EKSTRA
MENÜ

Adli Tatil

Adli Tatil haberleri sayfasında güncel ve son dakika Adli Tatil hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 6.431 Adli Tatil haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Adli Tatil Haberleri

Danıştay hakiminden sarsıcı itiraflar

Danıştay hakiminden sarsıcı itiraflar

Darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınıp savcılık sorgusunun adından adli kontrol kararıyla serbest bırakılan Danıştay Tetkik Hakimi Ebubekir Başel, yargı içindeki örgütlenmeye ilişkin önemli itiraflarda bulundu. Ebubekir Başel, yargı teşkilatındaki yapılanma, kıdeme, sicil numarasına göre T1, T2, T3 ve T4 şeklinde düzenlendiğini, yargı teşkilatında bir taşra bir de devre yapılanması bulunduğunu belirtti. Maaşının yüzde 10'nunu cemaate verdiğini belirten Başel sigara içenlerin 'abi' olamadığını söyledi.

23.07.2016Gündem
Darbe girişimi yargıda deprem yarattı: 2745 hakim açığa alındı

Darbe girişimi yargıda deprem yarattı: 2745 hakim açığa alındı

HSYK Genel Kurulu, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının gözaltı kararı doğrultusunda 5 HSYK üyesinin üyeliğinin düşürülmesine karar verdi. HSYK 2. Dairesi, 541'i ilk derece idari yargıda, 2 bin 204'ü ilk derece adli yargıda olmak üzere toplam 2 bin 745 hakimi açığa aldı.

16.07.2016Gündem
Yargıtaydan hâkimlere: Ankaradan ayrılmayın

Yargıtay'dan hâkimlere: Ankara'dan ayrılmayın

YARGITAY ve Danıştay’ı yeniden yapılandırma paketi daha yayınlanıp yürürlüğe girmeden Yargıtay Başkanlığı dün 516 üyeye, “Ankara’dan ayrılmayın” mesajı gönderdi.

13.07.2016Gündem
Yargıtay’dan 516 üyeye mesaj: Ankara’dan ayrılmayın

Yargıtay’dan 516 üyeye mesaj: Ankara’dan ayrılmayın

YARGITAY ve Danıştay’ı yeniden yapılandırma paketi daha yayınlanıp yürürlüğe girmeden Yargıtay Başkanlığı az önce 516 üyeye de mesaj atarak, “Ankara’dan ayrılmayın 18 ve 19 Temmuz’da göreve başlama yazılarını tebliğ edin” diye yazı gönderdi.

13.07.2016Gündem
Sadece o disipline

Sadece o disipline

MHP’de yaşanan kurultay süreci, dün Genel Merkez ile parti içi muhalefetin hazırladıkları yeni yol haritalarıyla devam etti. Muhalefetin bu hamlelerine karşı Genel Merkez de yol haritasını belirledi. Bu süreçte Meral Akşener’in düzenlediği ‘alternatif bayramlaşma’ merkez alındı.

11.07.2016Gündem
İşte yeni yüksek yargı

İşte yeni yüksek yargı

Hükümet, cemaatin tasfiyesi gerekçesiyle iki kez daire ve üye sayısını arttırdığı Yargıtay ve Danıştay’ı, 20 Temmuz’da devreye girecek istinaf mahkemeleriyle iş yükü yüzde 80-91 oranında azalacağı gerekçesiyle yeniden dizayn etti. Önceki gece kabul edilen yasa yürürlüğe girince Yargıtay ve Danıştay’ın seçilmiş unvanlıları ile Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeleri hariç, Yüksek Seçim Kurulu’nda (YSK) görev yapan üyeler dahil tüm kadroları otomatik iptal edilecek. Yasanın eski ve yeni hükümleri özetle şöyle:

1.07.2016Gündem
Fehriye Erdalın avukatı davadan çekildi

Fehriye Erdal'ın avukatı davadan çekildi

Sabancı suikastı faillerinden, terör örgütü DHKP-C üyesi Fehriye Erdal'ın Belçikalı avukatı Bekaert davayı bıraktı. Mahkeme barodan avukat talebi üzerine atamalarını istese de teklif götürülenlerden hiçbiri şu ana kadar savunma yapmayı kabul etmedi.

15.06.2016Gündem
Kayıp kaptanın eşinden gaiplik mücadelesi

Kayıp kaptanın eşinden gaiplik mücadelesi

İZMİRLİ 33 yaşındaki Egemen Atay, ikinci kaptan olarak 2 yıl önce işe başladığı ve ilk seferine çıktığı kuru yük gemisinde, esrarengiz biçimde ortadan kayboldu.

9.05.2016Ege
Gemide sırra kadem bastı, 2 yıldır devlete kabul ettiremediler

Gemide sırra kadem bastı, 2 yıldır devlete kabul ettiremediler

İzmirli 33 yaşındaki Egemen Atay, ikinci kaptan olarak 2 yıl önce işe başladığı ve ilk seferine çıktığı kuru yük gemisinde, esrarengiz biçimde ortadan kayboldu. Geçen süre içerisinde akibetinden haber alınamayan Atay, denizde ve gemi içerisinde günlerce süren aramalara rağmen bulunamadı. Egemen Atay’ın sosyal haklarından yararlanmak için eşi Sevil Atay’ın yaptığı ’gaiplik’ başvurusuyla ilgili de mahkemenin karar vermemesi, aileyi ekonomik olarak zor durumda bıraktı.

9.05.2016Gündem

Hollywood yıldızlarının hayatlarına dokunan yatlar

Ünlü Hollywood yıldızlarının geçmişte sahip olduğu yatları sizler için derledik...

18.01.2016Seyahat
Valilik mahkemeye başvurdu: Dava başka yerde görülsün, Şahbaz vurulabilir

Valilik mahkemeye başvurdu: Dava başka yerde görülsün, Şahbaz vurulabilir

YARGITAY’ın bozma kararından sonra, Ethem Sarısülük’ün ölümüyle ilgili olarak 7 Eylül’de yapılacak duruşma öncesinde Ankara Valiliği, davaya bakan mahkemeye ilginç bir yazı göndererek “Sanık Ahmet Şahbaz öldürülebilir” uyarısı yaptı. Valiliğin yazısı üzerine Mahkeme, davanın Ankara dışında başka bir yerde görülmesi için Adalet Bakanlığı’na başvurdu.

20.08.2015Gündem
Cansu Kaya cinayetinin zanlıları için ağırlaştırılmış müebbet

Cansu Kaya cinayetinin zanlıları için ağırlaştırılmış müebbet

Muğla'nın Ortaca ilçesinde kaybolduktan üç gün sonra cesedi bulunan Cansu Kaya'nın öldürülmesiyle ilgili tutuklu sanıklar için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

28.07.2015Gündem
Kuşuya umut doğdu

Kuşu'ya umut doğdu

KÜTAHYA Simav’a bağlı Kuşulular, “Belediyemiz geri verilmezse sandığa gitmeyeceğiz” dedi, sözlerinin arkasında durup son 4 seçimde de oy kullanmadı.

27.07.2015Ege
Ece Erken ile Serkan Uçar anlaşmalı boşanıyor

Ece Erken ile Serkan Uçar anlaşmalı boşanıyor

Skandal iddiaları ve karşılıklı suçlamalarıyla uzun süre gündemden düşmeyen Ece Erken ile Serkan Uçar arasında sular duruldu. Bir çocukları bulunan Erken ve Uçar, anlaşmalı boşanmaya karar verdi.

23.07.2015Magazin
Adli tatil yarın başlıyor

Adli tatil yarın başlıyor

Yargıda toplu izin kullanımı anlamına gelen adli tatil yarın başlıyor.

19.07.2015Gündem
Adalet Bakanlığı, Atilla Sertelin başvrusunda talebin reddini istemedi

Adalet Bakanlığı, Atilla Sertel'in başvrusunda talebin reddini istemedi

CHP İzmir 2. Bölge 6'ncı sıra milletvekili adaylığı, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından düşürülen Atilla Sertel'in bireysel başvuruda bulunduğu Anayasa Mahkemesi'nin görüş istediği Adalet Bakanlığı'ndan, 20 sayfalık savunma geldi. Savunmayla ilgili açıklama yapan Sertel'in avukatı Murat Ergün, "Bakanlık çeşitli örnekler vermiş, hepsinde bizim haklılığımızı ortaya koyuyor. Sonuç bölümünde ise alışılmışın dışında başvurunun reddi yerine takdirin mahkemede olduğu görüşü açıklanmış ki bu da önemli biri tespit" dedi.

2.07.2015Ege
Adalet Bakanlığı, Atilla Sertel’in başvrusunda talebin reddini istemedi

Adalet Bakanlığı, Atilla Sertel’in başvrusunda talebin reddini istemedi

CHP İzmir 2. Bölge 6’ncı sıra milletvekili adaylığı, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından düşürülen Atilla Sertel’in bireysel başvuruda bulunduğu Anayasa Mahkemesi’nin görüş istediği Adalet Bakanlığı’ndan, 20 sayfalık savunma geldi. Savunmayla ilgili açıklama yapan Sertel’in avukatı Murat Ergün, "Bakanlık çeşitli örnekler vermiş, hepsinde bizim haklılığımızı ortaya koyuyor. Sonuç bölümünde ise alışılmışın dışında başvurunun reddi yerine takdirin mahkemede olduğu görüşü açıklanmış ki bu da önemli biri tespit" dedi.

1.07.2015Gündem
AYM’yi beklerken cezasını doldurdu

AYM’yi beklerken cezasını doldurdu

EMEKLİ Deniz Kurmay Albay Mehmet Koray Eryaşa’nın Balyoz davasından aldığı 16 yıl cezanın infazı, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) ‘adil yargılama yapılmadığı’ yönündeki ihlal kararının ardından 18 Haziran’da diğer 230 sanıkla birlikte durduruldu.

28.11.2014Gündem
Evliliği Ali Sunal mı bitirdi

Evliliği Ali Sunal mı bitirdi

Son olarak “Huzur Sokağı” dizisinde canlandırdığı ‘Şükran’ rolüyle hafızalarda yer eden Sinem Öztürk, eşi Gürsel Şatır ile ayrılığının nedeni olarak Ali Sunal’ın gösterilmesine ateş püskürdü.

16.09.2014Magazin
Yargıda Birlik, Başbakanlık’ta

Yargıda Birlik, Başbakanlık’ta

12 Ekim’deki HSYK seçimleri öncesi ‘Yargıda Birlik’ platformu üyeleri Başbakan Davutoğlu’nu ziyaret etti.

4.09.2014Gündem
Savcı Özden: Paralel yapı değerlendirme konusu yapıldı

Savcı Özden: Paralel yapı değerlendirme konusu yapıldı

Yargıda Birlik Platformu üyelerinin Başbakan Davutoğlu ile yaptığı görüşme sonrası açıklama yapan Ankara Cumhuriyet Savcısı Abbas Özden, "Paralel yapılanma konusunda hassasiyetlerinizi ilettiniz mi?" sorusuna; "Değerlendirme konusu yapıldı. Uzun süren toplantımız oldu. Dediğim taleplerin hepsinde Sayın Başbakan, Bakan Bey'i çağırarak bizzat bizim huzurumuzda ilettiler. Gerekli işlemleri başlatacaklarını söylediler" diye yanıt verdi.

3.09.2014Gündem
RBS Türkiyenin eski yönetici Altuntaşdan şok dava

RBS Türkiye'nin eski yönetici Altuntaş'dan şok dava

Nurol Bank Genel Müdürü Özgür Altuntaş, bir süre önce çalıştığı Royal Bank of Scotland’ın (RBS) Türkiye şubesine karşı, kendisine eksik ödeme yapıldığı ve mobbing uygulandığı iddiasıyla dava açtı. Altuntaş, jestiyon (prim), başarı primi, fazla mesai ücreti yanı sıra kıdem ve ihbar tazminatının kendisine ödenmediği iddiasında. Jestiyon tutarının mahkemece tespit ettirilmesi istenirken, ödenmesi gereken başarı priminin 105.442 Sterlin olduğu belirtildi. RBS'den ise, Altuntaş'ın hiçbir hak ve alacağının olmadığı yanıtı geldi. Mahkeme dosyayı bilirkişiye teslim etme hazırlığında.

21.08.2014Ekonomi
NSUnun karanlık bağlantıları aydınlatılamadı

NSU'nun karanlık bağlantıları aydınlatılamadı

Almanya'da Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü üyelerince öldürülen Türklerden bazılarının ailesinin avukatı Mehmet Daimagüler, NSU'yu destekleyenlerin sayısının bilinenden daha fazla olduğunu, Anayasa Koruma Dairesi çalışanlarının da itiraf ettiklerinden daha fazla şey bildiğini söyledi.

11.08.2014Avrupa
Adli tatil yarın başlıyor

Adli tatil yarın başlıyor

Yargıda toplu izin kullanımı anlamına gelen adli tatil, 20 Temmuz Pazar günü başlıyor -Adli tatil boyunca nöbetçi mahkemeler görev yapacak

19.07.2014Gündem
İstanköyden sevindirici haber

İstanköy'den sevindirici haber

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'ndeki Turgutreis açıklarında balık avlarken Yunan sahil güvenlik ekiplerinin gözaltına alarak İstanköy (Kos) Adası'na götürdüğü, 1'i tutuklu, 3'ü adli kontrol ve kefaletle serbest bırakarak yurtdışı yasağı konulan 4 Türk, ikinci kez hakim karşına çıktı.

14.07.2014Ege
28 şubat davasında şikayetçiler talimatla ifade verdi, Çiller gelmedi

28 şubat davasında şikayetçiler talimatla ifade verdi, Çiller gelmedi

28 Şubat Davası’na bakan Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nin talimatla ifadesinin alınmasını istediği şikayetçiler, İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ifade verdi.Şikayetçi Eski Başbakan Tansu Çiller mazeret sundu, yurtdışında olduğu gerekçesiyle duruşmaya katılmadı.

20.06.2014Gündem
Hâkim-savcılardan eşsiz çıkmayız isyanı

Hâkim-savcılardan 'eşsiz çıkmayız' isyanı

Birçok hâkim-savcı şu sıralar 'adli tatil krizi’ yaşıyor. Eşlerden birine tatil hakkı çıkıp diğerine çıkmayınca tüm planlar suya düşmüş durumda. Konu, hakim-savcıların paylaşım sitesi adalet.org’da günün en çok öne çıkan başlıklarından biri oldu.

5.06.2014Gündem
Hükümet yılı açılış töreni yapsınlar

Hükümet yılı açılış töreni yapsınlar

Hiç kimse ile kişisel bir husumetim yoktur. Eğer Sayın Başbakan istiyorsa hükümet yılı açılış töreni yapsınlar. Benim adli yıl açılış konuşmam son derece yapıcı, eleştiri ve takdirlerin bir arada bulunduğu bir konuşmadır.

7.09.2013Gündem
Hükümet yılı açılış töreni yapsınlar

Hükümet yılı açılış töreni yapsınlar

Hiç kimse ile kişisel bir husumetim yoktur. Eğer Sayın Başbakan istiyorsa hükümet yılı açılış töreni yapsınlar. Benim adli yıl açılış konuşmam son derece yapıcı, eleştiri ve takdirlerin bir arada bulunduğu bir konuşmadır.

6.09.2013Gündem
Şike davası geri döndü

Şike davası geri döndü

Dava dosyasında eksik işlem tespit eden Yargıtay, dosyayı 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ne yolladı.

6.09.2013Avrupa
Dosyası eski savcıda

Dosyası eski savcıda

Eskişehir’de, Gezi Parkı eylemleri sırasında polisin sıktığı biber gazından kaçtığı ara sokakta sivil kıyafetli kişilerce uğradığı saldırı sonucu 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren üniversite öğrencisi 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz’la ilgili olarak dosya tekrar eski savcı Hakan Ali Erkan’a verildi.

5.09.2013Gündem
Şike davası geri gönderildi

Şike davası geri gönderildi

Şike Davası'nda nihai karar beklenirken Yargıtay flaş bir kararla doyayı usül yönünden eksikler nedeniyle İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ne geri yolladı. Gözler bir kez daha 16. Ağır Ceza'ya çevrildi.

5.09.2013Futbol
Ali İsmail Korkmaz davasında flaş gelişme

Ali İsmail Korkmaz davasında flaş gelişme

Eskişehir'de Gezi eylemleri sırasında saldırı sonucu yaşamını yitiren 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz'ın ölümüyle ilgili dosya tekrar eski savcı Hakan Ali Erkan'a verildi. Erkan'ın adli tatil nedeniyle geçici olarak görevlendirilen savcı Hasan Gönen' den dosyayı tekrar devraldığı bildirildi.

5.09.2013Gündem
Babaların babası Provenzano gün sayıyor

'Babaların babası' Provenzano gün sayıyor

Sicilya mafyasının lideri Bernardo Provenzano'nun avukatı Rosalba De Gregorio müvekkilinin adli tatil sonrası serbest kalabileceğini öne sürdü.

18.08.2013Kelebek
Aziz Yıldırım hakkında çarpıcı iddialar

Aziz Yıldırım hakkında çarpıcı iddialar

Fenerbahçe Kulübü eski yöneticisi Recep Özcan, sarı-lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım ile yöneticiler Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu'nun tüzük gereği üyeliklerinin düştüğü iddiasını sürdürdü.

12.08.2013Futbol

Yazar Sonuçları