı'na Turgut Candan seçildi

Danıştay Başsavcılığına 7. Daire Başkanı Turgut Candan seçildi.

20.09.2010Gündem
Yargıtay Başkanı: Yasal olmayan dinlemeler yapılıyor

Yargıtay Başkanı: Yasal olmayan dinlemeler yapılıyor

Yasal olmayan dinlemelerin yapıldığını söyleyen Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, yargıtay üyelerine ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarının içerik itibariyle hiçbir zaman tasvip edilecek bir şey olmadığını belirterek, “Bir yargıtay üyesinin, hakimin, insanın söyleyebileceği, konuşabileceği şeyler değil.” dedi.

2.09.2010Gündem
ÖSYM Başkanı eskiden yalnız değil miydi

ÖSYM Başkanı eskiden yalnız değil miydi?

ÖSYM geçen hafta hatalarıyla gündemdeydi. Hürriyet’in ÖSYM ile ilgili “Tek başına bu kadar” manşeti de yankı yarattı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan’ın 325 lira maaş aldığı, kadrosunun ve bütçesinin bile olmadığı anlatılan haber, eğitim camiasında, üniversitelerde ve hatta Meclis’te bile tartışıldı. Bu habere Hürriyet okurlarından da farklı tepkiler geldi.

26.07.2010OkurTemsilcisi
Yüce Mahkeme: ‘Ya düzelt, ya git’

Yüce Mahkeme: ‘Ya düzelt, ya git’

Anayasa Mahkemesi hakkında, “Anayasa paketindeki bazı maddeleri iptal ederse bu yok hükmünde olacaktır, hükümet kaale almadan referanduma sunmalıdır” diyen raportör Osman Can’a Yüksek Mahkeme’den uyarı geldi. Mahkeme , Can’dan çalıştığı kurumu yok saymaya yönlendiren açıklamasını adli tatil başlayana kadar düzeltmesini ya da gereğini yapmasını istedi. Can’ın bir üniversiteyle görüştüğü ve mahkemeyle ipleri koparmasının sürpriz olmayacağı belirtiliyor.

11.06.2010Gündem
6 yeni film vizyonda

6 yeni film vizyonda

Sinemaseverler, bu hafta biri yerli 6 yeni filmle buluşacak.

7.06.2010Gündem
Bir tozlu zarf da Danıştay hakimine

Bir tozlu zarf da Danıştay hakimine

Danıştay 5. Daire Başkanı Hakim Salih Er’e ABD’den postaya verilen ve içinde toz bulunan esrarengiz bir mektup gönderildi.

4.09.2009Gündem
Danıştay 5. Daire Başkanı Ere esrarengiz tozlu zarf

Danıştay 5. Daire Başkanı Er'e esrarengiz tozlu zarf

Danıştay 5. Daire Başkanı Salih Er'e, içinde ne olduğu belirsiz “toz” bulunan bir zarf gönderildi.

4.09.2009Gündem
AİHM’e başvurdu

AİHM’e başvurdu

Hollanda’da Hollanda’daki bir cam fabrikasında işçi olarak çalışan Mustafa Koler (35) 7 Ağustos’ta eşi Yolanda (35) ve kızları Sema (9) ve Lara Koler (6) ile tatilini geçirmek için uçakla memleketi Muğla’nın Marmaris İlçesi’ne geldi.

16.08.2009Ege
ABDli asker kaçağı Iraktaki vahşeti anlattı

ABD'li asker kaçağı Irak'taki vahşeti anlattı

Irak savaşına katılan ve daha sonra Afganistan'a gitmemek için askerden kaçan Amerikalı Chris Capps-Schubert, Irak'ta yaşadığı vahşeti anlatarak, sokaklardan çok sayıda ceset toplamak zorunda kaldığını söyledi.

3.08.2009Dünya
Adalet Bakanlığı Telekulak Bakanlığı haline gelmemeli

Adalet Bakanlığı Telekulak Bakanlığı haline gelmemeli

Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Adalet Bakanlığı ile Hákimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) arasındaki kararname krizini "Yargı üzerindeki baskılar artarak devam ediyor" sözleriyle değerlendirdi.

31.07.2009Gündem
Adli tatil 1 Ağustosta başlıyor

Adli tatil 1 Ağustos'ta başlıyor

Yargıda “toplu izin kullanımı” anlamına gelen adli tatil 1 Ağustos Cumartesi günü başlayacak.

29.07.2009Gündem
Bilge Köyü katliamında ilk duruşma 2 Eylülde

Bilge Köyü katliamında ilk duruşma 2 Eylülde

MARDİN Bilge Köyü’nde 44 kişinin öldüğü, 3 kişinin yaralandığı katliamla ilgili davanın görülmesine, Çorum Ağır Ceza Mahkemesi’nde 2 Eylül 2009 günü başlanacağı açıklandı. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hakim Hüseyin Turgut Bayraktar, dosyayı incelediklerini ve adli tatilden sonra ilk duruşmanın yapılacağını söyledi.

27.07.2009Gündem
Belçikada DHKP-C üyeleri için hapis istemi

Belçika'da DHKP-C üyeleri için hapis istemi

Brüksel Temyiz Mahkemesinde terör örgütü DHKP-C üyelerinin yargılanmasına devam edilirken, Federal Savcı Johan Delmulle, bir suç ve terör örgütünün söz konusu olduğunu belirterek, sanıklar hakkında 5 ila 10'ar yıl hapis cezaları istedi.

27.05.2009Dünya
Belçika, terör örgütü DHKP-C üyelerini yargılıyor

Belçika, terör örgütü DHKP-C üyelerini yargılıyor

Terör örgütü DHKP-C üyelerinin daha önce iki kez Belçika Yargıtayından dönen davası, Büksel Temyiz Mahkemesinde yeniden görülmeye başladı.

25.05.2009Dünya
DHKP-C’liler firarda davaları Brüksel’de

DHKP-C’liler firarda davaları Brüksel’de

Belçika tarihinin en karmaşık adli dosyası, bir kez daha ülke gündeminde. Brüksel Temyiz Mahkemesi, geçen yıl ölen Dursun Karataş ve Sabancı suikastı faillerinden Fehriye Erdal da dahil, terör örgütü DHKP-C’nin serbest bırakılan üyeleriyle ilgili davayı tekrar görmeye başlayacak.

24.05.2009Gündem
Belçikada DHKP-C üyeleri yeniden yargı önünde

Belçika'da DHKP-C üyeleri yeniden yargı önünde

Brüksel Temyiz Mahkemesi, geçen yıl başında serbest bırakılan terör örgütü DHKP-C üyelerinin yeniden yargılanması sürecini yarın somut olarak başlatıyor.

24.05.2009Dünya

Yazar Sonuçları

Atam İZİNdeyiz…

Her yılın Temmuz ayının yirmisi hukukçuların güneye göç mevsimidir. Temmuz ayının yirmisinde başlayan adli tatil eylül ayının başına kadar sürer. Bu adli tatil meselesinin ortaya çıkışı çok ilginçtir benim için:

7.08.2013

Karım ‘Oğlun ya da ben’ diyor

BİR babaya, oğlu mu daha yakındır yoksa karısı mı?

21.09.2012

Yüzde 99.9 tecavüz zanlısı Batman’da elini kolunu sallayarak dolaşıyor

Şimdi savcı izinde, zanlı dışarıda, Ö.G ise İstanbul’da. Ailesi oturdukları evden taşındı, onu da İstanbul’a, dedesinin yanına gönderdi. Kendisine bir kere de sistemin tecavüz ettiğini görsün istemediler

2.09.2011